Jak správně pečovat o vodu ve vířivce

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 8 ก.ย. 2024
  • Jak správně pečovat o vodu ve vířivce
    Ať už máte vířivku nebo bazén, musíte zákonitě myslet na péči o vodu. Na světě není vířivá vana či bazén, o kterou byste se nemuseli starat. Vždy máte ale na výběr, jak to chcete dělat - s chlórem nebo bez něj.
    Co ovlivňuje kvalitu vody?
    Kvalitu vody ovlivňují různé faktory - přítomnost ozonátoru, používaná chemie, filtrační systém, počet koupajících se osob, zásady hygieny před vstupem do bazénu apod.
    Vířivka nebo bazén se můžou stát vaší noční můrou, když nevíte, jak správně o vodu pečovat. Proto bychom vám rádi právě teď řekli několik důležitých informací a rad.
    Filtrace a ozonátor
    Začíná to výběrem vířivky. Pečlivě zvažte filtrační systém, typ filtrů i přítomnost ozonátoru. Filtrační systém by měl být dost silný na to, aby zvládl přefiltrovat dostatek vody. Proto se zajímejte o jeho výkon a možnost nastavení filtračních cyklů. Další důležitou věcí je ozonátor, který mísí ozón s vodou a tím pomáhá vodu dezinfikovat. Ideálně by měl být nastaven na 6 až 9 hodin denně. Je-li to méně, pak pozbývá svého účinku. Kvalitu vody sledujte za pomoci testerů.
    Výběr chemie
    Jakou chemii do vířivky zvolit? Záleží na vás, jestli máte raději chlorovou nebo bezchlorovou. S chlorovou chemií je důležité vyměnit každý měsíc alespoň 30 % objemu vody, aby nedošlo ke zvýšení množství chloraminů. Jednou za čtvrt roku je pak nutno vyměnit všechnu vodu. Vířivku po 3 měsících užívání vypusťte a důkladně vyčistěte včetně všech potrubí, vydezinfikujte a napusťte čistou vodou. Poté upravte pH vody i její alkalitu. PH vody by se mělo pohybovat od 6,8 do 7,2 a alkalita mezi 80 a 120.
    Bezchlórová chemie
    Chcete raději bezchlórovou chemii? Vyberte si tedy produkt a dodržujte návod na použití. Bezchlorová chemie se dávkuje zpravidla 1x týdně. Při jejím používání odpadá vznik chloraminu ve vodě, takže pokud ohlídáte alkalitu a pH faktor vody, vydrží vám voda ve vířivce celý rok. Ušetříte námahu, energii a peníze.
    Čištění filtrů
    Důležité! Nezapomínejte na pravidelné čištění filtrů vířivky! Nejnáročnější je první měsíc, kde je potřeba čistit filtry každé 2-3 dny po dobu 14 dnů. Filtr vytáhněte, dejte jej nad kbelík s vodou a začněte proplachovat. Dělejte to tak dlouho, dokud voda ve kbelíku nezůstane průzračně čistá. Po uplynutí 2 týdnů můžete své úsilí snížit. Za tuto dobu už vířivka stihla odfiltrovat vodní kámen a částečky kůže. Filtr čistěte 1x za 2 týdny. Mluvíme o případě, kdy vířivku používají 3-4 osoby maximálně 4x týdně. Jestli je to častěji, pak čistěte filtr 1x týdně.
    Co zanáší filtry?
    Filtry se zanáší vodním kamenem, šupinami kůže, tukem, makeupem, krémy apod. Proto je důležité se před vstupem do vířivky osprchovat. K tomu můžete použít třeba solární sprchu, která má směšovač vody, dostatečný zásobník a ekonomický provoz díky solárnímu panelu, který vodu ohřívá a šetří vaše peníze za energii.
    Do vířivky bez plavek
    Pokud to jde, používejte vířivku bez plavek. Vířivka se chová trochu jako pračka a víření z vašich plavek vyklepává prach, zbytky pracího prostředku či aviváže, mikroskopické stopy vláken, a to vše také znečišťuje filtry.
    Poradíme vám s výběrem i údržbou
    Na jakékoliv otázky ohledně výběru vířivky, údržby vody, volby chemie či bazénového příslušenství vám rádi odpovíme na našem showroomu nebo telefonicky. Kontakty najdete na našich webových stránkách www.hanscraft.cz.

ความคิดเห็น • 3

  • @medievalstylearrowheads
    @medievalstylearrowheads 3 ปีที่แล้ว +4

    drsny pribeh ako nic nepocut.

  • @carlcervenka587
    @carlcervenka587 4 ปีที่แล้ว +4

    co
    to je za video nejde vubec slyset neumi jit bliz ke kamere nebo mikrofonu.

  • @janmorphe00101001
    @janmorphe00101001 18 วันที่ผ่านมา

    Zvuk - hrozný. Dozvuk jako v hale. Srozumitelnost nula. Příště to chce alespoň klopový mikrofon. Trh je na toto téma dost bohatý.