Jak w prosty sposób obliczyć ugięcie belki wykorzystując metodę Clebscha?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 17 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 8

  • @jakub9802
    @jakub9802 3 ปีที่แล้ว

    Dzięki Ci.
    Uratowałeś mi tyłek przed jutrzejszym kolosem.

  • @CNN0000
    @CNN0000 3 ปีที่แล้ว

    zrozumiałem to w końcu!!!!!!

  • @bogdansupel534
    @bogdansupel534 6 หลายเดือนก่อน

    Trochę mi pan podpowiedział z tym ramieniem dla momentu w zerowej potędze, bo miałem z tym problem i kto wie może to jest niezłe.

  • @maciekniepowiem9502
    @maciekniepowiem9502 4 ปีที่แล้ว

    Czy na Państwa stronie temat obliczeń za pomocą metody Clebscha jest bardziej rozwinięty? chodzi mi o więcej różnych belek w których należałoby obliczyć ugięcie i kąt obrotu
    Pozdrawiam

    • @DobryKorepetytorpl
      @DobryKorepetytorpl  4 ปีที่แล้ว +1

      Kursy dotyczące metody Clebscha są w trakcie opracowywania.

  • @bogdansupel534
    @bogdansupel534 6 หลายเดือนก่อน

    Zresztą nawet jak się idzie z jednej strony, to tak czy tak trzeba dojść do końca.....a tam czeka ten nieszczęsny moment i ta siła, których wartości nie znamy i które trzeba policzyć, oraz oczywiste warunki geometryczne na linię ugięcia i jej pierwszą pochodną w tym punkcie utwierdzenia. No ale jak jest geometria, to musi być dynamika. I to wszystko trzeba matematyce dać do liczenia. A ja mam obawy czy pan wie jak to zrobić, ja podejrzewam że wiem, ale do końca też nie wiem czy dobrze, bo to wymaga czasu.

  • @bogdansupel534
    @bogdansupel534 6 หลายเดือนก่อน

    Przecież matematyka służy do opisu zjawisk fizycznych, a nie tłumaczenia tych zjawisk. Jak pan pomija to co się dzieje w utwierdzeniu, to skąd matematyka wie że ten pręt nie fruwa w powietrzu?. Wiadomo, że coś wyjdzie, ale czy to jest zgodne, albo bliskie prawdzie?. Wiadomo może pomoże studentowi w zdaniu koła, ale znałem ludzi, jeden był zresztą wykładowcą, którzy spędzili część swojego życia za kratkami, no bo ślepo ufali teoriom, albo żle je interpretowali.

  • @bogdansupel534
    @bogdansupel534 6 หลายเดือนก่อน

    Sory ale jeżeli tak wygląda metoda Clebscha, to napewno ona jest nie najlepsza. Tutaj panowie kombinujecie równo na Youtubie, jak zrobić żeby wam się zgadzało ilość równań i niewiadomych. To pan celowo idzie od strony gdzie ma pan założoną wielkość siły obciążającej belkę, a pisze pan równanie Clebscha, ja myślałem że to równanie Eulera, w którym pomija pan momenty od reakcji w utwierdzeniu i moment od utwierdzenia?. No ja myślałem że to trzeba wszystko wpisać do tego równania. To i tak pan poszedł krok naprzód, bo pana kolega z innego filmu raz twierdzi że belka jest idealnie sztywna, a raz pisze wzór Clebscha, który dotyczy odkształceń sprężystych.