Ocieplenie ścian - jak poprawnie wykonać termomodernizację

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 28 ส.ค. 2024

ความคิดเห็น • 40

  • @maxschrop4297
    @maxschrop4297 4 ปีที่แล้ว +8

    Każdy swoje chwali najbardziej te materiały są reklamowane które nie mają zbytu i robia szkolenia dają prezenty a tak na prawdę każda ściana powinna byc gruntowana gruntem szczepnym a kolki panowie to fikcja

  • @petermiami7811
    @petermiami7811 2 ปีที่แล้ว

    1:50 pięknie to wypoziomowali 👍

  • @Sizaraf
    @Sizaraf 7 ปีที่แล้ว +11

    Wydaje mi się, że chodziło o siatkę o gramaturze nie MNIEJSZEJ niż 145g.

  • @FcParyja
    @FcParyja 5 ปีที่แล้ว +3

    taka ciekawostka odnośnie ociepleń budynków.
    Pracuje sobie w nieczech w budownictwie i pracowaliśmy w takiej miejscowości gdzie była jakaś tam norma która nie pozwalała na normalne ławicę jak to się robi przy małych budynkach tylko trzeba było całe płyty fundamentalne lać ze zbrojeniem bo tam grunt niby tego wymagał.
    No i co ciekawe najpierw przygotowywali podłożę, podsypka ubijarka podsypka ubijarka itd, folia, następnie styrodur i dopiero beton ze zbrojeniem. I tak sobie budynki leżą płytach styrodurowcych. Boki płyty tak samo odizolowane styrodurem, tak że dom nie dotyka ziemi.
    A ściany murowane z pustaków ceramicznych a w tych szczelinach był coś w rodzaju styropian. Ściany budynku były tylko tynkowane bez żadnego dodatkowego ocieplenia . Jedynie nadproża czy tam podciągi były ocieplane od dołu i od zewnętrznej stronie budynku ocieplane styrodurem bodajże 1 cm od dołu a 5 cm od zewnątrz. Oczywiscie ocieplenia były licowane do ściany zewnętrznej więc nic nie wystawało.

    • @AdonisXYZ
      @AdonisXYZ 5 ปีที่แล้ว

      Ciekawostka dla Januszy budownictwa a nie dla ludzi idących z postępem.

    • @FcParyja
      @FcParyja 5 ปีที่แล้ว

      @@AdonisXYZ
      czemu Januszy budownictwa ?

    • @RafaSitnik
      @RafaSitnik 3 ปีที่แล้ว

      @@FcParyja Dom niema fundamentow, ma jedynie plyte zazbrojona polozona na styropianie ktory najczesciej lezy na ziemi! styropian naturalnie jest odizolowany od betonu, no i dochodzimy do momentu stawiania scian i dachu, jaka pewność ze kilka ton ktore postawimy na tym styropianie bez fundamentow wytrzyma ta zbrojona plyta?, dodatkowo w domysle teren upowaznial do budowy takiej technologi, czyli jaki teren? no teren bagnisty mokry, tam gdzie jest duzo wody i mamy calkowita izolacje od gruntu w zamysle, no ale co z ta wytrzymaloscia, no wykonawca wybral ziemie i potem ja zagescil odpowiednim kruszywem, ale czy to pomoze? sami chyba znacie odpowiedz? :)
      Wiec sposob na zbudowanie garazu np 2 stanowiska albo cos innego co nie bedzie wazylo niewiadomo ile to tak, a jak buduja hale magazynowe albo produkcyjne gdzie jest kilka tys m2 to stawiaja je z plyty? no jasne ze nie, sciany musza miec solidne podparcie... na solidny dach.

    • @FcParyja
      @FcParyja 3 ปีที่แล้ว +1

      @Rafał Sitnik
      Gdzie napisałem że nie było żadnych fundamentów ?
      Napisałem że nie zezwalali na budowanie domów na normalnych ławicach jak to się ma w zwyczaju tylko płytę fundamentową. Chyba logiczne że pod ścianami nośnymi musi być dodatkowa podbudowa w postaci jak dla ciebie fundamentów. Teren nie zezwalał na budynek bez płyty zbrojonej jako dodatek do "fundamentów".
      I jaki kurwa styropian ? Styropian to masz w głowie chyba.
      Że nie widziałeś nigdy budynku na styrodurze to twój problem. Praktycznie każda hala w której uczestniczyłem w budowie była na styrodurze bo to jest dzisiejsza norma. I tak, pod "fundamentami" hal nawet tych z ścianami.zelbetonowymi też daje się styrodur. Na planie jak byk masz wyznaczone gdzie ma być jakiej wytrzymałości styrodur.
      Stosując taki materiał pod płyty czy fundamenty daje same pozytywy.
      Mniejsze przemarzanie, mniejsze koszta ogrzewania, nie trzeba wylewać chudego betonu pod zbrojenie.
      Ubij sobie może ziemiankę i sobie w niej siedzi i ocieplij sobie krowim łajnem bo to sprawdzona metoda w Afryce to czemu by nie.

    • @RafaSitnik
      @RafaSitnik 3 ปีที่แล้ว

      @@FcParyja Reasumujac ten styropianodur :) plyta XPS pod nia nic niema, robisz stelarz z tej *plyty XPS* i tyle cale fundamenty, na halach to wyglada troche inaczej bo tam jest przygotowane wzmonienie na sciany/rusztowanie i tego betonu jest nalane grubo a nie jakies 25 cm i koniec :P to chyba daje do myslenia ze domy budwane na samej plycie fundamentowej to chyba jednak nie tak do konca sa ok?
      skad o tym wiem moj sasiad ktorego jeszcze nie znam buduje dom i wykonawca stawia wlasnie tam dom w technologi ktora opisales... nie podoba mi sie to i kazdy sasiad to wysmiewa, a czemu mi sie to nie podoba bo sama taka plyta moze pekac a co dopiero jak postawisz na tym mury, to jakas paranoja,
      Wykonawca chce zejsc z kosztow i stawia cos takiego... aby taniej, kupil cienki styrodur i na miejscu majstry laczyli 3x w lini i 2x w grubosci na pianke, tworzyli takie pakiety a potem ukladali na zageszczonym piasku. niewiem jaki jest sens kleic to w grubosci zamiast kupic grubszy i nie kleic tego.... o.O

  • @gaalo1
    @gaalo1 2 ปีที่แล้ว

    Niezłe chlapoki😀

  • @andrzejandrzej8545
    @andrzejandrzej8545 4 ปีที่แล้ว +5

    Czemu nie kolkujecie ?

  • @wdupietomam8238
    @wdupietomam8238 4 ปีที่แล้ว +4

    jak bym tak robil to by mnie zwolnili

  • @romanelk1
    @romanelk1 5 ปีที่แล้ว +1

    Witam.Mam pytanie na wiosnę będe ocieplał budynek mam porotherm 38cm i dam 10 cm styropian ale nie chcę dawać na placki chcę kleić jak terakotę na grzebień całość .napiszcie proszę co o tym sądzicie ,dom parterowy bez poddasza użytkowego ale nie chcę kołkować .proszę o opinie pozdrawiam

    • @gaalo1
      @gaalo1 5 ปีที่แล้ว +1

      Dałbym 12cm styropianu.. a to, że klejone na grzebień to ile ludzi tyle opini.. . Ale pamietaj wziać minimum 12mm grzebień bo porotherm nie jest idealnie równy

    • @romanelk1
      @romanelk1 5 ปีที่แล้ว

      @@gaalo1 dziękuję bardzo będę miał to na uwadze. Pozdrawiam

    • @idzikpiotr2405
      @idzikpiotr2405 5 ปีที่แล้ว

      I system bezkolkowy greenplast sprawdź

    • @romanelk1
      @romanelk1 5 ปีที่แล้ว

      @@idzikpiotr2405 proszę o przesłanie linka ,gdyz tylko znajduje wykoczenie scian zewnetrznych tzw tynkiem finish

    • @idzikpiotr2405
      @idzikpiotr2405 5 ปีที่แล้ว

      @@romanelk1 linku nie podam
      Proponuje skontaktować się z przedstawicielem czy doradcą technicznym
      Podstawa systemu jest grunt i klej o bardzo wysokiej jakości a co za tym idzie o wiele droższy

  • @otton71
    @otton71 6 ปีที่แล้ว +1

    Mi na placki nie klejono stropianu . Stropian miałem 25 cm i murarze pacą z grzebieniem smarowali całość klejem glazurnik...

    • @TermoorganikaPl
      @TermoorganikaPl  6 ปีที่แล้ว

      Poprawne są dwie metody nakładania kleju na płyty podczas montażu.
      Pierwsza metoda w postaci placków i ramki wokół zewnętrznych krawędzi płyty i druga metoda polegająca na rozprowadzeniu kleju na całej powierzchni „pacą z grzebieniem”. Ta druga stosowana jest częściej, gdy powierzchnia ścian jest równa.

    • @romanelk1
      @romanelk1 5 ปีที่แล้ว

      proszę o kilka zdjęć i porad.podobnie jak Ty chcę mieć budynek ocieplony.pozdrawiam

  • @szary-maluje
    @szary-maluje 4 ปีที่แล้ว +1

    mówi mieszadło koszykowe, a używa ślimakowe

  • @Dawid_S96
    @Dawid_S96 ปีที่แล้ว

    Nie kołkujecie ???

  • @velsaniqyt8217
    @velsaniqyt8217 4 ปีที่แล้ว +1

    Nie mogę patrzyc na jego ręce jak macha szlag mnie trafia ;x

  • @TT-uy3im
    @TT-uy3im 2 ปีที่แล้ว

    Listwy startowe szerokie na grubość styropianu a place z kleju walą na 3 cm. Takie bajki to możecie pokazywać swoim dzieciom. Do takich listew są specjalne łączniki i dystanse.

  • @mynsien
    @mynsien 5 ปีที่แล้ว +6

    Kto wtapia i wywija siatkę na listwie startującej? Startowki to już rzadkość ogólnie. Bierzemy styropian z termo czy grafit czy kropkowany nikt nigdy nie pytał o listwy startowe. To samo gruntowanie powierzchni - przestańcie gadac że trzeba gruntowa przed klejeniem, bo potem inwestorzy wielce zdziwieni czemu o xx drozej, jak my kolkujemy bo oni widzieli że tylko się wierci i przeciąga klejem kolek. Wielce zdziwienie jak frezujemy i używamy zaślepek.

  • @1shedar
    @1shedar 6 ปีที่แล้ว +2

    I mamy nieooddychajace mury przy szczelnie zamknietych oknach grzyb na scianie.Nowo budowany dom I steropian na zewnatrz pewnie tylko dla tego,ze taniej wychodzi.A nie lepiej zainweatowac w grubszy mur?

    • @PiotrPiowelWeltrowski
      @PiotrPiowelWeltrowski 6 ปีที่แล้ว +4

      Najlepiej przynajmniej 1 metr - oddychający!

    • @AtakNAciebie
      @AtakNAciebie 5 ปีที่แล้ว +1

      Bunkrach u hitlera też była wilgoć a mury ze 3m grube.

    • @r.b.9725
      @r.b.9725 5 ปีที่แล้ว +2

      A ty masz wentylacje w mieszkaniu ?
      Wietrzysz czasem dom ?

    • @krzysztof__2446
      @krzysztof__2446 5 ปีที่แล้ว +1

      @@AdonisXYZ no trafiłeś Stary w punkt, gratulacje 😁 mi też ręce opadaja jak czytam takie wypociny

  • @andrewmisiak4704
    @andrewmisiak4704 6 ปีที่แล้ว

    GLOWNE ocieplenie budynku instaluje sie OD WEWNATRZ.ZAWSZE.I TYLKO TAM.BASTA

    • @TermoorganikaPl
      @TermoorganikaPl  6 ปีที่แล้ว +3

      Ocieplanie budynku od wewnątrz być może jest stosowane, ale w budynkach usytuowanych w innej części świata, gdzie
      temperatury nie spadają poniżej 0°C. W klimacie w jakim usytuowana jest Polska optymalnym sposobem ochrony cieplnej budynku jest stosowanie systemu ociepleń po zewnętrznej stronie przegród budowlanych.

    • @andrewmisiak4704
      @andrewmisiak4704 6 ปีที่แล้ว

      ocieplenie od wenatrz nie zalezy wogole od temperatury zewnetrznej. najpierw jest ocieplenie /IZOLACJA/, ktora trzyma to co produkuje kaloryfer czy tez klimatyzator chlodzacy.Nie przepuszczajac na zewnatrz tego, co produkujemy zeby miec temperature taka jaka nam pasuje.UWAGA: NIE WYPUSZCZA!Np> koldra, ktora sie przykrywamy TRZYMA CIEPLO, KTORE MY SAMI PRODUKUJEMY. CZYLI NAJPIERW IZOLACJA. ocieplanie grubym styropianem OD ZEWNATRZ /JAKO IZOLACJA PODSTAWOWA/ jest oszustwem, poniewaz zeby miec cieplo w pomieszczeniu jakie nam "pasuje", MUSIMY CALY CZAS OGRZEWAC MURY, KTORYMI BEZPOSREDNIO JESTESMY OTOCZENI.CZYLI NAJPIERW OGRZEWAMY MURY, A POTEM SIEBIE.CALY CZAS!!!.jest to zwykla fizyka.fizyka to potega - jak sie wie.gDYBY BYLO INACZEJ, TO W KANADZIE /JEST BARDZO ZIMNO/ WSZYSTKIE BUDYNKI I WIEZOWCE W TORONTO, MONTREALU I WINNIPEG D A W N O T E M U BYLYBY OGACONE STYROPIANEM.kanadyjczycy to baardzo praktyczny narod i dawno zaczeli by to stosowac.wogole CALY SWIAT BYLBY OGACONY I TYLE.PRZEPRASZAM.

    • @andrzejopiela5422
      @andrzejopiela5422 5 ปีที่แล้ว +1

      @@andrewmisiak4704 Ty tak serio ?. Przecież jak masz dobrze ocieplenie zrobione to włąsnie ma być taka kołdra wokół domu. Zastosowanie styropianu od środka ma zastosowanie tam gdzie chcemy szybko nagrzac pomieszczenie ale również szybko je wytracić bo pojemność cieplna jest bardzo mała ( tylko wnętrze pokoju). Jeżeli chcemy ogrzewać a w zasadzie dogrzewać dom i mieć stały komfort temperaturowy to powinno sie styropian kłaść od zewnątrz. Dzieki temu tozwiększamy pojemność cieplną budynku o mury i owszem dłużej nagrzewamy ale też dłużej trzymane jest ciepło.

    • @andrewmisiak4704
      @andrewmisiak4704 5 ปีที่แล้ว +1

      @@andrzejopiela5422 najpierw zaklada sie kalesony, a potem spodnie......a nie najpierw spodnie , a potem kalesony