А ще краще вітатися "Доброго здоров"я!". Так віталися мої батьки з сусідами. А сусіди відповідали: "Дай, Боже, й вам доброго здоров"я!". Тоді примножувалися сили і впевненість в успіху задуманого.
Мені так бажають покупці.А я на це відповідаю:ходіть здорові.І приходьте ще.Незнаю чи так правильно,але мені подобається)))зараз налетять "вчителі"заб"ють тапками)
Уявляю, щоб цей пан сказав, якби Авраменко чи будь хо інший ні разу не лікар повчав його що правильно, а що не правильно він робить в галузі психіатрії
Форма Добрий день давніша, про що свідчить наявність вигуку Добридень! Українці століттями віталися "Добрий день" не залежно від того ранок зараз чи вечір. В інших слов’янських мовах також використовуються форми в називному відмінку: dzień dobry (польська), dobrý deň (словацька), добры дзень (білоруська), добар дан (сербська). До речі, поляки не мають аналога формі “Доброго ранку!”. Із самого ранку вони кажуть “Dzień dobry!”
Так, це чудове вітання ❤ В деяких релігіях теж славлять Господа при привітаннях. Сподіваюся, і в наших людей залишиться це вітання. Коли перший раз почула, як зачарована була ❤❤❤
До війни, ніхто не задумувався, як привітатись. На даний момент привітання має значення, тому що я бажаю всім ДОБРОГО ДНЯ., без тривог, без нальотів, без втрат, без розрушень, без біди, яку приніс нам "руский мир"! І будьте всі здорові!
Традиційно вітаються " добрий день" , а бажають мирного дня, доброго дня , без біди і втрат, або здоров'я і добра вже при прощанні. Як ви це і зробили в своєму дописі , в самому кінці : " І будьте всі здорові!" Дякую , вам також міцного здоров'я! А " доброго дня " як вітання почалося за кілька років до війни , в нас навіть мережа аптек з'явилася з такою назвою і там всі провізори так мали вітатися)
Психотерапевты часто идут в профессию, потому, что у них самих проблемы. Вот такой случай. Это из области "благоДарю", "безоплатно" и так далее. Если у человека нормальный гормональный фон, нет сильных проблем с физическим и ментальным здоровьем, если он в целом нормально общается, а не мат-перемат, и он не бездельничает, то не имеет значения, как он говорит "добрий день", чи "доброго дня", все у него в жизни будет нормально. Я встречала на словах зацикленных, у них тревожность, неврозы, психозы, депрессия. Сами себе стресс создают: их передергивает, если сами нечаянно скажут "спасибо" вместо "благоДарю", а если кто другой скажет, так у них чуть не истерика начинается. То есть на ровном месте себе люди выдумывают повод потревожиться, понервничать и в конфликт с окружающими вступить.
Може в нього професійна деформація) Він іще і психіатр, і , судячи з з кількості та детальності відгуків , багатьом людям попсував здоров'я і життя призначенням неадекватних ліків. Але харизму нє пропьошь, впливовий дядечко)
@@Emerald_greenn, ох, харизма...) Я, как музыкант, знаю много о харизме) К сожалению, в нашем украинском социуме и наверное не только в нашем, за харизму часто принимают наглость, самоуверенность, высокомерие, даже хамство, иногда откровенно антисоциальное поведение принимают за харизму. У нас нет института репутации. Мне он кажется неприятным человеком уже потому, что у него злое лицо и недоброжелательная манера разговора. Я бы к такому человеку лечиться не пошла. Если он действительно прописывает людям неправильные лекарства, это кошмар просто.
@@musik-poetry-cats Я слово " харизма " використала іронічно і абсолютно згодна з вашими міркуваннями. Я маю знайому , яка не здатна вибудувати стосунки в своїй сім'ї , але консультує людей як психолог. За гроші. От що робить самовпевненість.А цей дядечко навіть виступає в телевізорі . Або на ют'юбі , не володіючи українською мовою , вчить інших , як правильно вітатися українською. Я про такі речі думала стосовно цієї своєї знайомої - кому вона може допомогти , як вона собі не здатна? І дійшла висновку , що є люди ще дурніші і невміліші , ніж вона , і їм вона може стати у пригоді. ( Даруйте , якщо грубо прозвучало). Так і цей товариш) На жаль , не всі можуть так мислити або тонко відчувати , як ви , і дистанціюватися від хамства , яке маскується під харизму. Або від невігласа , який не дає собі труд припинити мислити росіянською , вивчити мову, і вже " не стримується в ефірі " , бо справжні україномовні говорять не так , як він собі придумав , бідося)))
@@musik-poetry-cats " мне он кажется неприятным человеком". Крестись, когда кажется. Тоже мне- музыкантша. Штамповщица ты, клеймо на раз ставишь на человека, диагноз на глаз определяешь. Судя по твоей писанине, ты - злобная
Доброго дня!!!Щасливий-це комусь робити добро,допомагати ,давати життя(мама народжує дитя),учитель навчає дає знання,молитись за ближнього...А ми рахуємо щастя тільки собі....
Так , і в українській традиції вітаються при зустрічі , а побажання висловлюють наприкінці , перед прощанням або замість нього : " Всього найкращого!" , " На все добре!" , "Бувайте здорові! " і т. д.
Я з Запоріжжя. Давно вітаюся «Доброго дня». Недавно тільки від доньки дізналася, що на вітання є якісь правила 😊 хоча Авраменка я дуже поважаю і бажаю йому здоров‘я і щастя ❤
А я на заході України з своїм "Доброго дня" дивно звучала, скрізь люди там саме "Добрий день" віталися. Але психолог напевно краще знає. Не розумію тільки чим констатація "Добрий день" погана - вже добрий день і не треба перейматись
@@solomiazoryna1467 мої батьки частіше казали Доброго Здоров'я і трішечки вклонялися . Мої батьки були у вигнані у Сибіру. І вони міцно тримали своє , рідненьке від діда прадіда . Занадто добре знали цінну своєму
@@solomiazoryna1467 , ага, коли виє с1рена, коли вибуховою хвилею 1 осколками у тебе зносить в1кна, балкон, кришу, а в будинку поряд загинули люди, то якось "Добрий день" не повертається язик говорити. Краще побажати "Доброго здоров"я" та "Доброго дня" тим хто вц1л1в.
Шановні українці, я емоційна людина з розшатаною психікою.Кожен день вмирають тисячі людей, несваріться який день.Бажаю всім дочекатись перемоги України і непоїхати кукухой.
Слава Ісусу! Мир вам! Мир вашому дому - такі християнські вітання. А психотерапевт сам виглядає знервованим, мова тіла говорить сама за себе. Журналісти молодці
це не соловіїна , а висер від москвояза. він у житті москвояз, тому будучи психотерапевтом, філософствує на тему філології. Коли у вас заболить щось, не дай Боже, ідіть до сантехніка.
В українській мові традиційне привітання звучить як «Добрий день», «Добрий вечір». В неформальному спілкуванні можна застосовувати або «добридень», «добривечір». Вислів «Доброго дня не притаманний українській мові. Слова «виключення» та «виняток» часто плутають і вживають неправильно.
Мова розвивається і, я думаю, з часом ця норма зміниться. Коли я, на догоду цьому правилу, говорю «добрий день!» - в мені щось перевертається, ніби я вимовляю якусь брехню, щось нещире, отака біда...
@@natalkanechay3226о , ви правильно підмітили. Коли бажаємо комусь добра, аж веселіше на душі. А брехати комусь і собі, що день добрий, а він недобрий, то це не добре😂.
Скільки пам"ятаю-цей яничар завжди базікав "па-моднєму",себто гавкав дурнуватим штучним їзєкомь кривавого дикого ворога.А тепер вчить нас розмовляти нашою мовою."В українській мові традиційне привітання звучить як «Добрий день», «Добрий вечір». В неформальному спілкуванні можна застосовувати або «добридень», «добривечір». Вислів «Доброго дня не притаманний українській мові".
Вам так подобається! Ви помиляєтесь! Не нав'язуйте свою думку. Ніхто не забороняє говорити "Доброго дня!" Але правила є правила! і не звинувачуйте Авраменка.
Уявляю, щоб цей пан сказав, якби Авраменко чи будь хо інший ні разу не лікар повчав його що правильно, а що не правильно він робить в галузі психіатрії
А ніхто ніколи ніяких планів не будує. В мене плани водички попити. І я роблю план свій поступовий: сісти на дивані, опустити ноги, взути тапки, зібратися духом і встати, піти на кухню, взяти чашку, налляти воды з чайника, і нарешті пити водичку! Оце плани. Я собі складаю алгоритм дій!!! І це важко. Дуже хочу, щоб хтось був поряд і просто дав чашку з водичкою!!!
Когда мы перестанем оценивать даже день, научимся принимать жизнь такой как есть и брать за это ответственность, а не искать виноватого - тогда и произойдёт наше исцеление... И время тут не при чём, у нас всегда есть именно то, что нужно на данный момент...
Той, хто розміщував цей сюжет в TH-cam провокативним заголовком новини, безумовно добився привертання уваги і обговорення в коментарях, але викривив вектор уваги глядачів!
Колись на 1+1 був цикл передач про українську мову. Там чоловік шикарно розповідав про поширені помилки і не тільки. Так от, грамотно казати як раз «Добрий день», а не «доброго дня».
Коли після місяців цілодобових обстрілів, від Харкова відігнали орків, я брала стілець, виходила на подвір'я, сідала і просто слухала тишу... вона безцінна.. а запах свіжого теплого хліба, а можливість прийняти теплий душ і відчути, нарешті, теплу воду, якої не було місяці... дійсно, навіть такі прості речі роблять щасливими... всім миру. Слава Україні!🇺🇦
Я вважаю віримо філологу. Говоримо правильною українською мовою. Коли вітаються кажуть "Добрий день", а коли щось бажають, то не вітаються, а кажуть "Бажаю доброго дня".
Форма Добрий день давніша, про що свідчить наявність вигуку Добридень! Українці століттями віталися "Добрий день" не залежно від того ранок зараз чи вечір. В інших слов’янських мовах також використовуються форми в називному відмінку: dzień dobry (польська), dobrý deň (словацька), добры дзень (білоруська), добар дан (сербська). До речі, поляки не мають аналога формі “Доброго ранку!”. Із самого ранку вони кажуть “Dzień dobry!”
Українською правильно Добрий день! і Добрий вечір!, але Доброго ранку! Коли говоримо: "Добрий день!", це якраз ствердження, що день добрий. А побажання "Доброго дня!", це ствердження, що день в людини поганий, і тому я тобі бажаю доброго.
@@androz2170 В українській мові традиційне привітання звучить як «Добрий день», «Добрий вечір». В неформальному спілкуванні можна застосовувати або «добридень», «добривечір». Вислів «Доброго дня не притаманний українській мові. Toж зaпaм’ятaйтe! Прaвильнo кaзaти “Дoбрoгo рaнкy!”, aлe “Дoбрий дeнь!” тa “Дoбрий вeчiр!”. Етикетні формули - це стійкі сполуки слів (фразеологічні одиниці), які не можна видозмінювати, інакше порушимо мовну норму. Тепер ви знаєте.
@@Jgdytvc7547 але є не тільки привітання , а й побажання. Коли прощаємося ми можемо сказати, як побажання, "Доброго (вам)вечора". Ми говоримо "Доброї ночі", а не "Добра ніч". Ситуація підказує, що саме ви хочете сказати.
«Доброго ранку», але «добрий день» і «добрий вечір» - такі традиційні вітання. «Доброго дня» кажуть тоді, коли додають «бажаю». Звичайно, кожен вітається, як хоче, але грамотно казати саме так.
@@ОленаГлазунова-ь1з Говорити можна, але це не буде відповідати мовній нормі. Даю посилання на Олександра Авраменка, хоча багато хто скаже, що аргумент "так склалося традиційно" - не аргумент. Тоді кожен обирає собі сам: висловлюватися грамотно, бо так усталено, чи нЕграмотно, бо я так хочу.😆th-cam.com/video/B9tXngTv8ds/w-d-xo.html
І правильно ! Нас ВСИХ ТРЕБА ТИКАТИ ПИСКОМ!!! Я почула років так з 10 , як одна пані виходячи з мікроавтобуса, подякувала водієві ... Мені це так сподобалось! Звичайно ж дякувала , і посміхалась водієві ! І колись один водій з нашого 50 номера зауважив, що вже дуже багато пасажирів дякують йому... Нас ВСИХ нинішня ситуація в Україні має змінити на краще !!!
Добрий день! Це правильна форма вітання! Хочете побажати всім доброго дня, - гарне бажання! А цитата Ніцше - це теж лише Ваше вподобання, це не істина....
Шановний психотерапевт помиляється. У мови існують свої закони. Традиційно українці вітаються:"Доброго ранку!", але:"ДОБРИЙ ДЕНЬ!" Така традиція, нічого її змінювати. Хочете чогось побажати, кажіть "Доброго здоров"я!".
Доброго ранку наші Незламні і Позитивні!😁от всі кричали"добрий день",а я завжди віталась"доброго дня".Бо перше-констатація факту,а друге-побажанння.І власне ти не знаєш,чи той день буде добрий,чи ні,але бажаєш людям кращого❤️
Люди, ще не набридло розглядати під мікроскопом кожне слово - бо "а раптом воно не дуже українське" або не дуже в рамку психології залазить? та й хіба були у наших предків психологи - звичайно ні - темнота, самі собі психологи, то й напридумували різних "добрий день" (констатація, що вже він добрий незалежно від подій), та не дай Боже "здоровенькі були" (взагалі минулий час)...Ви серйозно? Може досить?
Згодна з вами, шанований психотерапевт замісь того, щоб людей, як він каже у стресі, підбадьорити якось чи оптимізму трохи придати, "морочить" голову, як вітатися правильно... Іноді банан - це просто банан, а "добрий день" - це побажання доброго дня без усяких там підтекстів.
Психотерапевт, бідний , " не стримався в ефірі " , бо він геть і близько не володіє українською мовою. Він мислить росіянською і намагається перекладати українською. Людина , яка каже росіянські " дальше" (далі) , " ради дітей" ( заради дітей), " повинно бути" ( має бути) - і це тільки в одній фразі! - абсолютно не тямить нічого в тому , як треба говорити українською. Все вже враховано до нього - українці вітаються " добрий день" привітанням , а прощаються побажанням:" Всього найкращого! " , " На все добре" , " Бувайте здорові!" і багато інших форм. Якщо хочеш привітатися побажанням - прошу: " Доброго здоров'я!" , " Дай , Боже , здоров'я!" і таке інше. Але навіщо вивчати те , що вже є , і поважати українську мову , якщо можна і далі мислити російською в Україні , ще й повчати справжніх українців , як їм говорити. А зараз взагалі хай би віталися "Слава Україні! " , люди так і роблять, навіть іноземці (!)
Що це за село??????? Ніде у фольклорі чи клас літ-рі немає ніяких дня-вечора - тому не брешіть, а переслухайте краще. Звісно, якщо ваше село не вчора народилося.
@@ГрицькоГудевітер Брешуть собаки, а Грицько повчає про те, чого не знає. Як то кажуть, не кажіть мені, що я маю робити, а я не стану казати, куди вам слід йти
Якщо ми проснулись сьогодніто це вже добрий день, зустрів знайомого вітаюсь добрий день бо ми живі і зустрілися, він відповідає доброго здоров'я щоб і надалі зустрічалися.доброго дня вважаю не правильно він вже добрий.
бо що буде, як кожен психо і лог, психо і атр буде вказувати, як вітатися і як треба змінювати мову. Авраменко, здається, в царину психотерапії не вмішується
Добрий день- як ствердження,доброго дня як побажання.Який зміст вкладаєте.Все має місце і час.
Добрий день- це в1тання!
А ще краще вітатися "Доброго здоров"я!". Так віталися мої батьки з сусідами. А сусіди відповідали: "Дай, Боже, й вам доброго здоров"я!". Тоді примножувалися сили і впевненість в успіху задуманого.
Гарне вітання! 👍💓 Доброго здоров"я! Мудре!
Теж підтримую!
Доброго здоровья Вам!😊
Доброго здоров'я ❤ і гарного дня
Доброго дня шановні українці!! Потужни ємоции- природа людине!! Слава України!! Героям слава! Слава партнерам и друзям України!!!
Природа человека - его настоящие чувства. Эмоции - это коллективный бессознательный поток, проходящий через наше тело...
Дай Боже доброго дня!
Доброго дня, Украіна та украінці!!!!!!
Дякую. Всім доброго дня!
Добра дурня! Нехай щастить! Вчіть українську мову! А до психотерапевта - за призначенням. Не поплутайте: дітям морозиво, жінкам - квіти.
А в нас в Україні є чудові слова, коли ідеш із хати кого-небудь ,казати "Будьте здорові " Геніально!
Мені так бажають покупці.А я на це відповідаю:ходіть здорові.І приходьте ще.Незнаю чи так правильно,але мені подобається)))зараз налетять "вчителі"заб"ють тапками)
@@ОленаГлазунова-ь1з
Коли була малою, в селі як йшли гості з дому, бабуся казала: ходіть здорові. Тоді для мене це було щось не зрозуміле...
@@lora-ch А зараз,як пройшли роки,ми подорослішали,згадуємо родичів яких вже немає з нами,і розуміємо які вони були мудрі....
Будьте - уже значит не в настоящем моменте, а истина только в нём. Прошлое и будущее иллюзия...
Добрий день! Як говорила так і буду говорити!
Доброгодня. Дякуємо Вам за єфір. Дай Боже усім добра, нашим захисникам, дітям, усім українцям та нашим друзьям, що допомагають України подолати ворогів.
Я цікавилась цим питанням. Філологи кажуть 50Х50. Ваше право, ви пояснили свою думку. Мені подобається "Добрий день!" І говорилось так давно...
про що тут сперечатися? "Добрий день!" - це констатація, а "Доброго дня!" - побажання, як і каже психолог
Уявляю, щоб цей пан сказав, якби Авраменко чи будь хо інший ні разу не лікар повчав його що правильно, а що не правильно він робить в галузі психіатрії
Форма Добрий день давніша, про що свідчить наявність вигуку Добридень! Українці століттями віталися "Добрий день" не залежно від того ранок зараз чи вечір.
В інших слов’янських мовах також використовуються форми в називному відмінку: dzień dobry (польська), dobrý deň (словацька), добры дзень (білоруська), добар дан (сербська). До речі, поляки не мають аналога формі “Доброго ранку!”. Із самого ранку вони кажуть “Dzień dobry!”
Ким говорилось?все моє оточення завжди казали"доброго дня",як побажання
@@Se_Natякими століттями?моя прабабуся,бабуся,наші сусіди-всі віталися"доброго дня".при тому,що були з різних регіонів України
В старовину вітались:дай нам Боже доброго дня.Це також заряд на щось добре.Слава всім ГЕРОЯМ ,хто бореться за перемогу.
цитати зі старовини - будь ласка в студію
Шановний, З тобою привітались, а не бажання свої висловлювали. Тож цілком доречно "добрий день"😊
Спасибі за здоровий глузд!
Саме так. А доброго дня варто сказати під час прощання.
Слава Ісусу Христу! слава навіки ! Вітання українців.
бред. а если я не верю в бога? ))))))))))))))
@@Анна-и5о7в Бог вірить в вас і кожного
Так, це чудове вітання ❤
В деяких релігіях теж славлять Господа при привітаннях. Сподіваюся, і в наших людей залишиться це вітання. Коли перший раз почула, як зачарована була ❤❤❤
@@Анна-и5о7в став коменти в «россия 1», ботяра.
@@Анна-и5о7в Значить ви кажіть "Добрий день " , а коли прощаєтесь - " на все добре!"
Мирного усім дня!
Дурепо, Переможного! А не мирного
Щоби не сваритися, треба здороватися,, Слава Ісусу Христу!❤
Потрібно, в важкі дні бажати "Здорові будьте".
До війни, ніхто не задумувався, як привітатись. На даний момент привітання має значення, тому що я бажаю всім ДОБРОГО ДНЯ., без тривог, без нальотів, без втрат, без розрушень, без біди, яку приніс нам "руский мир"! І будьте всі здорові!
А ще у нас з'явилося вітання "Слава Україні!"
Традиційно вітаються " добрий день" , а бажають мирного дня, доброго дня , без біди і втрат, або здоров'я і добра вже при прощанні. Як ви це і зробили в своєму дописі , в самому кінці : " І будьте всі здорові!" Дякую , вам також міцного здоров'я!
А " доброго дня " як вітання почалося за кілька років до війни , в нас навіть мережа аптек з'явилася з такою назвою і там всі провізори так мали вітатися)
Добра дурня! Нехай щастить! Вчіть українську мову! А до психотерапевта - за призначенням. Не поплутайте: дітям морозиво, жінкам - квіти.
Той випадок, де ведучі більш врівноважені та доброзичливі ніж "спеціаліст"
Мій дідусь завжди вітався " Доброго здоров'я".
Я бажаю всім гарного дня
БЛАГОДАРЮ за прекрасного гостя!!!
Психотерапевты часто идут в профессию, потому, что у них самих проблемы. Вот такой случай. Это из области "благоДарю", "безоплатно" и так далее. Если у человека нормальный гормональный фон, нет сильных проблем с физическим и ментальным здоровьем, если он в целом нормально общается, а не мат-перемат, и он не бездельничает, то не имеет значения, как он говорит "добрий день", чи "доброго дня", все у него в жизни будет нормально. Я встречала на словах зацикленных, у них тревожность, неврозы, психозы, депрессия. Сами себе стресс создают: их передергивает, если сами нечаянно скажут "спасибо" вместо "благоДарю", а если кто другой скажет, так у них чуть не истерика начинается. То есть на ровном месте себе люди выдумывают повод потревожиться, понервничать и в конфликт с окружающими вступить.
Може в нього професійна деформація) Він іще і психіатр, і , судячи з з кількості та детальності відгуків , багатьом людям попсував здоров'я і життя призначенням неадекватних ліків. Але харизму нє пропьошь, впливовий дядечко)
Погоджуюсь на всі 100%, ведучі з ним привіталися, а не бажання свої висловлювали. Тож його зауваження недоречні😊
@@Emerald_greenn, ох, харизма...) Я, как музыкант, знаю много о харизме) К сожалению, в нашем украинском социуме и наверное не только в нашем, за харизму часто принимают наглость, самоуверенность, высокомерие, даже хамство, иногда откровенно антисоциальное поведение принимают за харизму. У нас нет института репутации. Мне он кажется неприятным человеком уже потому, что у него злое лицо и недоброжелательная манера разговора. Я бы к такому человеку лечиться не пошла. Если он действительно прописывает людям неправильные лекарства, это кошмар просто.
@@musik-poetry-cats Я слово " харизма " використала іронічно і абсолютно згодна з вашими міркуваннями. Я маю знайому , яка не здатна вибудувати стосунки в своїй сім'ї , але консультує людей як психолог. За гроші. От що робить самовпевненість.А цей дядечко навіть виступає в телевізорі . Або на ют'юбі , не володіючи українською мовою , вчить інших , як правильно вітатися українською. Я про такі речі думала стосовно цієї своєї знайомої - кому вона може допомогти , як вона собі не здатна? І дійшла висновку , що є люди ще дурніші і невміліші , ніж вона , і їм вона може стати у пригоді. ( Даруйте , якщо грубо прозвучало). Так і цей товариш) На жаль , не всі можуть так мислити або тонко відчувати , як ви , і дистанціюватися від хамства , яке маскується під харизму. Або від невігласа , який не дає собі труд припинити мислити росіянською , вивчити мову, і вже " не стримується в ефірі " , бо справжні україномовні говорять не так , як він собі придумав , бідося)))
@@musik-poetry-cats " мне он кажется неприятным человеком". Крестись, когда кажется. Тоже мне- музыкантша. Штамповщица ты, клеймо на раз ставишь на человека, диагноз на глаз определяешь. Судя по твоей писанине, ты - злобная
Пане Олеже Созонтович-неперевершений! Як завжди , мудрі поради,фаховий підхід та оптимізм, який ґрунтується на життєвому досвіді..;)❤
Дякую, Лікарю. Хай буде щастя там де ми. Все буде Україна!!!❤
Доброго дня - це не вітання, це на прощання бажають. Це коли йдеш від когось і на прощання бажаєш доброго дня.
На прощання кажуть "доброго здоров я"
@@МарияАндриянова-д6з ага, хороших вихідних!
дякую за здоровий глузд!
Доброго дня!!!Щасливий-це комусь робити добро,допомагати ,давати життя(мама народжує дитя),учитель навчає дає знання,молитись за ближнього...А ми рахуємо щастя тільки собі....
Правила українскої мови є. Хоч елементарні речі треба знати перш ніж вчити інших.
Добрий день!!!
"Добрий день!" - це вітання,ствердження. "Доброго дня!" - це побажання.
Гарного дня!
Так , і в українській традиції вітаються при зустрічі , а побажання висловлюють наприкінці , перед прощанням або замість нього : " Всього найкращого!" , " На все добре!" , "Бувайте здорові! " і т. д.
@@Usersgpt ага, хорошого дня!
@@Emerald_greenn дякую за здоровий глузд!
Щира правда! А цей гість - ледацюга-порадник.
Дякую !!!
Доброго дня! Доброго здоров'я!
Так віталися мої батьки на заході неньки України!
І в нашій сім'ї так завжди говорили, (Доброго дня, Будьте здорові!) Черкащина. 💙💛🙏
Я з Запоріжжя. Давно вітаюся «Доброго дня». Недавно тільки від доньки дізналася, що на вітання є якісь правила 😊 хоча Авраменка я дуже поважаю і бажаю йому здоров‘я і щастя ❤
А я на заході України з своїм "Доброго дня" дивно звучала, скрізь люди там саме "Добрий день" віталися. Але психолог напевно краще знає. Не розумію тільки чим констатація "Добрий день" погана - вже добрий день і не треба перейматись
@@solomiazoryna1467 мої батьки частіше казали Доброго Здоров'я і трішечки вклонялися .
Мої батьки були у вигнані у Сибіру.
І вони міцно тримали своє , рідненьке від діда прадіда . Занадто добре знали цінну своєму
@@solomiazoryna1467 , ага, коли виє с1рена, коли вибуховою хвилею 1 осколками у тебе зносить в1кна, балкон, кришу, а в будинку поряд загинули люди, то якось "Добрий день" не повертається язик говорити. Краще побажати "Доброго здоров"я" та "Доброго дня" тим хто вц1л1в.
Доброго дня та доброго вечора,то невірно..лише доброго ранку
він жеж не філолог, навіть москвояз у житті.
Дуже дякую пану Олегу !
Ці психологи і психотерапевти вважають себе фахівцями в усіх сферах. Від них багато шкоди
Шановні українці, я емоційна людина з розшатаною психікою.Кожен день вмирають тисячі людей, несваріться який день.Бажаю всім дочекатись перемоги України і непоїхати кукухой.
Треба казати дай Боже доброго дня.
Потрібно мову вчити! а не просторікувати.
Який гарний чоловік у Вас в гостях!
Просто дякую Вам, чоловіче!
Як я зараз радію ліхтарикам на вулиці.,. Дякую, пане Олеже!
Добрий день
Боже благовоління над Україною,над кожним українцем. Слава Богу за перемогу. Хай живе і процвітає рідна Україна. Смерть ворогам і зрадникам.
Потрібно говорити правильно: " Доброго ранку!", " Добрий день!", " Добрий вечір!"
Благодарю. ❤❤❤
Слава Ісусу! Мир вам! Мир вашому дому - такі християнські вітання. А психотерапевт сам виглядає знервованим, мова тіла говорить сама за себе. Журналісти молодці
ви не по темі вклепалися. )
Дякую за цікавого гостя.
"Я йду до щастя" - 👍! 🇺🇦
Щиро дякую! Супер!
Дякую щиро за нашу солов"їну ! 💛💙💛💙💛💙
це не соловіїна , а висер від москвояза. він у житті москвояз, тому будучи психотерапевтом, філософствує на тему філології. Коли у вас заболить щось, не дай Боже, ідіть до сантехніка.
В українській мові традиційне привітання звучить як «Добрий день», «Добрий вечір». В неформальному спілкуванні можна застосовувати або «добридень», «добривечір». Вислів «Доброго дня не притаманний українській мові. Слова «виключення» та «виняток» часто плутають і вживають неправильно.
Погоджуюсь з Вами.
А побажання відноситься до "Доброго ранку!"
Задрали "розумники"! Не притаманне, то БУДЕ притаманне! Завжди говорила "доброго дня" і ... буду говорити!
Ви праві.
Мова розвивається і, я думаю, з часом ця норма зміниться. Коли я, на догоду цьому правилу, говорю «добрий день!» - в мені щось перевертається, ніби я вимовляю якусь брехню, щось нещире, отака біда...
@@natalkanechay3226о , ви правильно підмітили. Коли бажаємо комусь добра, аж веселіше на душі. А брехати комусь і собі, що день добрий, а він недобрий, то це не добре😂.
Хай вчить граматику!
Правильно: добрий день!
Є ще менш вживане- добридень.
Те саме стосується вітання "добрий вечір" і "добривечір"
Доброго дня немає, є тільки доброго ранку... Грамотій😂
Навіщо так категорично?
Здоров'я бажаю .
Дякую вам за розклад. Вперед до Перемоги 🇺🇦❤
Скільки пам"ятаю-цей яничар завжди базікав "па-моднєму",себто гавкав дурнуватим штучним їзєкомь кривавого дикого ворога.А тепер вчить нас розмовляти нашою мовою."В українській мові традиційне привітання звучить як «Добрий день», «Добрий вечір». В неформальному спілкуванні можна застосовувати або «добридень», «добривечір». Вислів «Доброго дня не притаманний українській мові".
Доброго дня хотілось би частіше чути нашого народного психотерапевта треба далі жити що нас не вбиває робе нас сильнішими віримо і любимо
Ну взагалі то правильно вітатись " Доброго ранку" , але " Добрий день" і " Добрий вечір" . Це буде саме класичне вітання.
Вам так подобається! Ви помиляєтесь! Не нав'язуйте свою думку. Ніхто не забороняє говорити "Доброго дня!" Але правила є правила! і не звинувачуйте Авраменка.
Уявляю, щоб цей пан сказав, якби Авраменко чи будь хо інший ні разу не лікар повчав його що правильно, а що не правильно він робить в галузі психіатрії
@@Se_Nat дякую за здороивй глузд!
Дякую. Дуже інформативно і професійно
дуже непрофесійно! сподіваюсь, ви до психотерапевта ходите не тоді, коли вам треба полагодити холодильник.
@@ГрицькоГудевітер кожний має свій погляд на життя. Ви маєте право мати свій.😄
@@SanS-e1w тобто таки ходите, коли щось болить, до сантехніка? якщо ні, то як можна вірити психотерапевту, кий дає філологічні рецепти?
@@ГрицькоГудевітер 😄😄😄 а Ви, бачу, вирішили пограти в професійного психолога
Лінгвісти кажуть, що побажання тільки вранці, "доброго ранку", в подальшому треба казати "добрий день", "добрый вечір" ..
так і є і завсіди було, а доброго ранку - почали казати за радянщини, тому вигадали ранку, хоча правильно ранок і там казати. кажу вам як філолог.
Хай психотерапевти займаються своєю справою, а філологи - своєю. І ця роздратованість не личить фахівцеві цієї галузі .
А ніхто ніколи ніяких планів не будує. В мене плани водички попити. І я роблю план свій поступовий: сісти на дивані, опустити ноги, взути тапки, зібратися духом і встати, піти на кухню, взяти чашку, налляти воды з чайника, і нарешті пити водичку! Оце плани. Я собі складаю алгоритм дій!!! І це важко. Дуже хочу, щоб хтось був поряд і просто дав чашку з водичкою!!!
Когда мы перестанем оценивать даже день, научимся принимать жизнь такой как есть и брать за это ответственность, а не искать виноватого - тогда и произойдёт наше исцеление...
И время тут не при чём, у нас всегда есть именно то, что нужно на данный момент...
Той, хто розміщував цей сюжет в TH-cam провокативним заголовком новини, безумовно добився привертання уваги і обговорення в коментарях, але викривив вектор уваги глядачів!
На жаль, це так. А я думаю, чого всі про привітання спертчаються, мова ж зовсім про інше. А то заголовок
Доктор сам нервовий 😂 пристібався "до доброго дня"...наприклад.
Як захочу - так і скажу. Добрий день ! Або - До побачення.
Дякую!
За граматикою української мови говорити потрібно "добрий день", а не "доброго дня". А от "доброго ранку" та "доброго вечора" цілком можна вживати.
А з якого дива "вечора"??? Ні в якій літературі класичній нема ніякого вечора - тільки вечір!
Про вечір ви промахнулися
@@romanlagockiy325 а як же "Доброго вчора, ми з України!"? Теж промахнулися? Є правила, подобаються вони вам чи ні. Або аргументуйте.
@@galinakononenko5257 відступ від правил дозволена в віршах. Вірш є тестом пісні. Тому я згоден з філологами, наприклад Авраменком.
Добрий день! Але доброго ранку!
Колись на 1+1 був цикл передач про українську мову. Там чоловік шикарно розповідав про поширені помилки і не тільки. Так от, грамотно казати як раз «Добрий день», а не «доброго дня».
ваша правда, то був філолог, який не радив лікуватися, а це психолог радить філологічні рецепти.
Ця передача - це теж допомога, нам треба чути і вірити в свою силу, в свою перемогу, в....
Коли після місяців цілодобових обстрілів, від Харкова відігнали орків, я брала стілець, виходила на подвір'я, сідала і просто слухала тишу... вона безцінна.. а запах свіжого теплого хліба, а можливість прийняти теплий душ і відчути, нарешті, теплу воду, якої не було місяці... дійсно, навіть такі прості речі роблять щасливими... всім миру. Слава Україні!🇺🇦
Так це правильно доброго дня дуже правильно дуже дякую правильні речі.
Про питання - дуже вірно, в питанні є відповідь і це буває дуже часто.
Я люблю до побачення тому що воно саме по собі забовязує надіятись на те що люди колись знову зустрінуться.
Добры дзень.
Добрий день! Саме так.
Добрий день правильно, а не доброго дня. А відповідати потрібно доброго здоров'я.
Років 10 тому слухала філолога і він казав:" доброго ранку", "добрий день" і "добрий вечір". Кому вірити? Філологу чи психотерапевту?
Я вважаю віримо філологу. Говоримо правильною українською мовою.
Коли вітаються кажуть "Добрий день", а коли щось бажають, то не вітаються, а кажуть "Бажаю доброго дня".
Так, у філологів трохи не так як тут у відео.
Форма Добрий день давніша, про що свідчить наявність вигуку Добридень! Українці століттями віталися "Добрий день" не залежно від того ранок зараз чи вечір.
В інших слов’янських мовах також використовуються форми в називному відмінку: dzień dobry (польська), dobrý deň (словацька), добры дзень (білоруська), добар дан (сербська). До речі, поляки не мають аналога формі “Доброго ранку!”. Із самого ранку вони кажуть “Dzień dobry!”
Кесарю кесареве - це досі актуально, дарма що наша філологія дуже слабка, але добрий день від дня відрізнить на мушкетний вистріл.
@@movoyu взагалі не так))
((((
Українською правильно Добрий день! і Добрий вечір!, але Доброго ранку! Коли говоримо: "Добрий день!", це якраз ствердження, що день добрий. А побажання "Доброго дня!", це ствердження, що день в людини поганий, і тому я тобі бажаю доброго.
Правильно " Добрий день"! Він в школі не вчився?
Треба ж поважати людей, які правильно користуються правилами.
Погоджуюсь. психологія - це його, а філологія - спитайте у знавців.
Чи не могли б ви пояснити: чому правильно "Добрий день", а не "Доброго дня"?
@@androz2170 В українській мові традиційне привітання звучить як «Добрий день», «Добрий вечір». В неформальному спілкуванні можна застосовувати або «добридень», «добривечір». Вислів «Доброго дня не притаманний українській мові.
Toж зaпaм’ятaйтe! Прaвильнo кaзaти “Дoбрoгo рaнкy!”, aлe “Дoбрий дeнь!” тa “Дoбрий вeчiр!”. Етикетні формули - це стійкі сполуки слів (фразеологічні одиниці), які не можна видозмінювати, інакше порушимо мовну норму. Тепер ви знаєте.
@@Jgdytvc7547 але є не тільки привітання , а й побажання. Коли прощаємося ми можемо сказати, як побажання, "Доброго (вам)вечора". Ми говоримо "Доброї ночі", а не "Добра ніч". Ситуація підказує, що саме ви хочете сказати.
А Вам треба поважати взагалі людей! Олег Чабан не тільки в школі вчився! Можливо навіть на відміну від Вас.
Добридень, на добридень чи доброго дня - це питання лінгвістів чи філологів, а не психологів.
о Боже, дякую за здоровий глузд!
«Доброго ранку», але «добрий день» і «добрий вечір» - такі традиційні вітання. «Доброго дня» кажуть тоді, коли додають «бажаю». Звичайно, кожен вітається, як хоче, але грамотно казати саме так.
Не розумію,чому не можна казати ,,Добрий ранок"?
Та говоріть на здоров‘я! Головне, щоби дійсно бажати добра!
@@ОленаГлазунова-ь1з Говорити можна, але це не буде відповідати мовній нормі. Даю посилання на Олександра Авраменка, хоча багато хто скаже, що аргумент "так склалося традиційно" - не аргумент. Тоді кожен обирає собі сам: висловлюватися грамотно, бо так усталено, чи нЕграмотно, бо я так хочу.😆th-cam.com/video/B9tXngTv8ds/w-d-xo.html
В нас багато вітаються" Дай Боже щастя"
І правильно !
Нас ВСИХ ТРЕБА ТИКАТИ ПИСКОМ!!!
Я почула років так з 10 , як одна пані виходячи з мікроавтобуса, подякувала водієві ...
Мені це так сподобалось! Звичайно ж дякувала , і посміхалась водієві !
І колись один водій з нашого 50 номера зауважив, що вже дуже багато пасажирів дякують йому... Нас ВСИХ нинішня ситуація в Україні має змінити на краще !!!
Добрий день! Це правильна форма вітання! Хочете побажати всім доброго дня, - гарне бажання!
А цитата Ніцше - це теж лише Ваше вподобання, це не істина....
Шановний психотерапевт помиляється. У мови існують свої закони. Традиційно українці вітаються:"Доброго ранку!", але:"ДОБРИЙ ДЕНЬ!" Така традиція, нічого її змінювати. Хочете чогось побажати, кажіть "Доброго здоров"я!".
Доброго ранку наші Незламні і Позитивні!😁от всі кричали"добрий день",а я завжди віталась"доброго дня".Бо перше-констатація факту,а друге-побажанння.І власне ти не знаєш,чи той день буде добрий,чи ні,але бажаєш людям кращого❤️
Люди, ще не набридло розглядати під мікроскопом кожне слово - бо "а раптом воно не дуже українське" або не дуже в рамку психології залазить? та й хіба були у наших предків психологи - звичайно ні - темнота, самі собі психологи, то й напридумували різних "добрий день" (констатація, що вже він добрий незалежно від подій), та не дай Боже "здоровенькі були" (взагалі минулий час)...Ви серйозно? Може досить?
Згодна з вами, шанований психотерапевт замісь того, щоб людей, як він каже у стресі, підбадьорити якось чи оптимізму трохи придати, "морочить" голову, як вітатися правильно... Іноді банан - це просто банан, а "добрий день" - це побажання доброго дня без усяких там підтекстів.
у вас каша в голові
Добрий день ,а не доброго дня ! І не треба нас вчити.
Психотерапевт, бідний , " не стримався в ефірі " , бо він геть і близько не володіє українською мовою. Він мислить росіянською і намагається перекладати українською. Людина , яка каже росіянські " дальше" (далі) , " ради дітей" ( заради дітей), " повинно бути" ( має бути) - і це тільки в одній фразі! - абсолютно не тямить нічого в тому , як треба говорити українською. Все вже враховано до нього - українці вітаються " добрий день" привітанням , а прощаються побажанням:" Всього найкращого! " , " На все добре" , " Бувайте здорові!" і багато інших форм. Якщо хочеш привітатися побажанням - прошу: " Доброго здоров'я!" , " Дай , Боже , здоров'я!" і таке інше. Але навіщо вивчати те , що вже є , і поважати українську мову , якщо можна і далі мислити російською в Україні , ще й повчати справжніх українців , як їм говорити.
А зараз взагалі хай би віталися "Слава Україні! " , люди так і роблять, навіть іноземці (!)
Мені філолог пояснювала так «Доброго ранку!», «Доброго вечора! але «Добрий день!», це по відмінкам.
По відмінкаХ
@@ОльгаЦімер згоден, помилка при наборі тексту
Авраменко теж так рекомендував.
Приєднуюся! Вітання ,,Доброго дня" більш вище за енергетикою.
Прикро але не тільки ,,відтермінована медицина,, а ще й ,,відтерміноване життя ,, -я живу це життя з своєю сім'єю.
Не треба впадати у розпач.Треба жити, планувати і благославляти кожен наступний день, який нам дано прожити.
Нехай дипрессують наші
вороги !
Именно так и не как по-другому, Слева нашим воинам Украины!
Дякуємо за гостя. Більшеб таких нормальних гостей:)
чим нормальний? тим, що порушує відоме гасло: кесарю кесареве?
ТОму говорять Доброго ранку - бажання на весь день а Добрий день і добрий вечір - констатація. зтвердження
В нашому селі вітаються так: "Доброго дня! - Доброго здоров"я!
Уявіть аналогічну відповідь на "Добрий день!" - :)))))))))
Що це за село??????? Ніде у фольклорі чи клас літ-рі немає ніяких дня-вечора - тому не брешіть, а переслухайте краще. Звісно, якщо ваше село не вчора народилося.
@@ГрицькоГудевітер Брешуть собаки, а Грицько повчає про те, чого не знає. Як то кажуть, не кажіть мені, що я маю робити, а я не стану казати, куди вам слід йти
Якщо ми проснулись сьогодніто це вже добрий день, зустрів знайомого вітаюсь добрий день бо ми живі і зустрілися, він відповідає доброго здоров'я щоб і надалі зустрічалися.доброго дня вважаю не правильно він вже добрий.
Доброго дня! Украина победила!
Психо і терапевту:"доброго ранку,але -добрий день,добрий вечір.укр.мова,6й клас
бо що буде, як кожен психо і лог, психо і атр буде вказувати, як вітатися і як треба змінювати мову. Авраменко, здається, в царину психотерапії не вмішується
Редактори, будьте уважніші. Перевірте підпис під вашим відео.
Дякую Вам докторе! Золоті речі ви кажете.
Цікаво, дякую вам.
Ще трішки підлагодити і можна подумати що це двійник Лукашенка.