Там скоріш за все нюанс може бути: якщо ти прийшов на забруднене місце і в цей час до тебе навідалась інспекція, то вони легко зможуть виписати штраф саме тобі, тому є сенс із приходом на рибалку зі старту прибирати місце щоб не було прецеденту.
@@ОлександрЄрмоленко-о7в Ви праві. Тим-більше якщо приїхали на автомобілі. Але по вигляду сміття можна здогадатися, що його не щойно залишили на березі.
@@Usogo_Po_Trohu тут лоскотний момент...тепер рибалки зацікавлені трахать тих хто збирається уходити з місця і тут ти прийшов на його місце, таке буває.) А ще цікаво як воно буде працювати якщо є сміття скажімо в 30 метрах від твого місця лову... тобто щоб не приходилося прибирати грубо кажучи весь берег від сміття...
@@Usogo_Po_Trohu А несколько лет назад рыбохрана подчинялась экологии. Знаю двух и ныне работающих инспекторов, которые ранее в меру своих сил решали проблемы водоемов. например... типа если копаешь экскаватором проход для лодки к дому, то почисть ерик к нерестилищу. Видел целую аллею посаженных деревьев вдоль воды местным, которого тот же инспектор поймал на спиле дерева на берегу. Не говорю, что без греха, но слишком наглеть не давали. Потом каждый год инспекцию перебрасывали из рук в руки, по два раза в год меняли начальников , порезали зряплаты и тд. Короче, отбили всякое желание работать . Экология вообще превратилась во всеобщую крышу. Ей некогда заниматься водоемами- она бабло косит.
Надіюся рибінспектори почніть якісно виконувати свою роботу. Бо як сітки ставлять браки, то їх не докличешся. А коли зимою на жерлиці ловлять, то видивляються хто поставив більше 7ми
Немножко знаком с системой рыбохраны. Знаю инспекторов искренне болеющих за состояние водоемов. Согласен, что не все такие. Но тут дело на 90% в руководстве. Именно оно крышует браконьеров и решает кому и где ловить. Крышевать бригады камбальщиков или ловцов осетровых - это не уровень инспектора. И часто даже не уровень его начальника. Или погранцы могут выпустить браконьеров и не дать выход инспекции. Часто баконьерят под мусорами, прокуратурой, экологами, теми же пограничниками и инспекторов просто посылают. Вот они и ходят в садки заглядывают, потому что начальство должно их обеспечить каким-то занятием. До тех пор , пока наверху не будет порядка, все меры внизу - это сизифов труд.
@@Usogo_Po_Trohu коли викликаєш поліцію,і кажеш що затримуйте під час витягування сіток,то тобі відповідають ,що вони самі розберуця як і кого затримувати!!!Після цього бажання їх викликати пропадає само собою,простіше самому зловити тих .андонів і набити їм .бала!!!
@@ВладимирГалкин-л9ш Хай би всі ловили на вудки по правилах і риби було б багато у наших водоймах. А бракам і промисловості та аграріям хай рахують по таксах кожну мертву рибу і думаю після таких величезних сум задумаються чи варто займатися такими неправильними справами чи ні
Я знаю багато водойм де риба просто вимирає бо їх як не (отруюють) то бракує води і натомість ловлю її та переміщаю в водойми з більш перспективним для її розвитку , я вважаю що я такий не один , мені риба особливо не потрібна але щоб врятувати, в цьому вчинку немає нічого протизаконного !
Заборонили переселяти рибу через те, що риболов випадково може переселити хвору рибу у нову водойму і від цього захворіє інша риба яка живе в цій водоймі.
@@Usogo_Po_Trohu , волонтерам пофіг, вони косять бабки, то заселяють навіть не аборигенні види риб. А з сміттям, потрібно штат нагляду за берегом водойми. На свідомість ніхто не може надіятись. І який розмір штрафу передбачено.
Очень порадовало про мусор, но кто за этим следить будет? Мы как на острова не приедем, постоянно приходится со своим мусором и свинский забирать, но всё невозможно забрать. Больше всего бесит тот факт, что свиньи тоже на лодках, так неужели тяжело в лодку забрать мусор??!!!!
Потому, что свиньи. И хоть это не патриотично, но в Украине их не менее половины, кто бы что мне не доказывал. Обычно, когда я начинаю с того, что собираю и сжигаю чужие пакеты , бумагу и собираю стеклотару в пакет, то на меня смотрят с непониманием. В лучшем случае мусор сложат в кучку. Типа ... кому надо, тот пусть и уберет. К сожалению прошли те времена, когда продукты упаковывали в особую бумагу, а бутылки стоили столько, что их всегда забирали. И когда инспектор КАЖДЫЙ день ходил пешком по берегу и следил за порядком.
@@АлександрВ-л8щ А ещё есть люди, гордящиеся тем, что закапывают мусор, они реально думают, что делают хорошо. Нет, к сожалению мы видели эти захоронения, когда берег подмывает и вскрываются могильники, а в середине острова?... это ужасно. Закапывать органику нужно, а не пластик кульки и бутылки. Даже пепел от пластика ядовит для земли, увозить с собой, это единственный выход.
@@НаталияМалая-е2ы Единственный выход - это меньше пластиком пользоваться. В так ненавидимом многими СССР продукты заворачивали в специальную , быстро распадающуюся бумагу и перевязывали бумажной веревочкой. В магазин ходили с сеточками авоськами, которых в кулаке можно было штук пять спрятать. А сейчас стоимость упаковки не редко превышает стоимость продукта. К примеру - напитки, чипсы, таблетки и тд. Это бизнес. А как метко когда-то сказал Томас Джозеф, "Нет такого преступления, на которое не пойдет капитал за 300% прибыли". Поэтому мы обречены жить в мусоре до тех пор, пока его будет выгодно производить.
100% Ездил редко и не надолго. Много работы, но всегда с собой мусорные пакеты возим. Сначала пара часов уборки береговой линии (благо машина большая, не сложно до мусорных баков довезти) потом часик на спортивный спининг. Колличество мусора просто порожает.
Никогда не понимал людей составляющих подобные правила. Больше рыбы мы теряем не от количества удочек ,крючков и спиннингов,а от электороудочек и химических и прочих сбросов в водоёмы
@@Usogo_Po_Trohu шкода, що культурних рибаків та відпочиваючих не багато. Щороку по Дністрі прибираємо сміття та збираємо скло, так на нас як на кончених дивляться.
@@porodni-kurchata Надіюся в майбутньому буде все добре, хоча діти продовжуть смітити як і їхні батьки. Але знаю таких, що з дитинства вчать малечу не смітити
Щодо щуки і Карпа - тут би все навпаки. Риби у водоймах мало то щука тепер виб'є ще більше. Карп , нереститься пізно і коли появитися мальок то хижаки його знищують практично до нуля. Це стосується невеликих ставків і озер.
Нажаль ви праві, щука виїсть всю дрібноту. В одному мілкому ставку було дуже багато ротана, який ховався в зарослях очерету. Підняли воду на пів метра і щука практично повністю виїла цього шкідника. Але як вона зробила добру справу в тому ставочку, так може наробити біди в тих ставках, де нереститься короп, лин...
Потому, что должности ихтиологов занимают или бездари или случайные люди. Как-то спорили с одной такой по поводу зарыбления низовьев одной из рек толстолобом. У речного толстолоба летом животы забиты мальком. Стаи огромные - в лодку запрыгивают. Аргумент с ее стороны был типа что это не наше дело. Деньги под это дело выделили и все. Хотя зарыбление это основа воровства. Кто знает сколько и кого выпустили? А со щукой - нужно запретить продавать щучью икру (кстати - источник описторхоза). Я еще помню времена, когда сорную рыбу, типа окуня, плотвы, уклейки, густеры , можно было ловить в запрет и без ограничений.
@@ДмитрийБутенко-р3ч Та нє ,правила мають працювати - але не безуглі мають їх писати . Вже так насрали рибалкам у голови що чорт ногу зломить . Воду кидати ,у нерест війна спише ? Як це ще діда з вудкою , за ці злодіяння до суду не тягнуть ?
А если в каждом бывшем районе построить маленький рыбзавод с 4-мя рабочими местами , чтобы производить и выпускать малька бесплатно в водоемы района . Ввести летом и осенью ( а зимой бесплатно ) месячный абонент в 100 гривень , то пользы будет намного больше. Но когда видишь картину где крутые парни вечером ловят рыбу электроудочками ,а на следующий день ходят по озеру с инспекторами рыбоохраны ,то понимаешь всю дурь правил рыболовства.
ДУМАЮ что нужно платить за то, что МЫ выходя на набережную дышим свежим воздухом идущим от воды ... А когда ОН (воздух) пахнет отходами от депутатских заводов двойной тариф .... мне кажется нужно учится культуре общения с природой рыболов любитель появляется у воды 1 - 3 раза в месяц и если чаще, то это пенсионер. ... с минимальной пенсией... и еще 100 грн абонемент .... если вышел из дома ГАД значит есть деньги что бы набраться сил ... отдай ... глупость а те кто вопреки законодательству построил дом с личным причалом тоже 100 грн за подход к воде или как .... люди сколько можно говорить глупостей
Вместо того чтобы бороться с браконьерами и рыбоохраной которая их крышует верховна зрада как всегда наехала на самых беззащитных -рыбаков ганьба удочками никогда рыбу не выловишь
Ну, как сказать. Днестр и Дунай... Найти место на местах, более менее пригодных почти не возможно. Низовья Днестра и Глубокий Турунчук - уловы до 100 кг в день на рыло. Именно на рыло. Рыбалка от 700 гр.в день с носа. Берега захвачены и застроены домиками, беседками, навесами и тд. Крышуют все, кому не лень. От местных прокуроров, ментов и пограничников до экологии и депутатов. Инспекцию вообще ни во что не ставят. Разве что изредка договорные рейды с журнашлюхами. Выше по течению бесплатно, уловы намного хуже, но мест тоже нет. Так сколько вылавливается рыбы в сутки? А в месяц?
@@afonchenkoknives не поверю я за одну рыбалку скармливаю ведро полтора различных прикормов и если поймаю хоть 5-6кил за три дня счастлив а чтобы у нас выпускали малёк в Днестр не слышал вот тебе и Рыбалка запрещать и деньги с рыбаков драть проще простого
Багато с чим з Вами згоден ,про свиноматок на березі водойм ,в лісах,та навіть просто на вулицях міста,нажаль кількість сіток та любителів бистрого лову не зменшується (( Але надіймося на краще майбутнє в житті !!!! Все буде Україна перемога за нами!!! НХНЧ!
Наловил сколько сьеш,умертвил,почистил на водоеме слегка приводил.Чтобы не пропала.Ни одна структура и слова по закону не имеет права тебе это то сказать.Это рыбный продукт.Всем успехов,в рыбалке.Просто мелочь отпускайте,и будет нашим детям,счастье!
Процедура досмотра садков ,кулькова,личних вещей юридически не прописана,,, так что інспектора надо культурно на рідній українській мові треба посилати на х,,,р
Спасибо всем кто выкладывает ролики типа ,,три ведра карася за час рыбалки,,😊 и огромное спасибо заботливым составителям правил рыбалки .надо еще ввести смертную казнь если ловишь рыбу га два крючка и не разговариваешь с инспектором держвною мовой😊😊😊😊
Скільки в же обговорено, на різних каналах, про нові правила рибальства. Тільки нажаль, як завжди, наші "мудрі" вершителі законів, знову надівають штани через голову. По новому закону, вилов щуки, заборонено з 15 лютого. А ось у Дніпропетровській області вирішили, що щуці достатньо часу, щоб до 01 березня віднереститися. З 01 березня, дали дозвіл на промисловий вилов риби. Таке враження, що до першої декади червня, якщо не дозволити промисловий вилов риби, в Україні настане голод. А може декому так ікрички хочеться? Мабуть, але більше грошенят. Бо немає жодного контролю, скільки риби виловлюється, і скільки грошей не надходить до бюджету країни, а осідають в гаманцях ділків, які вміють робити гроші з повітря, як вони хваляться.
Коли читаєш подібне, складається враження, що людей добрих, чесних, справедливих як таких просто не існує. Просто добрими ми називаємо тих, яким ссикотно бути злими, чесними - тих, яким не світять хабар чи розпил... А справедливі - це взагалі соціальне дніще, з якого не вийшли ні мєнти, ні рибоохоронці, ні навіть упирі з верховної ради.
Да. За чистоту підтримую. Але ще потрібно щоб депутати теж встановили обмеження на свою заробітну плату і премії до неї. Це звичайно не тільки депутатів стосується...
Ще, потрібно заборонити птахам, переносити ікру риби з одного водойма на інший!!! Кожну вимогу правил, обов"язково, мають письмово обгрунтовувати у цьому ж пункту правил!!! Ми, Украінці, розумні люди, помірковані, і, необгрунтовані безглузді вимоги ніколи не погодимося виконувати!!! Досить вже Зебіли накерували, напризначали і наприймали!!!! Слава Україні!!!
@@Usogo_Po_Trohu Вот и птиц коснулись. И давно пора. Низовья Дуная. Дунайский биосферный заповедник. Это там, где косят камыш на продажу за бугор в проммасштабах.Где сейчас выставили на приватизацию не существующий порт. Где развели шакалов, которые выжрали всю живность в округе от кузнечиков до зайцев и поросят. Так вот... Насчет птиц. На территории ДБЗ гнездятся тысячи бакланов и пеликанов. А осенью с потомством их число достигает десятков тысяч. Питаются они в основном на взморье и в устье Дуная, а так же в озерах Сасык, Китай, Кугурлуй и тд. Если взять среднее число в десять тысяч и перемножить на всего 1 кг рыбы в день, то за пол года получим 1800 ТОНН!!!!! Причем это в основном такие виды как кефаль, молодь дунайской селедки, молодь карпа. Это при практически полном отсутствии естественных нерестилищ. Иногда хочется спросить кое-кого... у нас в Конституции написано про людей или про бакланов?
А чи можна використовувати човен на веслах для рибалки в період нерестової заборони на дозволені два гачки, або спінінг з блешнею? (Південний Буг, нижче Ладижинського водосховища).
як їсти не буде чого, то піду рибалити, і плював я на заборони. а поки їсти є що, то не бачу потреби знищувати рибу. хай живе, росте велика - привелика 😉
@@Usogo_Po_Trohu справа не у дозволі чи забороні. справа у тому, що із початком війни стає шкода кожну букашку, і рибу також. як не стає питання з'їсти або здохнути з голоду, то не бачу потреби знищувати
Огорчило Про 50см на Щуку и 3кг общего веса....и почему я не могу держать в садке сколько хочю? потом отпущу! Просто по итогу рыбалки охото сделать фото не с 3-мя кг, а со всем уловом...
Добра и мира! попробую коротко! Пенсионер. имею авто и лодку. Выезжал на рыбалку на 5-10 дней, в зависимости от компании. В основном это был отдых на природе , ну и рыбалка! Домой всегда хотелось привезти свежачка! Как теперь ? Все равно 3 кг + 1?
@@Usogo_Po_Trohu Та купа ставків вільних від оренди. Я сам колись орендував. Заледве розірвав договір, потім ніхто не хотів той ставок брати. Мене то перестало цікавити.
Якщо ви рибалите в Дніпроському водосховищі, тоді мінімальний розмір для плітки становить 18 см. Також для Чорноморського регіону встановлено 18 см, та для Азовського регіону на плітку 14 см. Але на всіх інших водоймах України на плітку немає мінімального розміру для вилову. Наприклад, є біля вашого будинку ставочок і там можете ловити і забирати плітку будь-якого розміру.
Привіт, з деякими речами я не зовсім згоден, наприклад я хотів наловити линків на водосховищі і запустити в ставки в своєму селищі, що в цьому поганого??????
Я думаю, що нічого поганого в переселенні риби. Але це правило ввели, щоб випадково не переселити хвору рибу у ноу водойму. Адже від хворої риби може заразитися свя риба у цій водоймі.
Постійно заселяю кар'єри рибою. Вже 4 рік намагаюся розвести судака . За рибок везу звідусіль від 300гр до 1кг . На даний момент прижився короп, карась, плітка, червонопірка, окунь, щука надіюсь що і судак . З лином туго, важко дістати зарибок .
Мабуть правила рибальства потрібно писати рибакам любителям, тоді браконьєрам і решті чиновникам( які на цьому наживаються) буде не до безглуздих законів і наживи. Хай закінчиться війна, а потім потрібно писати петицію на зміну правил - рибалок любителів у нас вдосталь.
На мой взгляд само понятие петиции унизительно. Типа холопы челобитную царю пишут, на барина жалуются. Сколько петиций сработало? Можно еще в центральную прачечную жаловаться. А когда-то было такое понятие, как всенародное обсуждение. Но то было в страшном и кошмарном СССР, когда в каждой луже рыба была. Это конечно утопия, н7о я бы слегка изменил систему власти... Считаю, что те, кто выбирает должны отвечать за результаты своего выбора. То есть должны быть открытые списки избирателей и результаты голосований и люди должны финансово нести ответственность за косяки депутатов и президентов. Только тогда будет включаться мозг и не будут верить обещаниям. В ранней Хазарии был весьма полезный опыт воспитания начальства. Начальство избиралось на период и после чего его деятельность оценивалась . Если человек на посту принес вред - его просто убивали. Вот я думаю, где не воровали.
Якщо цікаво про США, штат Іллінойс. Ліцензія на рік - біля 15 доларів. Кожна водойма має свої правила. Мінімальний розмір щуки переважно -120 см (не вважається їстивною, тільки як спорт). Судак - 45 см, але не більше 100 см. Великоротий окунь - від 45 см і не більше 2 шт. Полосатий окунь - переважно кількість необмежена на малих, але якщо окунь від 40 см, то не більше 2-х, але є озера і без таких обмежень. Соми - не зустрічав обмежень, їх як гною багато і всюди, вважається несмачним і нечистим. Короп - просять не відпускати, а викидати в смітник чи залишати на березі, вважається неїстивним як і товстолоб та білий амур. На мою думку найсмачніша риба - крапі, це різновид окуня. Можна брати від 23 см, не більше як 20 шт. Але є озера без обмежень. Можна на дві вудочки по 2 гачки, але не на всіх водоймах, може бути без обмежень. Штрафи - біля 1000 доларів. Я на рибалці десь 20-30 разів на рік. На перевірку поліції попадаю десь раз на рік - дивляться ліцензію, рахують рибу, міряють. Іноді бачу як арештують чи виписують штраф за порушення. В штаті закон забороняє ходити на рибалку чоловікам чи жінкам, якщо вони мають борги по аліментах.
А скільки та де можна ловити дешевої скумбрії . Тут одна інфузорія радила купувати та їсти . Так ми з такими цінами можем тільки подивитись . Де вона ловиться та яка норма вилову ?
За щуку довжина перебір, + норма хоча б 5 кг. Не кожен може позволити в сезон десятки разів їздити, А то раз виїдеш і зразу ж норма 3 кг..( А так щеб можливо зняти б з карася обмеження, або хоча б до певної міри..
Щуку на сільських ставках від 50 см проблематично піймати, потрібно було б зробити хоча б 40-42 см. А 5 кг могли б зробити без проблем, адже на тих самих сільських ставочках часто 3 кг проблематично піймати
Потрібно дізнаватися для кожної області окремо. У всякому випадку зараз розпочинається нерестова заборона, тому на човнах в цей період не можна рибалити.
Я рыбу не беру никогда,но бывают случаи когда щука берёт воблер в шахту и повреждает себе жабры.Что делать в таком случае?Если отпустить,она не выживет,а вот если отдать малоимущим семьям,то в радость.
Краще таку щуку відпустити, якщо вона не має 50 см, або ви піймали її у період з 15 лютого по 31 березня. Бо якщо впіймають рибінспектори, буде неприємна ситуація з таксою та штрафом.
Під відео є посилання на наказ де ви знайдете табличку про мінімальний дозволений розмір риби. Раніше по всій териротії України на плітку був мінімальний розмір 18 см, тепер мінімальнйи розмір залишився на дніпровських водосховищах, в Азовському та Чорноморському регіоні. А по всіх інших водоймах України плітку можна забирати будь-якого розміру.
А що робити з тими хто на своїх катерах мало того що плавають без меж, то щей гадять в річку викидаючи пляшки із спиртного пачки з цигарок , взяти річку Раставиця в с.Трушки київської області там з берега роблять смітник а в річку страшно ноги опустити стільки скла , п,Яна молодь на водних мотоциклах не знають що таке повага ні до річки, ні до природи . Річка Рось повиводили стічні труби у воду а владі нема до цього діла
Ловіть карася сряблястого будь-якого розміру, але якщо ви рибалите в Чорноморському або Азовському регіоні, то там мінімальний розмір до вилову 15 см. Памятайте про добову норму вилову в розмірі 3 кг + 1 риба
І звідки на ринку щучки по 300 гр. підлящик по 20 см та інша заборонена до вилову риба до 3 кг + трофей????? мабуть у спортсменів купують по три кг на добу!!!
Було б добре, якби заборонили продавати на ринках та в магазинах рибу меншу від мінімального розміру. Для відмазки кажуть, що це риба з орендованих водойм і промисловикам дозволено забирати певний відсоток маломірної риби від загальної кількості улову
Все нормально, тільки не зрозуміла заборона переселяти рибу в інші водойми. Де б ми взяли жереха в тернопільському озері, як би його рибалки любителі не привезли з Дністра.
Кажуть, що можна випадково хвору рибу переселити у водойму від якої захворіє інша риба. Але ви праві, якби не рибаки аматори, у наших водоймах було б набагато менше риби
вот интересно, а негласное правило 1 хвоста будет работать? там сказано, что маломерной рыбы можно наловить 10% от нормы по весу = 10% * (3 кг + 1 хвост) = 300 г + 1 хвост... И вот по судачку: получается, судачка 280 г забрать можно, а 350 г - нет? В итоге решил для себя так: 1 хвост можно забрать любого размера (он ловится обычно 250-500-800 г и весь маломерный). Ну буду стараться брать одного 500-800.
для респондент з Австрії, а у Вас на Ваших водоймах виловлюють рибу сітками і тралами так звані рибхози. Це першопричина що в наших водоймах майже немає риби.
В правилах написано, що в садку не більше 3 кг риби?🥴 А про кількість садків згадується? Тоді беремо декілька садків і в кожному тримаємо (не забираємо!) по 3 кг риби і нічого не порушуємо.🤒
есть способ проще Дед, Баба, Внук, Внучка, собака Жучка, кошка Мурка, мышка Норушка да курица Душка и цыплят немного поместятся в лукошко..... каждому по садку .... 3 кг это 10 шт карасей по 300 грн. а ВСЕ остальное штраф если удачное место это за час ... а что потом за 100 грн делать на берегу ???? если ловить рыбу нельзя ??? А сколько рыбы не выживает если ее неаккуратно снять с крючка ...
Ви сказали, що з плітки зняли мінімальний розмір, хоча, навпаки. Він становить 18см. Для всіх великих водосховищ (перелік під таблицею за вашим посиланням...)
Таке враження, що всі громадяни України рибалять лише на дніпровських водосховищах або в Чорноморському чи Азовському регіоні. На всіх інших водоймах мінімального розмірку на плітку НЕМАЄ, хоча раніше був 18 см.
Який такий сум? В 2019 році 73% "хатели ж паржать", чи я помиляюсь? "Намазуйте" тепер на піввареника доверху - мрії збуваються! 🤣🤣🤣Тамада Ларіса у ВРУ вже "штопає" нове законодавство у інших сферах, щоб "пакращєння вашого життя вже сьогодні" стало нарешті реальністю (покращилось так само "успішно", як із введенням зазначених у відеоролику правил).
Краще довели би водойми до ладу,а не виділені кошти по карманам осідають.Царьки,як башляли рибінспектори, точніше першим браконьєрам країни,для лову електро,так і башлятимуть.А простих рибалок щемлять.Так хай тоді ціни на снасті знизять,і наші податки їм на з/п не йшли. А по окуню,які обмеження?
Дякую за підказку. Зразу видно, що правила писали далекі від риболовлі люди. Лінійка і вага потрібні, щоб не порушити добову норму вилову та мінімальнй розмір вилову риби. Але якщо я всю рибу відпускаю, тоді навіщо мені лінійка та вага? Але звідки це можуть знати ті "писаки" нових правил?
@@Usogo_Po_Trohu А ще ОБОВЯЗКОВО документ, який підтвержує особу рибалки, нема паспорта, або водійського посвідчення: штраф, і похер, що на лісапеті приїхав.....
Спасибо за видео. Меня, как пенсионера правила, устраивают. Одно не понятно, если я к примеру поймал одного леща до трёх килограмм, а затем ещё одного леща больше трёх килограмм, то мне нужно одного отпустить, так пишут на форуме "дядя Федор"?Не пойму почему, если разрешается три кг. + трофей?
@@СергейКотов-ч8о Почему никто не учитывает, что водоем - это не только дом, где живет рыба, но и столовая и поля и фермы, где рыбий корм растет. Если нарушено биологическое равновесие, то сколько рыбу не отпуская и не охраняй, ее больше не станет. Просто потому, что корма не достаточно. Аргументирую... Сколько должна съесть рыба весом в 1кг в сутки? Перемножаем на количество дней в 8-9 месяцах. То есть вес биомассы жучков, червячков должен быть многократно больше веса рыб. А у нас сейчас мертвые реки с мертвой водой. Самая большая "благодарнасть" фермерам, использующим всякую отраву вблизи водоемов. В детстве мы брали марлевый сачок и шли ловить дафнию и циклопов для корма аквариумных рыбок. А сейчас в воде никто не живет. Без всесторонне ГРАМОТНОГО подхода и без создания необходимых условий все правила рыболовства до лампочки. Еще пример... Вылупившиеся из икры личинки вскоре становятся мальками и обитают в прибрежной более теплой и богатой кормом. Практически в полуметре от берега. Что происходит , когда пролетает лодка под полтяхой коней? Сколько тысяч мальков выбрасывается на берег ? Так что я бы еще запретил движение лодок и катеров на полном ходу ближе 30 м от берега, а до августа вообще сильно ограничил бы скорость.
@@АлександрВ-л8щ Александр, смотрите, сейчас мой знакомый рыбак - браконьер в эвакуации в Германии. И там пошёл на речку рыбачить. И пишет, что в шоке. Лещи по 2 и3 кг. клюют один за одним. Рыбаков вообще нет. Вот вам и ответ. Там также удобряют поля, тоже гоняют лодки, но люди соблюдают правила рыболовства. И не ловят, чтобы забить холодильник, они ловят сколько надо на ужин, а остальное отпускают.
люблю рыбачить на фидер. но ездить приходится за город. в черте города к воде не подойдешь частные постройки с личной охраной. ловлю на один фидер с одним крючком. при удачном месте 10 карасей по 300 грамм в течении полтора часа... ехал ночью что бы занять место. один час рыбачил и НАРУШИТЕЛЬ на ШТРАФ .... бомба .... да бонус на 5 -6 кг ждать, которого тут нет почему норма 3 кг дайте больше, ведь и ее не каждый поймает.... размер согласен, красная книга согласен, количество крючков согласен, садок согласен карася меньше ладони не беру, а если поймал одного - трех карасей ОТПУСКАЮ минимум 4 шт масло на сковородке дорого стоит.... думаю, что нужно наказывать нарушителей а не ограничивать рыболова любителя .... по отловочному билету наведите порядок в реках закройте те заводы которые сливают отходы в воду !!!!!! и появится рыба .... а то приезжаешь к берегу а в воде все дно усыпано дохлой рыбой .... один завод выше по течению а нам говоря термоклин водяной запор и прочие катаклизмы или рыбак подорвал рыбные ресурсы страны ...... правила рыбалки в разных странах разные и стоимость рыбалки также смотрел как Нормунд Грабовскис наловил на одну поплавочную удочку 70 кг рыбы вот это улов. взял две рыбехи а улов снимая на видиокамеру выпустил все обратно в водоем .... вот это экология и чистота воды в водоеме .... может за это нужно бороться законодателям а не гоняться за рыболовом с одной удочкой с двумя крючками ... печально ((((
2000 грн стоит лицензия ловить сетью в центре города Днепр .... далеко и ездить не нужно.... там где ловили пенсионеры карасика да плотвичку бабе на сковородку уже рыбы нет ... не мог дед возраст 65 лет одной пружиной с двумя крючками уничтожить рыбные угодья реки ....
З 15 лютого по 31 березня заборонено ловити щуку. Якщо вам випадково клюнула щука, в цей період її потрібно відпустити назад у водойму. Причому розмір щуки не важливий, навіть рибу більше 50 см теж потрібно відпустити.
Все правильно, я тільки за такий закон. Я, з Австрії, в нас цей закон теж, і дуже навіть має хороший результат. Але, я не впенена, що українці зможуть так швидко звикнути до цього закону. На все потрібен час.
Хотів би звернути увагу на вислів автора від 38 с - чим можна підтвердити заборону вилову щуки з берега у нерестовий період на живця? Я маю на увазі певний пункт Правил
Якщо вам ліньки почитати правила і знайти цей пункт про заборону вилову щуки з 15 лютого по 31 березня, то звернуть увагу на Додаток 3 до Правил любительського і спортивного рибальства (пункт 3 розділу II). Посилання для тих, хто любить читати є під відео
@@Usogo_Po_Trohu Шановний, я Правила прочитав! Але треба їх не тільки прочитати, але ще вміти зрозуміти та правильно це зробити! Я вже задовбався роз'яснювати на теренах Інету про те, коли у період нересту такі дозволено ловити щуку! Але все одно - питання щодо живця у мене залишилося, ваше посилання на нього відповіді не надало!
@@ВладимирЯковлев-л8ю То в чому ваша проблема? Ловіть рибу на живця, просто якщо ви свідомий рибалка, то знаєте, що хижа риба часто заковтує живця з гачком глибоко в пащу. Часто гачок травмує жабри або взагалі, щоб дістати гачок, портібно рибі зробити "операцію". Після таких маніпуляцій риба не вижеве і відпускати її немає сенсу. А якщо у період з 15 лютого по 31 березня у вас буде мертва щука в торбі - то ви знаєте що це означає
@@Usogo_Po_Trohu У мене проблема - колоректальний рак! І ми з вами зараз розмовляємо не про мою свідомість, а про нашу правосвідомість! Витрачаючи свій час на ці балачки, я намагаюся навчити наших рибалок-любителів та спортсменів правильно сприймати норми нормативно-правових актів, щоб їх не порушувати і виконувати! До речі, я працівникам Держагентства меліорації та рибного господарства свою думку висловив, вони лише змогли відповісти, що у Правилах є недоліки, вони хочуть внести зміни до НОВИХ Правил! За п’ять років розробки часу не вистачило! Чи ще чогось!.. Щодо того, що «хижа риба часто заковтує живця з гачком глибоко в пащу», то моя задача зараз не вивчати частку неправильних ковтань рибою наживок та приманок (із цим нам важко щось зробити), а допомогти рибалкам правильно читати та розуміти приписи Правил, щоб їх виконувати та не порушувати, але й знати та розуміти свої права! Повторю ще раз те, що вже на раз писав з цього питання на теренах Інету. «Ну, треба вивчати законодавчу базу з цього питання: zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1412-22#Text Це - посилання на текст нових Правил! Щодо порушеного питання: у Правилах є таке: "Додаток 3 до Правил любительського і спортивного рибальства (пункт 3 розділу II) МІСЦЯ ТА СТРОКИ заборон добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) … II. Заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на території України у визначені строки 1. Басейн Чорного моря: 1) на період нересту: у всіх внутрішніх водоймах Автономної Республіки Крим - з 1 квітня до 31 травня; … таких водних біоресурсів: … щуки - з 15 лютого до 31 березня; … 2. Басейн Азовського моря: … 1) на період нересту … таких водних біоресурсів: щуки - з 15 лютого до 31 березня; … 3. Рибогосподарські водні об’єкти (їх частини) річкових басейнів: 1) на період нересту: … таких водних біоресурсів: щуки - з 15 лютого до 31 березня; … IV. Заборонені знаряддя та способи добування (вилову) водних біоресурсів під час здійснення любительського, спортивного рибальства і підводного полювання та інші заборони … 3. Забороняється добування (вилов) у таких місцях: … 6) на нерестовищах у період нересту, в тому числі з берега». Здається, точно - період нересту на щуку визначений з 15 лютого до 31 березня, на цей період існує заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах). Однак, не все так просто у нашому королівстві! Окрім Додатку 3 до Правил, існують самі Правила! Прочитаємо й їх! ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України 19 вересня 2022 року № 700 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 листопада 2022 р. за № 1412/38748 ПРАВИЛА любительського і спортивного рибальства … IV. Заборонені знаряддя та способи добування (вилову) водних біоресурсів під час здійснення любительського, спортивного рибальства і підводного полювання та інші заборони 3. Забороняється добування (вилов) у таких місцях: … 6) на нерестовищах у період нересту, в тому числі з берега. … 4. Забороняється добування (вилов) у такі періоди: … 4) у період нересту, за виключенням добування (вилову) водних біоресурсів на не заборонених органами рибоохорони ділянках рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) гачковими знаряддями (добування) вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега.» Таким чином, підсумовуючи, можемо стверджувати, що: а) для щуки встановлено новими Правилами нерестовий період з 15 лютого до 31 березня; б) забороняється добування (вилову) водних біоресурсів, у тому числі й щуки, на нерестовищах у період нересту, в тому числі з берега; в) забороняється добування (вилову) водних біоресурсів у період нересту. АЛЕ (!) - за виключенням добування (вилову) водних біоресурсів на не заборонених органами рибоохорони ділянках рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) гачковими знаряддями (добування) вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега. Тобто, ловити з 15 лютого до 31 березня щуку можна з берега спінінгом із однією штучною приманкою». Стосовно ловлі із живцем, то чим заборонено використати гачкові знаряддя (добування) вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку, та насадити на них живця! Так що, шановні рибалки-аматори, нові Правила не забороняють БЕЗУМОВНО ловити під час нерестової заборони рибу, у деяких місцях її таки можна ловити! І заборони ловлі той же щуки на живця у нових Правилах теж немає! А якщо, навіть, під час законного вилову щуки у нерестовий період вона «заковтне живця за зябри», то ви, безумовно, скоріш за все заберете її до торби. І у цьому не буде ніякого порушення, бо ви її добули у дозволений спосіб (ну, якщо не буде з вашого боку інших порушень Правил). Якщо ви не змогли самостійно цього зрозуміти з прочитаного у Правилах, але можете мені повірити - у мене багаторічний досвід боротьби із порушниками правил рибної ловлі, складання протоколів про адміністративні правопорушення, винесення постанов у справах про адміністративні правопорушення, відстоювання законності у таких справах під час розгляду у судах! Колишній старший державний інспектор України з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції України - державний пенсіонер Володимир Яковлєв
@@ВладимирЯковлев-л8ю Тепер зрозумів логіку вашого зауваження на рахунок ловлі щуки на живця в період з 15 лютого по 31 березня. Звісно, ці правила далеко не ідеальні, але було б добре, якби ви написали на яких саме водоймах з 15 лютого по 31 березня можна ловити і ЗАБИРАТИ пійману щуку.
Покарання буде за лишнього гнучка, а за електровудку чи ще яку не дозволену "снасть" просто ніякого покарання.І чому я не можу зловивши рибу в одному водоймі випустити в другу? Тоді хай ці законники зарибляють.Все проти Народу України!
Ну якщо часто ходити на риболовлю і постійно експерементувати з приманками, то можна добре навчитися ловити щуку. Головне щоб її було багато у водоймі, де ловите
Мінімального розміру до вилову не має. Але є норма 3 кг + 1 риба. На сонячного окуня немає ні мінімального розміру, ні норми вилову - ловіть скільки завгодно.
Хлопці, кажіть що нічого не впіймали , тільки но прийшли. Рибу ховайте по кульках, та сумках! А якщо сом на 30 кг , чистіть , і кажіть в магазині купив, зараз шашлик буду робить! Якщо окунів, або хижака наловити собі в копанку, памьятайте, що вони переносять глистів. Якщо , не можете купити рибу, у надійного і провіреного. Рішайте самі! Сам негодою і кажу, щоб бички і сміття- товкли собі в дупу! Але , все тільки на папері , ніхто за ними бігати не буде, а трава, та вітер з любого сміття за пару років ( по своїй дачі знаю, з неї місцеві зробили свого часу смітник, котрий заріс вишняком) розберуть на атоми!
На рахунок купив в магазині, у вас можуть попросити чек на товар. А за сміття на водоймах - це має бути соромно людям хто смітить, якщо їх звісно можна назвати людьми.
Водолазам теж трішки нових правил добавили, але думаю все буде як було (бачив не раз як вилазили з води з щучками 200-300 г і при цьому говорили що риби в даній локації немає).
На спінінг можна ловити рибу круглий рік, головне, щоб зимою знайти відкриту воду. Але є заборона на ловлю щуки та форелі. В нерестову заборону можна ловити в дозволених місцях. Якщо в заборону клюне щука або форель, тоді обережно відпускаєте рибу назад у водойму і продовжуєте риболовлю.
Мої вітання. Підкажіть де можна порибалити в околицях Франківська транспорт велосипед хочу половити верхоплавку та окуня? Сам не місцевий. Цікаво дізнатися де можна порибалити у негамірних місцях. Також цікавить чи практикуєте поїздки на Дністер на велосипеді.
Привіт. У Франківську протікає дві Бистриці, там є де походоти, але мене на цих річках більше цікавить головень. Правда в цих річках є гарний окунь, тому на велосипеді дуже зручно доїхати до річки, але бродити берегами з велосипедом дуже важко. Інколи потрібно переходити річку з велосипедом на плечах + снасті теж треба з собою нести. А якщо верхоплавку ловити поплавчанкою і сидіти на одному місці, то велосипед просто суперовий транспорт.
Шановний! Я перепрошую, але ви вводите в оману почесну громаду. У "додатку 1" до документу, посилання на який закріплено під цим відео, навпроти "плітки" позначено "18" у двох із трьох регіонах України. Тож це не зовсім "відміна мінімального розміру"...
Ви праві. Є Чорноморський та Азовський регіон та Дніпровські водосховища де є мінімальний розмір на плітку. Але по всіх інших водоймах України його зняли з плітки. Дивно, що всі так переживають за плітку, немов кріс цієї риби більше немає нічкої риби. Нікого в оману не вводжу, закріпив посилання на документ, щоб кожний міг більш детально ознайомитися. І мені мало віриться, що є хоча б один рибак який все життя ловить на Дніпрі і не знає про мінімальний розмір для плітки
+ за культурну поведінку на рибалці. Дякую
Приємно, що є культурні рибаки які правильно відпочивають біля води!
Там скоріш за все нюанс може бути: якщо ти прийшов на забруднене місце і в цей час до тебе навідалась інспекція, то вони легко зможуть виписати штраф саме тобі, тому є сенс із приходом на рибалку зі старту прибирати місце щоб не було прецеденту.
@@ОлександрЄрмоленко-о7в Ви праві. Тим-більше якщо приїхали на автомобілі. Але по вигляду сміття можна здогадатися, що його не щойно залишили на березі.
@@Usogo_Po_Trohu там розбиратися не будуть.
@@Usogo_Po_Trohu тут лоскотний момент...тепер рибалки зацікавлені трахать тих хто збирається уходити з місця і тут ти прийшов на його місце, таке буває.) А ще цікаво як воно буде працювати якщо є сміття скажімо в 30 метрах від твого місця лову... тобто щоб не приходилося прибирати грубо кажучи весь берег від сміття...
А канализацию сливать в реки не запрещено в любом объёме
Ті, хто ловлять браконьєрів, скажуть вам, що це не їхня робота слідкувати хто зливає каналізацію в річки. Первірено на власному досвіді.
Законони якi придумали баригi котрi сидять в верху, мразота
@@Usogo_Po_Trohu шопопало я вам так скажу, сетки угробляють рибу,а каналізації лічуть та кормлять риб.
@@АлександрЯловенко-и2я Браків ловить рибінспекція, а тих хто забрднює - ловлять екологи
@@Usogo_Po_Trohu А несколько лет назад рыбохрана подчинялась экологии. Знаю двух и ныне работающих инспекторов, которые ранее в меру своих сил решали проблемы водоемов. например... типа если копаешь экскаватором проход для лодки к дому, то почисть ерик к нерестилищу. Видел целую аллею посаженных деревьев вдоль воды местным, которого тот же инспектор поймал на спиле дерева на берегу. Не говорю, что без греха, но слишком наглеть не давали. Потом каждый год инспекцию перебрасывали из рук в руки, по два раза в год меняли начальников , порезали зряплаты и тд. Короче, отбили всякое желание работать . Экология вообще превратилась во всеобщую крышу. Ей некогда заниматься водоемами- она бабло косит.
Якби всіх рибінспекторів відправили на захист Бахмута,то користі і для риби,ідля держави було би більше.
Надіюся рибінспектори почніть якісно виконувати свою роботу. Бо як сітки ставлять браки, то їх не докличешся. А коли зимою на жерлиці ловлять, то видивляються хто поставив більше 7ми
Немножко знаком с системой рыбохраны. Знаю инспекторов искренне болеющих за состояние водоемов. Согласен, что не все такие. Но тут дело на 90% в руководстве. Именно оно крышует браконьеров и решает кому и где ловить. Крышевать бригады камбальщиков или ловцов осетровых - это не уровень инспектора. И часто даже не уровень его начальника. Или погранцы могут выпустить браконьеров и не дать выход инспекции. Часто баконьерят под мусорами, прокуратурой, экологами, теми же пограничниками и инспекторов просто посылают. Вот они и ходят в садки заглядывают, потому что начальство должно их обеспечить каким-то занятием. До тех пор , пока наверху не будет порядка, все меры внизу - это сизифов труд.
Спочатку браконьєри
А краще раків кормить.
До чого це?
А чому мовчимо про тих хто ловить сітками?????Ці падли видушують все до останньої жаби,а місцева влада не те що не реагує,але й покриває їх!!!!
Сіточнику є величезні такси. Але їх важко піймати.
@@Usogo_Po_Trohu коли викликаєш поліцію,і кажеш що затримуйте під час витягування сіток,то тобі відповідають ,що вони самі розберуця як і кого затримувати!!!Після цього бажання їх викликати пропадає само собою,простіше самому зловити тих .андонів і набити їм .бала!!!
Я не підтримую сітки і сіточників, але електрикою шкоди на багато більше роблять
@@ВладимирГалкин-л9ш Хай би всі ловили на вудки по правилах і риби було б багато у наших водоймах. А бракам і промисловості та аграріям хай рахують по таксах кожну мертву рибу і думаю після таких величезних сум задумаються чи варто займатися такими неправильними справами чи ні
@@ВладимирГалкин-л9ш давай небудем мірятись що шкодить більше!!!!З єлектрогонщиками ми взагалі нерозмовляємо,а одразу ....
Я знаю багато водойм де риба просто вимирає бо їх як не (отруюють) то бракує води і натомість ловлю її та переміщаю в водойми з більш перспективним для її розвитку , я вважаю що я такий не один , мені риба особливо не потрібна але щоб врятувати, в цьому вчинку немає нічого протизаконного !
Заборонили переселяти рибу через те, що риболов випадково може переселити хвору рибу у нову водойму і від цього захворіє інша риба яка живе в цій водоймі.
@@Usogo_Po_Trohu , волонтерам пофіг, вони косять бабки, то заселяють навіть не аборигенні види риб.
А з сміттям, потрібно штат нагляду за берегом водойми. На свідомість ніхто не може надіятись.
І який розмір штрафу передбачено.
По селах люди сміття спалюють або викидають на берег річки чи вивозять в ліс. Грошей не так багато, щоб платити за вивіз сміття.
@@Usogo_Po_Trohu тобто випадково ніхто не отруївся а перенести випадково можливо, авторе це щось не те що мете !!!
@@mukola9651 як раніше переселяли рибу, так і будуть продовжувати переселяти. Це правило заборони переселення риби так пояснили в рибінспекції
Очень порадовало про мусор, но кто за этим следить будет? Мы как на острова не приедем, постоянно приходится со своим мусором и свинский забирать, но всё невозможно забрать. Больше всего бесит тот факт, что свиньи тоже на лодках, так неужели тяжело в лодку забрать мусор??!!!!
Це якась хвороба в людей є. Приїхати на риболовлю з 3-5 пакетами приманок, підкормок і їжі, а повертатися додому з 1 пакетом міття важко.
Потому, что свиньи. И хоть это не патриотично, но в Украине их не менее половины, кто бы что мне не доказывал. Обычно, когда я начинаю с того, что собираю и сжигаю чужие пакеты , бумагу и собираю стеклотару в пакет, то на меня смотрят с непониманием. В лучшем случае мусор сложат в кучку. Типа ... кому надо, тот пусть и уберет. К сожалению прошли те времена, когда продукты упаковывали в особую бумагу, а бутылки стоили столько, что их всегда забирали. И когда инспектор КАЖДЫЙ день ходил пешком по берегу и следил за порядком.
@@АлександрВ-л8щ А ещё есть люди, гордящиеся тем, что закапывают мусор, они реально думают, что делают хорошо. Нет, к сожалению мы видели эти захоронения, когда берег подмывает и вскрываются могильники, а в середине острова?... это ужасно. Закапывать органику нужно, а не пластик кульки и бутылки. Даже пепел от пластика ядовит для земли, увозить с собой, это единственный выход.
@@НаталияМалая-е2ы Единственный выход - это меньше пластиком пользоваться. В так ненавидимом многими СССР продукты заворачивали в специальную , быстро распадающуюся бумагу и перевязывали бумажной веревочкой. В магазин ходили с сеточками авоськами, которых в кулаке можно было штук пять спрятать. А сейчас стоимость упаковки не редко превышает стоимость продукта. К примеру - напитки, чипсы, таблетки и тд. Это бизнес. А как метко когда-то сказал Томас Джозеф, "Нет такого преступления, на которое не пойдет капитал за 300% прибыли". Поэтому мы обречены жить в мусоре до тех пор, пока его будет выгодно производить.
100% Ездил редко и не надолго. Много работы, но всегда с собой мусорные пакеты возим. Сначала пара часов уборки береговой линии (благо машина большая, не сложно до мусорных баков довезти) потом часик на спортивный спининг. Колличество мусора просто порожает.
Никогда не понимал людей составляющих подобные правила. Больше рыбы мы теряем не от количества удочек ,крючков и спиннингов,а от электороудочек и химических и прочих сбросов в водоёмы
Браків електриків час від часу ловлять, а ось за стоки нечистот ще нікого не наказали, нажаль...
Так, замори кожен рік у повноводних річках,де їх у принципі бути не повинно!
у нас в Днепре -квотники,рассекают на баркасах и это в черте города с сетями,???????
Как всегда всё для людей. Этот закон скорее всего для обычных рыбаков, а для депутатов и других мудаков при деньгах этот закон не писан.
Побачимо як воно буде. Є надія, що все буде добре
В якій державі живешь,що не знаєшь😂😂😂😂
За культурну поведінку, підтримую!!!
Приємно, що є культурні рибаки які правильно відпочивають біля води!
@@Usogo_Po_Trohu шкода, що культурних рибаків та відпочиваючих не багато. Щороку по Дністрі прибираємо сміття та збираємо скло, так на нас як на кончених дивляться.
@@porodni-kurchata В одному з гірських сіл люди сміття скидають в гірську річку. Типу вода сміття забере. А потім розказують, що це смітять туристи.
@@Usogo_Po_Trohu жах, у нас також є подібні місця... дуже багато таких місць. Наче саме розсмокчеться.
@@porodni-kurchata Надіюся в майбутньому буде все добре, хоча діти продовжуть смітити як і їхні батьки. Але знаю таких, що з дитинства вчать малечу не смітити
Щодо щуки і Карпа - тут би все навпаки. Риби у водоймах мало то щука тепер виб'є ще більше. Карп , нереститься пізно і коли появитися мальок то хижаки його знищують практично до нуля. Це стосується невеликих ставків і озер.
Нажаль ви праві, щука виїсть всю дрібноту. В одному мілкому ставку було дуже багато ротана, який ховався в зарослях очерету. Підняли воду на пів метра і щука практично повністю виїла цього шкідника. Але як вона зробила добру справу в тому ставочку, так може наробити біди в тих ставках, де нереститься короп, лин...
треба коректувати по областях1 р1чках.у нас зараз щуки взагал1 нема..а судака валом.а 15 рок1в тому було навпаки.
@@женяк-ю3и Згідний на всі 100%. В сілських ставочках щуки від 50 см пракчтино немає, одна друбнота, яка не росте
Потому, что должности ихтиологов занимают или бездари или случайные люди. Как-то спорили с одной такой по поводу зарыбления низовьев одной из рек толстолобом. У речного толстолоба летом животы забиты мальком. Стаи огромные - в лодку запрыгивают. Аргумент с ее стороны был типа что это не наше дело. Деньги под это дело выделили и все. Хотя зарыбление это основа воровства. Кто знает сколько и кого выпустили? А со щукой - нужно запретить продавать щучью икру (кстати - источник описторхоза). Я еще помню времена, когда сорную рыбу, типа окуня, плотвы, уклейки, густеры , можно было ловить в запрет и без ограничений.
н1 шановн1. саме б1льше винищуэ рибу водолази .та елекровудки.15рок1в тюрьми потр1бно
А вам нешановні депутати в воєнний час більше немає чим зайнятись?
Ці оновлені правила готувалися ще до військового часу
@@Usogo_Po_Trohu какая разница коли готовили..
За виділення коштів для ЗСУ чомусь не голосували..
А им деньги нужны. В казну. Штрафы будут собирать. У нас такая же херня.
тобто ви вважаєте що в воєнний час можна спустити все на гальмах і нехай все палає та анархія,бо війнонька все спише?
@@ДмитрийБутенко-р3ч Та нє ,правила
мають працювати - але не безуглі мають їх писати .
Вже так насрали рибалкам у голови що чорт ногу зломить .
Воду кидати ,у нерест війна спише ? Як це ще діда з вудкою , за
ці злодіяння до суду не тягнуть ?
А если в каждом бывшем районе построить маленький рыбзавод с 4-мя рабочими местами , чтобы производить и выпускать малька бесплатно в водоемы района . Ввести летом и осенью ( а зимой бесплатно ) месячный абонент в 100 гривень , то пользы будет намного больше. Но когда видишь картину где крутые парни вечером ловят рыбу электроудочками ,а на следующий день ходят по озеру с инспекторами рыбоохраны ,то понимаешь всю дурь правил рыболовства.
ДУМАЮ что нужно платить за то, что МЫ выходя на набережную дышим свежим воздухом идущим от воды ... А когда ОН (воздух) пахнет отходами от депутатских заводов двойной тариф ....
мне кажется нужно учится культуре общения с природой рыболов любитель появляется у воды 1 - 3 раза в месяц и если чаще, то это пенсионер. ... с минимальной пенсией... и еще 100 грн абонемент .... если вышел из дома ГАД значит есть деньги что бы набраться сил ... отдай ...
глупость а те кто вопреки законодательству построил дом с личным причалом тоже 100 грн за подход к воде или как ....
люди сколько можно говорить глупостей
Сто гривень на місяць це норм як обонплата за моб. тільки норма в 3 кг малувато. 5 норм.
дякую. було інформативно.+ за українську.
Дякую, надіюся відео було корисне)
Вместо того чтобы бороться с браконьерами и рыбоохраной которая их крышует верховна зрада как всегда наехала на самых беззащитных -рыбаков ганьба удочками никогда рыбу не выловишь
Ну, как сказать. Днестр и Дунай... Найти место на местах, более менее пригодных почти не возможно. Низовья Днестра и Глубокий Турунчук - уловы до 100 кг в день на рыло. Именно на рыло. Рыбалка от 700 гр.в день с носа. Берега захвачены и застроены домиками, беседками, навесами и тд. Крышуют все, кому не лень. От местных прокуроров, ментов и пограничников до экологии и депутатов. Инспекцию вообще ни во что не ставят. Разве что изредка договорные рейды с журнашлюхами. Выше по течению бесплатно, уловы намного хуже, но мест тоже нет. Так сколько вылавливается рыбы в сутки? А в месяц?
Ну, якщо не виконувати приписи Правил, наприклад, перевищувати дозволену норму вилову, нанести збитки рибним ресурсам можна!
@@afonchenkoknives не поверю я за одну рыбалку скармливаю ведро полтора различных прикормов и если поймаю хоть 5-6кил за три дня счастлив а чтобы у нас выпускали малёк в Днестр не слышал вот тебе и Рыбалка запрещать и деньги с рыбаков драть проще простого
Удочками не выловишь и не поймаешь,!?
@@Фирсанович Зловити точно можна, а виловити... Ну, принаймні, нанести значні збитки, порушити законодавство - можна запросто!
Багато с чим з Вами згоден ,про свиноматок на березі водойм ,в лісах,та навіть просто на вулицях міста,нажаль кількість сіток та любителів бистрого лову не зменшується ((
Але надіймося на краще майбутнє в житті !!!! Все буде Україна перемога за нами!!! НХНЧ!
Приємно, що є люди які думають за майбутнє і дотримуються правил. Якщо таких біде більшість, наші водойми будуть чистими і з великою кількістю риби.
Просто і зрозуміло, дякую.
Дякую.
А Днепр ,полностью ,депутаты почистить не хотят,от выбросов со своих заводов!
Ще не чув, щоб когось покарали за стоки в річки
Знищили малі ріки знищили Оріль це депутати та їх прихатки
як завжди. закони для чесних людей. а браконьерам однаково в них е блат.
Нажаль ви праві. Надіюся з часом все поміняється в кращу сторону
@@Usogo_Po_Trohu ...нажаль час минає, а надії не здійснюються...
Хороша розповідь! Дякую!
Дякую, надіюся інформація у відео була корисною.
Наловил сколько сьеш,умертвил,почистил на водоеме слегка приводил.Чтобы не пропала.Ни одна структура и слова по закону не имеет права тебе это то сказать.Это рыбный продукт.Всем успехов,в рыбалке.Просто мелочь отпускайте,и будет нашим детям,счастье!
Процедура досмотра садков ,кулькова,личних вещей юридически не прописана,,, так что інспектора надо культурно на рідній українській мові треба посилати на х,,,р
А если тебя так же приводнить умник.
Рибні продукти та перероблена риба тепер теж рахується до 3кг і заборонена для реалізації.
Спасибо всем кто выкладывает ролики типа ,,три ведра карася за час рыбалки,,😊 и огромное спасибо заботливым составителям правил рыбалки .надо еще ввести смертную казнь если ловишь рыбу га два крючка и не разговариваешь с инспектором держвною мовой😊😊😊😊
Скільки в же обговорено, на різних каналах, про нові правила рибальства. Тільки нажаль, як завжди, наші "мудрі" вершителі законів, знову надівають штани через голову. По новому закону, вилов щуки, заборонено з 15 лютого. А ось у Дніпропетровській області вирішили, що щуці достатньо часу, щоб до 01 березня віднереститися. З 01 березня, дали дозвіл на промисловий вилов риби. Таке враження, що до першої декади червня, якщо не дозволити промисловий вилов риби, в Україні настане голод. А може декому так ікрички хочеться? Мабуть, але більше грошенят. Бо немає жодного контролю, скільки риби виловлюється, і скільки грошей не надходить до бюджету країни, а осідають в гаманцях ділків, які вміють робити гроші з повітря, як вони хваляться.
Ого, так швидко тендери провели на дозволи на промвилов. Ще не чув такої новини.
@@Usogo_Po_Trohu спочатку казали, що дозволять не раніше 20х чисел березня, а вийшло як завжди. Все вирішує місцева влада.
@@ВолодимирКопилов-й7ы Жаль, що в такий час простому риболову забороняють ловити щуку, а промвилов ставить сітки і виловлює щуку. Це несправедливо!
все робиться для барыг,бракош,и рыбоохороны...а по конституции вся рыба належить народу украины, а упыри из рады ловлять в неограниченом кол-ве
Коли читаєш подібне, складається враження, що людей добрих, чесних, справедливих як таких просто не існує. Просто добрими ми називаємо тих, яким ссикотно бути злими, чесними - тих, яким не світять хабар чи розпил... А справедливі - це взагалі соціальне дніще, з якого не вийшли ні мєнти, ні рибоохоронці, ні навіть упирі з верховної ради.
@@АндрійКлапанов так він же ж кацап ))
Тобто, якщо я є представником народу України, то мені можна забирати все??
Так что, можно затянуть сетями веб реку и тоннами вывозить? Грузовикам? Вы бы думали, что пишете… Ещё и название страны в маленькой буквы.😢
Ти б краще буквар почитав, а не в ютубчикові свою без грамотність демонструєш.
Дякую за чудову розповідь 😉
Дякую, надіюся у відео знайшли щось корисне для себе
Спасибо за информацию лайк и подписка!
Дякую, надіюся інформація у відео була корисна для вас
Да. За чистоту підтримую.
Але ще потрібно щоб депутати теж встановили обмеження на свою заробітну плату і премії до неї. Це звичайно не тільки депутатів стосується...
Надіюся в майбутньому буде все добре
Ще, потрібно заборонити птахам, переносити ікру риби з одного водойма на інший!!!
Кожну вимогу правил, обов"язково, мають письмово обгрунтовувати у цьому ж пункту правил!!!
Ми, Украінці, розумні люди, помірковані, і, необгрунтовані безглузді вимоги ніколи не погодимося виконувати!!!
Досить вже Зебіли накерували, напризначали і наприймали!!!!
Слава Україні!!!
Героям Слава! Мені теж цікаво як будуть штрафувати птахів, які переносять ікру риби з однієї водойми в іншу)
@@Usogo_Po_Trohu Вот и птиц коснулись. И давно пора. Низовья Дуная. Дунайский биосферный заповедник. Это там, где косят камыш на продажу за бугор в проммасштабах.Где сейчас выставили на приватизацию не существующий порт. Где развели шакалов, которые выжрали всю живность в округе от кузнечиков до зайцев и поросят. Так вот... Насчет птиц. На территории ДБЗ гнездятся тысячи бакланов и пеликанов. А осенью с потомством их число достигает десятков тысяч. Питаются они в основном на взморье и в устье Дуная, а так же в озерах Сасык, Китай, Кугурлуй и тд. Если взять среднее число в десять тысяч и перемножить на всего 1 кг рыбы в день, то за пол года получим 1800 ТОНН!!!!! Причем это в основном такие виды как кефаль, молодь дунайской селедки, молодь карпа. Это при практически полном отсутствии естественных нерестилищ. Иногда хочется спросить кое-кого... у нас в Конституции написано про людей или про бакланов?
нужно обязать охотников отстреливать этих пернатых расхитителей НАШИХ РЫБНЫХ ресурсов .... а то нечего будет травить в наших водоемах )))) ....
А коли весняний паводок кого штрафувати ,коли зимова задуха де рибохорона
А чи можна використовувати човен на веслах для рибалки в період нерестової заборони на дозволені два гачки, або спінінг з блешнею? (Південний Буг, нижче Ладижинського водосховища).
В нерестову заборону на човні не можна рибалити. Лише з берега і в дозволених місцях.
Та ще й поки військовий стан, то про човен можете забути(((
Не у всіх областях заборонили рибалити з човна. Навіть в Сумській області рибалити з човна в 2022 році
@@ВіталійКозловський-з2г Тобто, будь який рибальський човен на річці поза законом поки військовий стан?
З нововведень виходить, що риболов любитель знову буде принижений. А крутьки і браконьєри будуть наживатись і на далі.
Надіюся все буде добре.
Ви пропонуєте відмінити всі закони?
@@martinger'а тим пенсіонерам'з менімальною пенсією ' якийне зможе купити' йому їсти рибу зась' потвори і сітками можна тварі!!!
@@ВасильКобець-э5в до чого тут пенсія? Мова про любительську ловлю. І 3кг. - це далеко не мало.
Допоки ми самі цього не припинемо.Та дітей і внуків не виховаємо в нетерпимості до негативних явищ.
Мені сподобались правил.Дякую.
Дякую
як їсти не буде чого, то піду рибалити, і плював я на заборони. а поки їсти є що, то не бачу потреби знищувати рибу. хай живе, росте велика - привелика 😉
Та є ті види риб, яких можна ловити без обмеження і при цьому нічого не порушуючи.
@@Usogo_Po_Trohu справа не у дозволі чи забороні. справа у тому, що із початком війни стає шкода кожну букашку, і рибу також. як не стає питання з'їсти або здохнути з голоду, то не бачу потреби знищувати
Тепер зрозумів ваш коментар. Це дуже розумно так поступати.
дякую за відео
Огорчило Про 50см на Щуку и 3кг общего веса....и почему я не могу держать в садке сколько хочю? потом отпущу! Просто по итогу рыбалки охото сделать фото не с 3-мя кг, а со всем уловом...
Риба, яка попала в садок, вже не знаходиться в своєму природному середовищі. Таке пояснення прочитав від працівників рибінспекції.
3 кг было всегда вообщето. АИ это нормально.
Візьміть садок у сусіда :)
Добра и мира! попробую коротко! Пенсионер. имею авто и лодку. Выезжал на рыбалку на 5-10 дней, в зависимости от компании. В основном это был отдых на природе , ну и рыбалка! Домой всегда хотелось привезти свежачка! Как теперь ? Все равно 3 кг + 1?
Так, 3 кг + 1 риба. Але хочуть зробити можливість купити риболовний квиток на додаткову зловлену рибу.
Я так думаю 3 кг.+ 1 это суточная норма, а если едешь на 3 дня, соответственно 9 кг + 3.
Фото , каждый день , по одному . Это доказательство присутствия на рыбалке.
А з раконьєрами що робити.., дитячі штрафи так і залишаться?
штрафи не дитячі, але як було повно браків раніше, то з новими штрафами та такаси їх менше не стало, нажаль...
На кішок всіх браконьеров без застережень
Ми купли електрику під їхнім струмом допомогло
Дякую, даже корисно
Дякую
Ще б менше було ставів платних,немає де половити ціни просто космічні😔😔😔
Мені на річках цікавіше рибалити. А на неорендованих ставках браки сітки ставлять і током добивають рибу
Зате можна самому викопати ставок і продавати рибне місце. А якщо нема грошей, не нефуй рибалити, треба йти гроші заробляти.
@@idzhaman а хіба можна самому бе жодних документів викопати ставок?
@@Usogo_Po_Trohu Та купа ставків вільних від оренди. Я сам колись орендував. Заледве розірвав договір, потім ніхто не хотів той ставок брати. Мене то перестало цікавити.
Что-то я не понял. Разве с плотвы сняли ограничения 18 см, если в таблице этот размер указан?
Или как?
Якщо ви рибалите в Дніпроському водосховищі, тоді мінімальний розмір для плітки становить 18 см. Також для Чорноморського регіону встановлено 18 см, та для Азовського регіону на плітку 14 см. Але на всіх інших водоймах України на плітку немає мінімального розміру для вилову. Наприклад, є біля вашого будинку ставочок і там можете ловити і забирати плітку будь-якого розміру.
@@Usogo_Po_Trohu а якщо на основному руслі Дніпра в Києві?
Річка Дніпро з усіма її ГЕС перетворилася на величезне водосховище, русла як такого не має.
Привіт, з деякими речами я не зовсім згоден, наприклад я хотів наловити линків на водосховищі і запустити в ставки в своєму селищі, що в цьому поганого??????
Я думаю, що нічого поганого в переселенні риби. Але це правило ввели, щоб випадково не переселити хвору рибу у ноу водойму. Адже від хворої риби може заразитися свя риба у цій водоймі.
Постійно заселяю кар'єри рибою. Вже 4 рік намагаюся розвести судака . За рибок везу звідусіль від 300гр до 1кг . На даний момент прижився короп, карась, плітка, червонопірка, окунь, щука надіюсь що і судак . З лином туго, важко дістати зарибок .
Якби звичайні рибалки не переселяли рибу, багато водойм так і залишилися б мертвими.
Якщо у водоймі багато мулу, то судак практично не приживається, по крайній мірі бачу таку ситуацію на знайомих мені водоймах.
5 КГ НОРМА ВИЛОВУ ЦЕ БУЛО Б ДОБРЕ ТА СИЛЬНІШЕ НАКАЗУВАТИ ЗА СІТКИ ТА ЄЛЕКТРОВУДКИ
могли б запросто зробити 5 кг. Правда останні роки важко навіть 3 кг риби наловити
@@Usogo_Po_Trohu 100%
Є лиш в козацькій Україні одне правило _ повна воля для прогодування себе і всіх досяжних без ніяких обмежень і податків.Все інше це злодійна наруга.
Мабуть правила рибальства потрібно писати рибакам любителям, тоді браконьєрам і решті чиновникам( які на цьому наживаються) буде не до безглуздих законів і наживи. Хай закінчиться війна, а потім потрібно писати петицію на зміну правил - рибалок любителів у нас вдосталь.
Надіюся нові правила напишуть дійчно за порадами рибалок. Хоча ці правила теж писалися на пропозиціях рибалок.
На мой взгляд само понятие петиции унизительно. Типа холопы челобитную царю пишут, на барина жалуются. Сколько петиций сработало? Можно еще в центральную прачечную жаловаться. А когда-то было такое понятие, как всенародное обсуждение. Но то было в страшном и кошмарном СССР, когда в каждой луже рыба была. Это конечно утопия, н7о я бы слегка изменил систему власти... Считаю, что те, кто выбирает должны отвечать за результаты своего выбора. То есть должны быть открытые списки избирателей и результаты голосований и люди должны финансово нести ответственность за косяки депутатов и президентов. Только тогда будет включаться мозг и не будут верить обещаниям. В ранней Хазарии был весьма полезный опыт воспитания начальства. Начальство избиралось на период и после чего его деятельность оценивалась . Если человек на посту принес вред - его просто убивали. Вот я думаю, где не воровали.
@@АлександрВ-л8щ Молодець Саша правильний комент
Хто ж тобі дозволить у хапуг зиск відбирати?
Якщо цікаво про США, штат Іллінойс. Ліцензія на рік - біля 15 доларів. Кожна водойма має свої правила. Мінімальний розмір щуки переважно -120 см (не вважається їстивною, тільки як спорт). Судак - 45 см, але не більше 100 см. Великоротий окунь - від 45 см і не більше 2 шт. Полосатий окунь - переважно кількість необмежена на малих, але якщо окунь від 40 см, то не більше 2-х, але є озера і без таких обмежень. Соми - не зустрічав обмежень, їх як гною багато і всюди, вважається несмачним і нечистим. Короп - просять не відпускати, а викидати в смітник чи залишати на березі, вважається неїстивним як і товстолоб та білий амур. На мою думку найсмачніша риба - крапі, це різновид окуня. Можна брати від 23 см, не більше як 20 шт. Але є озера без обмежень. Можна на дві вудочки по 2 гачки, але не на всіх водоймах, може бути без обмежень. Штрафи - біля 1000 доларів. Я на рибалці десь 20-30 разів на рік. На перевірку поліції попадаю десь раз на рік - дивляться ліцензію, рахують рибу, міряють. Іноді бачу як арештують чи виписують штраф за порушення. В штаті закон забороняє ходити на рибалку чоловікам чи жінкам, якщо вони мають борги по аліментах.
Дякую за інформацію. Цікаво, в США виписують штраф як бідному - так і багатому чи лише бідним?
@@Usogo_Po_Trohu Нікчемна жеброта без мізків і роботи є всюди, їм теж виписують.
В такій багатій країні і жебракувати, це якось дивно.
😮😂
В моїй річці щуки більше 50 см попадаються раз на кілька років бо річка мала і мілка.
Це так не тільки у вашій річці. В нас останні роки на річці вонючці взагалі щуки за кілограм не попадається
Щука півметра та більше рідко попадається. В основному до 35-45 см. Тому прийдеться відпускати більшість щук. Зробили б хоча 40 см.
В щуке 35-40 см есть нечего
@@СергейВорушило-т7ж зате вона видає все !
На малих ставках запросто могли б зробити мінімальний розмір для щуки від 40-42 см.
В магазинах та на ринках такої щуки наібйльше продають.
@@СергейВорушило-т7ж ми не голодні я всю рибу яка не травмована відпускаю
А скільки та де можна ловити дешевої скумбрії .
Тут одна інфузорія радила купувати та їсти .
Так ми з такими цінами можем тільки подивитись . Де вона ловиться та яка норма вилову ?
Головне що в селі Стайки Київської обл браконьєрам дозволено одночасно ставити все що є в наявності.Вони захищені рибінспекцією.
Питання з приводу гачків.
Виходить, що не більше 7 гачків на всі снасті якими рибалиш чи 7 гачків на одну снасть?
За щуку довжина перебір,
+ норма хоча б 5 кг.
Не кожен може позволити в сезон десятки разів їздити, А то раз виїдеш і зразу ж норма 3 кг..(
А так щеб можливо зняти б з карася обмеження, або хоча б до певної міри..
Щуку на сільських ставках від 50 см проблематично піймати, потрібно було б зробити хоча б 40-42 см. А 5 кг могли б зробити без проблем, адже на тих самих сільських ставочках часто 3 кг проблематично піймати
На карася норми по розмірам немає. Просто обмеження в 3кг
Хто рибалить в Чорноморському або Азовському регіоні, то там діє мінімальний розмір на сріблястого карася в розміні 15 см
Скажите пожалуйста на лодках на водоёмах в этом году
Потрібно дізнаватися для кожної області окремо. У всякому випадку зараз розпочинається нерестова заборона, тому на човнах в цей період не можна рибалити.
Больше всего порадовал запрет на раскидывание мусора) чаще бы рыбнадзор ходил и за это штрафовал.
Дякую...
Надіюся інфомація у відео була корисна!
Я рыбу не беру никогда,но бывают случаи когда щука берёт воблер в шахту и повреждает себе жабры.Что делать в таком случае?Если отпустить,она не выживет,а вот если отдать малоимущим семьям,то в радость.
Краще таку щуку відпустити, якщо вона не має 50 см, або ви піймали її у період з 15 лютого по 31 березня. Бо якщо впіймають рибінспектори, буде неприємна ситуація з таксою та штрафом.
@@Usogo_Po_Trohu Или щуку на филе разделать на месте🤫🤣🤣
@@Fishmen-kr3tt А рибінспектору сказати, що з дому приніс приготувати на природі. І щука зловлена до 15 лютого)
@@Usogo_Po_Trohu нет тела,нет дела🤣
Дякую за інфу .
Дякую, надіюся відео було корисне)
Ловив ловлю і буду ловити.
А хто забороняє ловити? Головне не смітити!
@@Usogo_Po_Trohu ок.
дякую!
Дякую, надіюся відео було корисне)
@@Usogo_Po_Trohu Так, супер
Да нужно показать бурную деятельность и сюда сунуть свой паскудный депутатский нос чем были плохи старые правила
Скажіть будь ласка де написано що плітку дозволено брати любого розміру?
Під відео є посилання на наказ де ви знайдете табличку про мінімальний дозволений розмір риби. Раніше по всій териротії України на плітку був мінімальний розмір 18 см, тепер мінімальнйи розмір залишився на дніпровських водосховищах, в Азовському та Чорноморському регіоні. А по всіх інших водоймах України плітку можна забирати будь-якого розміру.
А що робити з тими хто на своїх катерах мало того що плавають без меж, то щей гадять в річку викидаючи пляшки із спиртного пачки з цигарок , взяти річку Раставиця в с.Трушки київської області там з берега роблять смітник а в річку страшно ноги опустити стільки скла , п,Яна молодь на водних мотоциклах не знають що таке повага ні до річки, ні до природи . Річка Рось повиводили стічні труби у воду а владі нема до цього діла
На жаль, ще не чув щоб когось покарали за такі порушення. Ганяють з великою швидкістю і спеціално біля рибалок
😮
Доброго вечора підкажіть будь ласка а що поповоду карася?
Ловіть карася сряблястого будь-якого розміру, але якщо ви рибалите в Чорноморському або Азовському регіоні, то там мінімальний розмір до вилову 15 см. Памятайте про добову норму вилову в розмірі 3 кг + 1 риба
І звідки на ринку щучки по 300 гр. підлящик по 20 см та інша заборонена до вилову риба до 3 кг + трофей????? мабуть у спортсменів купують по три кг на добу!!!
Було б добре, якби заборонили продавати на ринках та в магазинах рибу меншу від мінімального розміру.
Для відмазки кажуть, що це риба з орендованих водойм і промисловикам дозволено забирати певний відсоток маломірної риби від загальної кількості улову
@@Usogo_Po_Trohu мабуть брешуть. В минулому році, риба клювала як в моєму дитинстві. Може тому, що заборонили навігацію?
Звiдки рiчкова риба у АТБ та ВАРУС? ВИ бачили тих в'ялених судачат????
Маєте на увазі промвилов заборонили?
Тому рибу в магазинах і на ринках не купую. Хай браки подавляться нею
Все нормально, тільки не зрозуміла заборона переселяти рибу в інші водойми. Де б ми взяли жереха в тернопільському озері, як би його рибалки любителі не привезли з Дністра.
Кажуть, що можна випадково хвору рибу переселити у водойму від якої захворіє інша риба. Але ви праві, якби не рибаки аматори, у наших водоймах було б набагато менше риби
вот интересно, а негласное правило 1 хвоста будет работать? там сказано, что маломерной рыбы можно наловить 10% от нормы по весу = 10% * (3 кг + 1 хвост) = 300 г + 1 хвост... И вот по судачку: получается, судачка 280 г забрать можно, а 350 г - нет? В итоге решил для себя так: 1 хвост можно забрать любого размера (он ловится обычно 250-500-800 г и весь маломерный). Ну буду стараться брать одного 500-800.
за судачка 500-800 г буде штраф і такса. Тому якщо хочетсья з'їсти судака, краще брати 299 г щоб не порушувати правила
Ви що браконьєри щоб таких судачків брати ? чи голодні і ненаїдаетесь ?
@@Евро2022Дом ловится годный судак 1 из 100, раз в месяц... поэтому беру 1 хвост всегда. 500-800.
Якщо заборона по щуки до 31 березня ,то з 1квітня можно ловити щуку з човна ???
З 1 квітня можна ловити щуку лише з берега в дозволених місцях поки не завершиться весняна нерестова заборона.
Дякую за відповідь , але розумію ще чесним рибалкам довіри нема !?!?!?
@@ВладимирСтрелец-ъ7т з новими таксами краще не порушувати
Та ну да, якщо відірвати пару рудр110 з берега , то на то і вийде
для респондент з Австрії, а у Вас на Ваших водоймах виловлюють рибу сітками і тралами так звані рибхози. Це першопричина що в наших водоймах майже немає риби.
Нажаль промвилов ніхто не відмінить
Дуже добре так треба було вже давно зробити
Яке з оновлених правила вам сподобалося найбільше? Що не сподобалося?
Усе добре якби ще заборонили рибартєлям сітками ловити із зими і до закінчення нересту оце було добре.
Надіємося на краще і не купуємо рибу на ринках та базарах, хоча б ту, яка не має мінімального розміру до вилову
Я не рибак,але по заголовку запитання.Правила лову).Чи будуть змінені правила кльову!?Очікуємо.У ВР засіла відстойна публіка!
В правилах написано, що в садку не більше 3 кг риби?🥴 А про кількість садків згадується? Тоді беремо декілька садків і в кожному тримаємо (не забираємо!) по 3 кг риби і нічого не порушуємо.🤒
Дуже розумна порада. Зразу видно, що ці оновлені правила потрібно допрацьовувати і допрацьовувати...
есть способ проще Дед, Баба, Внук, Внучка, собака Жучка, кошка Мурка, мышка Норушка да курица Душка и цыплят немного поместятся в лукошко.....
каждому по садку ....
3 кг это 10 шт карасей по 300 грн. а ВСЕ остальное штраф если удачное место это за час ... а что потом за 100 грн делать на берегу ???? если ловить рыбу нельзя ??? А сколько рыбы не выживает если ее неаккуратно снять с крючка ...
Ви сказали, що з плітки зняли мінімальний розмір, хоча, навпаки. Він становить 18см. Для всіх великих водосховищ (перелік під таблицею за вашим посиланням...)
Таке враження, що всі громадяни України рибалять лише на дніпровських водосховищах або в Чорноморському чи Азовському регіоні. На всіх інших водоймах мінімального розмірку на плітку НЕМАЄ, хоча раніше був 18 см.
От этих законов ,сум бере.🙁
Надіюся в майбутьному все буде добре
@@Usogo_Po_Trohu чем дальше тем хуже(
На жаль так не тільки у вас, але надія ще є
Який такий сум? В 2019 році 73% "хатели ж паржать", чи я помиляюсь? "Намазуйте" тепер на піввареника доверху - мрії збуваються! 🤣🤣🤣Тамада Ларіса у ВРУ вже "штопає" нове законодавство у інших сферах, щоб "пакращєння вашого життя вже сьогодні" стало нарешті реальністю (покращилось так само "успішно", як із введенням зазначених у відеоролику правил).
@@vinnitsia4984 ну, да это все грустно, но природу нужно беречь,ни чего смешного нет!
Краще довели би водойми до ладу,а не виділені кошти по карманам осідають.Царьки,як башляли рибінспектори, точніше першим браконьєрам країни,для лову електро,так і башлятимуть.А простих рибалок щемлять.Так хай тоді ціни на снасті знизять,і наші податки їм на з/п не йшли.
А по окуню,які обмеження?
По окуню немає мінімального розміру до вилову, але є добова нома 3 кг + 1 риба
на Волині на озері Люб'язь часто в одного тролінгіста 5-8 спінінгів!!!!!!!!
Ого, якісь майстри спорту по риболовлі тролінгом. Як в них снасті не путаються при покльовці великої риби?
Лінійка і ваги обов'язково, інакше штраф 170гр.(з драної вівці хоть шерсті клок), і не важливо чи хто відпускає рибу, чи ні.
Дякую за підказку. Зразу видно, що правила писали далекі від риболовлі люди. Лінійка і вага потрібні, щоб не порушити добову норму вилову та мінімальнй розмір вилову риби. Але якщо я всю рибу відпускаю, тоді навіщо мені лінійка та вага? Але звідки це можуть знати ті "писаки" нових правил?
@@Usogo_Po_Trohu А ще ОБОВЯЗКОВО документ, який підтвержує особу рибалки, нема паспорта, або водійського посвідчення: штраф, і похер, що на лісапеті приїхав.....
Таке враження, що ці правила придумали, щоб рибалити не було бажання. І дітям до 16 років заборонено рибалити без батьків.
@@Usogo_Po_Trohu
Навіщо .... Щоб міряти пуцюрину, може 🤔 забув розміри 🤭🤣
хаха, гарна підколка)
Спасибо за видео. Меня, как пенсионера правила, устраивают. Одно не понятно, если я к примеру поймал одного леща до трёх килограмм, а затем ещё одного леща больше трёх килограмм, то мне нужно одного отпустить, так пишут на форуме "дядя Федор"?Не пойму почему, если разрешается три кг. + трофей?
Ви маєте право піймати 3 кг риби + 1 риба. У вас є лящ до 3 кг і ви піймали трофей більше 3 кг - отже можете забрати цих 2 лящі.
Да вы , батенька, сначала поймайте двух таких лещей за рыбалку. Я таких уже лет 8 не ловил.
@@АлександрВ-л8щ Да, я тоже, но для этого новые правила и придумали, чтобы отпускали полящиков.
@@СергейКотов-ч8о Почему никто не учитывает, что водоем - это не только дом, где живет рыба, но и столовая и поля и фермы, где рыбий корм растет. Если нарушено биологическое равновесие, то сколько рыбу не отпуская и не охраняй, ее больше не станет. Просто потому, что корма не достаточно. Аргументирую... Сколько должна съесть рыба весом в 1кг в сутки? Перемножаем на количество дней в 8-9 месяцах. То есть вес биомассы жучков, червячков должен быть многократно больше веса рыб. А у нас сейчас мертвые реки с мертвой водой. Самая большая "благодарнасть" фермерам, использующим всякую отраву вблизи водоемов. В детстве мы брали марлевый сачок и шли ловить дафнию и циклопов для корма аквариумных рыбок. А сейчас в воде никто не живет. Без всесторонне ГРАМОТНОГО подхода и без создания необходимых условий все правила рыболовства до лампочки. Еще пример... Вылупившиеся из икры личинки вскоре становятся мальками и обитают в прибрежной более теплой и богатой кормом. Практически в полуметре от берега. Что происходит , когда пролетает лодка под полтяхой коней? Сколько тысяч мальков выбрасывается на берег ? Так что я бы еще запретил движение лодок и катеров на полном ходу ближе 30 м от берега, а до августа вообще сильно ограничил бы скорость.
@@АлександрВ-л8щ Александр, смотрите, сейчас мой знакомый рыбак - браконьер в эвакуации в Германии. И там пошёл на речку рыбачить. И пишет, что в шоке. Лещи по 2 и3 кг. клюют один за одним. Рыбаков вообще нет. Вот вам и ответ. Там также удобряют поля, тоже гоняют лодки, но люди соблюдают правила рыболовства. И не ловят, чтобы забить холодильник, они ловят сколько надо на ужин, а остальное отпускают.
промисловий лов заборонить або контроль зробить
Нахаль промвилов ніхто не заборонить. Промисловики тепер будуть змагатися в аукціонах th-cam.com/video/RBPhZUnnq0k/w-d-xo.html
люблю рыбачить на фидер. но ездить приходится за город. в черте города к воде не подойдешь частные постройки с личной охраной.
ловлю на один фидер с одним крючком. при удачном месте 10 карасей по 300 грамм в течении полтора часа...
ехал ночью что бы занять место. один час рыбачил и НАРУШИТЕЛЬ на ШТРАФ .... бомба .... да бонус на 5 -6 кг ждать, которого тут нет почему норма 3 кг дайте больше, ведь и ее не каждый поймает.... размер согласен, красная книга согласен, количество крючков согласен, садок согласен
карася меньше ладони не беру, а если поймал одного - трех карасей ОТПУСКАЮ минимум 4 шт масло на сковородке дорого стоит....
думаю, что нужно наказывать нарушителей а не ограничивать рыболова любителя ....
по отловочному билету наведите порядок в реках закройте те заводы которые сливают отходы в воду !!!!!! и появится рыба .... а то приезжаешь к берегу а в воде все дно усыпано дохлой рыбой .... один завод выше по течению а нам говоря термоклин водяной запор и прочие катаклизмы или рыбак подорвал рыбные ресурсы страны ......
правила рыбалки в разных странах разные и стоимость рыбалки также смотрел как Нормунд Грабовскис наловил на одну поплавочную удочку 70 кг рыбы вот это улов. взял две рыбехи а улов снимая на видиокамеру выпустил все обратно в водоем .... вот это экология и чистота воды в водоеме .... может за это нужно бороться законодателям а не гоняться за рыболовом с одной удочкой с двумя крючками ... печально ((((
У бракош впав вилов,ось тому і заборони більшають😢😢😢
2000 грн стоит лицензия ловить сетью в центре города Днепр .... далеко и ездить не нужно.... там где ловили пенсионеры карасика да плотвичку бабе на сковородку уже рыбы нет ... не мог дед возраст 65 лет одной пружиной с двумя крючками уничтожить рыбные угодья реки ....
Було гарно норму вилову збільшити до 5 кг
нажаль, цього не зробили
Я навіть недумаю відпускати щуку сорок сантиметрів,бо це дебілізм!!!
В багатьох малих водоймах щука не виросте до 50 см, можливо в майбутньому розмір щуки для вилову переглянуть.
поясніть будь ласка про спінінг і про ловлю на живця з (35 секунди відео)
З 15 лютого по 31 березня заборонено ловити щуку. Якщо вам випадково клюнула щука, в цей період її потрібно відпустити назад у водойму. Причому розмір щуки не важливий, навіть рибу більше 50 см теж потрібно відпустити.
@@Usogo_Po_Trohu дякую за пояснення
Все правильно, я тільки за такий закон. Я, з Австрії, в нас цей закон теж, і дуже навіть має хороший результат. Але, я не впенена, що українці зможуть так швидко звикнути до цього закону. На все потрібен час.
Надіюся, з часом нові правила подіють і риби в наших водоймах буде не менше, як в Австрії.
В вас мабуть і браконьєрство офіційно зареєстровано...🙂
Тепер всі знають, що ти з Австрії...Так от сиди там і не дзявкай, дурепа.
Хотів би звернути увагу на вислів автора від 38 с - чим можна підтвердити заборону вилову щуки з берега у нерестовий період на живця? Я маю на увазі певний пункт Правил
Якщо вам ліньки почитати правила і знайти цей пункт про заборону вилову щуки з 15 лютого по 31 березня, то звернуть увагу на Додаток 3 до Правил любительського і спортивного рибальства (пункт 3 розділу II).
Посилання для тих, хто любить читати є під відео
@@Usogo_Po_Trohu Шановний, я Правила прочитав! Але треба їх не тільки прочитати, але ще вміти зрозуміти та правильно це зробити!
Я вже задовбався роз'яснювати на теренах Інету про те, коли у період нересту такі дозволено ловити щуку!
Але все одно - питання щодо живця у мене залишилося, ваше посилання на нього відповіді не надало!
@@ВладимирЯковлев-л8ю То в чому ваша проблема? Ловіть рибу на живця, просто якщо ви свідомий рибалка, то знаєте, що хижа риба часто заковтує живця з гачком глибоко в пащу. Часто гачок травмує жабри або взагалі, щоб дістати гачок, портібно рибі зробити "операцію". Після таких маніпуляцій риба не вижеве і відпускати її немає сенсу. А якщо у період з 15 лютого по 31 березня у вас буде мертва щука в торбі - то ви знаєте що це означає
@@Usogo_Po_Trohu У мене проблема - колоректальний рак!
І ми з вами зараз розмовляємо не про мою свідомість, а про нашу правосвідомість! Витрачаючи свій час на ці балачки, я намагаюся навчити наших рибалок-любителів та спортсменів правильно сприймати норми нормативно-правових актів, щоб їх не порушувати і виконувати!
До речі, я працівникам Держагентства меліорації та рибного господарства свою думку висловив, вони лише змогли відповісти, що у Правилах є недоліки, вони хочуть внести зміни до НОВИХ Правил! За п’ять років розробки часу не вистачило! Чи ще чогось!..
Щодо того, що «хижа риба часто заковтує живця з гачком глибоко в пащу», то моя задача зараз не вивчати частку неправильних ковтань рибою наживок та приманок (із цим нам важко щось зробити), а допомогти рибалкам правильно читати та розуміти приписи Правил, щоб їх виконувати та не порушувати, але й знати та розуміти свої права!
Повторю ще раз те, що вже на раз писав з цього питання на теренах Інету.
«Ну, треба вивчати законодавчу базу з цього питання:
zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1412-22#Text
Це - посилання на текст нових Правил!
Щодо порушеного питання: у Правилах є таке:
"Додаток 3
до Правил любительського
і спортивного рибальства
(пункт 3 розділу II)
МІСЦЯ ТА СТРОКИ
заборон добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах)
…
II. Заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на території України у визначені строки
1. Басейн Чорного моря:
1) на період нересту:
у всіх внутрішніх водоймах Автономної Республіки Крим - з 1 квітня до 31 травня;
…
таких водних біоресурсів:
…
щуки - з 15 лютого до 31 березня;
…
2. Басейн Азовського моря:
…
1) на період нересту
…
таких водних біоресурсів:
щуки - з 15 лютого до 31 березня;
…
3. Рибогосподарські водні об’єкти (їх частини) річкових басейнів:
1) на період нересту:
…
таких водних біоресурсів:
щуки - з 15 лютого до 31 березня;
…
IV. Заборонені знаряддя та способи добування (вилову) водних біоресурсів під час здійснення любительського, спортивного рибальства і підводного полювання та інші заборони
…
3. Забороняється добування (вилов) у таких місцях:
…
6) на нерестовищах у період нересту, в тому числі з берега».
Здається, точно - період нересту на щуку визначений з 15 лютого до 31 березня, на цей період існує заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах).
Однак, не все так просто у нашому королівстві! Окрім Додатку 3 до Правил, існують самі Правила! Прочитаємо й їх!
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
19 вересня 2022 року № 700
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 листопада 2022 р.
за № 1412/38748
ПРАВИЛА
любительського і спортивного рибальства
…
IV. Заборонені знаряддя та способи добування (вилову) водних біоресурсів під час здійснення любительського, спортивного рибальства і підводного полювання та інші заборони
3. Забороняється добування (вилов) у таких місцях:
…
6) на нерестовищах у період нересту, в тому числі з берега.
…
4. Забороняється добування (вилов) у такі періоди:
…
4) у період нересту, за виключенням добування (вилову) водних біоресурсів на не заборонених органами рибоохорони ділянках рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) гачковими знаряддями (добування) вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега.»
Таким чином, підсумовуючи, можемо стверджувати, що:
а) для щуки встановлено новими Правилами нерестовий період з 15 лютого до 31 березня;
б) забороняється добування (вилову) водних біоресурсів, у тому числі й щуки, на нерестовищах у період нересту, в тому числі з берега;
в) забороняється добування (вилову) водних біоресурсів у період нересту.
АЛЕ (!) - за виключенням добування (вилову) водних біоресурсів на не заборонених органами рибоохорони ділянках рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) гачковими знаряддями (добування) вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега.
Тобто, ловити з 15 лютого до 31 березня щуку можна з берега спінінгом із однією штучною приманкою».
Стосовно ловлі із живцем, то чим заборонено використати гачкові знаряддя (добування) вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку, та насадити на них живця!
Так що, шановні рибалки-аматори, нові Правила не забороняють БЕЗУМОВНО ловити під час нерестової заборони рибу, у деяких місцях її таки можна ловити! І заборони ловлі той же щуки на живця у нових Правилах теж немає! А якщо, навіть, під час законного вилову щуки у нерестовий період вона «заковтне живця за зябри», то ви, безумовно, скоріш за все заберете її до торби. І у цьому не буде ніякого порушення, бо ви її добули у дозволений спосіб (ну, якщо не буде з вашого боку інших порушень Правил).
Якщо ви не змогли самостійно цього зрозуміти з прочитаного у Правилах, але можете мені повірити - у мене багаторічний досвід боротьби із порушниками правил рибної ловлі, складання протоколів про адміністративні правопорушення, винесення постанов у справах про адміністративні правопорушення, відстоювання законності у таких справах під час розгляду у судах!
Колишній старший державний інспектор України з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції України - державний пенсіонер
Володимир Яковлєв
@@ВладимирЯковлев-л8ю Тепер зрозумів логіку вашого зауваження на рахунок ловлі щуки на живця в період з 15 лютого по 31 березня. Звісно, ці правила далеко не ідеальні, але було б добре, якби ви написали на яких саме водоймах з 15 лютого по 31 березня можна ловити і ЗАБИРАТИ пійману щуку.
Було б добре, якби крім правил було б ще забезпечене моментальне покарання.
ага, особливо з стоками від заводів та хімії з полів.
Покарання буде за лишнього гнучка, а за електровудку чи ще яку не дозволену "снасть" просто ніякого покарання.І чому я не можу зловивши рибу в одному водоймі випустити в другу? Тоді хай ці законники зарибляють.Все проти Народу України!
Для кого ???
А в нерест можна ловити всюди чи тільки у відведених місцях.
В нерест можна ловити лише в дозволених місцях
Спочатку треба навчитись ловити ту щуку
Ну якщо часто ходити на риболовлю і постійно експерементувати з приманками, то можна добре навчитися ловити щуку. Головне щоб її було багато у водоймі, де ловите
Почему нигде не написано про окуня, напишите пожайлуста
Мінімального розміру до вилову не має. Але є норма 3 кг + 1 риба.
На сонячного окуня немає ні мінімального розміру, ні норми вилову - ловіть скільки завгодно.
Хлопці, кажіть що нічого не впіймали , тільки но прийшли. Рибу ховайте по кульках, та сумках! А якщо сом на 30 кг , чистіть , і кажіть в магазині купив, зараз шашлик буду робить! Якщо окунів, або хижака наловити собі в копанку, памьятайте, що вони переносять глистів. Якщо , не можете купити рибу, у надійного і провіреного. Рішайте самі! Сам негодою і кажу, щоб бички і сміття- товкли собі в дупу! Але , все тільки на папері , ніхто за ними бігати не буде, а трава, та вітер з любого сміття за пару років ( по своїй дачі знаю, з неї місцеві зробили свого часу смітник, котрий заріс вишняком) розберуть на атоми!
На рахунок купив в магазині, у вас можуть попросити чек на товар. А за сміття на водоймах - це має бути соромно людям хто смітить, якщо їх звісно можна назвати людьми.
А перелов карася як будуть рахувати, якщо його немає в таблиці штрафів ?
піймали 3 кг карасів, а кожну лишню рибину карася (1581 грн.) порахують по новій таксі
Як ловив так і буду!
Наскільки часто правила порушували? Смітите на водоймі чи ні?
Не смічу!!! Але рибу ловлю, якщо щука то беру від 1 кг. Карп тоже, від 1 кг! Приблизно, но міряти точно не буду!
@@Дмитрий-ю3у4ф Значить не все так погано!
Идёт т ктому что рыбку тяжело будет поймать..потому что за спиной будут стоять.
за водолаз1в взимку нема стать1.дуже сподобалось про плотву
Водолазам теж трішки нових правил добавили, але думаю все буде як було (бачив не раз як вилазили з води з щучками 200-300 г і при цьому говорили що риби в даній локації немає).
Обясніть новочку! Зараз що можно ловити на спінінг?
На спінінг можна ловити рибу круглий рік, головне, щоб зимою знайти відкриту воду. Але є заборона на ловлю щуки та форелі. В нерестову заборону можна ловити в дозволених місцях. Якщо в заборону клюне щука або форель, тоді обережно відпускаєте рибу назад у водойму і продовжуєте риболовлю.
Колеги рибалки, а хто знає, якщо ловити на платних водоймах, спілках, орендованих ставках, цей закон теж в силі?
ні покищо.
На таких водоймах швидше за все свої правила.
Правило одне,,иди геть,,
Мої вітання. Підкажіть де можна порибалити в околицях Франківська транспорт велосипед хочу половити верхоплавку та окуня? Сам не місцевий. Цікаво дізнатися де можна порибалити у негамірних місцях. Також цікавить чи практикуєте поїздки на Дністер на велосипеді.
Привіт. У Франківську протікає дві Бистриці, там є де походоти, але мене на цих річках більше цікавить головень. Правда в цих річках є гарний окунь, тому на велосипеді дуже зручно доїхати до річки, але бродити берегами з велосипедом дуже важко. Інколи потрібно переходити річку з велосипедом на плечах + снасті теж треба з собою нести. А якщо верхоплавку ловити поплавчанкою і сидіти на одному місці, то велосипед просто суперовий транспорт.
Також можете порибалити на міському озері, там є багато різної риби.
Сами сволочи воруют милиардами а людям не дают себе поймать
ОДНОЗНАЧНО ЛАЙК
Дякую, надіюся інформація у відео була корисна.
Закон писал точнр нерыбак а лузер
Шановний! Я перепрошую, але ви вводите в оману почесну громаду. У "додатку 1" до документу, посилання на який закріплено під цим відео, навпроти "плітки" позначено "18" у двох із трьох регіонах України. Тож це не зовсім "відміна мінімального розміру"...
Ви праві. Є Чорноморський та Азовський регіон та Дніпровські водосховища де є мінімальний розмір на плітку. Але по всіх інших водоймах України його зняли з плітки. Дивно, що всі так переживають за плітку, немов кріс цієї риби більше немає нічкої риби.
Нікого в оману не вводжу, закріпив посилання на документ, щоб кожний міг більш детально ознайомитися. І мені мало віриться, що є хоча б один рибак який все життя ловить на Дніпрі і не знає про мінімальний розмір для плітки