Kopia posektorowa dysku do pliku w DMDE

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 17 ก.ย. 2024
  • Zobacz jak wykonać prawidłowo kopię posektorową dysku do pliku w programie DMDE w wersji 2.10 GUI dla Windows
    1. Na początku pobieramy demo DMDE ze strony: dmde.pl
    2. W menu górnym wybieramy: Narzędzia/Kopiuj sektory
    3. W oknie "Kopiowania sektorów" jako źródło wybieramy dysk, który chcemy skopiować.
    4. Jako docelowy wybieramy plik i zapisujemy jego lokalizację i nazwę.
    5. Klikamy "Ok" i potwierdzamy wykonanie kopii "Tak"
    6. Jeśli nasz dysk posiada uszkodzone sektory w zakładce "Parametry" możemy wykorzystać plik dziennika oraz ustawić potrzebne parametry w tym obsługę błędów wejścia/wyjścia.
    Po wykonaniu kopii dysku do pliku będziemy mogli wykorzystać ją do odzyskiwania danych w DMDE.
    Zobacz przykład wykorzystanie kopii do odzysku na filmie: • Odzyskiwanie danych pr...
    Zobacz też film z kopiowaniem posektorowym dysku na dysk: • Kopia posektorowa dysk...

ความคิดเห็น • 21

  • @Jacek..
    @Jacek.. 2 ปีที่แล้ว

    A jaki przeskok po błędzie należy ustawić w opcjach we/wy ? Co powinienem w ogóle tam ustawić jeśli dysk hdd systemowy windows 7 ma błędy BC, BB, C5 i C6 (te ostatnie 2 to wartość raw 89) a chciałbym go sklonować na drugi dysk SSD M.2? Tak w ogołe to klonować cały dysk w takim wypadku czy tylko partycję systemową? Oba dyski mają po 1TB. Danych na źródłowym jest jednak dużo mniej niż 1TB.

    • @DMDE
      @DMDE  ปีที่แล้ว

      Opcja przeskok po błędzie przy kopiowaniu posektorowym określa, ile sektorów powinno zostać pominiętych po napotkaniu błędu podczas kopiowania. Domyślnie ta opcja jest ustawiona na wartość 0 co oznacza, że kopiowanie zostanie zatrzymane po napotkaniu pierwszego błędu. W takim przypadku, jeśli dysk ma wiele błędów, takich jak BC, BB, C5 i C6, proces kopiowania może być bardzo długi lub nawet niemożliwy do ukończenia. W przypadku dysku z niewielką ilością błędów, wartość 1-3 może być wystarczająca. W przypadku dysku z większą liczbą błędów, wartość ta może być ustawiona na 5 lub więcej. Jednak należy pamiętać, że korzystanie z opcji przeskok po błędzie może spowodować utratę danych, ponieważ pominięte sektory mogą zawierać ważne informacje.
      Co do drugiej części pytania, to dotyczy ono opcji klonowania dysku, a nie kopiowania posektorowego. Kopiowanie posektorowe i klonowanie dysku to dwie różne metody tworzenia kopii dysku. Kopiowanie posektorowe kopiuje każdy sektor dysku bez względu na to, czy zawiera dane, czy nie, podczas gdy klonowanie dysku tworzy dokładną kopię całego systemu, uwzględniając partycje, system plików i inne informacje o dysku. Oba procesy mają swoje zastosowania w zależności od potrzeb użytkownika, ale należy pamiętać, że kopiowanie posektorowe może być bardziej czasochłonne i może prowadzić do utraty danych, jeśli nie jest wykonywane prawidłowo, czyli np. właściwego wyboru ilości sektorów w opcji przeskoku po błędzie.

  • @automoto95
    @automoto95 3 ปีที่แล้ว

    Witam, utworzyłem kopię całego dysku do pliku i teras jak spowrotem przywrócić dane z tego pliku na dysk ? W programie jest opcja kopia posektorowa no ok, ale brakuje jasno opisanej opcji coś w stylu:,, przywrócić kopię zapasową z pliku na dysk" jak to zrobić?

    • @DMDE
      @DMDE  3 ปีที่แล้ว +3

      Po wyborze opcji "Kopiuj sektory" wybiera się jako źródło "Plik". Zerknij na film (1:25 min)

  • @kreetph
    @kreetph 2 ปีที่แล้ว

    Od czego zależy szybkość kopiowania? W 18h udało mi się skopiować 3% karty SD o rozmiarze 32GB. Pierwsze 2% w 30 minut, a potem już bardzo powoli.

    • @DMDE
      @DMDE  2 ปีที่แล้ว

      Od urządzenia z którego się kopiuje oraz na które się kopiuje oraz sprzętu na którym się to robi. Jeśli karta lub dysk jest uszkodzona to może to trwać znacznie dłużej.

  • @lolekbolwk9657
    @lolekbolwk9657 3 ปีที่แล้ว

    A co jeśli dysk segate 320gb 3.5" wyświetla partycje 8mb?

    • @DMDE
      @DMDE  ปีที่แล้ว

      Może to oznaczać uszkodzenie partycji lub inny problem z dyskiem twardym. Możliwe, że ta partycja to tylko fragment prawdziwej partycji lub inny rodzaj uszkodzenia dysku, który uniemożliwia odczytanie pozostałych partycji. Może to też wskazywać na uszkodzenie sekcji MBR. Najpierw należy uruchomić DMDE i zlokalizować dysk z problemem partycji 8MB. Następnie można spróbować naprawić sekcję MBR lub przywrócić strukturę dysku i partycji, korzystając z opcji odzyskiwania danych w programie.

  • @JacekMlynek
    @JacekMlynek 5 ปีที่แล้ว

    Witam. Czy istnieje możliwość pomijania sektorów pustych? Pozdrawiam.

    • @DMDE
      @DMDE  2 ปีที่แล้ว

      Na dzień dzisiejszy nie ma takiej możliwości

  • @Koleszko1000
    @Koleszko1000 9 ปีที่แล้ว

    A można później tę kopię przywrócić? Np. po formacie?

    • @DMDE
      @DMDE  9 ปีที่แล้ว +1

      Koleszko1000, Tak oczywiście kopię taką możemy później wykorzystać i odzyskać z niej dane co pokazane jest na naszym filmie o odzyskiwaniu danych: th-cam.com/video/g6O9uHNuORE/w-d-xo.html Jednak dobrze jest wykonać to przed formatowaniem dysku źródłowego, aby upewnić się czy kopia została dobrze wykonana i czy pliki z niej są odzyskane prawidłowo.

    • @Koleszko1000
      @Koleszko1000 9 ปีที่แล้ว

      Faktycznie. Zauważyłem, to po tym jak uruchomiłem program i sprawdziłem w praktyce. Na video nie było podkreślonej przy opcji "źródło: zaznaczonej opcji zaczytania z pliku. Myślałem że bardziej chodzi o dublowanie urządzeń. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie :)

  • @miszarusPLsnajper
    @miszarusPLsnajper 8 ปีที่แล้ว

    witam jakim programem mogę otworzyć tę kopie dysku bo normalnie nie mogę

    • @DMDE
      @DMDE  8 ปีที่แล้ว

      +Mr Marcin Kopię otworzysz właśnie programem DMDE

  • @TheZbeeru
    @TheZbeeru 8 ปีที่แล้ว

    WItam. Czy DMDE obsługuje CHS ?

    • @DMDE
      @DMDE  8 ปีที่แล้ว

      +TheZbeeru Czy możesz sprecyzować o co chodzi Ci konkretnie z CHS? Bo CHS nie ma znaczenia dla działania programu.

    • @TheZbeeru
      @TheZbeeru 8 ปีที่แล้ว

      Proszę wybaczyć braki w mojej wiedzy. Często pracuje z zabytkowymi dyskami do 50Mb od przemysłowych komputerów do sterowania maszynami. Większość nowych programów sobie z nimi nie radzi. To samo z nowymi płytami głównymi, dopiero jak znalazłem taką gdzie w biosie była możliwość zmiany na chs, prawidłowo wykrywała dysk. Czyli jeśli dobrze rozumiem, adresowaniem sektorów zajmuje się sama elektronika dysku i dane wysyła już w jakiejś standardowej postaci?

    • @DMDE
      @DMDE  ปีที่แล้ว

      @@TheZbeeru Tak DMDE umożliwia wybór trybu adresowania między LBA (Logical Block Addressing) a CHS. Tryb LBA jest bardziej nowoczesny i efektywny, ale jeśli dysk lub system operacyjny wymaga adresowania CHS, DMDE umożliwia korzystanie z tej metody. Jednak należy pamiętać, że tryb CHS jest mniej wydajny i może być mniej dokładny niż tryb LBA, dlatego zaleca się korzystanie z trybu LBA, jeśli to możliwe.

  • @Mascall_81
    @Mascall_81 4 ปีที่แล้ว

    can i get this video in english???

    • @DMDE
      @DMDE  ปีที่แล้ว

      No :(