Олена Джеджора - почесна промовиця випускних урочистостей УКУ 2024

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 22 มิ.ย. 2024
  • УКУ відзначає 30-ліття відновлення Львівської Богословської академії, наступником якої є наш університет. Тож наші почесні промовці випускних подій згадують про виклики, турбулентності, у яких творився УКУ і діляться настановами.
    Олена Джеджора - історикиня, старша викладачка кафедри історії Гуманітарного факультету УКУ.
    Олена Джеджора стояла біля витоків відновлення діяльності Львівської богословської академії, а згодом - УКУ. У 90-х роках місія «УКУ» виглядала нереальною до виконання. Бориса Ґудзяка сприймали, в кращому випадку як романтика - інтелектуального, харизматичного, амбітного, але романтика, який говорить про плоди своєї уяви, про скелю, матеріалів на зведення якої - катма. Серед десятків тих, які від початку входили у проєкт Львівська богословська академія були ті, які трудилися без жодної міри, трудилися, тому що повірили. Олена Джеджора була однією з тих небагатьох, які повірили і двигали цей проєкт всім своїм єством, коштом відпочинку, стосунків з найріднішими, полишення улюблених занять і зацікавлень. «Все моє - твоє» могла би вона повторити слідом за люблячим Отцем. Тому що розгубленою і кволою була країна, яка щойно тільки ставала на шлях свого навернення, а університет - середовищем, в якому народжувалися нові сенси на цьому шляху. Олена Джеджора привела до нашої спільноти багатьох викладачів і студентів. Вона була і залишається камертоном «УКУзлагодження».
    Авторка книги «Нариси з історії європейської цивілізації», присвяченої історії Європи від давнини до сьогодення. Зараз працює над другою частиною видання книги, яке стосуватиметься історичного періоду Середньовіччя та нових часів.
    Продюсерка проєкту «Малі історії Великої війни», який розповідає про стійкість, мужність і самопожертву, яку проявляють українці у часі повномасштабного вторгнення Росії. Команда проєкту уже задокументувала близько 300 інтерв’ю.
    Наукові зацікавлення: історія ідей, археологія, історія Середньовіччя, антична культура, історія ліберальної освіти.

ความคิดเห็น •