Tutaj octan żelaza reaguje z kwasem galusowym zawartym w dębie tworzy się czarny galusan żelaza a lekkim odcieniem błękitu. Przypomniał Pan starą, zapomnianą metodę.Dziękuję za film.
"Jak zrobić czarny dąb"? Najpierw trzeba go zasadzić, potem poczekać aż urośnie, a na czarno to go pomalują nasze dzieci i wnuki! :o) Dzięki za porady. Są bezcenne! Pozdrawiam
Wióry metalowe spod tokarki, to albo zwierciny, albo po prostu wiór metalowy. Dąb wchodzi szybciej w reakcję, ponieważ jest drewnem z dużą ilością garbników. Matoda stara, ale dobra na małe powierzchnie. Na dużych plaszyznach, aby uzyskać jednolitą barwę, w zasadzie jest niemożliwe. Ale galanterię drzewną jak najbardziej można wybarwiać. Pozdrawiam
Witam. Super rozwiązanie. Ja generalnie potrzebowałem tego do postarzenie gitary. Fender nie ujawnia takich tematów chemicznego barwienia naturalnego. Ścisła tajemnica. Myślę że ten sposób jest stosowany w corona california. Pozdrawiam.
Można dzień przed malowaniem octem pomalować mocną herbatą, efekt octanu potem dużo silniejszy. Można też drewno malować roztworem sody oczyszczonej: wtedy drewno robi się bardziej brązowe a nie szare. Najlepiej robić to pod opalanie czy pieczenie drewna gorącem.
Bardzo ciekawa metoda. Efekt czystego roztworu na dębie wyszedł super. Ciekawe jak głęboko się odbarwia. Ciekawy jestem też efektu na orzechu. Spewnoscią będę eksperymentował. Dzięki za materiał to było bardzo pouczające 👍
Moczenie i podgrzewanie palnikiem daje ciekawe efekty. Podgrzewanie, a nie opalanie. Widziałem jak górale w ten sposób świeżą belkę zrobili poskręcała się i popękała tam gdzie chcieli
Polecam skorzystanie z gabki kuchennej i octu.... nalezy poczekac minimum 2 tygodnie az ocet rozpusci... potem mieszamy roztwor z woda... 1:1 , 1:2, 1;3, az do 1:20 efekty fantaastycvzne.... warto zrobic sobie probki kilku rodzajow drewna w kazdej skali... masakra jaka paleta kolorow :) pozdrawiam i dzialamy:)
Cześć, jakieś 3 lata temu miałem potrzebę zrobienia oświetlenia wiszącego pod dużym orzechem. Stwierdziłem że oświetlenie będzie na chwilę wiec zrobię sam z tego co jest. Zrobiłem z kawałka łaty dachowej, 4 oprawek i 4 butelek. Drewno potraktowałem roztworem octu i wody którym odrdzewiałem stare narzędzia (po moim dziadku) a następnie jeszcze zabezpieczyłem kujawskim. Lampa wisi do dzisiaj i tylko trochę zbladła.
Łupinyi zielone orzecha włoskiegofozdrobnić,wr,u ić do słoika, Nastąpi ich samoczynna fermentacja.po dwóch tygodniach zalać amoniakiem. Po maceracjiuzyskujemy świetny barwnik do postarzania dębu lub innych gat drewna.
Robie teraz lozko "Queen size".Mialem duzo roznego rodzaju kawalkow drzew egzotycznego.Kolorowego i twardego.Pocialem to na listwy,przestrugalem i pokleilem.Wyszly piekne deski ,roznokolorowe:od ciemnego brazu (orzech ) poprzez czerwien mahoniu do wszelkich odcieni zolci.Caly czas mysle czy zabejcowac to bejca anilinowa na w miare jednolity kolor a nastepnie wykonczyc uzywajac olej typu "Rubio monocoat" czy tez zostawic naturalny kolor bez bejcowania.Bejce na bazie olejnej nie wchodza w rachube bo twarde drzewo praktycznie ich nie przyjmuje.Jestem pod wrazeniem Twojego eksperymentu zwlaszcza z drzewem debowym.Starych gwozdzi mi nie brakuje,octu tez tak ze napewno sprobuje Twoja metode.Bardzo dobry program.Zycze samych sukcesow i serdecznie pozdrawiam.
Czy drewno iglaste, postarzane octem, trzeba dodatkowo zabezpieczyć aby efekt się utrzymał? Myślę tu o drewnie do zastosowania na zewnatrz, z narażeniem na warunki atmosferyczne. Pozdrawiam i dzięki za fajny materiał.
Nie zdołałem przebrnąć przez wszystkie komentarze, może był ten temat poruszony: Czy jest, a jeśli tak, to jaka, różnica pomiędzy potraktowaniem w ten sposób drewna suchego a świeżego, właśnie wyciętego, takiego jeszcze z wszystkimi sokami? Właśnie udało mi się pozyskać pięknego orzecha, no i mam zagwozdkę 😉
Chciałbym zrobić tak drewno które jest na zewnątrz. Jak jest z impregnowaniem takiego postarzonego drewna? Chodzi o to czy zmieni kolor i co zastosować do impregnacji?
Dobre filmiki. Leci subik i oczywiście będę śledził kanał na bieżąco. Coś tam w stolarce hobbystycznej klepałem już dobrze jest posłuchać twoich filmików! Trzymam kciuki za kolejne projekty i filmiki. Pozdro. 👊🏻👍🏻
Nie proponuje zakręcać słoi na szczelnie, robiłem próbę z gwoździami o octem jabłkowym. Przy potrząsaniu poszedł w drobny mak od ciśnienia. Cały warsztat udekorowany cudem nie dostałem szkłem.
Witam. Czyste wióry metalowe dały barwnik zielony, który zmienił kolor sosny na szary. Po 24 godzinach barwnik zmienił kolor z zielonego na pomarańczowy. Czy nakładając pomarańczowy barwnik z czystych wiórów na sosnę nadal zabarwi się ona na szaro czy na inny kolor? Pozdrawiam
A czy po takim zabarwieniu drewna dębowego opiłkami żelaza można położyć olejowosk żeby zabezpieczyć powierzchnie? Czy są też inne sposoby zabarwienia dębu na czarno? Mam witrynę w fornirze dębowym i chciała bym uzyskać czarny kolor bez podtonów czerwonych jak to powstaje przy bejcach.
ja teraz próbuje walczyć kwasem szczawiowym ale trzeba przyznać że samo potraktowanie drewna kwasem czy zasadą to połowa sukcesu. Trzeba powierzchnie jeszcze zneutralizować (do neutralnego pH) i dopiero wtedy zaczyna się kolejny doktorat z lakierów, wosków, olejów itd...
Rada na przyszłość. Kiedy pokazujesz efekty testów to zrób zbliżenie na detale i gadaj zza kadru. Nie tak jak to zrobiłeś tutaj. Zauważ, że próbki są bardzo małe w porównaniu do całości kadru i ich po prostu nie widać. Do tego ubrany jesteś w ciemną bluzę kiedy prezentujesz ciemny dąb. I na koniec, ustaw ostrość ręcznie z większą głębią ostrości kiedy robisz zbliżenia. Zapomnij, że istnieje "autofocus" bo tylko słychać wycie jego silnika a on sam ustawia się wszędzie tylko nie tam gdzie powinien.
Ja chce zrobić stół 180×90 z dębowych belek 15×15 z tartaku chce je skrecic razem, postarzec blat szczotkowaniem i zastanawiam sie nad tym barwieniem. Pierwsza koncepcja to byly bardzo stare debowe belki z rozbiórki 20×20 ale ciężko znaleźć proste do siebie pasujące zeby skrecic z tego blat to znaczy znalezc mozna ale trzeba miec czas jezdzic i przebierać...
@@WoodFlow a czy jesteś w stanie sprawdzić twardość drewna po takim zabiegu??może szlifuje się inaczej,lżej bądź ciężej,zmienia się twardość,sprężystość.moze to być pomocne. Jeszcze jedną chęmie do barwienia można spróbować siarczan miedzi.generalnie ja uzywam do miedziowania metalowych przedmiotów ale rozrabiam z kwasem h2so4 (od akumlatora) i wychodzi ładna powierzchnia miedziowana.z octem teoretycznie tez powinno zadziałać.nawet wode zabarwia.bardzo tani proszek.kilogram okolo 22zł
Witam, zalałem wióry z tokarki octem i po trzech tygodniach nie dostaje żadnej barwy. Czy te wióry mają być z jakiegoś odpowiedniego metalu? Mam w większości stal ewentualnie nierdzewka i jak mówie barwy nie dają. Z góry dzięki za odpowiedź.
Mam pytanie, czy ktoś na tak postarzoną dębinę próbował nałożyć twardy olejowosk OSMO? U mnie pojawił się problem z wyschnięciem olejowosku , po 48 godzinach był on nadal miękki klejący się do palców.
Ale przecież to jest bardzo nie trwałe!! jakiś lakier? jak to bedzie wyglądało? To jest polski YT - ludzie robią coś pierwszy raz przed kamerą i jednocześnie radzą innym .
Chcesz wyrwać bana ? Irytujesz mnie wstawiajac wszedzie ten sam komentarz. 2 minuty zajelo Ci obejrzenie 20minutowego odcinka ze tak skaczesz po filmach ?
Tutaj octan żelaza reaguje z kwasem galusowym zawartym w dębie tworzy się czarny galusan żelaza a lekkim odcieniem błękitu. Przypomniał Pan starą, zapomnianą metodę.Dziękuję za film.
"Jak zrobić czarny dąb"?
Najpierw trzeba go zasadzić, potem poczekać aż urośnie, a na czarno to go pomalują nasze dzieci i wnuki! :o)
Dzięki za porady. Są bezcenne!
Pozdrawiam
Jeszcze moczenie ze sto lat w bagnie :D
Tytuł chwytliwy miał być :)
Wióry metalowe spod tokarki, to albo zwierciny, albo po prostu wiór metalowy.
Dąb wchodzi szybciej w reakcję, ponieważ jest drewnem z dużą ilością garbników.
Matoda stara, ale dobra na małe powierzchnie.
Na dużych plaszyznach, aby uzyskać jednolitą barwę, w zasadzie jest niemożliwe. Ale galanterię drzewną jak najbardziej można wybarwiać.
Pozdrawiam
Efekt ciekawy i warto zastosować.
Dobrze by było zrobić zbliżenie tego co omawiasz. Pozdrawiam
Witam. Super rozwiązanie. Ja generalnie potrzebowałem tego do postarzenie gitary. Fender nie ujawnia takich tematów chemicznego barwienia naturalnego. Ścisła tajemnica. Myślę że ten sposób jest stosowany w corona california. Pozdrawiam.
Można dzień przed malowaniem octem pomalować mocną herbatą, efekt octanu potem dużo silniejszy. Można też drewno malować roztworem sody oczyszczonej: wtedy drewno robi się bardziej brązowe a nie szare. Najlepiej robić to pod opalanie czy pieczenie drewna gorącem.
bardzo ciekawa metoda, zastanawia mnie jedynie czy da się to pomalować lakierem bezbarwnym bez zmiany efektu
Dzień dobry.
Dobre, proste i naturalne.
Pozdrawiam serdecznie życząc miłych chwil
Dziękuję bardzo i życzę tego samego :)
Bardzo ciekawa metoda. Efekt czystego roztworu na dębie wyszedł super. Ciekawe jak głęboko się odbarwia. Ciekawy jestem też efektu na orzechu. Spewnoscią będę eksperymentował. Dzięki za materiał to było bardzo pouczające 👍
Moczenie i podgrzewanie palnikiem daje ciekawe efekty. Podgrzewanie, a nie opalanie.
Widziałem jak górale w ten sposób świeżą belkę zrobili poskręcała się i popękała tam gdzie chcieli
Polecam skorzystanie z gabki kuchennej i octu.... nalezy poczekac minimum 2 tygodnie az ocet rozpusci...
potem mieszamy roztwor z woda...
1:1 , 1:2, 1;3, az do 1:20 efekty fantaastycvzne....
warto zrobic sobie probki kilku rodzajow drewna w kazdej skali... masakra jaka paleta kolorow :) pozdrawiam i dzialamy:)
A to Ci ciekawostka ,nie pomyślałbym :D
Genialny odcinek, cuda wyszły 👍👍👍. Cała seria o tej tematyce by była super.
Iglaste broni się żywicą. Dąb super wyszedł. Fajnie też "opalanie amoniakiem".
Super, bardzo przydatna wiedza. Dzięki za ten materiał
Cześć, jakieś 3 lata temu miałem potrzebę zrobienia oświetlenia wiszącego pod dużym orzechem. Stwierdziłem że oświetlenie będzie na chwilę wiec zrobię sam z tego co jest. Zrobiłem z kawałka łaty dachowej, 4 oprawek i 4 butelek. Drewno potraktowałem roztworem octu i wody którym odrdzewiałem stare narzędzia (po moim dziadku) a następnie jeszcze zabezpieczyłem kujawskim. Lampa wisi do dzisiaj i tylko trochę zbladła.
Poproszę o filmik z ługowaniem drewna. A także czym impregnować i barwić ługowane drewno, które ma być na zewnątrz
Łupinyi zielone orzecha włoskiegofozdrobnić,wr,u ić do słoika,
Nastąpi ich samoczynna fermentacja.po dwóch tygodniach zalać amoniakiem.
Po maceracjiuzyskujemy świetny barwnik do postarzania dębu lub innych gat drewna.
Bardzo fajny sposób. Napewno będę korzystał. Pozdrawiam.
Dzięki za świetny filmik. Pozdrawiam.
Świetny temat , bardzo dobry film... ciekawe tematy jak dla mnie. dzięki ;)
Mega fajny film.
zainspirowałaś mi tym i teraz będę wiedział jaką mam zrobić półkę.
👍 pozdrawiam Adam
więcej takich filmików.
Robie teraz lozko "Queen size".Mialem duzo roznego rodzaju kawalkow drzew egzotycznego.Kolorowego i twardego.Pocialem to na listwy,przestrugalem i pokleilem.Wyszly piekne deski ,roznokolorowe:od ciemnego brazu (orzech ) poprzez czerwien mahoniu do wszelkich odcieni zolci.Caly czas mysle czy zabejcowac to bejca anilinowa na w miare jednolity kolor a nastepnie wykonczyc uzywajac olej typu "Rubio monocoat" czy tez zostawic naturalny kolor bez bejcowania.Bejce na bazie olejnej nie wchodza w rachube bo twarde drzewo praktycznie ich nie przyjmuje.Jestem pod wrazeniem Twojego eksperymentu zwlaszcza z drzewem debowym.Starych gwozdzi mi nie brakuje,octu tez tak ze napewno sprobuje Twoja metode.Bardzo dobry program.Zycze samych sukcesow i serdecznie pozdrawiam.
Dzięki za pomoc, działa 😁😁😁, co do nazwy to bardziej po naszemu by była zamiast ebonizacja to hebanizacja, nie wszystko musimy brać z hameryki.
Eee tam :) Efekt fajny ,co nie? :D
Dzięki za bardzo fajne przybliżenie tej metody. Czekam na więcej ;)
A proszę bardzo 😁
Zrób odcinek z dębem i akacją + amoniak, też wychodzą cudeńka :)
Czy drewno iglaste, postarzane octem, trzeba dodatkowo zabezpieczyć aby efekt się utrzymał? Myślę tu o drewnie do zastosowania na zewnatrz, z narażeniem na warunki atmosferyczne. Pozdrawiam i dzięki za fajny materiał.
Nie zdołałem przebrnąć przez wszystkie komentarze, może był ten temat poruszony:
Czy jest, a jeśli tak, to jaka, różnica pomiędzy potraktowaniem w ten sposób drewna suchego a świeżego, właśnie wyciętego, takiego jeszcze z wszystkimi sokami?
Właśnie udało mi się pozyskać pięknego orzecha, no i mam zagwozdkę 😉
Chciałbym zrobić tak drewno które jest na zewnątrz. Jak jest z impregnowaniem takiego postarzonego drewna? Chodzi o to czy zmieni kolor i co zastosować do impregnacji?
Jutro robię roztwór a w sobotę będę próbował!! :)
Bardzo ciekawy sposób a efekt rewelacyjny
Bardzo fajny odcinek! Dzieki!
Zajefajny odcinek.Łapa w górę !!!! Wypróbuj nadmanganian potasu w następnej próbie :)
super filmik dawaj takich więcej a ja szukałem ciekawych kolorów i mam dzięki........
Bardzo dziękuję za bardzo przydatną wiedzę
Bardzo proszę ✌
Dobre filmiki. Leci subik i oczywiście będę śledził kanał na bieżąco. Coś tam w stolarce hobbystycznej klepałem już dobrze jest posłuchać twoich filmików! Trzymam kciuki za kolejne projekty i filmiki. Pozdro. 👊🏻👍🏻
witam i pozdrawiam [ wióry po toczeniu 😀 strużyny są np od ziemniaków 😁
Super materiał można też opalarką postarzyć drewno Serdecznie pozdrawiam
A jak z zakonserwowaniem drewna? Czy wystarczająca ochrona przed pleśnią i grzybami czy należy pokryć jakim bezbarwnym preparatem np pokostem
Bardzo dziekuje! Super!!! 💪💪💪🙏
Proszę bardzo :)
Myślę, że równie dobrze można użyć kilkuprocentowego roztworu chlorku żelaza (III).
... lepiej FeCl2 czy FeSO4.
Nie proponuje zakręcać słoi na szczelnie, robiłem próbę z gwoździami o octem jabłkowym. Przy potrząsaniu poszedł w drobny mak od ciśnienia. Cały warsztat udekorowany cudem nie dostałem szkłem.
stalowe to wiory!!!!drewniane to wióry!!!pozdrawiam
spoko
Na Live by było na pewno dużo chętnych 😉 fajny ciekawy odcinek 🍻🍻🍻
Jak trwala jest taka bejca octowa? Mam na mysli dzialanie swiatla dziennego. Pozdrawiam
Witam. Czyste wióry metalowe dały barwnik zielony, który zmienił kolor sosny na szary. Po 24 godzinach barwnik zmienił kolor z zielonego na pomarańczowy.
Czy nakładając pomarańczowy barwnik z czystych wiórów na sosnę nadal zabarwi się ona na szaro czy na inny kolor?
Pozdrawiam
Jednym słowem magik :D
Podstawiaj fure :D
@@WoodFlow Jakbyś moją furę jeszcze postarzył, to by się w trociny obróciła. 😁
@@pkoper5677 haha to tak jak mój gruz :D
@@WoodFlow Czyli obaj mamy materiału na postarzanie drewna na najbliższe 50 lat.
Bardzo ciekawy film
Super, dzięki!
dziękuję, bardzo Ciekawe. odrazu Subskrybuje..
naprawdę Ciekawe
👋😉👌
Świetny film! Kolejna nowa wiedza! Dzięki!
Drewno można farbować esencja herbaciana
A czy po takim zabarwieniu drewna dębowego opiłkami żelaza można położyć olejowosk żeby zabezpieczyć powierzchnie? Czy są też inne sposoby zabarwienia dębu na czarno? Mam witrynę w fornirze dębowym i chciała bym uzyskać czarny kolor bez podtonów czerwonych jak to powstaje przy bejcach.
Spoko ciekawostka. Teraz próby z kawą, herbata itp Swoją drogą ciekawe jak się zachowa drewno z takimi barwnikami. Pozdro ziom!
super efekty
Witam a czym po takim postarzeniu zabezpieczyć drewno przed wodą,plamami?
Cześć. Będę testował i na pewno się podzielę spostrzeżeniami :)
Olejem matowym, np. do blatów.
Mat pogłębia kolor
@@WoodFlow będe bardzo wdzięczny ponieważ na beje raczej oleju ani wosku się nie stosuje
ja teraz próbuje walczyć kwasem szczawiowym ale trzeba przyznać że samo potraktowanie drewna kwasem czy zasadą to połowa sukcesu. Trzeba powierzchnie jeszcze zneutralizować (do neutralnego pH) i dopiero wtedy zaczyna się kolejny doktorat z lakierów, wosków, olejów itd...
Rada na przyszłość. Kiedy pokazujesz efekty testów to zrób zbliżenie na detale i gadaj zza kadru. Nie tak jak to zrobiłeś tutaj. Zauważ, że próbki są bardzo małe w porównaniu do całości kadru i ich po prostu nie widać. Do tego ubrany jesteś w ciemną bluzę kiedy prezentujesz ciemny dąb. I na koniec, ustaw ostrość ręcznie z większą głębią ostrości kiedy robisz zbliżenia. Zapomnij, że istnieje "autofocus" bo tylko słychać wycie jego silnika a on sam ustawia się wszędzie tylko nie tam gdzie powinien.
Związków chemicznych do trawienia drewna jest sporo. Kiedyś je wszystkie przetestuję ;)
Odpady po toczeniu to wióry , przynajmniej w moich stronach tak nazywają Pozdrawiam
Jestem ciekaw ja by na przykład octem zalać miedzi czy też jakiś inny metal . Jakie bajery by wychodziły.
Mam witrynki z buka. Jak reagują na kwasowe postarzanie ? Chciałbym w odcieniu brązu . Pozdrawiam. Marek.
Z bukiem nie mam doświadczenia ,więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć.
Cześć, a jak z zapachem? Czuć dalej octem czy ten nieprzjemny zapach odparowuje z czasem? Pozdrawiam
Wywietrzeje.
Ja chce zrobić stół 180×90 z dębowych belek 15×15 z tartaku chce je skrecic razem, postarzec blat szczotkowaniem i zastanawiam sie nad tym barwieniem.
Pierwsza koncepcja to byly bardzo stare debowe belki z rozbiórki 20×20 ale ciężko znaleźć proste do siebie pasujące zeby skrecic z tego blat to znaczy znalezc mozna ale trzeba miec czas jezdzic i przebierać...
👍
Super.
Spoko
Ciekawe czy można tak zrobić z gitarą.pozdro
Nie kombinowałbym :)1
@@WoodFlow a czy jesteś w stanie sprawdzić twardość drewna po takim zabiegu??może szlifuje się inaczej,lżej bądź ciężej,zmienia się twardość,sprężystość.moze to być pomocne.
Jeszcze jedną chęmie do barwienia można spróbować siarczan miedzi.generalnie ja uzywam do miedziowania metalowych przedmiotów ale rozrabiam z kwasem h2so4 (od akumlatora) i wychodzi ładna powierzchnia miedziowana.z octem teoretycznie tez powinno zadziałać.nawet wode zabarwia.bardzo tani proszek.kilogram okolo 22zł
Witam, zalałem wióry z tokarki octem i po trzech tygodniach nie dostaje żadnej barwy. Czy te wióry mają być z jakiegoś odpowiedniego metalu? Mam w większości stal ewentualnie nierdzewka i jak mówie barwy nie dają. Z góry dzięki za odpowiedź.
Witam. One nie maja dać barwy ,tylko roztwór ma przesiąknąć żelazem :)
@@WoodFlow rozumiem ale sądziłem, że barwa roztworu też jest istotna widząc co się stało z pańskim na filmie
👍👍👌
A jak wygląda to w miejscach klejeń? Czy jakoś reaguje na kontakt z klejem? Tak jak np. bejca?
Klejenie musi byc zrobione porzadnie. Zadnych fug ,szpar czy innych szczelin. Preparat reaguje z samym drewnem ,podobnie jak z bejcą :)
Pozdrawiam 👋
Fajne, jak na Ciebie, to bardzo błyskotliwe:)
Dzięki ogierz... sorry ogrze :)
Dobre
Też mi się podoba :)
Czy takiego drewna trzymają się lakiery?
Tak.
A co z miedzią? Na dębie
A to by trzeba było sprawdzić :)
Nie poruszyłeś bardzo ważnej kwestii, jak ten zapach długo się utrzymuje?
Mam pytanie, czy ktoś na tak postarzoną dębinę próbował nałożyć twardy olejowosk OSMO? U mnie pojawił się problem z wyschnięciem olejowosku , po 48 godzinach był on nadal miękki klejący się do palców.
A czy to nie niszczy i osłabia drewna??
Chemia RULEZ!
Spróbuję z miedzią...
I jak miedźka wyszła - zrobiłeś?
1 man 2 jars :D
Spoko ,nie bede na tym siadał 🤣
@@WoodFlow 😂😂😂
a to można tak - obie substancje tą samą ściereczką nacierać? Przecież te substancje się pomieszają?
Uzywalem dwoch koncow ,jedno z drugim nie mialo kontaktu
Woda tego nie wymywa?
Myślę że drewno sosnowe ,jako żywiczne,gorzej gorzej,wolniej przyjmuje miksturę z octu.
Heh u nas mówią wióry a nie strużyny
Pokaż tą szczotkę na rotexa co leży za tobą
pokarze na swoim kanale niedługo fajne postarzenie belek sosnowej z wybraniem czesci miekkiej
siema
Nie można stosować farby
Wszystko można :)
Dawno dawno temu m.th-cam.com/video/GSd69UneZ8c/w-d-xo.html
To teraz odnajdź polski film :)
Zardzewiałe gwoździe w occie... mmmmm!
Wyborne!
I wszystko tym samym tamponem...ech panie...
Ale przecież to jest bardzo nie trwałe!! jakiś lakier? jak to bedzie wyglądało? To jest polski YT - ludzie robią coś pierwszy raz przed kamerą i jednocześnie radzą innym .
Chcesz wyrwać bana ? Irytujesz mnie wstawiajac wszedzie ten sam komentarz. 2 minuty zajelo Ci obejrzenie 20minutowego odcinka ze tak skaczesz po filmach ?
Nie mowi sie tescie tylko tesciowie
To nie jest kanał lingwistyczny ,jestem prosty chlop i sie myle :)
Wreszcie coś na temat. Brawo
bez sensu, sory, ale ide do sklepu po bejce
No to idź ,to taka bardziej ciekawostka aby pokazać jak to się kiedyś robiło :)
Raczej nie bawcie sie w to w warsztacie - opary moga spowodowac korozje narzedzi...
Wentylacja i bedzie git :)
Chyba za karę robisz ten kanał
Jak Ci sie nie podoba to idź dalej.
@@WoodFlow Jak Ci się komentarz nie podoba to idź dalej :P
@@kacpergrzybowski1383 Ja jestem u siebie gosciu :)
@@WoodFlow a to przepraszam. jestem u pana w gościach na kanale
@@WoodFlow niech się Pan tak nie spina bo nie będzie wyświetleń