Július óta van nekünk is szódagépünk, nagyon kedveljük, tökéletesen kiváltotta a vízszűrővel együtt az ásványvizeket! Szívesen megosztom a havi költségeket, amely a csere szódapatron és a szörpök árát jelenti! Ez utóbbinak ugyan van betétdíja, de ez havi szinten nem számottevő!
@tamaskohidi8748 Üdvözletem! Nos, mikor elindult a betétdíjas rendszer, akkor döntöttünk úgy, hogy váltunk! Akkor akciós áron vettük meg a szódagépet (patronnal, palackkal), ami 26.900,- Ft volt, a tartalék patron 13.000,-, illetve a tartalék palackok, 3 db 6.990,- Ft volt, összesen cca. 47.000,- Ft. Ez az induló csomag volt! Már meg volt az asztali vízszűrőnk, így azt nem kellett megvásárolni! Mi ketten fogyasztjuk az így készített szörpös szódát! Havonta kell cserélni ezért a patront, ami 3.800,- Ft, a Tesco szörp kb. 5-6 palack (7 dl-es) 800,- Ft betétdíjjal együtt, ez havonta cca. 4.800,- Ft! De ez opcionális! Szóval, ha csak szódát iszol, akkor a cserepatront kell csak fizetni (nyilván a vízdíjat mindenki fizeti), szörppel együtt 8.600,- Ft, de ez két főre számítva! A napi készített mennyiség cca. 4,5 l, de én csak két puffantás CO2-t engedek a vízbe, mert nem szeretjük az erősebb szénsavas szörpöket, így tovább tart a széndioxid palack töltete!! Csak megjegyzem, hogy előtte ízesített ásványvizeket fogyasztottunk, amelynek palackja betétdíjjal együtt 450,- Ft lett, így annak költségei havi szinten két főre közel 40.000,- Ft-ot tett volna ki! Szóval úgy gondolom, mindenképpen megéri! Bár már lehet, többe kerülnek ezek a szódagépek! A miénk Sodastream Terra!
Én is írok neked saját költségvonzatot: Én a héten rendeltem 2db prémium 1 literes és 2db prémium 0,5 literes palackot, hogy legyen váltópalack. Ezért fizettem 20.000 ft körüli összeget, de most van 5 palackom. A vízszűrővel megszűrt vizet a palackokban a hűtőben tárolom, folyamatosan abba engedem a szénsavat. A szénsavpalack jelenleg az Aldiban a legolcsóbb szerintem, 7990 Ft egy darab. 60 liter szódához elegendő nagyjából. Ha kifogy, 2390 Ft a csere díja. Vettem 20 darabos palacktisztító tablettát 2400 Ft-ért, amivel 2 havonta ki fogom fertőtleníteni a palackokat. 1 tabletta 1 palackhoz van. Ezek a költségek, amelyek a mi háztartásunkban a biztonságérzet miatt is előjönnek. Sokan nem foglalkoznak a fertőtlenítéssel, számomra ezek fontosak.
Az ajánlás a szabályzat alapján már önmagában szinte az. Nem igazán van olyan, hogy valaki önszántából ajánl egy terméket. Ha a termékeket vissza kellett volna adnom, a videót akkor is elkészítettem volna. De ha reklámnak tekintjük, én boldogan reklámoztam ezt a céget a nevemmel, mert a közeledése tisztességes volt. Én kértem engedélyt, hogy elmondhassam a nézőimnek a történetet.
Örülök, hogy a szódagépekről esik szó, mert gondolkodom rajta. Jó lenne, ha visszatérnél a témára később a tapasztalatokkal. A költségek sem közömbösek. Köszi!
Már most tudok neked konrkétumot írni, hogy én mivel számolok, számoltam. Én a héten rendeltem 2db prémium 1 literes és 2db prémium 0,5 literes palackot, hogy legyen váltópalack. Ezért fizettem 20.000 ft körüli összeget, de most van 5 palackom. A vízszűrővel megszűrt vizet a palackokban a hűtőben tárolom, folyamatosan abba engedem a szénsavat. A szénsavpalack jelenleg az Aldiban a legolcsóbb szerintem, 7990 Ft egy darab. 60 liter szódához elegendő nagyjából. Ha kifogy, 2390 Ft a csere díja. Vettem 20 darabos palacktisztító tablettát 2400 Ft-ért, amivel 2 havonta ki fogom fertőtleníteni a palackokat. 1 tabletta 1 palackhoz van. Ezek a költségek, amelyek a mi háztartásunkban a biztonságérzet miatt is előjönnek. Sokan nem foglalkoznak a fertőtlenítéssel, számomra ezek fontosak.
Ha kaptál ingyen cuccot és videó készült róla akkor bizony az már támogatott tartalom, tehát reklám. Lehet ezt magyarázni így úgy, de akkor is reklám ingyen cucc fejébe.
@@termekkritikus Egy mondattal el lehetett volna intézni azt a részt, és több részt szánni hogy milyen a használhatósága, sőt milyen költségei vannak. Mondjuk a benne lépvő CO2 palack kompatibilis e a nagy elterjed márka palackjaival, amit szinte a sarki boltban ki lehet cserélni. Mert ha nem akkor igen nagy hátrány legyen bármilyen szép is. Na meg a többi dolog, hogy mennyire használható, mennyi literre elég egy CO2 palack, lehet e alkatrészt kapni mert előbb utóbb kell tömítés. Hogy megy a garanciázás jön e futár érte vagy a vevőnek kel elküldeni. Tehát érdemi felhasználónak fontos információk. Mert így ez a videó nettó reklám, érdemi információk nélkül.
Természetesen jók bele az egyéb bolti cserepatronok is. Én Aldis patront vettem például. A mi költségeink így alakultak: Én a héten rendeltem 2db prémium 1 literes és 2db prémium 0,5 literes palackot, hogy legyen váltópalack. Ezért fizettem 20.000 ft körüli összeget, de most van 5 palackom. A vízszűrővel megszűrt vizet a palackokban a hűtőben tárolom, folyamatosan abba engedem a szénsavat. A szénsavpalack jelenleg az Aldiban a legolcsóbb szerintem, 7990 Ft egy darab. 60 liter szódához elegendő nagyjából. Ha kifogy, 2390 Ft a csere díja. Vettem 20 darabos palacktisztító tablettát 2400 Ft-ért, amivel 2 havonta ki fogom fertőtleníteni a palackokat. 1 tabletta 1 palackhoz van. Ezek a költségek, amelyek a mi háztartásunkban a biztonságérzet miatt is előjönnek. Sokan nem foglalkoznak a fertőtlenítéssel, számomra ezek fontosak.
Tudod, most már nem csak és kizárólag e-mail-ben keresnek ám meg. Facebookról könnyebb megosztani, instagram is egyre népszerűbb, főleg a fiatalok körében, így ha tartalom ott van, ott osztják meg. Ott van a tiktok, ahol sajnos nem tudnak képet küldeni, ezért tiktok üzenetben kedvesen sokan megírják, hogy küldenek fotót e-mail-ben. Szóval a más platform szó ezért szerepelt. Tudom, hogy viccesnek szántad, de valójában egy komoly dologra utaltál, ezért válaszoltam.
Én sokat gondolkoztam annó amikor bejött ez az 50 forintos szrakodás. Nekem a szódagép maradt a retro Liss szifon. Vettem újat de amúgy a régi békebelit is átlehet alakítani egy új nyakgumival az eldobható patronokhoz. Ha vennék mást akkor rendes balonos szódagépen gondolkoznék. Az kompresszoros hűti is a vizet ha kell vagy melegíti, lehet bubi meg bubi nélkülit is inni. Az egy felsőbb kategória árban is, de megéri.
Engem már megfogott az üveg alapú egybe üvegekkel. Én anno a sodasteam-et vettem de sajnos drágának éreztem (nekem anno ahol dolgoztam ott olcsóbban tudtam hozzá jutni) a patront ahhoz képest, hogy mennyi mennyiséget tudtam vele csinálni. A másik amit gyűlöltem, hogy műanyag üvegek. Az alja egy hozzáragasztott lecsavarhatatlan lukacsos műanyag volt ami 1 hónap után be penészedet és az üveg alján keresztül be lehetet látni és Esztétikailag valami fertő volt. Anno 2 év után el is adtam mert itt van hetente járó szódás aki 120 forintért hozza az üveges szódát így nincs rá szükségem de aki nem olyan helyen lakik, hogy ásványvízzel töltött szódát házhoz hozzák minden héten annak megéri egy ilyenbe beleinvesztálni :)
Titok nyitja, hogy a szódás üvegből ne igyál közvetlenül és semmi mást ne tölts bele. Akkor korlátlan ideig tiszta marad. Persze alap, hogy RO ozmo szűrt vizet töltesz bele és abból készíted a szódát. Tehát a szódát pohárba öntöd ki é nem az üvegből iszol, szörp esetén is poharat használsz, abban keverd el.
Ez az információ, amit a legtöbb vásárló a boltban a termék előtt állva viszont nem tud. Hacsak nem kezd el google-ben keresni, a kiállított darabról nem lehet tudni. Ami neked természetes információ, az nem biztos, hogy másnak is az.
Nem olyan rég pakoltuk ki Nagyapám lakását, rengeteg szifon és szifon alkatrész volt a spájzban. Nála három folyadéknak volt létjogosultsága gyermekkoromban, az egyik a Traubisoda, a másik a saját mustja, a harmadik pedig a szóda. Nagy palackja volt, amibe két patront kellett nyomni, imádtuk. Mai napig nem tudom az ásványvizet meginni, csak a szódát. Étteremben azt kérek, mert míg más megiszik egy két decis kólát én ugyanannyiból megiszom 2L szódát. Mára nekem is van hasonló, műanyag palackokkal, szerintem iszonyú igénytelen, viszont egy 3D nyomtatóval a kopó alkatrészei (pl. nyomógomb) könnyen cserélhetőek. Akárhányszor csinálok szódát itthon, eszembe jut, hogy szokás szerint sikerült feltalálni a meleg vizet hidegen, ha eszembe jut milyen szódás palackok voltak gyermekkoromban. Ugyanez a zseniális logika vonatkozik a tejszínhab szifonokra is. Mindenki hajigálja/hajigálta kifelé, hogy növényi vackokat nyelve termelje a penészes csőrű szemetet.
Sajnos kevés helyen lehet már venni a hagyományos patront, viszont már nem cserélik, tehát a kidobott patron több ezer évig ott fog hányódni valahol. Gyerekkoromban én is csak (a hagyományos) szódásszifon szódáját ittam, néhol étteremben lehet kérni, a régi típusú üvegpalackosat, egy liter. azzal elvagyok egy ebéd alatt!
Július óta van nekünk is szódagépünk, nagyon kedveljük, tökéletesen kiváltotta a vízszűrővel együtt az ásványvizeket! Szívesen megosztom a havi költségeket, amely a csere szódapatron és a szörpök árát jelenti! Ez utóbbinak ugyan van betétdíja, de ez havi szinten nem számottevő!
Szia! Engem érdekelnének a költségek. Megosztanád?
@tamaskohidi8748 Üdvözletem! Nos, mikor elindult a betétdíjas rendszer, akkor döntöttünk úgy, hogy váltunk! Akkor akciós áron vettük meg a szódagépet (patronnal, palackkal), ami 26.900,- Ft volt, a tartalék patron 13.000,-, illetve a tartalék palackok, 3 db 6.990,- Ft volt, összesen cca. 47.000,- Ft. Ez az induló csomag volt! Már meg volt az asztali vízszűrőnk, így azt nem kellett megvásárolni! Mi ketten fogyasztjuk az így készített szörpös szódát! Havonta kell cserélni ezért a patront, ami 3.800,- Ft, a Tesco szörp kb. 5-6 palack (7 dl-es) 800,- Ft betétdíjjal együtt, ez havonta cca. 4.800,- Ft! De ez opcionális! Szóval, ha csak szódát iszol, akkor a cserepatront kell csak fizetni (nyilván a vízdíjat mindenki fizeti), szörppel együtt 8.600,- Ft, de ez két főre számítva! A napi készített mennyiség cca. 4,5 l, de én csak két puffantás CO2-t engedek a vízbe, mert nem szeretjük az erősebb szénsavas szörpöket, így tovább tart a széndioxid palack töltete!! Csak megjegyzem, hogy előtte ízesített ásványvizeket fogyasztottunk, amelynek palackja betétdíjjal együtt 450,- Ft lett, így annak költségei havi szinten két főre közel 40.000,- Ft-ot tett volna ki! Szóval úgy gondolom, mindenképpen megéri! Bár már lehet, többe kerülnek ezek a szódagépek! A miénk Sodastream Terra!
Én is írok neked saját költségvonzatot:
Én a héten rendeltem 2db prémium 1 literes és 2db prémium 0,5 literes palackot, hogy legyen váltópalack. Ezért fizettem 20.000 ft körüli összeget, de most van 5 palackom.
A vízszűrővel megszűrt vizet a palackokban a hűtőben tárolom, folyamatosan abba engedem a szénsavat. A szénsavpalack jelenleg az Aldiban a legolcsóbb szerintem, 7990 Ft egy darab. 60 liter szódához elegendő nagyjából. Ha kifogy, 2390 Ft a csere díja.
Vettem 20 darabos palacktisztító tablettát 2400 Ft-ért, amivel 2 havonta ki fogom fertőtleníteni a palackokat. 1 tabletta 1 palackhoz van.
Ezek a költségek, amelyek a mi háztartásunkban a biztonságérzet miatt is előjönnek. Sokan nem foglalkoznak a fertőtlenítéssel, számomra ezek fontosak.
A gesztus mindkét részről fantasztikus. A kérdésem az, hogy ez nem tartozik véletlenúl a reklám.kategóriába? Nem gonoszkodásból!!!❤❤❤
Az ajánlás a szabályzat alapján már önmagában szinte az. Nem igazán van olyan, hogy valaki önszántából ajánl egy terméket. Ha a termékeket vissza kellett volna adnom, a videót akkor is elkészítettem volna. De ha reklámnak tekintjük, én boldogan reklámoztam ezt a céget a nevemmel, mert a közeledése tisztességes volt. Én kértem engedélyt, hogy elmondhassam a nézőimnek a történetet.
@termekkritikus szuper! Köszönöm válaszát!🌝👍
Örülök, hogy a szódagépekről esik szó, mert gondolkodom rajta. Jó lenne, ha visszatérnél a témára később a tapasztalatokkal. A költségek sem közömbösek. Köszi!
Már most tudok neked konrkétumot írni, hogy én mivel számolok, számoltam.
Én a héten rendeltem 2db prémium 1 literes és 2db prémium 0,5 literes palackot, hogy legyen váltópalack. Ezért fizettem 20.000 ft körüli összeget, de most van 5 palackom.
A vízszűrővel megszűrt vizet a palackokban a hűtőben tárolom, folyamatosan abba engedem a szénsavat. A szénsavpalack jelenleg az Aldiban a legolcsóbb szerintem, 7990 Ft egy darab. 60 liter szódához elegendő nagyjából. Ha kifogy, 2390 Ft a csere díja.
Vettem 20 darabos palacktisztító tablettát 2400 Ft-ért, amivel 2 havonta ki fogom fertőtleníteni a palackokat. 1 tabletta 1 palackhoz van.
Ezek a költségek, amelyek a mi háztartásunkban a biztonságérzet miatt is előjönnek. Sokan nem foglalkoznak a fertőtlenítéssel, számomra ezek fontosak.
Ha kaptál ingyen cuccot és videó készült róla akkor bizony az már támogatott tartalom, tehát reklám.
Lehet ezt magyarázni így úgy, de akkor is reklám ingyen cucc fejébe.
Köszönöm a véleményed. Én erre azt mondom, bár ilyen módon működne nagyon sok más tartalomgyártó is, ahogyan ezeket én kezelem.
@@termekkritikus Egy mondattal el lehetett volna intézni azt a részt, és több részt szánni hogy milyen a használhatósága, sőt milyen költségei vannak.
Mondjuk a benne lépvő CO2 palack kompatibilis e a nagy elterjed márka palackjaival, amit szinte a sarki boltban ki lehet cserélni. Mert ha nem akkor igen nagy hátrány legyen bármilyen szép is. Na meg a többi dolog, hogy mennyire használható, mennyi literre elég egy CO2 palack, lehet e alkatrészt kapni mert előbb utóbb kell tömítés. Hogy megy a garanciázás jön e futár érte vagy a vevőnek kel elküldeni. Tehát érdemi felhasználónak fontos információk.
Mert így ez a videó nettó reklám, érdemi információk nélkül.
Természetesen jók bele az egyéb bolti cserepatronok is. Én Aldis patront vettem például.
A mi költségeink így alakultak:
Én a héten rendeltem 2db prémium 1 literes és 2db prémium 0,5 literes palackot, hogy legyen váltópalack. Ezért fizettem 20.000 ft körüli összeget, de most van 5 palackom.
A vízszűrővel megszűrt vizet a palackokban a hűtőben tárolom, folyamatosan abba engedem a szénsavat. A szénsavpalack jelenleg az Aldiban a legolcsóbb szerintem, 7990 Ft egy darab. 60 liter szódához elegendő nagyjából. Ha kifogy, 2390 Ft a csere díja.
Vettem 20 darabos palacktisztító tablettát 2400 Ft-ért, amivel 2 havonta ki fogom fertőtleníteni a palackokat. 1 tabletta 1 palackhoz van.
Ezek a költségek, amelyek a mi háztartásunkban a biztonságérzet miatt is előjönnek. Sokan nem foglalkoznak a fertőtlenítéssel, számomra ezek fontosak.
Többi szódát készítő gép is?
Nagy palacot kell venni
Kapható már mindenhol pl. metro
"email" "más platform".... na az ezzell készített szódától sem fogok böfögni... :D :D :D
Tudod, most már nem csak és kizárólag e-mail-ben keresnek ám meg. Facebookról könnyebb megosztani, instagram is egyre népszerűbb, főleg a fiatalok körében, így ha tartalom ott van, ott osztják meg. Ott van a tiktok, ahol sajnos nem tudnak képet küldeni, ezért tiktok üzenetben kedvesen sokan megírják, hogy küldenek fotót e-mail-ben. Szóval a más platform szó ezért szerepelt. Tudom, hogy viccesnek szántad, de valójában egy komoly dologra utaltál, ezért válaszoltam.
Én sokat gondolkoztam annó amikor bejött ez az 50 forintos szrakodás. Nekem a szódagép maradt a retro Liss szifon. Vettem újat de amúgy a régi békebelit is átlehet alakítani egy új nyakgumival az eldobható patronokhoz. Ha vennék mást akkor rendes balonos szódagépen gondolkoznék. Az kompresszoros hűti is a vizet ha kell vagy melegíti, lehet bubi meg bubi nélkülit is inni. Az egy felsőbb kategória árban is, de megéri.
Engem már megfogott az üveg alapú egybe üvegekkel. Én anno a sodasteam-et vettem de sajnos drágának éreztem (nekem anno ahol dolgoztam ott olcsóbban tudtam hozzá jutni) a patront ahhoz képest, hogy mennyi mennyiséget tudtam vele csinálni. A másik amit gyűlöltem, hogy műanyag üvegek. Az alja egy hozzáragasztott lecsavarhatatlan lukacsos műanyag volt ami 1 hónap után be penészedet és az üveg alján keresztül be lehetet látni és Esztétikailag valami fertő volt. Anno 2 év után el is adtam mert itt van hetente járó szódás aki 120 forintért hozza az üveges szódát így nincs rá szükségem de aki nem olyan helyen lakik, hogy ásványvízzel töltött szódát házhoz hozzák minden héten annak megéri egy ilyenbe beleinvesztálni :)
Titok nyitja, hogy a szódás üvegből ne igyál közvetlenül és semmi mást ne tölts bele. Akkor korlátlan ideig tiszta marad. Persze alap, hogy RO ozmo szűrt vizet töltesz bele és abból készíted a szódát.
Tehát a szódát pohárba öntöd ki é nem az üvegből iszol, szörp esetén is poharat használsz, abban keverd el.
Bizserés víz ,kb 200 Ft ami jó . 2 liter .
Mivel maga a cég finn igy nem nagy csoda, hogy finn design.
Ez az információ, amit a legtöbb vásárló a boltban a termék előtt állva viszont nem tud. Hacsak nem kezd el google-ben keresni, a kiállított darabról nem lehet tudni. Ami neked természetes információ, az nem biztos, hogy másnak is az.
Nem olyan rég pakoltuk ki Nagyapám lakását, rengeteg szifon és szifon alkatrész volt a spájzban. Nála három folyadéknak volt létjogosultsága gyermekkoromban, az egyik a Traubisoda, a másik a saját mustja, a harmadik pedig a szóda. Nagy palackja volt, amibe két patront kellett nyomni, imádtuk. Mai napig nem tudom az ásványvizet meginni, csak a szódát. Étteremben azt kérek, mert míg más megiszik egy két decis kólát én ugyanannyiból megiszom 2L szódát. Mára nekem is van hasonló, műanyag palackokkal, szerintem iszonyú igénytelen, viszont egy 3D nyomtatóval a kopó alkatrészei (pl. nyomógomb) könnyen cserélhetőek. Akárhányszor csinálok szódát itthon, eszembe jut, hogy szokás szerint sikerült feltalálni a meleg vizet hidegen, ha eszembe jut milyen szódás palackok voltak gyermekkoromban. Ugyanez a zseniális logika vonatkozik a tejszínhab szifonokra is. Mindenki hajigálja/hajigálta kifelé, hogy növényi vackokat nyelve termelje a penészes csőrű szemetet.
Sajnos kevés helyen lehet már venni a hagyományos patront, viszont már nem cserélik, tehát a kidobott patron több ezer évig ott fog hányódni valahol. Gyerekkoromban én is csak (a hagyományos) szódásszifon szódáját ittam, néhol étteremben lehet kérni, a régi típusú üvegpalackosat, egy liter. azzal elvagyok egy ebéd alatt!