Gratulálok! Használd egészséggel! Én tavaly vettem a papának elektromosat Ő is nagyon megörült, mert már neki is elege volt a pumpálásbóll. Legyen benne sok örömöd!
Én is nem rég ruhaztam be egy új permetezőre, de maradtam a pumpás 5 literesnél, jó minőségű kis szerkezet😍 NAGYON szeretem, igazi női permetező. Jó géppel élmény a munka👌😇 Sok örömöt Neked is.
Szép estét kívánok. Nagyon jól montad mert a bodsza szőrp sokal egéségesebb mint az a sok vegyszeres üdítő ital. Milyen jó látni, hogy te is csinálod a csihány levet mertt énis használom. Amióta kertészkedek evel permetezem a zöldségeket is. Nagyon jól beválot nekem. Köszönöm a csodálatos tanitást amit meg osztotál a videós csatornádon. Használjad egészségben az új permetezödett mertt hasznos lesz neked. Nekem is a lányom Németből sok kerti felszerelést hozótt és mindent kitudok használni. Ami a lényege kőnyiti a kerti munkámot. Nálunkis esik az eső semit nem tudók csinálni. Kellemes estét kívánok neked és családodnak. Minden jót kívánok a halgatóidnak .
Így van. Ez a csalántea. Ha hagynánk , hogy a bacik lebontsák (megrohadjon), az lenne a csalántrágya. Permetezni szerintem jobb a tea, locsolni (trágyázni) pedig jobb a csalántrágya.
@@Kisvakondkert köszi.. épp a hétvégén raktam el egy hordóba tyúktrágyát - kb 1/10 része a hordónak, csalánt - kb 1/2 a hordónak és gyermekláncfüvet, az kb 1/5 a hordónak.. kb 2 naponta megkavarom.. olyan 4 hétig gondoltam fermentálni. Mit szólsz, menni fog? a trágyalevet kb 1:10 keverném majd vízzel. Chili és paradicsom locsolására tervezem használni...
@@Kisvakondkert van egy dupla filteres maszkom, majd avval dolgozom ha úgy van :D :D csak nem szaladnak ki a palánták a fóliából.. köszönöm válaszaidat, további szép napot :) és sok sikert
Kedves Kisvakond! Tavaly vettem a piacon egy új akkumulátoros permetezőt, vettem hozzá még egy teleszkópos szárat is, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Ha 4m-nél nem magasabb fát permetezek akkor nem veszem fel a hátamra, leteszem a földre, úgy is szépen meg lehet permetezni a fát. Így a 75-ik évem felett már kényelmesebb vagyok. A Laci barátom elvállalt egy akkus permetező javítást, de nem boldogult vele, mondtam, hogy hozza el, majd megoldjuk. Valaki tenger sok eszű arra a csatlakozási pontra, ahova a 14.4V-ot kell csatlakoztatni a töltéshez, oda rácsatlakoztatta a hálózati feszültséget. A kis szabályzó panelen lettek a gondok, minden próbánál kiverte a 10A-es biztosítékot. Ezután az akku helyett labor tápegységről adtunk rá feszültséget, 5A áramkorlátozással, így tudtuk kinyomozni, hogy egy visszáram dióda a ludas a dologban, ami műszerrel jónak mutatta magát. A kis szabályzó panelen van egy nehezen beazonosítható FET, aztán az a bizonyos speciális dióda, egy nagyobb áramút tudtam betenni a helyére, és van egy NE555 IC, az egész egy PWM szabályzással csökkenteni tudja a motor fordulatszámát. Végül is jó lett. Azzal szeretném megtoldani az írásomat, hogy használat után azonnal fel kell tölteni az akkut, illetve télen, ha lehet fagymentes helyen tárolni a permetezőt, és 2 hetente egyszer fel kell tölteni az akkut. Üdv.: Pista.
@@bondjames8479 A doboza, és a papírjai már régen nincsenek meg. A permetezőre mindössze az van írva, hogy 16l, és hogy SPRAYER, típus jelzés nincs. Ez is egy a sok kínai csoda közül. Egyáltalán nem nézem le a kínai termékeket, sőt rengeteg kitűnő kínai termék van a piacon.
Üdvözletem! Gratulálok az eddigi munkádhoz! Tanácsot szeretnék kérni a permetezővel kapcsolatban. A voltmérőn 3 led világíthat. Teljes feltöltődés esetén csak a zöld lednek kell világítani/a könyv szerint/. Az én esetemben a piros is világít....jól van ez így?
Szia! Ügyes kis ketyere, segítse a munkádat 😉. Jól láttam, hogy fém a permetező csöve? Néztem én is, Hecht márkát találtam, de az műanyag csöves... Sajnos nekem se a kertben se a környezetemben nincs csalán. Én 5 literes permetezővel permetezem, abba teszek egy evő kanál Kenőszappant, egy liter 3.5-os tejet és 2 evőkanál szódabikarbónát. Nekem egresem is van amit tavaly elvitt a lisztharmat most bízom benne ez valamelyest segít. Az én ribizlimen is megjelent a pirosító.. A rózsám hemzseget a levéltetvektől egész jól meggyérítette őket ez a lé... Illetve a gyümölcs fáimat is lefújtam 🤔 Sárgabarack, szilva és egy meggyfa van a kertemben nem nagyok😁 meg egy kis szedersor. Bodzát én is szeretnék❤️. Én a virágát iszom teának😁
Igen, fém a csöve. Meglehetősen robusztusnak tűnik minden alkatrésze. Remélem nem gond és megenged néhány javaslatot. A szódabikarbónás permet kitűnő gombák ellen. A hatásmechanizmusa véleményem szerint a kémhatásában (Ph) rejlik, ami kb 7,4-es, tehát enyhén lúgos. Ezért a lisztharmat nem szereti, mivel számára nem megfelelő környezetet teremt. A lisztharmat nem kedveli a lúgos környezetet. A tej enyhén savas (kb 6,5). Ennek vizes oldata is kitűnő gombaölő, de szerintem más okokból: bizonyos enzimek vannak benne, melyek gombaölő hatásúak. A zsírtartalma nem hiszem, hogy mérvadó, esetleg a tapadást segíti. A magas zsírtartalom előnye a jobb tapadás, a hátránya, hogy a levelek ragacsossá válnak. Ami viszont fontos: a tej vizes oldata elviszi a PH-t savasba. Ha egyszerre alkalmazzuk a tejet és a szódabikarbónát, akkkor félő, hogy kioltják egymást és semleges Ph-t kapunk, hiszen a gyenge bázist a gyenge sav semlegesíti. Így lényegében, keverve őket, kioltják egymás jótékony hatását. Én azt javaslom, hogy lisztharmat ellen továbbra is használjon szódabikarbónás permetet, mert kitűnő, de más adaléktól mentesen. A kenőszappan kiváló a tetvek ellen, de gombaölő adalékként nem biztos, hogy sikeres választás, mivel nem stabil a Ph értéke. Körülbelül 6 és 9 között változhat, tehát lehet enyhén savas, vagy eléggé lúgos is. Ezért én ezt is külön használnám, tejtől és szódabikarbónától mentesen, hiszen ezek jótékony hatásait kiolthatja, a Ph értékétől függően. Remélem nem gond, ha ezekre a szempontokra felhívnám a figyelmét. További eredményes kertészkedést kívánok! 🙂
@@Kisvakondkert Nagyon szépen köszönöm!! Egyáltalán nem gond, sőt örülök a kiegészítéseknek!. Az idén kezdtem el jobban foglalkozni a vegyszermentes permetezéssel. A káliszappant eddig is használtam tapadónak, de a tavalyi évben elegem lett a sok és drága permetszerből. Ezért kezdtem el télen olvasgatni ebben a témában, de annyi minden van a neten nehéz eligazodni rajta.... Ezt amit összekevertem, tej, káliszappan és szódabikarbóna, úgy gondoltam, tökéletes lesz lisztharmat, levéltetű sőt monilia ellen is... Jó, akkor a szódabikarbónás víz(5literbe 2 lapos evőkanálnyi) és a folyékony kézmosó vagy a mosógatószer együtt jó lehet vagy a mosógatószer helyett a zúzott áztatott fokhagyma( 1fej fokhagyma-1litervízben)? Hogy legalább a levéltetű és a gomba egy permettel legyen permetezve? Ezek szerint a káliszappan akkor csak egyedül jó? A tejhez is olvastam minden félét van akik 1:1 arányban ajánlja de ez elmegy 1/6-ig is higításban, de mindenhol azt írják magas zsírtartalmú legyen( de ezek szerint a tapadás miatt)... Nem tudom, hogy tényleg jó-e, mert ugye nem házi tejet használok hanem agyon pasztőrözött tejet és nem tudom, hogy egyáltalán marad-e benn valami jótékony anyag? Később már amikor lesz paradicsomom, akkor már tudok áztatott paradicsom levéllel is permetezni, ezt is írták levéltetű ellen... Hűha, most jó sokat kérdeztem hirtelen..., de tetszik a természetes kertészkedésed, bocsánat ha lehet tegeződjünk. Mert szerintem foglak "zaklatni" kérdéseimmel, mint pl. a tojás dinnye neveléssel :D Láttam a videódat, mert véletlenül vettem ilyen magot, azt hittem valami különleges paradicsom faj:D De ezzel kapcsolatban inkább odaírok. Köszönöm válaszaidat. Ja és batátát is a videód alapján kezdtem el , igaz most még csak hajtásokat nevelni, gyökereztetni.
@@denilke Mindhárom kitűnő ember és egészségbarát szer. Csupán annyit szerettem volna mondani, hogy az elegyük már kevésbé lehet hatásos, mint külön-külön alkalmazva. Tetű ellen szappanos permet kiváló (esetleg egy kis tápanyaggal kiegészítve: lásd csalántrágya vagy csalántea). A szódabikarbónás permet kitűnő lisztharmat ellen. Sajnos peronoszpóra ellen már nem. A tejes permet viszont megelőzi a peronoszpórát és valamennyire a bakteriális betegségeket. Megelőzi, de ha már berobbant, sajnos nem igazán állítja meg, ezért jó rendszeresíteni, hogy ez ne történjen meg (minden eső után, esetleg heti egyszer, ha nem esik). Főleg paradicsomra, paprikára válik be. Jómagam bolti tejet használok, 1 a 3 arányban (1 rész tej, 3 rész víz). Bár a közvélemény szerint a bolti tejben alig van valami, ez nem igaz. Teljesen megegyezik a tartalma a házi tejjel. Egyetlen valós különbség a zsírtartalom. A Milli gyárban erről saját szememmel is meggyőződtem, mivel láttam a teljes feldolgozási folyamatot lépésről lépésre. Tehát nem csak beszélek róla, hanem saját szememmel láttam. Megjegyzem a mai piaci házi tej zsírtartalma is általában már valamennyire szabályozott, mivel a gazdák általában lefölözik. De nem is igazán számít, mivel nem a zsírtartalom a védelem alapja.
Szia, István! Bevált ez a kütyü? Itt a 18 literes verziót (RS 1800) árulják, 30 rugóért. Ha azt mondod, nem volt vele különösebb gond, akkor megveszem. Kösz és üdv!
@@AndrásFidor Nem. Nem permetezek órákat. 10 litert 10 perc alatt ki lehet hordani én pedig még 20 liternél többet sohasem hordtam ki egyszerre. Ugyanakkor minden hasonló permetezőre igaz, hogy egy töltéssel legalább 10 teli tartályt kinyom.
@@Kisvakondkert köszönöm èn is vettem egy ilyent a tegnap jó kis gèp igaz a kapcsoló aku vezetèkek nem tudom mennyire cseppàló vízaló pl elkapnia egy eső nem lenne gond vele.
@@AndrásFidor Nem vízálló és nem is állít ilyet egyetlen gyártó sem. Ugyanakkor maradjon köztünk: elég elvetemült ötlet esőben vagy eső előtt permetezni. 🙂
Egy tanacsot adnek ezzel kapcsolatban, hogy ha befelyezted a permetezest, akkor nezd meg hogy a potenciometer es a kapcsolo is ki van kapcsolva, mert nekem ugy lemeritette az akut, hogy nem indult el a toltes, es mivel van autoroltom azzal megsokkoltam, es feltoltottem, de feleslegesen kellett bosszankodnom.
Igen. A kettőt együtt teljesen fölösleges amúgy bekapcsolni, mivel felülítják egymást. Tehát, ha a kapcsolón keresztül direkt áramot kap, akkor a poti lényegében tehetetlen.
Vegyes érzelmekkel viseltetek az ilyen modern, nagyteljesítményű szerkezetek iránt. Tiszteletreméltó szomszédaim is ilyenekkel tolják újabban a mérget. A régi "kézivezérlésű" permetezők nagyobb cseppeket produkáltak, amelyek többsége saját területre hullott. Az újabb motorosok finomabb, szinte ködszerű permetet hoznak létre, ami aztán átlebeg hozzám is. És mindig, mindent vegyszereznek ész nélkül, ami addig magánügy, amíg csak ők élvezik az áldását. A következő lépcső nyilván a permetező helikopter lesz, mert a fejlődés nem állhat meg. Ismétlem semmi gond nem lenne, ha csak ők élveznék a permetezés áldását. A téma címében viszont számomra megnyugtató a Kisvakondhoz méltó, vegyszermentes jelző.
Gratulálok! Használd egészséggel! Én tavaly vettem a papának elektromosat Ő is nagyon megörült, mert már neki is elege volt a pumpálásbóll. Legyen benne sok örömöd!
Köszönöm szépen!
Én is nem rég ruhaztam be egy új permetezőre, de maradtam a pumpás 5 literesnél, jó minőségű kis szerkezet😍 NAGYON szeretem, igazi női permetező. Jó géppel élmény a munka👌😇 Sok örömöt Neked is.
Köszönöm szépen!
Szép estét kívánok. Nagyon jól montad mert a bodsza szőrp sokal egéségesebb mint az a sok vegyszeres üdítő ital. Milyen jó látni, hogy te is csinálod a csihány levet mertt énis használom. Amióta kertészkedek evel permetezem a zöldségeket is. Nagyon jól beválot nekem. Köszönöm a csodálatos tanitást amit meg osztotál a videós csatornádon. Használjad egészségben az új permetezödett mertt hasznos lesz neked. Nekem is a lányom Németből sok kerti felszerelést hozótt és mindent kitudok használni. Ami a lényege kőnyiti a kerti munkámot. Nálunkis esik az eső semit nem tudók csinálni. Kellemes estét kívánok neked és családodnak. Minden jót kívánok a halgatóidnak .
Köszönjük szépen!
Üdv.
Köszönöm a hasznos tippet, jó lett a videó!
Ezt a típusú permetezőt honnan tudnám megrendelni?
Köszönöm!
kisvakondwebshop.hu vagy kisvakondwebshop.ro. Az országtól függően válassza ki a pénznemet.
jó lett a videó :) csalánnal teleraktad a vedret csak úgy lazán és úgy ment bele a viz?
Így van. Ez a csalántea. Ha hagynánk , hogy a bacik lebontsák (megrohadjon), az lenne a csalántrágya. Permetezni szerintem jobb a tea, locsolni (trágyázni) pedig jobb a csalántrágya.
@@Kisvakondkert köszi.. épp a hétvégén raktam el egy hordóba tyúktrágyát - kb 1/10 része a hordónak, csalánt - kb 1/2 a hordónak és gyermekláncfüvet, az kb 1/5 a hordónak.. kb 2 naponta megkavarom.. olyan 4 hétig gondoltam fermentálni. Mit szólsz, menni fog? a trágyalevet kb 1:10 keverném majd vízzel. Chili és paradicsom locsolására tervezem használni...
@@imrichmakranszki3043 Iszonyú jó lesz és sajnos iszonyú büdös! 🙂
Ha a szaga nem tántorít el majd senkit, csodákat fog okozni a növényekkel!
@@Kisvakondkert van egy dupla filteres maszkom, majd avval dolgozom ha úgy van :D :D csak nem szaladnak ki a palánták a fóliából.. köszönöm válaszaidat, további szép napot :) és sok sikert
Kedves Kisvakond! Tavaly vettem a piacon egy új akkumulátoros permetezőt, vettem hozzá még egy teleszkópos szárat is, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Ha 4m-nél nem magasabb fát permetezek akkor nem veszem fel a hátamra, leteszem a földre, úgy is szépen meg lehet permetezni a fát. Így a 75-ik évem felett már kényelmesebb vagyok.
A Laci barátom elvállalt egy akkus permetező javítást, de nem boldogult vele, mondtam, hogy hozza el, majd megoldjuk. Valaki tenger sok eszű arra a csatlakozási pontra, ahova a 14.4V-ot kell csatlakoztatni a töltéshez, oda rácsatlakoztatta a hálózati feszültséget. A kis szabályzó panelen lettek a gondok, minden próbánál kiverte a 10A-es biztosítékot. Ezután az akku helyett labor tápegységről adtunk rá feszültséget, 5A áramkorlátozással, így tudtuk kinyomozni, hogy egy visszáram dióda a ludas a dologban, ami műszerrel jónak mutatta magát. A kis szabályzó panelen van egy nehezen beazonosítható FET, aztán az a bizonyos speciális dióda, egy nagyobb áramút tudtam betenni a helyére, és van egy NE555 IC, az egész egy PWM szabályzással csökkenteni tudja a motor fordulatszámát. Végül is jó lett.
Azzal szeretném megtoldani az írásomat, hogy használat után azonnal fel kell tölteni az akkut, illetve télen, ha lehet fagymentes helyen tárolni a permetezőt, és 2 hetente egyszer fel kell tölteni az akkut. Üdv.: Pista.
Mi a gép neve?
@@bondjames8479 A doboza, és a papírjai már régen nincsenek meg. A permetezőre mindössze az van írva, hogy 16l, és hogy SPRAYER, típus jelzés nincs. Ez is egy a sok kínai csoda közül. Egyáltalán nem nézem le a kínai termékeket, sőt rengeteg kitűnő kínai termék van a piacon.
Üdvözletem! Gratulálok az eddigi munkádhoz!
Tanácsot szeretnék kérni a permetezővel kapcsolatban.
A voltmérőn 3 led világíthat. Teljes feltöltődés esetén csak a zöld lednek kell világítani/a könyv szerint/. Az én esetemben a piros is világít....jól van ez így?
Köszönöm. Igen, mindkét szélső led világít ilyenkor.
@@Kisvakondkert Köszönöm szépen!🙂
Szia! Ügyes kis ketyere, segítse a munkádat 😉. Jól láttam, hogy fém a permetező csöve? Néztem én is, Hecht márkát találtam, de az műanyag csöves...
Sajnos nekem se a kertben se a környezetemben nincs csalán. Én 5 literes permetezővel permetezem, abba teszek egy evő kanál Kenőszappant, egy liter 3.5-os tejet és 2 evőkanál szódabikarbónát. Nekem egresem is van amit tavaly elvitt a lisztharmat most bízom benne ez valamelyest segít. Az én ribizlimen is megjelent a pirosító.. A rózsám hemzseget a levéltetvektől egész jól meggyérítette őket ez a lé... Illetve a gyümölcs fáimat is lefújtam 🤔 Sárgabarack, szilva és egy meggyfa van a kertemben nem nagyok😁 meg egy kis szedersor. Bodzát én is szeretnék❤️. Én a virágát iszom teának😁
Igen, fém a csöve. Meglehetősen robusztusnak tűnik minden alkatrésze.
Remélem nem gond és megenged néhány javaslatot.
A szódabikarbónás permet kitűnő gombák ellen. A hatásmechanizmusa véleményem szerint a kémhatásában (Ph) rejlik, ami kb 7,4-es, tehát enyhén lúgos. Ezért a lisztharmat nem szereti, mivel számára nem megfelelő környezetet teremt. A lisztharmat nem kedveli a lúgos környezetet.
A tej enyhén savas (kb 6,5). Ennek vizes oldata is kitűnő gombaölő, de szerintem más okokból: bizonyos enzimek vannak benne, melyek gombaölő hatásúak. A zsírtartalma nem hiszem, hogy mérvadó, esetleg a tapadást segíti. A magas zsírtartalom előnye a jobb tapadás, a hátránya, hogy a levelek ragacsossá válnak. Ami viszont fontos: a tej vizes oldata elviszi a PH-t savasba.
Ha egyszerre alkalmazzuk a tejet és a szódabikarbónát, akkkor félő, hogy kioltják egymást és semleges Ph-t kapunk, hiszen a gyenge bázist a gyenge sav semlegesíti. Így lényegében, keverve őket, kioltják egymás jótékony hatását.
Én azt javaslom, hogy lisztharmat ellen továbbra is használjon szódabikarbónás permetet, mert kitűnő, de más adaléktól mentesen.
A kenőszappan kiváló a tetvek ellen, de gombaölő adalékként nem biztos, hogy sikeres választás, mivel nem stabil a Ph értéke. Körülbelül 6 és 9 között változhat, tehát lehet enyhén savas, vagy eléggé lúgos is. Ezért én ezt is külön használnám, tejtől és szódabikarbónától mentesen, hiszen ezek jótékony hatásait kiolthatja, a Ph értékétől függően.
Remélem nem gond, ha ezekre a szempontokra felhívnám a figyelmét.
További eredményes kertészkedést kívánok! 🙂
@@Kisvakondkert Nagyon szépen köszönöm!! Egyáltalán nem gond, sőt örülök a kiegészítéseknek!. Az idén kezdtem el jobban foglalkozni a vegyszermentes permetezéssel. A káliszappant eddig is használtam tapadónak, de a tavalyi évben elegem lett a sok és drága permetszerből. Ezért kezdtem el télen olvasgatni ebben a témában, de annyi minden van a neten nehéz eligazodni rajta....
Ezt amit összekevertem, tej, káliszappan és szódabikarbóna, úgy gondoltam, tökéletes lesz lisztharmat, levéltetű sőt monilia ellen is...
Jó, akkor a szódabikarbónás víz(5literbe 2 lapos evőkanálnyi) és a folyékony kézmosó vagy a mosógatószer együtt jó lehet vagy a mosógatószer helyett a zúzott áztatott fokhagyma( 1fej fokhagyma-1litervízben)? Hogy legalább a levéltetű és a gomba egy permettel legyen permetezve?
Ezek szerint a káliszappan akkor csak egyedül jó?
A tejhez is olvastam minden félét van akik 1:1 arányban ajánlja de ez elmegy 1/6-ig is higításban, de mindenhol azt írják magas zsírtartalmú legyen( de ezek szerint a tapadás miatt)... Nem tudom, hogy tényleg jó-e, mert ugye nem házi tejet használok hanem agyon pasztőrözött tejet és nem tudom, hogy egyáltalán marad-e benn valami jótékony anyag?
Később már amikor lesz paradicsomom, akkor már tudok áztatott paradicsom levéllel is permetezni, ezt is írták levéltetű ellen...
Hűha, most jó sokat kérdeztem hirtelen..., de tetszik a természetes kertészkedésed, bocsánat ha lehet tegeződjünk. Mert szerintem foglak "zaklatni" kérdéseimmel, mint pl. a tojás dinnye neveléssel :D Láttam a videódat, mert véletlenül vettem ilyen magot, azt hittem valami különleges paradicsom faj:D De ezzel kapcsolatban inkább odaírok. Köszönöm válaszaidat. Ja és batátát is a videód alapján kezdtem el , igaz most még csak hajtásokat nevelni, gyökereztetni.
@@denilke Mindhárom kitűnő ember és egészségbarát szer. Csupán annyit szerettem volna mondani, hogy az elegyük már kevésbé lehet hatásos, mint külön-külön alkalmazva. Tetű ellen szappanos permet kiváló (esetleg egy kis tápanyaggal kiegészítve: lásd csalántrágya vagy csalántea).
A szódabikarbónás permet kitűnő lisztharmat ellen. Sajnos peronoszpóra ellen már nem.
A tejes permet viszont megelőzi a peronoszpórát és valamennyire a bakteriális betegségeket. Megelőzi, de ha már berobbant, sajnos nem igazán állítja meg, ezért jó rendszeresíteni, hogy ez ne történjen meg (minden eső után, esetleg heti egyszer, ha nem esik). Főleg paradicsomra, paprikára válik be. Jómagam bolti tejet használok, 1 a 3 arányban (1 rész tej, 3 rész víz). Bár a közvélemény szerint a bolti tejben alig van valami, ez nem igaz. Teljesen megegyezik a tartalma a házi tejjel. Egyetlen valós különbség a zsírtartalom. A Milli gyárban erről saját szememmel is meggyőződtem, mivel láttam a teljes feldolgozási folyamatot lépésről lépésre. Tehát nem csak beszélek róla, hanem saját szememmel láttam. Megjegyzem a mai piaci házi tej zsírtartalma is általában már valamennyire szabályozott, mivel a gazdák általában lefölözik. De nem is igazán számít, mivel nem a zsírtartalom a védelem alapja.
Szia, István! Bevált ez a kütyü? Itt a 18 literes verziót (RS 1800) árulják, 30 rugóért. Ha azt mondod, nem volt vele különösebb gond, akkor megveszem. Kösz és üdv!
Még működik. Biztos van jobb, de az én igényeimet eddig kielégítette.
Szia hàny óràtbbír ki egy töltèssel tesztelted màr köszönöm előre is a vàlaszod.
@@AndrásFidor Nem. Nem permetezek órákat. 10 litert 10 perc alatt ki lehet hordani én pedig még 20 liternél többet sohasem hordtam ki egyszerre. Ugyanakkor minden hasonló permetezőre igaz, hogy egy töltéssel legalább 10 teli tartályt kinyom.
@@Kisvakondkert köszönöm èn is vettem egy ilyent a tegnap jó kis gèp igaz a kapcsoló aku vezetèkek nem tudom mennyire cseppàló vízaló pl elkapnia egy eső nem lenne gond vele.
@@AndrásFidor Nem vízálló és nem is állít ilyet egyetlen gyártó sem. Ugyanakkor maradjon köztünk: elég elvetemült ötlet esőben vagy eső előtt permetezni. 🙂
Odaírtam ha elkapna egy esö,eszem àgàba sincs az semmit nemèrne.😊
Oké,kb mennyi az annyi??? És milyen magasra visz,sugarban???
Nem tudom. Hiszen épp most vettem, ahogy azt mutattam is.
Ami az árát illeti, ilyesmibe én nem folynék bele. Bármikor rákereshet egy permetező árára.
Mi a gêp neve tipusszáma?
RS1500 Ruris. De minden bizonnyal kismillió termék van, ami ugyanilyen, vagy jobb. Nálunk ez kapható megfizethető áron.
Persze Kisvakond! Mindig előjössz valami jó dologgal, hol ilyen hol olyan kapa stb és én egyre jobban irigyellek!!
😂🙂 Hát, abogy nézem, idén ezeken kívül már csak a munka lesz befektetve! 🙂
Egy tanacsot adnek ezzel kapcsolatban, hogy ha befelyezted a permetezest, akkor nezd meg hogy a potenciometer es a kapcsolo is ki van kapcsolva, mert nekem ugy lemeritette az akut, hogy nem indult el a toltes, es mivel van autoroltom azzal megsokkoltam, es feltoltottem, de feleslegesen kellett bosszankodnom.
Igen. A kettőt együtt teljesen fölösleges amúgy bekapcsolni, mivel felülítják egymást. Tehát, ha a kapcsolón keresztül direkt áramot kap, akkor a poti lényegében tehetetlen.
Tavaj vásároltam két kereken gurul nem kell cipelni,a nagy fák tetejére felviszi a permetszert.😻
Vegyes érzelmekkel viseltetek az ilyen modern, nagyteljesítményű szerkezetek iránt. Tiszteletreméltó szomszédaim is ilyenekkel tolják újabban a mérget. A régi "kézivezérlésű" permetezők nagyobb cseppeket produkáltak, amelyek többsége saját területre hullott. Az újabb motorosok finomabb, szinte ködszerű permetet hoznak létre, ami aztán átlebeg hozzám is. És mindig, mindent vegyszereznek ész nélkül, ami addig magánügy, amíg csak ők élvezik az áldását. A következő lépcső nyilván a permetező helikopter lesz, mert a fejlődés nem állhat meg. Ismétlem semmi gond nem lenne, ha csak ők élveznék a permetezés áldását. A téma címében viszont számomra megnyugtató a Kisvakondhoz méltó, vegyszermentes jelző.
Nagyon fertőzött - szinte minden karágon van legalább egy vessző - kb 6 éves nektarint meg lehet még menteni? 🙄
Ráadásul a legjobb vesszők..
Pontosan mi van a nektarin minden ágán?
emailben írhatok üzenetet? szívesebben mutatnám képeken, hogy ne legyen félreérthető
@@szokee01 Persze. A cím publikus.