O idei Fundacji Court Watch Polska opowiada Bartosz Pilitowski

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 13 ก.ย. 2024
  • Bartosz Pilitowski jest liderem zespołu i założycielem Fundacji Court Watch Polska. Zrezygnował z kierowania działem R&D jednego z regionalnych liderów innowacyjności, aby poświęcić się działaniu na rzecz zbliżenia do siebie sądów i polskiego społeczeństwa. Od 2010 roku, kierowana przez niego Fundacja Court Watch Polska zaangażowała ponad 2,5 tysiąca wolontariuszy, którzy odwiedzili przeszło 35 tysięcy rozpraw sądowych w całej Polsce. Bartosz Pilitowski szkoli wolontariuszy, pisze raporty, prowadzi warsztaty dla sędziów, reprezentuje Fundację w kraju i za granicą. “Obywatelski Monitoring Sądów”, którego jest pomysłodawcą i siłą napędową, jest się największym działaniem angażującym obywateli w monitorowanie wymiaru sprawiedliwości na świecie.
    Film powstał z okazji ogłoszenia laureata NAGRODY POLSKIEJ RADY BIZENSU w kategorii Działalność Społeczna w 2018 roku. Został nim Bartosz Pilitowski - założyciel Fundacji Court Watch Polska.
    Reżyseria: Tomasz Knittel / Zdjęcia: Nicolás Villegas Hernández
    O Fundacji: Fundacja Court Watch Polska działa na rzecz pozytywnych zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości. Naszym celem jest, aby każdy człowiek przekraczając próg sądu był spokojny, że zostanie potraktowany sprawiedliwie i z należytym szacunkiem. Dlatego, co roku, kilkuset naszych wolontariuszy obserwuje rozprawy w całej Polsce. Fundacja nawiązuje swą nazwą do międzynarodowego ruchu społecznego. Polega on na monitorowaniu przez mieszkańców pracy swoich lokalnych sądów. Ta popularna w Ameryce Północnej forma aktywności obywatelskiej przyjęła z czasem nazwę "court watch", co można tłumaczyć na polski zarówno jako "obserwator", jak i "strażnik sądu". Ideą, która przyświeca ruchowi, jest bowiem nie tylko kontrola sądów, ale i stanie na straży ich niezależności i niezawisłości. Ruch ten urzeczywistnia fundamentalną w państwie prawnym zasadę publicznego procesu (art. 45 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej).
    O nagrodzie: Nagroda Polskiej Rady Biznesu, nazywana również „biznesowym Oskarem”, jest jednym z najbardziej znanych i prestiżowych wyróżnień wręczanych najwybitniejszym postaciom polskiej przedsiębiorczości oraz sektora działalności społecznej. Idea Nagrody PRB oparta jest poszukiwaniu ludzi, którzy swoimi postawami i działaniami odwzorowują najlepsze cechy polskich przedsiębiorców, którzy, tak jak patroni Nagrody, nie tylko potrafią osiągać sukces, ale są odważni i zdeterminowani w realizacji swoich wizji. Kapituła Nagrody Polskiej Rady Biznesu wyłoniła finalistów, a potem laureatów z grona blisko 300 osób nominowanych z całej Polski. Nagroda PRB im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA przyznawana jest za działalność społeczną i filantropijną, której celem jest pomoc osobom i środowiskom szczególnie potrzebującym. Patronem nagrody jest polski naukowiec i przedsiębiorca - Andrzej Czernecki. Kierowany przez niego holding stał się największym na świecie producentem nakłuwaczy (urządzeń do bezpiecznego pobierania próbki krwi). Tuż przed śmiercią spieniężył cały swój majątek, który przekazał na fundację działającą na rzecz edukacji uzdolnionych dzieci z ubogich rodzin z małych miejscowości.
    #BARTOSZPILITOWSKI #COURTWATCH #FUNDACJA

ความคิดเห็น • 1

  • @andrzejz7172
    @andrzejz7172 6 หลายเดือนก่อน

    wymiar sprawiedliwości do kosza - to nasza 5-ta kolumna