Ha a csak a számokat statisztikákat és a döntéseket nézzük akkor csak egy megtörtént esemény folyamot magyaráztál meg.De a végtelen számú lehetőségeket vesszük akkor igenis meg nyerhette volna.
Sziasztok. Nem értek egyet abban hogy az ember illetve energiaforrások rendelkezésre állása dönt el egy háborút. Ott van amerika illetve vietnám esete. Lehet hogy álló háborúban nagyon sokat számít kinek áll rendelkezésére nagyobb tőke, de ha lerohannak egy országot akkor és még mielőtt kialakulna egy állóháború beveszik a létfontosságú városokat, és elvágják az utánpótlás útját akkor meg lehet nyerni kevesebb munícióval, pénzzel és emberrel is.
Abban igazad van, hogy nem minden konfliktus csak azon múlik, hogy mennyi erőforrása van a feleknek, de a második világháború tipikusan erről szólt. Ha totális háborút vívnak a felek, ahol a cél a másik megsemmisítése, akkor az erőforrás a sorsdöntő. Franciaország lerohanásánál is igaz volt, amit te mondasz, nagyobb haderővel szemben gyorsan tudtak győzni a németek. A Szovjetunióval szemben is ez volt a terv, de egy akkora ország esetében ez nem működik, és soha nem is működött volna. A Szovjet hadsereg gyengébb és tapasztalatlanabb volt, mint a német, de mivel több katonájuk és hadi iparuk volt, ezért képesek voltak győzni. Britanniát és az USA-t sem tudta lerohanni Németország gyorsan, mert nem volt elég nyersanyaga elég repülőt és hadihajót építeni.
Rossz a példád. A vietnami konfliktus alapvetően gerillaháború volt Dél-Vietnam területén, nem hagyományos háború. Az amerikai hadsereget nem győzték le Vietnamban, hiszen az amerikaiak simán megnyerték az összes komolyabb csatát. Az amerikaiak vietnami kivonulásának oka nem a katonai vereségük, mert katonailag nem szenvedtek vereséget, hanem az amerikai, hazai közvélemény nyomása, amely amerikai közvéleménynek elege lett a vietnami vérfürdőből és rákényszerítette az amerikai politikai vezetését a kivonulásra.
Vietnam (ahogy felettem is írták), azért nem működött, mert ott nem a végső megsemmisítés volt a cél, és nem nagyon voltak stratégiai fontosságú célpontok, amit el lehet foglalni. Ha a kiirtás lett volna a cél, akkor sokan ma már azt se tudnák, hogy volt ilyen nevű ország, hogy Vietnam. Lásd : Oda Nobunaga vs Iga tartomány
@@TudasraTorekves német hadseregnek bőven megvolt az ereje hogy megnyerje a keleti frontot, a logisztikai rendszerűkkel volt gond, és a royal navy kőolaj blokádjával ami benzin hiányt okozott és ez megbénitotta a wehrmacht-ot
Én azt hallom legtöbbször, hogy "Ha az USA nem száll be a második világháborúba, akkor Németország nyert volna". De ahogy azt a videóban is mondtad, nem lehet erre hivatkozni, mert az olyan, mintha azt mondanánk, hogy a tenger amúgy só lenne víz nélkül. Jó lett a videó!
6:55 Azt ne felejtsük el azért hogy a háború talán legbravúrosabb mozdulata pont miatta majdnem nem történt meg. Ugyanis megparancsolta az előrenyomuló páncélosoknak hogy várják be a gyalogságot és addig álljanak meg(az Ardenneken) viszont Guderian megtagadta a parancsot és tovább nyomult előre. Ja és a dunkerque-i csatában közel álltak a brit erők tengerbe szorításához, a támadást azonban Guderian határozott ellenkezésére leállította így az angoloknak volt idejük elhagyni franciaországot.
Sziasztok! Kedvenc témám a második VH. Úgy gondolom, ahogy itt néhány hozzászóló is, hogy a Szovjetuniót simán hatalmuk alá vonhatták volna a németek, az ukránok hathatós segítségével. Egyszerűen a hosszú hideg telek, az utánpótlás akadozása, és sok egyéb tényező összeadódott, hogy végül a németek vesztettek.
Talán azt is érdemes megemlíteni, hogy ha valamilyen okból kifolyólag a Németek 46-ig kibírták volna, akkor az Amerikaiak akkori új hobbija, az atombomba tömeggyártása elég motiváló tényező lett volna a háburú folytatásának a felhagyására, tekintettel arra, hogy akkora már Japán miatt ismerték volna a hatását.
Nem bírták volna 46-ig. Ha Németország nem kapitulált volna 45 májusában, akkor augusztusban nem Hirosimára és Nagaszakira, hanem Lipcsére és Hallére ment volna a bomba. (ezek a városok nem voltak még klasszikusan lebombázva eléggé) Szvl ugyanaz lett volna a németekkel is, mint japánnal.
Csakhogy a gyarmatokon és a szovjet köztársaságokban sem akartak akkor fellázadni. A hitleri fajelmélet miatt nem szimpatizáltak a németekkel ezen területek elitjei. A gyarmatokon India kivételével nem volt komoly függetlenségi mozgalom, az indiai függetlenségi mozgalom vezetői pedig sokkal rosszabbnak és veszélyesebbnek tartották a németeket és a japánokat a briteknél.
@@laszlovarga629 De mennyivel több lehetett volna, ha csak kicsit jobban bánnak a helyiekkel mint a szovjetek. Az ukránok virággal várták a németeket. Ha csak 2 évig nem nyúltak volna hozzájuk a németek az ukránokkal karöltve jelentősen megváltozott volna a keleti front képe (plussz emberanyag, biztosított hadtáp, nem kell embereket elvonni a partizánok miatt stb...)
@zoltanszabo2398 Pedig nem bántak velük rosszul. Szerinted, ha tényleg szörnyek lettek volna velük, akkor lenne az Ukránoknál napjainkban is ezt a szellemiséget őrző náci hadosztály meg az Oroszoknál szintén ezt az emléket őrző Wagner csoport?
Szia, én egyáltalán nem értek eggyet a videóval például ha Hitler pár évvel később kezdi a háborút akkor addigra a német tudósok kifejlesztik az atombombát még amerika elött . Van fent a neten egy 30 perces angol videó ami kifejti hogy hogy nyerhetett volna Német ország. A videó neve :World Today If Hitler Never Lost , a csatorna :The Military Show.
Hitler nem támogatta az atom kutatást, mert nem várt tőle gyors áttörést. 3 kutatócsoport mégis dolgozott rajta, viszont egymással versenyeztek ahelyett hogy összedolgoztak volna. Emiatt nem volt elég uránja a németeknek hogy létrehozzanak erőműveket a finomításhoz, mivel 1re lett volna elég urán, viszont szét volt osztva a 3 csapat között. A másik probléma az volt, hogy a németek mindenáron nehézvizet akaratak használni a reakció stabilizálásához az amerikaiak által is használt grafitt helyett, amit el is buktak amikor a brit kommandósok és partizánok elpusztították a norvégiában található (európában egyetlen) nehézvíz előállító telepet.
3:42 ez azért egy kicsit becsapós ábra szerintem, mivel a szovjetek már korábban elkezdtek tankokat gyártani bár lehet hogy nem 1000-s számban 6:26 az SZU megtámadásával kapcsolatban azt a hibát is fel lehetne róni (előbbi mondjuk kérdéses, utóbbi biztos hiba) hogy nem a megfelelő időpontban támadtak, tehát júniusban, és ugyan 3 hónap (egy nyár alatt) nem tudtak végezni, mert ősszel utól érte a németeket a kemény orosz hideg - akárcsak Napóleont egykor; a másik hiba, hogy mikor megtorpant az előre nyomulás Hitler elvileg parancsot adott "az elfoglalt területek védelmére", tehát a németek nem hátrálhattak meg, hanem "hősiesen" védelmezniük kellett minden elfoglalt terület négycentiét is; én viszont úgy látom - meg azt is hallottam - hogy vissza kellett volna vonulniuk egy védhetőbb pozícióba (pl folyó) és nem felmorzsolodni - ilyen volt amúgy a Kurki csata is, ami nagyon epic, de ostobaság volt bizonyos szempontból 6:40 azaz :D Hitler a tizedes megmutatja a tanult tábornokoknak 7:17 Hitler engedélyezte, de egy tábornok hozakodott elő az ötlettel
Hitler csodálta a szovjet kapacitást "már 18,000 db-ot kilőttünk" ez az első 1/2 évben, Balkán miatt nem tudtak májusban támadni, olaszokat megverték a görögök, Moszkva után még működött a kitartani védelem, oroszok kimerültek 42 nyarára, délen elpocsékoltak 20 hadosztályt, úgy jöhetett Sztálingrád ostroma és a Kaukázusig előretörés. Nem lehet Hitlerre fogni a bukást.
Kifogytak az olajból. Hiába vonulnak vissza, nem lett volna szerintem semmi értelme, ha csak nem egy maginot-vonal szerű védelmi rendszer áll mögöttük amiről tudjuk hogy nem állt.
Nem tudtak előbb támadni, mert Mussolini balkáni háborús kudarca német beavatkozást váltott ki, ami elvonta az erőforrásokat. Ha később támadnak akkora meg a szovjetek támadják meg őket. A német támadás idejére sok szovjet alakulat tartózkodott a határon mert ők is támadásra készültek, csak ők 2-3 hónappal később indultak volna meg és nem is voltak berendezkedve védelemre. 43 után még lehetett volna koncentrálni az erőket és 1-2 okos húzással feltartóztatni az orosz medvét, de 44 nyara után már esély sem volt a győzelemre.
Csak egy kiegészítés: 8:16 Manstein mindvégig ellenezte a kurszki csatát, még Hitler se akarta meglépni, de végül mégis Hitler erőltette ki, és több hetes-hónapos késéssel indult meg, amikor már az oroszok kellően felkészültek. Azt most nem tudom, hogy végül ki dolgozta ki a terveket, de az biztos, hogy Manstein ellene volt ennek a támadó hadműveletnek, és úgy volt vele, ha már mindenképp kell, akkor még májusban kell támadniuk, de többek közt az új tankok és jobb felkészülés miatt végül csak júliusban támadtak, amikor is ahogy már írtam az oroszok felkészülten várták őket. Egyébként jó és érdekes lett a videód!
Guderian is amiatt ellenezte a kurszki csatát, mert az ottani győzelemmel valóban visszaszerezték volna a német katonai kezdeményezést, de egy esetleges vereség visszafordíthatatlan következményekkel járt volna. Ekkora hazardírozást pedig értelmetlennek tartott, de Hitler ugye hitt a gondviselésben. Az 1940-es hadjárat során is bejött neki (Manstein terve, ahogy elhangzik), akárcsak 1941-ben, amikor von Kluge-t nevezte ki a Közép Hadseregcsoport élére, aki kivitelezte a visszavonulást tiltó parancsot. (mivel von Bock úgy találta, fel fog morzsolódni a hadseregcsoport, emiatt váltották le), így Hitler itt is bízott, hogy a merészség neki fog kedvezni. Ugyanezt 1944-ben megpróbálta még egyszer a szövetségesek ellen az Ardenneknél is, de ott már egyszerűen hadianyag és utánpótlás miatt is lehetetlen volt a kezdetektől.
Maistein a Harkovi diadal után folytatni akarta, de Hitler kivárt a Párduc, Tigris, Ferdinándokra, Hitler tudta, hogy ez az utolsó 1 frontos év, 44-ben jönni fog a partraszállás, Sziciliai csak mellékhadszintér volt.
Nem volt mit tenni támadni kellett és nagy veszteségeket okozni, ami összejött csak nem eléggé. A németek abszolút megnyerték a kurszki csatát taktikailag, stratégiailag meg elbukták.
Ahhoz képest 100 ezrével adták meg magukat a Barbarossa kezdetén, Sztálin őrjöngött, és hatalmas szerencse kellett ahhoz hogy igy alakuljon. Sztálin nem volt népszerű mint a háború után ha Sztálingrád és Moszkva elesett volna akkor Japán is benyomul keletről
@@trunksajovobol3792A Japán hadvezetés még a német győzelmek csúcspontján is szkeptikusak voltak a Barbarossa sikere kapcsán,és már elhatározták hogy inkább az usa felé nyomulnak.Nem mintha sokat nyerhettek volna egy szelet Szibériával.
@@trunksajovobol3792 És mit nyertek volna vele?Miért cserélték volna el a csendes óceáni hódítást szibériára? Főleg úgy hogy míg a csendes óceáni front főként a haditengerészettől fügött,addig egy szovjet front egy újabb szárazföldi front lett volna a japánoknak úgy,hogy már így is van egy Kínai,Indiai,és csendes óceáni frontjuk. Másrészt pedig,mit értek volna el azzal hogy csatlakoznak?Vladivostok nem volt releváns a háború szempontjából,tehát hacsak nem mennek el az urálig akkor sokat nem veszít a Szu. ha nem foglalkozik velük komolyabban.
@@milansimon-so1zs a náci rezsim gazdasági modeljével hitler csak a fele annyi kőolaj tartalékot tudott összegyűjteni a 1939-ig, kapitalista modelben összetudták volna kaparászni és annyi kőolajjal 1942-mehetet volna egy második barbarossa style offensive amivel lezárult volna a keleti front, amerikának nem üzzenek hadat, angliának németország az orosz nyersanyaggal túl sok lett volna. Nem fix hogy igy nyertek volna de esélyesebb
Soha ne mond ,hogy soha! Talán Vietnám meg Afghanisztán után pláne nem kéne ilyen merész kijelentéseket tenni arról ki mit hogyan nyerhet vagy nem nyerhet meg.
Szia! Nagyszerű videó! én még azt az érvet szoktam hallani még amelett, hogy hogyan tudott volna Németország győzni, hogy egyszerűen csak nem szabadott volna menekülni hagyniuk a britteket Dönkerg-nél, vagy hogy az afrikai hadjárat során nagyobb erőket kellett volna afrikába csoportosítani
A történelmet nagyon nagyon sok tényező alakítja sokszor egy egy ember spontán döntése is Matematikai adatok tévútra csalhatnak. Az igazság az hogy voltak pillanatok amikor nagyon nagyon közel voltak a Tengely hatalmak a győzelemhez. Viszont az is igaz hogy túl sok országgal viseltetett háborút és nem volt ki eggyenlített a küzdelem. Nem rossz kis video
Nem kellett volna 2 frontott inditania!Ugye az sem volt benne hogy Japán megtámadja Amerikát!De a fejletség,technika nekik kedvezett!És nem csak Japán és Olaszország állt mellettük!A barbarossa hadműveletet nem kellett volna erőltetni vagy inkább korai volt!Ott sok katona a Whermact teljesen megsemisült!
A Blitzkrieg nem működött. Azonkívül jó lett volna nem elfelejteni a "nagy háború" tanulságát. Már ami kőolajban gazdagabb szövetségesét illeti. Amint tudott átállt, utat nyitva a szovjeteknek Berlin fele.
Bocsánat, de ne írjunk már ilyen butaságot. Egyrészt Románia sehogy nem esik útba Berlin felé, a szovjetek Lengyelországon keresztül jutottak Berlin alá, nem Románia felől. Másrészt Románia átállása nem volt jelentős, mert a román hadsereg harcértéke rendkívül alacsony volt és a mérete sem túl nagy.
Érdekes és jól összefoglalt videó. Egyik kedvenc felvetésem a témával kapcsolatban az az miszerint a nácik nyerhettek volna ha nem lettek volna nácik. Mármint a tény hogy rengetegen utálták őket jórészt ideológiai okai voltak (az ukránok közül például rengetegen át akartak állni de ugye hitler nem kedvelte a szlávokat sem). Ha a sok nyersanyagot és erőforrást nem a Zsidók redukálására hanem a Szovjetek legyőzésére használták volna bár így sem 100% mégis lehetséges hogy képesek lettek volna eléggé kifárasztani a Szovjetúniót ahhoz hogy legyőzzék azt (és ehhez Moszkva elfogására sem lett volna feltétlen szükség, ugyanakkor úgy hiszem hogy ez ilyen esetben meg is történt volna). Ugyanakkor a Szovjetek legyőzése után is még ott lett volna az Egyesült királyság illetve az USA és valószínűleg ilyen esetben állt volna elő az hogy senki sem tudott volna mit tenni ez által kénytelenek lettek volna egy különbékét kötni. Persze ez a teória ugye ott ütközik falakba miszerint nem igazán lehet mondani más ideológiát mely magához tudta volna szólítani a Német nemzetet de ennek ellenére érdekes felvetésnek tartom. A másik elmélet ami még érdekes lehet (itt még a nácik is nácik maradnának) az az hogy arra volt is esély hogy Franciaország eleste után Anglia simán csak békét kössön a németekkel. Churchillt leszámítva például rengeteg brit politikus ezt látta logikusnak a korban. Mert ugyan lehet nyertek a britek de ez a győzelem a birodalmukba került. Mindenesetre ha nincsenek a nyugati szövetségesek realisztikusnak látom azt hogy a Szovjetúnió elessen.
----- Ha a sok nyersanyagot és erőforrást nem a Zsidók redukálására hanem a Szovjetek legyőzésére használták volna bár így sem 100% mégis lehetséges hogy képesek lettek volna eléggé kifárasztani a Szovjetúniót ahhoz hogy legyőzzék azt ----- Probalok finoman fogalmazni.Az biztos,hogy nem sok agysejtel rendelkezel.Nagyon sok butasagot irtal.De foleg az viszi a primet,amit bemasoltam toled. 😄 Felelmetes,hogy egyes emberek milyen ostobasagokat tudnak megfogalmazni.🙂 Tenyleg nem megbantani akartalak. De ez mar a vicc kategoria,amit a hozzaszolasodban irsz.😂
Szerintem pont hogy nem kellett volna egyáltalán a Barbarossa. A szovjetekkel megnemtámadás volt érvényben, a németek a tilalom alatt náluk fejlesztették a tankokat, így nem volt rossz a viszony velük. Simán eladtak volna nekik olajat meg fémeket. Csak az a hülye faj elmélet...
@@lyanoka362 Akkor másik oldal a sovijeteket a japánok miért nem támadták meg? Vagy kínát a németek mért nem támadták meg? Ha az olaszok el is buknak ha nem lett volna német segítségük az semmin nem változtat ( a gyarmati vereség után nyilván nem harcoltak volna érdemben) és a így az olaszok nem élveztek prioritást volna nem lett volna csiga offenzíva és nem kellet volna 400000 katonát le kötni ott.
A tengelyhatalmaknak egyetlen egy nagy előnyük volt, ez pedig a nép megvezetése. A propaganda olyan jól működött, annyira egy egységes "vadállattá" tudta kovácsolni a népet, ami gondolkozás nélkül ölt és teljesítette a parancsot. Vagyis egyszerűen egy morális előnyük volt, egy úgynevezett agressziójuk, de mivelhogy ez már a gyárak háborúja volt, a számok döntöttek.
Ez antifa propaganda. Talán a ruszkikat lenézték (okkal), de a másik oldalon sokkal keményebben ment a propaganda mindkét vh-ban. A németek barbár hunok voltak, alsóbbrendűek, gonoszak ( a szovjet médiában is). A katonák csodálkoztak, hogy a németek ugyanolyan emberek,mint ők, sőt, jobbak. Mi magyarok meg szerintük kirobbantottuk az első vh-t...
Jézusom🤣 Hát ez nem túl szerencsés és igen amatőr megfogalmazás, főleg hogy nem a "propaganda" miatt bíztak meg és tartottak Hitler mellett, gondolom fiatal vagy még úgyhogy én nem akarom befolyásolni a világnézeted de ajánlom hogy kicsit járj jobban utána a témának és ne az amerikai propaganda filmeket nézd. Ha el is fogadjuk amit leírsz, ez ugyanúgy elmondható a Szovjetunióról is.
Itt nem arról van szó hogy az embereket félrevezették. Az emberek hittek a fasizmusban és a nemzeti-szocializmusban, tehát az emberek hittel és akarattal védték Európát, ami mondjuk a Szovjetunióról nem mondható el, ott inkább félelemből cselekedett mindenki hogy ki ne végezzék. A Szovjetunió katonái ugyanolyan szilárd elkötelezettséggel harcoltak, de ők nem azért mert annyira hittek a Kommunista államban, hanem azért mert ott félelemmel vették át a hatalmat, és azzal is tartották fent.
Az emberek nem azért harcoltak mert őket félretájékoztatták. Akkor az emberek hittek az osztrák festő eszméjében és akarattal, hittel, szilárd és fanatikus elkötelezettséggel védték Európát. A Szovjetunió katonái talán ugyanolyan szilárdan elkötelezettek voltak, de ők nem azért mert annyira kedvelték a Kommunista eszmét, hanem azért nem volt más választásuk. Pontosabban volt, a testükkel a föld alá költözés. Ott a félelem generálásával szerezték meg a hatalmat, és azzal is tartották fent.
Az emberek nem azért harcoltak mert őket félretájékoztatták. Akkor az emberek hittek az osztrák festő eszméjében és akarattal, hittel, szilárd és fanatikus elkötelezettséggel védték Európát. A Szovjetunió katonái talán ugyanolyan szilárdan elkötelezettek voltak, de ők nem azért mert annyira kedvelték a komcsi eszmét, hanem azért nem volt más választásuk. Pontosabban volt, a testükkel a föld alá költözés. Ott a félelem generálásával szerezték meg a hatalmat, és azzal is tartották fent.
Moszkva elfoglalása stratégiai jelentőségű lett volna a sugaras, Moszkva központú vasúthálózat miatt. Jelentősen megnehezült volna az orosz erők és utánpótlás mozgatása a frontok között.
@@Tas_Lee Ezzel az a probléma, hogy a nyugat, azaz az amerikaiak és a britek együtt klasszisokkal erősebbek voltak katonailag és gazdaságilag, mint a németek. Az USA egymaga sokkal erősebb volt minden téren Németországnál.
@@laszlojuhasz7458 ez igaz viszont az egyesült államok partra szállását nagyon megnehezítette volna hogyha németország elfoglalja a brit szigeteket oroszországot a szövetségeseként tudja és a luftwa pedig az amerikai hajókat folyamatosan támadta volna a partok közelében
@@bucherbuddy2237pl. Azt , hogy Moszkva elfoglalásának semmi értelme nem lett volna . Ha Moszkvát a németek elfoglalták volna azzal a Szovjetunio ipari politikai és infrastrukturális központját foglalták volna el . Ezek után Ukrajna és az északi területek sem tarthatták volna magukat.
@@bucherbuddy2237az a legnagyobb baromság , hogy a győztesek ipari és lakossági erőforrásait a végkifejlettből kezeli és vezetile.... A szovjetek pl. 41-ben lakosságuk és ipari kapacitásuk nagy részét elvesztették . Ha akkor a németek győzni tudtak volna mit sem ért volna hogy a szovjetek a nagyobb lakossági és nyersanyag fölényüket 44-45-ben ki tudták használni mert el se jutott volna odáig a háború . 1940-ben is sokkal nagyobb erőforrásai voltak az angoloknak és a franciáknak mint a németeknek mégsem értek vele semmit. Mert a döntő tényező a nagyobb erőforrás kihasználásához az idő faktor . És magával ellentétben aki nem ért hozzá és csak visszamondja a győztesek azóta is létező narrativáját a német vezérkar pontosan tudta ezt . Erre találták ki a Blitzkrieg stratégiát , hogy az idő tényezőt kiküszöböljék . És ez majdnem sikerült is . Csakhogy ezzel a stratégiával egy gond van hogy nem lehet hibázni mert az időbe kerül és akkor bukta . A németek pedig pár stratégiai hibát elkövetettek , hogy ki és mi miatt az már egy másik téma .
Nagyon hasznos, élvezhető video volt! Várom a továbbiakat!:)
Ha a csak a számokat statisztikákat és a döntéseket nézzük akkor csak egy megtörtént esemény folyamot magyaráztál meg.De a végtelen számú lehetőségeket vesszük akkor igenis meg nyerhette volna.
Sziasztok. Nem értek egyet abban hogy az ember illetve energiaforrások rendelkezésre állása dönt el egy háborút. Ott van amerika illetve vietnám esete. Lehet hogy álló háborúban nagyon sokat számít kinek áll rendelkezésére nagyobb tőke, de ha lerohannak egy országot akkor és még mielőtt kialakulna egy állóháború beveszik a létfontosságú városokat, és elvágják az utánpótlás útját akkor meg lehet nyerni kevesebb munícióval, pénzzel és emberrel is.
Abban igazad van, hogy nem minden konfliktus csak azon múlik, hogy mennyi erőforrása van a feleknek, de a második világháború tipikusan erről szólt. Ha totális háborút vívnak a felek, ahol a cél a másik megsemmisítése, akkor az erőforrás a sorsdöntő.
Franciaország lerohanásánál is igaz volt, amit te mondasz, nagyobb haderővel szemben gyorsan tudtak győzni a németek. A Szovjetunióval szemben is ez volt a terv, de egy akkora ország esetében ez nem működik, és soha nem is működött volna. A Szovjet hadsereg gyengébb és tapasztalatlanabb volt, mint a német, de mivel több katonájuk és hadi iparuk volt, ezért képesek voltak győzni. Britanniát és az USA-t sem tudta lerohanni Németország gyorsan, mert nem volt elég nyersanyaga elég repülőt és hadihajót építeni.
Vietnám nem totális háború volt. LOL
Rossz a példád.
A vietnami konfliktus alapvetően gerillaháború volt Dél-Vietnam területén, nem hagyományos háború. Az amerikai hadsereget nem győzték le Vietnamban, hiszen az amerikaiak simán megnyerték az összes komolyabb csatát. Az amerikaiak vietnami kivonulásának oka nem a katonai vereségük, mert katonailag nem szenvedtek vereséget, hanem az amerikai, hazai közvélemény nyomása, amely amerikai közvéleménynek elege lett a vietnami vérfürdőből és rákényszerítette az amerikai politikai vezetését a kivonulásra.
Vietnam (ahogy felettem is írták), azért nem működött, mert ott nem a végső megsemmisítés volt a cél, és nem nagyon voltak stratégiai fontosságú célpontok, amit el lehet foglalni.
Ha a kiirtás lett volna a cél, akkor sokan ma már azt se tudnák, hogy volt ilyen nevű ország, hogy Vietnam.
Lásd : Oda Nobunaga vs Iga tartomány
@@TudasraTorekves német hadseregnek bőven megvolt az ereje hogy megnyerje a keleti frontot, a logisztikai rendszerűkkel volt gond, és a royal navy kőolaj blokádjával ami benzin hiányt okozott és ez megbénitotta a wehrmacht-ot
Hülyeség amúgy se lehetet volna tudni mi lett volna ha.
simán elképzelhető hogy nyertek volna.
Én azt hallom legtöbbször, hogy "Ha az USA nem száll be a második világháborúba, akkor Németország nyert volna". De ahogy azt a videóban is mondtad, nem lehet erre hivatkozni, mert az olyan, mintha azt mondanánk, hogy a tenger amúgy só lenne víz nélkül. Jó lett a videó!
6:55 Azt ne felejtsük el azért hogy a háború talán legbravúrosabb mozdulata pont miatta majdnem nem történt meg. Ugyanis megparancsolta az előrenyomuló páncélosoknak hogy várják be a gyalogságot és addig álljanak meg(az Ardenneken) viszont Guderian megtagadta a parancsot és tovább nyomult előre. Ja és a dunkerque-i csatában közel álltak a brit erők tengerbe szorításához, a támadást azonban Guderian határozott ellenkezésére leállította így az angoloknak volt idejük elhagyni franciaországot.
Sziasztok! Kedvenc témám a második VH. Úgy gondolom, ahogy itt néhány hozzászóló is, hogy a Szovjetuniót simán hatalmuk alá vonhatták volna a németek, az ukránok hathatós segítségével. Egyszerűen a hosszú hideg telek, az utánpótlás akadozása, és sok egyéb tényező összeadódott, hogy végül a németek vesztettek.
Szláv népeket Hitler gyűlölte így az ukránokkal való szövetkezés az oroszokkal szemben nem lehetett valós opció.
Talán azt is érdemes megemlíteni, hogy ha valamilyen okból kifolyólag a Németek 46-ig kibírták volna, akkor az Amerikaiak akkori új hobbija, az atombomba tömeggyártása elég motiváló tényező lett volna a háburú folytatásának a felhagyására, tekintettel arra, hogy akkora már Japán miatt ismerték volna a hatását.
Nem bírták volna 46-ig. Ha Németország nem kapitulált volna 45 májusában, akkor augusztusban nem Hirosimára és Nagaszakira, hanem Lipcsére és Hallére ment volna a bomba. (ezek a városok nem voltak még klasszikusan lebombázva eléggé) Szvl ugyanaz lett volna a németekkel is, mint japánnal.
@@andro_system Drezdára, azért nem bombázták addig.
@@kisscsaba1ify hu.m.wikipedia.org/wiki/Drezda_bomb%C3%A1z%C3%A1sa
1945 február. Mire lett atombombájuk már Drezda a földdel volt egyenlő
Fontos fordulópont volt az Enigma megfejtése is, szerintem anélkül sokkal de sokkal nehezebb dolga lett volna a szövetségeseknek
ez egy humbuk
szerintem ez csak nyugati mítosz, bizonygatni hogy ők milyen tökjéletesek
Ha a gyarmatokat és a szovjet szszk-kat fellázították volna, akkor lett volna esély. De ugye ez szóba sem jöhetett.
Csakhogy a gyarmatokon és a szovjet köztársaságokban sem akartak akkor fellázadni. A hitleri fajelmélet miatt nem szimpatizáltak a németekkel ezen területek elitjei. A gyarmatokon India kivételével nem volt komoly függetlenségi mozgalom, az indiai függetlenségi mozgalom vezetői pedig sokkal rosszabbnak és veszélyesebbnek tartották a németeket és a japánokat a briteknél.
Hasonlót tervük a németeknek volt a szovjeteknél, csak Hitler gondolata a szlávokról okán nem sikerült.
Ez is megvolt. Volt belőlük SS hadosztályaik.
@@laszlovarga629 De mennyivel több lehetett volna, ha csak kicsit jobban bánnak a helyiekkel mint a szovjetek. Az ukránok virággal várták a németeket. Ha csak 2 évig nem nyúltak volna hozzájuk a németek az ukránokkal karöltve jelentősen megváltozott volna a keleti front képe (plussz emberanyag, biztosított hadtáp, nem kell embereket elvonni a partizánok miatt stb...)
@zoltanszabo2398 Pedig nem bántak velük rosszul. Szerinted, ha tényleg szörnyek lettek volna velük, akkor lenne az Ukránoknál napjainkban is ezt a szellemiséget őrző náci hadosztály meg az Oroszoknál szintén ezt az emléket őrző Wagner csoport?
A legjobban azon a ponton járt volna, ha megáll egy időre fejleszteni, mikor az első területfoglalásoknál a nagyhatalmak még csak ejnye-bejnyéztek.
Szia, én egyáltalán nem értek eggyet a videóval például ha Hitler pár évvel később kezdi a háborút akkor addigra a német tudósok kifejlesztik az atombombát még amerika elött . Van fent a neten egy 30 perces angol videó ami kifejti hogy hogy nyerhetett volna Német ország. A videó neve :World Today If Hitler Never Lost , a csatorna :The Military Show.
lattal kiserltei atombobolinot? most az utobbi 30 evben??
Hitler nem támogatta az atom kutatást, mert nem várt tőle gyors áttörést.
3 kutatócsoport mégis dolgozott rajta, viszont egymással versenyeztek ahelyett hogy összedolgoztak volna. Emiatt nem volt elég uránja a németeknek hogy létrehozzanak erőműveket a finomításhoz, mivel 1re lett volna elég urán, viszont szét volt osztva a 3 csapat között.
A másik probléma az volt, hogy a németek mindenáron nehézvizet akaratak használni a reakció stabilizálásához az amerikaiak által is használt grafitt helyett, amit el is buktak amikor a brit kommandósok és partizánok elpusztították a norvégiában található (európában egyetlen) nehézvíz előállító telepet.
3:42 ez azért egy kicsit becsapós ábra szerintem, mivel a szovjetek már korábban elkezdtek tankokat gyártani
bár lehet hogy nem 1000-s számban
6:26 az SZU megtámadásával kapcsolatban azt a hibát is fel lehetne róni (előbbi mondjuk kérdéses, utóbbi biztos hiba) hogy nem a megfelelő időpontban támadtak, tehát júniusban, és ugyan 3 hónap (egy nyár alatt) nem tudtak végezni, mert ősszel utól érte a németeket a kemény orosz hideg - akárcsak Napóleont egykor; a másik hiba, hogy mikor megtorpant az előre nyomulás Hitler elvileg parancsot adott "az elfoglalt területek védelmére", tehát a németek nem hátrálhattak meg, hanem "hősiesen" védelmezniük kellett minden elfoglalt terület négycentiét is; én viszont úgy látom - meg azt is hallottam - hogy vissza kellett volna vonulniuk egy védhetőbb pozícióba (pl folyó) és nem felmorzsolodni - ilyen volt amúgy a Kurki csata is, ami nagyon epic, de ostobaság volt bizonyos szempontból
6:40 azaz :D
Hitler a tizedes megmutatja a tanult tábornokoknak
7:17 Hitler engedélyezte, de egy tábornok hozakodott elő az ötlettel
Igen, ez az ábra csak a háború idején gyártott tankokat mutatja, és ugye csak 1941-ben támadta meg Németország a Szovjetuniót.
Hitler csodálta a szovjet kapacitást "már 18,000 db-ot kilőttünk" ez az első 1/2 évben, Balkán miatt nem tudtak májusban támadni, olaszokat megverték a görögök, Moszkva után még működött a kitartani védelem, oroszok kimerültek 42 nyarára, délen elpocsékoltak 20 hadosztályt, úgy jöhetett Sztálingrád ostroma és a Kaukázusig előretörés. Nem lehet Hitlerre fogni a bukást.
Kifogytak az olajból. Hiába vonulnak vissza, nem lett volna szerintem semmi értelme, ha csak nem egy maginot-vonal szerű védelmi rendszer áll mögöttük amiről tudjuk hogy nem állt.
Nem tudtak előbb támadni, mert Mussolini balkáni háborús kudarca német beavatkozást váltott ki, ami elvonta az erőforrásokat. Ha később támadnak akkora meg a szovjetek támadják meg őket. A német támadás idejére sok szovjet alakulat tartózkodott a határon mert ők is támadásra készültek, csak ők 2-3 hónappal később indultak volna meg és nem is voltak berendezkedve védelemre. 43 után még lehetett volna koncentrálni az erőket és 1-2 okos húzással feltartóztatni az orosz medvét, de 44 nyara után már esély sem volt a győzelemre.
Csak egy kiegészítés: 8:16 Manstein mindvégig ellenezte a kurszki csatát, még Hitler se akarta meglépni, de végül mégis Hitler erőltette ki, és több hetes-hónapos késéssel indult meg, amikor már az oroszok kellően felkészültek. Azt most nem tudom, hogy végül ki dolgozta ki a terveket, de az biztos, hogy Manstein ellene volt ennek a támadó hadműveletnek, és úgy volt vele, ha már mindenképp kell, akkor még májusban kell támadniuk, de többek közt az új tankok és jobb felkészülés miatt végül csak júliusban támadtak, amikor is ahogy már írtam az oroszok felkészülten várták őket. Egyébként jó és érdekes lett a videód!
Guderian is amiatt ellenezte a kurszki csatát, mert az ottani győzelemmel valóban visszaszerezték volna a német katonai kezdeményezést, de egy esetleges vereség visszafordíthatatlan következményekkel járt volna. Ekkora hazardírozást pedig értelmetlennek tartott, de Hitler ugye hitt a gondviselésben. Az 1940-es hadjárat során is bejött neki (Manstein terve, ahogy elhangzik), akárcsak 1941-ben, amikor von Kluge-t nevezte ki a Közép Hadseregcsoport élére, aki kivitelezte a visszavonulást tiltó parancsot. (mivel von Bock úgy találta, fel fog morzsolódni a hadseregcsoport, emiatt váltották le), így Hitler itt is bízott, hogy a merészség neki fog kedvezni. Ugyanezt 1944-ben megpróbálta még egyszer a szövetségesek ellen az Ardenneknél is, de ott már egyszerűen hadianyag és utánpótlás miatt is lehetetlen volt a kezdetektől.
Maistein a Harkovi diadal után folytatni akarta, de Hitler kivárt a Párduc, Tigris, Ferdinándokra, Hitler tudta, hogy ez az utolsó 1 frontos év, 44-ben jönni fog a partraszállás, Sziciliai csak mellékhadszintér volt.
Nem volt mit tenni támadni kellett és nagy veszteségeket okozni, ami összejött csak nem eléggé. A németek abszolút megnyerték a kurszki csatát taktikailag, stratégiailag meg elbukták.
badarsag...az olasz kigugras miattt akadt el...ennyi..sok csapatot le kellet vini olaszba
Szia!
Jó cucc, köszi és grat!
De a halgass, az valójában kettő darab L betű, vagyis helyesen: hallgass.
5:38 nos Moskva utan se kapitulált volna a Szovjetunió, Eleve a Bolsevik Doktrina nem ismerte a Feladást.
Ahhoz képest 100 ezrével adták meg magukat a Barbarossa kezdetén, Sztálin őrjöngött, és hatalmas szerencse kellett ahhoz hogy igy alakuljon.
Sztálin nem volt népszerű mint a háború után ha Sztálingrád és Moszkva elesett volna akkor Japán is benyomul keletről
@@trunksajovobol3792A Japán hadvezetés még a német győzelmek csúcspontján is szkeptikusak voltak a Barbarossa sikere kapcsán,és már elhatározták hogy inkább az usa felé nyomulnak.Nem mintha sokat nyerhettek volna egy szelet Szibériával.
A bolsevik diktatúra 1990-ban eléggé bebiznyította Afganisztanban, meg önmaga feldarabolasaban, hogy ismeri a "feladást"
@@nope7120 Ha látják, hogy a németek le tudják győzni a SZU -t és Moszkva elesik akkor benyomultak volna
@@trunksajovobol3792 És mit nyertek volna vele?Miért cserélték volna el a csendes óceáni hódítást szibériára? Főleg úgy hogy míg a csendes óceáni front főként a haditengerészettől fügött,addig egy szovjet front egy újabb szárazföldi front lett volna a japánoknak úgy,hogy már így is van egy Kínai,Indiai,és csendes óceáni frontjuk.
Másrészt pedig,mit értek volna el azzal hogy csatlakoznak?Vladivostok nem volt releváns a háború szempontjából,tehát hacsak nem mennek el az urálig akkor sokat nem veszít a Szu. ha nem foglalkozik velük komolyabban.
Kellne egy olyan videö amelybe megmutatod hogyan nyerthet volna nèmètorszàg ugy hogy nem zàrod ki hogy bàrki àtàlhat
csak 1933-ig volt megnyerhető, a Vampire economy könyv jó bizonyíték rá
@@balazsszekely2132 1933 azt hogy ki se tört mèg
@@milansimon-so1zs a náci rezsim gazdasági modeljével hitler csak a fele annyi kőolaj tartalékot tudott összegyűjteni a 1939-ig, kapitalista modelben összetudták volna kaparászni és annyi kőolajjal 1942-mehetet volna egy második barbarossa style offensive amivel lezárult volna a keleti front, amerikának nem üzzenek hadat, angliának németország az orosz nyersanyaggal túl sok lett volna. Nem fix hogy igy nyertek volna de esélyesebb
Soha ne mond ,hogy soha! Talán Vietnám meg Afghanisztán után pláne nem kéne ilyen merész kijelentéseket tenni arról ki mit hogyan nyerhet vagy nem nyerhet meg.
Szia! Nagyszerű videó! én még azt az érvet szoktam hallani még amelett, hogy hogyan tudott volna Németország győzni, hogy egyszerűen csak nem szabadott volna menekülni hagyniuk a britteket Dönkerg-nél, vagy hogy az afrikai hadjárat során nagyobb erőket kellett volna afrikába csoportosítani
akkor feleslegesen halt meg több millió ember és kerültünk orosz kézre , nagyon tetszett a videó igaz Nessaj miatt ismertelek csak meg
A történelmet nagyon nagyon sok tényező alakítja sokszor egy egy ember spontán döntése is Matematikai adatok tévútra csalhatnak. Az igazság az hogy voltak pillanatok amikor nagyon nagyon közel voltak a Tengely hatalmak a győzelemhez. Viszont az is igaz hogy túl sok országgal viseltetett háborút és nem volt ki eggyenlített a küzdelem. Nem rossz kis video
Ha ők fejlesztettek volna hamarabb atombombát, akkor borult volna minden. Szerencsére nem így történt.
Szerencsétlenségre. A kommunizmus nagyon sok kárt okozott, máig miatta van komcsi-Fidesz tandem.
Azért ez a videó egy kb forditás ugye? Majdnem pont ugyanaz mint egy angol nyelvű videó erről - Germany Could Not Win WW2. Potential History.
Nyerhetett volna. De az ilyen Birodalmak mindig megbuktak a történelem folyamán. Szóval értelme nem lett volna és szerencsére nem így történt.
Nem kellett volna 2 frontott inditania!Ugye az sem volt benne hogy Japán megtámadja Amerikát!De a fejletség,technika nekik kedvezett!És nem csak Japán és Olaszország állt mellettük!A barbarossa hadműveletet nem kellett volna erőltetni vagy inkább korai volt!Ott sok katona a Whermact teljesen megsemisült!
szovjetúnió nagyrészét? Mi?
igen. a népesség röbb mint 1/4-ét fixen
Csakhogy kinat japan elfoglalta,tehat oket “felhasznalva” gyozhetett volna?
Nagyon jó töri tanár lennél 😇
De, ha churcill eflogadja 40-ben a békét akkor nem sokkal de nyert volna
A Blitzkrieg nem működött. Azonkívül jó lett volna nem elfelejteni a "nagy háború" tanulságát. Már ami kőolajban gazdagabb szövetségesét illeti. Amint tudott átállt, utat nyitva a szovjeteknek Berlin fele.
Bocsánat, de ne írjunk már ilyen butaságot.
Egyrészt Románia sehogy nem esik útba Berlin felé, a szovjetek Lengyelországon keresztül jutottak Berlin alá, nem Románia felől.
Másrészt Románia átállása nem volt jelentős, mert a román hadsereg harcértéke rendkívül alacsony volt és a mérete sem túl nagy.
@@laszlojuhasz7458 Márpedig nálunk is voltak éjjel hívatlan orosz katonák és Románia is jobban járt mint Magyarország a végén, ami pedig nem mindegy.
Szovjetunió majdnem összeomlott… ha ez megtörtént volna valószínű anglia is feladja a harcot.
Érdekes és jól összefoglalt videó. Egyik kedvenc felvetésem a témával kapcsolatban az az miszerint a nácik nyerhettek volna ha nem lettek volna nácik.
Mármint a tény hogy rengetegen utálták őket jórészt ideológiai okai voltak (az ukránok közül például rengetegen át akartak állni de ugye hitler nem kedvelte a szlávokat sem). Ha a sok nyersanyagot és erőforrást nem a Zsidók redukálására hanem a Szovjetek legyőzésére használták volna bár így sem 100% mégis lehetséges hogy képesek lettek volna eléggé kifárasztani a Szovjetúniót ahhoz hogy legyőzzék azt (és ehhez Moszkva elfogására sem lett volna feltétlen szükség, ugyanakkor úgy hiszem hogy ez ilyen esetben meg is történt volna). Ugyanakkor a Szovjetek legyőzése után is még ott lett volna az Egyesült királyság illetve az USA és valószínűleg ilyen esetben állt volna elő az hogy senki sem tudott volna mit tenni ez által kénytelenek lettek volna egy különbékét kötni. Persze ez a teória ugye ott ütközik falakba miszerint nem igazán lehet mondani más ideológiát mely magához tudta volna szólítani a Német nemzetet de ennek ellenére érdekes felvetésnek tartom.
A másik elmélet ami még érdekes lehet (itt még a nácik is nácik maradnának) az az hogy arra volt is esély hogy Franciaország eleste után Anglia simán csak békét kössön a németekkel. Churchillt leszámítva például rengeteg brit politikus ezt látta logikusnak a korban. Mert ugyan lehet nyertek a britek de ez a győzelem a birodalmukba került. Mindenesetre ha nincsenek a nyugati szövetségesek realisztikusnak látom azt hogy a Szovjetúnió elessen.
----- Ha a sok nyersanyagot és erőforrást nem a Zsidók redukálására hanem a Szovjetek legyőzésére használták volna bár így sem 100% mégis lehetséges hogy képesek lettek volna eléggé kifárasztani a Szovjetúniót ahhoz hogy legyőzzék azt -----
Probalok finoman fogalmazni.Az biztos,hogy nem sok agysejtel rendelkezel.Nagyon sok butasagot irtal.De foleg az viszi a primet,amit bemasoltam toled. 😄
Felelmetes,hogy egyes emberek milyen ostobasagokat tudnak megfogalmazni.🙂
Tenyleg nem megbantani akartalak.
De ez mar a vicc kategoria,amit a hozzaszolasodban irsz.😂
Ha Dunkirknél leradírozzák a briteket akkor ők kiléptek volna a háborúból. Az egy hiba volt.
Hitler az ukránokat gót leszármazottaknak tekintette és megtíltott mindenféle kegyetlenkedést.
A molotov ribberntrop paktum miatt lehetséges lett volna szövetség az oroszokkal igy más kivenni egy nagyhatalmat.
Egyébként meg a Szovjetúnio majdnem kapitulált csak úgy mint az első világháborúban. Nyilván egy idő után atfordultak a dolgok.
43ban Harkov utan a szovjetek kulonbeket ajanlottak, de a nemetek koveteltek Ukrajnat, ugyhogy inkabb folytattak a harcot.
Èn azt hallom a leggyakrabban, hogy 2 hónappal hamadabb kellett volna megindítani a Barbarossa hadműveletet ès mellőzni az afrkai frontot
Szerintem pont hogy nem kellett volna egyáltalán a Barbarossa. A szovjetekkel megnemtámadás volt érvényben, a németek a tilalom alatt náluk fejlesztették a tankokat, így nem volt rossz a viszony velük.
Simán eladtak volna nekik olajat meg fémeket.
Csak az a hülye faj elmélet...
Miért ki nyert??? A hidegháborús atom és egyéb fegyverkezést tekintve senki.
Na jó mondtál egy két baromság.
Nem kellet
Volna segíteni az olaszokat ha már ekkora ökrök voltak
Gondolom ismered a "szövetséges" szó jelentését.
@@lyanoka362 Akkor másik oldal a sovijeteket a japánok miért nem támadták meg? Vagy kínát a németek mért nem támadták meg? Ha az olaszok el is buknak ha nem lett volna német segítségük az semmin nem változtat ( a gyarmati vereség után nyilván nem harcoltak volna érdemben) és a így az olaszok nem élveztek prioritást volna nem lett volna csiga offenzíva és nem kellet volna 400000 katonát le kötni ott.
Olasz szövetségből csak hátrány származott.
@@kisscsaba1ify pontosan
A tengelyhatalmaknak egyetlen egy nagy előnyük volt, ez pedig a nép megvezetése. A propaganda olyan jól működött, annyira egy egységes "vadállattá" tudta kovácsolni a népet, ami gondolkozás nélkül ölt és teljesítette a parancsot. Vagyis egyszerűen egy morális előnyük volt, egy úgynevezett agressziójuk, de mivelhogy ez már a gyárak háborúja volt, a számok döntöttek.
Ez antifa propaganda. Talán a ruszkikat lenézték (okkal), de a másik oldalon sokkal keményebben ment a propaganda mindkét vh-ban. A németek barbár hunok voltak, alsóbbrendűek, gonoszak ( a szovjet médiában is). A katonák csodálkoztak, hogy a németek ugyanolyan emberek,mint ők, sőt, jobbak. Mi magyarok meg szerintük kirobbantottuk az első vh-t...
Jézusom🤣 Hát ez nem túl szerencsés és igen amatőr megfogalmazás, főleg hogy nem a "propaganda" miatt bíztak meg és tartottak Hitler mellett, gondolom fiatal vagy még úgyhogy én nem akarom befolyásolni a világnézeted de ajánlom hogy kicsit járj jobban utána a témának és ne az amerikai propaganda filmeket nézd. Ha el is fogadjuk amit leírsz, ez ugyanúgy elmondható a Szovjetunióról is.
Itt nem arról van szó hogy az embereket félrevezették. Az emberek hittek a fasizmusban és a nemzeti-szocializmusban, tehát az emberek hittel és akarattal védték Európát, ami mondjuk a Szovjetunióról nem mondható el, ott inkább félelemből cselekedett mindenki hogy ki ne végezzék. A Szovjetunió katonái ugyanolyan szilárd elkötelezettséggel harcoltak, de ők nem azért mert annyira hittek a Kommunista államban, hanem azért mert ott félelemmel vették át a hatalmat, és azzal is tartották fent.
Az emberek nem azért harcoltak mert őket félretájékoztatták. Akkor az emberek hittek az osztrák festő eszméjében és akarattal, hittel, szilárd és fanatikus elkötelezettséggel védték Európát. A Szovjetunió katonái talán ugyanolyan szilárdan elkötelezettek voltak, de ők nem azért mert annyira kedvelték a Kommunista eszmét, hanem azért nem volt más választásuk. Pontosabban volt, a testükkel a föld alá költözés. Ott a félelem generálásával szerezték meg a hatalmat, és azzal is tartották fent.
Az emberek nem azért harcoltak mert őket félretájékoztatták. Akkor az emberek hittek az osztrák festő eszméjében és akarattal, hittel, szilárd és fanatikus elkötelezettséggel védték Európát. A Szovjetunió katonái talán ugyanolyan szilárdan elkötelezettek voltak, de ők nem azért mert annyira kedvelték a komcsi eszmét, hanem azért nem volt más választásuk. Pontosabban volt, a testükkel a föld alá költözés. Ott a félelem generálásával szerezték meg a hatalmat, és azzal is tartották fent.
Barbarossa hadművelet előtt a brit szigeteket elfoglani
Moszkva elfoglalása stratégiai jelentőségű lett volna a sugaras, Moszkva központú vasúthálózat miatt. Jelentősen megnehezült volna az orosz erők és utánpótlás mozgatása a frontok között.
Slay
AZÉRT KÉTLEM....
Ez teljesen nyilvánvaló csak akkor nyerhetett volna ha Nagy-Brittania át áll.
Németország úgy megnyerhette volna háborút ha nem üzenet oroszországnak csak mondjuk miután a nyugatot megnyerte
@@Tas_LeeElőbb-utobb akkor a szovjetetek üzentek volna hadat,nem turték volna hogy megszáljuk Szerbiát..
@@gachibass3639 a szovjetek a szerbekkel nem voltak barátok
@@Tas_Lee Ezzel az a probléma, hogy a nyugat, azaz az amerikaiak és a britek együtt klasszisokkal erősebbek voltak katonailag és gazdaságilag, mint a németek. Az USA egymaga sokkal erősebb volt minden téren Németországnál.
@@laszlojuhasz7458 ez igaz viszont az egyesült államok partra szállását nagyon megnehezítette volna hogyha németország elfoglalja a brit szigeteket oroszországot a szövetségeseként tudja és a luftwa pedig az amerikai hajókat folyamatosan támadta volna a partok közelében
Viccesen mondod az s betűket
Nagyon sok hülyeséget hordtál össze.
Gratulálok.
Kifejtenéd?
@@bucherbuddy2237pl. Azt , hogy Moszkva elfoglalásának semmi értelme nem lett volna . Ha Moszkvát a németek elfoglalták volna azzal a Szovjetunio ipari politikai és infrastrukturális központját foglalták volna el . Ezek után Ukrajna és az északi területek sem tarthatták volna magukat.
@@bucherbuddy2237az a legnagyobb baromság , hogy a győztesek ipari és lakossági erőforrásait a végkifejlettből kezeli és vezetile.... A szovjetek pl. 41-ben lakosságuk és ipari kapacitásuk nagy részét elvesztették . Ha akkor a németek győzni tudtak volna mit sem ért volna hogy a szovjetek a nagyobb lakossági és nyersanyag fölényüket 44-45-ben ki tudták használni mert el se jutott volna odáig a háború . 1940-ben is sokkal nagyobb erőforrásai voltak az angoloknak és a franciáknak mint a németeknek mégsem értek vele semmit. Mert a döntő tényező a nagyobb erőforrás kihasználásához az idő faktor . És magával ellentétben aki nem ért hozzá és csak visszamondja a győztesek azóta is létező narrativáját a német vezérkar pontosan tudta ezt . Erre találták ki a Blitzkrieg stratégiát , hogy az idő tényezőt kiküszöböljék . És ez majdnem sikerült is . Csakhogy
ezzel a stratégiával egy gond van hogy nem lehet hibázni mert az időbe kerül és akkor bukta . A németek pedig pár stratégiai hibát elkövetettek , hogy ki és mi miatt az már egy másik téma .