Відмінність договорів: довічного утримання, спадкового договору, договору дарування...

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 15 ก.ย. 2024
  • #адвокат #іриналейко #договір
    👉Адвокат з сімейних та спадкових справ
    📍 - Розірвання шлюбу
    📍 - Складення шлюбного договору
    📍 - Розподіл майна
    📍 - Усиновлення
    ☎ (093) 007-44-05
    🌐 Наш сайт: prikhodko.com.ua​
    📲 Завантажуйте наш мобільний додаток: consultant.net.ua​
    ♻ Онлайн сервіс ⚖ юридичних та 🧮 бухгалтерських послуг!
    💥 Консультації спеціалістів від 149 грн!
    👉 На App Store: apple.co/33Y30nM​
    👉 На Google Play: bit.ly/2G4oLJX​
    🎯 Підписуйтесь на нас у соціальних мережах:
    / prikhodko_and_partners
    / prikhodkopartners
    __________________________________________________
    Через юридичну необізнаність жертвами шахраїв часто стають люди похилого віку та втрачають право власності на своє житло. І недобросовісні набувачі використовують для цього саме договір довічного утримання (або ще його називають догляд). Тому доцільно розібратись, що ж таке Договір довічного утримання і чим він відрізняється від спадкового договору та договору дарування ?
    Як правило, такий вид договору обирають особи, які потребують сторонньої допомоги, одинокі сімейні пари, сім’ї людей похилого віку з непрацездатними дітьми або дітьми з інвалідністю, люди похилого віку, позбавлені опіки та піклування близьких та інші з метою забезпечити собі утримання або догляд довічно.
    За договором довічного утримання одна сторона (відчужувач) передає іншій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов’язується забезпечувати відчужувача утриманням (або) доглядом довічно, тобто до його смерті.
    Відчужувач, має на меті отримання матеріального забезпечення, догляду та послуг, яких він потребує. Утримання може полягати як у матеріальному забезпеченні, так і у наданні догляду. Сторони вправі самостійно визначити в договорі розмір, обсяг та періодичність надання матеріального забезпечення, види і зміст догляду.
    Договір довічного утримання укладається у письмовій формі, підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.
    Право власності на майно, передане по договору довічного утримання виникає з моменту нотаріального посвідчення договору, а якщо договір підлягає державній реєстрації - з моменту такої реєстрації.
    Разом з тим, Право власності набувача за договором довічного утримання є обмеженим
    Тобто набувач не має права до смерті відчужувача продавати, дарувати, міняти, передавати в заставу або у власність іншій особі на підставі іншого правочину. Протягом життя відчужувача на майно, передане набувачеві за таким договором, не може бути звернене стягнення за зобов’язаннями набувача.
    Ще один нюанс - набувач зобов’язаний у разі смерті відчужувача поховати його, навіть якщо це не було передбачено договором довічного утримання.
    Чим договір довічного утримання відрізняється від спадкового договору?
    Договір довічного утримання за своєю юридичною природою подібний до спадкового договору, який також укладається між відчужувачем, що є власником майна та набувачем, на якого покладається обов’язок виконувати розпорядження відчужувача і який, у разі смерті останнього, набуває право власності на його майно. На майно, визначене у спадковому договорі, нотаріус, який посвідчив цей договір, накладає заборону відчуження.
    Відмінність спадкового договору від договору довічного утримання пов’язується з моментом набуття права власності. Якщо за договором довічного утримання право власності у набувача виникає з моменту посвідчення договору (у випадках, встановлених законодавством - з моменту державної реєстрації договору), то право власності за спадковим договором переходить до набувача тільки після смерті відчужувача. Набувач за цим договором, за життя відчужувача, має лише можливість придбання права на майно в майбутньому за умови виконання вимог, зазначених у договорі.
    Відмінність договору довічного утримання від договору дарування.
    Дуже часто юридично необізнані люди помиляються щодо правової природи договору дарування, взаємних прав та обов’язків, і укладаючи його, вважають такий правочин договором довічного утримання. І це улюблений інструмент в руках шахраїв.
    за договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов’язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.
    У випадку дарування нерухомого майна, договір дарування укладається у письмові формі, нотаріально посвідчується з наступною його державною реєстрацією.

ความคิดเห็น •