Sposoby na integrację dzieci ze spektrum autyzmu z równieśnikami

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 12 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 5

  • @meitarmalachitowa8282
    @meitarmalachitowa8282 5 หลายเดือนก่อน +1

    Bardzo wartościowy film. Z ciekawością słucham, jako dorosła osoba w spektrum autyzmu (z póżną diagnozą), która w czasach swojej edukacji niestety nie miała żadnego zrozumienia czy wsparcia od otoczenia (co zmusiło mnie do bardzo silnego maskowania bycia inną, którego poniosłam psychiczne konsekwencje), a to na pewno zmieniłoby bardzo, bardzo wiele. Mogę się zgodzić ze wszystkim, co Pani powiedziała. Pozdrawiam serdecznie.

    • @TUSfabrykarelacji
      @TUSfabrykarelacji  5 หลายเดือนก่อน

      Dziękujemy bardzo za pozytywny komentarz - cieszymy się że potwierdza to osoba, która sama jest w spektrum. Życzymy wszystkiego, co najlepsze :)

    • @marikawieczorek2962
      @marikawieczorek2962 4 หลายเดือนก่อน +1

      Zgadzam się w 100% właśnie klasa, grupa, otoczenie ma ogromny wpływ na zachowanie osób w spektrum. Jestem mamą prawie 16-latka, chodzącego całe przedszkole i szkołę podstawową do zwykłych publicznych placówek. Przeszliśmy swoje i masę negatywnych, przykrych sytuacji odbiło się to na synu myślę do końca życia. Te dzieciaki są dość pamiętliwe i mega bezpośrednie. Takie podejście jakie Pani proponuje, zachęca byłoby wspaniele wdrożyć w nasze otoczenie. Dziękuję 🌻🌻

  • @SlonceSloneczne
    @SlonceSloneczne 2 หลายเดือนก่อน +1

    Niezwykle wartościowy film! Mam pytanie odnośnie uwrażliwiania uczniów w kwestiach tego zaburzenia. Uważam, że takie rozmowy z uczniami o tym jak osoby ze spektrum funkcjonują i dlaczego reagują tak i tak na dane sytuacje to naprawdę dobry pomysł, ale zastanawiam się czy podejmować takie rozmowy przy osobie będącej w spektrum, której ta rozmowa dotyczy czy robić to bez obecności tej osoby, by nie poczuła się po prostu źle?
    Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź :)

    • @TUSfabrykarelacji
      @TUSfabrykarelacji  หลายเดือนก่อน

      Dziękujemy za to pytanie. Przed rozmową z klasą warto porozmawiać z rodzicami i samym dzieckiem (jeśli to możliwe) i dowiedzieć się, czy czują się komfortowo, by temat był poruszany w szerszym gronie, warto przedstawić intencję - dlaczego chcemy go poruszyć. Jeśli tak, można prowadzić ogólne rozmowy o spektrum autyzmu, podkreślając różnorodność i unikalność każdej osoby, ale bez wskazywania konkretnie na jedno dziecko, by nikt nie poczuł się wywołany do tablicy czy zawstydzony.