#Констативен

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 30 พ.ย. 2024

ความคิดเห็น • 37

  • @ИванКалинов-ь9н
    @ИванКалинов-ь9н 6 วันที่ผ่านมา

    Здравейте много полезни видеа правите.Споменахте да се дават идеи.Мисля,че много интересно и актуално ще е ако направите видео за хора които имат кредити и какво се случва при не плащане на кредити и дали има давнустен период при който тези кредити отпадат.Мисля ,че това засяга най голяма група от хора и ще е интересно и полезно.

  • @FPV420.
    @FPV420. 9 หลายเดือนก่อน +2

    Много полезно и качествено видео. Браво, супер сте!

  • @xasanadem9754
    @xasanadem9754 9 หลายเดือนก่อน +1

    супер сте!

  • @yavortashev
    @yavortashev 9 หลายเดือนก่อน +3

    Здравейте, колеги! Поздравявам Ви за инициативата и старанието! Тъй като гледах и предходния клип, бих отправил две предложения: 1. Винаги се старайте езикът да е максимално разбираем за непрофесионалисти - дори това да е с цената на леки негативни реакции от колеги. 2. Препоръчвам Ви в бъдеще, когато решите да разнообразите с диаграми или схеми, да направите отделно видео за периодите, през които тече давност и от кои дати до кои дати колко дни са изтекли (включително относно начина на броене на срокове). Поздрави и успех!

  • @nikolaykirilov3239
    @nikolaykirilov3239 5 หลายเดือนก่อน

    Здравейте! Имам въпрос. Възможно ли е придобиване на част от недвижим имот по давност? Ситуацията е следната: Къщата е на две приятелски семейства, съпругът на едното семейство почива, съответно дъщеря му получава 1/4 от къщата, а жена му 3/4. Последната не е обитавала имота от повече от 10 години, а дъщерята редовно прекарва седмици в имота. Не е правена документална делба между двете семейства, но практически къщата е разделена на половина. При така стеклите се обстоятелства, възможно ли е дъщерята с 1/4 да придобие по давност 3/4 на майка си? Благодаря предварително! Правите страхотно и много информативно съдържание!

  • @Cv3T0m1R
    @Cv3T0m1R 4 หลายเดือนก่อน

    Ситуацията ми е следната. Баба ми и баща ми живеят в един и същ имот, собственост на баба ми. Тя го продава на мен, преди 7 години. През цялото това време аз съм оставил баща ми да продължи да си живее в имота, без да му правя проблеми. В същото време аз живея в друг град, и си идвам веднъж годишно за по няколко дни. Фактически посещавам имота като гост на баба ми, въпреки че де факто съм собственик. Въпросът ми е, след като изтекат 10 години, баща ми има ли право да претендира придобиване на имота по давност. Без проблем ще намери свидетели за констативния нотариален акт. Но в същото време аз съм посещавал имота десетки пъти за дадения период.

  • @theMatchless8
    @theMatchless8 9 หลายเดือนก่อน +1

    Ако населеното място, в което е имотът, има КККР, няма проблем с нежеланието да се издаде скица, тъй като самите нотариуси си я издават със съответните им права за това... Второ - също мисля, че възможността за давностно придобиване на пустеещи имоти е ПОЛЕЗНА! Не одобрявам, обаче, че е възможно и за държавни и общински частни да я има възможността - там ще се злоупотреби! Би ли могло, за да се противодейства на такива измами, съдът да приема за доказателство сателитни изображения от Гугъл Ърт, които ги има и за години назад!? Имат си дати... При даден ПИ би могло да се види, дали е "стопанисван" или лъжат... Би ли приел съда подобни доказателства? Те могат да се ползват и за незаконно строителство, а и за последващ контрол, че някой хотел е "добавил" още застрояване за сметка на мин.озеленена площ, а по ПУП му е била 50%, примерно!?

  • @sofiailieva1346
    @sofiailieva1346 9 หลายเดือนก่อน

    Един собственик на имот когато не е обитавал собствен стая си 10 Г, А си е плащал данаците за собствеността може ли да му отнемат собствеността независимо от близки или чужди хора.

    • @noname-yt7sk
      @noname-yt7sk 7 หลายเดือนก่อน

      Абе ако спи, видейки че някой друг му накърнява собственоста, може след 5 или 10 години, зависи от добронамереноста на владетеля.

  • @bsorokin
    @bsorokin 9 หลายเดือนก่อน +3

    Чудно ми е дали си давате сметка каква вълна на измами и престъпления отпушвате с разясненията си за придобивната давност ?

    • @advocast_bg
      @advocast_bg  9 หลายเดือนก่อน +1

      Наистина ли мислите, че с разясняване на права (и то ясно дефинирани в закон) се "отпушват" престъпления? Всъщност - не. Видеото е превенция точно срещу такива. Ако сте го гледали цялото, ще видите съвсем ясното послание - НЕ го правете, ако не сте владели наистина и не ползвайте лъжливи свидетели, защото всички носите наказателна отговорност(до 5г. лишаване от свобода).

    • @bsorokin
      @bsorokin 9 หลายเดือนก่อน +2

      @@advocast_bg : Да, наистина го мисля и съм сигурен, че това ще са последствията. А дрън дрън щуротиите за наказателната отговорност......

    • @bsorokin
      @bsorokin 9 หลายเดือนก่อน

      @@advocast_bg : ...и "разразилата се буря от въпроси" недвусмислено го показва.

    • @advocast_bg
      @advocast_bg  9 หลายเดือนก่อน +1

      @bsorokin : Е, ние пък мислим, че ефектът ще е положителен. Колкото повече хора го гледат - по-добре. Повечето ще се сетят да си проверят и потърсят забравените имоти и ще си защитят правата. Този способ за придобиване на право на собственост съществува още в римското право - 4-5 век пр.н.е. Пренесен и наличен е в почти всички съвременни правни системи. Сега действащият Закон за собствеността е от 1951г. КНА с обстоятелствена проверка пък е наличен способ за проверка на такава давност и в стария ГПК от 1951г. И никъде не е довел до "вълни от измами и престъпления". А и ние това с "щуротиите" сме го гледали стотици пъти - в съдебна зала. На хората винаги им се струва невъзможно. Докато не ги осъдят.

    • @noname-yt7sk
      @noname-yt7sk 7 หลายเดือนก่อน

      ​@@bsorokinАбе отвори Закона за собственоста...там си ги пише нещата...просто четенето помага..

  • @ВикторияСлавова-к5у
    @ВикторияСлавова-к5у 6 หลายเดือนก่อน

    Няма проблем кадастъра издава без проблем скица!

  • @bobibobi9692
    @bobibobi9692 6 หลายเดือนก่อน

    Здравейте ние сме 8 наследници на земеделска земя със истински Нотарялен Акт и обща скица за имота които е неразделен. Въпреки това двама от наследниците си правят Констативни нотарялни Актове на част от местото Как стават тия Работи като има общ Истински Нотарялен Акт.

    • @advocast_bg
      @advocast_bg  5 หลายเดือนก่อน

      Здравейте! В рамките на съдебно производство може да бъде направено искане констативен нотариален акт да бъде обезсилен.

  • @ВикторияСлавова-к5у
    @ВикторияСлавова-к5у 6 หลายเดือนก่อน +1

    Нищо не може да ги спре, въпреки,че имаме нотариален акт за имота. Лицето се снабди с всички документи!

    • @bobibobi9692
      @bobibobi9692 6 หลายเดือนก่อน

      Здравейте ние сме 8 наследници на земеделска земя със истински Нотарялен Акт и обща скица за имота които е неразделен. Въпреки това двама от наследниците си правят Констативни нотарялни Актове на част от местото Как стават тия Работи като има общ Истински Нотарялен Акт.

  • @petarsavov-zc7cp
    @petarsavov-zc7cp 3 หลายเดือนก่อน +2

    Опитвате се да правите нещо от което не се разбира почти нищо.Или вие сте забравили да говорите с общодостъпни термини,или незнаете как да го кажете.Този език е за пред колегите ви и залата.

  • @noname-yt7sk
    @noname-yt7sk 7 หลายเดือนก่อน

    То си пише...КОНСТАТИВЕН НА...т.е. констаТИРА...а не констиТУИРА...игра на думи 😉

  • @eaaar3902
    @eaaar3902 4 หลายเดือนก่อน +2

    Видеото е кръгла нула.!!!

    • @advocast_bg
      @advocast_bg  4 หลายเดือนก่อน

      Здравейте! Ще се радваме да ни дадете по-подробна обратна връзка, за да подобрим бъдещи епизоди.

    • @eaaar3902
      @eaaar3902 4 หลายเดือนก่อน

      @@advocast_bg скоро

    • @Marina40ify
      @Marina40ify 4 วันที่ผ่านมา

      @@advocast_bg нищо не споменахте за собственост в която собственика не стъпва и я е зарязал ( двор в случая), но плаща данък за този имот !