Jó napot . Nem feltétlenül fontos a segèd emelö Dakota rendszer,bár jó dolog az biztos. A nagy munkadugattyú helyére a lehető legnagyobb dugattyút beépíti és megvan oldva a probléma amíg a Dakotára nem jön össze a lóvé.😊😊
Helló. A gyári MTZ orrsúly tartóra van kitalálva egy hárompontra átalakító alkatrész. Targoncával kell ráemelni a tartályt a fix hárompontra. Én raklap békával szoktam megoldani egyedül az átszerelést. Képem van egy, kettő róla, de ide nem tudom csatolni. Ha érdekel, tavasszal csinálhatok róla egy videót, hogyan is van fenn, illetve hogy kerül fel a helyére. üdv
Jó napot!szeretném kérdezni ,hogy a nitrosolt sorba, folyatva a magágyba kb mennyi liter/ha mennyiségben, alkalmazható? Mert úgy tudom ,csírázás gátló hatása van,mint a karbamidnak! Van tapasztalata kelési idővel kapcsolatban? Köszönöm ha válaszol!
Jó napot! A nitrosolnak nincs helye a magárokban. Úgy javasolt kialakítani a vetőgépen a kijuttatót ahogyan a szilárd műtrágyák esetében van. Akkor nem lesz csirázás gátló hatása, a túlzott nagy nitrogén dózis a magot vagy az apró csiranövényt kiégeti. Magárokba startert érdemes helyezni, esetleg biológiai anyagokat, de nagy dózisú nitrogént kerülném. Vannak jó starterek oldott formában is, én ebből keresnék valamit. Kén, foszfor, cink ezek általában hiányoznak a talajokból ezek pótlását oldanám meg starterként. Nagy dózisú nitrogén trágyát pedig később kell odatenni. Szerintem. Üdvözlet!
Helló! Utóbbi időben nem sok időm volt, de sok mindent alakítottam itthon a dolgokon. Egy ilyen beszélgetős videót szándékoztam csinálni az eredményekről, de ami fontosabb a tapasztalatokról összegezve. üdv Elnézést kérek!
Üdv, mostanában nem várható videó ? illetve mit tanácsolsz abba az esetben ha tavaszra maradna a magágykészítés , kukorica és napraforgó, vetemény után, betakarítás után sajnos nem volt lehetőség semmilyen talajmunkára. köszönöm közép kötött és kötött talaj
Helló Lesz majd ilyen kis csacsogós videó, területre nem megyek most ki. Olyan géppel tudsz alapművelést és magágykészítést csinálni tavasszal ami finom munkát végez. Van erről is videóm. 19-20 cm osztású grúber tökéletes munkát végez. Tavaly én 20cm-esre építettem át a grúberem. Jobb és univerzálisabb lett, mint a rövidtárcsánk. Most egy 15cm-es osztású még sekélyebben járatható grúber építésé közepén vagyok. Nem tudom, hogy néz ki a területed, de gondolom van kombájn nyom és a szállítás nyomai is meglehetnek. Én tavasszal 10-15 cm mélyen grúberolnám meg maximum. Ahogy közeledsz a vetésidőhöz úgy venném feljebb a munkamélységet. Áprilisban már 10cm mélyebben nem piszkálnám. Erre van nekem az új grúber, ha megint megcsúsznék. A tárcsával nagyon vigyázni kell, mert talpal, ken, tömörít. Szóval minél finomabb grúberlést javaslok azzal lehet a legkisebb kárt okozni. Szárzúzás nélkül viszont nem megy el. Üdv
@@18Bakelit 4 gerendásba érdemes gondolkodni. Henger nélkül. Elmunkálóval. 35x35-ös vagy 40x40-es rugós kapával. Min. 700 mm gerenda magassággal. 18-20 cm kapatávolsággal. Kapa szélessége 40-55mm között legyen. Ez univerzális gép. Húzható szárny nélkül 12-30 cm mélységig. Persze 20 cm mélységtől már nagyon nehéz húzni, de nem is kell attól mélyebben használni. 55-80 lóerő kell kb. méterenként ezzel számolhatsz.
Szia Műanyag szerelvények vannak a rendszerbe építve. A cső bilincsek saválló kivitelűek. A szivattyú direkt maró anyagok szállítására való membrános "nagy" literteljesítményű szivattyú. Kb. erre van méretezve a rendszer. Üdv
@@vagnerdenes a szivattyú a Flojet VersiJet ugye? Azért kérdeztem, mert egy konkurens bacigyártó cég képviselője az ő kijuttató rendszerük nitrosolos alkalmazására nem jósolt hosszú élettartamot.
@@alexandernaske33 Valószínű az fogaskerekes szivattyúval van. Az valóban nem szereti a maró anyagot. Nekem is van fogaskerekes szivattyú, de nem az van fenn. Az Marco UP9-es típus. Az permetezéskor jobb, mint a membrános.
Szia Elég erős időhiányban szenvedek. Több probléma volt ami miatt nem sikerült. Tavalyi év összegző videót akartam készíteni, de nem került még feltöltésre. Már lehet nem is teszem fel. Az éven terveztem majd szemléket, stb. Remélem tudom majd teljesíteni. Üdv! Szép hétvégét!
@@albertkutlak3878 Igen. Átalakult a grúber, illetve a meglévő rugós kapás grúbert átépítettem mulcs magágykészítőnek (sekélyen járatható kultivátornak).
Helló Flojet VersiJet a szivattyú. 60-70 e körül mozog az ára. NaturAgrotól került ide ez is. De attól függ mire kell. Mert pl Marco UP-9 is tud 5 bart. Az valamivel kevesebb litert szállít. Ez a gyári táblázat szerint 4,8 bar mellett tud 10,6 litert percenként. 0 barnal pedig 18,9 litert. De ez membrános szivattyú szóval van előnye és hátránya is. Mellette van nekem egy Marco UP-6 is ami 25 litert tud 2 baron. Így cserélgethető. Üdv!
Jó napot! Igen meg vagyok maximálisan elégedve. Nagyon szerencsés vétel volt plusz így hogy a tömörítő kerekek szögét lehet állítani, így bármilyen talajállapotra be lehet állítani. Nedves talajnál nagy előny volt tavaly, de idén nem kedvezett eddig az időjárás sajnos.
Köszönöm a választ nagyon gondolkodom ezen a vetőgépen ár érték arányban igen kedvező reméljük a jövő évet ezzel kezdjük. Nyíregyházán árulnak onnan várom az ár ajánlatot. Sokan dicsérik.
Helló Most látom, hogy igazad van. Már nagyjából látszik mi hol hogy működött. És lehet nem is kell bajolni a sortisztítóval. Még azért várok, de most nem kezdem el, mert lehet tényleg tök felesleges lesz. Sajna a kevés eső miatt még ez a mozgatás is felesleges. Neked jól sikerült vetni? Megvan a Tempo?
@@vagnerdenes szerintem is felesleges, nekünk egy jd 1750 van maxemereg xp vetőegységgel, a sima magároknyitó csoroszlya is beleteszi gond nélkül direktbe a tavalyi gabona tarlóba ami csak glifóval le lett fúja és gyönyörűen kikelt, viszont a helyedbe én az egyik oldalon a sima gumi zárókerék helyett tennék fel tüskés-et mert jobban összenyomja, nekünk bevált
@@kalcsicsbalint Helló. Azért a JD szerintem 3 kategóriával komolyabb vetőgép, mint ez az Agrion valaha lesz. A vegyes megoldás lehet hogy jó nem vitatkozom. Nekem hamarabb volt mint ahogy Norbi elkezdte nagyban árulni. Én próbáltam is, de nem jött be. A Martin till inkább nedves körülmények között jó, sajnos az éven ez nem volt jellemző. Tomson tömörítő lenne a jó, de az meg sárosba nem tökéletes :D szóval maradt ez a gyári. Martin till lesz majd megfelelő hegyezéssel. De addig amíg nem esős idő lesz addig ez marad fenn ami a gyári. Én a magnyomónak látom értelmét és JD-re kapható alapból. Azzal már jó dolgokat lehet csinálni.
Jó napot
. Nem feltétlenül fontos a segèd emelö Dakota rendszer,bár jó dolog az biztos. A nagy munkadugattyú helyére a lehető legnagyobb dugattyút beépíti és megvan oldva a probléma amíg a Dakotára nem jön össze a lóvé.😊😊
Köszönöm a tanácsot! :)
Üdv! Arról kérhetnek infót, vagy kèpet, hogy a tartály miként van felfogatva a gép elejère? Köszönöm
Helló.
A gyári MTZ orrsúly tartóra van kitalálva egy hárompontra átalakító alkatrész. Targoncával kell ráemelni a tartályt a fix hárompontra. Én raklap békával szoktam megoldani egyedül az átszerelést. Képem van egy, kettő róla, de ide nem tudom csatolni. Ha érdekel, tavasszal csinálhatok róla egy videót, hogyan is van fenn, illetve hogy kerül fel a helyére.
üdv
Jó napot!szeretném kérdezni ,hogy a nitrosolt sorba, folyatva a magágyba kb mennyi liter/ha mennyiségben, alkalmazható? Mert úgy tudom ,csírázás gátló hatása van,mint a karbamidnak! Van tapasztalata kelési idővel kapcsolatban? Köszönöm ha válaszol!
Jó napot!
A nitrosolnak nincs helye a magárokban. Úgy javasolt kialakítani a vetőgépen a kijuttatót ahogyan a szilárd műtrágyák esetében van. Akkor nem lesz csirázás gátló hatása, a túlzott nagy nitrogén dózis a magot vagy az apró csiranövényt kiégeti.
Magárokba startert érdemes helyezni, esetleg biológiai anyagokat, de nagy dózisú nitrogént kerülném. Vannak jó starterek oldott formában is, én ebből keresnék valamit. Kén, foszfor, cink ezek általában hiányoznak a talajokból ezek pótlását oldanám meg starterként. Nagy dózisú nitrogén trágyát pedig később kell odatenni. Szerintem.
Üdvözlet!
Mikor lesz új videó?
Helló!
Utóbbi időben nem sok időm volt, de sok mindent alakítottam itthon a dolgokon. Egy ilyen beszélgetős videót szándékoztam csinálni az eredményekről, de ami fontosabb a tapasztalatokról összegezve.
üdv
Elnézést kérek!
Üdv, mostanában nem várható videó ? illetve mit tanácsolsz abba az esetben ha tavaszra maradna a magágykészítés , kukorica és napraforgó, vetemény után, betakarítás után sajnos nem volt lehetőség semmilyen talajmunkára. köszönöm közép kötött és kötött talaj
Helló
Lesz majd ilyen kis csacsogós videó, területre nem megyek most ki.
Olyan géppel tudsz alapművelést és magágykészítést csinálni tavasszal ami finom munkát végez. Van erről is videóm. 19-20 cm osztású grúber tökéletes munkát végez. Tavaly én 20cm-esre építettem át a grúberem. Jobb és univerzálisabb lett, mint a rövidtárcsánk. Most egy 15cm-es osztású még sekélyebben járatható grúber építésé közepén vagyok.
Nem tudom, hogy néz ki a területed, de gondolom van kombájn nyom és a szállítás nyomai is meglehetnek. Én tavasszal 10-15 cm mélyen grúberolnám meg maximum. Ahogy közeledsz a vetésidőhöz úgy venném feljebb a munkamélységet. Áprilisban már 10cm mélyebben nem piszkálnám. Erre van nekem az új grúber, ha megint megcsúsznék. A tárcsával nagyon vigyázni kell, mert talpal, ken, tömörít.
Szóval minél finomabb grúberlést javaslok azzal lehet a legkisebb kárt okozni. Szárzúzás nélkül viszont nem megy el.
Üdv
@@vagnerdenes Köszönöm gyors válaszod, gruberom még nincs , minden más van xD
milyet érdmes építeni? esetleg szárnyas kapás?
@@18Bakelit 4 gerendásba érdemes gondolkodni. Henger nélkül. Elmunkálóval. 35x35-ös vagy 40x40-es rugós kapával. Min. 700 mm gerenda magassággal. 18-20 cm kapatávolsággal. Kapa szélessége 40-55mm között legyen. Ez univerzális gép. Húzható szárny nélkül 12-30 cm mélységig. Persze 20 cm mélységtől már nagyon nehéz húzni, de nem is kell attól mélyebben használni. 55-80 lóerő kell kb. méterenként ezzel számolhatsz.
Ez a rendszer hogy bírja a nitrosol-t? Nem ette meg a szerelvényeket?
Szia
Műanyag szerelvények vannak a rendszerbe építve. A cső bilincsek saválló kivitelűek. A szivattyú direkt maró anyagok szállítására való membrános "nagy" literteljesítményű szivattyú.
Kb. erre van méretezve a rendszer.
Üdv
@@vagnerdenes a szivattyú a Flojet VersiJet ugye? Azért kérdeztem, mert egy konkurens bacigyártó cég képviselője az ő kijuttató rendszerük nitrosolos alkalmazására nem jósolt hosszú élettartamot.
@@alexandernaske33 Valószínű az fogaskerekes szivattyúval van. Az valóban nem szereti a maró anyagot. Nekem is van fogaskerekes szivattyú, de nem az van fenn. Az Marco UP9-es típus. Az permetezéskor jobb, mint a membrános.
Miért nincsenek új vudeók?
Szia
Elég erős időhiányban szenvedek. Több probléma volt ami miatt nem sikerült.
Tavalyi év összegző videót akartam készíteni, de nem került még feltöltésre.
Már lehet nem is teszem fel.
Az éven terveztem majd szemléket, stb. Remélem tudom majd teljesíteni.
Üdv! Szép hétvégét!
@@vagnerdenes Köszönöm a válaszodat . Az ota történt valami gépészeti fejlesztés?
@@albertkutlak3878 Igen. Átalakult a grúber, illetve a meglévő rugós kapás grúbert átépítettem mulcs magágykészítőnek (sekélyen járatható kultivátornak).
Köszönöm a válaszodat
Szia Dénes!
Milyen 12 voltos szivattyúd van, ami 6 bárt tud. mi a neve,hány l/perc, hol vetted, mennyibe került ? Köszi
Helló
Flojet VersiJet a szivattyú. 60-70 e körül mozog az ára. NaturAgrotól került ide ez is.
De attól függ mire kell. Mert pl Marco UP-9 is tud 5 bart. Az valamivel kevesebb litert szállít.
Ez a gyári táblázat szerint 4,8 bar mellett tud 10,6 litert percenként. 0 barnal pedig 18,9 litert. De ez membrános szivattyú szóval van előnye és hátránya is. Mellette van nekem egy Marco UP-6 is ami 25 litert tud 2 baron. Így cserélgethető.
Üdv!
Nézd meg az új kverneland optimáknak a sávtisztítóját.
Szia! Az Agrion vetőgéppel meg vagy elégedve?
Jó napot!
Igen meg vagyok maximálisan elégedve. Nagyon szerencsés vétel volt plusz így hogy a tömörítő kerekek szögét lehet állítani, így bármilyen talajállapotra be lehet állítani. Nedves talajnál nagy előny volt tavaly, de idén nem kedvezett eddig az időjárás sajnos.
Köszönöm a választ nagyon gondolkodom ezen a vetőgépen ár érték arányban igen kedvező reméljük a jövő évet ezzel kezdjük. Nyíregyházán árulnak onnan várom az ár ajánlatot. Sokan dicsérik.
👍👍 Magárokba mit juttatál ki?
Szia
Oldott P, Zn, B, Mn van ahol ment amalgerol illetve Natur Nova (foszfor megkötés a kérdés).
Szerintem,az elővágó elég lenne.Brazilok nem használnak sortisztítót.Tisztított sor,jobban gyomosodik.
Helló
Most látom, hogy igazad van. Már nagyjából látszik mi hol hogy működött. És lehet nem is kell bajolni a sortisztítóval. Még azért várok, de most nem kezdem el, mert lehet tényleg tök felesleges lesz. Sajna a kevés eső miatt még ez a mozgatás is felesleges.
Neked jól sikerült vetni? Megvan a Tempo?
@@vagnerdenes Agrion maradt még.Vettem rá elővágó tárcsákat.
@@vagnerdenes szerintem is felesleges, nekünk egy jd 1750 van maxemereg xp vetőegységgel, a sima magároknyitó csoroszlya is beleteszi gond nélkül direktbe a tavalyi gabona tarlóba ami csak glifóval le lett fúja és gyönyörűen kikelt, viszont a helyedbe én az egyik oldalon a sima gumi zárókerék helyett tennék fel tüskés-et mert jobban összenyomja, nekünk bevált
@@kalcsicsbalint Helló.
Azért a JD szerintem 3 kategóriával komolyabb vetőgép, mint ez az Agrion valaha lesz.
A vegyes megoldás lehet hogy jó nem vitatkozom. Nekem hamarabb volt mint ahogy Norbi elkezdte nagyban árulni. Én próbáltam is, de nem jött be. A Martin till inkább nedves körülmények között jó, sajnos az éven ez nem volt jellemző. Tomson tömörítő lenne a jó, de az meg sárosba nem tökéletes :D szóval maradt ez a gyári. Martin till lesz majd megfelelő hegyezéssel. De addig amíg nem esős idő lesz addig ez marad fenn ami a gyári. Én a magnyomónak látom értelmét és JD-re kapható alapból. Azzal már jó dolgokat lehet csinálni.