Я була в Кам‘янці десь три роки тому і якраз гуляла з представниками міської ради. То коли прощалися я казала щось типу «Запам‘ятайте що у вас потенційно є унікальний ландшафтний парк вздовж каньйону. Дійсно унікальний, бо краєвиди старого міста з нього і та річечка і високі мости то є суцільний оглядовий майданчик. І що для того щоб його облаштувати насправді потрібно дуже тактично попрацювати з наявними хащами (нерпіти не можу коли рубають все підряд «бо то самосів») і спробувати знести чи принаймні впорядкувати халабуди на дні каньйону». Рада що не лише мені так здалося. А ось греблю піднімати дуже б не радила, в світі від гребель відмовляються і та природа яка склалася на дні каньйону це якраз результат відсутності греблі. Всі міста де гребля є мають жахливу смердючу зацвілу воду вище греблі і нестачу води нижче греблі. Коротше кажучи: цей потічок це дуже екологічно, проробити трасування для прогулянкової оглядової доріжки і видові точки і буде «2,8 млн туристів».
Туристи і мешканці міста якраз і гуляють тими "степами", а під мостом який обєднує старе і нове місто, знаходяться лавочки столи і в літній час, там мешканці і туристи відпочивають, в літку умови трошки кращі мешканці прибирають, або певний гурток, і так собі каньйон живе, а от для змін каньйону треба дуже багато сил, грошей, і людей які там будуть проводити час, нажаль багато чого це лиш фантазія якою і залишиться.
Как же меня раздражает, когда говорят о каком-либо городе и начинают про его туристичный потенциал. Да пусть эти туристы идут НАХ. Для себя постройте, для себя наведите порядок. Ваш дом, вы тут живете. При чем тут туристы вообще.
Проживаю в цьому місті 22 роки.Місто у нас гарне.Потрохи роблять дороги ,будуються нові будівлі. Але дуже хочеться ,щоб з'явилися нові робочі місця,покращився загальний стан міста і т.д
Дивлюсь більше огляди міст та ЖК, але й пирнути в історію одного з наших міст теж було цікаво. Суперовий монтаж з чудовими переходами та якісним звуком. Відос сподобався, вподобайку прожмакав.
Про зарослі біля річки в каньйоні: пан Василь сказав, що це розчищалось тому, що річка мала оборонне значення. Може для середньовіччя це й мало значення, але ж для ХІХ і ХХ ст ніякого оборонного значення річка Смотрич не мала, а на фото видно, що береги чисті й голі! На самому ділі питання це вирішується простіше і відповідь дуже проста: «пічне опалення». Все дуже просто, адже як в старину, так і зараз біля річки внизу живуть люди, а їм треба ж було якось топити взимку, ось і вирубували ці всі зарослі, а зараз в кожного проведений газ і вирубувати нічого не потрібно, ось і заростає все!
Просто кайф! Чекав ще з минулого року, коли було вперше анонсовано це відео! Обожнюю Кам'янець і так шкода, що все виглядає та й взагалі дуже занедбано. Чекаю з нетерпінням нових роликів з нових міст!
Дуже гарне відео! Кам'янець надзвичайно цікаве місто, воно подібне на чарівню скриню, яка має всередині щось подібне на лабіринт. Цей лабіринт якби складається з окремих локацій, і кожна з них сама по собі як окрема скринька, а разом вони складають захоплюючий візерунок. Це і фортеця, і дуже цікаві музеї, і брами, і давній цвинтар, і неймовірно красиві церкви, і парк з фонтанами, і вузенькі старовинні вулички, тай багато іншого. Дуже люблю це місто, там реально є на що подивитися.
Был в этом городе 1.03.2019 года с 2 мальчишками. Гуляли по этому городу с утра до позднего вечера. Воспоминаний очень много. Центр города красивый. Замок супер. Гуляли и у реки. Очень понравился вид у моста, где стекает вода и все было заморожено.
Як завжди, конструктивно і по суті. Мені дуже до вподоби. Дякую! Що стосується ситуації в цілому, то Кам'янець не є виключенням загальної картини відсутності концепції збереження і розвитку культурної спадщини на рівні держави. Тому практика і досвід Львова є унікальною і максимально ефективною в наших реаліях!
Дуже гарне місто, ще не був у вас, але після влогів Юліана обов'язково приїду. Цікаво було б ще подивитись відео "Кам'янець-Подільський, якого більше нема"
Дякую автору за цей професійний погляд зі сторони. Щось схоже трапилося тоді, коли Володимир Яворівський побував у нас і постала ідея про статус заповідника.
Міські чиновники банально дороги привести до ладу не можуть, їх ніби вчора бомбардували, яма на ямі. Про які громадські простори може бути мова? Вони такими категоріями не мислять.
Думаю для них це вже буде занадто, якшо і буде якийсь надлишок фінансування, який при бажанні можна пустити на зону відпочинку, то він швидко осяде в їх кишенях.
Була у Кам`янці в 2019 році. Навіть без благоустрою місто чудове, пам`ятка на пам`ятці, і такі колоритні. Каньйон, що посеред міста, то взагалі щось неймовірне. Місто сподобалося навіть більше, ніж замок. Мрію колись повернутися і пару днів пожити в якійсь із споруд (хай простішій, з тих, які зараз у вигляді руїни), перетвореній на готель, або поїсти в такому ресторані. Насправді потенціал такий, що все місто може жити виключно за рахунок туризму. Усім раджу відвідати.
Таке болото, то просто жах які калабані! Невже не можна зробити ухил на хідниках, поставити красивий, тоненький дощоприймач? Ви подивіться, як роблять в Скандинавії. Там навіть дощову воду навчилися природним способом фільтрувати, щоб ріки не забруднювати дощовою каналізацією. Запросіть тих скандинавів або спеціалістів з Західної Європи, виженіть з тих насиджених крісел бюрократів, котрі в РДА тільки бігають з папірчиками і бухають на корпоративах. ЖАХ, сором і просто безвихідь!
А можна запросити не скандинавів або фахівців із Західної Європи, а китайців та узбеків? Вони всю дощову воду природним способом вип'ють, а все ухили, тротуари і дощоприймачі - з'їдять ...)
Цікаво, що сам пан Фенцур навіть свій будинок по вулиці П"ятницька не відреставрував, а переробив на свій манер збільшивши в розмірах і зовсім змінивши. І цим прикладом можна зрозуміти ставлення цього чоловіка до культурної спадщини.(Чоловік з 86 року на посаді директора заповідника... Путіну ше далеко до нього..) І таких випадків досить багато. Замість того, щоб зберігати те що є, "причетні" люди руйнують історію століть і пишуть свою. Як на мене це гірше злочину, коли маючи такі надбання їх знищувати... Надіюсь, що люди які на це мають безпосередній вплив зрозуміють, що це шлях в ні куди. Тому що новобуди є на новому плані і в кращій якості.. туристи хочуть поринути в атмосферу старого міста. А мешканці мають право споживати надбання століть. Натомість по факту ми отримуємо безіменну архітектуру, яка часто є на місті справжніх вікових будов з великою історією. І втрачаємо свою самобутність і історію. Але і дивує байдужість людей, які живуть і місті. Поки буде така активність містян "нажаль" ми втратимо місто(
Попри те, що зараз напевно найменш красивий час року (після зими), навіть у відео видно що ландшафт дуже гарний. Бував там влітку і там ще прекрасніше. Фортеця. старе місто, каньйон - просто вибухове комбо, якщо б трішки у все це вкласти і розвивати. Бо поки що благоустрій зовсім відсутній(
До того ж говорить «м‘яко кажучи» неправду, про те як німці влітку 1941 р розбомбили Старе місто, а насправді більшість будівель (майже весь Польський ринок) було знищено «освободітєлямі» весною 1944 р артилерійським обстрілом. Цьому є докази: німецькі фото 1942-43 рр, де більшість будівель цілі й неушкоджені.
Дуже змістовна й гарна видалась прогулянка-розмова. Пан Василь, здається, з любов'ю розповідає про своє місто і знає про нього багато цікавого. А краєвиди ландшафту, з його урвищами, долиною річки, вуличками міста на фоні бесіди просто захоплюючі. Не уявляється навіть, як такі перспективні місця, як біля шлюзу, що заворожують своєю панорамою, навіть досі не мають прогулянкової тропи. Кам'янець - це знахідка, яку поки не відкрили... Зичимо містянам потрібних перемін
Пан Василь не зовсім каже правду, бо про руйнування Старого міста він бреше, розповідаючи старі радянські казочки, що це все «німці зруйнували», бо зруйнували Старе місто (майже весь Польський ринок) весною 1944 р радянські артилеристи, нещадно обстрілюючи з крупних калібрів і «Катюш». Постраждали від цього обстрілу не німці (бо знали про цю радянську практику обстрілювати міста і вийшли з міста), а місцеві мешканці. В мене є докази цього, що я пишу, є німецькі фото 1942-43 рр, де чітко видно, що будівлі цілі й неушкоджені. Бреше він і про бомбардування німцями Новопланівського мосту. Для чого було німцям бомбити його, адже влітку 1941 р його зруйнували сапери Червоної армії «щоб не дістався німцям», а німці не були дурнями, щоб бомбити вже не діючий міст!
Розповідає може й з любов'ю, але те, на що перетворюється старий Кам'янець під його керівництвом, вказує зовсім не на любов, а на байдужість. І з кожним роком ситуація погіршується.
Кам'янець - фантастичне місто. Такого поєднання ландшафту і архітектури немає ніде в Україні. Та що тут говорити - навіть в масштабі Європи це досить унікальне місто! На відмінну від Львова і Чернівців, які для європейців є досить типовими.
Дійсно перлина в болоті! Я не бачив ще жодного міста з такою кількістю замкових мурів варто відновити хоча б військову казарму де доцільно було б зробити військовий музей або зону для фестивалів або інших цікавих подій.
Фенцур? Оце так персонаж. На що перетворилося Старе місто за його керівництва заповідником! Старі будинки розвалюються, а нові будують на місці зруйнованих екскаваторами древніх фундаментів та багатоповерхових підвалів кам'яниць! 6:35 Так зване "дотримання" парцеляції при відбудові старовинних будинків - повна брехня, бо, хоч і внутрішній торговий квартал на Польському ринку існував, його розташування було абсолютно іншим: він був видовжений з півночі на південь, мав багато вузьких проходів, а зовнішня фасадна лінія містила у собі ратушу. Власне, саме заради цих новобудов зруйнували значну частину підвалів справжнього кварталу. А щодо двох якісно відбудованих будинків за проєктом архітекторки Пламеницької можу сказати, що вони є складовими грандіозного плану з відбудови Старого міста, який, на жаль, був проігнорований керівництвом заповідника. Якщо комусь цікаво, почитайте ось цей блог: hronika-kp.livejournal.com/ У ньому детально розписано про активну діяльність НІАЗ "Кам'янець". Деякі описані тут ситуації радше походять на анекдот, ніж на реальні події.
Дуже дякую за серію ваших відео про Кам'янець. В рідному місті не був вже 2 роки. Для мене це була чудова екскурсія) Кам'янець точно можна зробити кращим 😉
Дуже цікаво і слухати і подивитися цей влог, дякую! Власне минулої осені була в Кам'янці Подільському, і згідна повністю зі всіма коментарями автора. Останнім часом, принаймні на мою думку, люди стають більш свідомими як в плані екології так і в цінності культуурно архітектурних пам'яток, тому надія є 😌
В порядку історичного занудства: той Ян де Вітте, котрий на портреті - це не кам'янецький комендант і архітектор, а його онук. А загалом - величезне спасибі, чудовий проект!
Проглянув ролик далі, з'явилась ще одна ремарка: автор проекту казарм - офіцер корпусу коронних інженерів Завадський. Де Вітте також пропонував проект, але його забракували.
Цікавы прыгожы горад! Трэба абавязкова развіваць турыстычны патэнцыял, бо тыя ж беларусы толькі да Львова даязджаюць, а якая прыгажосць у суседніх гарадах, нават ня ведаюць.
Средневековые беларуские города не отличались по архитектуре от немецких. И в украине также. Но это все уничтожено. Например Чигирин 50тыс в 17 веке, фактически тогдашняя столица украинских земель. Сейчас село пару сот жителей. Брацлав - столица Подолии, вообще ничего не осталось.
Про руйнування Старого міста, то пан директор заповідника не всю правду каже, бо більшість будівель (майже весь Польський ринок) були знищені не німецьким бомбардуванням влітку 1941 р, бо німці не бомбили Новопланівський міст, а радянським артилерійським обстрілом весною 1944 р, це вже давно доведено, і не треба розповідати радянські байки! В мене є німецькі фото 1942-43 рр, де всі будівлі цілі й неушкоджені! Можу поділитись, кому цікаво. До речі, самий Новопланівський міст був зруйнований радянськими саперами при відступі влітку 1941 р, так для чого німці би його бомбили? Де логіка? Німці ж не були дурнями і даремно бомби не викидали на вже зруйнований міст!
Забудова Старого Міста це ЖАХ!!! Тих "забудовників" треба прив'язувати за яйця і підвішувати з моста у каньоні. Проведені розкопки які з часів совка були проведені проігнорували, забетонували і наваляли дешевих цегляних коробок обкладених пінопластом, з пластиковими вікнами, та під металопластиковим дахом, а навкруги тратуарна плитка. Я б реально вбивав би тих покидьків за таку руйнацію міста. Тільки ловити цих вилупків і відстрілювати.
Очень интересно - и по тексту и визуально! Еще лет 20 назад были планы и потуги включить город в список наследия ЮНЕСКО, но не получилось. Сейчас, увы, таких амбиций нет.
Правда. І це все занепадає. Неможливо уявити, щоб таке місто занепадало в будь-якій європейській державі (маю на увазі Європу не географічну, а цивілізаційну).
@@praguematist так порівняти, на приклад, з таким містом як Піза - де не має на що дивитися крім башти яка ніяк не впаде.. але, завдяки розвиненій інфраструктурі Пізу щороку відвідує 1,88млн туристів, а Кам'янець ледь 0,15млн
Зараз би розпитати чувака, який віддав всю Зарванську на дерибан без розкопок....НІАЗ це лише верхівка айсбергу лінивої та корумпованої структури міста.
Місто неймовірне, але не можу зрозуміти чи це несмішний жарт взяти на прогулянку зруйнованим містом одним з його руйнівників... "Професійність" пана Фенцура кидається в око навіть на відео, де він неодноразово не може відповісти без вилянь на найбанальніші запитання. Зокрема на 34:42 пана Чаплінського зацікавила "Погоня", яка насправді історичний герб міста - Св. Георгій. Але досить очікувати подібні знання від директора НІАЗ. "Камінь, натуральний камінь", це все що він міг відповісти.
@@CHAPLINSKYVLOG Тут питання не про те кого я можу порекомендувати, а про те як ви робите research перед тим як когось запрошувати у ваші відео. Не зрозумійте неправильно, дуже з цікавістю дивлюсь ваші відео. Але раніше пан Кіпіані хоч і малою кров‘ю, але вже був зашкваром. А тут достатньо самому ввести прізвище пана в пошук аби побачити його «діяльність» за час перебування на посаді. Відповідно і питання були б інакшими, і було б зрозуміло навіщо ви його покликали. Підтвердити що законодавство недосконале? Він дійсно підтвердив. Як і те що всі його надії та перспективи на абстрактних інвесторів та держбюджет. А самому щось робити на цій посаді він не збирається. Так це в кілька хвилин можна вмістити. А далі можна було покликати пана Гайдука, який сам так само робить тут відео про Кам‘янецьку фортецю. Чи того пана з Росії, який маючи кам‘янецьке коріння буквально створив найбільшу онлайн енциклопедію історії Кам‘янця у себе в ЖЖ. Власне когось живого, а не «камінь, справжній камінь» під який вже нічого не протече. Не сприймайте це як критику, а радше як рекомендацію та побажання.
- Що врятує Кам'янець-Подільський? - Фантастика. До речі турки замість мінаретів стали будувати дороги і мости, може і сюди дійдуть якось. Мені невідома практична доцільність нового мосту, але в рамках державного проекту цілком собі може бути наріжним каменем позитивних змін.
Не касаясь финансового..............при постройке приличной об"ездной дороги придет.....Ну кто будет заезжать в КП...умрет все как в Дунаевцах,Ярмолинцах...Вот живут в Хотине,Меджибоже-.все для туриста...А в КП остался 1 га ..с Кармелюком,и частичкой Швейцарии на восточной стороне С.города-шале,виллища,домища....А в центре что...Вонючий автовокзал и такой же куриный рынок...Город чей-не поймешь-3,5 гос.флага на весь город..Тотальное жлобство..повесить флаг. .И конечно нет на собесе..-отношение к народу такое чтоб не нашли.. ..Дендропарк заплеван ,захаркан...Грушевского в косых поломанных лавочках,ни одного мусорного ящика...."Семки"."Ватра"коробки из-под пиццы,бутылки,шприцы...Уже не средний век,но еще не 19..... ......
Юліан, чи не хочете ви завітати в Кременець, мені дуже подобаються ваші відео, в Кременці є багато історії та історичних будівель, було добре як би ви показали проблеми цього міста іншим, дякую ❤
Абсолютно вірно! Але не точно, бо не «розбомбила», а «розстріляла». Пан Василь не вірно сказав, що німці влітку 1941 р бомбили Новопланівський міст і розбомбили Старе місто, це неправда! Новопланівський міст був підірваний саперами Червоної Армії влітку 1941 р «щоб німцям не дістався», так невже німці були такими дурними, щоб бомбити іже не діючий міст? В мене є німецькі фото 1942-43 рр, де чітко видно, що Старе місто ціле й неушкоджене. А зруйноване Ствре місто було в результаті радянських артилерійських обстрілів весною 1944 р. Майже весь Польський ринок був знищений. Били нещадно з крупних калібрів і «Катюш». Але німці зовсім не постраждали від цих обстрілів, бо вони знали цю радянську практику обстрілювати міста і вийшли з міста завчасно, а постраждали від цих обстрілів мирні мешканці!
@@borys_ua я мав на увазі варварські бомбардування окупаційної радянської влади. А розстріл - так. У мене і пра прадіда розстріляли за те, що він в Америку їздив, і це при тому, що Мікоян туди як під пень.... ходив .
@@rtttrt76 Я розумію, дійсно радянська влада була варварською і злочинною, вірно ще Рейган назвав СРСР імперією зла! Але про «розстріл» я писав, що в 1944 р Старе місто не бомбили, а обстрілювали з артилерії і «Катюш», а це ніяк не бомбардування, а розстріл (обстріл). Хоча це суті не міняє!
Перше і найменше що можна зробити, що відкриє місто, яке заграє одразу іншими нотами - ЦЕ ЗНЯТИ ЗОВНІШНЮ РЕКЛАМУ. Вона - реклама, закрила наші міста і гарні фасади від людей. Зовнішня реклама як паразит.
ЖАХ! Скільки було заводів, а населеня було ніщєбродами, здохли заводи і люди різко розбагатіли на іномарки та відпочинок по закордонам. На щастя, страшні темні часи рабства совка пішли у минуле
Більшість населення що тоді, що тепер - ніщеброди, як ви висловилися. Мій дідусь наприкінці існування радянського союзу, коли почали з'являтися імпортні товари і стало можливим придбати іномарку, поїхав у Київ і купив новеньку японську Мазду, одну з перших в Україні. Трохи пізніше купив сину квартиру в новобудові. Хто не був лінивий, той і в радянські часи заробляв нормальні гроші. При тому він ці гроші заробив чесною працею, а не вкрав. Яким чином заробили гроші ті, хто сьогодні їздить на дорогих автівках? Скажімо так, далеко не всі чесним шляхом. І який відсоток громадян України відпочиває закордоном? Добре, якщо 10%, але скоріше навіть ще менше. Більше людей їдуть на заробітки закордон, аніж на відпочинок. Я не виправдовую радянський режим, то беззаперечно була негативна сторінка нашої історії, але зараз не краще. Сьогодні Україна перебуває в жахливому стані і з цього болота треба вибиратися, а не хвалити його. Ми вже відстали навіть від Румунії. Подивись на наші розбиті дороги: навіщо потрібні іномарки, коли для таких доріг краще підходить танк, або принаймні трактор. Треба спочатку дороги відремонтувати, а потім автівки купувати. Подивись на ті жалюгідні халупи без каналізації, в яких досі мешкає чимало людей. Розкажи тим людям про іномарки і відпочинок закордоном.
Кілька разів бував у місті і жодного разу не спускався до річки, ніхто не казав спуститись, не рекомендував і тд. Взагалі таке враження ніби окрім старого міста та замку більше нічого не існує(
Приїжджає всього навсього 150 тис туристів? Це дуже мало при такому потенціалі, хоча що казати, якщо потяг з Києва прибуває о 4й ранку, при такому графіку особливого бажання їхати не має
@@БогданБогдан-р9ю Це про який потяг ви пишете? Якщо про «Київ-Кам‘янець-Подільський», то він прибуває в різні часи (зміна графіків) о 4-й, о 5-й, і о 6-й год. ранку.
@@borys_ua Так про маршрут Київ-Кам‘янець-Подільський, і він приїджає о 22:50 а от Київ-Чернівці приїджає пізніше о 4 ранку, більше маршрутів потяга я не бачив.
@@БогданБогдан-р9ю Декілька років тому було 2 потяга: пасажирський (приїзджав зранку) і швидкий тільки з сидячими місцями (приїзджав вночі). Може зараз вже змінилось?
Не так німці понищили Старе місто, як большевички. Наступали в 43-ому, дали таку артпідготовку, що все перетворилося в руїни. Про це свідчить відомий краєзнавець Іван Гарнага, а також чимало архівних фото після т.з. "освобождєнія".
Да, когда-то где-то 79 году, когда я не много проживал там, с высокой трубы Цем. Завода спрыгнул парень знакомый моего бывшего мужа. Как это было давно. Жаль, что Каменцец изменился понастольгировать уже не очем.
А як вписується у ВЕЛИКУ РЕСТАВРАЦІЮ ім'я Яна- де Віте, у реальний стан казарми Яна-де Віте???? Ще рік-два і про них будуть згадувати тільки на фото.... На жаль!!!
Дуже гарна розмова і справді чудове місто, з прекрасним туристичним потенціалом. Дякую!
Я була в Кам‘янці десь три роки тому і якраз гуляла з представниками міської ради. То коли прощалися я казала щось типу «Запам‘ятайте що у вас потенційно є унікальний ландшафтний парк вздовж каньйону. Дійсно унікальний, бо краєвиди старого міста з нього і та річечка і високі мости то є суцільний оглядовий майданчик. І що для того щоб його облаштувати насправді потрібно дуже тактично попрацювати з наявними хащами (нерпіти не можу коли рубають все підряд «бо то самосів») і спробувати знести чи принаймні впорядкувати халабуди на дні каньйону». Рада що не лише мені так здалося. А ось греблю піднімати дуже б не радила, в світі від гребель відмовляються і та природа яка склалася на дні каньйону це якраз результат відсутності греблі. Всі міста де гребля є мають жахливу смердючу зацвілу воду вище греблі і нестачу води нижче греблі. Коротше кажучи: цей потічок це дуже екологічно, проробити трасування для прогулянкової оглядової доріжки і видові точки і буде «2,8 млн туристів».
Туристи і мешканці міста якраз і гуляють тими "степами", а під мостом який обєднує старе і нове місто, знаходяться лавочки столи і в літній час, там мешканці і туристи відпочивають, в літку умови трошки кращі мешканці прибирають, або певний гурток, і так собі каньйон живе, а от для змін каньйону треба дуже багато сил, грошей, і людей які там будуть проводити час, нажаль багато чого це лиш фантазія якою і залишиться.
КП не витримає 2.8 млн туристів, 0.5-стеля
@@РудаБорода-к2т за рік витримає
Нажаль нажаль, потенціал шалений, але втілений не буде мадуть ніколи.
Как же меня раздражает, когда говорят о каком-либо городе и начинают про его туристичный потенциал. Да пусть эти туристы идут НАХ. Для себя постройте, для себя наведите порядок. Ваш дом, вы тут живете. При чем тут туристы вообще.
КП має колосальний потенціал для розвитку! Бережіть те, що ще не втрачено!
А в чому вiн виражаеться, цэй потэнцiал?
Гарне місто, про нього варто подбати усім містянам! За блог лайк👍
Проживаю в цьому місті 22 роки.Місто у нас гарне.Потрохи роблять дороги ,будуються нові будівлі.
Але дуже хочеться ,щоб з'явилися нові робочі місця,покращився загальний стан міста і т.д
Дивлюсь більше огляди міст та ЖК, але й пирнути в історію одного з наших міст теж було цікаво. Суперовий монтаж з чудовими переходами та якісним звуком. Відос сподобався, вподобайку прожмакав.
Дякую за підтримку!
Сумно бачити в такому стані історичні будівлі. Був років 6 тому, все гірше стає.
Юліан, дякую за цікавий та корисний випуск. Кам'янець заслуговує на краще життя, має фантастичний потенціал.
З висоти пташиного польоту місто виглядає дуже гарно😍
Про зарослі біля річки в каньйоні: пан Василь сказав, що це розчищалось тому, що річка мала оборонне значення. Може для середньовіччя це й мало значення, але ж для ХІХ і ХХ ст ніякого оборонного значення річка Смотрич не мала, а на фото видно, що береги чисті й голі! На самому ділі питання це вирішується простіше і відповідь дуже проста: «пічне опалення». Все дуже просто, адже як в старину, так і зараз біля річки внизу живуть люди, а їм треба ж було якось топити взимку, ось і вирубували ці всі зарослі, а зараз в кожного проведений газ і вирубувати нічого не потрібно, ось і заростає все!
Просто кайф! Чекав ще з минулого року, коли було вперше анонсовано це відео! Обожнюю Кам'янець і так шкода, що все виглядає та й взагалі дуже занедбано. Чекаю з нетерпінням нових роликів з нових міст!
Ваууу в цього місто велечезний потенціал !!!!!!
Автор завжди знаходить цікавих спікерів
Дуже гарне відео! Кам'янець надзвичайно цікаве місто, воно подібне на чарівню скриню, яка має всередині щось подібне на лабіринт. Цей лабіринт якби складається з окремих локацій, і кожна з них сама по собі як окрема скринька, а разом вони складають захоплюючий візерунок. Це і фортеця, і дуже цікаві музеї, і брами, і давній цвинтар, і неймовірно красиві церкви, і парк з фонтанами, і вузенькі старовинні вулички, тай багато іншого. Дуже люблю це місто, там реально є на що подивитися.
це просто неймовірно цікаво. така проста розмова без пафосу тягне не просто на архітектурний блог, а й на історичну лекцію і екскурсію.
Неймовірне місто. Особливо гарний ландшафт та річка. Але стан - біда.
Был в этом городе 1.03.2019 года с 2 мальчишками. Гуляли по этому городу с утра до позднего вечера. Воспоминаний очень много. Центр города красивый. Замок супер. Гуляли и у реки. Очень понравился вид у моста, где стекает вода и все было заморожено.
топ, просто шикарно, неймовірно!!!!
Замковий комплекс - просто фантастика!
Чудесний випуск. Ґрунтовно та пізнавально. Ну, і політики трохи всипали.)
Як завжди, конструктивно і по суті. Мені дуже до вподоби. Дякую!
Що стосується ситуації в цілому, то Кам'янець не є виключенням загальної картини відсутності концепції збереження і розвитку культурної спадщини на рівні держави. Тому практика і досвід Львова є унікальною і максимально ефективною в наших реаліях!
Дуже гарне місто, ще не був у вас, але після влогів Юліана обов'язково приїду. Цікаво було б ще подивитись відео "Кам'янець-Подільський, якого більше нема"
Дякую автору за цей професійний погляд зі сторони. Щось схоже трапилося тоді, коли Володимир Яворівський побував у нас і постала ідея про статус заповідника.
Чудова ідея,з зоною відпочинку біля річки. Якщо б міські чиновники подивитись і надихнулись ідеєю, було б круто!
Міські чиновники банально дороги привести до ладу не можуть, їх ніби вчора бомбардували, яма на ямі. Про які громадські простори може бути мова? Вони такими категоріями не мислять.
Думаю для них це вже буде занадто, якшо і буде якийсь надлишок фінансування, який при бажанні можна пустити на зону відпочинку, то він швидко осяде в їх кишенях.
Була у Кам`янці в 2019 році. Навіть без благоустрою місто чудове, пам`ятка на пам`ятці, і такі колоритні. Каньйон, що посеред міста, то взагалі щось неймовірне. Місто сподобалося навіть більше, ніж замок. Мрію колись повернутися і пару днів пожити в якійсь із споруд (хай простішій, з тих, які зараз у вигляді руїни), перетвореній на готель, або поїсти в такому ресторані. Насправді потенціал такий, що все місто може жити виключно за рахунок туризму. Усім раджу відвідати.
Таке болото, то просто жах які калабані! Невже не можна зробити ухил на хідниках, поставити красивий, тоненький дощоприймач? Ви подивіться, як роблять в Скандинавії. Там навіть дощову воду навчилися природним способом фільтрувати, щоб ріки не забруднювати дощовою каналізацією. Запросіть тих скандинавів або спеціалістів з Західної Європи, виженіть з тих насиджених крісел бюрократів, котрі в РДА тільки бігають з папірчиками і бухають на корпоративах. ЖАХ, сором і просто безвихідь!
А можна запросити не скандинавів або фахівців із Західної Європи, а китайців та узбеків? Вони всю дощову воду природним способом вип'ють, а все ухили, тротуари і дощоприймачі - з'їдять ...)
Цікаво, що сам пан Фенцур навіть свій будинок по вулиці П"ятницька не відреставрував, а переробив на свій манер збільшивши в розмірах і зовсім змінивши. І цим прикладом можна зрозуміти ставлення цього чоловіка до культурної спадщини.(Чоловік з 86 року на посаді директора заповідника... Путіну ше далеко до нього..) І таких випадків досить багато. Замість того, щоб зберігати те що є, "причетні" люди руйнують історію століть і пишуть свою. Як на мене це гірше злочину, коли маючи такі надбання їх знищувати... Надіюсь, що люди які на це мають безпосередній вплив зрозуміють, що це шлях в ні куди. Тому що новобуди є на новому плані і в кращій якості.. туристи хочуть поринути в атмосферу старого міста. А мешканці мають право споживати надбання століть. Натомість по факту ми отримуємо безіменну архітектуру, яка часто є на місті справжніх вікових будов з великою історією. І втрачаємо свою самобутність і історію. Але і дивує байдужість людей, які живуть і місті. Поки буде така активність містян "нажаль" ми втратимо місто(
Дякую за випуск, було дуже багато корисної інформації
Попри те, що зараз напевно найменш красивий час року (після зими), навіть у відео видно що ландшафт дуже гарний. Бував там влітку і там ще прекрасніше. Фортеця. старе місто, каньйон - просто вибухове комбо, якщо б трішки у все це вкласти і розвивати. Бо поки що благоустрій зовсім відсутній(
👍
Наскільки грамотно розповідають, як правильно може бути впорядковано історичне середовище... Дякую
спочатку ставлю лайк, потім дивлюсь
Жиза
Як так само :)
Безпрограшно
Вауу, виявляєтся крім фортеці і костелу, ще є круті будівлі.👍💪
Дякую!!! Дуже цікаве відео. Корисні поради по збереженню та відновленню історичних пам'яток старого міста.
При всій повазі до пана Василя, він вже себе показав за ці роки (точніше нічого не зробив). Місту потрібні нові лиця і зміни!
До того ж говорить «м‘яко кажучи» неправду, про те як німці влітку 1941 р розбомбили Старе місто, а насправді більшість будівель (майже весь Польський ринок) було знищено «освободітєлямі» весною 1944 р артилерійським обстрілом. Цьому є докази: німецькі фото 1942-43 рр, де більшість будівель цілі й неушкоджені.
Дуже змістовна й гарна видалась прогулянка-розмова. Пан Василь, здається, з любов'ю розповідає про своє місто і знає про нього багато цікавого. А краєвиди ландшафту, з його урвищами, долиною річки, вуличками міста на фоні бесіди просто захоплюючі. Не уявляється навіть, як такі перспективні місця, як біля шлюзу, що заворожують своєю панорамою, навіть досі не мають прогулянкової тропи. Кам'янець - це знахідка, яку поки не відкрили... Зичимо містянам потрібних перемін
Пан Василь не зовсім каже правду, бо про руйнування Старого міста він бреше, розповідаючи старі радянські казочки, що це все «німці зруйнували», бо зруйнували Старе місто (майже весь Польський ринок) весною 1944 р радянські артилеристи, нещадно обстрілюючи з крупних калібрів і «Катюш». Постраждали від цього обстрілу не німці (бо знали про цю радянську практику обстрілювати міста і вийшли з міста), а місцеві мешканці. В мене є докази цього, що я пишу, є німецькі фото 1942-43 рр, де чітко видно, що будівлі цілі й неушкоджені. Бреше він і про бомбардування німцями Новопланівського мосту. Для чого було німцям бомбити його, адже влітку 1941 р його зруйнували сапери Червоної армії «щоб не дістався німцям», а німці не були дурнями, щоб бомбити вже не діючий міст!
@@borys_ua Дякую, що поділились
Розповідає може й з любов'ю, але те, на що перетворюється старий Кам'янець під його керівництвом, вказує зовсім не на любов, а на байдужість. І з кожним роком ситуація погіршується.
Трішки занедбано, але все одно красиво. Фортеця шикарна!
Дивлячись відео то взагалі супер!!! Реально більш критично оцінюєш ситуацію....
Якраз навпроти місця, де ви закінчили це відео, є чудове кафе-музей "У поліцмейстера". Дуже колоритне. Рекомендую, якщо приїдете ще раз.
Кам'янець - фантастичне місто. Такого поєднання ландшафту і архітектури немає ніде в Україні. Та що тут говорити - навіть в масштабі Європи це досить унікальне місто! На відмінну від Львова і Чернівців, які для європейців є досить типовими.
Кам'янець-Подільський - чудове камерне місто з гарною архітектурою, що має туристичну привабливість.
Однак, не дурацький, а дурнуватий.
Дивовижно, які скарби має Україна.
Дійсно перлина в болоті! Я не бачив ще жодного міста з такою кількістю замкових мурів варто відновити хоча б військову казарму де доцільно було б зробити військовий музей або зону для фестивалів або інших цікавих подій.
Казарма, мені теж до душі припала,дуже гарна будівля,і розташування гарне)👍
@@МишаБогатов-ь4к панорама з вікон на це урвище просто шик (напевно)
17:50 дорога, по якій ви йдете, викликає цілий спектр емоцій.
Фенцур? Оце так персонаж. На що перетворилося Старе місто за його керівництва заповідником! Старі будинки розвалюються, а нові будують на місці зруйнованих екскаваторами древніх фундаментів та багатоповерхових підвалів кам'яниць!
6:35 Так зване "дотримання" парцеляції при відбудові старовинних будинків - повна брехня, бо, хоч і внутрішній торговий квартал на Польському ринку існував, його розташування було абсолютно іншим: він був видовжений з півночі на південь, мав багато вузьких проходів, а зовнішня фасадна лінія містила у собі ратушу. Власне, саме заради цих новобудов зруйнували значну частину підвалів справжнього кварталу.
А щодо двох якісно відбудованих будинків за проєктом архітекторки Пламеницької можу сказати, що вони є складовими грандіозного плану з відбудови Старого міста, який, на жаль, був проігнорований керівництвом заповідника.
Якщо комусь цікаво, почитайте ось цей блог: hronika-kp.livejournal.com/ У ньому детально розписано про активну діяльність НІАЗ "Кам'янець". Деякі описані тут ситуації радше походять на анекдот, ніж на реальні події.
😟😟😟
О вже нове місце для інвестицій у долині! Я б приїхав в такий парк водний.
Дуже дякую за серію ваших відео про Кам'янець. В рідному місті не був вже 2 роки. Для мене це була чудова екскурсія) Кам'янець точно можна зробити кращим 😉
Дуже цікаво і слухати і подивитися цей влог, дякую! Власне минулої осені була в Кам'янці Подільському, і згідна повністю зі всіма коментарями автора. Останнім часом, принаймні на мою думку, люди стають більш свідомими як в плані екології так і в цінності культуурно архітектурних пам'яток, тому надія є 😌
Як завжди ДУЖЕ ЦІКАВО
Про Умань треба ваше відео )
Як приємно слухати розумну людину
Лайк за якість!
В порядку історичного занудства: той Ян де Вітте, котрий на портреті - це не кам'янецький комендант і архітектор, а його онук. А загалом - величезне спасибі, чудовий проект!
Проглянув ролик далі, з'явилась ще одна ремарка: автор проекту казарм - офіцер корпусу коронних інженерів Завадський. Де Вітте також пропонував проект, але його забракували.
Кажуть що нова забудова зроблена під стару, але це повна брехня. Ті хто бачили старі плани міста і фото, бачили що все виглядало зовсім по іншому.
Цікавы прыгожы горад! Трэба абавязкова развіваць турыстычны патэнцыял, бо тыя ж беларусы толькі да Львова даязджаюць, а якая прыгажосць у суседніх гарадах, нават ня ведаюць.
Средневековые беларуские города не отличались по архитектуре от немецких. И в украине также. Но это все уничтожено. Например Чигирин 50тыс в 17 веке, фактически тогдашняя столица украинских земель. Сейчас село пару сот жителей. Брацлав - столица Подолии, вообще ничего не осталось.
@@samurai_dmitro1293 если быть точным, то только ее части))
Населення тільки 100 тисяч, багато студентів, роботи немає. Тільки туризму недостатньо
дякую.
Про руйнування Старого міста, то пан директор заповідника не всю правду каже, бо більшість будівель (майже весь Польський ринок) були знищені не німецьким бомбардуванням влітку 1941 р, бо німці не бомбили Новопланівський міст, а радянським артилерійським обстрілом весною 1944 р, це вже давно доведено, і не треба розповідати радянські байки! В мене є німецькі фото 1942-43 рр, де всі будівлі цілі й неушкоджені! Можу поділитись, кому цікаво. До речі, самий Новопланівський міст був зруйнований радянськими саперами при відступі влітку 1941 р, так для чого німці би його бомбили? Де логіка? Німці ж не були дурнями і даремно бомби не викидали на вже зруйнований міст!
Приєднуюсь до думки.
Забудова Старого Міста це ЖАХ!!!
Тих "забудовників" треба прив'язувати за яйця і підвішувати з моста у каньоні.
Проведені розкопки які з часів совка були проведені проігнорували, забетонували і наваляли дешевих цегляних коробок обкладених пінопластом, з пластиковими вікнами, та під металопластиковим дахом, а навкруги тратуарна плитка.
Я б реально вбивав би тих покидьків за таку руйнацію міста. Тільки ловити цих вилупків і відстрілювати.
Кам'янець буде врятований тоді, коли на його території будуть казати Поділля, а не хмельниччина, коли буде мінімум совку у краї та у людях
К сожалению у города нет будущего... Как и у всей страны...
@@Наблюдатель-д8ь у песимістів та людей із совковим мисленням немає майбутнього, у решти є
Так само, теж бісить, що кажуть "Хмельниччина", хоча Хмельницький став обл.центром в 1950-тих , а до того був набагато меншим містом , ніж Кам'янець
У мене є багато запитань до мера цього міста.
Всі хвалять Кам'янець Подільський, а місні тільки й думають, як звідси втікти (
Очень интересно - и по тексту и визуально! Еще лет 20 назад были планы и потуги включить город в список наследия ЮНЕСКО, но не получилось. Сейчас, увы, таких амбиций нет.
Завдяки цьому пану Фенцуру Кам'янець не включили до списку ЮНЕСКО(
Випуск цікавий але дивитися важко бо часто перебивали співрозмовника і не давали закінчити речення.
Мабуть ні одне місто в нас не має стільки всього: пам'ятки, замок, мости, дамби, скали)
Річка, каньйон, університет, заводи)
Правда. І це все занепадає. Неможливо уявити, щоб таке місто занепадало в будь-якій європейській державі (маю на увазі Європу не географічну, а цивілізаційну).
@@praguematist так порівняти, на приклад, з таким містом як Піза - де не має на що дивитися крім башти яка ніяк не впаде.. але, завдяки розвиненій інфраструктурі Пізу щороку відвідує 1,88млн туристів, а Кам'янець ледь 0,15млн
@@praguematist було б таке місто як Кам'янець десь у Франції - його б за рік відвідувало мінімум 3млн туристів
Зараз би розпитати чувака, який віддав всю Зарванську на дерибан без розкопок....НІАЗ це лише верхівка айсбергу лінивої та корумпованої структури міста.
Якого чувака? Кого ви маєте на увазі?
Захотілося туди поїхати)))
Місто неймовірне, але не можу зрозуміти чи це несмішний жарт взяти на прогулянку зруйнованим містом одним з його руйнівників... "Професійність" пана Фенцура кидається в око навіть на відео, де він неодноразово не може відповісти без вилянь на найбанальніші запитання. Зокрема на 34:42 пана Чаплінського зацікавила "Погоня", яка насправді історичний герб міста - Св. Георгій. Але досить очікувати подібні знання від директора НІАЗ. "Камінь, натуральний камінь", це все що він міг відповісти.
Найбільший руйнівник? А хто найбільший спаситель? Можу наступного разу з ним записати. Порадьте
@@CHAPLINSKYVLOG Тут питання не про те кого я можу порекомендувати, а про те як ви робите research перед тим як когось запрошувати у ваші відео. Не зрозумійте неправильно, дуже з цікавістю дивлюсь ваші відео. Але раніше пан Кіпіані хоч і малою кров‘ю, але вже був зашкваром. А тут достатньо самому ввести прізвище пана в пошук аби побачити його «діяльність» за час перебування на посаді. Відповідно і питання були б інакшими, і було б зрозуміло навіщо ви його покликали. Підтвердити що законодавство недосконале? Він дійсно підтвердив. Як і те що всі його надії та перспективи на абстрактних інвесторів та держбюджет. А самому щось робити на цій посаді він не збирається. Так це в кілька хвилин можна вмістити. А далі можна було покликати пана Гайдука, який сам так само робить тут відео про Кам‘янецьку фортецю. Чи того пана з Росії, який маючи кам‘янецьке коріння буквально створив найбільшу онлайн енциклопедію історії Кам‘янця у себе в ЖЖ. Власне когось живого, а не «камінь, справжній камінь» під який вже нічого не протече. Не сприймайте це як критику, а радше як рекомендацію та побажання.
- Що врятує Кам'янець-Подільський?
- Фантастика.
До речі турки замість мінаретів стали будувати дороги і мости, може і сюди дійдуть якось. Мені невідома практична доцільність нового мосту, але в рамках державного проекту цілком собі може бути наріжним каменем позитивних змін.
Потрібний кнут, і структури які його вміють застосовувати
Портрет сина Яна де Вітте. Самого Вітте портрету поки не знайдено. В цілому гарна, професійна розмова.
Дякую вам за те, що зауважили!
@@CHAPLINSKYVLOG Про це можна було б здогадатися, бо син на портреті зображений в російському царському однострої ХІХ ст.
Навіть не сина, а онука
Ви ще більше закохали у Кам'янець-Подільський,це не місто,це реально музей. Взнали теж багато нового.
Болить мене серце за усі наші пам'ятки...
Мегалайк
Якщо зможете розберіть Заліщики, бо то капець)
Самое большое количество госпредприятий( научных заведений) на душу населения в годы СССР
Не касаясь финансового..............при постройке приличной об"ездной дороги придет.....Ну кто будет заезжать в КП...умрет все как в Дунаевцах,Ярмолинцах...Вот живут в Хотине,Меджибоже-.все для туриста...А в КП остался 1 га ..с Кармелюком,и частичкой Швейцарии на восточной стороне С.города-шале,виллища,домища....А в центре что...Вонючий автовокзал и такой же куриный рынок...Город чей-не поймешь-3,5 гос.флага на весь город..Тотальное жлобство..повесить флаг.
.И конечно нет на собесе..-отношение к народу такое чтоб не нашли..
..Дендропарк заплеван ,захаркан...Грушевского в косых поломанных лавочках,ни одного мусорного ящика...."Семки"."Ватра"коробки из-под пиццы,бутылки,шприцы...Уже не средний век,но еще не 19..... ......
Юліан, чи не хочете ви завітати в Кременець, мені дуже подобаються ваші відео, в Кременці є багато історії та історичних будівель, було добре як би ви показали проблеми цього міста іншим, дякую ❤
Гроші є! Якщо тільки міський голова захоче щось змінити...
Старе місто за архітектурою нагадує Францію. Фортеці чудові!!
Його врятує перехід під юрисдикцію будь-якої цивілізованої держави
Старе місто розбомбила злочинна радянська влада.
Абсолютно вірно! Але не точно, бо не «розбомбила», а «розстріляла». Пан Василь не вірно сказав, що німці влітку 1941 р бомбили Новопланівський міст і розбомбили Старе місто, це неправда! Новопланівський міст був підірваний саперами Червоної Армії влітку 1941 р «щоб німцям не дістався», так невже німці були такими дурними, щоб бомбити іже не діючий міст? В мене є німецькі фото 1942-43 рр, де чітко видно, що Старе місто ціле й неушкоджене. А зруйноване Ствре місто було в результаті радянських артилерійських обстрілів весною 1944 р. Майже весь Польський ринок був знищений. Били нещадно з крупних калібрів і «Катюш». Але німці зовсім не постраждали від цих обстрілів, бо вони знали цю радянську практику обстрілювати міста і вийшли з міста завчасно, а постраждали від цих обстрілів мирні мешканці!
@@borys_ua я мав на увазі варварські бомбардування окупаційної радянської влади. А розстріл - так. У мене і пра прадіда розстріляли за те, що він в Америку їздив, і це при тому, що Мікоян туди як під пень.... ходив .
@@rtttrt76 Я розумію, дійсно радянська влада була варварською і злочинною, вірно ще Рейган назвав СРСР імперією зла! Але про «розстріл» я писав, що в 1944 р Старе місто не бомбили, а обстрілювали з артилерії і «Катюш», а це ніяк не бомбардування, а розстріл (обстріл). Хоча це суті не міняє!
А сучасна українська влада добиває.
@@praguematist та ні.... Є свої мінуси, але не зрівняється з совком
Перше і найменше що можна зробити, що відкриє місто, яке заграє одразу іншими нотами - ЦЕ ЗНЯТИ ЗОВНІШНЮ РЕКЛАМУ.
Вона - реклама, закрила наші міста і гарні фасади від людей. Зовнішня реклама як паразит.
ЖАХ! Скільки було заводів, а населеня було ніщєбродами, здохли заводи і люди різко розбагатіли на іномарки та відпочинок по закордонам. На щастя, страшні темні часи рабства совка пішли у минуле
Більшість населення що тоді, що тепер - ніщеброди, як ви висловилися. Мій дідусь наприкінці існування радянського союзу, коли почали з'являтися імпортні товари і стало можливим придбати іномарку, поїхав у Київ і купив новеньку японську Мазду, одну з перших в Україні. Трохи пізніше купив сину квартиру в новобудові. Хто не був лінивий, той і в радянські часи заробляв нормальні гроші. При тому він ці гроші заробив чесною працею, а не вкрав. Яким чином заробили гроші ті, хто сьогодні їздить на дорогих автівках? Скажімо так, далеко не всі чесним шляхом. І який відсоток громадян України відпочиває закордоном? Добре, якщо 10%, але скоріше навіть ще менше. Більше людей їдуть на заробітки закордон, аніж на відпочинок. Я не виправдовую радянський режим, то беззаперечно була негативна сторінка нашої історії, але зараз не краще. Сьогодні Україна перебуває в жахливому стані і з цього болота треба вибиратися, а не хвалити його. Ми вже відстали навіть від Румунії. Подивись на наші розбиті дороги: навіщо потрібні іномарки, коли для таких доріг краще підходить танк, або принаймні трактор. Треба спочатку дороги відремонтувати, а потім автівки купувати. Подивись на ті жалюгідні халупи без каналізації, в яких досі мешкає чимало людей. Розкажи тим людям про іномарки і відпочинок закордоном.
Кілька разів бував у місті і жодного разу не спускався до річки, ніхто не казав спуститись, не рекомендував і тд. Взагалі таке враження ніби окрім старого міста та замку більше нічого не існує(
Ой, ніколи не думала, що я це напишу, але.. я перша! Ще й з Кам‘янця-Подільського!
Приїжджає всього навсього 150 тис туристів? Це дуже мало при такому потенціалі, хоча що казати, якщо потяг з Києва прибуває о 4й ранку, при такому графіку особливого бажання їхати не має
потяг прибуває в 11 ночі, але сам потяг жахливий, і він 1 єдиний, і діло не в потязі а діло в тому що всім розповідають тілкьи про замок і ратушу
@@БогданБогдан-р9ю Це про який потяг ви пишете? Якщо про «Київ-Кам‘янець-Подільський», то він прибуває в різні часи (зміна графіків) о 4-й, о 5-й, і о 6-й год. ранку.
@@borys_ua Так про маршрут Київ-Кам‘янець-Подільський, і він приїджає о 22:50 а от Київ-Чернівці приїджає пізніше о 4 ранку, більше маршрутів потяга я не бачив.
@@БогданБогдан-р9ю Декілька років тому було 2 потяга: пасажирський (приїзджав зранку) і швидкий тільки з сидячими місцями (приїзджав вночі). Може зараз вже змінилось?
@@borys_ua Зараз все змінилось, зараз 2 потяги і по суті оба нічні
Не так німці понищили Старе місто, як большевички. Наступали в 43-ому, дали таку артпідготовку, що все перетворилося в руїни. Про це свідчить відомий краєзнавець Іван Гарнага, а також чимало архівних фото після т.з. "освобождєнія".
Да, когда-то где-то 79 году, когда я не много проживал там, с высокой трубы Цем. Завода спрыгнул парень знакомый моего бывшего мужа. Как это было давно. Жаль, что Каменцец изменился понастольгировать уже не очем.
зніміть, будь ласка, програму про Бакоту!
А сенс? Від Бакоти залишився лише скельний монастир, а все решта - давно покоїться на дні Дністровського водосховища
на 7:10 на кадрах хроніки Скала-Подільська, а не Кам'янець)
Вмiють у нас красу засирати
Рік надання місту Магдебурзького права 1374*
В нас каньйон гарний:)
ну і дороги...капут, "нас бомбили"
Про «бомбили», то це вигадка. А дороги дійсно капут.
🇺🇦
Немного грустно, увы без экономики, город не поднять.
А як вписується у ВЕЛИКУ РЕСТАВРАЦІЮ
ім'я Яна- де Віте, у реальний стан казарми Яна-де Віте????
Ще рік-два і про них будуть згадувати тільки на фото....
На жаль!!!
👍
👍👌✋🇺🇦
Щось Кам'янцеві не кращає ((( двадцять років назад вперше там був
Якою технікою знімаєте,та літаєте?