Budowa roweru elektrycznego, e bike, e-v cz. 1/2

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 24 ส.ค. 2024
  • Budowa roweru z napędem elektrycznym cz. 1/2
    Obejrzyj moje inne filmy: / @kris9118
    Jeśli masz pytania zadaj je w komentarzu.
    **** Silnik bezszczotkowy, bezprzekładniowy o napięciu 48V i mocy ponad 1000W. Sterowanie odbywa się za pomocą manetki oraz/lub czujnika PAS zamontowanego na korbie. Sterownik posiada funkcję ograniczenia mocy do 250W (25km/h) w przypadku poruszania się po drogach publicznych. Kupując taki zestaw do konwersji jedyne co dodatkowo potrzeba to rower oraz akumulator.
    1. Montaż uchwytu na akumulator. Oryginalnie posiada on 3 punkty mocowania. Można do tego użyć w śrub od mocowania bidonu jednak z zasady są one zbyt krótkie więc trzeba zastosować dłuższe. Co to mocowania na samej górze, niektórzy używają nito-nakrętek. Wkręty do blachy z płaskim łbem też się sprawdzają. Nie wszystko jest na filmie, natomiast ja zrobiłem w sumie 5 otworów i bateria trzyma się sztywno, bez obaw o upadek. Wszelkie gwinty zostały zabezpieczone przy użyciu kleju do gwintu. Ważne jest aby podstawa była zamontowana w linii prostej. Czasem na to geometria ramy nie pozwala więc trzeba użyć podkładek aby wypoziomować. Na koniec musiałem spiłować łebki wystających śrub ponieważ haczyły o obudowę akumulatora.
    2. Montaż osprzętu silnika. Należy zamontować tarczę hamulcową oraz wolnobieg. W kolejnym kroku montaż dętki oraz opony.
    3. Montaż silnika do roweru. Zanim zamontujesz silnik w uchwytach upewnij się ze oś chowa się w nich w 100%. Ja musiałem przyszlifować ramę. Bardzo ważnym elementem którego niestety nie ma w zestawie jest zabezpieczenie przeciwko obrotowi osi. Silnik dysponuje dość dużym momentem jak na takie koło. Jest wiele przypadków gdy oś obróciła się w uchwycie i zostały uszkodzone przewody. Takie zabezpieczenie należy założyć na oś i drugą część dokręcić do stałego punku ramy. Ogólnie często należy kontrolować siłę dokręcenia nakrętek zabezpieczenie jak i osi ponieważ silnik generuje wibracje które skutecznie je odkręcają. Podczas montażu koła, należy zwrócić uwagę na odpowiednie ułożenie podkładek dystansowych. Czasem między wolnobiegiem a ramą jest sporo miejsca i nie trzeba dystansować tych elementów ale w moim przypadku wolnobieg tarł o ramę.
    4. Montaż zacisku. Zacisk i adapter nowy. Należy go ustawić względem tarczy tak aby klocki nie zdzierały się tylko na połowie ale hamowały całą swoją powierzchnią. Wobec tego jeśli to wymagane należy zejść niżej odejmując podkładki. Co do ustawienia względem poziomu najlepiej zacisnąć klocki w taki sposób jak na filmie i od góry zblokować przez dokręcenie śrub.
    5. Montaż linki hamulcowej.
    Koniec części 1/2.

ความคิดเห็น • 1

  • @WOLFER6
    @WOLFER6 5 ปีที่แล้ว

    szkoda ,że niema więcej tego materiału ... pzdr