Kedves Zsolt! Nagyon élveztem, köszönöm. Anyukáddal együtt tanítottam Gazdagréten, nagyon büszke volt rád, sokat mesélt rólad. És még egy dolog: 14 évesen voltam Budapesten Kraftwerk koncerten, ami különlegesen nagy dolognak számított akkoriban: évekig éltem belőle. :) Üdv.: Csaba
Szia Zsolt! Köszönet érte, nagy kedvencem ez nekem. R.I.P. Florian Schneider, de ne feledkezzünk meg Karl Bartosról sem. Ez volt az első album amelyen a Kraftwerk tagjaként dolgozott.
Kedvenc track-em a Kratfwerk-től, még egészen pici gyerekként hallottam először... Szomorú az alkalom... Egy Legendát vesztettünk el 😥 Köszönjük szépen Zsolti, hogy ilyen módon is fejet hajthatunk a mester előtt... Legyen neki könnyű a föld 🖤🏴
Kedves Zsolt!Szerintem többed magammal írhatom a következő gondolatokat:Őszinte értékeléssel vagyok a munkásságod részletei iránt.A szakmai részletek,melyek magukban foglalják a használt hangszerek bemutatását,akár virtuálisan,akár fizikailag,akár az ötleteket,saját kitalált zenei megoldásaid,teljes részletességgel bemutatva,ebben a teljesen bezárt,minden részletében féltve őrzött zenei szakmán belül,számomra egy őszinte önzetlen,minden irigységet mellőzött hozzáállást,adni akarást mutat.Ha esetleg valaki elektronikus zenei szerkesztéssel,alkotással foglalkozik,konkrétan százezreket,ha nem milliókat nem kell kifizetnie a videóidat nézve,mert nem sajnálod megosztani mindenkivel a több mint 30 éves szakmai tudásodat.Az meg,hogy ebbe beleviszel,akár személyes,emberi,családi részleteket is,egy valóban emberileg szerethető,szimpatikus egyénné tesz.Nincs politika,sem másokkal való virtuális harc,csak zene,szakmaiság,alkotás,és értékelhető emberi oldal.Köszönjük a rengeteg munkádat,amiért senkinek egy fillért nem kell fizetnie,mégis max. minőséget kap!
Szia Zsolt! Múlt héten, mikor olvastam, teljesen ledöbbentem, a Depeche Mode, és a Duran Duran mellett ők voltak a harmadik csapat, akiket szinte mindig hallgattam. Sajnálatos tragédia, legyen számára könnyű a föld! R.I.P. Florian Schneider!
Gratulálok Zsolt a Kraftwerk-Hauber Cover-hez. Kerékpározás közben külön motivációs és tempótartási segítségként is igénybe veszem a mai napig a válogatott Kraftwerk zeneszámokat. Az újra játssza sorozat nagyon igényesre sikeredett úgy látom ,hogy a múlt a jelenben alakítja a jövőt! - Essence of Synth by H.H.M (Hauber Home Music)
Szia Zsolt! Számomra is öröm,hogy a Kraftwerknek a Radioactivity c. szerzeményét újra feljátszottad. Nekem is nagy kedvencem az együttes,bár a Robot c. daluk jobban közelebb áll a lelki világomhoz. Köszönöm,hogy felidézed ezeket a régi nagy slágereket. Csak így tovább szuper vagy. Azért volna egy kérésem. Volt a '80-as években egy együttes,ha jól emlékszem úgy hívták őket,hogy Trans-X. Nem sokat tudok az együtteseről,de volt egy daluk ami nagy sláger volt akkor és nekem is tetszett. A dal címe az volt,hogy "Living on video". Arra kérlek,hogy ha nem ismered,akkor hallgasd meg ,mert érdekelne a véleményed zeneileg. Köszönettel: Feró
Nagyon Szuper lett,kicsi lányom nagy kedvence .Ő Aspergeres Autista imádja a szintiket meg a Te zenédet .Látja hogyan dolgozol,és mindig mondja Apa ez neked is meg van meg ez tök olyan hang mint amit Zsolti bácsi csinált.Gratulálok és köszönjük a sok sok zenét,a technikát és a tudásodat amit megosztasz velünk.
Nekem anno a Kraftwerk volt a "kapudrogom" az elektronikus zene világába. Előbb hallottam mint Depeche Mode-ot, még valamikor a 80-as évek első felében, valamikor 82-83 környékén - az egyik barátom apjának megvolt otthon a Computer World album - és elsőre beleszerettem a borító látványvilágába. elkértem, otthon meghallgattam - és nagyjjából el is dőlt, hogy milyen zenét fogok szeretni az életem hátralevő részében :)
Hauber Úr! Nagyon jók a videói, ez itt ráadásul egy "in memoriam"... Ehhez a videóhoz annyit tudnék hozzáfűzni, hogy épp az Önök egyik dalszövege példázza legjobban a zene művészetének egyik lényeges tulajdonságát: "ha eltűnne a dalos, akkor is megmarad a dal és segít, hogy boldogabban élj...". Nekem is a kedvenc "figurám" volt a Kraftwerk-ben Florian, a 2003-as Minimum-maximum turnén a Radioactivity alatt is imádtam nézni, ahogy úgy áll a többi, a zenére azért valamelyest ütemesen mozgó/ringó/bólogató zenésztársa mellett, mint egy darab fa... (sajnos csak felvételről láttam a műsort) Köszönjük a remek videókat! 😎
Szia Zsolt! Így szerkesztés közben, ahogy hallgatom, ahogy dolgozol, döbbentem rá, hogy összességében mekkora hatással volt a Kraftwert a modern synth-re, és alapvetően az egész popzenére. Nagyon érdekes, hogy mennyi hangzás, milyen sok hangkép, zenei megoldás köszön vissza a későbbi időkben. Tényleg korszakos zenekar. Köszönöm ismét!
Szia Zsolt! Szuper volt! Nekem mindig kihívás kihallani egy zenéből a kórus akkordokat( nem ez a szakmai neve, tudom)- mármint hogy milyen hangokbol tevődik össze-, mint most a szám elején és a legvégén! Figyeltem nagyon!Tanultam most is! !:)
Nem jutott volna eszembe, hogy a Nagy kékség és a Radioactivity hasonló hangulatúak, ez valami szubjektív dolog, egyébként imádom mind a zenét, mind a filmet, üdv
Az eredeti verzió vox hangja egy Vako Orchestron-ból származik, szerintem ilyen hangszer nem sok lehet a világon. A basszus természetesen Moog, ahogyan az effektek is (némelyik állati combos, vajon meddig tekergették a potikat, mire összeálltak?) A ti-ti-ti tá-tá-tá ti-ti-ti ugyebár az S.O.S. morze kódja, csak hozzáigazították a groove-hoz, s így már másként hangzik, mint a szabályos távírózása (a dalban: ti-ti-ti-tá-tá tá ti-ti-ti, csak ez meg azt jelenti, hogy 3TS). A másik, hosszabb távírójel pedig a Radioactivity, morze kódokkal. Ha jól rémlik, azt nem igazították az ütemhez, így helyesen szólal meg, nem változik meg a betűkódok jelentése, mint az S.O.S-nél.
4 ปีที่แล้ว
Nagyon szívesen meghallgatnék egy ilyen elemzést Klaus Schulze-rol, zenejerol. Esetleg a “The Rhodes Violin”, a The Theme: The Rhodes Elegy” vagy akár a klasszikus Crystal Lake-el kapcsolatban, vagy bármelyik trackjérol. Kíváncsi lennék, hogy mennyire lehet igy darabokraszedni őket. (bar tudom nem egy ismert előadó itthon, es eléggé nehezen befogadhato a zenéje is) Koszi szépen a bemutatást a Radioactivity-t, tatott szajjal figyeltem hogy alakul ki az egész track.
Szia Zsolt! Nem tudom gondoltál-e a "Visszatérnék"-re, nekem nagy kedvencem. Beleférhet esetleg egy újrajátszásba? Köszi és további jó újrajátszást! Eddig mind remek lett, a '84 különösen tetszik így intrumentálisan, szöveg nélkül, hihetetlen világa van!
Szia Zsolt, köszi a választ ;) Igen, emlékeztem, hogy az említett számok Tetőtérbeépítés-dalokként születtek - én olyan dalokra gondoltam, amikből aztuán nem lettek Bonanza-számok, tehát a mezei Bonanza-fanok (mint pl. én) nem ismerik őket - de sajna, nem sikerült úgy megfogalmaznom a kérdést, hogy ez ki is derüljön belőle - úgyhogy megérdemeltem :D
Kedves Zsolt! Jean-Michel Jarre "Revolution" Ha nem csal a filhallásom, az is valami hasonló robothanggal készülhetett. Most, hogy meghallgattam a Radio Activity rekonstrukcióját, erős a gyanúm, hogy ő is valami hasonló módon készítheti a zenéit. Úgy gondolom, hogy a Kraftwerk vagy épp Jean-Michel Jarre zenéjét egyébként még azok is elismerik és világszínvonalúnak tartják, akik amúgy az élő zenét, mint pl. a rockzene, jobban kedvelik, vagy épp nem annyira kedvelik amúgy az elektronikus zenét. Mindenesetre emelem kalapom előtted, kedves Zsolt, már másodjára hallgatom. :)
Szia Zsolt! Van rá esély hogy a jövőben készítesz olyan videót, amiben egy újrajátszott dal keverését mutatod be? Szerintem sokan kíváncsiak lennének rá! Szuper lett a videó, várjuk a következőt!
Szia Zsolti. Köszönöm az előző kérdésemre adott válaszod. Ebből következik hogy volna még... Ha csak valaki már lejátszott harmóniából , loppokból illetve acapellaból szerkeszt zenét az még értékelhető vagy csak szánalmas? Ez számomra azért fontos mert nincs zenei előélet , ezért nincs szinti sem. Viszont nagyon szeretek zenét szerkeszteni. Válaszod előre is köszönöm!
Szia Zsolt! Szó esik a filmben a szerzői jogokról. Ez ilyen esetben hogy múködik? Neked is engedélyt kell kérned? Mennyiben változna a dolog, ha tegyük fel beleszúrnád a Fukushima szót a Harrisburg és Sellafield közé? (Az már feldolgozásnak számítana a változtatás miatt?) Érdekel a téma és a véleményed! A mix nagyon klassz! Köszi
Kedves Zsolt! Nagyon élveztem, köszönöm. Anyukáddal együtt tanítottam Gazdagréten, nagyon büszke volt rád, sokat mesélt rólad. És még egy dolog: 14 évesen voltam Budapesten Kraftwerk koncerten, ami különlegesen nagy dolognak számított akkoriban: évekig éltem belőle. :) Üdv.: Csaba
Szia Zsolt! Köszönet érte, nagy kedvencem ez nekem. R.I.P. Florian Schneider, de ne feledkezzünk meg Karl Bartosról sem. Ez volt az első album amelyen a Kraftwerk tagjaként dolgozott.
Kedvenc track-em a Kratfwerk-től, még egészen pici gyerekként hallottam először... Szomorú az alkalom... Egy Legendát vesztettünk el 😥 Köszönjük szépen Zsolti, hogy ilyen módon is fejet hajthatunk a mester előtt... Legyen neki könnyű a föld 🖤🏴
Kedves Zsolt!Szerintem többed magammal írhatom a következő gondolatokat:Őszinte értékeléssel vagyok a munkásságod részletei iránt.A szakmai részletek,melyek magukban foglalják a használt hangszerek bemutatását,akár virtuálisan,akár fizikailag,akár az ötleteket,saját kitalált zenei megoldásaid,teljes részletességgel bemutatva,ebben a teljesen bezárt,minden részletében féltve őrzött zenei szakmán belül,számomra egy őszinte önzetlen,minden irigységet mellőzött hozzáállást,adni akarást mutat.Ha esetleg valaki elektronikus zenei szerkesztéssel,alkotással foglalkozik,konkrétan százezreket,ha nem milliókat nem kell kifizetnie a videóidat nézve,mert nem sajnálod megosztani mindenkivel a több mint 30 éves szakmai tudásodat.Az meg,hogy ebbe beleviszel,akár személyes,emberi,családi részleteket is,egy valóban emberileg szerethető,szimpatikus egyénné tesz.Nincs politika,sem másokkal való virtuális harc,csak zene,szakmaiság,alkotás,és értékelhető emberi oldal.Köszönjük a rengeteg munkádat,amiért senkinek egy fillért nem kell fizetnie,mégis max. minőséget kap!
Libabőr! ❤
Szia Zsolt! Múlt héten, mikor olvastam, teljesen ledöbbentem, a Depeche Mode, és a Duran Duran mellett ők voltak a harmadik csapat, akiket szinte mindig hallgattam. Sajnálatos tragédia, legyen számára könnyű a föld! R.I.P. Florian Schneider!
Szia Zsolt.Sajnos szomorú az aktualitás.NYUGODJÉK BÉKÉNEN,R.I.P.
KÖSZÖNJÜK.
Gratulálok Zsolt a Kraftwerk-Hauber Cover-hez. Kerékpározás közben külön motivációs és tempótartási segítségként is igénybe veszem a mai napig a válogatott Kraftwerk zeneszámokat. Az újra játssza sorozat nagyon igényesre sikeredett úgy látom ,hogy a múlt a jelenben alakítja a jövőt! - Essence of Synth by H.H.M (Hauber Home Music)
Szia Zsolt! Számomra is öröm,hogy a Kraftwerknek a Radioactivity c. szerzeményét újra feljátszottad. Nekem is nagy kedvencem az együttes,bár a Robot c. daluk jobban közelebb áll a lelki világomhoz. Köszönöm,hogy felidézed ezeket a régi nagy slágereket. Csak így tovább szuper vagy. Azért volna egy kérésem. Volt a '80-as években egy együttes,ha jól emlékszem úgy hívták őket,hogy Trans-X. Nem sokat tudok az együtteseről,de volt egy daluk ami nagy sláger volt akkor és nekem is tetszett. A dal címe az volt,hogy "Living on video". Arra kérlek,hogy ha nem ismered,akkor hallgasd meg ,mert érdekelne a véleményed zeneileg. Köszönettel: Feró
Gratulálok Zsolt👏🏻 👏🏻Az általad újra játszott mix egy remekmû és a kisfilmmel együtt egy igazán méltó megemlékezés! 🙏🏼
Kedves Zsolt, minden másodperc élmény. Köszönöm szépen 😊
Nagyon Szuper lett,kicsi lányom nagy kedvence .Ő Aspergeres Autista imádja a szintiket meg a Te zenédet .Látja hogyan dolgozol,és mindig mondja Apa ez neked is meg van meg ez tök olyan hang mint amit Zsolti bácsi csinált.Gratulálok és köszönjük a sok sok zenét,a technikát és a tudásodat amit megosztasz velünk.
az elso koncertelmenyem a 81-es bp-i kraftwerk koncert..piros ingben, fekete nyakival ahogy illik.. 🤖
Rip Florian
Nekem anno a Kraftwerk volt a "kapudrogom" az elektronikus zene világába. Előbb hallottam mint Depeche Mode-ot, még valamikor a 80-as évek első felében, valamikor 82-83 környékén - az egyik barátom apjának megvolt otthon a Computer World album - és elsőre beleszerettem a borító látványvilágába. elkértem, otthon meghallgattam - és nagyjjából el is dőlt, hogy milyen zenét fogok szeretni az életem hátralevő részében :)
Hauber Úr!
Nagyon jók a videói, ez itt ráadásul egy "in memoriam"...
Ehhez a videóhoz annyit tudnék hozzáfűzni, hogy épp az Önök egyik dalszövege példázza legjobban a zene művészetének egyik lényeges tulajdonságát: "ha eltűnne a dalos, akkor is megmarad a dal és segít, hogy boldogabban élj...".
Nekem is a kedvenc "figurám" volt a Kraftwerk-ben Florian, a 2003-as Minimum-maximum turnén a Radioactivity alatt is imádtam nézni, ahogy úgy áll a többi, a zenére azért valamelyest ütemesen mozgó/ringó/bólogató zenésztársa mellett, mint egy darab fa... (sajnos csak felvételről láttam a műsort)
Köszönjük a remek videókat! 😎
Szia Zsolt! Így szerkesztés közben, ahogy hallgatom, ahogy dolgozol, döbbentem rá, hogy összességében mekkora hatással volt a Kraftwert a modern synth-re, és alapvetően az egész popzenére. Nagyon érdekes, hogy mennyi hangzás, milyen sok hangkép, zenei megoldás köszön vissza a későbbi időkben. Tényleg korszakos zenekar. Köszönöm ismét!
Szia Zsolt! Remek voltál ma is,köszönjük a megemlékezést! Szép volt,méltó hozzád! :(
Igen, az a ciripelő morze-szerű hangszín valóban morze és a 'radioactivity' -t játsza végig :)
Szia Zsolt!
Nagyon jó volt így megismerni ezt a zenekart.
Nem ismertem annyira őket.
Érdekes volt és profi!! Köszönjük!
Üdv, Imre
Szia Zsolt!
Szuper volt!
Nekem mindig kihívás kihallani egy zenéből a kórus akkordokat( nem ez a szakmai neve, tudom)- mármint hogy milyen hangokbol tevődik össze-, mint most a szám elején és a legvégén! Figyeltem nagyon!Tanultam most is! !:)
Ez nagyon ❤
Nem jutott volna eszembe, hogy a Nagy kékség és a Radioactivity hasonló hangulatúak, ez valami szubjektív dolog, egyébként imádom mind a zenét, mind a filmet, üdv
Az eredeti verzió vox hangja egy Vako Orchestron-ból származik, szerintem ilyen hangszer nem sok lehet a világon. A basszus természetesen Moog, ahogyan az effektek is (némelyik állati combos, vajon meddig tekergették a potikat, mire összeálltak?) A ti-ti-ti tá-tá-tá ti-ti-ti ugyebár az S.O.S. morze kódja, csak hozzáigazították a groove-hoz, s így már másként hangzik, mint a szabályos távírózása (a dalban: ti-ti-ti-tá-tá tá ti-ti-ti, csak ez meg azt jelenti, hogy 3TS). A másik, hosszabb távírójel pedig a Radioactivity, morze kódokkal. Ha jól rémlik, azt nem igazították az ütemhez, így helyesen szólal meg, nem változik meg a betűkódok jelentése, mint az S.O.S-nél.
Nagyon szívesen meghallgatnék egy ilyen elemzést Klaus Schulze-rol, zenejerol. Esetleg a “The Rhodes Violin”, a The Theme: The Rhodes Elegy” vagy akár a klasszikus Crystal Lake-el kapcsolatban, vagy bármelyik trackjérol. Kíváncsi lennék, hogy mennyire lehet igy darabokraszedni őket. (bar tudom nem egy ismert előadó itthon, es eléggé nehezen befogadhato a zenéje is) Koszi szépen a bemutatást a Radioactivity-t, tatott szajjal figyeltem hogy alakul ki az egész track.
Szia Zsolt! Nem tudom gondoltál-e a "Visszatérnék"-re, nekem nagy kedvencem. Beleférhet esetleg egy újrajátszásba? Köszi és további jó újrajátszást! Eddig mind remek lett, a '84 különösen tetszik így intrumentálisan, szöveg nélkül, hihetetlen világa van!
Kedves Zsolt! Én köszönöm a “kommentet”!😊
Szia Zsolti!
Gyönyörű zene, nincsenek szavak!
Sajnos aktuális...😢
Emelem kalapom...!
Haha - külön köszönet a Trans Europe Express cameókért ;)
Szia Zsolt,
köszi a választ ;)
Igen, emlékeztem, hogy az említett számok Tetőtérbeépítés-dalokként születtek - én olyan dalokra gondoltam, amikből aztuán nem lettek Bonanza-számok, tehát a mezei Bonanza-fanok (mint pl. én) nem ismerik őket - de sajna, nem sikerült úgy megfogalmaznom a kérdést, hogy ez ki is derüljön belőle - úgyhogy megérdemeltem :D
Kedves Zsolt!
Jean-Michel Jarre "Revolution"
Ha nem csal a filhallásom, az is valami hasonló robothanggal készülhetett. Most, hogy meghallgattam a Radio Activity rekonstrukcióját, erős a gyanúm, hogy ő is valami hasonló módon készítheti a zenéit. Úgy gondolom, hogy a Kraftwerk vagy épp Jean-Michel Jarre zenéjét egyébként még azok is elismerik és világszínvonalúnak tartják, akik amúgy az élő zenét, mint pl. a rockzene, jobban kedvelik, vagy épp nem annyira kedvelik amúgy az elektronikus zenét. Mindenesetre emelem kalapom előtted, kedves Zsolt, már másodjára hallgatom. :)
Szia Zsolt!
Van rá esély hogy a jövőben készítesz olyan videót, amiben egy újrajátszott dal keverését mutatod be? Szerintem sokan kíváncsiak lennének rá! Szuper lett a videó, várjuk a következőt!
Amikor a külföldi legenda nótáját egy hazai legenda játssza el... Már csak egy kávét kérek -ahogy mondani szokás. :-D
Szia Zsolti. Köszönöm az előző kérdésemre adott válaszod. Ebből következik hogy volna még... Ha csak valaki már lejátszott harmóniából , loppokból illetve acapellaból szerkeszt zenét az még értékelhető vagy csak szánalmas? Ez számomra azért fontos mert nincs zenei előélet , ezért nincs szinti sem. Viszont nagyon szeretek zenét szerkeszteni. Válaszod előre is köszönöm!
Szia Zsolt! Szó esik a filmben a szerzői jogokról. Ez ilyen esetben hogy múködik? Neked is engedélyt kell kérned? Mennyiben változna a dolog, ha tegyük fel beleszúrnád a Fukushima szót a Harrisburg és Sellafield közé? (Az már feldolgozásnak számítana a változtatás miatt?) Érdekel a téma és a véleményed! A mix nagyon klassz! Köszi
Egy 2012-es tokioi koncerten már Fukushima is benne van. Éppen most találtam itt a youtube-on.
R. I. P.
Tetszik a lelkesedése de ez az album elemzés neked Zsolt jobban menne szerintem th-cam.com/video/9spBqoc43yI/w-d-xo.html