Én mostmár csak tudós szeretnék lenni! Ez a kristálytiszta gondolkodás és kommunikáció,a nyílt,egyenes jellemmel nagyon lenyűgözött. Nagyon köszönöm Mindkettőjüknek!
Nagyon inspiráló beszélgetés volt! Számomra döbbenetes, mekkora lelki erőre vall ahogy a szülői szerepéről beszél. Bár azt állítja nem volt sohasem családcentrikus, New Yorkban a hidegháború közepén visszamondott egy ösztöndíjat. Az pedig, hogy nyíltan beszél arról a gyerekei hogy megsínylették az ő kívülállását, hihetetlenül emberi és önreflexív. Már önmagában az, hogy abban a családban szabadon lehet(ett) megfogalmazni ellenvéleményt a szülőkkel szemben, ez hihetetlenül ritka és lélektanilag nagyon egészséges. Nem ez az általános ebben a generációban, hisz 77 éves, sem az, hogy ezt neki el kell viselni, még ha fáj is az igazság. Hatalmas respekt érte! 👌✌️ 1:19:12
Ismét egy zseniális beszélgetés! Nagyon jó indítás🙏 Szinten ébresztő! Bízom benne, hogy olyanokhoz is elér kik még mindiiiig vakon vannak. Hálás vagyok, hogy ilyen minőségi beszélgetéseket hallgathatok. Nekem már évek óta nincs Tv előfizetésem. Minőségi tartalmak nem ott vannak. Köszönjük Sándor🩵
hihetetlen egy riport volt,egy embert ismerhettünk meg úgy,ahogy egy riportban csak meg lehet ismerni,a vége,a személyes része nagyon ütős és őszinte volt,engem nagyon megfogott..
FANTASZTIKUS INTELEKTUÁLIS KOMMUNIKÁCIÓ !! Nem hiszem hogy a Magyar nyelvben van még egy ilyen EMBERPÁR aki tudna bennünket ilyen gyönyörűen informálni !
Nagyon szeretem Csepeli Györgyöt a lányomat tanítja a ME-en. Példartékű,ahogyan edukálja az embereket. A Friderikusz podkestek a kedvenceim! Gesztit is nagyon vátjuk!! További jó egézséget kívánok mindenkinek! ❤
Mint mindig, ez is egy igényes beszélgetés volt. Tetszett h a nyelv miatt jött vissza Amerikából pontosabban amiatt is h itthon többfélét csinálhatott. A politikusi munkájáról is őszintén vallott. Élveztem minden percét.
Még úgy is szívesen hallgatom Friderikusz Sándor műsorait, hogy nem mindenben értünk egyet. Ettől függetlenül tisztelettel adózok munkássága előtt, mert igényes és folyamatosan tágítja a hallgatóság látómezejét. Ez a műsor és a meghívott vendég is ezt támasztotta alá. Egy élmény volt hallgatni. ;)
Köszönöm szépen ezt a fantasztikus beszélgetést Friderikusz Úrnak.😊 valamint a Csepeli Úrnak a rettentő őszinteségét.Jó volt hallani hogy a volt és jelenlegi politikusaink semmit se érnek....és elgondolkodtató hogy???... akkor miért tartjuk őket a drága adópénzből?Minden jót Önöknek!
Köszönjük szépen a visszatérését, értékes és tudományos munkái Csepeli úr méltó arra hogy boldoggá tegyen bennünket műsorával! Várjuk a továbbiakat is kíváncsian!
Tisztelt Friderikusz Úr! Gyerekkorom óta néztem a műsorait! Nem túlzás talán, hogy az első televíziós emlékem is önhöz kötődik, persze a Dallas és Jockey mellett. Önnek semmi keresnivalója sincs a jelenkori televíziózásban. Egyszerűen amit csinál az túl minőségi.Az is volt, az is és az is lesz! További jó munkát kívánok önnek és a stábnak! 👌
Jajj de jó! Ez most nagyon szuper lett! Beszélgetni valakivel, aki gondolkodik, és gondolkozásra késztet. Köszönöm a végre nem retorikákat, vagy nézőpontokat előnybe helyező beszélgetést, ami ítélkezések helyett ( ami Friderikusznak nem éppen erőssége), inkább a helyzetet objektívan vizsgálva, intelligens beszélgetés formájában, példamutató bemutatása. Köszönöm. Tiszteletem Csepeli Györgynek ❤
Nagyon szerettem fiatalon is olvasni azt az attitüd írásait, ami csak rá jellemző, és olyan tökéletesen megfogta a társadalmi problémák gyökerét! Az ember fiatalon és most is szeret a dolgok mögé látni, keresi az okokat, s ő ebben mindig út számomra. Köszönöm neki.
Minden a terv szerint halad. Csepeli György ennek ékes bizonyítéka. Még, hogy az elit elvesztette a kiemelt szerepét. Még csak most élik fénykorúkat....
-"Isten halott." (Nietzsche) -"Nietzsche halott." (Isten) Jópofának is tűnhet, de hát ez az igazság: kettejük közül csak a filozófust is a saját képmására teremtő Isten él még mindig, akinek törvényeit megtartva - régen is, ma is, a MI majdani "dicsőséges" idején is - meg lehet(ett) maradni az Úton. Köszönjük a beszélgetést!
Szerintem elég nagy baj összekeverni a hitet a vallással. A hit sokkal nagyobb kategória, mint a vallás! Azzal egyetértek, hogy a hit alapvető fontosságú, de nem kell vallási mankót tenni annak a hóna alá, aki anélkül is tökéletesen tud járni.
Vallási mankó!? Nagyon sajnálom, hogy ma nagyon sokan Önhöz hasonlóan akarnak hinni mindig CSAK magukban - erre következtetek a leírtakból, aztán lehet, hogy mégsem így gondolja. Tökéletesen járni? Mutasson már nekem valaki ilyet! És az a valaki honnan tudja, hogy tökéletesen jár? Meg, hogy egyáltalán jó úton jár-e. Hinni vallás nélkül olyan lehet, mint álmodni alvás nélkül. Lehet, hogy képzeleg valamit a pamlagon ébren, de attól még nagyon fáradt marad. Tisztelettel, R.
@@Rita-xt6vwMiből gondolja, hogy CSAK magamban hiszek? Nagyon sok mindenben hiszek, de ezeknek egyiknek sincs köze semmiféle valláshoz, illetve sokféle vallásban megvannak részleteiben azok a filozófiai gondolatok, világnézeti meglátások, amit én is igaznak gondolok, csak épp nem fogadom el azokat a vallási maszlagokat, amikkel ezeket lelocsolták a történelem során pusztán azért, hogy az emberekkel elfogadtassák. Nekem és sok más embernek sincs szüksége ezekre. Csak egy egyszerű példa: nem azért nem gyilkolok meg valakit, mert a keresztény vallásokban ez az egyik parancsolat, és ha nem tartom be, akkor a másvilágon a pokolra fogok kerülni, hanem azért, mert a SAJÁT értékrendem szerint erre nincs jogom, és mélységesen elítélendő cselekedetnek tartom. De sem időm, sem kedvem erről egy hosszú értekezést írni, remélem, ez a példa érthető. Azt pedig, hogy valakinek szüksége van-e mankóra vagy nincs, azt mindenki maga érzi. Ha kell, használja, ha nem, akkor meg nem. Hogy tökéletesen jár-e, az megint megítélés kérdése. Ha nem, akkor még attól, hogy mankót ragad, nem fog tökéletesen járni. Az, hogy jó úton jár-e, az megint egy nehéz kérdés. Ki dönti el, hogy azok az utak, amiket a világ sokszáz vallása kínál, az jó-e? Az életben rengeted dologban hiszünk, amiről nem tudunk vagy nem akarunk saját magunk meggyőződni. És egyikhez sem kell semmilyen isten vagy vallás. A történelem elég jól bizonyítja, hogy a vallás mennyire veszélyes tud lenni, ha az embereket a vallás segítségével egymásnak ugrasztják, egy ateistán sohasem lehet azzal egy másik ember megölésére felbőszíteni, hogy a másik gonosz, mert nem hisz abban az istenben, amiben te. De nincs sok különbség köztünk higgye el, Ön 2876 istenben nem hisz, én meg 2877-ben. Elenyésző eltérés! :-D
Kár, hogy Friderikusz egy szóval nem reagált a felvetésre (vagy csak nem került adásba), melyben Csepeli György a liberaizmussal kapcsolatos aggályairól beszélt, pedig remek lehetőség lett volna hallani egy értelmiségi vitát a kérdésben közöttük (43:29-nél)
Szuper volt, köszönjük szépen. Arra gondoltam, hogy milyen izgalmas volt, amikor az egyetemen teamteaching módszerrel ugyanazt a témát tárgyalta meg és beszélte át 3 különböző tudományág professzora: érdekes lett volna a témákban egy közgazdasági és egy diplomata /közigazgatási szempont is, bár a tanár úr sokat tud képviselni, de lett volna még néhány szál, amikor a másik nézőpont tudott volna válaszokat, és további kérdéseket felvetni. Köszönöm
Rendkívül elgondolkodtató beszélgetés! Nyugaton élő magyar és muszlim vallású kent, sokszor felmerült bennem miközben hallgattam, hogy tudat alatt ezekre a kérdésekre kereshettem a praktikus választ a különböző döntésekkel, amit hoztam eddigi életem során. Úgy érzem sok kérdésre találtam is választ, ami csökkenti legalább számomra és remélem a gyerekeim szamara a bizonytalanságot. Anya és informatikai területen dolgozó mérnökként pedig a mesterséges intelligencia és a jövőbeni társadalmi kilátásokra vonatkozó gondolatok úgy vélem meghatározóaknak kellenének lenni az oktatásban. Felteszem ez még "nyugaton" is távoli álom az iskolákban, de a családon belüli nevelés részévé tehetnénk. Az persze nem egyszerű, ez milyen konkrét lépésekben kivitelezhető.
Ha afelé megyünk, hogy munkanélküliség fokozódásával, alapjövedelem lesz, akkor tulajdonképpen a diktatúra erősödését jelenti, hiszen ha eltart az állam, akkor annak nem lesz ellentmondás, csak mindenki legyen hálás, hogy függ?
A tudás válságával kapcsolatban felmerül a kérdés, hogy vajon ezzel kapcsolatban mennyire játszik szerepet a "valódi" tudáshoz való hozzájutás költség vonzata? Miközben az áltudományos nézetek szerzői és képviselői "ingyen és bérmentve" naponta népszerűsítik áltudományos nézeteiket és szellemi termékeiket a neten, addig a korszerű és a tudomány által elismert ismeretekhez való szabad hozzáférés meglehetősen korlátozott (a korszerűtlen alapfokú közoktatási módszerek hiányosságai, felsőfokú oktatásban való korlátozott részvétel, szaklapok által közölt kutatási eredményekhez való szabad hozzáférés hiánya, stb.)
Érdekes és elgondoltató beszélgetés. De egy információt helyre szeretnék tenni: jelenleg Afrikában mindössze 1.5 milliárd ember él, és az említett 5-6 milliárd nem felel meg a valóságnak.
Tételmondat: "...tehát én úgy látom, hogy itt szakadéknyi különbség van a politikai retorika és a valóság között." Szépen megfogalmazza azt, amit szerintem sokan érzünk mikor úgy gondoljuk hogy a politikai vezetés/a kormány többé nem képvisel minket.
Ez a mondat nem azt jelenti hogy a kormány nem képvisel, hanem hogy a politika nem képvisel, és nem csak itthon, sehol se, a politika a plutokráciát képviseli.
Kitűnő beszélgetés! Ez az az eset, amikor a műsor szerkesztője is jó és a műsor vendége is jó...REMEK! Talán, érdemes lenne valamilyen formában, esetleg, konkrét témára/témákra sűrítve folytatni...Köszönet...
"Nagyon változó időszakban élünk" egy meglehetősen közönséges megállapítás lehetne a jelenlegi világ helyzetére. A rendetlenség és bizonytalanság korszaka lehetne egy lehetséges értelmezés, különösen ha figyelembe vesszük a globális kihívásokat, mint például a COVID-19 járvány, a gazdasági bizonytalanság és a klímaváltozás problémáit. Azonban fontos megjegyezni, hogy mindig is voltak olyan időszakok a történelemben, amikor a világban jelentős változások és bizonytalanságok történtek.Az emberi történelem mindig is tele volt kihívásokkal, de emellett hatalmas fejlődési és innovációs lehetőségekkel is. Az ilyen időszakok általában elősegítik az alkalmazkodást és a változásra való képesség kialakulását az egyének és a társadalmak számára. A változásokkal való foglalkozás kihívást jelenthet, de lehetőségeket is hozhat magával az egyének, közösségek és társadalmak számára a fejlődésre és a felemelkedésre. Fontos azonban, hogy egy ilyen időszakban megtaláljuk az egyensúlyt a bizonytalanság és a stabilitás között, és támogassuk egymást a nehézségek átvészelésében.
Ott kapcsoltam ki, amikor mondta, hogy a katolikus egyház a legjobb a mai ember számára. Pedofilok, álszent püspökök, régen idejétmúlt tanok, keresztes háborúk a múltban satöbbi. Elismerem, hogy vannak lelkiismeretes katolikus papok is.
Régen sem volt köze hozzá. A nagymamám 6 elemit végzett az első világháború után, mert akkoriban a szegény családokban általában csak arra volt lehetőség. Ehhez képest már sok évtizede ezekről a témákról elmondta a véleményét, otthon sokat szóba kerültek hasonlók és szinte teljesen egybe is esett azzal a mondandója, amit a nagyon művelt szakértők még csak most elemezgetnek...nem véletlenül van az a mondás a józan paraszti észről.
Az inteligencia az amivel az ember születik (a gének amiket örököl ,ezért nem szerencsés alkohollal tönkre tenni mert az utódokra biztos kihat) a kultura az amit születésed után felszedsz de ha nincs eszed nem tudod felszedni,@@Zsuzsi-eu3pd
@@Mili-gn8ctAttól függ, mit értünk kultúra alatt. Az a kulturált, aki kívülről tudja a Puccini operák címét? Vagy ismeri Ady életrajzát? Vagy pedig kimondottan azt értjük alatta, aki kulturáltan tud viselkedni? Ez utóbbi nem feltétlenül függ össze az elvégzett iskolákkal. Pl. hány bunkó orvos van... az előbbiektől pedig nem biztos, hogy kultúrában gazdagabb lesz bárki élete, hiába így van előadva.
A valóban zöld jövő. Nem az álzöld működes biztosítja az energiát. A rendszer magát tartja karban. azáltal gyorsul a hibák kiküszöbölése, hogy mi emberek minél láthatóbbá tesszük a "gép" számára az értékeket
Élvezetes beszélgetés volt, köszönöm. Tisztelem Csepelit, bár hogy tanít a színművészetin, azt igyekezett elmismásolni, ezért ott egy kicsit megroppant nálam a hitelessége. De emberből vagyunk...
Egy világ omlott össze bennem, amikor Csepeli azt mondta, hogy "vallás nélkül nem lehet élni" és hogy abból a zűrből, ami most van a vallás adhat egy bizonyos kivezető utat, és neki speciel a katolikus vallás a szimpatikus. Hogy micsoda? Egy olyan "tanítás", amely abból indul ki, hogy mindannyian eredendően bűnösök vagyunk.
Csepeli saját véleménye, ettől még nem lesz se igaz, se hamis. Azért a beszélgetésből is kiderült, hogy Csepeli korlátai (természettudományos oldalról) igencsak valósak.
@@gaborczeczeli841 Ha lenne Isten, az annyira, de annyira fontos lenne, hogy nem lenne szép dolog tőle, ha nem tenne meg folyamatosan mindent azért, hogy mindenki számára nyilvánvalóvá tegye, hogy létezik. Akkor senki sem beszélne hitről, csakis Istenről való tudásról.
@@gabikohegyi2234 ez a magabiztos ember, képes volt a hibáit vállalni , mesélni róla és elmondani többezer ember előtt. Ezek szerint Ön nem hallgatta meg, csak kommentelt.
Azt hiszem, éppen itt, még Geszti sorozatában mondta az egyik pszichológus - sajnos nem tudom szó szerint idézni -, hogy aki ennyire mindent tud, attól óvakodni kell, az mindig gyanús.
Gyémántkutya mondja nektek! Vannak emberek , kik meghallják szívük, szavát és a szerint élnek cselekednek, mások semmivé idótává válnak... nem csak azért vagyunk felelősek amit teszünk, hanem azért is amit nem..
Kedves Sándor! Látom hogy ez már egy régebbi adás, de én ma (2023.12.22én) reggel néztem meg. Annyira megtetszett hogy megvettem Csepeli Úr könyvét 5 példányban (ajándékként)😅
Én mostmár csak tudós szeretnék lenni!
Ez a kristálytiszta gondolkodás és kommunikáció,a nyílt,egyenes jellemmel nagyon lenyűgözött.
Nagyon köszönöm Mindkettőjüknek!
Nagyon inspiráló beszélgetés volt! Számomra döbbenetes, mekkora lelki erőre vall ahogy a szülői szerepéről beszél. Bár azt állítja nem volt sohasem családcentrikus, New Yorkban a hidegháború közepén visszamondott egy ösztöndíjat. Az pedig, hogy nyíltan beszél arról a gyerekei hogy megsínylették az ő kívülállását, hihetetlenül emberi és önreflexív. Már önmagában az, hogy abban a családban szabadon lehet(ett) megfogalmazni ellenvéleményt a szülőkkel szemben, ez hihetetlenül ritka és lélektanilag nagyon egészséges. Nem ez az általános ebben a generációban, hisz 77 éves, sem az, hogy ezt neki el kell viselni, még ha fáj is az igazság. Hatalmas respekt érte! 👌✌️ 1:19:12
Rendkívül jó volt látni a beszélgetés végén ezt a személyes vonulatot is. Számomra ő egy teljesen ismeretlen ember volt eddig.
Színvonalas podcastok. Érdekes, elgondolkodtató beszélgetések.
Csepeli György fantasztikus, szuper választás, ritka csemege!
De jó hogy újra van új tartalom ❤️
Ismét egy zseniális beszélgetés! Nagyon jó indítás🙏 Szinten ébresztő! Bízom benne, hogy olyanokhoz is elér kik még mindiiiig vakon vannak. Hálás vagyok, hogy ilyen minőségi beszélgetéseket hallgathatok. Nekem már évek óta nincs Tv előfizetésem. Minőségi tartalmak nem ott vannak. Köszönjük Sándor🩵
"A két semmi közt kell kitalálnunk, mi legyen." Ez ütős mondat volt.
Semmiből nem lesz soha valami. De ha mégis, az a teremtés. Vagy valamit nagyon rosszul értek.
@@andrasgyorfi8981 Ez esetben a "vagy valamit nagyon rosszul értek" játszik.
Jó volt, bár nagyon sok mindenben eltérő a véleményem.
hihetetlen egy riport volt,egy embert ismerhettünk meg úgy,ahogy egy riportban csak meg lehet ismerni,a vége,a személyes része nagyon ütős és őszinte volt,engem nagyon megfogott..
Nagyon hiányzott már az adás, örömmel és izgatottan vártam a kezdést, most pedig majd a folytatást!
Köszönöm! 🤍🤎
FANTASZTIKUS INTELEKTUÁLIS KOMMUNIKÁCIÓ !! Nem hiszem hogy a Magyar nyelvben van még egy ilyen EMBERPÁR aki tudna bennünket ilyen gyönyörűen informálni !
Nagyon szeretem Csepeli Györgyöt a lányomat tanítja a ME-en. Példartékű,ahogyan edukálja az embereket.
A Friderikusz podkestek a kedvenceim! Gesztit is nagyon vátjuk!!
További jó egézséget kívánok mindenkinek! ❤
De jó ilyen témát, ilyen magas színvonalon hallgatni! Köszönöm!
Surányi György podcast jó lenne még. Nagyon szívesen hallgatom Őt is.
Fantasztikus volt! Szuper szezon kezdés! Mennyire hiányzik ez a fajta gondolkodás a mai világból!
Mint mindig,
ez is egy igényes beszélgetés volt.
Tetszett h a nyelv miatt jött vissza Amerikából pontosabban amiatt is h itthon többfélét csinálhatott.
A politikusi munkájáról is őszintén vallott.
Élveztem minden percét.
Még úgy is szívesen hallgatom Friderikusz Sándor műsorait, hogy nem mindenben értünk egyet. Ettől függetlenül tisztelettel adózok munkássága előtt, mert igényes és folyamatosan tágítja a hallgatóság látómezejét. Ez a műsor és a meghívott vendég is ezt támasztotta alá. Egy élmény volt hallgatni. ;)
Nagyszerű bátor őszinte ember.
Nagyon kedvelem Csepeli György professzort. Zseni agy, klassz stílus. Egy élmény mindig hallgatni.
A kedvenc elemzom! Emberkozeli , okos, es minden igaz amit mond!! 👌
Köszönöm szépen ezt a fantasztikus beszélgetést Friderikusz Úrnak.😊
valamint a Csepeli Úrnak a rettentő őszinteségét.Jó volt hallani hogy a volt és jelenlegi politikusaink semmit se érnek....és elgondolkodtató hogy???... akkor miért tartjuk őket a drága adópénzből?Minden jót Önöknek!
Ismét 86 perc minőségi tartalom, köszönöm!
Nem tudok elmenni szó nélkül a professzor úr tökéletes ing-zakó kombinációja mellett! :)
Már csak Sándorról hiányzott, egy csipetnyi elegancia. 🤓
Nagyon örülök, hogy újra van tartalom!! Micsoda remek évnyitó beszélgetés!!! Köszönöm!!
Köszönjük szépen a visszatérését, értékes és tudományos munkái Csepeli úr méltó arra hogy boldoggá tegyen bennünket műsorával! Várjuk a továbbiakat is kíváncsian!
Nagyon érdekes, nyilt beszélgetéssel indult az újra kezdés. Köszönöm.
Nagyon jó volt újra egy komoly beszélgetés végighalgatni köszönöm szépen
Tetszett.Érdekes,újszerű,elhallgatott gondolatok .Öszinte,s ez ritkaság.
Nagyon vártam már ezeket a tartalmas beszélgetéseket! Köszönöm!
Tisztelt Friderikusz Úr! Gyerekkorom óta néztem a műsorait! Nem túlzás talán, hogy az első televíziós emlékem is önhöz kötődik, persze a Dallas és Jockey mellett. Önnek semmi keresnivalója sincs a jelenkori televíziózásban. Egyszerűen amit csinál az túl minőségi.Az is volt, az is és az is lesz! További jó munkát kívánok önnek és a stábnak! 👌
Jajj de jó! Ez most nagyon szuper lett! Beszélgetni valakivel, aki gondolkodik, és gondolkozásra késztet. Köszönöm a végre nem retorikákat, vagy nézőpontokat előnybe helyező beszélgetést, ami ítélkezések helyett ( ami Friderikusznak nem éppen erőssége), inkább a helyzetet objektívan vizsgálva, intelligens beszélgetés formájában, példamutató bemutatása. Köszönöm. Tiszteletem Csepeli Györgynek ❤
Nagyon szerettem fiatalon is olvasni azt az attitüd írásait, ami csak rá jellemző, és olyan tökéletesen megfogta a társadalmi problémák gyökerét! Az ember fiatalon és most is szeret a dolgok mögé látni, keresi az okokat, s ő ebben mindig út számomra. Köszönöm neki.
De jó hogy megint van értelmes nézni hallgatni való
Köszönöm, örülök a folytatásnak. Csak érdekfeszítő lehet, mert mindig az. 💗
A planetáris idiotizmusról szóló rész nagyon tetszett, tökéletsen leírja ezt a tébolyt amit nap mint nap átélünk.
Hello, kivancsian varok uj temakat. Amugy Friderikusz "csak egy van"
Koszi a lehetoseget.🤗😘
Köszönjük!
Köszönjük munkavégzésünk anyagi támogatását! A Friderikusz Podcast stábja
Nagy örömmel halgattam a müsorban azt, hogy Csepeli úr a Roma kisebbséget segitti az internetes hozzàférhetöséghez.
🙏
Köszönjük! Ez igazán jó volt!
Köszönjük munkavégzésünk anyagi támogatását! A Friderikusz Podcast stábja
Minden a terv szerint halad. Csepeli György ennek ékes bizonyítéka. Még, hogy az elit elvesztette a kiemelt szerepét. Még csak most élik fénykorúkat....
transzhumanista szép új világrend
Sajnos nekem is úgy tűnik.
mindent nem tud ő sem,ez már biztos! :)@@tiborpaksi5990
-"Isten halott." (Nietzsche) -"Nietzsche halott." (Isten)
Jópofának is tűnhet, de hát ez az igazság: kettejük közül csak a filozófust is a saját képmására teremtő Isten él még mindig, akinek törvényeit megtartva - régen is, ma is, a MI majdani "dicsőséges" idején is - meg lehet(ett) maradni az Úton.
Köszönjük a beszélgetést!
Igaz, egy sose létező sose halhat meg 🙂
Szerintem elég nagy baj összekeverni a hitet a vallással. A hit sokkal nagyobb kategória, mint a vallás! Azzal egyetértek, hogy a hit alapvető fontosságú, de nem kell vallási mankót tenni annak a hóna alá, aki anélkül is tökéletesen tud járni.
W2222
Vallási mankó!? Nagyon sajnálom, hogy ma nagyon sokan Önhöz hasonlóan akarnak hinni mindig CSAK magukban - erre következtetek a leírtakból, aztán lehet, hogy mégsem így gondolja. Tökéletesen járni? Mutasson már nekem valaki ilyet! És az a valaki honnan tudja, hogy tökéletesen jár? Meg, hogy egyáltalán jó úton jár-e. Hinni vallás nélkül olyan lehet, mint álmodni alvás nélkül. Lehet, hogy képzeleg valamit a pamlagon ébren, de attól még nagyon fáradt marad. Tisztelettel, R.
@@Rita-xt6vwMiből gondolja, hogy CSAK magamban hiszek? Nagyon sok mindenben hiszek, de ezeknek egyiknek sincs köze semmiféle valláshoz, illetve sokféle vallásban megvannak részleteiben azok a filozófiai gondolatok, világnézeti meglátások, amit én is igaznak gondolok, csak épp nem fogadom el azokat a vallási maszlagokat, amikkel ezeket lelocsolták a történelem során pusztán azért, hogy az emberekkel elfogadtassák. Nekem és sok más embernek sincs szüksége ezekre. Csak egy egyszerű példa: nem azért nem gyilkolok meg valakit, mert a keresztény vallásokban ez az egyik parancsolat, és ha nem tartom be, akkor a másvilágon a pokolra fogok kerülni, hanem azért, mert a SAJÁT értékrendem szerint erre nincs jogom, és mélységesen elítélendő cselekedetnek tartom. De sem időm, sem kedvem erről egy hosszú értekezést írni, remélem, ez a példa érthető.
Azt pedig, hogy valakinek szüksége van-e mankóra vagy nincs, azt mindenki maga érzi. Ha kell, használja, ha nem, akkor meg nem. Hogy tökéletesen jár-e, az megint megítélés kérdése. Ha nem, akkor még attól, hogy mankót ragad, nem fog tökéletesen járni. Az, hogy jó úton jár-e, az megint egy nehéz kérdés. Ki dönti el, hogy azok az utak, amiket a világ sokszáz vallása kínál, az jó-e? Az életben rengeted dologban hiszünk, amiről nem tudunk vagy nem akarunk saját magunk meggyőződni. És egyikhez sem kell semmilyen isten vagy vallás. A történelem elég jól bizonyítja, hogy a vallás mennyire veszélyes tud lenni, ha az embereket a vallás segítségével egymásnak ugrasztják, egy ateistán sohasem lehet azzal egy másik ember megölésére felbőszíteni, hogy a másik gonosz, mert nem hisz abban az istenben, amiben te. De nincs sok különbség köztünk higgye el, Ön 2876 istenben nem hisz, én meg 2877-ben. Elenyésző eltérés! :-D
Ezt a mondtatot keresem 20 éve 🎉😊
@@Rita-xt6vwonnan, h helyen van az értékrendje! Ehhez nem kell vallás! Elég, ha tükörbe akarsz nézni minden este és nincs miért szégyellni magad!
Vegre. Már alig bírtuk kivárni az új epizódot
Tanulságos!
"Isten halott." De szerencsére Friderikusz Sándor, Csepeli György és még néhány hasonló, jó ember él. Köszönjük.❤ ❤❤
Kár, hogy Friderikusz egy szóval nem reagált a felvetésre (vagy csak nem került adásba), melyben Csepeli György a liberaizmussal kapcsolatos aggályairól beszélt, pedig remek lehetőség lett volna hallani egy értelmiségi vitát a kérdésben közöttük (43:29-nél)
Igen, ez nekem is feltunt, egyertelumen meg van vagva ott ..
Köszönöm ezt a beszélgetést! Nem vártam kevesebbet, de jól esett.
Köszönöm.Nagyon értékes beszélgetés.
Nagyon tanulsagos beszelgetes volt. Csepeli Gyorgy szemelyeben kozertheto, vicces es nagyon oszinte embert ismerhettink meg.
Szuper volt, köszönjük szépen. Arra gondoltam, hogy milyen izgalmas volt, amikor az egyetemen teamteaching módszerrel ugyanazt a témát tárgyalta meg és beszélte át 3 különböző tudományág professzora: érdekes lett volna a témákban egy közgazdasági és egy diplomata /közigazgatási szempont is, bár a tanár úr sokat tud képviselni, de lett volna még néhány szál, amikor a másik nézőpont tudott volna válaszokat, és további kérdéseket felvetni. Köszönöm
Köszönöm ,hogy meghalgathattam nincsenek véletlenek!
Koszonom ezeket az ertekes beszelgeteseket.
Nagyon élvezem ezeket a tartalmas beszélgetéseket. Egyre gyakrabban ………M.Bittermann Graz
Rendkívül elgondolkodtató beszélgetés! Nyugaton élő magyar és muszlim vallású kent, sokszor felmerült bennem miközben hallgattam, hogy tudat alatt ezekre a kérdésekre kereshettem a praktikus választ a különböző döntésekkel, amit hoztam eddigi életem során. Úgy érzem sok kérdésre találtam is választ, ami csökkenti legalább számomra és remélem a gyerekeim szamara a bizonytalanságot. Anya és informatikai területen dolgozó mérnökként pedig a mesterséges intelligencia és a jövőbeni társadalmi kilátásokra vonatkozó gondolatok úgy vélem meghatározóaknak kellenének lenni az oktatásban. Felteszem ez még "nyugaton" is távoli álom az iskolákban, de a családon belüli nevelés részévé tehetnénk. Az persze nem egyszerű, ez milyen konkrét lépésekben kivitelezhető.
Óriási tartalom, köszönjük!
Nagyon nagyon jó indítás
¡Gracias!
Köszönjük munkavégzésünk anyagi támogatását! A Friderikusz Podcast stábja
Szuper adás.
Danke!
Köszönjük műsorkészítésünk anyagi támogatását! A Friderikusz Podcast stábja
Isten nem halt meg, hanem szimplán kiűztük belülről. Én így tapasztaltam.
De ha kiűztük akkor vissza is hívhatjuk, hiszen megbocsájtó hírében áll.
"Gott ist tot, und wir haben ihn getötet." (Nietzsche) A második felét ritkán emlegetik, pedig így teljes ...
@@janoszsugyel3816 Így azért árnyaltabb a kép.
Köszönöm.
@@peterkiss3443 sokszor feláldozzuk az igazságot egy-egy hangzatos slogan kedvéért ...
@@peterkiss3443 természetesen ha nyitunk, jön. En aztán pontosan tudom 🥰
Már nagyon vártuk.
Tűkön ülve vártam már …..🙏☺️köszönöm
Zseniális volt, élmény volt hallgatni!
A muzulmán - keresztény téma nagyon király 😊
1-2 lábonlövéstol eltekintve jó volt. 😅👍
Ezt is jonak talaltam 😊 koszonom!
Ha afelé megyünk, hogy munkanélküliség fokozódásával, alapjövedelem lesz, akkor tulajdonképpen a diktatúra erősödését jelenti, hiszen ha eltart az állam, akkor annak nem lesz ellentmondás, csak mindenki legyen hálás, hogy függ?
Van benne valami!
Hat remelem nem lesz belole semmi.
erre nem vennék mérget! :)@@emberho3426
Thanks
Köszönjük munkavégzésünk anyagi támogatását! A Friderikusz Podcast stábja
Köszönöm.
Isten élő Isten ma is,ami ezt a világot élhetetlenné teszi az a gonosz és azon emberek akik őt követik egoizmusukkal és nem a Teremtőt.
Ezzel az afrikai nepesedéssel valamit nagyon benézett, túlnépesedéssel kapcsolatban delkelet azsia magasan az elen all!
Szeretem hallgatni 😊
A tudás válságával kapcsolatban felmerül a kérdés, hogy vajon ezzel kapcsolatban mennyire játszik szerepet a "valódi" tudáshoz való hozzájutás költség vonzata? Miközben az áltudományos nézetek szerzői és képviselői "ingyen és bérmentve" naponta népszerűsítik áltudományos nézeteiket és szellemi termékeiket a neten, addig a korszerű és a tudomány által elismert ismeretekhez való szabad hozzáférés meglehetősen korlátozott (a korszerűtlen alapfokú közoktatási módszerek hiányosságai, felsőfokú oktatásban való korlátozott részvétel, szaklapok által közölt kutatási eredményekhez való szabad hozzáférés hiánya, stb.)
Nesze semmi, fogd meg jól! Amit hallottam, örvény a háborgó tengerben!
De annyira igaz!!
Élvezettel hallgattam Csepeli Györgyöt. Szellemileg megemelt. Köszönöm.
259 hozzászólás
Thanks!
Köszönjük munkavégzésünk anyagi támogatását! A Friderikusz Podcast stábja
A tüzijáték egyébként félholdat is mutatott, emlékeim szerint ráadásul még a kereszt előtt
Igen, rögtön az elején.
Érdekes és elgondoltató beszélgetés. De egy információt helyre szeretnék tenni: jelenleg Afrikában mindössze 1.5 milliárd ember él, és az említett 5-6 milliárd nem felel meg a valóságnak.
VÉGRE!🎉🎉❤
Hinni lehet barmibe, barkibe. Hiszel a sikerbe! Hiszed,hogy eljutsz "A - B" be.
Stb.
A vallas egy egesz mas tema.🤗
Tételmondat: "...tehát én úgy látom, hogy itt szakadéknyi különbség van a politikai retorika és a valóság között."
Szépen megfogalmazza azt, amit szerintem sokan érzünk mikor úgy gondoljuk hogy a politikai vezetés/a kormány többé nem képvisel minket.
Ez a mondat nem azt jelenti hogy a kormány nem képvisel, hanem hogy a politika nem képvisel, és nem csak itthon, sehol se, a politika a plutokráciát képviseli.
Értékes és elgondolkodtató mondatok... Mint minden riportja, ezt is csak dicséret illeti. Köszönet és tisztelet mindkettőjüknek.
A worldometers szerint Afrikában jelenelg 1,4 milliárdnyian vannak. Biztos hogy Afrikára gondolt? 19:40
❤ nagyon vártam
Kitűnő beszélgetés! Ez az az eset, amikor a műsor szerkesztője is jó és a műsor vendége is jó...REMEK! Talán, érdemes lenne valamilyen formában, esetleg, konkrét témára/témákra sűrítve folytatni...Köszönet...
"Nagyon változó időszakban élünk" egy meglehetősen közönséges megállapítás lehetne a jelenlegi világ helyzetére. A rendetlenség és bizonytalanság korszaka lehetne egy lehetséges értelmezés, különösen ha figyelembe vesszük a globális kihívásokat, mint például a COVID-19 járvány, a gazdasági bizonytalanság és a klímaváltozás problémáit. Azonban fontos megjegyezni, hogy mindig is voltak olyan időszakok a történelemben, amikor a világban jelentős változások és bizonytalanságok történtek.Az emberi történelem mindig is tele volt kihívásokkal, de emellett hatalmas fejlődési és innovációs lehetőségekkel is. Az ilyen időszakok általában elősegítik az alkalmazkodást és a változásra való képesség kialakulását az egyének és a társadalmak számára. A változásokkal való foglalkozás kihívást jelenthet, de lehetőségeket is hozhat magával az egyének, közösségek és társadalmak számára a fejlődésre és a felemelkedésre.
Fontos azonban, hogy egy ilyen időszakban megtaláljuk az egyensúlyt a bizonytalanság és a stabilitás között, és támogassuk egymást a nehézségek átvészelésében.
Ott kapcsoltam ki, amikor mondta, hogy a katolikus egyház a legjobb a mai ember számára. Pedofilok, álszent püspökök, régen idejétmúlt tanok, keresztes háborúk a múltban satöbbi. Elismerem, hogy vannak lelkiismeretes katolikus papok is.
Az iskolai végzetségnek manapság semmi köze az inteligenciához pont ez a csipes sztori is mutatja .
Régen sem volt köze hozzá. A nagymamám 6 elemit végzett az első világháború után, mert akkoriban a szegény családokban általában csak arra volt lehetőség. Ehhez képest már sok évtizede ezekről a témákról elmondta a véleményét, otthon sokat szóba kerültek hasonlók és szinte teljesen egybe is esett azzal a mondandója, amit a nagyon művelt szakértők még csak most elemezgetnek...nem véletlenül van az a mondás a józan paraszti észről.
Sőt. "Az intelligencia" nehéz szó.
Az inteligencia az amivel az ember születik (a gének amiket örököl ,ezért nem szerencsés alkohollal tönkre tenni mert az utódokra biztos kihat)
a kultura az amit születésed után felszedsz de ha nincs eszed nem tudod felszedni,@@Zsuzsi-eu3pd
@@Mili-gn8ctAttól függ, mit értünk kultúra alatt. Az a kulturált, aki kívülről tudja a Puccini operák címét? Vagy ismeri Ady életrajzát? Vagy pedig kimondottan azt értjük alatta, aki kulturáltan tud viselkedni? Ez utóbbi nem feltétlenül függ össze az elvégzett iskolákkal. Pl. hány bunkó orvos van... az előbbiektől pedig nem biztos, hogy kultúrában gazdagabb lesz bárki élete, hiába így van előadva.
❤
A mesterséges intelligenciát ki fogja karbantartani? Az energiát ki biztosítja? Érdekes lesz.
A valóban zöld jövő. Nem az álzöld működes biztosítja az energiát. A rendszer magát tartja karban. azáltal gyorsul a hibák kiküszöbölése, hogy mi emberek minél láthatóbbá tesszük a "gép" számára az értékeket
Na végre újra itt 🙂
Élvezetes beszélgetés volt, köszönöm. Tisztelem Csepelit, bár hogy tanít a színművészetin, azt igyekezett elmismásolni, ezért ott egy kicsit megroppant nálam a hitelessége. De emberből vagyunk...
Fridi (bal) mellén a felirat: "Christian" vicces, főleg 35:00 környékén, amikor épp erről a témáról beszélgetnek : )
Egy világ omlott össze bennem, amikor Csepeli azt mondta, hogy "vallás nélkül nem lehet élni" és hogy abból a zűrből, ami most van a vallás adhat egy bizonyos kivezető utat, és neki speciel a katolikus vallás a szimpatikus. Hogy micsoda? Egy olyan "tanítás", amely abból indul ki, hogy mindannyian eredendően bűnösök vagyunk.
Csepeli saját véleménye, ettől még nem lesz se igaz, se hamis. Azért a beszélgetésből is kiderült, hogy Csepeli korlátai (természettudományos oldalról) igencsak valósak.
Ha lenne Isten, hinnék benne (B.T)
@@gaborczeczeli841 Ha lenne Isten, az annyira, de annyira fontos lenne, hogy nem lenne szép dolog tőle, ha nem tenne meg folyamatosan mindent azért, hogy mindenki számára nyilvánvalóvá tegye, hogy létezik. Akkor senki sem beszélne hitről, csakis Istenről való tudásról.
A remény hal meg utoljára!!!
De igaz amit mond az ur🙏🏻
Tudtommal félholddal kezdődött a tűzijáték.
Nekem rendkívül visszataszító ez a magabiztosság.
Orbánra gondol ugye?
@@bettyp8401 Nem, Csepeli Györgyre.
@@gabikohegyi2234 ez a magabiztos ember, képes volt a hibáit vállalni , mesélni róla és elmondani többezer ember előtt. Ezek szerint Ön nem hallgatta meg, csak kommentelt.
Azt hiszem, éppen itt, még Geszti sorozatában mondta az egyik pszichológus - sajnos nem tudom szó szerint idézni -, hogy aki ennyire mindent tud, attól óvakodni kell, az mindig gyanús.
❤
Nr..1
Absolute
...Hey!
Gyémántkutya mondja nektek! Vannak emberek , kik meghallják szívük, szavát és a szerint élnek cselekednek, mások semmivé idótává válnak... nem csak azért vagyunk felelősek amit teszünk, hanem azért is amit nem..
❤✌👍⭐
Kedves Sándor!
Látom hogy ez már egy régebbi adás, de én ma (2023.12.22én) reggel néztem meg.
Annyira megtetszett hogy megvettem Csepeli Úr könyvét 5 példányban (ajándékként)😅
Az élet értelme lehet az, hogy elfogadjuk szabadságban azt az Istent, aki teremtett Bennünket.
Csak részleges megoldás, hiszen sokan vannak, akik már kinőtték a mesék korát, így számukra ez irreleváns,
Köszönöm👌