@ok_monad 4 วันที่ผ่านมา +6

czyli w skrócie liczysz 5 wariantów z czego 4 trzymają przewagę więc wybierasz ten, który ją całkowicie wypuszcza :D

• @jakubp1870
    @jakubp1870 4 วันที่ผ่านมา +4

Solidna pozycja, wiadomo... solidne centrum, na spokojnie, strategicznie dociskać przeciwnika dalej - aż się prosiło o Gf4 w drugim posunięciu. A jeszcze jakie tytuły filmiku, można by wymyślić pod taką partię... zmarnowany potencjał

• @fireeq
    @fireeq 4 วันที่ผ่านมา +1

Liczę na powrót do tych klasyków na stałe zawsze fajnie się oglądało jak wrzucałeś wyniki z twoich partii z turniejów w tym z walki o normy o IM-a :D

• @dziubmar
    @dziubmar 4 วันที่ผ่านมา

9:45 akurat ten wariant ma szansę się trzymać. Po biciu skoczkiem na e5 odbijasz pionem i po tym jak przeciwnik bije hetmana to też bijesz hetmana. Przeciwnik atakuje wieżą piona, ale Ty też atakujesz piona.

• @patryk5606
    @patryk5606 4 วันที่ผ่านมา +2

po tym turnieju planujesz wrócić do trenowania?

• @dariuszzebek6088
    @dariuszzebek6088 4 วันที่ผ่านมา +4

Powrót nie jest równoznaczny z GM, ale Czerwik potencjał ma. Obecnie żona dzieci "Cebularz", fajnie by było gdyby wypełnił te normy, ale i tak wysoko doszedł. Jeśli niezrobi GM, to będzie tak jak ze studiami, rzucił (ale, jest takie coś w głowie..., mogłem) 🎉🎉🎉

• @Draxar1
    @Draxar1 4 วันที่ผ่านมา

Ale Dawid fajnie się trzęsie na jakimś fotelu. Powrót do szachów klasycznych a nie jakieś tam Tfu szachy szybkie.

• @marcinwojciech8924
    @marcinwojciech8924 4 วันที่ผ่านมา

Jak ja powrót niezła partyjka, nie ma co się łamać

• @michawalczyk5242
    @michawalczyk5242 4 วันที่ผ่านมา

Dawid, w ogóle zaprzestałeś trenowania i grania? Skąd taka decyzja? Ja "na starość" robiłem studia przez ostatnie lata i zaprzestałem szachów. Ostatnio myślę, żeby wrócić, ale jednak boli to, że od dawna nic nie robiłem w tym temacie, a więc straciłem kilka lat treningu :/ Pewnie z taką świadomością zabiorę się za coś zupełnie innego. Też jakiś czas, na pół gwizdka już teraz, 20-stu lat nie mam :/

• @clay9264
    @clay9264 4 วันที่ผ่านมา +1

Co oznacza termin szachy klasyczne ?

• @michawiertel7730
      @michawiertel7730 4 วันที่ผ่านมา +2

Są to takie szachy, w których tempo gry wynosi powyżej 60 minut na zawodnika (no na jedną partię)

• @ellococrooliko
    @ellococrooliko 4 วันที่ผ่านมา

"Pierwsza partia taka sobie". A jaka miałaby być po d4?

@Draxar1 3 วันที่ผ่านมา

Ao co z tym wogólę chodzi? Piszę to non stop.