Egy hangyányit egyoldalúnak éreztem a gyártók felé irányuló köszönetnyilvánításokat... Megérdemlik minden hálánkat és nagyrabecsülésünket, szó se róla. De ezt a gazdasági és jogi környezetet valakik, egy kicsit feljebb előállították, mi több generálják is. Nekik nem jár legalább legalább ekkora hála és elismerés mindezért?!
Teljesen igazad van, ezért is írtam levelet a NÉBIH-nek, és várom a választ. Ha érkezik, természetesen bemutatom - mint ahogyan azt is, ha nem, mert ebben az esetben is lesznek gondolataim, amelyeknek hangot fogok adni. Eleve nem értem, hogy a nyilvános adatbázis miért csak 2 hónapig elérhető... de erről majd részletesen beszélek, amikor odaérünk. Ráadásul sokan kommenteltek, akik ilyen helyeken dolgoznak, és érdekes dolgokat osztottak meg. Ezeket is összefoglalom majd abban a videóban, mert fontos, hogy minden oldal nézőpontját megismerjük. Pont az ilyen hozzászólásokból épül a csatorna, és amit te is írtál, azért külön köszönet!
Ez a videő sajnos ráhúzza a felelősséget a gyártókra és a boltokra, azokat rosszindulatú nyerészkedőknek beállítva. Egyetlen észrevétel: Amennyiben inflációs környezetben történik a kiszerelés-csökkentés, az nem a profit emelésről, hanem a reálprofit szintentartásáról szól. Nem nyerészkedni akar rajta, csak kvázi ugyanazt a hasznot kitermelni áremelés nélkül, vagy ne adj Isten minimális áremeléssel. Az inflációt nem az üzletek generálják az áremeléssel, sőt nem is a gyártók, az egy gazdasági folyamat, aminek hatására az árak nőnek, mert a pénz kevesebbet ér. Könnyű ráhúzni a felelősséget és rosszindulatúnak beállítani a közérteket vagy akár a gyártókat, de ez ennél sokkal bonyolultabb. A közért nem adhatja ugyanazon az áron a terméket, ha egyik napról a másikra drágábban kapja azt. A gyártó sem adhatja ugyanannyiért, ha az előállítási költségei nőnek. A szállítzmányozó cégek sem szállíthatnak változatlan áron, ha közben folyamatosan nőnek a szállító járművek fenntartási és üzemeltetési költségei.
Köszönöm az észrevételt és a részletes magyarázatot. Az infláció hatása valóban összetett, és az általad leírt mechanizmusok is fontos szerepet játszanak benne. Azonban úgy vélem, hogy ez a helyzet akkor sem korrekt a vásárlók szempontjából, és van néhány fontos pont, amit ki kell emelni: Jelzés hiánya: Amikor egy termék kiszerelését csökkentik, ezt nem mindig tüntetik fel jól láthatóan a csomagoláson. Egy már meglévő termék esetében korrekt lenne, ha egyértelműen jeleznék, hogy a tartalom kevesebb lett, hogy a vásárló tisztában legyen a változással. Nem csak az infláció mértéke: Sok esetben a termékek nem az infláció mértékével drágultak, hanem annak többszörösével. Ez már nem magyarázható pusztán a gazdasági folyamatokkal. Valóban vannak gyártók, akik indokolatlanul túlárazott termékeket kínálnak, majd a piaci nyomás hatására visszacsökkentik az áraikat. Ez is azt mutatja, hogy az árképzés gyakran nem kizárólag a költségeken alapul. Minőség és tartalomcsökkenés: Az árak növekedése mellett sok esetben a termékek minősége és mennyisége is csökkent. Ez kettős veszteség a vásárlók számára, hiszen kevesebbért többet fizetnek, és gyakran még az élmény is silányabb. Elfogadom, hogy az infláció és a gazdasági folyamatok összetettek, de az is tény, hogy a vásárlók nem mindig érzik magukat korrekten tájékoztatva vagy kezelve ebben a helyzetben. A termékspecifikus kommunikáció, átláthatóság, és vásárlók iránti tisztelet mind-mind hozzájárulhatna ahhoz, hogy ezek a változások kevésbé érezzék magukat "rosszindulatú" lépéseknek.
A túró annak idején ha jól tudom 600grammrol indult most tart 400nál. Amúgy meg én úgy állok hozzá hogy emeljenek inkább árat és a minőség maradjon de amelyik egyszer nagyon elszarja szó szerint pl:sajtos jalapenos lays chips egy fosadvány lett nincs egy értelmes magyar sör, minden szarabb szinte mint külföldön. De ezt a magyarok os csinálják tejjel pl. A Magyar termék 2'8as teje 600ft körül van literje és van több olyab tej is amin csak a szín meg a csomagolás más de ugyanaz minden összetevő szó szerint minden és ugyanaz gyártja/forgalmazza jelentős pénzbeli különséggel akár 2-300ft
Jó reggelt kívánok. Ez a folyamat már több mint két éve tart. Felmerül a kérdés, hogy ilyenkor a NÉBISZ nevű gittegylet hol van, illetve van-e valamilyen érdekvédelem a fogyasztók mellett. Én még sajnos emlékszem azokra az időkre, amikor az ilyeneket becsukták árdrágítás miatt. A Fidesz előtti időkben volt Fogyasztóvédelmi Hatóság, amelynek nem csak egyetértési jogköre volt. De az vigasztaljon bennünket, hogy a Mellébeszélésügyi államtitkári jövedelemből lehet többet is vásárolni, a csomagolóanyagtöbblet meg belefér a kormány környezetvédelmi politikájába. Ha már ötletet kérsz, legyen. Azt is érdemes lenne valahol valakikkel hivatalosan megméretni, hogy a téli időszakban a vezetékes gáz miért és mennyivel gyengébb minőségű. A jól beállított konvektor sárga lánggal ég és a fogyasztásmérő óra majd leszáll a falról annyira pörög. Kik és mennyivel lopják meg a családokat? Dicséretes ötlet, hogy belevágtál ebbe a témakörbe, de félő hogy a kommentelésnél tovább nem jutunk vele.
@@sensible_person Jó reggelt! 🌞 Köszönjük a megjegyzést, teljesen igazad van, a kiszereléscsökkentés jelensége valóban nem újkeletű. 😊 Az 1/2024. (I. 9.) Korm. rendelet azonban csak idén januárban lépett életbe, és ez adta az ötletet, hogy most foglalkozzunk részletesen a témával. A csatornánk pedig tényleg még nagyon fiatal - alig egy hónapja indítottuk, de annál lelkesebben gyártjuk a tartalmat. Ha van ötleted, miről beszéljünk még, szívesen vesszük! 😊
Ekkora egységár növekedés indokolatlan. Látjátok már az országot bedöntő svájcifrankos hitelek működési alapját? Persze erre nem az extraprofitadó amegoldás. Én fixálnám az árakat, kizárólag a tényleges költségemelkedés arányában engedném a változtatást.
Szia! Nem csak a súlya csökenn a termékeknek, hanem a termékek összetevőjéből is a jó minőségű alapanygokat silany minőségü izfokozóra , meg nyesedék húsra , meg hasonló nyalankságokra cserélik le és a pofamkva tolják azzal a szöveggel hogy az új receptúra sokkal finomabb mint a régi .
Szia! Teljesen igazad van, sajnos ez is egyre gyakoribb jelenség. Nemcsak a termékek súlyából faragnak le, hanem az összetevők minőségén is spórolnak. A jó minőségű alapanyagokat olcsóbb, silányabb helyettesítőkkel, ízfokozókkal, nyesedék hússal vagy más hasonlókkal váltják ki, és még meg is próbálják eladni nekünk azzal a szöveggel, hogy az "új receptúra sokkal finomabb". Ez pedig sokszor felháborító, mert a végeredmény nemhogy nem jobb, hanem gyakran fogyaszthatatlan. Ezért fontos, hogy beszéljünk erről, és tájékoztassuk egymást, hogy mire érdemes figyelni vásárláskor. Az ilyen kommentek és vélemények is sokat segítenek, úgyhogy köszönöm, hogy megosztottad!
Igen, sajnos ez a tendencia már legalább egy évtizede jelen van, és úgy tűnik, hogy egyre csak fokozódik. A gyártók folyamatosan próbálnak költségeket csökkenteni, miközben az árak gyakran nőnek - mindezt a fogyasztók rovására. Ezért is fontos, hogy tudatos vásárlók legyünk, és ha lehetőségünk van rá, támogassuk a minőségi termékeket, akár kisebb gyártóktól vagy helyi termelőktől vásárolva. Az ilyen helyzetekről készült videók és beszélgetések is ezt a célt szolgálják - hogy ne vegyük észrevétlenül ezeket a változtatásokat. Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmet!
@@no-limits-no-filters lenne még egy észrevételem . Az is egy jól bevált szokás , hogy amikor az egyszer kétszer rontott termék bebukik , akkÓÓr ugyanaz a cég kitalál egy új terméket ami pontosan ugyanaz , ami a régi termék volt , csak új színekben és persze magasabb áron . Csalafinta faszkalapok dolgoznak a pénzcsinálás iparában . és nem kell leragadni a kajánál , a non-food termékeknél ugyanez megy . Kézi szerszámok gyengébb acélból . Csaptelepek vékonyabb öntvényből , műanyag cuccok sokkal vékonyabb és szarabb műanyagból . Kocsi alkatrészekbe a minőség mindig egy fokozattal gyengébb a gyárihoz képest - és fizethetsz bármennyit, úgyis szarabb. Mindenféle textílíák könnyebben torzulnak méretben , könnyebben megy a szín . Ha megfigyeled a cuccaid zömét 30 fokba lehet csak mosni . A dé-faktó standard 40 fok volt . Van pl. a telefonunk , a gorilla glass a lehető legvékonyabbra van csinálva. De ne essék féreértés, most is van minőség , jobb mint valaha , csak az nem sokkal drágább , hanem sokszor !
Persze hogy észre vettem. De már mióta...
Egy hangyányit egyoldalúnak éreztem a gyártók felé irányuló köszönetnyilvánításokat...
Megérdemlik minden hálánkat és nagyrabecsülésünket, szó se róla.
De ezt a gazdasági és jogi környezetet valakik, egy kicsit feljebb előállították, mi több generálják is.
Nekik nem jár legalább legalább ekkora hála és elismerés mindezért?!
Teljesen igazad van, ezért is írtam levelet a NÉBIH-nek, és várom a választ. Ha érkezik, természetesen bemutatom - mint ahogyan azt is, ha nem, mert ebben az esetben is lesznek gondolataim, amelyeknek hangot fogok adni. Eleve nem értem, hogy a nyilvános adatbázis miért csak 2 hónapig elérhető... de erről majd részletesen beszélek, amikor odaérünk.
Ráadásul sokan kommenteltek, akik ilyen helyeken dolgoznak, és érdekes dolgokat osztottak meg. Ezeket is összefoglalom majd abban a videóban, mert fontos, hogy minden oldal nézőpontját megismerjük. Pont az ilyen hozzászólásokból épül a csatorna, és amit te is írtál, azért külön köszönet!
Ez a videő sajnos ráhúzza a felelősséget a gyártókra és a boltokra, azokat rosszindulatú nyerészkedőknek beállítva.
Egyetlen észrevétel: Amennyiben inflációs környezetben történik a kiszerelés-csökkentés, az nem a profit emelésről, hanem a reálprofit szintentartásáról szól. Nem nyerészkedni akar rajta, csak kvázi ugyanazt a hasznot kitermelni áremelés nélkül, vagy ne adj Isten minimális áremeléssel.
Az inflációt nem az üzletek generálják az áremeléssel, sőt nem is a gyártók, az egy gazdasági folyamat, aminek hatására az árak nőnek, mert a pénz kevesebbet ér. Könnyű ráhúzni a felelősséget és rosszindulatúnak beállítani a közérteket vagy akár a gyártókat, de ez ennél sokkal bonyolultabb. A közért nem adhatja ugyanazon az áron a terméket, ha egyik napról a másikra drágábban kapja azt. A gyártó sem adhatja ugyanannyiért, ha az előállítási költségei nőnek. A szállítzmányozó cégek sem szállíthatnak változatlan áron, ha közben folyamatosan nőnek a szállító járművek fenntartási és üzemeltetési költségei.
Köszönöm az észrevételt és a részletes magyarázatot. Az infláció hatása valóban összetett, és az általad leírt mechanizmusok is fontos szerepet játszanak benne. Azonban úgy vélem, hogy ez a helyzet akkor sem korrekt a vásárlók szempontjából, és van néhány fontos pont, amit ki kell emelni:
Jelzés hiánya: Amikor egy termék kiszerelését csökkentik, ezt nem mindig tüntetik fel jól láthatóan a csomagoláson. Egy már meglévő termék esetében korrekt lenne, ha egyértelműen jeleznék, hogy a tartalom kevesebb lett, hogy a vásárló tisztában legyen a változással.
Nem csak az infláció mértéke: Sok esetben a termékek nem az infláció mértékével drágultak, hanem annak többszörösével. Ez már nem magyarázható pusztán a gazdasági folyamatokkal. Valóban vannak gyártók, akik indokolatlanul túlárazott termékeket kínálnak, majd a piaci nyomás hatására visszacsökkentik az áraikat. Ez is azt mutatja, hogy az árképzés gyakran nem kizárólag a költségeken alapul.
Minőség és tartalomcsökkenés: Az árak növekedése mellett sok esetben a termékek minősége és mennyisége is csökkent. Ez kettős veszteség a vásárlók számára, hiszen kevesebbért többet fizetnek, és gyakran még az élmény is silányabb.
Elfogadom, hogy az infláció és a gazdasági folyamatok összetettek, de az is tény, hogy a vásárlók nem mindig érzik magukat korrekten tájékoztatva vagy kezelve ebben a helyzetben. A termékspecifikus kommunikáció, átláthatóság, és vásárlók iránti tisztelet mind-mind hozzájárulhatna ahhoz, hogy ezek a változások kevésbé érezzék magukat "rosszindulatú" lépéseknek.
A túró annak idején ha jól tudom 600grammrol indult most tart 400nál. Amúgy meg én úgy állok hozzá hogy emeljenek inkább árat és a minőség maradjon de amelyik egyszer nagyon elszarja szó szerint pl:sajtos jalapenos lays chips egy fosadvány lett nincs egy értelmes magyar sör, minden szarabb szinte mint külföldön. De ezt a magyarok os csinálják tejjel pl. A Magyar termék 2'8as teje 600ft körül van literje és van több olyab tej is amin csak a szín meg a csomagolás más de ugyanaz minden összetevő szó szerint minden és ugyanaz gyártja/forgalmazza jelentős pénzbeli különséggel akár 2-300ft
Dani úr első ezen a nèven mehet a jó megèrdemelt fizetèsèrt a kasszához.
Köszi az infokat, nagyon hasznos video lett !
Nagyon szívesen! Szerintem sajnos bőven lesznek még hasonlók...
Jó reggelt kívánok.
Ez a folyamat már több mint két éve tart.
Felmerül a kérdés, hogy ilyenkor a NÉBISZ nevű gittegylet hol van, illetve van-e valamilyen érdekvédelem a fogyasztók mellett. Én még sajnos emlékszem azokra az időkre, amikor az ilyeneket becsukták árdrágítás miatt.
A Fidesz előtti időkben volt Fogyasztóvédelmi Hatóság, amelynek nem csak egyetértési jogköre volt.
De az vigasztaljon bennünket, hogy a Mellébeszélésügyi államtitkári jövedelemből lehet többet is vásárolni, a csomagolóanyagtöbblet meg belefér a kormány környezetvédelmi politikájába.
Ha már ötletet kérsz, legyen.
Azt is érdemes lenne valahol valakikkel hivatalosan megméretni, hogy a téli időszakban a vezetékes gáz miért és mennyivel gyengébb minőségű. A jól beállított konvektor sárga lánggal ég és a fogyasztásmérő óra majd leszáll a falról annyira pörög.
Kik és mennyivel lopják meg a családokat?
Dicséretes ötlet, hogy belevágtál ebbe a témakörbe, de félő hogy a kommentelésnél tovább nem jutunk vele.
@@sensible_person Jó reggelt! 🌞 Köszönjük a megjegyzést, teljesen igazad van, a kiszereléscsökkentés jelensége valóban nem újkeletű. 😊 Az 1/2024. (I. 9.) Korm. rendelet azonban csak idén januárban lépett életbe, és ez adta az ötletet, hogy most foglalkozzunk részletesen a témával.
A csatornánk pedig tényleg még nagyon fiatal - alig egy hónapja indítottuk, de annál lelkesebben gyártjuk a tartalmat. Ha van ötleted, miről beszéljünk még, szívesen vesszük! 😊
Nyílt rablás! Egyébként azzal is számolni kell, hogy mennyivel több csomagoló anyag kell ugyebár.... Menstsük meg a bolygót.... ?
Szerintem se Te se én, sem a bolygó nem számít nekik csak a profit...
Ekkora egységár növekedés indokolatlan. Látjátok már az országot bedöntő svájcifrankos hitelek működési alapját? Persze erre nem az extraprofitadó amegoldás. Én fixálnám az árakat, kizárólag a tényleges költségemelkedés arányában engedném a változtatást.
Szia! Nem csak a súlya csökenn a termékeknek, hanem a termékek összetevőjéből is a jó minőségű alapanygokat silany minőségü izfokozóra , meg nyesedék húsra , meg hasonló nyalankságokra cserélik le és a pofamkva tolják azzal a szöveggel hogy az új receptúra sokkal finomabb mint a régi .
Szia! Teljesen igazad van, sajnos ez is egyre gyakoribb jelenség. Nemcsak a termékek súlyából faragnak le, hanem az összetevők minőségén is spórolnak. A jó minőségű alapanyagokat olcsóbb, silányabb helyettesítőkkel, ízfokozókkal, nyesedék hússal vagy más hasonlókkal váltják ki, és még meg is próbálják eladni nekünk azzal a szöveggel, hogy az "új receptúra sokkal finomabb". Ez pedig sokszor felháborító, mert a végeredmény nemhogy nem jobb, hanem gyakran fogyaszthatatlan.
Ezért fontos, hogy beszéljünk erről, és tájékoztassuk egymást, hogy mire érdemes figyelni vásárláskor. Az ilyen kommentek és vélemények is sokat segítenek, úgyhogy köszönöm, hogy megosztottad!
ja , legalabb 10 eve .
Igen, sajnos ez a tendencia már legalább egy évtizede jelen van, és úgy tűnik, hogy egyre csak fokozódik. A gyártók folyamatosan próbálnak költségeket csökkenteni, miközben az árak gyakran nőnek - mindezt a fogyasztók rovására. Ezért is fontos, hogy tudatos vásárlók legyünk, és ha lehetőségünk van rá, támogassuk a minőségi termékeket, akár kisebb gyártóktól vagy helyi termelőktől vásárolva. Az ilyen helyzetekről készült videók és beszélgetések is ezt a célt szolgálják - hogy ne vegyük észrevétlenül ezeket a változtatásokat. Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmet!
@@no-limits-no-filters lenne még egy észrevételem .
Az is egy jól bevált szokás , hogy amikor az egyszer kétszer rontott termék bebukik , akkÓÓr ugyanaz a cég kitalál egy új terméket ami pontosan ugyanaz , ami a régi termék volt , csak új színekben és persze magasabb áron . Csalafinta faszkalapok dolgoznak a pénzcsinálás iparában .
és nem kell leragadni a kajánál , a non-food termékeknél ugyanez megy . Kézi szerszámok gyengébb acélból . Csaptelepek vékonyabb öntvényből , műanyag cuccok sokkal vékonyabb és szarabb műanyagból . Kocsi alkatrészekbe a minőség mindig egy fokozattal gyengébb a gyárihoz képest - és fizethetsz bármennyit, úgyis szarabb.
Mindenféle textílíák könnyebben torzulnak méretben , könnyebben megy a szín . Ha megfigyeled a cuccaid zömét 30 fokba lehet csak mosni . A dé-faktó standard 40 fok volt .
Van pl. a telefonunk , a gorilla glass a lehető legvékonyabbra van csinálva.
De ne essék féreértés, most is van minőség , jobb mint valaha , csak az nem sokkal drágább , hanem sokszor !
1 kiló krumpli,az 1 kiló krumpli.Nem változott.