Poszukiwania meteorytów w Omanie - opowiada Tomasz Kubalczak

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 14 มี.ค. 2024
  • Tomasz Kubalczak - poszukiwacz i kolekcjoner meteorytów - opowiada o swoich wyprawach poszukiwawczych na pustyniach w Omanie. Z ośmiu wypraw, w których uczestniczył przywiózł około 900 meteorytów, w tym 27 kilogramowy okaz meteorytu Ghubara! Zapraszam.
    METEORITICON Tomasz Kubalczak - kolekcja:
    encyclopedia-of-meteorites.co...
    -------------
    Strony Prof. Szymona Kozłowskiego (Prof. Simkoz)
    meteoryciarz.pl/
    meteoryt.simkoz.pl
    / meteoryt.simkoz
    / @wgabinecieastronoma
    kontakt: meteoryt.simkoz@gmail.com
    -------------
    Music by: www.bensound.com
    License code: HGNTA0JPX86A8J2M
    #meteoryty #meteoryt #astronomia

ความคิดเห็น • 34

  • @piotrkalis8781
    @piotrkalis8781 2 หลายเดือนก่อน +5

    Gratulacje, świetny pomysł na wywiad i także gratulacje dla pasjonata, poszukiwacza (a co ważniejsze znajdowacza) i kolekcjonera p. Tomasza. Rewelacja!

  • @romanrzepka9531
    @romanrzepka9531 2 หลายเดือนก่อน +5

    Super film! Obejrzałem 2 razy z "rozdziawioną gębą". Gratulacje Panowie, jesteście Wielcy!

  • @virga3831
    @virga3831 2 หลายเดือนก่อน +4

    Na tak obszernej kolekcji można spokojnie zrobić niezłą habilitację - fantastyczne okazy a opowiadanych wyjazdach można obecnie tylko pomarzyć.

  • @ireneuszwojtysiak1205
    @ireneuszwojtysiak1205 2 หลายเดือนก่อน +5

    Cześć super okazy

  • @MsErfud
    @MsErfud 2 หลายเดือนก่อน +6

    Tomek miał wyjątkowe oko do okazów rzadkich typów lub wyjątkowej urody. Mistrz poszukiwań pustynnych! Byłem, widziałem i potwierdzam.

  • @KOSMICZNY_PEJZAZ
    @KOSMICZNY_PEJZAZ 2 หลายเดือนก่อน +4

    🪨Piękna kolekcja wspaniałe historie i wyjątkowi pasjonaci , super odcinek . Pozdrawiam 🪨👍👏🌠🌌

  • @tomaszaurora1314
    @tomaszaurora1314 2 หลายเดือนก่อน +5

    Super odcinek, takich więcej Szymon :)

  • @KasiulkaDrego
    @KasiulkaDrego 13 วันที่ผ่านมา +1

    Super historia, tak realistycznie opisana, że mialam ochote bookować bilet do Omanu. dzięki Wam, panowie, obaj świetna robota!

  • @astrokosmo
    @astrokosmo 2 หลายเดือนก่อน +5

    ŁAŁ !!!!!!!!!!

  • @kaioken3691
    @kaioken3691 2 หลายเดือนก่อน +3

    Super odcinek! Miałem przyjemność podziwiać tą kolekcję osobiście. Pan Tomasz jest bardzo miły i ciekawie opowiada! Fajnie jest potrzymać taki chondryt w rękach;D Pozdro!

  • @ziperek2002
    @ziperek2002 2 หลายเดือนก่อน +4

    Z 2-4 tygodnie temu wyświetlił mi się ten Pań w proponowanych na fb i trzymał ogromny głaz zapewne z miniaturki na pustyni i nie moglem wyjsc z podziwu 😁
    O to było te zdjęcie 24:34

  • @Tomasz80011
    @Tomasz80011 2 หลายเดือนก่อน +2

    Widziałem dzisiaj ruchy samochodów na moim terenie poszukujących. Hmmm ciekawie się robi😊 pozdrowienia dla wszystkich ciekawych wszychświata i świata.

  • @Tomasz80011
    @Tomasz80011 2 หลายเดือนก่อน +6

    Jest efekt łaał. Na pustyni łatwiej, ale nasze lasy są nie zbadane i wierzę, że nie mniej jest u Nas do tego dwa lodowce przeszły przez nasze ziemię. Żyjemy już nie w dzikim kraju, ale mało wiemy o naszej Ziemi. Kiedyś za komuny byle regularne badania i odwierty teraz to wszystko Amerykanom oddali jęk byśmy byli niedołężni. 15 kilometrów od mojej miejscowości są jedyne w Polsce jeziora po lodowcowe rynnowe stamtąd mam zielone i niebieskawe bryłki raczej to skałki kwarcu, ale są piękne. A kamieni magnetycznych może pseudo meteorytów mnóstwo. Do tego diamenty i złoto.

    • @markonizwiedkiewsky279
      @markonizwiedkiewsky279 2 หลายเดือนก่อน

      Nie mamy zezwolenia na znajdowanie meteorytów w Polsce...

    • @Tomasz80011
      @Tomasz80011 2 หลายเดือนก่อน +2

      @@markonizwiedkiewsky279 a co pan nie Polak czy z Omanu

    • @markonizwiedkiewsky279
      @markonizwiedkiewsky279 2 หลายเดือนก่อน

      @@Tomasz80011 w omamie odchody wielbłąda to meteoryty, w Polsce nawet jak znajdziesz prawdziwy meteoryt, to nie ma szans na potwierdzenie że to jest meteoryt.

    • @WGabinecieAstronoma
      @WGabinecieAstronoma  2 หลายเดือนก่อน +4

      Proszę nie pisać głupot odnośnie poszukiwań. Oczywiście, że można poszukiwać meteorytów w Polsce: th-cam.com/video/dvVu6Jux3Kc/w-d-xo.html

    • @Tomasz80011
      @Tomasz80011 2 หลายเดือนก่อน +1

      @@markonizwiedkiewsky279 coś w tym jest trudno o weryfikację ja ma setki jak nie tysiące podejrzanych

  • @olowrohek9540
    @olowrohek9540 13 วันที่ผ่านมา +1

    Dzieki 👌 za material.
    Niesamowite nigdy o tym nie slyszalem?
    A czy Sahara nie blizej?

    • @WGabinecieAstronoma
      @WGabinecieAstronoma  6 วันที่ผ่านมา

      Z Sahary są dziesiątki tysięcy meteorytów, ale mało bezpiecznie tam...

  • @Tomasz80011
    @Tomasz80011 2 หลายเดือนก่อน +5

    Panie Szymonie ma takie pytanie. Ubiegłego lata miałem przyjemność usłyszeć i widzieć dwa razy przelot. Pierwszy głośny około tego samego czasu co we Francji spadł, a drugi bardzo głośny i wyraźny tuż nad głową podwójny wystrzał jak ja to opisuje petarda w petardzie. Pytanie czy z takiego podwójnego strzału coś mogło zostać? Czy można wyliczyć trajektorię lotu i go poszukać jak coś z niego zostało? Super odcinek😊

    • @WGabinecieAstronoma
      @WGabinecieAstronoma  2 หลายเดือนก่อน +2

      Osobiście myślę, że z dźwięku i bez obserwacji bolidu nie da się ustalić spadku meteorytu.

    • @Tomasz80011
      @Tomasz80011 2 หลายเดือนก่อน +3

      @@WGabinecieAstronoma Tylko ja go słyszałem i obserwowałem był nisko też nad prawym okiem. A czy z podwójnego wybuchu, wystrzału coś zostało? Teraz patrzę i cały czas mam go przed oczami, ja przy głuchy troszkę a dzwięk jak na sylwestra no może troszkę ciszej.

    • @WGabinecieAstronoma
      @WGabinecieAstronoma  2 หลายเดือนก่อน +2

      Przy spadkach, w których mamy kilka znalezionych fragmentów meteorytów, bywają raportowane dźwięki "wystrzałów armatnich".

    • @Tomasz80011
      @Tomasz80011 2 หลายเดือนก่อน

      @@WGabinecieAstronoma Profesorze do jednego i do drugiego muszę się przyznać. Meteorytami interesuje się od lat dwutysięcznych kiedy byłem jeszcze studentem i na kablówce pokazał się program Discovery science nie wiedziałem co w życiu będę robił, a to była pierwsza wymarzona praca,, łowcy meteorytów''. Teraz jestem nie łowcą lecz czyścicielem kamieni zagrabionych do mojego domu w najpiękniejszej pracy dla Pana Jezusa jaką mi dał i zaoferował. Wiem że ponad 100 tysięcy Polaków moich rodaków i Braci to robi. Proszę wyobrazić sobie, że każdy kamyczek jest dla mnie wyjątkowy i ma znaczenie, jak serce czyste człowieka. Im więcej czyścicieli tym więcej ocalonych. Chęć zysku też się pojawia, ale to drugorzędną rzecz nabyta. Pozdrawiam serdecznie i już głowy nie zawracam. Z Panem Bogiem tu i na wieczność ♥️ przygasam 😊

  • @listener-kv8rr
    @listener-kv8rr 2 หลายเดือนก่อน +1

    Imponująca kolekcja. Wręcz przytłaczająca. Właściwie ekspedycje pana Tomasza, zamiast poszukiwaniem meteorytów, należałoby nazwać meteorytobraniem. Jest tego tyle, że zabranie tego ze sobą sprawia niemały kłopot. Tak. Do tego stopnia, że nazywa się najlepszy okaz "dziadostwem". 😁 No a po powrocie pozostaje jeszcze tyle czyszczenia. Mam pytanie. Pytania. W Polsce na poszukiwanie meteorytu należy uzyskać zgodę właściciela terenu. Nie można ot tak sobie wejść na czyjąś posiadłość. To jasne. Do kogo więc zwracali się uczestnicy poszukiwań w Omanie? Kto jest właścicielem pustyni? Sułtan? A może pustynia nie należy do nikogo i jest takim obszarem należącym do państwa, ale który nie posiada żadnego statusu, ani rezerwatu, ani czyjejkolwiek domeny? Czy po pustyni można się poruszać samochodem wszędzie dokąd tylko zechcemy (naturalnie oprócz wspomnianego w filmie obszaru przy ropociągu)? Super odcinek. Pora na następny, z Saharą Zachodnią w roli scenografii.

  • @Tomasz80011
    @Tomasz80011 2 หลายเดือนก่อน +1

    Mam jeszcze takie pytanie do profesora lub kogoś kto wie? Ponieważ mam zrobione oględziny zewnętrzne,nie rozcinał, nie łupie, choć jestem budowlańcem z 18 letnim doświadczeniem i mam taki sprzęt, setek skałek magnetycznych i innych razem będzie tysiące mojego terenu. Gęstości ich są różne od ponad 2 do ponad 4 g/cm3. Czy nauka wie jaki skład mają? I jakie pierwiastki zawierają,? Czy są zbadane pod względem zawartości? Bo z historii Ziemi wynika, że mamy wyjątkowe Ziemię Polskie. Dla tego postanowiłem to zbadać parę lat temu i bez pomocy lub opinii ludzi wykształconych w tym kierunku utknąłem martwym punkcie. Z Rozumowania wynika, że Ziemia była bombardowana przy powstaniu miliardy lat temu mogą to być prehistoryczne skałki z naszego układu lub Ziemi. Widać na.wielu jak się.rozchodzi ich okład i musiały przez coś przelecieć. Postaram się dalej to udokumentować filmikami jak tylko się po zbieram. Pozdrawiam wszystkich ciekawych świata i wszechświata❤😊

    • @WGabinecieAstronoma
      @WGabinecieAstronoma  19 วันที่ผ่านมา

      I meteoryty i ziemskie skały zawierają przede wszystkim: tlen, krzem, magnez i żelazo.