Але це не Більське городище, а його округа). Це поселення знаходиться за межами городища, поблизу Котельви. А Більське городище знаходиться на території села Більськ. Між ними відстань близько 10 км. Це поселення доби бронзи та скіфського часу, яке функціонувало поряд з Більським городищем. На сьогодні площа Більського городища, за останніми підрахунками вчених, становить понад 5000 га.
Зможуть сказати тільки після повного дослідження території. На Більскому городищі, на думку археологів, зазвичай проживали скіфи і сармати. Висновок по "Старому кар'єру" буде після повного його дослідження.
Таке видчуття що археологі тільки і можуть що кераміку збирати. Якщо воні на хатах робили шурф то там явно була купа знахідок яку не показали. І щось мені здається що ці знахідки не попадуть до музеів. Така собі віра до архів..
Відповім вам абсолютно так само, як і коментатору нижче. Перш ніж писати подібні коментарі, було б непогано вам ознайомитись із базовими засадами польової археології, з поняттям грабунку в давнину та і в цілому зі специфікою досліджень Більського городища. У відкритому доступі є купа матеріалів про це - і вітчизняних вчених, і закордонних. Шурф при розкопках абсолютно не гарантує знаходження купи інвентарю, золота і срібла. І на відміну від «чорних» археологів, окрім самого матеріялу виготовлення знахідок дуже важливим для науковців є ґрунтовий і загальний контекст їх знаходження. Тому вказувати, що «окрім кераміки» «білі» археологи привласнюють собі решту знахідок, недоречно. Якби подібні до вас люди, перш ніж робити висновки про нечесність вчених, хоча б поверхнево вивчали суть їх роботи - таких, очевидно, беззмістовних і безграмотних зауважень не виникало б😉
@@МиколаЛигін За вашою логікою в кожному поселенні гарантовано знімається повний інвентар? Продублюю: почитайте на дозвіллі про фактор грабіжництва в давнину і про розподілення верств населення конкретного регіону (не на форумах чорних археологів, а реальні наукові матеріали; не довіряєте вітчизняній науці - без проблем, є безліч польських, німецьких, американських тощо дослідників, які вивчали це питання "не при владі"). Та і самі скіфи не були настільки багатими, що в конкретно кожній хаті містилась зброя і дорогоцінні прикраси. Навіть з приводу конкретно цих розкопок, що у відео: ймовірно, вже є прикінцеві результати досліджень - відповідні статті. Ознайомтесь і дізнайтесь, чому ж тут показали одну кераміку. Про відбілення "чорних" археологів при владі - взагалі смішно. Реальних експедицій науковців із дозволом на подібні масштабні розкопки в Україні можна по пальцях перелічити, і ці люди здебільшого отримують мінімальну чи середню зарплатню. Що ж тоді скажете про експозиції і в регіональних музеях Полтавщини і в Україні в цілому (із купою унікальних, або по-вашому "цінних" знахідок? "Цінних" в лапках - бо, звісно, широкі маси звикли вважати цінним те, що блищить, а не те, що дає науці поштовх). Якщо білі археологи привласнюють собі частку знахідок, то чому ж музейні колекції щороку поповнюються дорогоцінними матеріялами? Одне їм сподобалось, а інше вирішили віддати до музею? Не хочу переходити на особистості, але коли людина не маючи базових знань зі специфіки галузі починає розвозити наклепи щодо роботи інших в цій галузі - це показує і рівень обізнаності, і ерудиції такої людини в цілому (це я до сенсу вашого третього речення).
Археолог відрізняється від чорного археолога тим, що маючи законний дозвіл на розкопки, привласнює знайдене, в той час як чорний археолог, здійснює те ж саме але без дозволу. Які маштабні розкопки і тільки 1 наконечник убогий?! Та не смішіть людей і не позорьтесь на ютубі. Жодної фібулки, жодної сокирки, жодного амулета, жодної накладки бронзової, не говорю уже про срібло і золото. Я впевнений що при такій глибині розкопок знахідок "металевих" повинно бути в десятки разів більше ніж показують. вcя суть цих "ненажер" археологів показати кераміку/опалубку/прясла/буси, якийсь маленький кусочок металу як то наконечник, грошова цінність яких невелика. А багато цінних знахідок в карман і привласнити. ПОЗОРНИКИ!
Ти сильно переоцінюєш)))) Навіть клад динаріїв монет 100, якщо немає рідкісних буде коштувати тисяч 100 гривень максимум, якщо рідкісна то тисяч 10 в середньому, і то продати не найпростіше завдання, посуд, і інші побутові речі ще дешевше, середній лот бронзового віку, типу сокири, тисяч 3, основні кургани, з золотими похованнями, так звані королівські, були розкопані ще в 18/19ст, бо вони були абсолютно гіганські, і їх важко було не помітити, а менші кургани, це в основному місцеві правителі, які особливо багатими не були
Перш ніж писати подібні коментарі, було б непогано вам ознайомитись із базовими засадами польової археології, з поняттям грабунку в давнину та і в цілому зі специфікою досліджень Більського городища. У відкритому доступі є купа матеріалів про це - і вітчизняних вчених, і закордонних. «Машстабні» розкопки абсолютно не гарантують знаходження купи інвентарю, золота і срібла. І тим паче не є гарантом цього глибина копу. Якби подібні до вас люди, перш ніж робити висновки про нечесність вчених, хоча б поверхнево вивчали суть їх роботи - таких, очевидно, беззмістовних і безграмотних зауважень не виникало б😉
Клас!) Дуже цікаво!
Більше б таких відео зі справжніх археологічних розкопок.
Чоловік горить своє справою!!! Видно, що він займається улюбленою справою❤!
Але це не Більське городище, а його округа). Це поселення знаходиться за межами городища, поблизу Котельви. А Більське городище знаходиться на території села Більськ. Між ними відстань близько 10 км. Це поселення доби бронзи та скіфського часу, яке функціонувало поряд з Більським городищем.
На сьогодні площа Більського городища, за останніми підрахунками вчених, становить понад 5000 га.
Кореспондентка суспільного чомусь вдягнулася як на побачення
Це мода давніх греків, які вели торгівлю зі скіфами, їй лише автентичних давньогрецьких сандалів не вистачає.
Напевно,так забажав відомий в вузьких кругах археологів експлуататор студенток Денис Володимирович)))
Мізків не хватило джинси одягти на кар"єр.Весь репортаж спідничку ловила,зміст першого для неї був вже другорядний.
То така технологія - для утримання аудиторії.
прям Мерилін Монро🤣
Файни розкопи,як з вами повчаствуаать в розкопках, дуже цікавий контент?
Подобаються відео з місць археологічних розкопок, з розповіддю від археологів.
Сподіваюсь археологія і історичні памʼятки стануть важливими та будуть фінансуватися Україною
❤
Чи відомо дослідникам, хто саме (який народ) мешкав на території вказаного розкопаного поселення, хіба лишень одні скіфи?
Зможуть сказати тільки після повного дослідження території. На Більскому городищі, на думку археологів, зазвичай проживали скіфи і сармати. Висновок по "Старому кар'єру" буде після повного його дослідження.
@@marinkagolega зрозуміло. Дякую за відповідь.
@agnisuryajayaram5596с хуя ли???
как можно попасть на такие раскопки в украине и поучаствовать? это возможно ?
Таке видчуття що археологі тільки і можуть що кераміку збирати. Якщо воні на хатах робили шурф то там явно була купа знахідок яку не показали. І щось мені здається що ці знахідки не попадуть до музеів. Така собі віра до архів..
Відповім вам абсолютно так само, як і коментатору нижче.
Перш ніж писати подібні коментарі, було б непогано вам ознайомитись із базовими засадами польової археології, з поняттям грабунку в давнину та і в цілому зі специфікою досліджень Більського городища. У відкритому доступі є купа матеріалів про це - і вітчизняних вчених, і закордонних.
Шурф при розкопках абсолютно не гарантує знаходження купи інвентарю, золота і срібла.
І на відміну від «чорних» археологів, окрім самого матеріялу виготовлення знахідок дуже важливим для науковців є ґрунтовий і загальний контекст їх знаходження. Тому вказувати, що «окрім кераміки» «білі» археологи привласнюють собі решту знахідок, недоречно.
Якби подібні до вас люди, перш ніж робити висновки про нечесність вчених, хоча б поверхнево вивчали суть їх роботи - таких, очевидно, беззмістовних і безграмотних зауважень не виникало б😉
@@presssteris що за хрінь ви зараз написали ?)) на хатах нема інвентарю?? Досить робити з мене дурника і відбілювати чорних архів при владі )))
@@МиколаЛигін За вашою логікою в кожному поселенні гарантовано знімається повний інвентар? Продублюю: почитайте на дозвіллі про фактор грабіжництва в давнину і про розподілення верств населення конкретного регіону (не на форумах чорних археологів, а реальні наукові матеріали; не довіряєте вітчизняній науці - без проблем, є безліч польських, німецьких, американських тощо дослідників, які вивчали це питання "не при владі"). Та і самі скіфи не були настільки багатими, що в конкретно кожній хаті містилась зброя і дорогоцінні прикраси. Навіть з приводу конкретно цих розкопок, що у відео: ймовірно, вже є прикінцеві результати досліджень - відповідні статті. Ознайомтесь і дізнайтесь, чому ж тут показали одну кераміку.
Про відбілення "чорних" археологів при владі - взагалі смішно. Реальних експедицій науковців із дозволом на подібні масштабні розкопки в Україні можна по пальцях перелічити, і ці люди здебільшого отримують мінімальну чи середню зарплатню. Що ж тоді скажете про експозиції і в регіональних музеях Полтавщини і в Україні в цілому (із купою унікальних, або по-вашому "цінних" знахідок? "Цінних" в лапках - бо, звісно, широкі маси звикли вважати цінним те, що блищить, а не те, що дає науці поштовх). Якщо білі археологи привласнюють собі частку знахідок, то чому ж музейні колекції щороку поповнюються дорогоцінними матеріялами? Одне їм сподобалось, а інше вирішили віддати до музею?
Не хочу переходити на особистості, але коли людина не маючи базових знань зі специфіки галузі починає розвозити наклепи щодо роботи інших в цій галузі - це показує і рівень обізнаності, і ерудиції такої людини в цілому (це я до сенсу вашого третього речення).
Дивлюся на цих недоархеологів і тепер зрозумів, що їм подобається тільки кераміку збирати. Ви хоть землю просіваєте ситом?😂😂😂
Той товстун явно показав якусь чепуху якоы повно на кожному полы сенс показувати ....
де проколки шпильки золото я маю наувази ароматницю браслети списи топори
@@Ya81rмиші зїли
Это обломки от ранних славян. Ранние славяни это и есть поздние скифы, оседлые.
Археолог відрізняється від чорного археолога тим, що маючи законний дозвіл на розкопки, привласнює знайдене, в той час як чорний археолог, здійснює те ж саме але без дозволу.
Які маштабні розкопки і тільки 1 наконечник убогий?! Та не смішіть людей і не позорьтесь на ютубі.
Жодної фібулки, жодної сокирки, жодного амулета, жодної накладки бронзової, не говорю уже про срібло і золото. Я впевнений що при такій глибині розкопок знахідок "металевих" повинно бути в десятки разів більше ніж показують.
вcя суть цих "ненажер" археологів показати кераміку/опалубку/прясла/буси, якийсь маленький кусочок металу як то наконечник, грошова цінність яких невелика. А багато цінних знахідок в карман і привласнити.
ПОЗОРНИКИ!
100%
я теж про це подумала,а де металеві знахідки?звісно де-на Віоліті
Ти сильно переоцінюєш))))
Навіть клад динаріїв монет 100, якщо немає рідкісних буде коштувати тисяч 100 гривень максимум, якщо рідкісна то тисяч 10 в середньому, і то продати не найпростіше завдання, посуд, і інші побутові речі ще дешевше, середній лот бронзового віку, типу сокири, тисяч 3, основні кургани, з золотими похованнями, так звані королівські, були розкопані ще в 18/19ст, бо вони були абсолютно гіганські, і їх важко було не помітити, а менші кургани, це в основному місцеві правителі, які особливо багатими не були
Вибачте, у вас тут сміття з голови випало прямо в інтернет, приберіть будь ласка.
Перш ніж писати подібні коментарі, було б непогано вам ознайомитись із базовими засадами польової археології, з поняттям грабунку в давнину та і в цілому зі специфікою досліджень Більського городища. У відкритому доступі є купа матеріалів про це - і вітчизняних вчених, і закордонних.
«Машстабні» розкопки абсолютно не гарантують знаходження купи інвентарю, золота і срібла. І тим паче не є гарантом цього глибина копу.
Якби подібні до вас люди, перш ніж робити висновки про нечесність вчених, хоча б поверхнево вивчали суть їх роботи - таких, очевидно, беззмістовних і безграмотних зауважень не виникало б😉
как можно попасть на такие раскопки в украине и поучаствовать? это возможно ?