І підписка,і лайк однозначно! Цікаво, змістовно,грамотно, спокійна інтонація.Дякую за працю!Такі відео потрібно включати до шкільної програми.Адже,це історія українського мистецтва.Катерина Білокур -самородок,геніальна художниця,недооцінена за життя.
Вона була дуже-дуже дооцінена за життя! Її роботи берегли, як зіницю ока! Влаштовували виставки, виставляли в музеях її картини, та навіть на виставку у Париж при СРСР її картини возили! Це при незалежній Україні її забули. Та хіба тільки її? Ви, наприклад, знаєте, що Т. Г. Шевченко був прекрасним художником? А ми в свій час, в 70-і роки знали, нас навіть возили в Ленінград і ми їздили в його музей-квартиру при Академии художеств, коли я вчилася ще в школі! А зараз ви багато знаєте живих сучасних художників, чиї роботи виставлені в столичних музеях?
@@lubovs378 ну, щодо культурного "щасливого" минулого совдепії, ви дещо перебільшили. Бо багато імен культурних діячів були піддані на певний час забуттю (Ліна Костенко), чи , як думала москолота, "назавжди" викреслена з культурного обігу українців: хочаб такі імена, як скульптор Архипенко (автор "дірки", як елемент скульптури, наприклад, якщо два симетричних глека поставити поряд на певній відстані один від одного, то проміжок пустоти створить третій "віртуальний" глек), твори Володимира Винниченка (європеїзатора української прози), Катрі Гриневичевої, яка писала прозу в стилі українського модерну ("Шоломи в Сонці"), Багряний "Сад Гетсиманський" (про концтабори, описані на декілька десятиліть раніше за імперця солженіцина) і багато іншого. Я вже мовчу за рОЗСТРІЛЯНЕ ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНИ, тощо.
Без сліз це відео дивитися неможливо... Як важливо щоб батьки підтримували своїх дітей і давали їм змогу навчатися. Роботи Катерини Білокур це магія...вони гіпнотизують красою..квіти живі і цвітуть на її полотнах...це неймовірний скарб!
Я обожнюю її картини, ці квіти надихають, підвищують настрій, хочется до природи ближче. А коли дізнаоася більше про долю Катерини Білокур і її життя, полюбила ці квіти ше більше, це подолання зовнішніх обставин вражає
ДЯКУЄМО ЗА КРАСУ , ЗА ПРОСВІТУ, ЗА СОЛОВ'ЇНУ УКРАЇНСЬКУ МОВУ. ВАША ПРАЦЯ ДУЖЕ ПОТРІБНА БОЖОЇ СИЛИ ЖИТИ ЗА УКРАЇНУ.СЛАВА ГЕРОЯМ І ГЕРОЇНЯМ МНОГІЇ ЛІТА 🎉🎉🎉
Дякую за відео. Так жалко,що такий талант не вийшов на світовий рівень у свій час. Її роботи зовсім не примітивні. Вона самотужки досягла такого результату, коли інших навчали у інститутах і вони нікому не відомі. А ще і влада закрила їй дорогу і примусила все життя жити у селі. Але талант всеодно знайшов дорогу до своїх поціновувачів!❤
В ті часи ,в селі та ще й дівчаткам була одна дорога -як найскоріше вийти заміж,народити дітей та працювати,працювати,працювати..... Катерина Білокур-це самородок української землі! Оце так "щасливо"жилось селянам в ссср,людям не видавали паспорти ..це я чудово знаю від моїх батьків....
Взагалі-то, батьки у К.Білокур були дуже заможними селянами, але величезними жлобами! Вони вчитися доньці не давали, глумилися над нею. До чого тут радянська влада, вона 1900 року народження, радянську владу на Яготинщині більш-менш встановили в 20-і роки, до речі, була і Вільна Україна на чолі зі Скоропадським, і Петлюра встановив самостійну Україну. До речі, в радянські часи, Катериною Білокур опікувалися сам Павло Тичина і ще сотні людей! Незважаючи на те, що батьки її не пустили до школи і вона взагалі не вчилася у школі, її мистецтво дуже цінувалося в часи СРСР, безліч виставок, картини викупляли до музеїв. Зараз фактично всі її роботи в музеях! (за вийнятком тих, що покрала жінка Ющенка і вивезла до США) Почитайте про неї, це прекрасна, геніальна художниця, наша гордість, але батьки всю її долю занапастили!
@@lubovs378 Я маю на увазі ,тоді,коли вона була вже визнаною художницею ,а паспорта в селян не було ,тому не могла нікуди поїхати..за батьків ,я згодна,що це їх вина,в першу чергу.
@@ЛюдмилаЛяш-й3б вона не могла виїхати, тому що її мати та її батько тиранили її з дитинства! Вони її зробили забитою людиною, яка повинна була турбуватися про батьків. Вона була блаженна і в сім'ї, і в селі. Куди б вона поїхала, вона навіть у школу ніколи не ходила. Так само можна написати: оце так "щасливо" жилось художникам у Франції, що вони то з вікон викидалися, то стрілялися і вуха собі відрізали. Держави тут ні до чого. Якраз в УРСР її талант помітили і допомогли на 100% йому розвинутись! І Олесь Гончар, і Павло Тичина (а він був Міністром освіти) і багато-багато інших людей приймали участь у долі Білокур. І вона їздила і в Київ, і у Москву, тоді це була столиця. І ще, згадала: їй дали звання народного художника України та назначили їй дуже гарну пенсію (чи зарплату), вона не працювала у колгоспі, як всі селяни.
Дякую за відео! Я з дитинства пам'ятаю її роботи, якими захоплювався мій батько-- репродукції картин продавалися в газетних кіосках і він при появі нових репродукцій завжди купував їх. Він був простим робітником але цікавився творчістю різних художників і нас знайомив.
Яка родюча наша українська земля. Її плоди - то не тільки збіжжя, але й неймовірно талановиті люди, якими захоплюються в усьому світі. Я пишаюся тим, що я українка і маю таких співвітчтзників.
Неймовірні роботи роботи Катерини Білокур і це українська спадщина, де поєднана важка доля жінки в селі в ті буремні наповнені стеріотипами часи та багатою творчістю світлим почуття краси. ❤❤❤❤❤❤
ну, цього він якраз не говорив. Але ті 3 картини, які були виставлені у Парижі, там і безповоротно були вкрадені якимись французами - знавцями живопису. До сьогодні ці картини так ніде не спливали.
Гарне відео!Дуже хочеться ,аби меценат чи держава пропагував українських художників!Хай би був набір листівок,книжка-альбом,великий настінний календар!Люди отримали можливість долучитися до краси і показати всьому світові!Якісні речі купляли б і люди ,і музеї,і туристи. Я мрію побачити після перемоги всю цю красу!!!!З повагою ❤❤❤❤❤
Все це було в радянські часи, нас, школярів, водили по музеям, виставок було дуже-дуже багато! Я вперше побачила вживу картини Катерини Білокур у Києві в музеї на території Лаври в 9 років! В мене досі є багато каталогів, книг про видатних митців України прекрасної якості чудовою українською мовою виданих за радянських часів.
Так гірко і розпачливо від розуміння, що маючи такий талант, Катерина Білокур була як невільниця у своїй сім'ї, селі, країні.... Не мала свободи вибору, витрачала свої сили на право малювати. Я аж розплакалась від усвідомлення її приреченості. Як нам пощастило, що вона написала того листа і її помітили і знайшли. А то б родичі після її смерті розпалювали б піч її картинами. Надзвичайний талант і такий важкий життєвий шлях.
Вони і так розпалювали піч її картинами та кісточками. Це ж як треба було десятиліттями знущатись з дитини, щоб довести її до самогубства! Завдяки видатним українцям і їхній увазі до талановитої художниці, ми і маємо таку прекрасну спадщину! А якби вона ще академію мистецтв закінчтла, ви уявляєте, який би це був рівень!!!? Але батьки її навіть до школи не пустили, хоч і були дуже-дуже заможними!
@@lubovs378Як можна щось розпалювати кісточками живої людини? Ви хоча б розумієте, що написали? Як можна було взяти з живої людини кістку й розпалювати нею щось? Поясніть що за хворі фантазії Ви мали на увазі.
Дякую за розповідь.Обожнюю Катерину Бідокур.Дізналась про неї дуже пізно,хоча маю не малий вік.Коли вирощую квіти,згадую завжди її.Шкода що така важка доля у видатної художниці.Добре що хоч племінник пішов її стежкою.Не було розуміння родини, кріпацтво села,з якого не можна виїздити,думаю і заздрощі художників з столиці(чула про вислів на її адресу: хай сидить там де є).Але хто запам'ятає імена людей що протидіяли таланту Білокур,а її будуть пам'ятати довго.Згадуючи художницю,продовжуємо пам'ять про її творчість.Добре якби люди,що володіють іноземними мовами , переклали текст ролика,щоб у світі Україну знали не лише через війну та відомих спортсменів,а побачили якими талантами світового рівня багата наша держава.
Дякую за змістовне й зворушливе відео! Квіти Катерини Білокур унікальні й ні з якими іншими творами не порівнювані. Популяризувати таку перлину мистецтва необхідно!
@@ГалинаДудка-к1я американці вважають, що в Україні повинно жити не більше 20 млн людей, в до 2040 року не більше 10 млн людей. Це стара програма, ще з 80-х років, не раз озвучувалася З. Бжезинським. Зараз слуги народу якось дуже часто про це говорять, що мало людей - це для України добре.
Доброго вечора! Дивилася відео з великим задоволенням.Дуже прикро, що такій талановитій дівчині була відведена така гірка доля....Її неймовірні квіти , немов фото.....Ніхто не може знати наперед свого життя.... Мабуть те, що вона жила у такому складному світі , змушувало її мозок мати таку фотографічну пам'ять.. Не кожна людина може так детально відтворити побачене, а ще , особливо квіти....Це дуже складно для будь-кого, у кого немає для цього хисту і таланту. Господь наділив її цим даром! Я, коли пишу вірші, або щось малюю, наче хтось це робить за мене.....Цей феномен не описати словами, але це справді дуже чудово.Ти просто насолджуєся тим, що робиш, і ніхто тебе не зупинить робити те, що тобі дано Богом! Дякую Вам за прекрасну розповідь !
Руске іго-гнітить Україну і досі.Якби "Щедрик"не поїхала в Америку,її мало хто знав,а може й ніхто.Нема волі-нема розвитку.Тільки справжня Незалежність ,як особи,і країни дає розвиток людині,народу.Хай Бог береже Україну.Катерина Білокур-велика художниця, України і світу.Слава Ісусу Христу!
А мені б дуже хотілось,щоб хтось,хто цим займається,розробив схеми для вишивки з картин Катерини Білокур! І тоді б ці квіти цвіли в багатьох оселях! А ,можливо,такі розробки вже існують? Квіти-божественні ! Неймовірна краса! Це роботи талановитої самобутньої художниці.
Як прикро, що батьки були не далеко глядні, ще не відпоавили навчатися. А так хто знає, які б картини ми побачили з під її пензля. Проте, картини, що залишилися, прекрасні!
Дуже дякую, це найкраща розповідь про Катерину Білокур, які я читала, а читала багато. Іще в дитинстві побачила її картини, а мені зараз 69.враження на все життя. Коли буваю у Лаврі, завжди захожу провідати її картини і відчути це неповторні емоції. Дякую вам. Нехай щастить у вашій роботі. З повагою, Киянка.
Дякую за відео.Давно читала про її важку долю , про протидію батьків. Пам'ятаю ,що просто серце краялось. Скільки б людина зробила б у сприятливих умовах, чи хоча б , якби не заважали.
Хочеться лише сказати : батьки не заважайте вашим дітям мріяти і іти до своєї мрії самим через усі перепони.Талант всеодно проб’ється ,якщо буде наполегвитість і бажання.
В перший раз я побачила картини Катерини Білокур у музеї в Лаврі, тоді ж я купила книжки про неї. Мене так вразили і картини, і її життя!❤ Потім ще була на виставці її картин. Зараз я дивилася відео зі сльозами на очах. Треба ще обов'язково з'їздити в Богданівку.
@@lagidnaa Це було на початку 90 років. Я, на жаль, не знаю автора цього документального фільму, думаю, що назва його була приблизно такою "Про Катерину Білокур", або щось подібне. Я запам'ятала живий образ цієї жіночки у біленькій хусточці з глибокими спокійними очима і приємним голосом та посмішкою. Ще було інтерв'ю. На запитання, чому вона не створила сім'ю, жінка відповіла, що обов'язок перед чоловіком та дітьми не дав би їй змогу малювати. Вона сама розповідала як довго вона роздивлялася, вивчала та дивилася на кожну квітку, перш ніж її малювати, та зобразити кожну прожилку, краплинку, форму. І ще пам'ятаю, що автор фільму говорив, що коли почали збирати для музею картини художниці, то знайшли їх навіть, у хліву де жив її брат - на них ставили відра з їжею для свиней. Настільки зневажливо ставилися рідні до мистецтва!!!!! Я б іще раз переглянула цей фільм із великим задоволенням. Чомусь мені здається, що фільм міг бути до якоїсь дати. І саме у 90 роки про художницю дуже часто з'являлися статті у газетах.
Треба відвідувати музей.Потримати у руках її пензлі (це дозволяють робити),послухати робітників музею.Непогано було повернути вкрадені роботи у Парижі.А ще читати роботи молодих біографів про те ,що у ссср талановита іпрогресивна молодь,а вона такою була,не доживала свого віку.І могло статися ,що ми ніколи не побачили її робіт.
Чудова інформація, приємно слухати і дякую за роботу. Може зробите ще про її листування - був колись фільм документальний, там хвалили її епістолярний талант (а ніде цього не вчила).
Про Пікассо абсолютна вигадка, не підтверджена буквально нічим. Що не міняє того, що роботи Катерини Білокур вражаючі і абсолютно прекрасні. Ще хочу наголосити, що якими б якісними не були репродукції, жодна з них не замінить враження від оригіналу. Тому порада ходити в музеї найкраща) Від цього білокурівського синього кольору неможливо відірвати очей. І до речі, я побачила такий синій колір в Пусена, не всі вміють так його використати, щоб глядач не міг пройти повз.
Коли був школярем то відвідував її музей- садибу, відтоді мене полонили її чарівні картини. Та й її життєву історію на пам'ять знаю, яка сильно закарбувалася в пам'яті 10 річного хлопчика і до нині.
У Національному театрі ім. Івана Франка була геніальна, але недооцінена вистава "Дві квітки кольору індиго" (режисер Олександр Білозуб) - про двох художниць: нашу українську Катерину Білокур і мексиканську Фріду Кало. Дві героїні - Катерина, яку її оточення не розуміло, а примушувало "баняка варити" і Фріда, яка будучи "прикованою" до ліжка, малювала і вела світське життя. Вони жили в один час; здається, одна одну за життя і не знали, але були об'єднанні любов'ю до мистецтва, що дуже точно передано в заключній сцені, коли дві героїні виходять в білих платтях, в обох на грудях червоні квіти, а від них ледь-ледь помітні, поєднані між собою, тоненькі червоні стрічки. На жаль, вистава зараз не йде - немає попиту.
Дякую за відео. Катерина Білокур своїми роботами і незламним прагненням до малювання викликає захоплення і повагу! Дуже люблю її роботи!❤
І вам дякую за коментар🫶🏻
Я так щиро плакати хочу, люблю цю художницю.
І підписка,і лайк однозначно! Цікаво, змістовно,грамотно, спокійна інтонація.Дякую за працю!Такі відео потрібно включати до шкільної програми.Адже,це історія українського мистецтва.Катерина Білокур -самородок,геніальна художниця,недооцінена за життя.
Дякую🤍
А назва яка ?! Лагідна естетизація - як відгомін лагідної українізації !
Вона була дуже-дуже дооцінена за життя! Її роботи берегли, як зіницю ока! Влаштовували виставки, виставляли в музеях її картини, та навіть на виставку у Париж при СРСР її картини возили! Це при незалежній Україні її забули. Та хіба тільки її? Ви, наприклад, знаєте, що Т. Г. Шевченко був прекрасним художником? А ми в свій час, в 70-і роки знали, нас навіть возили в Ленінград і ми їздили в його музей-квартиру при Академии художеств, коли я вчилася ще в школі!
А зараз ви багато знаєте живих сучасних художників, чиї роботи виставлені в столичних музеях?
@@lubovs378 ну, щодо культурного "щасливого" минулого совдепії, ви дещо перебільшили. Бо багато імен культурних діячів були піддані на певний час забуттю (Ліна Костенко), чи , як думала москолота, "назавжди" викреслена з культурного обігу українців: хочаб такі імена, як скульптор Архипенко (автор "дірки", як елемент скульптури, наприклад, якщо два симетричних глека поставити поряд на певній відстані один від одного, то проміжок пустоти створить третій "віртуальний" глек), твори Володимира Винниченка (європеїзатора української прози), Катрі Гриневичевої, яка писала прозу в стилі українського модерну ("Шоломи в Сонці"), Багряний "Сад Гетсиманський" (про концтабори, описані на декілька десятиліть раніше за імперця солженіцина) і багато іншого. Я вже мовчу за рОЗСТРІЛЯНЕ ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНИ, тощо.
Ваш канал просто знахідка ❤відео якісні та цікаві ❤ історія про Катерина Білокур зворушила
Дякую❤️
БЛАГОДАРИМ
Без сліз це відео дивитися неможливо... Як важливо щоб батьки підтримували своїх дітей і давали їм змогу навчатися.
Роботи Катерини Білокур це магія...вони гіпнотизують красою..квіти живі і цвітуть на її полотнах...це неймовірний скарб!
Хто зна .. Може їй і цим врятували життя... Репресивна машина СССР знищувала українські таланти. Щиро дякую за Вашу роботу.
Я обожнюю її картини, ці квіти надихають, підвищують настрій, хочется до природи ближче. А коли дізнаоася більше про долю Катерини Білокур і її життя, полюбила ці квіти ше більше, це подолання зовнішніх обставин вражає
Неймовірно цікаве відео, дякцю!😍
🥰
Дуже цікаво! Дякую ☺️
Дякую☺️
Щира подяка вам за цікаву розповідь. Життя Катерини Білокур ціла трагедія і великий талант
Дякую за Вашу роботу, цікаво неймовірно. Обов'язково піду дивитися роботи Катерини Білокур в музей.❤
Дякую🥰
ДЯКУЄМО ЗА КРАСУ , ЗА ПРОСВІТУ, ЗА СОЛОВ'ЇНУ УКРАЇНСЬКУ МОВУ. ВАША ПРАЦЯ ДУЖЕ ПОТРІБНА БОЖОЇ СИЛИ ЖИТИ ЗА УКРАЇНУ.СЛАВА ГЕРОЯМ І ГЕРОЇНЯМ МНОГІЇ ЛІТА 🎉🎉🎉
Дякую🥰
Дякуємо за цікаву розповідь у супроводі чудових картин мисткині.
Ви допомагаєте глибше пізнавати красу і розуміти шлях митців.
Дякуємо
Дякую🥰
Дякую за відео. Так жалко,що такий талант не вийшов на світовий рівень у свій час. Її роботи зовсім не примітивні. Вона самотужки досягла такого результату, коли інших навчали у інститутах і вони нікому не відомі. А ще і влада закрила їй дорогу і примусила все життя жити у селі. Але талант всеодно знайшов дорогу до своїх поціновувачів!❤
Катерина Білокур-бренд на всі віки! Ті квіти:неземні... ❤❤❤
Точно!
В ті часи ,в селі та ще й дівчаткам була одна дорога -як найскоріше вийти заміж,народити дітей та працювати,працювати,працювати.....
Катерина Білокур-це самородок української землі!
Оце так "щасливо"жилось селянам в ссср,людям не видавали паспорти ..це я чудово знаю від моїх батьків....
Взагалі-то, батьки у К.Білокур були дуже заможними селянами, але величезними жлобами! Вони вчитися доньці не давали, глумилися над нею. До чого тут радянська влада, вона 1900 року народження, радянську владу на Яготинщині більш-менш встановили в 20-і роки, до речі, була і Вільна Україна на чолі зі Скоропадським, і Петлюра встановив самостійну Україну.
До речі, в радянські часи, Катериною Білокур опікувалися сам Павло Тичина і ще сотні людей!
Незважаючи на те, що батьки її не пустили до школи і вона взагалі не вчилася у школі, її мистецтво дуже цінувалося в часи СРСР, безліч виставок, картини викупляли до музеїв. Зараз фактично всі її роботи в музеях! (за вийнятком тих, що покрала жінка Ющенка і вивезла до США)
Почитайте про неї, це прекрасна, геніальна художниця, наша гордість, але батьки всю її долю занапастили!
@@lubovs378 Я маю на увазі ,тоді,коли вона була вже визнаною художницею ,а паспорта в селян не було ,тому не могла нікуди поїхати..за батьків ,я згодна,що це їх вина,в першу чергу.
@@ЛюдмилаЛяш-й3б вона не могла виїхати, тому що її мати та її батько тиранили її з дитинства! Вони її зробили забитою людиною, яка повинна була турбуватися про батьків. Вона була блаженна і в сім'ї, і в селі. Куди б вона поїхала, вона навіть у школу ніколи не ходила.
Так само можна написати: оце так "щасливо" жилось художникам у Франції, що вони то з вікон викидалися, то стрілялися і вуха собі відрізали. Держави тут ні до чого. Якраз в УРСР її талант помітили і допомогли на 100% йому розвинутись! І Олесь Гончар, і Павло Тичина (а він був Міністром освіти) і багато-багато інших людей приймали участь у долі Білокур. І вона їздила і в Київ, і у Москву, тоді це була столиця.
І ще, згадала: їй дали звання народного художника України та назначили їй дуже гарну пенсію (чи зарплату), вона не працювала у колгоспі, як всі селяни.
@@lubovs378Ваше Совкодрочество-жах!
Дякую! Було цікаво!
🥰
Дякую за відео! Я з дитинства пам'ятаю її роботи, якими захоплювався мій батько-- репродукції картин продавалися в газетних кіосках і він при появі нових репродукцій завжди купував їх. Він був простим робітником але цікавився творчістю різних художників і нас знайомив.
Дякую, що поділилися🤍
Яка родюча наша українська земля. Її плоди - то не тільки збіжжя, але й неймовірно талановиті люди, якими захоплюються в усьому світі. Я пишаюся тим, що я українка і маю таких співвітчтзників.
💙💛
І за це нас невтомно знищують і чужі, і свої...тримаймося попри все!
Спасибо! Смотрела и слушала со слезами на глазах. Это жемчужина , которая будет жить с Украиной- вечно! Спасибо за видео. ❤
❤️
Правильно говорила Агата Крісті:"На кухні загинуло більше жінок, ніж в автокатастрофах".
❤
Ви що звідки. 😮
Неймовірні роботи роботи Катерини Білокур і це українська спадщина, де поєднана важка доля жінки в селі в ті буремні наповнені стеріотипами часи та багатою творчістю світлим почуття краси. ❤❤❤❤❤❤
Дякую за Вашу працю!Дуже цікаво!Приємна подача інформації!
Пабло Пікассо говорив про твори Катерини що це найкраще що створили художники за все століття .
ну, цього він якраз не говорив. Але ті 3 картини, які були виставлені у Парижі, там і безповоротно були вкрадені якимись французами - знавцями живопису. До сьогодні ці картини так ніде не спливали.
Гарне відео і чудово розказано історію. Неймовірні картини Катерини Білокур! Дякую автору за розповідь!
Її картини це щось нереально неймовірне
Так, це правда! Очей не відвести - я бачила в Полтавському Художньому музеї її картину ,,Квіти в тумані'' - запам'ятала на все життя!❤
Не знала про цю мисткиню. Соромно, але я взагалі мало знаю про цей світ. Тепер, завдяки вам, знаю про цю мужню, талановитих жінку. Дякую.
🥰
Ви відкрили для мене таку унікальну біографію, дякую❤️
Дуже приємно це читати) дякую!
Це як музыка для душі дякую
Катерина Білокур справжня Народна художниця!!
Гарне відео!Дуже хочеться ,аби меценат чи держава пропагував українських художників!Хай би був набір листівок,книжка-альбом,великий настінний календар!Люди отримали можливість долучитися до краси і показати всьому світові!Якісні речі купляли б і люди ,і музеї,і туристи. Я мрію побачити після перемоги всю цю красу!!!!З повагою ❤❤❤❤❤
Дякую❤️
Все це було в радянські часи, нас, школярів, водили по музеям, виставок було дуже-дуже багато! Я вперше побачила вживу картини Катерини Білокур у Києві в музеї на території Лаври в 9 років!
В мене досі є багато каталогів, книг про видатних митців України прекрасної якості чудовою українською мовою виданих за радянських часів.
@@lubovs378 школярів і зараз водять по музеях
Так,це добра ідея!Дивно,що цього
досі ніхто не зробив.
Так гірко і розпачливо від розуміння, що маючи такий талант, Катерина Білокур була як невільниця у своїй сім'ї, селі, країні.... Не мала свободи вибору, витрачала свої сили на право малювати. Я аж розплакалась від усвідомлення її приреченості. Як нам пощастило, що вона написала того листа і її помітили і знайшли. А то б родичі після її смерті розпалювали б піч її картинами. Надзвичайний талант і такий важкий життєвий шлях.
🥲
Вони і так розпалювали піч її картинами та кісточками. Це ж як треба було десятиліттями знущатись з дитини, щоб довести її до самогубства! Завдяки видатним українцям і їхній увазі до талановитої художниці, ми і маємо таку прекрасну спадщину! А якби вона ще академію мистецтв закінчтла, ви уявляєте, який би це був рівень!!!? Але батьки її навіть до школи не пустили, хоч і були дуже-дуже заможними!
@@lubovs378Як можна щось розпалювати кісточками живої людини? Ви хоча б розумієте, що написали? Як можна було взяти з живої людини кістку й розпалювати нею щось? Поясніть що за хворі фантазії Ви мали на увазі.
@@evdokiiareshetnik4868 пензлями! Як дістали знавці, що прикидаються ідіотами! Рукаліцо!
@@evdokiiareshetnik4868Мала на
увазі пензлики( кисточки"-рос.)
Мені теж це різануло зір.
Дякую, що озвучуєте і місце,де можна побачити її картини .
Яготиншина,моя земля, дуже горжуся такою своєю землячкою, світла память!
Дякую за розповідь.Обожнюю Катерину Бідокур.Дізналась про неї дуже пізно,хоча маю не малий вік.Коли вирощую квіти,згадую завжди її.Шкода що така важка доля у видатної художниці.Добре що хоч племінник пішов її стежкою.Не було розуміння родини, кріпацтво села,з якого не можна виїздити,думаю і заздрощі художників з столиці(чула про вислів на її адресу: хай сидить там де є).Але хто запам'ятає імена людей що протидіяли таланту Білокур,а її будуть пам'ятати довго.Згадуючи художницю,продовжуємо пам'ять про її творчість.Добре якби люди,що володіють іноземними мовами , переклали текст ролика,щоб у світі Україну знали не лише через війну та відомих спортсменів,а побачили якими талантами світового рівня багата наша держава.
Які прекрасні картини.❤🥰
Квіти, немов живі.
❤️🌸
Катерина Білокур малювала їх з натури.
Дякую за змістовне й зворушливе відео! Квіти Катерини Білокур унікальні й ні з якими іншими творами не порівнювані. Популяризувати таку перлину мистецтва необхідно!
Погоджуюся з Вами🙏🏻
Краса робіт чарує, квіти таки гарні, казкові , яка талановита мисткиня.
Катерина Білокур - видатна українська мисткиня, як запорука ВІЧНОСТІ УКРАЇНИ !
Мисткиня - звучить як образа, наче ви хотіли не похвалити, а огидити. Яке нікчемне і кострубате слово.
Яка ,,вічність,,.Стоїть питання існуванню України.Людей залишилось ледь 25млн.Та ще і вітаю з вдалим вибором президента.😭
@@ГалинаДудка-к1я американці вважають, що в Україні повинно жити не більше 20 млн людей, в до 2040 року не більше 10 млн людей. Це стара програма, ще з 80-х років, не раз озвучувалася З. Бжезинським.
Зараз слуги народу якось дуже часто про це говорять, що мало людей - це для України добре.
@@ГалинаДудка-к1я НЕПЕРЕМОЖНА УКРАЇНСЬКА АРМІЯ !
@@lubovs378Гарне слово.І доречне.
Відео цікаве і корисне.Дякую.
Доброго вечора! Дивилася відео з великим задоволенням.Дуже прикро, що такій талановитій дівчині була відведена така гірка доля....Її неймовірні квіти , немов фото.....Ніхто не може знати наперед свого життя.... Мабуть те, що вона жила у такому складному світі , змушувало її мозок мати таку фотографічну пам'ять.. Не кожна людина може так детально відтворити побачене, а ще , особливо квіти....Це дуже складно для будь-кого, у кого немає для цього хисту і таланту. Господь наділив її цим даром! Я, коли пишу вірші, або щось малюю, наче хтось це робить за мене.....Цей феномен не описати словами, але це справді дуже чудово.Ти просто насолджуєся тим, що робиш, і ніхто тебе не зупинить робити те, що тобі дано Богом! Дякую Вам за прекрасну розповідь !
Катерина Білокур малювала квіти
не з пам'яті,а з натури.
Дякую за цікаву розповідь!!!Катерина бачила світ крізь призму прекрасного!!!А що може бути найкраще за квіти ?❤
Цікаво, душевно і професійно.
Дякую за відео.
Дякую☺️
Кольори ідеально підібрані.
дякую моя улюбена книга у дитинстві була книга з картинами Катерини Білзір.їх можна було дивитися довго и коженого разу бачив щось нове.вони як живі
Як завжди в нашій країні шлях таланту: тернії, горе, боротьба, гірка доля.
напишіть, будь ласка, кому з видатних митців було ввесь час сонячно, дуже вдячна буду
Подяка за чудові роботи. Вподобання.
🫶🏻
Як добре,що натрапила на ваш канал! Дуже дякую за цікаві розповіді!
Дякую❤️
Руске іго-гнітить Україну і досі.Якби "Щедрик"не поїхала в Америку,її мало хто знав,а може й ніхто.Нема волі-нема розвитку.Тільки справжня Незалежність ,як особи,і країни дає розвиток людині,народу.Хай Бог береже Україну.Катерина Білокур-велика художниця, України і світу.Слава Ісусу Христу!
Талановита, а яка красуня. Сильна, вольова, цілеспрямована. Українська порода.
Хоч я й читала за Катерину Білокур, була на її виставці у Лаврі,але все одно мені було дуже цікаво! Дякую!❤
🥰
Надзвичайно цікаво. Дякую.
Дякую!
ВІЧНА УКРАЇНА !
Талант от Бога. Царство небесное. Прожила свою жизнь незря и оставила свой след для потомков.
Дякую за відео, я настільки вподобала півонії мисткині, що замовила принт на сукню, буду популяризувати наше мистецтво ❤
Вау, це прекрасна ідея😍
А мені б дуже хотілось,щоб хтось,хто цим займається,розробив схеми для
вишивки з картин Катерини Білокур! І тоді б ці квіти цвіли в
багатьох оселях!
А ,можливо,такі розробки вже
існують? Квіти-божественні !
Неймовірна краса! Це роботи
талановитої самобутньої художниці.
Які талановиті люди в неньці Україні, були, є і, будуть!!!❤
✨️Актуально! Пізнавально!💙💛
Як прикро, що батьки були не далеко глядні, ще не відпоавили навчатися. А так хто знає, які б картини ми побачили з під її пензля. Проте, картини, що залишилися, прекрасні!
Погоджуюся з вами!
Дуже дякую, це найкраща розповідь про Катерину Білокур, які я читала, а читала багато. Іще в дитинстві побачила її картини, а мені зараз 69.враження на все життя. Коли буваю у Лаврі, завжди захожу провідати її картини і відчути це неповторні емоції. Дякую вам. Нехай щастить у вашій роботі. З повагою, Киянка.
Дякую🙏🏻
Дякую за те, що познайомили з творчістю художниці, було б цікаво дізнаватися про українських митців ще! 👋❤❤❤
❤️
Дякую за відео.Давно читала про її важку долю , про протидію батьків. Пам'ятаю ,що просто серце краялось. Скільки б людина зробила б у сприятливих умовах, чи хоча б , якби не заважали.
Дякую!
Так мало знаємо про своє 😢
УКРАЇНСЬКИЙ ПРОСТІР !
Яка краса.
У подальшому можна було б зробити відео про видатних, однак маловідомих в Україні художників, як Хоппер чи фон Штук
Дякую за ідеї! Чудові теми)
Хочеться лише сказати : батьки не заважайте вашим дітям мріяти і іти до своєї мрії самим через усі перепони.Талант всеодно проб’ється ,якщо буде наполегвитість і бажання.
Було цікаво, дякую вам
🫶🏻
МИСТЕЦЬКА УКРАЇНА !
В далеких 70х була на її виставці у Києво- Печерській Лаврі.Мене,юнку,вразили її полотна.
😍
МАЛЬОВНИЧА УКРАЇНА (Т.Шевченко)!
Дуже цикаво, краса яка!! Не легка доля Катерины, как моя. А я люблю лишь живые цветы. Талантом Екатерины восхищёна,!! не знала её. Спасибо.
Одна з найбільших колекцій її робіт знаходиться в Рогатині.
Эта коллекция до сих пор в в сохранности?
@@ИринаПетрова-ю4е1э так, сподіваюсь. Русня туди не дійшла.
В приватній колекції?
❤🇺🇦
🫶🏻
Дуже сподобалося 🥰🌺🌼🌺🦋👏👏👏
💙💛
Прекрасна подача інформації, голос, спокій, дякую! Багато чого не знала, багато корисного!
Дуже сподобалось, підписка!
Дякую за зворушливе відео❤
Дякую за коментар і підтримку❤️
Які картини яка краса.Ніколи не чула про неї Шкода
Величезна подяка вам за канал і такі цікаві, якісні відео💖🇺🇦Картини неймовірної краси та деталізаціі👏👏👏
Дякую❤️
В перший раз я побачила картини Катерини Білокур у музеї в Лаврі, тоді ж я купила книжки про неї. Мене так вразили і картини, і її життя!❤ Потім ще була на виставці її картин. Зараз я дивилася відео зі сльозами на очах. Треба ще обов'язково з'їздити в Богданівку.
Дякую за таку кількість корисної інфомації! Із задоволенням вивчаю ваш канал ❤
Дякую ❤️ мені дуже приємно!
Я з дитинства захоплювалася манерою зображення квітів Катерини Білокур.І бачила її інтерв'ю у запису.Так,доля художниці не проста.
Дуже цікаво було б побачити це інтерв’ю! Може, пам’ятаєте, де дивилися?
@@lagidnaa Це було на початку 90 років. Я, на жаль, не знаю автора цього документального фільму, думаю, що назва його була приблизно такою "Про Катерину Білокур", або щось подібне. Я запам'ятала живий образ цієї жіночки у біленькій хусточці з глибокими спокійними очима і приємним голосом та посмішкою. Ще було інтерв'ю. На запитання, чому вона не створила сім'ю, жінка відповіла, що обов'язок перед чоловіком та дітьми не дав би їй змогу малювати. Вона сама розповідала як довго вона роздивлялася, вивчала та дивилася на кожну квітку, перш ніж її малювати, та зобразити кожну прожилку, краплинку, форму. І ще пам'ятаю, що автор фільму говорив, що коли почали збирати для музею картини художниці, то знайшли їх навіть, у хліву де жив її брат - на них ставили відра з їжею для свиней. Настільки зневажливо ставилися рідні до мистецтва!!!!! Я б іще раз переглянула цей фільм із великим задоволенням. Чомусь мені здається, що фільм міг бути до якоїсь дати. І саме у 90 роки про художницю дуже часто з'являлися статті у газетах.
@@СвітланаРябко-ф8б як же цікаво! Дуже вдячна, що ви поділилися!
Дякую, дуже цікаво, сподіваюсь, після війни відвідаю Богданівку.
❤️🙏🏻
Lux
Дуже люблю її картини!❤
Треба відвідувати музей.Потримати у руках її пензлі (це дозволяють робити),послухати робітників музею.Непогано було повернути вкрадені роботи у Парижі.А ще читати роботи молодих біографів про те ,що у ссср талановита іпрогресивна молодь,а вона такою була,не доживала свого віку.І могло статися ,що ми ніколи не побачили її робіт.
Дякую.Дуже цікаво і важливо та потрібно
Дякую за таку цікаву розповідь ❤. Плака поки дивилася
🫂❤️
Какая красота💓💓💓💓🖌️🎨
Чудова інформація, приємно слухати і дякую за роботу. Може зробите ще про її листування - був колись фільм документальний, там хвалили її епістолярний талант (а ніде цього не вчила).
Про Пікассо абсолютна вигадка, не підтверджена буквально нічим. Що не міняє того, що роботи Катерини Білокур вражаючі і абсолютно прекрасні.
Ще хочу наголосити, що якими б якісними не були репродукції, жодна з них не замінить враження від оригіналу. Тому порада ходити в музеї найкраща) Від цього білокурівського синього кольору неможливо відірвати очей. І до речі, я побачила такий синій колір в Пусена, не всі вміють так його використати, щоб глядач не міг пройти повз.
Погоджуюся з вами! Враження від картин «вживу» зовсім інші🥰
Пікассо мав десь зафіксувати своє захоплення творами Катерини
@@А-п7ш Шукайте 💁♀️
Моя улюблена художниця!
Дякую за цікавий контент! 🌼🌺🌸
Підписка!
Дякую🌸
Дяка за правду і фах фрн барщ лужиця з харківщини
Дякую!!❤❤❤
Коли був школярем то відвідував її музей- садибу, відтоді мене полонили її чарівні картини. Та й її життєву історію на пам'ять знаю, яка сильно закарбувалася в пам'яті 10 річного хлопчика і до нині.
Чудові дитячі спогади! Дякую, що поділилися☺️
Дякую за цікаву розповідь.
Дяку за відео❤ багато чого нового дізналася
❤️
Порадила б прочитати В Яворівського"Автопортрет з уяви"...
Дякую)
У Національному театрі ім. Івана Франка була геніальна, але недооцінена вистава "Дві квітки кольору індиго" (режисер Олександр Білозуб) - про двох художниць: нашу українську Катерину Білокур і мексиканську Фріду Кало.
Дві героїні - Катерина, яку її оточення не розуміло, а примушувало "баняка варити" і Фріда, яка будучи "прикованою" до ліжка, малювала і вела світське життя. Вони жили в один час; здається, одна одну за життя і не знали, але були об'єднанні любов'ю до мистецтва, що дуже точно передано в заключній сцені, коли дві героїні виходять в білих платтях, в обох на грудях червоні квіти, а від них ледь-ледь помітні, поєднані між собою, тоненькі червоні стрічки.
На жаль, вистава зараз не йде - немає попиту.
Дякую, що поділилися 🫶🏻 я б залюбки сходила на таку виставу, дуже цікавий задум!
@@lagidnaa😍👋из Крыма 💚🌻🌻🌻дякую
Дуже класне відео, дякую!
Створіть патреон, я б підписався для підтримки на постійній основі
Дякую☺️
❤❤❤