Tak więc po 20 latach robienia niedziałających/źle działających wzmacniaczy (nikt mi nigdy nie wyjaśnił w książkach dla amatorów co to jest punkt pracy tranzystora, tylko rysowali skomplikowane wykresy i wzory - a wystarczy wyregulować zależności rez. nast.), naprawiania sąsiadom radiomagnetofonów i starych telewizorów oraz dodatkowych 10 latach odkąd wywaliłem to wszystko za okno - SAM SOBIE naprawiłem pralkę z zasilaniem impulsowym - za 5 zł - Brawo Ja.
Moje zainteresowanie,pasja,hobby jakim jest elektronika zaczęła sie pod koniec lat'70 i początek lat '80 tamtego wieku - było po oglądnięciu wóczas tzw.katalogów ze sprzętem Audio i jest nadal silne !. Najlepszym tego dowodem jest ukończenie ZSZ o kierunku elektronicznym !!!!.
interesuje się elektroniką , ponieważ uważam, że gdy się coś zepsuje nie powinno się kupować nowego sprzętu samem lepiej naprawić:) Poza tym elektronika jest super
Także wychodzę z tego założenia choć często ludzie się cieszą ( zwłaszcza kobiety) że coś się zepsuło (np. Mikrofalówka, mikser) bo mają okazje i powód aby kupić sobie coś nowocześniejszego i wmawiają sobie że nie ma co grzebać, że się nie opłaca. Ja wolę naprawić a kasę której nie wydałem na nowy sprzęt przeznaczyć na wycieczkę gdy wielu narzeka że skąd mają na to brać podczas gdy kupują nowe smartfony, drogą elektronikę i jeszcze to wszystko ubezpieczają.
Użytkownicy Elektrody którzy zapominają że kiedyś też zaczynali i byli początkującymi: "Zły temat dałeś zgłaszam post. Idź do książek się poucz a nie idiotyczne pytania zadajesz"
interesowało mnie ślusarstwo z początku .Teraz jestem ślusarzem spawaczem od 7 lat.Lubie mechanikię i majsterkowanie .Dlatego zacząłem interesować elektroniką oraz do przebudowania migomatu bo lubię sam ustawić posuw drutu a nie automatyczny.Więc pogłębiam wiedzę na temat elektroniki
To prawda. Elektronika jest bardzo ciekawa. Kiedyś zrobiłem taką prostą latarkę. Dużą diodę i baterie. Przyniosłem to do szkoły, a wszyscy zdziwieni co to za wynalazek.😂😂
ja takie coś robiłem znajomym tez do szkoly i taka sama reakcja haha jakbym wynalazl ogien XD albo zrobilem wycinarke do styropianu z drutu grzalki od suszarki i znajomej wycialem kontynent z grubego styropianu to tym drucikiem bylo wyciete jak laserem a inni w szkole mieli takie poszarpane ciete jakimis pilami czy nozami bez podjazdu do mojego😅😅
Gratuluje Wam obu :-) Smutne jest to, że za moich czasów to właśnie szkoła uczyła takiego majsterkowania, a teraz jak widzę nie ma zajęć praktyczno-technicznych.
Ostatnio zacząłem się interesować elektroniką. Powodów jest kilka. Po pierwsze wydaje mi się to po prostu ciekawe. Po drugie od małego interesowałem się komputerami, rozkręcałem je i zagłębiałem się w ich budowę, ale nigdy nie rozumiałem ich prawdziwej budowy od strony elektroniki. Po trzecie od wielu lat gram na gitarze elektrycznej i dzięki elektronice sam będę mógł tworzyć najróżniejsze efekty o dowolnym brzmieniu. No i po czwarte zawsze dobrze jest samemu umieć naprawiać różne rzeczy, bo to zawsze jakaś flaszeczka wpadnie od znajomych czy rodziny ;) Na razie jeszcze jestem kompletnie zielony, ale już wiem, że w najbliższym czasie zaopatrzę się w potrzebne rzeczy i będę samemu kombinować co i jak. Czuję to samo co prawie dekadę temu gdy zacząłem się interesować gitarą. Chyba rodzi się we mnie kolejna pasja :D
Mój przykład to zakup uszkodzonego laptopa o wartości 3tys . Za 100 zł i usunięte usterki . Mam teraz laptop na który mnie było stać. To jest nauka elektroniki i hobby.😊
Mam 13 lat (7kl) i za zrobienie nadajnika FM na 2N2222 dostałem dwie szóstki z techniki. Aktualnie bierzemy o symbolach elementów elektronicznych a ja już nadajnik z prostego schematu zrobiłem. Najważniejsze że zrobiłem go sam bo po oglądnięciu jednego filmu o czytaniu schematów wszystko jest jasne.
Ja mam 14 i z fizyki wszystkie tematy oprócz tych związanych z elektroniką leżą. I tworząc różne projekty takie jak radia lampowe, konstrukcje na arduino i różnego rodzaju zabawy z radiami krótkofalarskimi (na przykład odbiór zdjęć z międzynarodowej stacji kosmicznej) podniosłem sobie średnią z 2.30 na 4.50 :D
@@elektronikBP -- Tylko Spokojnie Młody Chłopaku z Tą Elektroniką -- Ja Już Jestem 50 lat z elektroniką -- Wiem Dokładnie Ile Jest : 2 dodać 2 -- Ale Wiem Dla Siebie -- Spokolnie Dają Sobie Radę w Tym Temacie -- Powodzenia Młody Chłpoaku SP8ECT
Jeżeli ktoś tu trafił by zobaczyć czy warto to warto na 100%. Co prawda mój zestaw nie kosztował 100 lecz 400 złotych ale to dlatego że lubię prace manualne i jeszcze do tego w tych kursach znajduje się taka łopatologia że jeżeli w szkole miałeś problem z fizyka brak pośpiszacza jakim było 45 minut i naglący materiał od chodzą w niepamięć na rzecz przyjaznej dla ucznia w każdym wieku infrastrukturze (jeżeli mogę tak to nazwać) czyli blogom kanałowi na yt oraz dobrze skonstruowanym zestawa z którymi możemy od razu zacząć się uczyć oraz w razie czego będziemy wiedzieć co do kupić wrazie potrzeby że 100% pewnością że kupujemy lub zamawiam coś co się przyda
Od dziecka lubiłem prąd i każda naprawa tv lampowego przez znajomego rodziców kończyła się moim wścibstwem i już wtedy rozwiązywałem intuicyjnie co dolega i jakie są nastawy miernika. Pomagałem naprawiać? Do dziś jest to co najbardziej lubię i daje mi zadowolenie w odkrywaniu wciąż nowych rozwiązań i konstrukcji :)
Hej Andy czy moge sie jakoś z Tobą skontaktować ? Mam pewien kłopot z płytą sterującą 20 letnią pralką , mianowicie pewnego dnia odmówiła posłuszeństwa stanęła i nie chciała ruszyć dalej Postanowiłem więc Wymienić wszystkie kondensatory ze względu na to że po tylu latach mogło już wyschnąć No i faktycznie już można było obracać programatorem swobodnie i przełączały się programy jednak po uruchomieniu startu pralka i informowała o tym że zaczep klapy nie działa mimo tego że faktycznie działa i nie daje się otworzyć gdy jest uruchomiony jakiś program który nie chce ruszyć Przez błąd informujący o tym że zabezpieczenie nie działa. Można prosić o jakieś namiary do Ciebie Ewentualnie uzyskać jakąś pomoc, za wynagrodzeniem np. przez blik ?
Moja przygoda z prądem zaczęła się w wieku 2,5 lat, kiedy to wbijałem młotkiem gwoździa do kontaktu. Z relacji taty potrzepał mnie prąd ale przeżyłem. Jak byłem starszy tato kupił mi miernik a ja sobie lutownicę. W latach 80' nie było części więc rozebrałem na części taty radio Dorota. ;-)
Od na prawdę dziecka wszystko co było na prąd lub baterie musiałem zobaczyć co ma w środku ;). Potem nauczyłem się składać różne rzeczy z czujnikami i stycznikami co przerodziło się w ogarnianie automatyki przemysłowej. A teraz w długie zimowe wieczory coś tam próbuje zabawy z elektroniką, co udało mi się zrobić ?? Prosty klimatronik co prawda na zwykły potencjometr ale działa znakomicie i ułatwia pracę :)
Ja zainteresowałem się w wieku ponad 30 lat skłoniła mnie ku temu budowa domu i chęć zaimplementowania elementów automatyki budowlanej w naszej inwestycji. Z tego miejsca pragnę podziękować za bardzo ciekawe i łatwe w zrozumieniu materiały dla początkujących.
Mam podobnie, gdy czegoś potrzebuję czy nabywam to wtedy wzrasta zainteresowanie np. jak to działa czy jak coś się zepsuje to czy nie uda mi się tego naprawić i o dziwo wszystko to wydaje się dość proste i logiczne. Dodam że uchodziłem za osobę z lewymi rękami i nie interesowały mnie takie czynności jak mechanika, automatyka czy elektryka i elektronika. Od 3 lat dużo się zmieniło i jestem dumny z moich dokonań choć dla niejednego majsterkowicza są one proste i błache i niejeden zrobiłby to co ja dokładniej.
Elektroniką zainteresowałem się w wieku około 10-11 lat, jestem elektronikiem samoukiem. Aktualnie mam 26 lat i naprawiam karty graficzne jest to bardzo dochodowy biznes. Poza tym interesuje się mechanika i tuningiem silników spalinowych.
Ja też od dziecka hobbystycznie naprawiałem wszelakie urządzenia i bardzo to lubię. Ale jak czytałem opinie na forach dotyczących serwisu komputerów, to ludzie pisali, że zarobki wahają się pomiędzy minimalną krajową dla początkującego a gdzieś w połowie drogi między minimalną krajową a średnią krajową dla osób z doświadczeniem. Czy takie zarobki to bardzo dochodowy biznes?
@@MrEcc803 Co dawałoby miesięcznie od 15 do 30 tyś? no to faktycznie niemało =D Osoby pracujące w serwisach komputerowych pisały, że na początku zarabiały 1,5-2 tyś, a po kilku latach 3 tyś :/ Dla takich kwot jakie przytaczasz to nie wiem w ogóle jakie zastosowania można byłoby znaleźć😱 Oszaleć można by było :P Ale to już po opodatkowaniu? Bo podejrzewam, że podatku przynajmniej połowę trzeba zapłacić?
@@sonycollector3575 Tak ale ja prowadzę własną działalność. I zysk trafia do mnie oczywiście trzeba od tej kwoty odjąć podatek i ubezpieczenie. Ale i tak dużo zostaje dla mnie.
0:22 "nudna teoria" jest tak samo potrzebna jak praktyka. A skopiowanie skecza do arduino i nazwanie tego konstruowaniem to tak jakby wsiąść za kierownicę samochodu i powiedzieć ze się go zbudowało nie znając podstaw mechaniki. A elektronika jest super hobby sam uprawiam od wielu lat. Pozdrawiam
po tylu latach to ja w sumie też stwierdzam że o ile teoria jest ważna to bez praktyki to nie ma sensu bo gdzie to wszystko wykorzystasz o ile bo ja buduje różne rzeczy o innych nie wiedząc i da się
Na jakie zarobki można liczyć jako elektronik, serwisant komputerowy? W wielu materiałach promujących ten zawód pada niekonkretne stwierdzenie o wysokich zarobkach, ale kiedy szukałem informacji zarówno na branżowych formach internetowych, jak i na stronach nt. wynagrodzeń, to wszędzie podawane wynagrodzenie było na poziomie pomiędzy minimalną krajową a średnią krajową, ale bliżej do minimalnej krajowej. Czy to można nazwać wysokimi zarobkami? Albo kto w takim razie podaje nieprawdziwe informacje? Osoby mówiące, że serwisant komputerowy może dużo zarobić, czy osoby informujące, że jako serwisant zarabia się relatywnie niewiele?
"Elektronik" to szerokie pojęcie, praca jako serwisant sprzętu to tylko mały wycinek możliwości, a w takim przypadku i tak zarobki zależą od specjalizacji - inne będą zarobki osoby naprawiającej lampki biurkowe, a inne dla serwisanta najnowszych telefonów. Elektronicy mogą też pracować branżach związanych z IT, automotive, medycyną. Ciężko tutaj o podawanie konkretnych przykładów, bo jest zbyt dużo zmiennych.
Bierz pod uwagę, że jako elektronik wcale nie musisz pracować w jakiejś firmie. Ba jak się ma fach w ręku i doświadczenie to prawdopodobnie lepiej samemu otworzyć działalność i prowadzić własny serwis. Wtedy zarobki są uzależnione od liczby kilentów. Ewentualnie można kupowac popsuty sprzęt przez internet, naprawiać go i sprzedawać dalej. Możliwości i pomysłów na zarobek jest cała masa. Jedynie umiejętności są ograniczeniem.
Inaczej zarobi serwisant co wymienia komponenty w pc (ja bym tego elektronikiem nie nazywał), a inaczej osoba, która robi projekty urządzeń do telekomunikacji. Nie bez powodu dużo ludzi po studiach elektronicznych itp. idzie do IT. W Polsce mało produkuję się elektroniki, jak już coś jest to często bardzo wyspecjalizowane urządzenia, gdzie trzeba być na wysokim poziomie wiedzy, żeby wgryźć się w projekt. Także 'czysty' elektronik to raczej u nas kiepska kariera, trzeba to połączyć z czymś jeszcze.
IT to nie elektronika. Chcesz pracować w IT to nie uczysz się elektroniki tylko IT, bo el. do niczego się nie przyda. Jedyny wyjątek - programista embedded, ale to bardziej elektronika niż IT.
Pewnie, ten zestaw będzie dobry na start: botland.com.pl/zestawy-i-kursy-forbot/3424-forbot-zestaw-do-kursu-podstaw-elektroniki-gadzety-i-box-wersja-plus-5903351242882.html Zerknij tylko do proponowanych akcesoriów (możesz tam dodać m.in. miernik i tablice).
Zawsze warto spróbować - wszystko zależy od tego co dokładnie chciałbyś robić zawodowo jako elektronik. Możliwości jest wiele i w każdym wieku można znaleźć coś dla siebie.
Chlopie w 2-3 lata się tego tak możesz nauczyć że dostaniesz jakąś pracę na stanowisku początkującego elektronika i tam już się doszkolisz tylko pytanie czy warto być elektronikiem czy się to opłaca zarobkowo bo oczywiście warto umieć wszystko ale nie wszystko się opłaca robić
Dużo filmów ogladam na tym kanale potrzebna podpowiwdz moze ktos sie wypowie Mam subwoofer który działa elegancko bass i wszystko jak trzeba ale jak jest cicho lub tylko włączony to co jakiś czas jest udezenie w głośnik jak by jakies przepiecie co to może byc ma ktoś pojęcie stary ale jary sub Aiwa ts-w7
🟥 Darmowy kurs elektroniki dla początkujących » 4bot.pl/iNAqQ
Tak więc po 20 latach robienia niedziałających/źle działających wzmacniaczy (nikt mi nigdy nie wyjaśnił w książkach dla amatorów co to jest punkt pracy tranzystora, tylko rysowali skomplikowane wykresy i wzory - a wystarczy wyregulować zależności rez. nast.), naprawiania sąsiadom radiomagnetofonów i starych telewizorów oraz dodatkowych 10 latach odkąd wywaliłem to wszystko za okno - SAM SOBIE naprawiłem pralkę z zasilaniem impulsowym - za 5 zł - Brawo Ja.
Moje zainteresowanie,pasja,hobby jakim jest elektronika zaczęła sie pod koniec lat'70 i początek lat '80 tamtego wieku - było po oglądnięciu wóczas tzw.katalogów ze sprzętem Audio i jest nadal silne !. Najlepszym tego dowodem jest ukończenie ZSZ o kierunku elektronicznym !!!!.
interesuje się elektroniką , ponieważ uważam, że gdy się coś zepsuje nie powinno się kupować nowego sprzętu samem lepiej naprawić:) Poza tym elektronika jest super
Słuszne podejście. Nie zawsze da się samodzielnie coś naprawić, ale przynajmniej warto spróbować.
Także wychodzę z tego założenia choć często ludzie się cieszą ( zwłaszcza kobiety) że coś się zepsuło (np. Mikrofalówka, mikser) bo mają okazje i powód aby kupić sobie coś nowocześniejszego i wmawiają sobie że nie ma co grzebać, że się nie opłaca. Ja wolę naprawić a kasę której nie wydałem na nowy sprzęt przeznaczyć na wycieczkę gdy wielu narzeka że skąd mają na to brać podczas gdy kupują nowe smartfony, drogą elektronikę i jeszcze to wszystko ubezpieczają.
Na pewno nie warto zaczynać od pytania na forum elektroda ;)
Użytkownicy Elektrody którzy zapominają że kiedyś też zaczynali i byli początkującymi:
"Zły temat dałeś zgłaszam post. Idź do książek się poucz a nie idiotyczne pytania zadajesz"
Co sie stanie jak wloze widelec do gniazdka?
Forumowicze:
-włóż, to się przekonasz
-bylo uważać na lekcjach fizyki
Jebać dziadów z elektrody
Elektroda to nie nauka elektroniki a ewentualne porady, wskazówki.
@@zyga5441 o odezwał się jakiś z elektrody
interesowało mnie ślusarstwo z początku .Teraz jestem ślusarzem spawaczem od 7 lat.Lubie mechanikię i majsterkowanie .Dlatego zacząłem interesować elektroniką oraz do przebudowania migomatu bo lubię sam ustawić posuw drutu a nie automatyczny.Więc pogłębiam wiedzę na temat elektroniki
To prawda. Elektronika jest bardzo ciekawa. Kiedyś zrobiłem taką prostą latarkę. Dużą diodę i baterie. Przyniosłem to do szkoły, a wszyscy zdziwieni co to za wynalazek.😂😂
ja takie coś robiłem znajomym tez do szkoly i taka sama reakcja haha jakbym wynalazl ogien XD albo zrobilem wycinarke do styropianu z drutu grzalki od suszarki i znajomej wycialem kontynent z grubego styropianu to tym drucikiem bylo wyciete jak laserem a inni w szkole mieli takie poszarpane ciete jakimis pilami czy nozami bez podjazdu do mojego😅😅
Gratuluje Wam obu :-) Smutne jest to, że za moich czasów to właśnie szkoła uczyła takiego majsterkowania, a teraz jak widzę nie ma zajęć praktyczno-technicznych.
Ostatnio zacząłem się interesować elektroniką. Powodów jest kilka. Po pierwsze wydaje mi się to po prostu ciekawe. Po drugie od małego interesowałem się komputerami, rozkręcałem je i zagłębiałem się w ich budowę, ale nigdy nie rozumiałem ich prawdziwej budowy od strony elektroniki. Po trzecie od wielu lat gram na gitarze elektrycznej i dzięki elektronice sam będę mógł tworzyć najróżniejsze efekty o dowolnym brzmieniu. No i po czwarte zawsze dobrze jest samemu umieć naprawiać różne rzeczy, bo to zawsze jakaś flaszeczka wpadnie od znajomych czy rodziny ;)
Na razie jeszcze jestem kompletnie zielony, ale już wiem, że w najbliższym czasie zaopatrzę się w potrzebne rzeczy i będę samemu kombinować co i jak. Czuję to samo co prawie dekadę temu gdy zacząłem się interesować gitarą. Chyba rodzi się we mnie kolejna pasja :D
I jak zacząłeś coś? Bo też mam podobnie ale nie wiem gdzie wystartować.
Mój przykład to zakup uszkodzonego laptopa o wartości 3tys . Za 100 zł i usunięte usterki . Mam teraz laptop na który mnie było stać. To jest nauka elektroniki i hobby.😊
Mam 13 lat (7kl) i za zrobienie nadajnika FM na 2N2222 dostałem dwie szóstki z techniki. Aktualnie bierzemy o symbolach elementów elektronicznych a ja już nadajnik z prostego schematu zrobiłem. Najważniejsze że zrobiłem go sam bo po oglądnięciu jednego filmu o czytaniu schematów wszystko jest jasne.
Ja mam 14 i z fizyki wszystkie tematy oprócz tych związanych z elektroniką leżą. I tworząc różne projekty takie jak radia lampowe, konstrukcje na arduino i różnego rodzaju zabawy z radiami krótkofalarskimi (na przykład odbiór zdjęć z międzynarodowej stacji kosmicznej) podniosłem sobie średnią z 2.30 na 4.50 :D
Tez robiłem nadajnik - w 7 klasie - Sz P - 45 lat temu - Na jednym tranzystorze
@Karol Olchowski Daj mi pv albo coś żeby do cb napisać, mam tyle samo lat i też interesuje się elektronika :D Czemu na mehditation nie ma odc :c
@@elektronikBP -- Tylko Spokojnie Młody Chłopaku z Tą Elektroniką -- Ja Już Jestem 50 lat z elektroniką -- Wiem Dokładnie Ile Jest : 2 dodać 2 -- Ale Wiem Dla Siebie -- Spokolnie Dają Sobie Radę w Tym Temacie -- Powodzenia Młody Chłpoaku SP8ECT
Jeżeli ktoś tu trafił by zobaczyć czy warto to warto na 100%. Co prawda mój zestaw nie kosztował 100 lecz 400 złotych ale to dlatego że lubię prace manualne i jeszcze do tego w tych kursach znajduje się taka łopatologia że jeżeli w szkole miałeś problem z fizyka brak pośpiszacza jakim było 45 minut i naglący materiał od chodzą w niepamięć na rzecz przyjaznej dla ucznia w każdym wieku infrastrukturze (jeżeli mogę tak to nazwać) czyli blogom kanałowi na yt oraz dobrze skonstruowanym zestawa z którymi możemy od razu zacząć się uczyć oraz w razie czego będziemy wiedzieć co do kupić wrazie potrzeby że 100% pewnością że kupujemy lub zamawiam coś co się przyda
Miło słyszeć, że jesteś zadowolony z naszych kursów! Powodzenia w dalszym eksperymentowaniu z elektroniką w praktyce :)
Od dziecka lubiłem prąd i każda naprawa tv lampowego przez znajomego rodziców kończyła się moim wścibstwem i już wtedy rozwiązywałem intuicyjnie co dolega i jakie są nastawy miernika. Pomagałem naprawiać? Do dziś jest to co najbardziej lubię i daje mi zadowolenie w odkrywaniu wciąż nowych rozwiązań i konstrukcji :)
Hej Andy czy moge sie jakoś z Tobą skontaktować ? Mam pewien kłopot z płytą sterującą 20 letnią pralką , mianowicie pewnego dnia odmówiła posłuszeństwa stanęła i nie chciała ruszyć dalej Postanowiłem więc Wymienić wszystkie kondensatory ze względu na to że po tylu latach mogło już wyschnąć No i faktycznie już można było obracać programatorem swobodnie i przełączały się programy jednak po uruchomieniu startu pralka i informowała o tym że zaczep klapy nie działa mimo tego że faktycznie działa i nie daje się otworzyć gdy jest uruchomiony jakiś program który nie chce ruszyć Przez błąd informujący o tym że zabezpieczenie nie działa. Można prosić o jakieś namiary do Ciebie Ewentualnie uzyskać jakąś pomoc, za wynagrodzeniem np. przez blik ?
Mój 8 letni syn zainteresował się elektroniką, już zaczynam się bać 🤯 ale zestaw na start już kupiony😉
Super wiadomość! Dla młodych adeptów elektroniki polecamy szczególnie micro:bita » kurs.forbot.pl/microbit Polecam sprawdzić ;)
Moja przygoda z prądem zaczęła się w wieku 2,5 lat, kiedy to wbijałem młotkiem gwoździa do kontaktu. Z relacji taty potrzepał mnie prąd ale przeżyłem. Jak byłem starszy tato kupił mi miernik a ja sobie lutownicę. W latach 80' nie było części więc rozebrałem na części taty radio Dorota. ;-)
@@nomtbg
Dokładnie tak lata 80 z zakupem części była tragedia.
Od na prawdę dziecka wszystko co było na prąd lub baterie musiałem zobaczyć co ma w środku ;). Potem nauczyłem się składać różne rzeczy z czujnikami i stycznikami co przerodziło się w ogarnianie automatyki przemysłowej. A teraz w długie zimowe wieczory coś tam próbuje zabawy z elektroniką, co udało mi się zrobić ?? Prosty klimatronik co prawda na zwykły potencjometr ale działa znakomicie i ułatwia pracę :)
Ja zainteresowałem się w wieku ponad 30 lat skłoniła mnie ku temu budowa domu i chęć zaimplementowania elementów automatyki budowlanej w naszej inwestycji. Z tego miejsca pragnę podziękować za bardzo ciekawe i łatwe w zrozumieniu materiały dla początkujących.
Dzięki, miło słyszeć, że nasze materiały były pomocne :) To duża motywacja do dalszej pracy!
Mam podobnie, gdy czegoś potrzebuję czy nabywam to wtedy wzrasta zainteresowanie np. jak to działa czy jak coś się zepsuje to czy nie uda mi się tego naprawić i o dziwo wszystko to wydaje się dość proste i logiczne. Dodam że uchodziłem za osobę z lewymi rękami i nie interesowały mnie takie czynności jak mechanika, automatyka czy elektryka i elektronika. Od 3 lat dużo się zmieniło i jestem dumny z moich dokonań choć dla niejednego majsterkowicza są one proste i błache i niejeden zrobiłby to co ja dokładniej.
@@tonymontana-tj2rb Popieram, mam podobnie!!!
Ja mam 9 lat i jako dziecko myślę że się dobrze znam. Super filmik. Interesuje się tym 6 lat😮
Powróciłem mając 13 lat. Ja teraz mam w głowie takie "nie zesraj się" do siebie z przeszłości XD
Elektroniką zainteresowałem się w wieku około 10-11 lat, jestem elektronikiem samoukiem.
Aktualnie mam 26 lat i naprawiam karty graficzne jest to bardzo dochodowy biznes.
Poza tym interesuje się mechanika i tuningiem silników spalinowych.
Ja też od dziecka hobbystycznie naprawiałem wszelakie urządzenia i bardzo to lubię. Ale jak czytałem opinie na forach dotyczących serwisu komputerów, to ludzie pisali, że zarobki wahają się pomiędzy minimalną krajową dla początkującego a gdzieś w połowie drogi między minimalną krajową a średnią krajową dla osób z doświadczeniem. Czy takie zarobki to bardzo dochodowy biznes?
@@sonycollector3575
Ja robię około 5-10 kart dziennie a z każdej jest minimum 150zł dla mnie to jest dużo.
@@MrEcc803 Co dawałoby miesięcznie od 15 do 30 tyś? no to faktycznie niemało =D Osoby pracujące w serwisach komputerowych pisały, że na początku zarabiały 1,5-2 tyś, a po kilku latach 3 tyś :/ Dla takich kwot jakie przytaczasz to nie wiem w ogóle jakie zastosowania można byłoby znaleźć😱 Oszaleć można by było :P Ale to już po opodatkowaniu? Bo podejrzewam, że podatku przynajmniej połowę trzeba zapłacić?
@@sonycollector3575
Tak ale ja prowadzę własną działalność. I zysk trafia do mnie oczywiście trzeba od tej kwoty odjąć podatek i ubezpieczenie.
Ale i tak dużo zostaje dla mnie.
@@MrEcc803
Cos mi sie wierzyc nie chce
Tyle kart w takim krótkim czasie to nawet 1 na godz.nie wychodzi 🤔😁
Super Materiał.
0:22 "nudna teoria" jest tak samo potrzebna jak praktyka. A skopiowanie skecza do arduino i nazwanie tego konstruowaniem to tak jakby wsiąść za kierownicę samochodu i powiedzieć ze się go zbudowało nie znając podstaw mechaniki. A elektronika jest super hobby sam uprawiam od wielu lat. Pozdrawiam
Przecież programowanie zaczyna się od kopiowania kodu i jego modyfikacji. Od tego się zaczyna, jak się rozumie kod, można pisać swoje funkcje.
po tylu latach to ja w sumie też stwierdzam że o ile teoria jest ważna to bez praktyki to nie ma sensu bo gdzie to wszystko wykorzystasz o ile bo ja buduje różne rzeczy o innych nie wiedząc i da się
Na jakie zarobki można liczyć jako elektronik, serwisant komputerowy? W wielu materiałach promujących ten zawód pada niekonkretne stwierdzenie o wysokich zarobkach, ale kiedy szukałem informacji zarówno na branżowych formach internetowych, jak i na stronach nt. wynagrodzeń, to wszędzie podawane wynagrodzenie było na poziomie pomiędzy minimalną krajową a średnią krajową, ale bliżej do minimalnej krajowej. Czy to można nazwać wysokimi zarobkami? Albo kto w takim razie podaje nieprawdziwe informacje? Osoby mówiące, że serwisant komputerowy może dużo zarobić, czy osoby informujące, że jako serwisant zarabia się relatywnie niewiele?
"Elektronik" to szerokie pojęcie, praca jako serwisant sprzętu to tylko mały wycinek możliwości, a w takim przypadku i tak zarobki zależą od specjalizacji - inne będą zarobki osoby naprawiającej lampki biurkowe, a inne dla serwisanta najnowszych telefonów. Elektronicy mogą też pracować branżach związanych z IT, automotive, medycyną. Ciężko tutaj o podawanie konkretnych przykładów, bo jest zbyt dużo zmiennych.
Bierz pod uwagę, że jako elektronik wcale nie musisz pracować w jakiejś firmie. Ba jak się ma fach w ręku i doświadczenie to prawdopodobnie lepiej samemu otworzyć działalność i prowadzić własny serwis. Wtedy zarobki są uzależnione od liczby kilentów. Ewentualnie można kupowac popsuty sprzęt przez internet, naprawiać go i sprzedawać dalej. Możliwości i pomysłów na zarobek jest cała masa. Jedynie umiejętności są ograniczeniem.
Inaczej zarobi serwisant co wymienia komponenty w pc (ja bym tego elektronikiem nie nazywał), a inaczej osoba, która robi projekty urządzeń do telekomunikacji. Nie bez powodu dużo ludzi po studiach elektronicznych itp. idzie do IT. W Polsce mało produkuję się elektroniki, jak już coś jest to często bardzo wyspecjalizowane urządzenia, gdzie trzeba być na wysokim poziomie wiedzy, żeby wgryźć się w projekt. Także 'czysty' elektronik to raczej u nas kiepska kariera, trzeba to połączyć z czymś jeszcze.
IT to nie elektronika. Chcesz pracować w IT to nie uczysz się elektroniki tylko IT, bo el. do niczego się nie przyda. Jedyny wyjątek - programista embedded, ale to bardziej elektronika niż IT.
ja odkad pamietam to wszystkie zabawki jakie mialem rozmontowalem na srubki XD zawsze szuflady pelne narzedzi i silniczkow kabelkow i zaroweczek haha
Elektroniką można sobie pomóc przy innych hobby, np. modelarstwie
Teoria nie jest nudna i jest podstawą zrozumienia działania urządzeń elektrycznych i elektronicznych.
... nie powiedział, nigdy żaden fachowiec
A nagracie filmik jak zlutować latarkę? Bardzo bym się cieszył bo nie dokońca wiem
Chciałbym sie nauczyć elektroniki, żeby odstresować sie od swojej pracy ;)
To też bardzo dobry powód - w takim razie zachęcam do nauki i eksperymentów w praktyce ;)
ja np zrobiłem robota ziejącego ogniem i jeżdżącego na bluetooth grającego diss Parysa. Projekt trwał 3 lata.
Wlasnie to jest kwintesencja elektroniki (ogranicza tylko wyobraźnia)
Czy po Technik elektronik można zostać programistą?
W tej branży liczą się głównie umiejętności, wykształcenie jest drugorzędne. Jeśli będziesz dobry to na pewno będziesz mógł zostać programistą :)
Dzięki za bardzo szybka odpowiedz :) miłego dnia
polecam.
2:27 dasz link do zakupu jakiegoś zestawu bo wszystko oddzielnie jest w sklepach elektronicznych przez internet? Proszę
Pewnie, ten zestaw będzie dobry na start: botland.com.pl/zestawy-i-kursy-forbot/3424-forbot-zestaw-do-kursu-podstaw-elektroniki-gadzety-i-box-wersja-plus-5903351242882.html Zerknij tylko do proponowanych akcesoriów (możesz tam dodać m.in. miernik i tablice).
@@forbot dziękuję 😀
Potwierdzam! Warto się uczyć elektroniki, to najważniejsza nauka
Tak z ciekawości zapytam co to za język programowania w 3:15? :)
Jest to prawdopodobnie JS i node.js :)
@@forbot dziękuję bardzo :)
Polecam
Podpowie ktos jaki jezyk programowania jest najlepszy/ najbardziej uniwersalny pod elektronikę, mikrokontrolery?
W przypadku mikrokontrolerów nadal najpopularniejsze jest C :)
@@forbot dzięki za szybką odpowiedz :) pozdrawiam
Warto zagłębiać się w elektronice bo to ciekawe
👍
Tylko mam jedno pytanie
Dlaczego nie ma Szkół elektronicznych ??🤔
W sensie o tym profilu/kierunku ? Nawet kursów praktycznych nie ma
Nic nie ma
Jak nie ma jak są, chyba, że daleko Ciebie. Ja mam dosyć blisko i do niej się udaję ;)
Czy zaczynając w wieku 33 lat, da się potem z tego żyć, czy już raczej tylko jako hobby?
Zawsze warto spróbować - wszystko zależy od tego co dokładnie chciałbyś robić zawodowo jako elektronik. Możliwości jest wiele i w każdym wieku można znaleźć coś dla siebie.
W wieku 33 lat dostałam pierwszą pracę jako programista. Wszystko się da ;)
@@MrsSalome7 czyli zacząłeś wcześniej
Chlopie w 2-3 lata się tego tak możesz nauczyć że dostaniesz jakąś pracę na stanowisku początkującego elektronika i tam już się doszkolisz tylko pytanie czy warto być elektronikiem czy się to opłaca zarobkowo bo oczywiście warto umieć wszystko ale nie wszystko się opłaca robić
@@MrsSalome7 czy jesteś programistą embedded?
To ucz od podstaw
Gdyby nie elektronika to bym się zanudził
Dużo filmów ogladam na tym kanale potrzebna podpowiwdz moze ktos sie wypowie
Mam subwoofer który działa elegancko bass i wszystko jak trzeba ale jak jest cicho lub tylko włączony to co jakiś czas jest udezenie w głośnik jak by jakies przepiecie co to może byc ma ktoś pojęcie stary ale jary sub Aiwa ts-w7
A poza tym niemiał bym z czego się uczyć
Szkoda że nie było Internetu jak chodziłem do TE, chciałem grzebać w elektronice a uczyli nas na ślusarzy
Ehhh, skąd ja to znam, czyżbyś był około 40tki?
Nie warto bo kasa jest mała.
Lepiej nauczyc się Obslugi wózka widłowego albo iść do kopalni albo na budowę 4 razy większa kasa .
Elektronik ciężki temat jeśli chodzi o zarobki , duże miasta zostają to tak .
ja to narazie zbieram rzeczy i mam jusz z starych > nowych telefonów xd
siema
Pozdro dla kl 6a
Potwierdzam
jako hobby tak, jako źródło zarobków ZDECYDOWANIE NIE!
Bo można być krótkofalowcem oni muszą umieć rozmawia elektronikę
Pic na wodę, fotomontaż.