Kauno detalės. Aukštoji Panemunė ir unikali Prisikėlimo bažnyžios istorija

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 13 ก.ย. 2024
  • Aukštosios Panemunės miestelis Kauno dalimi tapo tik 1931 metais. Čia išlikęs paminklas Jonui Basanavičiui, nuo 1935 metų pergyvenęs audras ir sovietmetį. Birutės gatvėje kildavo lėktuvai, šiame rajone buvo įsikūręs ir pirmasis Kauno oro uostas.
    Aukštojoje Panemunėje išlikęs ir unikalus statinys - dirižablių, dar vadinamų „cepelinais“ angaras, kuriame buvo remontuojami šie skraidantys aparatai. Taip pat aplankysime Panemunės dvaro teritoriją ir užsuksime į senovinę Perlojos gatvę, kurioje kaimynai ir šiandien gali bendrauti tik pravėrę langus, tokio siaurumo ji yra.
    Naujam gyvenimui atgyjantis buvusios Radijo gamyklos rajonas, kuriame prieškariu veikė Žaliakalnio turgavietė, o sovietmečiu Lietuvą garsino televizoriai „Šilelis“. Čia buvo ir stačiatikių cerkvė, tačiau 1952 metais sovietai ją nugriovė. Dabar ne tik rajoną, bet ir visą miestą puošia Prisikėlimo bažnyčia.
    Beje, sovietams 1940 metais okupavus Lietuvą, bažnyčios vidus jau buvo tinkuojamas, tačiau pirmosios pamaldos šventovėje įvyko tik 1989 metais, o projektas pilnai baigtas tik prieš 20-t metų. Išgirsime Laimono Užomeckio pasakojimą apie unikalią Prisikėlimo bažnyčios akustiką ir neįtikėtiną altoriaus istoriją. Ir tikriausiai net daugelis kauniečių nustebs sužinoję apie žymių žmonių palaidojimo vietą Prisikėlimo bažnyčios pašonėje.
    Prenumeruokite Delfi Video kanalą ir nepraleiskite savo mėgstamiausių laidų!
    👉 PRENUMERUOK PAGRINDINĮ DELFI KANALĄ shorturl.at/ajnuT
    👉 SKAITYK www.delfi.lt
    👉 ŽIŪRĖK www.delfi.lt/v...
    👉 DRAUGAUKIME / delfilietuva
    👉 SEK DELFI INSTAGRAM / delfilietuva

ความคิดเห็น •