Sziasztok Nagyon jó volt a videó , Csaba azt azért hozzá írom , hogy Kezdőknek ugyan még annyira valóban nem fontos , hogy milyen a gitár anyaga , de haladóknak már igen . És inkább legyen egy jó minőségi fából , de akár gyenge hangszedővel , mert azokat ki lehet cserélni . Árba jó ha meghúznak egy vonalat , olyan 40000- 60000 közt alá ne nagyon mennyen . Bár kilehet fogni olcsóbban is de ritka . A ma kapható hangszerek , még egy olcsóbb LTD nél is sok gond van pld gyorsan kopnak a bundok . Ahogy mondtad is , be kell menni a boltba és ott megnézni kipróbálni .
@@firemann74 Köszönöm, amit írtál, jó tanácsok! Biztos így van, ha valaki már ismeri az elektromos gitárokat, akkor már számíthat a fa az egyes hangzásokhoz.
Én sok évtizeddel ezelőtt szereztem az első gitárom, de olyan rosszat senkinek sem ajánlok gyakorolni. Nem én választottam, ő választott engem. (Egy csere üzlet alkalmával került hozzám). Nem is folytattam rajta pár hét után a gyakorlást. Nemrég kaptam egy újabb kuka szökevényt. Ez viszont még a hibái ellenére is játszatja magát. Az én jótanácsom mindenkinek az, hogy elsőre fogd meg azt a hangszert, nézd meg hogy tudod egyensúlyban tartani, tapogasd végig, hogy nem éles-e bármi (kilógó bundok pl.) ami akár felsértheti a kezed egy viszonylag drága gitáron is! Ha tetszik, úgy érzed, hogy tudnál rajta gyakorolni, akkor kicsit nyomkodd meg a húrokat az ujjaiddal, mennyire zörög, finoman rázd meg az egészet, hogy halld, hogy mennyire stabilok a szerelékek. Ha a vétel mellett döntesz, azonnal add oda egy profi hangszerésznek, hogy állítsa be neked elsőre! Véletlen se indulj el úgy az utadra a gitározás világába, hogy egy hangolatlan, csavarodott nyakas, félszáraz izé van nálad, mert a kukában végzi, nem a megbecsült helyén és lehet soha többé nem lesz kedved gyakorolni pár letépett körömvég és felszakad tenyér után. Magam részéről: ha van pénzed Floyd-os gitárt végy, mert azon majd mindent is lehet játszani, ha később megtetszik valami. Nem kell húzgálni, míg nem megy az anélküli játék, cserébe status a nyakon: nem fog folyton lehangolódni, ha egyszer be lett állítva. Kell az a szerelék és drámaian csökkenti a kukába landolás eshetőségét később!
Köszi a tanácsokat! Az az igazság, hogy kb 2 hete vettem meg az első elektromos gitáromat. Imádom. Olyan vagyok vele, mint mikor egy kisgyerek beszabadult az édességesboltba. A tanácsaid csak megerősítették a választást. Ja, igen szempontok; ha 60-80 körül már tudunk venni használható elektromos gitárt, azért a büdzsébe beletartozik, hogy a kombó is megnyomja az árat, mert egy használható darabot 25-40 között lőhetünk be. Ehhez kábel, heveder még összesen kb 10 ezer, a pengető párszázas tétel. Szóval a használható készlet összesen 100-120-tól kezdődhet. Emellett packban is árulnak elektromos gitárt, ha jól emlékszem, a Yamahától, a Squier/Fendertől, meg az Ibaneztől láttam ilyen packokat, valahol 100-125 között. A kombók bennük jellemzően 8-10 wattosak. Ha a pack gitárja kényelmesnek találtatik, a kombón meg fejhallgató kimenet van, (fontos szempont, hogy a család nőtagja ne akarja az egész cuccot a fejünkön összetörni, míg mi gyanútlanul gyakorlunk a gitárt vinnyogtatva 😃), akkor gyanús, hogy nagyon nem nyúlunk mellé.
@@juhaszrockmegtapasztaltam; a frontman 2 hónap alatt megunódott. Nem tartom rossznak kezdésre (legalábbis a semmitől jobb), de azóta vettem egy 15 wattos Blackstar kombót. A delay effekt miatt, OD nélkül is jobb egy picivel, mint a Frontman. A különbség viszont torzítva jött elő igazán. A Blackstar sokkal szebb hangon szól és az ISF poti miatt a régi amcsi és angol kombók hangját is szépen tudja modellezni. Jól együttműködik a Squier Stratocasterel, számomra nagy élmény ezen az összeállításon gyakorolni. Ami érdekes, hogy a Frontman egy reverbpedállal megtámogatva, most az elektromos zongorám orgonahangzását teszi igazán élvezetessé. A baj itt kezdődik; újra élmény lett zongorán is gyakorolni..😅
Nagy köszönet ezért a videóért. Tényleg hasznos volt. Az lenne a kérdésem, hogy ha még nem készült ilyen akkor nem lehetne egy olyan videót csinálni ami arról szólna amikor már megvan az elektromos gitárod és a kombód is, miképpen kellene beállítani a különböző zenei stílusokhoz az erősítőt és a gitár hangszínét is?
43 ezer ftért vettem az első gitárom egy Ibanez Gio,erősítővel,persze használtan,hála égnek nem floyd van rajta ,a tremoló kar sincs rá szerelve,és nem is izgat igazán,számomra így is nagy szeánsz a húr csere XD...... most Harley Benton R-457,458 al szemezek.........
Igen, megértem! :) A húrcsere tényleg egy izgi dolog az elején. Bele lehet jönni. De a floyd-os húrcsere az igazi. Ahhoz nekem még mindig szendvicset is kell csomagolnom.
Harley Bentont dicsérik. Én vettem magamnak egy utazógitárt 83 euróért (ha ellopják a kempingben, kevésbé baj), ez egy hülye testű Strato-klón (HB ST-Travel). Szerintem egészen rendesen beállítva érkezett: alacsony húrok, egész korrekt intonáció, a bundok vége is normálisan kiképezve, nem vágnak, mint egyes olcsóbb gitárokon. Kezdőnek mindemellett nem ajánlom a test kiképzése miatt, mert nincs hova letámasztani az ember karját, csak a hídra, ami viszont gyárilag floating (bár ezt nyilván át lehet alakítani egy darab fával). További előnye, hogy nulla hangja van erősítő nélkül. Volt a kezemben egy nemrégiben vett Squier by Fender Stratocaster, a nyakkiképzése szerintem roppant hasonló ahhoz. Nem egy Peavey T-60 az 1970-es évek végéről, viszont tized annyi árban, az is tény. Vettem hozzá egy gyakorló erősítőt 77 euróért. NUX Mighty Lite BT a neve. Érdekes egy darab, van benne néhány effekt, meg egy dobgép (metronóm funkcióval!) amiket egy appal lehet beállítani. Az app tartalmaz néhány backing tracket, de az erősítő azt is tudja, hogy a telefon hangját át lehet neki Bluetoothon adni, tehát tetszőleges zenére lehet pöngetni, mondjuk a TH-cam-ról. Mindkettő a thomann.de-ről érkezett, pár nap alatt, korrekt csomagolásban. Egyébként, ha már elektromos gitár, kellene egy videó az erősítőkről is. Nyilván problémásabb megcsinálni, mert egy jó gitáros méregdrága erősítőket szokott használni, ám lehet, hogy érdemes lenne a kommentekben a kezdőknek ötletbörzét tartani. Mert azért a Guitar Rig nem feltétlenül jó mindenre, bár nagyon hasznos kis szoftver. :)
Köszi az összefoglalót. Annyiban azért "vitatkoznék" veled, hogy a semminél bármilyen gitár jobb. Nekem volt olcsó gitárom és meg tudta ölni a játékot. 2 pengetés után elhangolódott, mert a kulcsok nem voltak jó minőségűek. A nyaka borzalmas volt és a bund-ok is úgy voltak felrakva, ahogy éppen sikerült. Pár hét gyötrelmes próbálkozás után a sarokban végezte. Évekig nem is próbálkoztam gitáron, mert nem volt meg a sikerélmény, hogy tovább tanuljak játszani rajta. Most egy Ibanez GRG121DX-em van, ami már az első kézbevételkor határozottan mást mutatott mint az előző. Pár hét gyakorlás után olyan szintre jutottam, amit a régi gitárral sosem értem volna el. Ha megpengetsz egy hangot és nem azt hallod vissza amit szeretnél/kellene az nagyon el tudja venni a kedvét az embernek a további gyakorlástól. Pedig nem a tanulóban van a hiba. (Ez persze minden olcsó hangszerre igaz, nemcsak a gitárra). Én azt mondanám, hogy azért 80.000-től felfele érdemes keresgélni és az ismert gyártók termékei közül, mert ott egy "olcsó" belépőszintű gitár is már jó játékélményt tud nyujtani és minőségi kifogások sem lehetnek vele szemben. Én VOX fejhallgató erősítőket használok hozzá (classic rock és metal) így a környezetemet sem zavarom a játékommal. Vannak olyan webáruházak ahol szépkártyával is lehet fizetni és így egy picit pénztárca kímélőbb a vásárlás. :) És persze olyat vegyél ami tetszik, jó érzés kézbe fogni.
Köszi, hogy írtál! Biztos ilyen is van, amit írtál. Olyan olcsó gitárra gondoltam, ami azért működik. Amikor teljesen zöldfülűként megvettem azt az olcsó flash gitárt, az szerencsére ilyen volt. Persze az is lehet, hogy akkoriban egy olcsóbb gitár is "minőségibb" volt, mint manapság. De azért ha az ember ki tudja próbálni, ha a boltba az eladó segítőkész, akkor egy olcsó is lehet jó kezdésnek.
Köszi Csaba a magyarázatot, aktuális a videó mert épp egy elektromos gitár vásárlását fontolgatom az akusztikus mellé. Egyelőre olcsóbb lesz és egy Les Paul. 😁
Szia Csaba Elsőre egy elektroakkusztikus sikerült. Jó árban volt csinos is új is. De az álom egy igazi eredeti Stratocaster volt. A nyílegyenes tiszta hangja elbűvölt. Nos ez az álom valósággá vált.
Köszönöm szépen, előtte egy szép Fender másolatot vettem, napbarnított, natúrnyakas. De valahol még az elektronika felturbózása után sem jött annyira egyenes hang mint az eredetiből. Mindenesetre azt is megtartottam mert megszerettem. Gyakorolni tökéletes és majd a fiam is biztos örömét leli benne.
Van még egy "nagyon fontos" szempont, az pediglen a "dizájn" amibe a zember beleszeret :) Én alapvetően két gitárt szerettem volna venni, egy Les Pault és egy Stratocastert, ezek meg is lettek - és hát bőven többek ők, mint amire nekem valaha is szükségem lesz, de egyszer valaki feltett egy "dínóbőr" mintájú zöld Jacksont, kb újonnan a netre és nekem azt meg kellett vennem, mert beleszerettem :D Az égegyadta világon semmi szükségem nem volt rá, lehet mások rondának mondanák, de én azóta is sokszor leveszem a falról és kézbeveszem, mert jól esik :D Szóval vannak kevésbé praktikus szempontok is. Végezetül, gyakorolni, sztem a Stratocaster a legkényelmesebb. Legalábbis nekem.
@@gitaroznijo milyen stratora gondolsz? ibanez talán a leg kényelmesebb es az ehhez hasonlók. Szelesebb nyak kivitel a fender es masolataihoz képest amiknel nálam fent all, hogy meg ha nem is nyújtom a hurt, ala vagy fel, ugye kinek mi a kényelmesebb, sokszor a nem precíz? húr lenyomásakor úgymond "melle csúszik" az e1 es e6 húr,. Inkabb gyors szoloknál jellegzetes annak ellenére, hogy 0,13 as thomastik flatwound húrokat használok. Előfordul ez nálam original fender vagy a másolatainál is ,mig más tiposotnal nem. Talan azért, mert előnyben részesítem az archtop gitárokat amiken inkább otthon érzem magam es megszoktam. Viszont gratulálok a videóidhoz amikben sok segítséget nyújtasz nem csak a kezdo gitárosoknak. Tényleg gitározni jo! Boldog ünnepeket!
@@pj3558 Köszönöm, Boldog Ünnepeket neked is! Az Ibanez is strato forma szerintem, hiszen a "superstrat" kifejezéssel szokták illetni azt a tipikus, karcsú ibanez formát.
@@gitaroznijo Így igaz, ahogy írod. Viszont én kimondottan a fender strato vagy tele gitár utánzatokra gondoltam, ahol 1 az 1 ben megegyezik a nyak vastagsága es szélessége. Az ibanez superstratoknal azért valamivel szélesebb es vékonyabb a nyak amin legalább is nekem, kényelmesebb játszani. Az a 3mm + nyakszélesség nekem jobban bejön. Viszont kinek a pap kinek a papné. Szép napot!
annyi lenne még a kérdésem Csaba hogy van egy joe satriani forgotten Című zene számában vannak technikák hogy meg tudná mutatni gitáron nagy segítség lenne.
Köszi a videót Csaba mester én már régebb óta a gitárok világában vagyok mintse mhogy az elsőn gondolkodjak . Szinte az össze videódat láttam ,. de nem emlákszem hogy egyáltalán használtál e tremolót a gitárjátékodban. A tudásod biztosan megvan hozzá ,, azt szeretném kérdezni hogy mégis miért nem használod ??
Köszi Robi! Videóban tényleg nem, de egy-egy felvételen használtam már tremolókart. Ott tetszett, módjával szeretem én is a vijjogást, meg ilyesmit, amit a karral lehet csinálni. Szerintem eléggé ízlés kérdése a dolog. Gondolj bele, pl. Yngwie nagyon keveset használja. És számomra mégis az ő játéka a legfelszabadultabb gitárjátékok egyike. De persze elismerem, hogy a Steve Vai - Satriani vonal játéka is remek a több tremolóhasználattal. Szóval szerintem azon múlik, hogy az ember hogyan tudja kifejezni magát a zenében.
Szerintem a fogólap szélessége is fontos lehet mert nekem bár rövid ujjaim vannak de, vastagok és ezért a szélesebb fogólapon könnyebben tudok játszani.
Szia Gyuri, köszi a véleményed és megértem amit írsz. Viszont az a véleményem, hogy ezeknél a kéz/ujj nagysággal összefüggő problémák mögött sokszor valami technikai probléma van. Ha megnézed a nagy gitárosokat, akkor mindenféle ujjú, kezű gitáros van közöttük. Van kis kezű, nagy kezű, stb. Természetesen az lehet, hogy neked könnyebb szélesebb fogólapon játszani. Csak nem általánosítanék, ezért nem is beszéltem erről. De mindegy, azért ez is szempont, köszi még egyszer.
Javaslom, hogy ha egy gitártípus tetszik, akkor keress rá a youtube-on, így meg tudod hallgatni a hangját is. A szimpla és dupla hangszedő egyszerűen másképpen szól, de ez még gitárontípusonként is változik. Ezért nem láttam értelmét bemutatni egy szimpla meg egy dupla hangszedő hangját. Ha érdekel a téma, a legjobb amit tehetsz, hogy meghallgatod sok szimpla hangszedős és sok dupla hangszedős gitár hangját a youtube-on, vagy bemész boltba és ott meghallgatod, és hallani fogod a különbséget.
Sziasztok. Tetszik a videó. Az elektromos gitárhoz erősítő is kell. PL. egy olcsó otthoni erősítő th-cam.com/video/3xxxgnuE4yc/w-d-xo.html. Ami fontos szerintem az, hogy érdemes elvinni hangszerészhez. beállíttatni. Akár milyen árkategória. Egy nem beállított hangszeren, nagyon nem jó játszani, tanulni meg végképp nem. Elmegy a kedve az egésztől. Sok sikert.
Ha mar a Csaba nem valaszolt, belekontarkodok a dolgaba. Mindenre jo! A gitar hangjat elsosorban a az ujjaid hatarozzak meg. Jo gitaros kezebe mindegyik jol szol a kezdo kezebe meg nem. Ha mar halado vagy, magad is kitapasztalod. Az mar csak hab a tortan milyen hangszedot hasznalsz. Amugy meg meglesnem a kedvenc gitarosom mikor milyen hangszedot hasznal es azt utanoznam ;-}
Ilyenkor az van, hogy bizonyos dolgokra jó lesz bizonyos zenékhez. Tehát pl. metal szólózásra kevésbé jó, mert a nyaki hangszedő az egyszeres (gondolom), - azt szokták torzított hangszínen szólózásra használni - így az kevéssé bírja a torzított hangszínt. Ettől persze lehet akár torzított hangzásra is használni, csak meg kell figyelni, hogy gerjed-e, ha igen, mikor, milyen beállításon, stb. Tehát nagyon sok dologtól függ, hogy mit bír.
@@gitaroznijo Tud elég metalosan szólni, ha a kapcsolót teljesen lepöccintem. A szólózásnál a problémát a nem megfelelő nyaki kivágás adja. A 19-20. bundnál feljebb nem tudok menni. :/
Ami kérdés felmerült bennem, hogy mennyire tud egy gitár "elromolni", elhasználódni, tehát érdemes-e használtat venni? Mindenesetre, ha gitárt veszek egyszer, arra mindenképpen figyelek majd, hogy a tekerenytyűk és a bigyók rendben legyenek :) :) :)
Köszi Márk, igen, jogos a kérdés. Egy olcsóbb gitárban mindenképpen könnyebben "romolhatnak" a dolgok. Pont azért, mert kevéssé minőségi anyagból vannak. De ettől még használtat megéri venni. Azt már a szemrevételezésnél lehet látni, hogy az a használt mennyire használt valójában. Én is úgy vettem a fenderemet használtan, hogy csak az alsóbb bundoknál látszódott kopás, felül mintha vadiúj lett volna.
Bár nem vagyok teljesen otthon a témában, mert nincs floydos gitárom, de lehet, hogy inkább úgy lehet kezdőként megkülönböztetni, hogy ezeknél a gitároknál a nyak végén a nyeregnél van egy csavaros elem, amivel - gondolom én - le lehet szorítani a húrokat, hogy kevésbé hangolódjanak el. A Te gitárodon is látszik. Lehet, hogy ez nem csak a floydos gitárokra vonatkozik, de ha valaki olyat keres, amin ez nincs, akkor azért nagy valószínűséggel nem nyúl mellé. A másik lehetőség a fix húrláb, amit már tanácsoltak.
Köszönöm a segítséget! Akusztikusról fogok elektromosra váltani, remélem egyszerű lesz.
Szívesen! Megszokja az ember hamar a különbséget.
Végre valaki jól összefoglalja ezt a témát. Fix húrlábas gitár tökéletes első gitárnak.
Köszönöm Péter!
Sziasztok
Nagyon jó volt a videó , Csaba azt azért hozzá írom , hogy Kezdőknek ugyan még annyira valóban nem fontos ,
hogy milyen a gitár anyaga , de haladóknak már igen .
És inkább legyen egy jó minőségi fából , de akár gyenge hangszedővel , mert azokat ki lehet cserélni .
Árba jó ha meghúznak egy vonalat , olyan 40000- 60000 közt alá ne nagyon mennyen .
Bár kilehet fogni olcsóbban is de ritka .
A ma kapható hangszerek , még egy olcsóbb LTD nél is sok gond van pld gyorsan kopnak a bundok .
Ahogy mondtad is , be kell menni a boltba és ott megnézni kipróbálni .
@@firemann74 Köszönöm, amit írtál, jó tanácsok! Biztos így van, ha valaki már ismeri az elektromos gitárokat, akkor már számíthat a fa az egyes hangzásokhoz.
Meg többnyire másodiknak is. Aztán vannak sokan, akik örökre annál maradnak :)
@@zsoltderek8997 Igen! A hangkitartása a fix húrláb miatt ezeknek a gitároknak jobb általában.
Az egyik legjobb videó a témában, elképesztően hasznos, köszönöm! :)
Köszönöm a visszajelzésed, örülök, hogy hasznosnak találtad a videót!
Én sok évtizeddel ezelőtt szereztem az első gitárom, de olyan rosszat senkinek sem ajánlok gyakorolni. Nem én választottam, ő választott engem. (Egy csere üzlet alkalmával került hozzám). Nem is folytattam rajta pár hét után a gyakorlást. Nemrég kaptam egy újabb kuka szökevényt. Ez viszont még a hibái ellenére is játszatja magát. Az én jótanácsom mindenkinek az, hogy elsőre fogd meg azt a hangszert, nézd meg hogy tudod egyensúlyban tartani, tapogasd végig, hogy nem éles-e bármi (kilógó bundok pl.) ami akár felsértheti a kezed egy viszonylag drága gitáron is! Ha tetszik, úgy érzed, hogy tudnál rajta gyakorolni, akkor kicsit nyomkodd meg a húrokat az ujjaiddal, mennyire zörög, finoman rázd meg az egészet, hogy halld, hogy mennyire stabilok a szerelékek. Ha a vétel mellett döntesz, azonnal add oda egy profi hangszerésznek, hogy állítsa be neked elsőre! Véletlen se indulj el úgy az utadra a gitározás világába, hogy egy hangolatlan, csavarodott nyakas, félszáraz izé van nálad, mert a kukában végzi, nem a megbecsült helyén és lehet soha többé nem lesz kedved gyakorolni pár letépett körömvég és felszakad tenyér után.
Magam részéről: ha van pénzed Floyd-os gitárt végy, mert azon majd mindent is lehet játszani, ha később megtetszik valami. Nem kell húzgálni, míg nem megy az anélküli játék, cserébe status a nyakon: nem fog folyton lehangolódni, ha egyszer be lett állítva. Kell az a szerelék és drámaian csökkenti a kukába landolás eshetőségét később!
Köszi, hogy leírtad ezeket!
@@gitaroznijo Igazán szívesen! Én köszönöm a sok-sok éves munkád!
Az első egy galaxis volt az ellenségemnek se kívánnám !
Köszi a tanácsokat!
Az az igazság, hogy kb 2 hete vettem meg az első elektromos gitáromat. Imádom. Olyan vagyok vele, mint mikor egy kisgyerek beszabadult az édességesboltba. A tanácsaid csak megerősítették a választást.
Ja, igen szempontok; ha 60-80 körül már tudunk venni használható elektromos gitárt, azért a büdzsébe beletartozik, hogy a kombó is megnyomja az árat, mert egy használható darabot 25-40 között lőhetünk be. Ehhez kábel, heveder még összesen kb 10 ezer, a pengető párszázas tétel. Szóval a használható készlet összesen 100-120-tól kezdődhet.
Emellett packban is árulnak elektromos gitárt, ha jól emlékszem, a Yamahától, a Squier/Fendertől, meg az Ibaneztől láttam ilyen packokat, valahol 100-125 között. A kombók bennük jellemzően 8-10 wattosak. Ha a pack gitárja kényelmesnek találtatik, a kombón meg fejhallgató kimenet van, (fontos szempont, hogy a család nőtagja ne akarja az egész cuccot a fejünkön összetörni, míg mi gyanútlanul gyakorlunk a gitárt vinnyogtatva 😃), akkor gyanús, hogy nagyon nem nyúlunk mellé.
Köszi szépen a visszajelzésed és a leírásodat! Fontos szempontokat említettél! :)
Örülök, hogy jó gitárt választottál és hogy szeretsz rajta játszani.
Pakkba sose tanácsos venni cuccokat, mert a legsilányabb minőségek vannak belepakolva, pl: squier bullet strat+fender frontman 10G....borzalom.
@@juhaszrockmegtapasztaltam; a frontman 2 hónap alatt megunódott. Nem tartom rossznak kezdésre (legalábbis a semmitől jobb), de azóta vettem egy 15 wattos Blackstar kombót. A delay effekt miatt, OD nélkül is jobb egy picivel, mint a Frontman. A különbség viszont torzítva jött elő igazán. A Blackstar sokkal szebb hangon szól és az ISF poti miatt a régi amcsi és angol kombók hangját is szépen tudja modellezni. Jól együttműködik a Squier Stratocasterel, számomra nagy élmény ezen az összeállításon gyakorolni.
Ami érdekes, hogy a Frontman egy reverbpedállal megtámogatva, most az elektromos zongorám orgonahangzását teszi igazán élvezetessé.
A baj itt kezdődik; újra élmény lett zongorán is gyakorolni..😅
Nagy köszönet ezért a videóért. Tényleg hasznos volt. Az lenne a kérdésem, hogy ha még nem készült ilyen akkor nem lehetne egy olyan videót csinálni ami arról szólna amikor már megvan az elektromos gitárod és a kombód is, miképpen kellene beállítani a különböző zenei stílusokhoz az erősítőt és a gitár hangszínét is?
43 ezer ftért vettem az első gitárom egy Ibanez Gio,erősítővel,persze használtan,hála égnek nem floyd van rajta ,a tremoló kar sincs rá szerelve,és nem is izgat igazán,számomra így is nagy szeánsz a húr csere XD...... most Harley Benton R-457,458 al szemezek.........
Igen, megértem! :) A húrcsere tényleg egy izgi dolog az elején. Bele lehet jönni. De a floyd-os húrcsere az igazi. Ahhoz nekem még mindig szendvicset is kell csomagolnom.
Harley Bentont dicsérik. Én vettem magamnak egy utazógitárt 83 euróért (ha ellopják a kempingben, kevésbé baj), ez egy hülye testű Strato-klón (HB ST-Travel). Szerintem egészen rendesen beállítva érkezett: alacsony húrok, egész korrekt intonáció, a bundok vége is normálisan kiképezve, nem vágnak, mint egyes olcsóbb gitárokon. Kezdőnek mindemellett nem ajánlom a test kiképzése miatt, mert nincs hova letámasztani az ember karját, csak a hídra, ami viszont gyárilag floating (bár ezt nyilván át lehet alakítani egy darab fával). További előnye, hogy nulla hangja van erősítő nélkül. Volt a kezemben egy nemrégiben vett Squier by Fender Stratocaster, a nyakkiképzése szerintem roppant hasonló ahhoz. Nem egy Peavey T-60 az 1970-es évek végéről, viszont tized annyi árban, az is tény.
Vettem hozzá egy gyakorló erősítőt 77 euróért. NUX Mighty Lite BT a neve. Érdekes egy darab, van benne néhány effekt, meg egy dobgép (metronóm funkcióval!) amiket egy appal lehet beállítani. Az app tartalmaz néhány backing tracket, de az erősítő azt is tudja, hogy a telefon hangját át lehet neki Bluetoothon adni, tehát tetszőleges zenére lehet pöngetni, mondjuk a TH-cam-ról.
Mindkettő a thomann.de-ről érkezett, pár nap alatt, korrekt csomagolásban.
Egyébként, ha már elektromos gitár, kellene egy videó az erősítőkről is. Nyilván problémásabb megcsinálni, mert egy jó gitáros méregdrága erősítőket szokott használni, ám lehet, hogy érdemes lenne a kommentekben a kezdőknek ötletbörzét tartani.
Mert azért a Guitar Rig nem feltétlenül jó mindenre, bár nagyon hasznos kis szoftver. :)
@@Creutzfeld10 Köszi az írásod! Az erősítős videó tipp is klassz, csinálni fogok ilyet!
Köszi az összefoglalót. Annyiban azért "vitatkoznék" veled, hogy a semminél bármilyen gitár jobb. Nekem volt olcsó gitárom és meg tudta ölni a játékot. 2 pengetés után elhangolódott, mert a kulcsok nem voltak jó minőségűek. A nyaka borzalmas volt és a bund-ok is úgy voltak felrakva, ahogy éppen sikerült. Pár hét gyötrelmes próbálkozás után a sarokban végezte. Évekig nem is próbálkoztam gitáron, mert nem volt meg a sikerélmény, hogy tovább tanuljak játszani rajta. Most egy Ibanez GRG121DX-em van, ami már az első kézbevételkor határozottan mást mutatott mint az előző. Pár hét gyakorlás után olyan szintre jutottam, amit a régi gitárral sosem értem volna el. Ha megpengetsz egy hangot és nem azt hallod vissza amit szeretnél/kellene az nagyon el tudja venni a kedvét az embernek a további gyakorlástól. Pedig nem a tanulóban van a hiba. (Ez persze minden olcsó hangszerre igaz, nemcsak a gitárra). Én azt mondanám, hogy azért 80.000-től felfele érdemes keresgélni és az ismert gyártók termékei közül, mert ott egy "olcsó" belépőszintű gitár is már jó játékélményt tud nyujtani és minőségi kifogások sem lehetnek vele szemben. Én VOX fejhallgató erősítőket használok hozzá (classic rock és metal) így a környezetemet sem zavarom a játékommal. Vannak olyan webáruházak ahol szépkártyával is lehet fizetni és így egy picit pénztárca kímélőbb a vásárlás. :) És persze olyat vegyél ami tetszik, jó érzés kézbe fogni.
Köszi, hogy írtál! Biztos ilyen is van, amit írtál. Olyan olcsó gitárra gondoltam, ami azért működik. Amikor teljesen zöldfülűként megvettem azt az olcsó flash gitárt, az szerencsére ilyen volt. Persze az is lehet, hogy akkoriban egy olcsóbb gitár is "minőségibb" volt, mint manapság. De azért ha az ember ki tudja próbálni, ha a boltba az eladó segítőkész, akkor egy olcsó is lehet jó kezdésnek.
Köszi Csaba a magyarázatot, aktuális a videó mert épp egy elektromos gitár vásárlását fontolgatom az akusztikus mellé. Egyelőre olcsóbb lesz és egy Les Paul. 😁
Örülök, hogy segített a videó! Sok kellemes időt az új gitárhoz! :)
Köszi! 😊 Alig várom
Szia Csaba
Elsőre egy elektroakkusztikus sikerült. Jó árban volt csinos is új is. De az álom egy igazi eredeti Stratocaster volt. A nyílegyenes tiszta hangja elbűvölt. Nos ez az álom valósággá vált.
Örülök Lajos, hogy valóra vált az álmod! A Fenderek tiszta hangja nekem is nagyon tetszik.
Köszönöm szépen, előtte egy szép Fender másolatot vettem, napbarnított, natúrnyakas. De valahol még az elektronika felturbózása után sem jött annyira egyenes hang mint az eredetiből. Mindenesetre azt is megtartottam mert megszerettem. Gyakorolni tökéletes és majd a fiam is biztos örömét leli benne.
Van még egy "nagyon fontos" szempont, az pediglen a "dizájn" amibe a zember beleszeret :) Én alapvetően két gitárt szerettem volna venni, egy Les Pault és egy Stratocastert, ezek meg is lettek - és hát bőven többek ők, mint amire nekem valaha is szükségem lesz, de egyszer valaki feltett egy "dínóbőr" mintájú zöld Jacksont, kb újonnan a netre és nekem azt meg kellett vennem, mert beleszerettem :D Az égegyadta világon semmi szükségem nem volt rá, lehet mások rondának mondanák, de én azóta is sokszor leveszem a falról és kézbeveszem, mert jól esik :D Szóval vannak kevésbé praktikus szempontok is. Végezetül, gyakorolni, sztem a Stratocaster a legkényelmesebb. Legalábbis nekem.
Igaz, a dizájn is fontos. :) Egy szép gitár valóban egy műalkotás. Nekem is bejön a strato játszhatóság szempontjából.
@@gitaroznijo milyen stratora gondolsz? ibanez talán a leg kényelmesebb es az ehhez hasonlók. Szelesebb nyak kivitel a fender es masolataihoz képest amiknel nálam fent all, hogy meg ha nem is nyújtom a hurt, ala vagy fel, ugye kinek mi a kényelmesebb, sokszor a nem precíz? húr lenyomásakor úgymond "melle csúszik" az e1 es e6 húr,. Inkabb gyors szoloknál jellegzetes annak ellenére, hogy 0,13 as thomastik flatwound húrokat használok. Előfordul ez nálam original fender vagy a másolatainál is ,mig más tiposotnal nem. Talan azért, mert előnyben részesítem az archtop gitárokat amiken inkább otthon érzem magam es megszoktam. Viszont gratulálok a videóidhoz amikben sok segítséget nyújtasz nem csak a kezdo gitárosoknak. Tényleg gitározni jo! Boldog ünnepeket!
@@pj3558 Köszönöm, Boldog Ünnepeket neked is! Az Ibanez is strato forma szerintem, hiszen a "superstrat" kifejezéssel szokták illetni azt a tipikus, karcsú ibanez formát.
@@gitaroznijo Így igaz, ahogy írod. Viszont én kimondottan a fender strato vagy tele gitár utánzatokra gondoltam, ahol 1 az 1 ben megegyezik a nyak vastagsága es szélessége. Az ibanez superstratoknal azért valamivel szélesebb es vékonyabb a nyak amin legalább is nekem, kényelmesebb játszani. Az a 3mm + nyakszélesség nekem jobban bejön. Viszont kinek a pap kinek a papné. Szép napot!
@@pj3558 Okés, így már értem, hogy mire gondoltál. :)
annyi lenne még a kérdésem Csaba hogy van egy joe satriani forgotten Című zene számában vannak technikák hogy meg tudná mutatni gitáron nagy segítség lenne.
Köszönöm István az ötletet, meglátom, hogy lesz-e rá időm.
Köszi a videót Csaba mester én már régebb óta a gitárok világában vagyok mintse mhogy az elsőn gondolkodjak . Szinte az össze videódat láttam ,. de nem emlákszem hogy egyáltalán használtál e tremolót a gitárjátékodban. A tudásod biztosan megvan hozzá ,, azt szeretném kérdezni hogy mégis miért nem használod ??
Köszi Robi! Videóban tényleg nem, de egy-egy felvételen használtam már tremolókart. Ott tetszett, módjával szeretem én is a vijjogást, meg ilyesmit, amit a karral lehet csinálni. Szerintem eléggé ízlés kérdése a dolog. Gondolj bele, pl. Yngwie nagyon keveset használja. És számomra mégis az ő játéka a legfelszabadultabb gitárjátékok egyike. De persze elismerem, hogy a Steve Vai - Satriani vonal játéka is remek a több tremolóhasználattal. Szóval szerintem azon múlik, hogy az ember hogyan tudja kifejezni magát a zenében.
Szerintem a fogólap szélessége is fontos lehet mert nekem bár rövid ujjaim vannak de, vastagok és ezért a szélesebb fogólapon könnyebben tudok játszani.
Szia Gyuri, köszi a véleményed és megértem amit írsz. Viszont az a véleményem, hogy ezeknél a kéz/ujj nagysággal összefüggő problémák mögött sokszor valami technikai probléma van. Ha megnézed a nagy gitárosokat, akkor mindenféle ujjú, kezű gitáros van közöttük. Van kis kezű, nagy kezű, stb. Természetesen az lehet, hogy neked könnyebb szélesebb fogólapon játszani. Csak nem általánosítanék, ezért nem is beszéltem erről. De mindegy, azért ez is szempont, köszi még egyszer.
Most akkor mi a különbség a szimpla és dupla hangszedő között? Mert méretben látni csak a hangját nem hallottam. 🤨
Javaslom, hogy ha egy gitártípus tetszik, akkor keress rá a youtube-on, így meg tudod hallgatni a hangját is. A szimpla és dupla hangszedő egyszerűen másképpen szól, de ez még gitárontípusonként is változik. Ezért nem láttam értelmét bemutatni egy szimpla meg egy dupla hangszedő hangját. Ha érdekel a téma, a legjobb amit tehetsz, hogy meghallgatod sok szimpla hangszedős és sok dupla hangszedős gitár hangját a youtube-on, vagy bemész boltba és ott meghallgatod, és hallani fogod a különbséget.
Sziasztok. Tetszik a videó. Az elektromos gitárhoz erősítő is kell. PL. egy olcsó otthoni erősítő th-cam.com/video/3xxxgnuE4yc/w-d-xo.html. Ami fontos szerintem az, hogy érdemes elvinni hangszerészhez. beállíttatni. Akár milyen árkategória. Egy nem beállított hangszeren, nagyon nem jó játszani, tanulni meg végképp nem. Elmegy a kedve az egésztől. Sok sikert.
Nekem egy humbucker van rajta és két single. Az mihez a legjobb? :)
Ha mar a Csaba nem valaszolt, belekontarkodok a dolgaba. Mindenre jo! A gitar hangjat elsosorban a az ujjaid hatarozzak meg. Jo gitaros kezebe mindegyik jol szol a kezdo kezebe meg nem. Ha mar halado vagy, magad is kitapasztalod. Az mar csak hab a tortan milyen hangszedot hasznalsz. Amugy meg meglesnem a kedvenc gitarosom mikor milyen hangszedot hasznal es azt utanoznam ;-}
@@tiborbogi7457 Ezt mondjuk én is osztom, de szerintem nem Jackson V-vel fog valaki játszani blues-t, ahogy Telecaster-rel sem death metal-t.
@@sutiszorny8039 pedig mostanában nagyon sok zenekar használ telèt metálra.....
Ilyenkor az van, hogy bizonyos dolgokra jó lesz bizonyos zenékhez. Tehát pl. metal szólózásra kevésbé jó, mert a nyaki hangszedő az egyszeres (gondolom), - azt szokták torzított hangszínen szólózásra használni - így az kevéssé bírja a torzított hangszínt. Ettől persze lehet akár torzított hangzásra is használni, csak meg kell figyelni, hogy gerjed-e, ha igen, mikor, milyen beállításon, stb. Tehát nagyon sok dologtól függ, hogy mit bír.
@@gitaroznijo Tud elég metalosan szólni, ha a kapcsolót teljesen lepöccintem. A szólózásnál a problémát a nem megfelelő nyaki kivágás adja. A 19-20. bundnál feljebb nem tudok menni. :/
Ami kérdés felmerült bennem, hogy mennyire tud egy gitár "elromolni", elhasználódni, tehát érdemes-e használtat venni?
Mindenesetre, ha gitárt veszek egyszer, arra mindenképpen figyelek majd, hogy a tekerenytyűk és a bigyók rendben legyenek :) :) :)
Köszi Márk, igen, jogos a kérdés. Egy olcsóbb gitárban mindenképpen könnyebben "romolhatnak" a dolgok. Pont azért, mert kevéssé minőségi anyagból vannak. De ettől még használtat megéri venni. Azt már a szemrevételezésnél lehet látni, hogy az a használt mennyire használt valójában. Én is úgy vettem a fenderemet használtan, hogy csak az alsóbb bundoknál látszódott kopás, felül mintha vadiúj lett volna.
Üdvözlöm Csaba mikór lesz új videó
Köszönöm az érdeklődését, 1-2 hét múlva István, sajnos most kevesebb időm van, de igyekszem.
Bár nem vagyok teljesen otthon a témában, mert nincs floydos gitárom, de lehet, hogy inkább úgy lehet kezdőként megkülönböztetni, hogy ezeknél a gitároknál a nyak végén a nyeregnél van egy csavaros elem, amivel - gondolom én - le lehet szorítani a húrokat, hogy kevésbé hangolódjanak el. A Te gitárodon is látszik. Lehet, hogy ez nem csak a floydos gitárokra vonatkozik, de ha valaki olyat keres, amin ez nincs, akkor azért nagy valószínűséggel nem nyúl mellé. A másik lehetőség a fix húrláb, amit már tanácsoltak.
Köszi a tippet, jó ötlet, floyd-os gitárokon tényleg van a nyak végén az a csavaros húr leszorító.