Separator powietrza i cząstek stałych Flamco Xtream

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 3 พ.ย. 2024

ความคิดเห็น • 193

  • @ukaszhajdo3666
    @ukaszhajdo3666 4 ปีที่แล้ว +4

    Panie Stanisławie dzięki za kolejny super filmik! Mamy porównanie dwóch separatorów cząstek na Pana kanale. W pana ocenie, który lepszy Sentinel Vortex czy Flamco Xtream? Flamco mocniejszy magnes i fabryczna otulina, Vortex z kolei lepiej wygląda moim zdaniem od strony technologicznej - woda wprawiania jest w ruch wirowy, całość przepływu idzie przez separator, można rozkręcić na części do czyszczenia a maksymalny przepływ 50l/min (ciekawe przy jakim ciśnieniu ale można wnioskować, że nie wprowadza jakiegoś dużego oporu). Szczerze mówiąc ten tryb pracy Flamco gdzie tylko część wody kotłowej podlega filtracji jakoś do mnie nie przemawia...wydaje się że strasznie mało tej wody jest pobierane do filtracji. Ja osobiście jako kompletny amator, który stara się cośtam przy budowie własnego domu "polepić" chyba wybrałbym Sentinela pomimo słabego magnesu oraz braku ocieplenia ale chętnie poznam zdanie profesjonalisty.

  • @dardar7445
    @dardar7445 28 วันที่ผ่านมา +2

    Nie polecam firmy Flamco. W moim separatorze zanieczyszczeń zostały uszkodzone magnesy. Serwis nie posiada części zamiennych do swoich produktów. Pan Sławomir z działu serwisowego polecił mi zakup nowego filtra. Dodatkowo upierał się, że w filtrze występują tylko 3 magnesy. W moim filtrze XStream Clean jest 8 sztuk. Niekompetencja pracowników w dziale serwisowym dodatkowo zniechęca do firmy Flamco. Jestem zawiedziony i rozczarowany. ;-(

  • @roman4006
    @roman4006 3 ปีที่แล้ว +1

    Fajny filmik, pompy obiegowe są indukcyjne i nie ma tam magnesów stałych, a zasilanie prądem przemiennym dodatkowo powoduje, że rdzenie magnetyczne w pompie nie magnesują się na stałe więc gdzie się tam się co osadzi ?

  • @fala-at
    @fala-at 4 ปีที่แล้ว +6

    Czy jeżeli w instalacji z pompą ciepła w systemie mieszanym mam sprzęgło hydrauliczne pojemnościowe (100l) to czy separator (powietrza i cząstek stałych w jednym) montuję również na powrocie do pompy ?
    Pozdrawiam

    • @sylwester6156
      @sylwester6156 2 ปีที่แล้ว

      Dobre pytanie, co z dodawaniem sprzęgła czy bufora i pompy ciepła. Napewno jeden na powrocie instalacji, a co z obiegiem pompa-bufor?

  • @sIow17
    @sIow17 6 หลายเดือนก่อน

    Właśnie przyjechał mój separator flamco, dzięki za tę wiedzę

  • @Satalax
    @Satalax 3 ปีที่แล้ว +1

    Panie Stanisławie, nabyłem ten cudowny produkt - xstream vent i chciałbym się upewnić, że mam w dobrą stronę śrubę do awaryjnego zamykania odpowietrznika dobrze wkręconą. Chodzi o to, że w instrukcji widnieje takie 0 po lewej stronie sugerujące, że kręcąc w lewo się go zamyka. Zazwyczaj jednak kręcąc w lewą stronę odkręcamy a nie zakręcamy stąd pytanie.

    • @dr00spikeee
      @dr00spikeee 2 ปีที่แล้ว

      Hej i jak udało się ten separator ogarnąć, bo mam uruchomioną instalacje gdzie jest sporo powietrza a separator kompletnie nic nie zebrał śrubę dałem w różne położenia i nic wygląda to na SCAM.

    • @Satalax
      @Satalax 2 ปีที่แล้ว

      @@dr00spikeee Dzwoniłem na infolinie rok temu i powiedzieli mi w serwisie, że ma być odkręcona w lewo tak jak normalne śruby. Generalnie tak zrobiłem rok temu i zostawiłem ten temat. Trudno mi powiedzieć jak to wydajnie działa, ale w tej chwili nie ma powietrza w instalacji i jej kompletnie nie słychać (pomp).

  • @jarosawzajac6201
    @jarosawzajac6201 11 หลายเดือนก่อน

    Montuje właśnie u siebie kocioł zasypowy na pellet i zakupiłem osobny separator powietrza (Vent) i osobny separator zanieczyszczeń (Clean) Flamco Xstream. Na wszystkich schematach w tym w instrukcji obsługi jest podane, żeby separator powietrza montować na zasilaniu, natomiast separator zanieczyszczeń na powrocie przed pompą kotłową. Pan natomiast mówi, żeby przy kotle na paliwo stałe zainstalować oba separatory na zasilaniu. Czy na pewno aby tak będzie poprawnie? Dziękuję za pomoc.

  • @tadeusz6061
    @tadeusz6061 2 ปีที่แล้ว

    Ja mam problem z solarami, odkąd podniosłem lustra na dachu, aby zwiększyć kąt nachylenia i wymieniłem boiler na dwuplaszczowy firmy Ermet, solary się zapowietrzaja, po kilku dniach pracy pompka nie przepycha płynu w instalacji. Żeby sobie z tym poradzić ,zamontowałem na dachu zawór kulowy, a nad nim odpowietrznik automatyczny do solarów, otworzyłem na kilka dni żeby system się odpowietrzyl, a następnie odpowietrznik i zawór zamknąłem i było dobrze, ale po kilku dniach znowu to samo. Na początku wystarczy uderzyć ręką w grupę pompową i system działał, bez tego pompka się zawieszała, ale po następnych kilku dniach uderzanie nie pomaga. Udałem się na dach, otworzyłem zawór i odpowietrznik i znowu wszystko działa. Z tym że tak nie powinno być, dlatego chcę zamontować ten separator, zastanawiam się tylko skąd się bierze problem, bo przed podniesieniem solarów i wymianą bojlera wszystko działało prawidłowo.

  • @mise1296
    @mise1296 4 ปีที่แล้ว

    Witam, bardzo proszę o podpowiedź, który separator lepiej zainstalować w kotłowni z pompą ciepła 13kW: Flamcoclean Smart 1 Eco czy separator cząstek stałych Flamco Xstrim 1? Z góry dziękuję

  • @rok2313
    @rok2313 2 ปีที่แล้ว

    Panie Stanisławie po pierwsze szacun za profesjonalizm w pracy. 👍Mam pytanie po jakim czasie przestawić flamco seperator zanieczyszczeń na Eco czyli częściowy przepływ. Od uruchomienia kotla ok 1 mc mam caly czas mam ustawiony pelny przepływ,czy może być pelny przepływ przez magnes neodymowy cały czas ?.Pozdrawiam

  • @merkhava
    @merkhava 4 ปีที่แล้ว

    Bardzo dobre jest, ze ktoś pomyślał o konkretnej systemowej izolacji termicznej, wygląda to schludnie.

  • @zupatrupa4573
    @zupatrupa4573 4 ปีที่แล้ว +3

    Kolejny super gadżet. Teraz już kocioł, instalacja c.o będą wieczne...

    • @iwonet1587
      @iwonet1587 4 ปีที่แล้ว +1

      A gwarancja będzie rosnąć!

    • @StanisawMigas
      @StanisawMigas  4 ปีที่แล้ว +1

      Gwarancja nie ale żywotność urządzenia tak .

  • @grzegorzsikora5823
    @grzegorzsikora5823 3 ปีที่แล้ว

    Jaki separator powietrza mam wybrać? Ogrzewanie węglowe. Dół grzejniki, góra podłogowka. Chodzi mi o to czy separator powietrza flamco może być zastosowany do teraźniejszej instalacji otwartej i później do gazowego kotła? Żeby nie kupować dwóch i tracić kasę :-|

  • @adrian198763
    @adrian198763 ปีที่แล้ว

    Panie Stanisławie, po obejrzeniu pana filmow, zdecydowałem się na zakup separatora vent-clean. Zostanie zamontowany na powrocie do pompy ciepła, czy jest wskazany przed separatorem jeszcze filtr siatkowy ? Nie zmniejszy on jeszcze przepływu ? Czy mógłby Pan jeszcze mniej więcej nakierować mnie, jak ustawiać? Oraz czy ten suwak eko i max ma cały czas działać na max czy tylko czasem, a reszta na eko ?
    I zastanawiam się jeszcze, czy dobrze będzie działał separator , ponieważ ze względów finansowych, zdecydowałem się na 2w1 a nie dwa oddzielne. Czy mogę być spokojny, że separator powietrza i separator cząstek stałych w jednym urządzeniu będą działały poprawnie ? Bardzo proszę o jak najszybsza odpowiedz, ponieważ wytrzymałem się z pracami montażowymi.

  • @lechxy6577
    @lechxy6577 2 ปีที่แล้ว

    Nie jestem fachowcem w temacie, ale mam pytania. Tzw. DN to średnica podłączenia rury a w separatorach, zaworach w tym 3-drogowych mamy średnicę wewnętrzną przepływu i tzw. Kvs czyli siłę przepływu. Zatem który wskaźnik jest decydujący? Czy średnica przepływu musi spełniać wymagania producenta pompy ciepła (zawarte w jej instrukcji) np. nie być mniejsza niż 1 cal, czy ważniejszy jest KVS?

  • @greggregi8755
    @greggregi8755 4 ปีที่แล้ว

    Proszę o film jak Pan montuje taki separator jak już była zrobiona instalacja jak się Pan wpina do instalacji , chciałbym to zrobić sam pod kotłem tylko nie wiem jak to wszystko skręcić i co kupić, do kotła leci miedziana rura o grubości 1 cala, proszę o pomoc , jak by pan na sucho pokazał wszystkie rzeczy jakie trzeba kupić, dziękuje i pozdrawiam

  • @mateokwach630
    @mateokwach630 3 ปีที่แล้ว +1

    Czy można zastosować separator 2w1 na powrocie przy otwartej instalacji na eko groszek

  • @dariuszxx1249
    @dariuszxx1249 3 ปีที่แล้ว

    Witam. Kocioł gazowy kondensacyjny dwufunkcyjny będę miał zamontowany w łazience, a rozdzielacz planuję zamontować w piwnicy ,rururki z rozdzielacza będą rozprowadzone po suficie piwnicy a stamtąd trafią bezpośrednio do poszczególnych pomieszczeń,gdyż w łazience nie mam na tyle miejsca. Moje pytanie jest następujące, czy separator FLAMCO XSTREAM VENT- CLEAN mogę zamontować w piwnicy przy rozdzielaczu na powrocie do kotła, czy musi on być zainstalowany przed samym kotłem, czyli powyżej poziomu grzejników? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • @lukaszpodgorski
    @lukaszpodgorski 3 ปีที่แล้ว +1

    Gdzie informacja, że film sponsorowany ? :) Ładna koszulka :)

  • @mitu1830
    @mitu1830 4 ปีที่แล้ว

    A właśnie wczoraj na niego trafiłem na ale drogo. Dobrze, że wyjaśniłeś różnice. Pozdrawiam. PS cena została praktycznie ta sama, to na plus.

    • @Szybki2
      @Szybki2 4 ปีที่แล้ว +1

      Nie kupuj na allegro lub dzwoń ludzie w 99% nie mają towaru a wystawiają aukcje ostatnio po 3 tygodniach czekania zwrócono mi kilka tyś zł .

    • @mitu1830
      @mitu1830 4 ปีที่แล้ว

      @@Szybki2 Dzięki za informację. Sprawa się nie pali, poczekam kilka miesięcy, najwyżej na wiosnę, po sezonie sobie założę. Jak już będzie normalnie dostępny. Pozdrawiam.

  • @mise1296
    @mise1296 4 ปีที่แล้ว

    Witam mam pytanie, który separator lepiej zainstalować w kotłowni z pompą ciepła 13kW: Flamcovent 1 czy separatory powietrza Flamco XStream 1"? Z góry dziękuję

  • @melon319
    @melon319 4 ปีที่แล้ว

    Witam. A gdzie założyć ten separator z z filtrem cząstek stałych w przypadku pieca na pellet sprzęgła i trzema grupami pompowymi????

  • @rmsiwy
    @rmsiwy 3 ปีที่แล้ว +1

    Czy można zamontować separator w otwartym układzie? Kocioł na paliwa stałe.

    • @andriuandy-grand6860
      @andriuandy-grand6860 3 ปีที่แล้ว

      Panie Ryszardzie proszę przeczytać opis pod moim pierwszym filmikiem 😊 Może się COŚ z tego przyda 😊😁🤔
      Pozdrawiam ANDY i powodzenia 🌞

  • @mariuszpieczykolan3912
    @mariuszpieczykolan3912 4 ปีที่แล้ว +1

    Gdzie najlepiej zamatowac FLAMCO XSTREAM VENT SEPARATOR 1 POWIETRZA moim zdaniem powinien byc w najwyzsxym miejscu instalacji prosze o odpowiedz

  • @mirosawchylinski1506
    @mirosawchylinski1506 ปีที่แล้ว

    Dzień dobry. Jakie obecnie modele wybrać separatorow? Oczywiście 2 osobne

  • @elman4756
    @elman4756 4 ปีที่แล้ว +2

    Jak dobrać wielkość tego separatora do instalacji? 200m2 podłogówki - kocioł gazowy

    • @wadysawalewandowska6334
      @wadysawalewandowska6334 3 ปีที่แล้ว

      Nie ma różnych wielkości. Są separatory powietrza, cząstek stałych i magnetycznych lub 2 w 1.

  • @kkbolero2
    @kkbolero2 3 ปีที่แล้ว

    Jak dobrze rozumiem separator nadaje się tylko do instalacji w układzie zamkniętym ?

  • @sylvek1986
    @sylvek1986 3 ปีที่แล้ว

    Niech mi Pan Stanisław powie, czy w tym separatorze flamco xstream vent ta śrubeczka od odpowietrznika powinna być dokręcona czy odkręcona???

  • @conceptbuilde
    @conceptbuilde 3 ปีที่แล้ว

    Witam panie Stanisławie mam pytanie bo planuję instalację CO i to będzie system zgrzewany nascienny i chciałem zapytać czy polecił by pan jakieś estetyczne uchwyty mocujące do rur PP

  • @kamil9007
    @kamil9007 4 ปีที่แล้ว

    U mnie ten separator 2w1 instalator założył na zasilaniu przy pompie ciepła. Ogrzewanie nowe, podłogowe 100 procent. Czy teraz zgłaszać, żeby zmieniło umiejscowienie separatora? Montaż przebiegł wg. instrukcji flamco.

    • @dolorluki2812
      @dolorluki2812 4 ปีที่แล้ว

      Mnie to też ciekawi bo też jestem przed montażem takiego cuda tylko starszej wersji

    • @robertsolarz9016
      @robertsolarz9016 4 ปีที่แล้ว

      Jeżeli to podwójny,to musi być na zasilaniu z racji poprawnego działania separatora powietrza.
      Ten najlepiej działa na zasilaniu właśnie,tuż za źródłem ciepła.
      Tam wytwarza się najwięcej powietrza, gdyż panuje najwyższa temperatura.

  • @MrPonosify
    @MrPonosify 4 ปีที่แล้ว +7

    Ciekawy temat. Ludzie mają stare instalacje po 30 lat bez żadnych separatorów i działają do dziś.

    • @superluki5
      @superluki5 2 ปีที่แล้ว

      Tylko wtedy były piece co wszystko przyjmowały

    • @MrPonosify
      @MrPonosify 2 ปีที่แล้ว

      @@superluki5 co ma piernik do wiatraka

    • @Widex31
      @Widex31 ปีที่แล้ว

      Ludzie mają stare auta po 30 lat i jeżdżą do dziś

    • @MrPonosify
      @MrPonosify ปีที่แล้ว

      @@Widex31 i żadnych separatorów.

    • @Widex31
      @Widex31 ปีที่แล้ว

      @@MrPonosify czyli jak 30 lat temu coś jeździło to nie warto nic zmieniać, bo jeździ nadal?

  • @tomek123345678
    @tomek123345678 4 ปีที่แล้ว +2

    Zajebisty materiał

  • @infoyt5936
    @infoyt5936 ปีที่แล้ว

    czy ten separator wymaga dodatkowo filtra skośnego przed lub po?

  • @PP-oy9jq
    @PP-oy9jq 4 ปีที่แล้ว

    Witam czy piec JUNKERS CERAPUR SMART ZSB 24-5C jest dobrym wyborem do ogrzania domu 270m wszystko w podłogówce.

  • @jurekkr6407
    @jurekkr6407 2 ปีที่แล้ว

    Zastanawiam się dlaczego producenci zdecydowali się na połączenie separatora powietrza i cząstek stałych w jedną całość, kiedy wiadomo, że jeśli te urządzenia są osobno to separator cząstek stałych powinien być zamontowany na powrocie do kotła bo śmieci opadają na dół a separator powietrza na zasilaniu bo większość powietrza wędruje do góry. Może ze względów ekonomicznych, nie wiem. Czy z punktu widzenia prawidłowej separacji jest to uzasadnione ??? Czy nie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch oddzielnych urządzeń ???

    • @StanisawMigas
      @StanisawMigas  2 ปีที่แล้ว

      Zawsze lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch urządzeń oddzielnie.

  • @arcadiusz4606
    @arcadiusz4606 3 ปีที่แล้ว

    Chcę wstawić separator pomiędzy buforem a pompą ciepła. W pompie ciepła jest GW 1" i ma 3600l/H. Z buforem połączony jest rurą miedzianą 35. Czy zakładać ze złączem 5/4 F czy 1"F cal? bo jest duża różnica cenowa natomiast pomiędzy 1"F a 5/4M - DN jest takie same.

    • @lechxy6577
      @lechxy6577 2 ปีที่แล้ว

      Nie jestem fachowcem w temacie, ale mam podobne pytanie. Tzw. DN to średnica podłączenia rury a w separatorach, zaworach w tym 3-drogowych mamy średnicą wewnętrzna przepływu i tzw. Kvs czyli siłę przepływu. I tutaj jest może pytanie: który wskaźnik jest decydujący? Czy średnica przepływu musi spełniać wymagania producenta pompy (zawarte w jej instrukcji) np. nie być mniejsza niż 1 cal, czy ważniejszy jest KVS?

  • @robertregua5140
    @robertregua5140 4 ปีที่แล้ว +1

    W jaki sposób taki separator działa w instalacji ogrzewania, która nie zawiera elementów stalowych bądź żeliwnych?

    • @lukaszpodgorski
      @lukaszpodgorski 3 ปีที่แล้ว

      Czepiasz się :D

    • @robertregua5140
      @robertregua5140 3 ปีที่แล้ว

      Nie czepiam się :-D tylko nie lubię oglądać gołej dupy króla w imię tego, że tak wypada.
      Będąc na etapie modernizowania instalacji CO zbudowanej 15 lat temu w pexie, amelinium, musiondzu i PP-R Stabi szukam najlepszych rozwiązań, które pozwolilyby uczynic eksploatacje tej instalacji najlepsza pod wzgledem trwalosci instalacji i kosztow i już prawie prawie suplalem kase na taki bajer, bo to przeciez 10 cud swiata, a filtry skośne są dla frajerow i trzeba je zastepowac takimi odkryciami. na chyba dwoch prezentacjach takie bezecenstwo odnosnie zastepowania filtrow siatkowych takimi wynalazkami zobaczylem, a teraz juz mi przeszlo.
      Pozdrawiam.

    • @lukaszpodgorski
      @lukaszpodgorski 3 ปีที่แล้ว +1

      @@robertregua5140 Robert to była ironia z mojej strony. Oczywistym jest, że w innych krajach by to nie przeszło bez informacji, że materiał jest sponsorowany. :) Jednak wlewka inhibitorów kamienia wg. mnie to dużo lepszy pomysł niż wstawianie tego typu konstrukcji tam gdzie nie ma możliwości wytrącenia się "żelaza".

  • @bazejpawe3149
    @bazejpawe3149 3 ปีที่แล้ว

    Ta wersje do zanieczyszczen i powietrza w ktorym miejscu montowac na powrocie, za pompa czy przed? Czy na zasilaniu

    • @AalbertsPL
      @AalbertsPL 3 ปีที่แล้ว

      Wersję 2 w 1 zaleca się montować na powrocie, z uwagi na ochronę źródła ciepła przed zanieczyszczeniami, montaż za pompą. Więcej informacji w instrukcji obsługi: flamcogroup.com/media/files/manuals/man_xstream_v1.0.pdf

    • @maciejwodkowski8114
      @maciejwodkowski8114 2 ปีที่แล้ว

      @@AalbertsPL Z zamieszczonej instrukcji w linku wynika raczej, że 2 w 1 montuje się na zasilaniu :D

  • @venissa5144
    @venissa5144 2 ปีที่แล้ว

    Panie Stanisławie Napełniłem moje instalację nową wodą i czy mogę wykorzystać separator cząstek stałych by mi wyłapał powietrze obracając go do góry dnem .

  • @AudioBas
    @AudioBas 4 ปีที่แล้ว

    Witam :) W ostatnich minutach filmu wspomniał Pan o filtrze siatkowym. Również należy go założyć do tego separatora?

  • @mariuszganko9396
    @mariuszganko9396 3 ปีที่แล้ว

    Panie Stanisławie w piecu gazowym
    Dawać clin vent na powrocie?

  • @lyszlysz7801
    @lyszlysz7801 3 ปีที่แล้ว

    Witaj czy po instalacji Flamco XStream Vent-Clean, na powrocie pieca gazowego zostawić filtr siatkowy skośny, czy staje się zbędny ...Pozdrawiam:)

    • @Mr17tomek
      @Mr17tomek 3 ปีที่แล้ว

      Zainstalowałś filtr na zasilanu

  • @passivehouse1810
    @passivehouse1810 4 ปีที่แล้ว

    Witam .Za tydzień firma wchodzi montować ogrzewanie podłogowe. Dom budowany na płycie fundamentowej 2 piętrowy dozę aby był jak najbardziej energooszczedny.dom ogrzewany i chłodzony latem bedzie pompą ciepła gruntową. Mam 2 pytania. Co ile rozkładać rurki ogrzewania podłogowego firma nalega co 15 cm ja chce co 10cm.wszedzie podlogowka i i na to plytki gresowe. 2 pytanie.czy w rozdzielni w skrzynce moge również zamontować taki separator powietrza i czastek stałych. W jakimś filmie wspominałeś ze odradzasz instalacje co 10cm ale nie mogę znaleźć.pozdrawiam i liczę ze pomożesz!!!

    • @Szybki2
      @Szybki2 4 ปีที่แล้ว

      Stanisław napisze Ci zrób projekt instalacji a nie czary mary nikt nie ma szklanej kuli ale chyba nie oglądałeś wcześniejszych odcinków właśnie na temat projektowania instalacji ogrzewania podłogowego .

    • @passivehouse1810
      @passivehouse1810 4 ปีที่แล้ว

      @@Szybki2 firma buduje mi dom od podstaw. Zajmuje się budownictwem pasywnym. Sami robią wlasne przeliczenia na wszystkie realizację. Rekuperację podłogówkę i wszelkie wyliczenia na zapotrzebowanie energetyczne budynku.

    • @Szybki2
      @Szybki2 4 ปีที่แล้ว

      @@passivehouse1810 no to czego szukasz na YT ? Podpisz umowę określcie jakie ma być zużycie prądu jakieś granice i skoro budują takie domy zaufaj im tylko miej na to papier a nie że potem okarze się ze podlogówka jest zrobiona za gęsto i w okresie gdy mamy na zewnątrz np -5 pompa otrzymuje tak niską temperaturę na powrocie (bo ktoś za gęsto ułożył podlogówkę) że do odszraniania musi wspomagać się grzałkami .

    • @karolloezd
      @karolloezd 4 ปีที่แล้ว +1

      @@Szybki2 z wcześniejszego opisu wynika, że będzie pompa gruntowa.

  • @tomasztomasz-po8ig
    @tomasztomasz-po8ig 2 ปีที่แล้ว

    Witam czy można separator stosować w instalacji co otwartej? W opisie pisze że tylko zamknięte a nie wiem dlaczego.

  • @witekhusiatynski
    @witekhusiatynski 2 ปีที่แล้ว

    Czy jeżeli rozdzielacz jest poniżej podłogówki to separator na zasilaniu to odpowietrzy? Bardzo proszę o pilną odpowiedź

    • @StanisawMigas
      @StanisawMigas  2 ปีที่แล้ว

      Odpowietrzy , wysokość rozdzielacza nie ma znaczenia

  • @masterpain7035
    @masterpain7035 4 ปีที่แล้ว

    Jak dołożę większy magnes do starszej wersji to będzie ok? (Ten fabryczny jakoś nie robi "wrażenia" w porównaniu do nowszej wersji).

    • @StanisawMigas
      @StanisawMigas  4 ปีที่แล้ว +2

      Jeśli dołożysz większy magnes to tylko poprawić jego skuteczność 👍

    • @robertsolarz9016
      @robertsolarz9016 4 ปีที่แล้ว

      @@StanisawMigas zgadza się,im mocniejszy,tym lepiej przyciąga 😁.
      Ja bym dał dwa w miejsca oryginalnych,po jednym na stronie.

  • @fairred25
    @fairred25 4 ปีที่แล้ว +1

    W moim przypadku to ja proponuję założenie separatora niestety nadal wiele ludzi uważa to urządzenie za niepotrzebny wydatek i wybiera założenie tylko filtra siatkowego, jak mówisz może to być ich czasem kosztowny błąd

    • @StanisawMigas
      @StanisawMigas  4 ปีที่แล้ว

      Przekonają się jak przyjdzie zapłacić za Serwis ale wtedy będzie za późno.
      Pozdrawiam

  • @venissa5144
    @venissa5144 3 ปีที่แล้ว

    Może mi pan pomóc bo chcę założyć separator i zawór mieszający 3D termostatyczny do mojej instalacji [kocioł na węgiel Klimosz ] i nie wiem jaki ma być ten separator , chodzi mi o to by po wyczyszczeniu dać na przepływ a nie wielka ilość szła przez niego tak jak to jest w Flamco Xstream.
    Podpowie mi pan z jakiej firmy mogę kupić, chcę go dać na powrocie przed pompką a za zaworem .

    • @StanisawMigas
      @StanisawMigas  3 ปีที่แล้ว

      W przypadku Kotłów Węglowych każdy Separator z magnesem Neodymowym

    • @venissa5144
      @venissa5144 3 ปีที่แล้ว

      @@StanisawMigas A może mi pan podpowiedzieć Jakich firm
      Takie żeby były tak jak Flamco obracane przepływy.

    • @venissa5144
      @venissa5144 3 ปีที่แล้ว

      Kupiłem ten separator Flamco Xtream i chcę go zamontować czy to ma być między ATV a pompką czy przed ATV.

  • @zbudowanynamiare
    @zbudowanynamiare 4 ปีที่แล้ว

    jak często to się wymienia ? ewentualnie czyści

  • @tomaszwawrzyniak8732
    @tomaszwawrzyniak8732 4 ปีที่แล้ว

    pompa ciepła a tylko same grzejniki czy to sie sprawdzi

  • @szubiel86
    @szubiel86 4 ปีที่แล้ว

    Osobiście mam złe doświadczenia z Flamco. Ich urządzenia są praktycznie jednorazowe. W przypadku awarii odpowietrznika automatycznego nadaje się on tylko na śmieci. Nie da się go rozebrać i wyczyścić pływaka. Czy z ich separatorami jest tak samo? Czy też może są serwisowalne. Zastanawiam się nad montażem w kotłowni separatora zanieczyszczeń oraz powietrza i nie wiem co wybrać. Afriso, Calefii, czy Flamco?

    • @robertsolarz9016
      @robertsolarz9016 4 ปีที่แล้ว

      JaroSz, jeżeli to stara instalacja,w głównej mierze ze stali,to dobrze by było zamontować separator zanieczyszczeń.
      Układ pewnie zalany zwykłą wodą,bez jakichkolwiek inhibitorów,bez pomiaru twardości wody, więc jeżeli tak jest,to separator będzie miał co robić.
      A jaki byś nie kupił,to spełni on swoje zadanie.
      Tylko nie spodziewaj,że układ będzie czysty po kilkunastu minutach.

    • @szubiel86
      @szubiel86 4 ปีที่แล้ว

      @@robertsolarz9016 Instalacja 12 letnia. Miedź + PEX/AL/PE + niestety kilkanaście kształtek z ocynku (taki fachowiec to robił). Kocioł na ekogroszek. W poprzednich latach filtry miały tendencje do zapychania się od dwóch lat spokój, podejrzewam, że nie przepłukana instalacja, a większość syfu osiadł na dnie grzejników. Ze względu na to, iż do rozdzielaczy jest miedź, woda w instalacji twarda 15-17 ° niemieckich. Oczywiście przed montażem takiego separatora wypadałoby przepłukać instalację.

    • @robertsolarz9016
      @robertsolarz9016 4 ปีที่แล้ว

      @@szubiel86 woda faktycznie twarda,co za tym idzie w układzie będzie wytracał się kamień,on już jest we wszystkich rurach,wymienniku kotła, grzejnikach.
      Gdybyś zalał inhibitor,problemu z kamieniem i syfem w układzie można by było uniknąć.
      A teraz cóż,trzeba by płukać układ, zalać nowym zładem+ inhibitor, zamontować separator i powoli czyścić układ.

    • @mateuszleszczynski2376
      @mateuszleszczynski2376 4 ปีที่แล้ว

      Co do odpowietrznika, to uważam że jego nierozbieralność jest największą zaletą. Przynajmniej nie mam juz sytuacji u klientów że odpowietrznik był rozebrany i rozwalony, wnętrzności wrzucone perfidnie do środka i klient z oczami ździwionymi że nikt tego nie rozkręcał. Albo podczas rozbierania całość się rozpada z powodu korozji elementów. Co do serwisowania w przypadku zawieszenia się pływaka, to zabezpieczenie przeciw zalaniu spisuje się bardzo dobrze. Regeneracja to tez nie problem, wystarczy zostawić na chwile z jakimś odkamieniaczem i przepłukać.

  • @conceptbuilde
    @conceptbuilde 4 ปีที่แล้ว +1

    Czy można zainstalować trzy filtry np vortex 500 i flamko z neodymowym i do tego separator powietrza co pan myśli to będzie ok dla instalacji

    • @robertsolarz9016
      @robertsolarz9016 4 ปีที่แล้ว +2

      Można.
      Vortex 500 to duży magnez neodymowy, więc wyłapie wyłącznie zabrudzenia metaliczne,nic więcej,tylko metal.
      Jeżeli układ zbudowany jest głównie ze stali,to Vortex sprawdzi się bardzo dobrze,wyłapie wszystko,co klei się do magnesu,ale nic więcej.
      Kamień kotłowy, wszystkie inne zabrudzenia pozostaną na wolności.
      Flamco z kolei wyłapie i metal,i wszystko,co przez separator przepłynie.
      Z tym,że magnesy ma zdecydowanie słabsze,niż Vortex,ale samo opróżnianie jest zdecydowanie lepsze,moim zdaniem.
      Osobiście pozwolę sobie nie zgodzić się z Panem Stanisławem w kwestii zastosowania dwóch separatorów,zamiast jednego hybrydy.
      Jeżeli układ jest nowy,zalany odpowiednim zładem,zbudowany z materiałów,które z założenia nie korodują,to po co komu dwa oddzielne separatory,skoro jeden w zupełności sprawę załatwia.
      Ile w takim układzie wytrąci się zanieczyszczeń typu rdza, kamień kotłowy?
      Praktycznie nic.
      Więc flamcovent smart clean całkowicie temat ogarnia.
      Inaczej, gdyby to był stary, zajebany na maxa układ głównie ze stali.
      Wówczas Vortex i separator powietrza opcja A,albo hybryda opcja B.
      Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie,jaki masz układ, stary,czy nowy?
      Pozdrawiam.

    • @conceptbuilde
      @conceptbuilde 4 ปีที่แล้ว

      @@robertsolarz9016 WITAM PLANUJĘ ZROBIC INSTALACJĘ CO W SWOIM DOMU I ZAKUPIŁEM PIEC NA PELET TRZY ROZDZIELACZE JEDEN TRZY OBIEGI DO PODŁOGÓWKI ,I DWA 13 OBIEGOWE DO GRZEJNIKÓW + GRUPĘ POMPOWĄ KOMBIMIX I CZY TO BĘDZIE DZIAŁAC W UKŁADZIE OTWARTYM ,ZBIORNIK PRZEPONOWY MAM 30L OTWARTY Z PŁYWAKIEM I CZY POTRZEBUJĘ ZAWUR BEZPIECZENSTWA PRZY PIECU ,I CZY LEPIEJ ZAMONTOWAC JEDEN ROZDZIELACZ 13OBIEGOWE NA DOLE A DRUGI U GURY ,PROSZĘ O RADĘ

    • @robertsolarz9016
      @robertsolarz9016 4 ปีที่แล้ว +1

      @@conceptbuilde dlaczego miałoby nie działać.
      Lata temu budowano wyłącznie układy otwarte i tylko grzejnikowe...jakoś to działało i działa po dziś dzień.
      W takim układzie z zasady nie montuje się zaworów bezpieczeństwa,jak też odpowietrzników ponieważ rolę tych zabezpieczeń pełni zbiornik wyrównawczy.
      W układzie otwartym nie ma ciśnienia, więc zawór bezpieczeństwa jest zbędny,a sam układ odpowietrza się przez zbiornik wyrównawczy.
      Problem jednak polega na tym,że trwa to dosyć długo i często bywa nieskuteczne.
      Szczególnie przy dużej ilości grzejników,tak czytałem.
      Piszą też,że układ otwarty jest siedliskiem wszystkiego,co najgorsze dla armatury,rdzy,kamienia,szlamu, zabrudzeń itp.
      Jest on siłą rzeczy narażony na korozję,gdyż woda ciągle będzie natleniania,a tlen w wodzie,to kłopoty.
      Nie lepiej zrobić,jak u większości układ zamknięty?
      Z tego,co wiem,to można bez najmniejszego problemu montować rozdzielacze na różnych kondygnacjach.
      Mając na dole podłogowe, rozdzielacz na dole.Dla grzejników rozdzielacz można zamontować na piętrze,jeżeli tam będą.
      Trzeba tylko dobrać odpowiednią pompę,tzn o właściwym parametrze podnoszenia i wydajności.
      ,oraz pamiętać o właściwym usytuowaniu zbiornika wyrównawczego...w najwyższym punkcie instalacji.
      Ja odradzam układ otwarty,pomijając fakt,że jest bezpieczniejszy w użytkowaniu,to nic ponadto,ale to moje zdanie...nie jestem fachowcem.
      Zainwestuj też w sprzęgło hydrauliczne,przy dwóch obiegach to już obecnie wymóg.
      Zawory mieszajace z ekekteosiłownikami,to standard,na koniec kocioł z dobrą automatyką i żyć nie umierać.
      Nie oszczędzaj na tym, ponieważ dobrze zrobiona instalacja to NIESAMOWITY KOMFORT I ŚWIĘTY SPOKÓJ na długie lata.
      Pozdrawiam i powtarzam,nie jestem fachowcem, więc proszę brać poprawkę na moje porady 😀.

  • @DOMENERGII
    @DOMENERGII 3 ปีที่แล้ว

    Panie Stanisławie miał Pan taki przypadek kiedyś, że po odkreceniu nakrętki gdzie wyciąga się magnesy wyszla tylko połowa tego wąskiego "pojemnika" w których są trzymane magnesy a połowa została w separatorze i nie chce się wysunąć?

    • @StanisawMigas
      @StanisawMigas  3 ปีที่แล้ว

      Oczywiście miałem taki przypadek i poradziłem sobie z tym kawałkiem drutu którym wyjąłem pozostałą część z magnesami

  • @przemofornalski4819
    @przemofornalski4819 4 ปีที่แล้ว

    Witam,
    czy w instalacji z kotłem elektrycznym kospel ekco mn3 należy stosować separator ?
    z góry dziękuję za odpowiedź.
    pozdrawiam

  • @br754
    @br754 3 ปีที่แล้ว

    Do pompy ciepła Panasonic T-CAP 12kW 3-faz. (montaż za 2 miesiące) kupić separatory 1" czy 3/4"?
    Pozdrawiam!

    • @StanisawMigas
      @StanisawMigas  3 ปีที่แล้ว

      1”

    • @bart5038
      @bart5038 2 ปีที่แล้ว

      To predzej mialo byc czy 1 czy 1 1/4 bo tam jest takie przylacze a moze nawet 1 1/2

  • @danielbanasiak7723
    @danielbanasiak7723 4 ปีที่แล้ว

    Mam pytanie. Założyłem separator cząstek stałych na powrocie z zasilania. Ale chce dołożyć separator powietrza.
    I teraz mam taki problem, ze jak idzie obieg na grzejniki to nie słychać żadnego bulgotania powietrza itd, ale jak zaczyna się grzać zasobnik wody użytkowej to cały czas słyszę płynące powietrze. I teraz moje pytanie gdzie umieścić separator powietrza. Na zasilaniu grzejników czy na zasilaniu zasobnika ?
    Czy powinny być 2 separatory niezależny na jeden i drugi obieg ? A może powinien być jakiś dodatkowy odpowietrznik na wężownicy ?

    • @robertsolarz9016
      @robertsolarz9016 4 ปีที่แล้ว

      Separator najlepiej na zasilaniu,tuż za kotłem, wówczas odseparuje całe powietrze idące na układy.
      Za nim dopiero powinno być rozdzielenie na obieg grzewczy i obieg cwu.
      Nie musisz montować dwóch.
      Jeżeli nie masz separatora,to powinien być odpowietrznik na zasilaniu zasobnika cwu.

    • @danielbanasiak7723
      @danielbanasiak7723 4 ปีที่แล้ว

      @@robertsolarz9016 ale są 2 zasilania wychodzące z kotła jeden na grzejniki drugi na zasobnik

    • @robertsolarz9016
      @robertsolarz9016 4 ปีที่แล้ว

      @@danielbanasiak7723 bez sensu będzie montowanie dwóch separatorów powietrza.
      Jeżeli woda z obydwóch obiegów wraca do kotła,tak domniemam,to niemożliwe jest,że tylko na jednym obiegu dochodzi do "bąbelkowania".
      Powrót musi się mieszać z zasilaniem,a następnie zagrzany czynnik kierowany jest na dwa obiegi.
      Tak to przynajmniej widzę.
      To jest kocioł gazowy?
      Wystarczy być może odpowietrznik na zasilaniu zasobnika.

    • @danielbanasiak7723
      @danielbanasiak7723 4 ปีที่แล้ว

      @@robertsolarz9016 tak mcr3 evo

  • @ratajek83
    @ratajek83 4 ปีที่แล้ว

    Witam
    Ma pan jakieś namiary na sprawdzona formę do wyceny i w razie czego do montażu pompy
    Buderus wlw lub Bosch compress 7000
    W woj Małopolskie
    Miejscowość Lubień okolice Myślenic
    50 km od Krakowa w stronę zakopanego

    • @kama2343
      @kama2343 4 ปีที่แล้ว

      Proszę o wiadomość na priv i podanie adresu mailowego. Postaram się pomóc.

  • @strazak1984wawa
    @strazak1984wawa 4 ปีที่แล้ว +1

    Witam. Popieram, ja natomiast namawiam klientów. Polecam. Pozdrawiam

    • @StanisawMigas
      @StanisawMigas  4 ปีที่แล้ว +2

      Fachowca poznać po tym że montuje Separator 👍
      Pozdrawiam

  • @PawełNowak-r1i
    @PawełNowak-r1i ปีที่แล้ว

    Brak informacji jak często czyszczenie

  • @piotrpm1
    @piotrpm1 4 ปีที่แล้ว +1

    Czy mając zaprojektowana juz instalacje dołożenie takich separatorow moze obniżyć jej sprawność i przepływy?

    • @StanisawMigas
      @StanisawMigas  4 ปีที่แล้ว

      Nie obliże sprawności instalacji lecz ją poprawi ponieważ pozbędziesz się z instalacji powietrza.

    • @piotrpm1
      @piotrpm1 4 ปีที่แล้ว

      @@StanisawMigas a co z przepływem?

  • @sebastiangrabowski9953
    @sebastiangrabowski9953 4 ปีที่แล้ว

    Witam.Jeśli zamontuję separator powietrza to czy można zdemontować odpowietrzniki automatyczne z rozdzielacza

    • @robertregua5140
      @robertregua5140 3 ปีที่แล้ว +1

      odpowietrzniki powinny byc zainstalowane w kazdym punkcie instalacji wodnej, gdzie moze dojsc do utworzenia sie poduszki powietrznej podczas nawadniania układu. czym innym jest urzadzenie pozwalajace gromadzic sie niewielkim pecherzykom powietrza pływającym sobie po instalacji, a czym innym jest fizyczny brak możliwości wypchnięcia powietrza z określonego fragmentu instalacji.
      Jeżeli rozdzielacz będzie znajdował się w niższych partiach instalacji CO (parterowy dom, piec CO wiszący powyżej najwyższego punktu rozdzielacza) to powietrze z rozdzielacza będzie mogło być przepompowane do innych odcinków układu i znajdzie sobie ujście innymi odpowietrznikami. Jeśli piec będziesz miał w piwnicy, a rozdzielacz na pierwszym albo drugim piętrze to nigdy nie będziesz miał pewności, że usunąłeś całe powietrze zgromadzone w instalacji.

    • @sebastiangrabowski9953
      @sebastiangrabowski9953 3 ปีที่แล้ว

      @@robertregua5140 Dzięki za odpowiedź słyszałem teorię że odpowietrznik na rozdzielaczu potrafi wprowadzić powietrze do instalacji

    • @robertregua5140
      @robertregua5140 3 ปีที่แล้ว

      @@sebastiangrabowski9953 też takie mądrości słyszałem. A potem poświęciłem trochę czasu na zastanowienie się nad tym, co usłyszałem.
      A poza tym stwierdziłem, że to wszystko zależy od instalacji, a teza o odpowietrzniku może być łamaniem szóstego przykazania.
      Jeśli w najniższym punkcie ZIMNEJ instalacji CO masz ciśnienie na tyle wysokie, aby w jej najwyższym punkcie występowało jeszcze nadciśnienie względem otoczenia, to nie ma możliwości, żeby powietrze "dostawało" się do instalacji - prędzej odpowietrznik będzie szczał pod siebie, obniżając stopniowo ciśnienie, ale to już po prostu trzeba obserwować i ewentualnie zepsuty element wymienić - ostatnio kupowałem takie cusie po około 23PLN za sztukę.
      A jak to jest z tym ciśnieniem? O ile mnie pamięć nie myli to 10m słupa H2O daje 0,98064 bar ciśnienia (o tyle obniża się ciśnienie słupa wody po wspięciu się o kolejne 10m wysokości pionowej rury zalanej wodą). Z tego wynika, że mając w piwnicy powiedzmy 1,500 bara w instalacji przy wodzie o temperaturze pokojowej oraz kondygnację o wysokości od podłogi do podłogi 3,0m, to ciśnienia takiego starczy nam na 5 pięter budynku - od piwnicy przez parter, na pierwsze, drugie oraz trzecie piętro również.

    • @dr00spikeee
      @dr00spikeee 2 ปีที่แล้ว

      @@robertregua5140 Mi właśnie odpowietrzniki działaką, a separator wali sciemię i nic nie zebrał instalacja dopiero co nabita i ma sporo powietrza

  • @passivehouse1810
    @passivehouse1810 4 ปีที่แล้ว +1

    W jakim województwie działasz? Szukam kogoś w lubuskim żetelnego i znającego się na pompach ciepła. Może kogoś polecisz?

    • @wojtekt.8286
      @wojtekt.8286 3 ปีที่แล้ว

      Poszukaj w ksiegarni slownika ortograficznego najpierw

  • @ukasztuta188
    @ukasztuta188 3 ปีที่แล้ว

    100% podłogowka? Montować?

  • @jacekolejarczyk2272
    @jacekolejarczyk2272 4 ปีที่แล้ว

    Witam. Miesiąc temu po obejrzeniu Pana filmików zakupiłem poprzednią wersję separatora tj. Flamco Smart Clean (powietrza i cząstek stałych). Zachodzę w głowę gdzie Pan dostał otulinę do niego😱 Myślałem że jest w komplecie a tu zonk. Nie mogę też w internecie znaleźć osobno

    • @StanisawMigas
      @StanisawMigas  4 ปีที่แล้ว

      Poprzednio były dwie wersje sprzedawana z otuliną i bez

    • @robertsolarz9016
      @robertsolarz9016 4 ปีที่แล้ว

      Obecnie nie do kupienia,co prawda w katalogach figurują,ale nie ma ich w sprzedaży.
      Chyba,że zamówisz ze sto sztuk, wówczas Flamco sprzeda.

    • @jacekolejarczyk2272
      @jacekolejarczyk2272 4 ปีที่แล้ว

      @@robertsolarz9016 Ledwo też znalazłem uchwyty do rur Flamco miedziane. W całym mazowieckim tylko w jednym sklepie mieli dwie paczki.

    • @robertsolarz9016
      @robertsolarz9016 4 ปีที่แล้ว

      @@jacekolejarczyk2272 u nas Flamco jest mało spopularyzowaną marką.
      Niewielu instalatorów stosuje ich armaturę, osprzęt, jedynie nieliczni.
      Stąd też trudno oczekiwać,że półki w hurtowniach będą się uginały od nadmiaru ich produktów.

    • @magicc31
      @magicc31 3 ปีที่แล้ว

      Hurtownia Poseidon Laziska Gorne. Pytalem o wycene otuliny na calowy separator. Cena 170 zl z przesylka. Produkt dostepny. Pozdrawiam

  • @debumcykcyk
    @debumcykcyk 4 ปีที่แล้ว

    Muszę założyć coś takiego u rodziców, bo pan "Czesio" zrobił odpowietrzenie podłogówki z łazienek na piętrze i parterze, w piwnicy w kotłowni ;)
    A z chorobliwym obniżaniem kosztów instalacji to tak bywa, że pierwsze jest tanio, a potem jest drogo ;)
    Inwestor jak widzi cenę za instalacje, to się za głowę chwyta, ale nie zauważa tego, że przez 10 lat nie musiał jej serwisować a wszystko działa wedle założeń.

  • @Szybki2
    @Szybki2 4 ปีที่แล้ว

    Już prawie go miałem już prawie i brakło na magazynie

  • @msserwis74
    @msserwis74 4 ปีที่แล้ว

    witam przy pompie ciepła montujemy go między jednostką centaralną a zewnętrzną czy między jednostką wewnętrzną a buforem ???
    [ budreus wlw196i ]

    • @dolorluki2812
      @dolorluki2812 4 ปีที่แล้ว

      Dobre pytanie. Panie Stanisławie może Pan coś podpowiedzieć? Mam ten sam problem.. Pozdrawiam

    • @hyiptech3839
      @hyiptech3839 4 ปีที่แล้ว

      O jakiej jednostce centralnej i zewnętrznej piszesz. Masz na myśli hydrobox od pompy ciepła typu split? Jeśli tak to montujesz to między hydroboxem a buforem. Miedzy jednostką zewnętrzną a wewnętrzną jest gaz to na czym to założysz

  • @conceptbuilde
    @conceptbuilde 4 ปีที่แล้ว

    WITAM JAKI PAN POLECI ZAWÓR BEZPIECZENSTWA DO KOTŁA NA PELLET

    • @robertsolarz9016
      @robertsolarz9016 4 ปีที่แล้ว

      To zależy od tego,jakie będzie ciśnienie w układzie.
      Zawory od 1.5 do 3ech bar,to typowe zabezpieczenia.
      Dobór zależy od ciśnienia plus do tego minimum 0.5 bara.

  • @Kuba1994le
    @Kuba1994le 4 ปีที่แล้ว

    Witam. Czy pracuję Pan na terenie województwa łódzkiego ? Mój instalator nie może poradzić sobie z instalacja pompy ciepła od 3 dni :(

    • @StanisawMigas
      @StanisawMigas  4 ปีที่แล้ว

      Niestety to nie mój region

    • @Kuba1994le
      @Kuba1994le 4 ปีที่แล้ว

      @@StanisawMigas Rozumiem :) Pozdrawiam

  • @jan101092
    @jan101092 4 ปีที่แล้ว

    Flamco do dobra porządną firma - ale flanco to coś z Ali?

    • @StanisawMigas
      @StanisawMigas  4 ปีที่แล้ว

      Nie mają nic wspólnego z Ali

    • @jan101092
      @jan101092 4 ปีที่แล้ว

      Zerknolem teraz na link no I to jest jednak flamco przez m to faktycznie nic Wapolnego z ali tylko n sie wkradlo w tytule

    • @StanisawMigas
      @StanisawMigas  4 ปีที่แล้ว

      Wybaczcie mi błąd już poprawiłem.

    • @Piotrek8793
      @Piotrek8793 4 ปีที่แล้ว

      @@StanisawMigas jeszcze XStream zamiast Xtream :)

  • @knight4698
    @knight4698 4 ปีที่แล้ว

    POPOPOPPOP POGCHAMOIK

  • @markrobins1686
    @markrobins1686 6 วันที่ผ่านมา

    Kupiłem, zamontowałem, używam. Ładna, ale badziewna konstrukcja. Niepraktyczna. Odradzam

  • @infoyt5936
    @infoyt5936 ปีที่แล้ว

    więc po zamontowaniu i notorycznych problemach z zapowietrzaniem się podłogówki przed którymi ten badziew Flamco miało mnie chronić stwierdzam że to są po prostu ukradzione 700zł

  • @PROinstal
    @PROinstal 4 ปีที่แล้ว

    Flamcovent nie produkuje dobrych seperatorow u mnie się zawiesił

    • @robertsolarz9016
      @robertsolarz9016 4 ปีที่แล้ว +1

      A u innych działają bezproblemowo latami.
      Znam takiego,któremu zepsuł się nowiutki Mercedes 😀.
      A wiemy dobrze,że Mercedes nie produkuje dobrych aut,bo jednemu takiemu nowy się zepsuł.

  • @stefantobiasiewicz2932
    @stefantobiasiewicz2932 4 ปีที่แล้ว +1

    Nie wiem dla czego w dalszym ciągu nie wspomina Pan że aby uzyskać ochronę np. kotła czy innego urządzenia konieczne jest zastosowanie FILTRA SIATKOWEGO! Ile zanieczyszczeń są w stanie wyłapać te prezentowane separatory - 10, 20, no może 30% przy jednym obiegu?... skoro 90% wody przepływa na przestrzał! W związku z tym "filozofia" o montażu na zasilaniu czy powrocie jest również średnio trafiona- i tak statystycznie jakiś wiór czy odłamek rdzy, zanim zostanie wychwycony przeleci przez kocioł czy inne "delikatne" urządzenie co najmniej kilka razy! Większość tego co będzie miało utknąć się w wymienniku kotła i tak się tam znajdzie. Ja co prawda (po obejrzeniu wcześniejszych akcji reklamowych) kupiłem taki separator ale zaraz po otwarciu opakowania zdałem sobie sprawę że to urządzenie raczej do stałego, powolnego oczyszczania instalacji z powstających na bieżąco niewielkich zanieczyszczeń no i jak już pisałem - wypasiony odpowietrznik- z tym radzi sobie najlepiej!
    Dobrze że ten nowy można zamontować i z prawa i z lewa, bo w moim przypadku miało to znaczenie i musiałem zmienić koncepcję i również w związku z powyższym zamontowałem go po prostu w dowolnym luźnym miejscu na instalacji. Ale gdybym wcześniej znał jego budowę to chyba bym go w ogóle nie kupił. Pierwsza instalacja z kotłem kondensacyjnym dwufunkcyjnym oraz stałopalnym sprzężonym przez wymiennik, pracująca w innym moim budynku od 15 lat działa bez problemów, chociaż filtry siatkowe po raz pierwszy wyczyściłem w zeszłym roku - i powiem szczerze - średnio było z czego czyścić! Co do wymagań producentów kotłów - z tego co wiem to np. Bosch wymaga właśnie filtra siatkowego na powrocie kotła - tak mi mówił serwisant dokonujący pierwszego uruchomienia. Pozdrawiam serdecznie

    • @szubiel86
      @szubiel86 4 ปีที่แล้ว

      Cały strumień przechodzi m.in. przez separatory od Aftiso FAR Niestety nie mogę znaleźć na ich stronie żadnego wykresu z oporami miejscowymi dla ich urządzeń.

    • @robertsolarz9016
      @robertsolarz9016 4 ปีที่แล้ว +4

      Nie ma idealnych rozwiązań,ale nie można też twierdzić,że coś takiego nie działa.
      Jeżeli liczysz,że separator typu flamcovent smart clean wychwyci wszystko przy jednym przepływie,jak też jakikolwiek inny,to faktycznie możesz być zawiedziony.
      Ale z punktu widzenia miesięcy,lat pracy takich urządzeń,to układ bez względu na rodzaj separatora,jego budowę będzie nieporównywalnie czystszy,niż bez nich.
      Większość wychodzi z założenia,że lata zaniedbywań,olewania kwestii czystości zładu w układzie błyskawicznie rozwiąże taki separator,od ręki,wręcz w kilka godzin.
      Tego typu urządzenia są świetne,ale nie są lekiem na całe zło.
      Układ przed zamontowaniem separatora warto przepłukać,zalać odpowiedniej jakości wodą,dodać inhibitor i okresowo sprawdzać stan zładu,ale też,co jest chyba najważniejsze,a kompletnie olewane,pH zładu.
      95% układów to zwykła kranówka o twardości niejednokrotnie przekraczającej dopuszczalne normy,brak uszlachetniaczy i w konsekwencji po kilku sezonach w rurach płynie toksyczna smoła.
      Kto się interesuje tym,co płynie w układzie?
      Nikt,tak na dobrą sprawę.Układ grzeje, więc wszystko jest ok... pozornie.
      Filtry siatkowe nie są w stanie wychwycić nawet 1/20 tego,co wyłapie separator.
      Zatrzymują one tylko największe zanieczyszczenia,a wszystkie inne drobiny bezkarnie szaleją w instalacji.
      Tak te metalowe,jak też innego rodzaju.
      Trzeba zdecydować,jaki separator jest potrzebny do danej instalacji.
      Stare instalacje pełne są rdzy, więc metalu i tutaj najlepsze są takie, które mają bardzo silne magnesy.
      W nowych instancjach na miedzi, mosiądzu,alu i pexie w zupełności wystarczy taki smart clean.
      Rdzy w tym układzie nie będzie (inhibitory problem rozwiązują),a układ będzie systematycznie, sukcesywnie czyszczony(choć nie bardzo będzie z czego) i odpowietrzany.
      Moim zdaniem warto stosować takie urządzenia,ale co najważniejsze trzeba dbać o jakość zładu, bezwzględnie.
      Pozdrawiam.

    • @stefantobiasiewicz2932
      @stefantobiasiewicz2932 4 ปีที่แล้ว +1

      @@robertsolarz9016 Nie pisałem przecież że nie działa, natomiast dla mnie (swoją pierwszą i ostatnią zresztą kotłownię zmontowałem nie dawno) określenie "separator" wskazywało na bezwzględne odseparowanie cząstek stałych, podobnie jak przy filtrach. Dodatkowo krzewione również na tym kanale zalecenia, jakoby był jakikolwiek sens montowania go np. przed kotłem - aby go ochronić są z natury rzeczy bez sensu skoro całkiem duży wiór czy kamień i tak przez niego przeleci i siądzie w kotle czy wymienniku. Nieprawdasz? Co do podważania sensu stosowania jak pisałem u mnie sprawdza się jako odpowietrznik na razie nie widzę żeby coś wychwycił bo sam robiąc instalację zadbałem aby nic w niej nie "pływało", ale faktem jest że w innym budynku, dość skomplikowana instalacja dwóch kotłów pracuje od 15 lat, bez wymiany wody (instalator wtedy zalecił nawet nie dolewać puki nie trzeba bo się natlenia wodę) tylko z małymi dolewkami średnio co 3 lata, kiedy z jakichś przyczyn ciśnienie na kotle kondensacyjnym spadło, pracuje bez najmniejszego problemu bez inhibitorów separatorów i takich tam nowych wynalazków (aż się sam dziwię) - kiedy 2 lata temu usłyszałem pojedyńcze stuki w pompach, postanowiłem zajrzeć do filtrów siatkowych - fakt- woda czarna ale na filtrach pojedyńcze paprochy no i lekki czarny osad. Oczywiście mówimy o zamkniętym obiegu kotła kondensacyjnego, ale obieg "kopciucha" też nie był dużo gorszy no i wody dolewałem (kiedy w nim paliłem) raz w roku. Oznacza to że w sumie bez tych zabiegów, urządzeń, inhibitorów etc., poprawna instalacja sprawdzi się tak fizycznie jak i ekonomicznie - teraz gdyby coś większego siadło na pewno nie naprawiałbym starej kotłowni tylko zbudował nową korzystając z nowych dobrodziejstw techniki i tak samo będzie pewnie za kolejne 15 lat bo świat idzie do przodu. Puki co pompa jak stukała tak stuka raz na czas (pewnie panewki już są luźne) no i mam nadzieję na kolejny spokojny sezon grzewczy. Dziękuję za odpowiedź pozdrawiam.

    • @robertsolarz9016
      @robertsolarz9016 4 ปีที่แล้ว +1

      Owszem,żaden nie wychwyci wszystkiego za jednym razem,czy to typowy magnetyzer nastawiony wyłącznie na metal(nie wychwyci z kolei niczego innego,niczego)czy działające na zasadzie cyklonu wyłapujące już niemalże wszystko.
      Ale ja wychodzę z założenia,że przy koszcie całej instalacji wydać 500 zeta,to kropla w morzu wydatków.
      Separator działa jeszcze lepiej w połączeniu z filtrami siatkowymi.
      Problem polega na tym,że im większe przyłącze filtra,tym grubsze oczka na siatce filtrującej i niestety większości zanieczyszczeń filtry nie wyłapują, nigdy,ale już separator za którymś tam razem wychwyci wszystko.
      Więc wystarczy tylko uzbroić się w cierpliwość.
      Zwykłą kranówką zalewano układy kilkanaście/kilkadziesiąt lat temu,z braku wiedzy,jak też dostępności czegokolwiek innego.Ale z ubolewaniem stwierdzam,że bardzo często robi się tak po dzień dzisiejszy 😟.
      A to jest chyba najgorsza zbrodnia popełniona wobec układu co.
      W jednym przypadku będzie w miarę ok,jak trafi się na wodę o dobrych parametrach,ale w wielu innych po kilku sezonach układ odmawia współpracy,często, gęsto.
      Rdza+ ogromne ilości kamienia są barierą nie do pokonania.
      U Ciebie akurat jest ok,ale widywałem efekty wieloletnich zaniedbań i było to przerażające.
      Rury, zawory, grzejniki,wyglądało to wszystko strasznie.
      W układzie nie było wody,lecz czarno,ruda breja,aż dziw,że te pompy jeszcze dawały radę to tłoczyć.
      Jak myślisz,z czego wynika większość awarii układów co?
      Z troski o dbałość ,czy kompletnej beztroski?
      Zablokowane zawory,termostaty grzejnikowe, szumy w układzie,smrud na skutek wytwarzania się metanu w konsekwencji gnijących pakuł,rdza,szlam,kamień kotłowy...
      Z czego to wszystko??
      Ile jest takich sytuacji?
      Serwisanci,hydraulicy mają pełne ręce roboty,a mają,bo chcą mieć.
      Dlatego odradzają zalewanie wodą o odpowiednich parametrach,odradzają jej uzdatnianie,odradzają stosowanie separatorów powietrza,ich zdaniem napierdolić kilkanaście odpowietrzników,to najlepszy sposób...na zapowietrzenie układu 😂.
      Gdyby układy były budowane i uzupełniane tak,jak w książce pisze,byliby bezrobotni.
      A tak na okrągło coś poprawiają, naprawiają, udrażniają.
      Pompy zdychają,bo padają łożyska,a te się wycierają,bo woda ma w sobie wszystko,co tylko może mieć.
      Wracając do separatorów,ja uważam,że są tak niezbędne,jak sprzęgło hydrauliczne,w każdej nowej kotłowni,w każdej modernizowanej, każdej projektowanej powinny być stosowane na równi ze sprzęgłem.
      I niekoniecznie Flamco, jakiekolwiek byle by spełniały swoje zadanie.
      I tak,jak trudno trafić nowoczesną kotłownię ze sprzęgłem (nieliczne przypadki),tak też z trudem liczyć na zamontowanie przez autoryzowanych instalatorów chociażby separatorów powietrza...odpowietrzników natomiast ile tylko się da.

    • @stefantobiasiewicz2932
      @stefantobiasiewicz2932 4 ปีที่แล้ว

      @@robertsolarz9016 Dzięki za odpowiedź. Jak się pewnie zorientowałeś, nie jestem instalatorem, i początkiem roku chciałem kogoś zatrudnić do wykonania kotłowni w nowym domu. Przyszło kilku "magików", każdy mówił coś innego, czasami absolutnie sprzecznego ze zwykłą elementarną wiedzą, nie mówiąc o jakiejś tam mechanice płynów czy po prostu ze zdrowym rozsądkiem. Ale to znamienne że wśród budowlańców 3/4 to "filozofowie" mniej fachowcy. Mnie skromnemu inżynierowi trudno było czasem tego słuchać. No i przyszła pandemia - zrobiło się mniej roboty to postanowiłem się trochę douczyć (również na tym kanale Pana Migasa za co mu serdecznie dziękuję) i zrobić to sam. Wyszło tak że mam rasową kotłownię z urządzeniami klasy premium, za cenę tego co inni nazywali "materiał i robocizna"- czyli podstawowe "gówno" + spieprzona robota. Oczywiście dolałem inhibitora do wody i zamontowałem separator, ale to jest to o czym pisałem - 15 lat temu nawet najlepszemu i solidnemu instalatorowi nie śniło sie nawet o takich możliwościach, a co będzie za 15 lat? Co do sprzęgieł - ja rozwiązałem to trochę inaczej - poniekąd z braku miejsca. ale wydaje się że będzie dobrze. Zastosowałem taką specjalną grupę pompową (firmy nie chcę tutaj reklamować) do połączenia grzejników z podłogówką ze specjalnym zaworem sześciodrogowym. Zasada jest taka że czynnik do podłogówki wpierw przechodzi przez grzejniki - trochę się chłodząc przy okazji, a potem trafia na podłogę. oczywiście wszystko jest tak wykombinowane tym zaworem że jeśli gdzieś nie trzeba ciepła (np. w grzejnikach) to zawór kieruje odpowiednio podmieszany czynnik prosto na podłogówkę, i oczywiście vice versa. Wszystko przy kontroli temperatur na wszystkich wyjściach. Na razie się sprawdza, ale zimy jeszcze nie było.... Dzięki za konwersację, Pozdrawiam.

  • @Pawel456
    @Pawel456 3 ปีที่แล้ว

    Czy montuje się taki separator przy nowo budowanym domu. Instalacja tylko podłogowa wraz z pompą ciepła. Czy jest sens w nowych instalacjach?

    • @StanisawMigas
      @StanisawMigas  3 ปีที่แล้ว

      Montu jemy Separator przy każdych instalacjach tak nowych jak i starych