Satikšanās un saruna ar Pēteri Blūmu un Imantu Lancmani Dobeles pilī 28.11.2024

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 22 ธ.ค. 2024
  • Dobeles pilī viesojas Imants Lancmanis un Pēteris Blūms
    28. novembra vakarā Dobeles pilī noritēja Dobeles novada muzeja rīkotā tikšanās ar mākslas vēsturnieku, mākslinieku un Rundāles pils atjaunotāju Imantu Lancmani un arhitektu, Dobeles pils jaunā veidola autoru Pēteri Blūmu.
    Ievadot vakaru, Dobeles novada muzeja vadītāja Baiba Golubeva sacīja: “Mūsu pilī ir sajūtams īpašs vietas gars. Šī ir paša vieta gan ar savu vēsturi, gan ar savu atdzimšanas stāstu. Varu droši teikt, ka pils ir ne tikai Dobeles sirds, bet arī simbols tam, kā mēs, caur pagātnes mantojumu, veidojam šodienu, un protams, nākotni. Šodien mēs dzirdēsim divus ļoti īpašus stāstus. Stāstus, kurus faktiski šķir gadsimti, bet tos apvieno mīlestība un pietāte. Mīlestība pret vietu un vietas garu un pietāti pret personībām, kas šeit dzīvojušas. Šodien ir īpaša diena, jo mūsu vidū ir divi izcili profesionāļi, kuru darbs un zināšanas ir nenovērtējams ieguldījums Latvijas kultūrā un vēsturē.”
    Pēteris Blūms savā stāstījumā “Īsā versija par garo atskaiti. 20 gadi Dobeles pilī” interesantus iepazīstināja ar atziņām, kas radušās 20 gadu garumā, izzinot Dobeles pils arhitektūru un būvvēsturi.
    Klausītāji varēja detalizēti izsekot gan pils dažādajiem būvniecības periodiem, gan soli pa solim apjaust mūsdienu projekta risinājumā izmantotos principus.
    Imants Lancmanis klātesošos ieveda dziļi Kurzemes-Zemgales valdnieku Ketleru dzimtas vēsturē. Savā stāstījumā “Pomerānijas Grifs un Zemgales alnis: hercogiene Elizabete Magdalēna”
    Lancmanis lika uzsvaru uz Dobeles pilij nozīmīgo hercogieni un viņas ģimeni. Detalizētajā ekskursā interesentiem bija iespēja iepazīties ar hercogienes ģimenes traģiskajiem notikumiem, kas veidojuši vēlākās Kurzemes - Zemgales valdnieces pasaules uztveri un vedusi pie dažkārt kontroversālas rīcības. Tāpat sīki tika izskaidrots hercogienes ieguldījums gan Dobeles pils pārbūvēs, gan valstiski nozīmīgos procesos, kā arī viņas nozīmei sava audžudēla hercoga Jēkaba dzīvē.

ความคิดเห็น •