Купуйте менше одягу або Що таке швидка мода? | Podcast Цікаво і Корисно

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 11 ก.ย. 2024
  • 📍Дякуємо ЗСУ тут prytulafoundat...
    🚀Закидуйте на FPV дрони!
    Постійна банка send.monobank.ua/jar/dzBdJ3737
    Приват 5168745030910761
    👍 Підписуйтесь на Канал 🇺🇦 Макіяж для Початківців Українською 🇺🇦 Безпечною і Нетоксичною косметикою
    👆Тисніть на Дзвіночок 🔔 щоб Бути в Курсі Нових Відео!
    ------------------------------
    Швидка мода: як одяг пов’язаний зі змінами клімату
    Що таке швидка мода?
    Цей термін означає швидку зміну модних тенденцій та популярність дешевого одягу масового виробництва з постійним випуском нових колекцій. Дослідження Oxfam показують, що середньостатистичний британець або британка має 57 зовсім неношених речей.
    Який же вплив швидкої моди на навколишнє середовище?
    Насправді, виробництво одягу використовує багато природних ресурсів і продукує викиди парникових газів, які спричиняють зміну клімату. Загалом, за даними ООН, на індустрію моди припадає 8-10% глобальних викидів - це більше, ніж авіація та морський транспорт разом узяті.
    Більшість негативного впливу моди на навколишнє середовище походить від використання сировини для виробництва одягу:
    бавовна для індустрії моди використовує близько 2,5% сільськогосподарських угідь світу
    синтетичні матеріали, такі як поліестер, вимагають приблизно 342 мільйони барелів нафти щороку
    процеси виробництва одягу, такі як фарбування, вимагають 43 мільйони тонн хімікатів на рік
    Промисловість також використовує багато води.
    Якщо взяти одну пляшку води - це 500 мл, то 200 таких пляшок - це 100 літрів води.
    На виробництво однієї футболки в середньому витрачають 2700 літрів води або 5400 пляшок.
    На виробництво однієї пари джинсів витрачається 10 000 літрів води або 20 000 пляшок.
    А на створення пари бавовняних шкарпеток треба витратити 600 л води або 1200 пляшок.
    Тільки задумайтесь скільки це питної води, яка витрачається на одяг, котрий викинуть через декілька місяців. В той час як в деяких країнах ми вже спостерігаємо проблему з питною водою.
    Хто купує швидку моду?
    Очолює цей список молодь. Нещодавнє опитування, проведене екологічною благодійною організацією Hubbub, показало, що більше двох п’ятих людей у віці від 16 до 24 років купують одяг в Інтернеті принаймні раз на тиждень, порівняно з 13% у середньому для інших вікових груп.
    Як можна самостійно зменшити свій вплив на розвиток швидкої моди?
    Кілька брендів випустили «еко» колекції, які використовують органічні та перероблені матеріали, зокрема H&M Conscious, Adidas x Parley і Zara Join Life.
    Але критики стверджують, що такі колекції не вирішують найбільшої проблеми - а саме проблеми надмірного споживання одягу.
    «Поки бренди не вирішать цю проблему в першу чергу, «свідомі колекції» брендів швидкої моди можна буде вважати лише «зеленим» відмиванням», - стверджує Флора Беверлі, співзасновник екологічного бренду Leo's Box.
    Zara відкинула звинувачення, заявивши BBC, що «не використовує рекламу для стимулювання попиту чи сприяння надмірному споживанню». Adidas заявив, що до 2025 року «9 з десяти товарів Adidas будуть екологічними». H&M відмовився від коментарів.
    Деякі модні лінії можуть бути не такими екологічними, як здається на перший погляд.
    З’являється багато компаній «повільної моди», які пропонують менше нових виробів на рік, і всі вони мають менший вплив на навколишнє середовище. Але не всі готові за них платити, тому що логічно, що ціна на такі продукти є дещо вищою, так як і якість. Третина молодих людей, опитаних Лондонською академією роздрібної торгівлі одягу, заявили, що не будуть платити більше ніж 5 фунтів стерлінгів за екологічний одяг.
    Купуйте секонд-хенд і вінтаж
    Благодійні магазини та розпродажі вже давно пропонують надійний спосіб продовжити життя одягу. Такі сайти, як eBay і Facebook Marketplace, також спрощують купівлю та продаж уже користованих товарів. Але це не обов’язково означає, що покупці загалом купують менше товарів.
    Благодійна організація з утилізації відходів Wrap стверджує, що покупки вживаних товарів навряд чи замінять більше 10% нового одягу. Він рекомендує інші підходи, такі як заохочення людей ремонтувати та переробляти наявні предмети.
    Одяг напрокат - ще один спосіб отримати доступ до нових речей.
    Дослідницька компанія Imarc припускає, що ринок оренди може зрости на 65% до 1,6 мільярда фунтів стерлінгів у всьому світі до 2025 року. Врап стверджує, що якби оренда замінювала 10% нових покупок щороку, це заощадило б 160 000 тонн вуглекислого газу лише у Великобританії.
    Найпростіше рішення також може бути найефективнішим - Купуйте менше!
    Згідно з дослідженнями Університету Лідса та Arup, купівля максимум восьми нових речей на рік може зменшити шкідливі викиди від швидкої моди на 37% у великих містах світу. Але це, очевидно, матиме значні фінансові наслідки для виробників і роздрібних торговців, напруга, яка характерна не тільки для індустрії моди.
    ________________________________________________________
    Мій Тікток / olenkaun
    Мій Інстаграм / olenkaun_makeup
    📬Пошта mua_ua@yahoo.com

ความคิดเห็น • 1

  • @imredfoxy
    @imredfoxy 6 หลายเดือนก่อน +1

    Так, тема дуже серйозна та надзвичайно важлива. Цифри страшенно лякають..