НІЧ КРАМПУСА або темне Різдво

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 16 ต.ค. 2024
  • Крампус (нім. Krampus, австр. Klaubauf, Bartl, словен. Parkelj, чеськ. Čert, сил. Gumphinckel, угор. Krampusz) - легендарна постать в фольклорі альпійського регіону, супутник і одночасно антипод Миколи Чудотворця, а також назва обхідного обряду в ніч з 5 на 6 грудня.
    В ніч з 5 по 6 грудня Крампус супроводжує Св. Миколая, караючи неслухняних дітей і лякаючи їх, - тим самим він діє на противагу Св. Миколаю, який роздає подарунки хорошим дітям. Вважається, що коли Крампус знаходить примхливу дитину, він кладе їй під подушку вугілля або засовує в свій мішок і несе налякане дитя в печеру, імовірно, щоб з'їсти на різдвяну вечерю. У старіших версіях легенд Крампус викрадає дітей і забирає в свій моторошний замок, а потім скидає в море.
    Зображати Крампуса прийнято в Австрії, Південній Баварії, Угорщині, Словенії, Чехії, деяких північних областях Італії і Хорватії. Вид цієї істоти і його назва варіюються в залежності від місцевості. Як правило, в альпійському регіоні Крампуса зображують як рогате і кошлате звіроподібне чудовисько демонічної зовнішності. Традиційно чоловіки вбираються у костюми Крампуса протягом першого тижня грудня, а особливо в ніч з 5 (нім. Krampuslauf - «День Крампуса») на 6 грудня (нім. Nikolotag - «День Св. Миколая») і бродять по вулицях, лякаючи дітей ланцюгами і дзвіночками. Часто Крампуса зображують на спеціальних різдвяних листівках (нім. Krampuskarten).
    #Корчма #Крампус #ніч_Крампуса #Різдво #Святий_Миколай #Санта #зима

ความคิดเห็น • 3

  • @Літературнийфентезя
    @Літературнийфентезя 2 ปีที่แล้ว +1

    Зробіть, будь ласка, окреме відео про культ кози на зимовий сонцеворот.
    Там багато цікавого: в багатьох країнах Європи, в тому числі Україні, існує аналогічний Крампусові козячий персонаж.

  • @ВолодимирДовгун-м6т
    @ВолодимирДовгун-м6т 3 ปีที่แล้ว

    +

  • @Літературнийфентезя
    @Літературнийфентезя 2 ปีที่แล้ว

    Дозристиянський образ Крампуса, доречі, набагато цікавіший: він був одним з духів зимового сонцевороту й перевіряв як іде підготовка до цього свята, а жителі мали його почастувати та відкупитися - така собі аналогія на колядки, в яких доречі теж є коза)