Як гарно і спокійно доводиться інформація.Дуже приємна українська мова,можна слухати безкінечно.Щиро дякую за україномовний канал.Слава Україні та її героям!
Панi Оксано, ви- найкраще джерело знань, спокiю, впевненостi, настрою у наш важкий час!!!! Слухати вас дуууууже приемно, користуюся вашими порадами, дякую вам!!!! Ви не уявляете, наскiльки корисний та важливий ваш канал та контент, який ви нашою рiдною мовою розповсюджуете❤😊 дякую вам !!!!!!!
Я в захваті від ваших лекцій.Мені подобається ,як Ви доносите до слухача свою інформацію- це дуже корисно і доступно для сприйняття.Побобається слухати українську мову, разом з вами продовжую її удосконалювати , бо я перейшла на українську після вторгнення на нашу землю ворога, але ще не дуже вільно володію нею .І за це теж дякую вам.А взагалі ви нагадуєте мені мою вчительку з хімії, ви різні, але, коли слухаю вас, завжди згадую її...
Дуже дякую за Вашу працю, за Ваш чудовий канал) Такої кількості корисної, науково обгрунтованої інформації я ще на жодному каналі не бачила. Низький уклін!
Як же добре бути розумною. От би ще такого лікаря зустріти в житті. Це ж людині теж потрібно знати наявність чи відсутність мікроорганізмів, амінокислот, вітамінів,дріжджів чи що там в тілі повинно бути,чи не бути.
Лайфхаки з мікробіологічної лабораторії: в кришках робиться дірка по центру, туди вставляється ватно-марлевий тампон (можна і жіночий) (входити має щільно), і в такому вигляді стерилізується. Всі середовища для бактерій ми завжди так обробляли, ніколи не було заражень. Сполучення з атмосферою потрібно для того, щоб не стрельнули банки, і для вирощування аеробів. Щодо уникнення зараження - після стерилізації ставимо наші банки з середовищем в тепло на кілька днів. Якщо щось живе лишилось - проявиться
Дякую за доповнення. Для мене ці "хитрощі" відомі, а от для глядачів будуть дуже помічними. Бо не про всі тонкощі встигаю розповідати. До того ж, це були одні з перших відео - більше уваги і напруження до процесу фільмування 🤭. Дякую.
Ой, то не у прямому сенсі квас як напій. То "побічний продукт" від заквашування буряка на борщ. А для цього просто чистите буряки, ріжете їх на 2 чи 4 (залежно від розміру, щоб у банку увійшов), заливаєте водою. Через 2-3 дні ставите у погріб. Потім і буряки, і квас використовуємо для борщу. Так робили чоловікова бабуся і мама. І мені так подобається. Хоча іноді і свіжий буряк використовую. Тоді тушу його (разом з цибулею і морквою) у сироватці. Але то вже інша історія.
Дякую за відео. Я чула таку інформацію, що хліб на заквасці корисніший через те, що опара проходить повний шлях ферментації (це займає більше доби за рецептом), завдяки чому довгий ланцюжок глютену розкладається на маленькі ланцюжки, тому краще потім засвоюється людиною і не викликає алергії навіть у тих, у кого непереносимість глютену ( наче б то непереносимість саме зв'язана з неспроможністю засвоїти такими людьми цілі ланцюжки глютену). Натомість "швидкий" хліб, який випікають якнайшвидше на підприємствах не проходить всі потрібні вистоювання, саме тому до нього можуть бути питання. Наскільки ця інформація правомірна, на Ваш погляд?
Дякую Вам за запитання. Достеменно відомо, що при непереносимості глютену треба уникати хліба білого, цільнозернового, на заквасці, житнього, картопляного, лавашу ( і все, що на нього схоже). Глютен - це білок і він набухає, але розщеплюється лише ферментативно у кишківнику.
Доброго часу доби,мені дуже подобається Ваші відео но в мене пи ання по дріжжах я давно печу хлів на своїй заквасці і чула цо нема різниці на яких дріжжах пекти, но провела свій дослід на пасці , спекла на заквасці та на дріжжях ,як ранвше, і мій організм відреагував, після споживання пасхальної випічки на дріжжах маю печію, це причина чому я не купую хліб, а печу,а пипечка на заквасці не даю мені печеї, в закваску до борошна я обов'язково додаю висівки, ❤,
Добрий день! Велика вдячність за ваш канал. Якщо ви знаєте як можна застосувати для городу прострочений розчин хлорфіліпту? Чомусь мені здається, що міг би буть корисним.
Хлрофіліпт (спиртовий або масляний розчин) - це хлорофіли евкаліпту, які застосовують проти стійких до антибіотиків стафілококів. Щодо рослинних бактеріозів препарат не випробовувався (у будь-якому разі - офіційних дан их нема). А от сама не випробовувала. Скоріш за все, рослина не зможе засвоїти велику молекулу.
Велика Вам дяка за урок вирощування корисних для рослин бактерій. Пані Оксано, підкажіть, будь ласка, чи можна у поживний розчин замість цукру додавати мед, який вміщує і глюкозу, і фруктозу, і сахарозу?
Мої Вам вітання. Дякую за відгук і за запитання. У мене була спроба використати мед (заради цікавовсті), але одного разу не вийшло. Більше не намагалась. Думаю, через сильні антибактеріальні властивості меду. Хоча можна пробувати. Можливо, це буде дуже довгий процес. З чистими вуглеводами або гліцерином це займає 2-4 дні
Дякую, дуже інформативно! Але думаю може треба більше ніж пів банки вирощувати, щоб вистачило на весь сезон? Я правильно зрозумів, що можна в холодильнику зберігати до кінця сезону?
Так. Я показувала на пів банки, щоб зручніше було знімати. А вирощую у 1,5 л банці по 2-3 рази (якщо є можливість, то від різних виробників "першоджерела"). Можна. Я зберігаю у погребі ( у холодильнику нема місця)
Э 2 питання: 1. Якось ви писали у коментарях з приводу препаратів для вигрібних ям септиків тощо, обіцяли відео з цього приводу)))) 2. Біологічна принада на основі мишиного тифу, я так розумію там специфічний штам сальмонели. Чи можливо такі препарати наростити у домашніх умовах, бо ті що випускаються мають дуже короткий термін придатності, а гризунів ц цьому році геть багато. Не встигаю замовляти ці препарати). Наче вони й дохнуть але чомусь гірше ніж минулі роки від цих же препаратів( Раттер, Бактороденцид)
Вітаю пані Оксано! Підскажіть будь ласка в 1 банку на відео, який то препарат? Не зрозуміла?? 1. Фітоцид, 2. Бітоксібацилін 3. Лепідоцид 4. ???? Дякую за ваші відео 🙏🙏🙏 дуже корисна і цінна інформація!!😊
В принципі, може підійти. Там суміш бактерій (роду Bacillus), тому розвиватись вони можуть нерівномірно, конкуруючи. Але, хто б там не переміг, користь буде.
Можна, звичайно. Але це ефективніше використовувати навесні. Троянди - дуже невибагливі і гарно приймуться і без триходерми. Якщо маєте перепрілий компост чи перегній - для них дуже приємний бонус.
Бо іншого не було. Крім того, механічно очищує рану (піна "виносить" на поверхню бруд, який міг потрапити). А також має деякі кровоспинні властивості. А от загоєнню ран перешкоджає (доведено сучасними дослідженнями)
Вітаю Вас! Дуже цікава та корисна інформація! Давно спадало на думку, що можна робити самотужки щось схоже на байкал, але до справи так і не дійшло... Як на Ваш погляд, чи можна щось корисне зробити із старого борошна?
Вітаю.Я у вас запитувала про мікоризу, бо знайшла її у ,, Біонорма,,, але там гарна на мою пенсію ціна, а хочеться виростити щось путнє, а не таке сяке
Цей препарат дуже гарний. Але купувати є сенс за високу ціну тільки тим, хто продає продукцію. А ще, якщо у Вас збіднені, піщані грунти. Там дуже гарний набір мікроорганізмів, але можна обійтись і меншим набором. У одному з наступних відео розповім.
Може. Треба брати надійні препарати (перевірених виробників) і стерелізувати середовище. Також аспергіл є у всіх дома, у компості, у термофільному чаї (хто ним користується). Життя бентежне(. Але вони таки трохи відрізняються зовні - триходерма і аспергіл
Якщо Ви маєте на увазі препарат Мікориза МікоФренд з серії Жива земля, то там суміш грибів та бактерій. Вони справді корисні. Але щоб ця користь мала реальний ефект (рослини не хворіли, не вражались шкідниками та і просто краще розвивались), треба її багатенько). Бацили, як бачите, легко виростити. Ще виростимо гриби - і зможете свою мікоризу створити. Хоча можна спробувати відтворити і одразу усю суміш з Мікоризи.
Пані Оксана, я сьогодні придбав Бітоксибацилін і Лепідоцид від БТУ центру, а коли приїхав додому, то виявив що в описі препарату і на одній і на іншій пачці один штам бактерії Bacillus thuringiensis var. Kurstaki з одним і тим самим титром... Чи означає це те, що там одне й те саме?
Ні, це не один препарат, хоча близькі. Лепідоцид містить більшу кількість та відрізняється білковим складом ендотоксинів. Це робить його більш специфічним щодо лускокрилих комах (різних метеликів, молі, совок і їхніх гусениць). Бітоксибацилін містить ще й екзотоксини, а ендотоксинів менше.
@@2v4vomelnyk0v2v підкажіть, вчора готував поживне середовище і на дні банки після кип'ятіння випав рудий осад хлоп'ями, це так і має бути, чи я щось накосячив?
Добрий день. Велике дякую за ваш труд. А після того, як виростили і поставили у прохолодне місце, калатати банки не потрібно, тоді вже кисень їм не потрібний? Чи додаати пероксид водню?
Щоб підтримувати здатність їх до розмноження, потрібен кисень. А далі, для використання (коли наросло їх достатньо) - не обов'язково. Рідина буде містити і бактерії, і продукти їхньої життєдіяльності.
Велике спасибі. Я користуюсь давно біопрепаратами, але вирощувати чомусь не виходило. Конспектую ваші відео, записую поради. Буду пробувати. Дякую, дякую, дякую!
На жаль, так. Актоцид, як і актофіт (і інші подібні препарати) складається з аверсектинів/аверміктинів, .які є продуктами переробки. Вони не містять живої складової, яку можна виростити
Слава Україні! Чи можна поживний розчин якийсь час зберігати,чи кожен раз колотити? І Ще,розумію,що у цьому можливо Ви не практик,але теоретичне Ваше відношення до кролячого посліду Зараз взагалі відмовляються від будь яких добрив від тварин,але у нас є кролі і кури і ми їм взимку стелимо отаву (сіно другого-третього покосу без насіння) В город під оранку ми розвозимо його з ям,а от як з грядками постійними на вашу думку?
Підстилковий гній (послід) від власних домашніх тварин - це краще, ніж без підстилки. Тим більше краще, ніж чужий або куплений. Якщо складаєте його і даєте хоч трохи розкластися (3-5 місяців) - нормально. Але, однаково, послід краще з осени і у грядки. Користь від нього буде лише на наступний рік, коли буде перероблений мікроорганізмами.
Або за 15 хвилин при кип'ятінні). Для наших цілей. Крім того, розчин потрібно хоч приблизно стерелізувати. Маєте власні напрацювання - викладайте та дайте посилання.
@@2v4vomelnyk0v2v напрацювання відклав до зими,хоч тема дуже цікава,але з шкільного курсу біології памʼятаю 1 оболонка дріжджів геміцелюлоза- руйнуємо - луг,кислота ,ферменти,висока температура ну ще хіба яка інша хімія, але при високій температурі отримаємо денатурацію і коагуляцію білків і вони стануть завсім не розчинними! Якщо варити довго отримаємо непрогнозований суп із залишків білків , можливо там і буде якись відсоток вільних амінокислот. Метод довгого нагрівання десь бачив на просторах нету,і суть його в тому щоб запрацювали ферменти,які є в самих дріжджах .
Для тих цілей, які я переслідую, таке руйнування білків та інших сполук якраз годиться. Можливо, це не у повній мірі гідролізат, але й не автолізат. Щось середнє. Але, повірте, працює такий суп. Можливо, у вас якісь інші цілі, тоді можна морочитися з витримуванням у термосі протягом доби. Якщо ж чиста біохімія - тоді треба спецкурс організовувати. А ми - по сільському господарству))). Удачі Вам.
Пані Оксано, вкотре дякую за Ваші відео. Будь ласка, уточніть щодо "бонусного добрива": - використовуємо базову рідину не кип'ячену? - як зрозуміти готовність? - для поливання розводити чи ні? Дякую!
Слава Україні! Вчора пішла купувати гліцерин, мене в аптеці спитали, це якась реклама пішла?,Бо багато людей почали купувати гліцерин. Гліцерин, чомусь, став досить дорогий_ за 25 г просять 61 грн. А я ще згадую, що у 2015 він якось різко з 3 до 10 грн. подорожчав, Пам,ятаю тому, що купувала його для консервування квіів для букету нареченої,
Як гарно і спокійно доводиться інформація.Дуже приємна українська мова,можна слухати безкінечно.Щиро дякую за україномовний канал.Слава Україні та її героям!
Панi Оксано, ви- найкраще джерело знань, спокiю, впевненостi, настрою у наш важкий час!!!! Слухати вас дуууууже приемно, користуюся вашими порадами, дякую вам!!!! Ви не уявляете, наскiльки корисний та важливий ваш канал та контент, який ви нашою рiдною мовою розповсюджуете❤😊 дякую вам !!!!!!!
Дякую за Ваш відгук.
Я в захваті від ваших лекцій.Мені подобається ,як Ви доносите до слухача свою інформацію- це дуже корисно і доступно для сприйняття.Побобається слухати українську мову, разом з вами продовжую її удосконалювати , бо я перейшла на українську після вторгнення на нашу землю ворога, але ще не дуже вільно володію нею .І за це теж дякую вам.А взагалі ви нагадуєте мені мою вчительку з хімії, ви різні, але, коли слухаю вас, завжди згадую її...
Дякую Вам:)
Дуже дякую,я люблю вас слухати
Героям слава!💛💙
Боже, як ви цікаво розповідаєте! Якби ж у мене в школі була така вчителька...😔😊
Дуже щиро дякую за Вашу роботу, рада що знайшла цей канал , приємно і корисно слухати.
Дуже цікаво Вас слухати, щоразу дізнаюсь щось нове. Дякую за Вашу працю! Україна переможе, коли в неї є такі люди!
Мені дуже цікаво самій спробувати виростити біопрепарати. Дякую. Слава нашим захисникам! Перемоги і миру!
Як бальзам на душу ваші уроки. Нехай щастить.
Навзаєм.
Дуже дякую за Ваші лекції, вони неймовірно корисні!
Дуже дякую за Вашу працю, за Ваш чудовий канал) Такої кількості корисної, науково обгрунтованої інформації я ще на жодному каналі не бачила. Низький уклін!
Як же добре бути розумною. От би ще такого лікаря зустріти в житті. Це ж людині теж потрібно знати наявність чи відсутність мікроорганізмів, амінокислот, вітамінів,дріжджів чи що там в тілі повинно бути,чи не бути.
лікар - Василь Чайка
Знайшла! Щиро дякую за такі поради
Велика подяка ! Дуже цінна інформація- доступно і корисно
Це неперевершено: так просто про складне❤
Як стану дивитись Ваші відео, то одним ніколи не обмежуся :).. а є час, то "залипаю" на годину і більше.. Дякую Вам. Здоров'я Вам і Перемоги нам!
Дякую! Бажаю вам всього доброго! Але ж класні кришечки!
Таки так! Кришки - вогонь!)))
Добра лекція! Дякую, що ділитися своїми знаннями. Дуже корисно!
Ура.Ще новини.Цікаво ,щира подяка за вашу працю.
дуже круте відео, дуже дякую
Лайфхаки з мікробіологічної лабораторії: в кришках робиться дірка по центру, туди вставляється ватно-марлевий тампон (можна і жіночий) (входити має щільно), і в такому вигляді стерилізується. Всі середовища для бактерій ми завжди так обробляли, ніколи не було заражень. Сполучення з атмосферою потрібно для того, щоб не стрельнули банки, і для вирощування аеробів.
Щодо уникнення зараження - після стерилізації ставимо наші банки з середовищем в тепло на кілька днів. Якщо щось живе лишилось - проявиться
Дякую за доповнення. Для мене ці "хитрощі" відомі, а от для глядачів будуть дуже помічними. Бо не про всі тонкощі встигаю розповідати. До того ж, це були одні з перших відео - більше уваги і напруження до процесу фільмування 🤭. Дякую.
Дякую,дякую, дякую пані Оксано нарешті потрапила на ваші відео, дуже доступно, в мене питанне ,чи користувалися ви " емочкой", дякую!!!
Дякую за корисну інформацію. Вдячна за Вашу працю.
Дякую Вам за відгук)
Дякую велике за українську мову і таке інформативне відео
Дякую Вам, пані Оксано, за інформацію.
Дякую за корисну інформацію.
ДЯКУЮ Вам шановна пані Оксано❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Дуже корисно.Дякую.
Зайшов на канал, а там такі роліки інтересні, підписався не думаючи. Дякую за інформацію.
Дякую за Ваш відгук
Дуже цікавий контент, слава Україні!
Героям слава!
Дякую!Мені дуже подобається і науковий і практичний підхід !👏👏👏👏
Дякую.Дуже корисні поради
Дякую за дуже корисну інформацію.
Дякую.Дуже цікаво.
Дякуу!
Дякую за вашу працю.
Дуже дякую❤
Велике дякую
Дуже цінна інформація, дякую, що ділитесь! При нагоді поділіться ще рецептом приготування вашого бурякового квасу.
Ой, то не у прямому сенсі квас як напій. То "побічний продукт" від заквашування буряка на борщ. А для цього просто чистите буряки, ріжете їх на 2 чи 4 (залежно від розміру, щоб у банку увійшов), заливаєте водою. Через 2-3 дні ставите у погріб. Потім і буряки, і квас використовуємо для борщу. Так робили чоловікова бабуся і мама. І мені так подобається. Хоча іноді і свіжий буряк використовую. Тоді тушу його (разом з цибулею і морквою) у сироватці. Але то вже інша історія.
@@2v4vomelnyk0v2v дякую!
Дякую за відео. Я чула таку інформацію, що хліб на заквасці корисніший через те, що опара проходить повний шлях ферментації (це займає більше доби за рецептом), завдяки чому довгий ланцюжок глютену розкладається на маленькі ланцюжки, тому краще потім засвоюється людиною і не викликає алергії навіть у тих, у кого непереносимість глютену ( наче б то непереносимість саме зв'язана з неспроможністю засвоїти такими людьми цілі ланцюжки глютену). Натомість "швидкий" хліб, який випікають якнайшвидше на підприємствах не проходить всі потрібні вистоювання, саме тому до нього можуть бути питання. Наскільки ця інформація правомірна, на Ваш погляд?
Дякую Вам за запитання. Достеменно відомо, що при непереносимості глютену треба уникати хліба білого, цільнозернового, на заквасці, житнього, картопляного, лавашу ( і все, що на нього схоже). Глютен - це білок і він набухає, але розщеплюється лише ферментативно у кишківнику.
@@2v4vomelnyk0v2v Дякую за відповідь, ще один міф розвіяно :)
Дякую за цікаву інформацію. Слава Україні!
Щиро дякую. Дуже цікаво
Мені здалося громіздким і складним😮 процес виготовлення. Треба терпіння в добре вивчити тему. Прослухати потрібно кілька раз.
Нічого громіздкого: приготувати середовище і забезпечити його стерильність.
Дуже корисна інформація👍👍👍
Дякую за Ваш відгук
Дякую!
Слава Україні! Пані, Оксано, як ви важаєте, чи можна використовувати рідкі біопрепарати для домашнього розмноження. Дякую
Звичайно!
Доброго часу доби,мені дуже подобається Ваші відео но в мене пи ання по дріжжах я давно печу хлів на своїй заквасці і чула цо нема різниці на яких дріжжах пекти, но провела свій дослід на пасці , спекла на заквасці та на дріжжях ,як ранвше, і мій організм відреагував, після споживання пасхальної випічки на дріжжах маю печію, це причина чому я не купую хліб, а печу,а пипечка на заквасці не даю мені печеї, в закваску до борошна я обов'язково додаю висівки, ❤,
Закваска - то також дріжджі, але дикі, ті що живуть на зерні, висівках.
Добрий день!
Велика вдячність за ваш канал. Якщо ви знаєте як можна застосувати для городу прострочений розчин хлорфіліпту? Чомусь мені здається, що міг би буть корисним.
Хлрофіліпт (спиртовий або масляний розчин) - це хлорофіли евкаліпту, які застосовують проти стійких до антибіотиків стафілококів. Щодо рослинних бактеріозів препарат не випробовувався (у будь-якому разі - офіційних дан их нема). А от сама не випробовувала. Скоріш за все, рослина не зможе засвоїти велику молекулу.
@@2v4vomelnyk0v2v дякую безмежно за відповідь
👍💪✌
Велика Вам дяка за урок вирощування корисних для рослин бактерій. Пані Оксано, підкажіть, будь ласка, чи можна у поживний розчин замість цукру додавати мед, який вміщує і глюкозу, і фруктозу, і сахарозу?
Мої Вам вітання. Дякую за відгук і за запитання. У мене була спроба використати мед (заради цікавовсті), але одного разу не вийшло. Більше не намагалась. Думаю, через сильні антибактеріальні властивості меду. Хоча можна пробувати. Можливо, це буде дуже довгий процес. З чистими вуглеводами або гліцерином це займає 2-4 дні
Дякую, дуже інформативно! Але думаю може треба більше ніж пів банки вирощувати, щоб вистачило на весь сезон? Я правильно зрозумів, що можна в холодильнику зберігати до кінця сезону?
Так. Я показувала на пів банки, щоб зручніше було знімати. А вирощую у 1,5 л банці по 2-3 рази (якщо є можливість, то від різних виробників "першоджерела"). Можна. Я зберігаю у погребі ( у холодильнику нема місця)
Э 2 питання:
1. Якось ви писали у коментарях з приводу препаратів для вигрібних ям септиків тощо, обіцяли відео з цього приводу))))
2. Біологічна принада на основі мишиного тифу, я так розумію там специфічний штам сальмонели. Чи можливо такі препарати наростити у домашніх умовах, бо ті що випускаються мають дуже короткий термін придатності, а гризунів ц цьому році геть багато. Не встигаю замовляти ці препарати). Наче вони й дохнуть але чомусь гірше ніж минулі роки від цих же препаратів( Раттер, Бактороденцид)
Добрий вечір. Скажіть будь ласка, чи спрацює термофільний чай проти мілдью на винограді? Дякую.
Я не використовую термофільний чай, тому не можу поділитися досвідом
Вітаю пані Оксано!
Підскажіть будь ласка в 1 банку на відео, який то препарат? Не зрозуміла??
1. Фітоцид,
2. Бітоксібацилін
3. Лепідоцид
4. ????
Дякую за ваші відео 🙏🙏🙏 дуже корисна і цінна інформація!!😊
Біокомплекс -БТУ-р універсальний (азотфіксуючі, фосфор-та каліймобілізуючі грунтові бактерії, фунгіцидні бактерії широку спектру дії та інші)
@@user-oq6gf6cx8r А Гуміфренд не підходить?
В принципі, може підійти. Там суміш бактерій (роду Bacillus), тому розвиватись вони можуть нерівномірно, конкуруючи. Але, хто б там не переміг, користь буде.
П.Оксано,ячи можна застосовувати триходермін в порошку змішуючи з землею,а потім щедро полити(для посадки троянд)?
Можна, звичайно. Але це ефективніше використовувати навесні. Троянди - дуже невибагливі і гарно приймуться і без триходерми. Якщо маєте перепрілий компост чи перегній - для них дуже приємний бонус.
А про перекису водню цікаво, для чого ми на рану наливали?
Бо іншого не було. Крім того, механічно очищує рану (піна "виносить" на поверхню бруд, який міг потрапити). А також має деякі кровоспинні властивості. А от загоєнню ран перешкоджає (доведено сучасними дослідженнями)
Доброго дня, гриби будете вирощувати на зерні? Очікую відео!
Зерна не маю. Використовую перлову крупу:). Але зручніше це робити на перліті. Покажу незабаром
Вітаю Вас! Дуже цікава та корисна інформація! Давно спадало на думку, що можна робити самотужки щось схоже на байкал, але до справи так і не дійшло... Як на Ваш погляд, чи можна щось корисне зробити із старого борошна?
Мітаю. Можна. Незабаром розповім.
Підкажіть, будь ласка, зробити напій на основі сінної палички - це хороша ідея? Я бачила, що є імуномодулятор на основі сполук з сінної палички
Не візьму на себе такої відповідальності - це має бути виготовлене у відповідних санітарних умовах та під мікробіологічним контролем.
У вас біокомплекс для орхідей від БТУ "Жива земля"? Якщо ні , то ,якого виробника ? І яка назва на пляшці?
То таки було добриво для орхідей, але якогось іншого виробника (було рік тому - не звертала уваги). Але це не має жодного значення!
Вітаю.Я у вас запитувала про мікоризу, бо знайшла її у ,, Біонорма,,, але там гарна на мою пенсію ціна, а хочеться виростити щось путнє, а не таке сяке
Цей препарат дуже гарний. Але купувати є сенс за високу ціну тільки тим, хто продає продукцію. А ще, якщо у Вас збіднені, піщані грунти. Там дуже гарний набір мікроорганізмів, але можна обійтись і меншим набором. У одному з наступних відео розповім.
Щойно дізналася, що під личиною вирощених корисних триходерм може критися аспергил :( Що скажете?!
Може. Треба брати надійні препарати (перевірених виробників) і стерелізувати середовище. Також аспергіл є у всіх дома, у компості, у термофільному чаї (хто ним користується). Життя бентежне(. Але вони таки трохи відрізняються зовні - триходерма і аспергіл
Дякую. Дуже цінна інформація. Лепідоцид - бту маю. Хочу знати, чи підійде для розмноження?
Так, звичайно, підійде
@@2v4vomelnyk0v2v Щиро-щиро дякую.
2рази прокрутила роликі не почула скільки градусів вода при заселенні бактерій ????
Кімнатна, не більше 30
Вибачте, якщо можна, то порадьте чи варто купувати мікоризу для своїх рослин, чи дасть це суттєвий прибуток та користь.Дякую.
Якщо Ви маєте на увазі препарат Мікориза МікоФренд з серії Жива земля, то там суміш грибів та бактерій. Вони справді корисні. Але щоб ця користь мала реальний ефект (рослини не хворіли, не вражались шкідниками та і просто краще розвивались), треба її багатенько). Бацили, як бачите, легко виростити. Ще виростимо гриби - і зможете свою мікоризу створити. Хоча можна спробувати відтворити і одразу усю суміш з Мікоризи.
@@2v4vomelnyk0v2v б
@@vaha5966 підкажіть,поділіться досвідом,де саме з лісу,і який має вигляд вона мікориза.
Пані Оксана, я сьогодні придбав Бітоксибацилін і Лепідоцид від БТУ центру, а коли приїхав додому, то виявив що в описі препарату і на одній і на іншій пачці один штам бактерії Bacillus thuringiensis var. Kurstaki з одним і тим самим титром...
Чи означає це те, що там одне й те саме?
Ні, це не один препарат, хоча близькі. Лепідоцид містить більшу кількість та відрізняється білковим складом ендотоксинів. Це робить його більш специфічним щодо лускокрилих комах (різних метеликів, молі, совок і їхніх гусениць). Бітоксибацилін містить ще й екзотоксини, а ендотоксинів менше.
@@2v4vomelnyk0v2v підкажіть, вчора готував поживне середовище і на дні банки після кип'ятіння випав рудий осад хлоп'ями, це так і має бути, чи я щось накосячив?
Що, багато того рудого? Таке може бути від води наприклад. Не повинно зашкодити.
@@2v4vomelnyk0v2v дякую, повинно вийти, бо бурління немає і запах з'явився)
Я не зрозуміла, скільки треба брати добрива на основі мікроорганізмів для поливу? Не треба розводити, так і поливати?
Ви маєте на увазі мікроорганізми, вирощені самостійно. Я їх беру орієнтовно пів склянки на відро.
Добрий день. Велике дякую за ваш труд. А після того, як виростили і поставили у прохолодне місце, калатати банки не потрібно, тоді вже кисень їм не потрібний? Чи додаати пероксид водню?
Щоб підтримувати здатність їх до розмноження, потрібен кисень. А далі, для використання (коли наросло їх достатньо) - не обов'язково. Рідина буде містити і бактерії, і продукти їхньої життєдіяльності.
@@2v4vomelnyk0v2v Дякую
Велике спасибі. Я користуюсь давно біопрепаратами, але вирощувати чомусь не виходило. Конспектую ваші відео, записую поради. Буду пробувати. Дякую, дякую, дякую!
Слава ЗСУ Слава Україні! Дякую,що ви є Я вірно зрозуміла,що на 1 л води всипати 15-20 гр сухих дріждів?
Так
дуже дякую@@2v4vomelnyk0v2v
Не почула добре,і не зрозуміла що ви кладете в 0.5 банки.
Скажіть будьласка,актоцид можна виростити?Актофіт я зрозуміла,не можна
Напевно і актоцид ні.І за яких температур можна обробляти біопрепаратами,а коли вже не буде користі?
Вітаю вас з днем знань!!!!
На жаль, так. Актоцид, як і актофіт (і інші подібні препарати) складається з аверсектинів/аверміктинів, .які є продуктами переробки. Вони не містять живої складової, яку можна виростити
Дякую! Дякуємо ЗСУ!
Дякую вам за відповідь!!!
Слава Україні! Чи можна поживний розчин якийсь час зберігати,чи кожен раз колотити? І Ще,розумію,що у цьому можливо Ви не практик,але теоретичне Ваше відношення до кролячого посліду Зараз взагалі відмовляються від будь яких добрив від тварин,але у нас є кролі і кури і ми їм взимку стелимо отаву (сіно другого-третього покосу без насіння) В город під оранку ми розвозимо його з ям,а от як з грядками постійними на вашу думку?
Підстилковий гній (послід) від власних домашніх тварин - це краще, ніж без підстилки. Тим більше краще, ніж чужий або куплений. Якщо складаєте його і даєте хоч трохи розкластися (3-5 місяців) - нормально. Але, однаково, послід краще з осени і у грядки. Користь від нього буде лише на наступний рік, коли буде перероблений мікроорганізмами.
дякую щиро
@@2v4vomelnyk0v2v
От би складові були написані в описі списком
Я поки малодосвідчений ютубер, тому дякую за зауваження. Обов'язково врахую. Хоча дуже не вистача часу:)
Розкажіть будь ласка про бакаші.
Дріжджі гинуть при 40 градусах, але гідролізат з них отримують при 50-60 градусах витримуючи 18-24години
Або за 15 хвилин при кип'ятінні). Для наших цілей. Крім того, розчин потрібно хоч приблизно стерелізувати. Маєте власні напрацювання - викладайте та дайте посилання.
@@2v4vomelnyk0v2v напрацювання відклав до зими,хоч тема дуже цікава,але з шкільного курсу біології памʼятаю 1 оболонка дріжджів геміцелюлоза- руйнуємо - луг,кислота ,ферменти,висока температура ну ще хіба яка інша хімія, але при високій температурі отримаємо денатурацію і коагуляцію білків і вони стануть завсім не розчинними! Якщо варити довго отримаємо непрогнозований суп із залишків білків , можливо там і буде якись відсоток вільних амінокислот. Метод довгого нагрівання десь бачив на просторах нету,і суть його в тому щоб запрацювали ферменти,які є в самих дріжджах .
Для тих цілей, які я переслідую, таке руйнування білків та інших сполук якраз годиться. Можливо, це не у повній мірі гідролізат, але й не автолізат. Щось середнє. Але, повірте, працює такий суп. Можливо, у вас якісь інші цілі, тоді можна морочитися з витримуванням у термосі протягом доби. Якщо ж чиста біохімія - тоді треба спецкурс організовувати. А ми - по сільському господарству))). Удачі Вам.
Пані Оксано, вкотре дякую за Ваші відео. Будь ласка, уточніть щодо "бонусного добрива":
- використовуємо базову рідину не кип'ячену?
- як зрозуміти готовність?
- для поливання розводити чи ні?
Дякую!
Слава Україні! Вчора пішла купувати гліцерин, мене в аптеці спитали, це якась реклама пішла?,Бо багато людей почали купувати гліцерин. Гліцерин, чомусь, став досить дорогий_ за 25 г просять 61 грн. А я ще згадую, що у 2015 він якось різко з 3 до 10 грн. подорожчав, Пам,ятаю тому, що купувала його для консервування квіів для букету нареченої,
Гліцерин широко використовують: у косметиці, у харчовій промисловості тощо.
Доброго вечора, от випадково натрапила на такий канал, дуже суголосний: www.youtube.com/@organic2023
Дякую!