Kőműves szakmunkás létemre, pont mindig erre az irányelvekre alapoztam a tudásom! Próbálunk folyamatosan a műszaki ellenőrökkel jó összhangba dolgozni! Ha tudtam, hogy nekem van igazam mélyépítésben, vagy magasépítésbe, akkor próbáltam bebizonyítani neki, hogy igazam van! Igen, sokszor volt amikor elismerték, és megköszönték! De volt olyan is amikor meg kellet csinálni a hülyeséget, mire rá jött, hogy nem volt igaza! Elnézést kért legalább! Az hibázik aki dolgozik! Nagyon sok ilyen rendes emberrel dolgoztam mint ön! Innen is jó egészséget kívánok nékik, és önnek is erőt, egészséget kívánok a munkájához! Igenis mindent adjon bele a kókler szakik ellen!🤝👍
Nagyon korrekt, tisztességes válasz illetve reagalás volt Imi videójára + a kiegészítések. Imit is követem,hasonlóan tartalmas,hasznos videókat készít nem beszélve a munkáiról amik mintaértékűek ! Kedves Péter, Ön és az Imi féle "tanulmány videókra" nagy szükség van, rengeteg embernek segítenek ezekkel !
@TIBERIUS JEFFERSON T'J Gondolom,ha kb. annyira tele lennél megrendelésekkel mint Imi, Te sem "pepecselnél" egy hónapig egy házon... 10 vagy 20% lehulló anyag?? 🤣 ....és ahol vissza kell szedni az egész szigetelést a xar munka miatt, ami ráadásul mehet a kukába az jobb, mint a 20% lehulló anyag ???? 🙉
@@gyulahorvath6304 Segítek kicsit neked!32 év szakmai gyakorlattal talán megtehetem!A kapkodásnak a vége 90% ban a rossz minőséget tükrözi!Ahol egy szaki úgy kezdi a szigetelést,hogy minek vezetősín ott azért már gondok vannak!Vagy centis fogas vassal beágyazni a hálót teljes mértékben felesleges, anyag kidobás anyag pocsékolás és az anyagiakról nem is beszélek!A vezető sínnek pedig funkciója van nem játékból találták ki!És még sorolhatnám a hibákat és a rossz tanácsokat!Az,hogy van pár ember aki videókat tesz közzé, hogy megmutassa hogy ki ő,nem feltétlenül törvényszerű, hogy jó tanácsot ad,mint sok esetben ezekben a videókban is!Igazából sok mindenen lehetne vitatkozni,de felesleges!
Üdvözlöm. Nagyon örülök hogy, kitalálta ön ezt csatornát, mivel nagyon sokat lehet belőle tanulni. Én csak egy fusi ember vagyok, aki a saját kis házat maga újította fel. És sok segítség volt az ön, szakmai hozzáértése. Mégegyszer köszönöm.
Ugyan úgy igaza van Imrének mint neked is kedved Szaki Ellenőr (nem véletlenül írtam nagy betűvel). Eleinte én is mumusként tekintentettem az ellenőrökre, de már rájöttem hogy a legtöbbőtöknek ugyan az a célja mint nekem. (Szépet és jót építeni/felújítani) Együttműködve sokszor épp hogy megkönnyíti egy ellenőr a kivitelező munkáját és lehet is tanulni tőletek, szóval én örülök hogy vagytok. Örülök hogy minden oldalról megtalálható a neten videós tartalom így tanulhat a kivitelező, a szakmai ellenőr, de még a megrendelő is. Az hogy valaki egy ténylegesen okító könyvet reklámoz a saját felületén, ami könyv ráadásul a saját tulajdona, hát istenem az vesse rá az utolsó követ aki nem ezt tenné. Köszönöm minden tartalom fogyasztó nevében a munkátokat és további sok sikert kívánok!
Igen, az ellenőr egyfajta "villámhárítóként" is funkcionál, mert hozzá futnak be a megrendelői észrevételek, kételyek, és ő neki könnyebben elhiszik, amikor megmagyarázza, hogy a úgy jó, hiszen ők fogadták meg, és pont azért van ott, hogy őket képviselje.
Üdv Péter! Csak egy gondolat! Tapasztalatom szerint több okból hőszigeltetnek!Továbbá az 1 cm ragasztó vastagság 10 házból talán ha egynél alkalmazható !!!!!Teljesen más a valóság! Aki ezzel foglalkozik tudja nagyon jól hogy milyen amikor szarból kell várat épiteni. És ez vonatkozik mind a régi mind az új épitésű házakra!!Sokszor nincs lehetőség arra ami a nagykőnyvbe le van irva!!!!
Teljesen jó, hogy Imi megvette a könyvedet. Ebből látszik, hogy tényleg érdekli a szakmája és minden lehetőséget megragad, hogy tanuljon. (Nem esett bele abba a csapdába, hogy "30 éve ezt csinálom" szaki szlogenbe) 😁😁😁 Teljesen jó a reakció is, arra amit Imi fölvetett. Korrekt mind a kettőtök részéről a hozzáállás a másikhoz. Párbeszéd a fröcsögés helyett. Saját tapasztalatom: a kőművesünk 1.osztályú volt, a villanyszerelőnk is 1.osztályú volt, a burkolónk is 1.osztályú volt, a festőnk is 1.osztályú volt,a vízszerelőnk is 1.osztályú volt, na a gázosnál jól belefutottunk a kakiba. A stekker fölé húzta ki a merev gázvezeték csövét és ott volt a végződése. Senki nem akarta elhinni, hogy mi van. Kihívtuk a villanyszerelőt, hogy tegye arrébb a stekkert, mert a gázost soha többé nem engedjük be a házunkba. Szóval igen 10/1 kb az aránya a kóklerbe futásnak, de sajnos csak ez marad benne az emberekben.
Hozzászólásom elején leszögezem, Akinek nem inge, ne vegye magára! Az egyik, ha valaki a saját csatornáján a saját könyvét hirdeti, az miért baj? Akinek nem tetszik, az írjon egy könyvet és árulja. A bizalmi kérdést feszegetve, többször azt tapasztaltam, hogy (általánosságban) a fizikai állományban dolgozók sértődnek meg ezen. Ha valaki rendesen elvégzi a feladatát, teljesen mindegy hogy ellenőrzik, vagy sem, az jó. (Én is játszhattam volna a sértődöttet, hogy egy nyomástartó edény tervezése után a CE pecsét előtt miért kell a hatóságnak az összes rajzot és számítást leellenőrizni. Ha valami nem jó, a hőcserélő felrobban, vagy épület esetén a tartó, födém, álmennyezet leszakad. Tervezőként (célgép) jónak tartom az ellenőrzést, mert sok apró hiba előjön (furat méret, pozíció hiba, ütközések). Hogy ki mennyit kér, az függ a kereslettől is. Remélem nem úgy hasonlítgatták az óradíjakat, hogy egy ellenőr csak néz és beszél. Egy mérnök mögött nagyon sok tapasztalat, kognitív készség gyűlik össze, mely egy szakmunkás adott területen eltöltött idejével szintén arányos nő. A szakmunkások sem dolgoznak olcsón. Családon belül egy konyhafelújítás van folyamatban és tapasztalni a magas árakat. Bízom benne, hogy a keleteurópai hozzáállás szépen lassan kitisztul és egy igényesebb, tisztességesebb ország fele tartunk.
Üdv.Te is és Imi is etalon számomra. Most szigetelem a kis házikóm Imi videói alapján,persze nem vagyok kezdő,de sok infó tőle jó mire figyeljek. Sok viszont tőled,és ez az amire utaltál is,ha valaki sumákol akkor persze,hogy támad. Csináld tovább amit teszel!
Jó napot! Én vízvezetéket és fűtést szerelek! Rengeteg építkezésen jártam 17 év alatt... Én már egy építés vezetőnek is örültem volna sokszor, aki a kérdésemre válaszolt volna... Egy műszaki ellenőr meg csak emel egy ingatlan árán, mert az alapoktól látni kell, hogy minden úgy zajlik ahogy a szigetelési előírások meghatározzák, rétegrend stb... Alapoktól lehet igazán el....ni egy épületet... Csak lelkisen! Üdv: Viktor
Én mint fiatal szakember ha nevezhetem így magam, biztosan megveszem a könyvet. Továbbá nagyon tanulságosnak és hasznosnak tartom ezeket a tartalmak amiket készít, köszönöm /köszönjük, így tovább Rezsnyák úr ✌️😁
Kedves Péter! Én nagyon örülök, hogy ezek a videók közkincsé válhatnak, de annak még jobban örültem volna, ha annak idején az én lakásom építését is felügyelte volna egy "tökösebb" kivitelezői ellenőr. Jelenleg építőiparban dolgozom, de sajnos nap mint nap találkozom elfuserált munkákkal, és most nagyon óvatosan fogalmaztam, tehát én amellett az álláspont mellett állok, hogy bizony aki nem ért hozzá, az fogadjon fel bátran egy profi ellenőrt, és sok későbbi gondtól, bosszúságtól kíméli meg önmagát, esetlegesen még pereskedéstől is. Sok sikert és egészséget kívánok a további munkáidhoz!
Jo a videok, szeretema nezeset, az eljarasat. Bizalom alapja a szigoru ellenorzes. Erre jo a szakiellenor. Aki tul sokat dumal a bizalomrol az fog atbaszni a legjobban. Az bezony, inkabb feles hajtasu jozsikkal.
Én programozó vagyok, nálunk a műszaki ellenőrt tesztelőnek hívják. Én mindig kérem, hogy alaposabban teszteljenek, és nyugodtan próbáljanak kötöszködni, aztán majd megvitatjuk. Amíg ez jó szándékkal történik, addig csak az eredmény minőségét teszik jobbá, és nem érzem piszkálódásnak. Éppen tegnap tettem szóvá, hogy a tesztelés irányuljon jobban arra, amire nem én hívom fel a figyelmet, mert nem gondoltam rá, nem vettem észre.
Üdv.mindenkinek. Én inkább abban látom kivitelezőként a problémát, hogy már a tervezőasztalon megtörténik a legfőbb hiba, mégpedig a tervezők nagyon nagy része nem kérdezi meg a megrendelőt, hogy mennyi pénze van építkezni, vagy ha meg is kérdezi, nincs tisztájában az általa tervezett műszaki megoldások valós anyagi vonzatával. Emiatt az építész terv túllőve, feleslegesen bonyolult műszaki megoldásokkal érkezik a statikushoz, aki nyílván annak alapján tervez megint. Jó esetben mikor a kivitelezőhöz kerül a terv és kiderül hogy nem annyi az annyi akkor visszakerül a tervezőhöz egyszerűsítésre, de nyílván ez megint plussz pénz és idő. Rosszabb esetben elkezdik a munkát ami közben a műszaki ellenőr (ha van, egyébként sok megrendelő azért nem akar műszaki ellenőrt mert már az amúgy is túlfeszített költségvetése nem bírja el.és lehet később pont emiatt még több baj lesz) megint csak ragaszkodik a tervben levő anyagokhoz, megoldásokhoz. Ezekkel csak az a baj, mindig a megrendelő szív mert ő fizet(vagy a kivitelezőnek nem fizetnek) Nagyon sok mindent többféleképpen meg lehet oldani, a végeredményen vagy funkción nem változtat de nem mindegy mennyibe kerül. A probléma ott tetőződik amikor menetközben el kezdenek spórolni hogy mentsék a menthetőt, csak hogy ilyenkor ez már sokszor a minőség róvására megy, vagy pedig a megrendelő elköltötte az összes pénzét a feleslegesen túlbonyolított szerkezetre, nem marad pénze befejezni vagy csak silány anyagokkal azokat a részeket amiket egyébként egész életében nézni fog. Ha ez a dolog az elején tisztázva lenne, sok embernek me lehetne spórolni egy életre szóló keserűséget, mert ha már egyszer elkezdre akkor nincs visszaút, VALAHOGYAN be kell fejezni
Sziasztok!Abszolut egyetértek a Szaki szavaival!java rèszt mi is homlokzati hőszigetelést csinálunk ès sajnos mi is sokszor belefutunk szerkezeti problèmákba, amit meg kell oldani.normál bèrezèsbe nem fèr bele ezèrt rá van kèrve az alap árra! Gratulálok a csatornához hasznos ès megszívlelendő tèmák vannak!sok bajt ès problèmát meg lehet előzni! RESPECT!
Itt jegyezném meg, nem játék pénzekért mennek ezek a munkák n+1 millió anyagköltség. Minden vállalkozó teljes összeget kér el a munkáért. Annál bosszantóbb nincs amikor minőségi anyagok el vannak baszva és mehet a szemétbe az egész, majd dupla költség és végtelen bosszankodás a történet vége. Tehát ha én rendes árat fizetek akkor szerintem teljesen jogos az az elvárás, hogy rendes munka legyen elvégezve.
Itt meg megjegyeznék pár dolgot, ami a valóságba megy! Öcsém is építési vállalkozó. Precíz szép munkát végez. Látja hogy milyen kontármunkákat végeznek egyesek. Amit észrevett az elmúlt időkben főleg. Az építtető több vállalkozót is kihív, árajánlat adásra. Olcsóbb nyeri a munkát legtöbb esetben, függetlenül attól, hogy mi várható ilyen munkától. Van olyan eset is, ahol elkezd egy legalább négynapos munkát. A tulaj megkérdi meddig fog tartani? Reméli két napba belefér. Két nap alatt össze lehet gányolni, de ha jó munkát akar kell hozzá a négy nap az anyagok kötése miatt is. A megbeszélt ár azonos azért a munkáért, viszont a kivett szabadság jobban kell a Wellnessre. 😂
Egyrészt magam is gratulálok a csatornához. Külföldön (Anglia) kötelező a műszaki ellenőr igénybe vétele. Egy kutyaólat se lehet nélküle építeni! Pont azért, mert az építtető nem szakember kivitelező meg azt mond neki amit akar. Az építkezés meg rohadtul drága!
Üdv! Jelen vagyok :) azóta megkaptuk a szakértői véleményt, ami igen jól bemutatja ki és mi a szőrszál-hasogató, úgyhogy lehet a SzakiEllenőrrel ezt is átbeszéljük kamerák előtt.
A bizalomnak nagyban jót tesz, ha a kivitelező írásban vállalja a munkáját, a megrendelő pedig a fedezetet és korrekt kifizetést.így van ez jól, ha ez nincs meg akkor jön a bizonytalanság-bizalmatlanság
Ha egy vállalkozó elzárkózik a műszaki ellenőrzéstől, akkor az valamilyen sumáksággal vállalkozik, így nem szabad vele szerződést kötni. Sajnos a saját, más területeről szóló tapaszatlatom ezt támasztaja alá. Gondolom ez igaz az építészetre is. Másik eset volt, amikor egy sertésistálló felújítására került sor és a technológiai tervet én készítettem el. Mivel tanultam építészetet az egyetemen és a családomban négy építész is van, így azt a kellő gondossággal rajzoltam meg, így a kivitelező azt nyilatkozta, hogy az alapján simán el tudja végezni a felújítást. Természetesen egy műszaki ellenőrzést végző cég felügyelte a munkát. Amikor elkészült a rekonstrukció a legnagyobb megelégedésre, és az egy éves próbaüzem is kiválóan teljesült, a beruházásban érintett cég pézügyi vezetője azzal vádolt meg, hogy nem lévén építész hogyan mertem én terveket készíteni a beruházáshoz, ezért el akart marasztaltatni, mivel nem szakképzett emberként mertem jó munkát végezni. Hosszan kellett magyaráznom, hogy a kiviteli tervek és a technológiai tervek között mekkora a különbség, és az, hogy én igényesebb munkát adtam a kivitelező kezébe, ami alapján el tudta végezni kiviteli terv nélkül is a munkát az nem büntetendő, hanem inkább elismerendő. Csak azért meséltem el az esetet, mert ha valaki bele akar kötni valamibe, akkor arra számtalan lehetőség van, de a te és a hozzád hasonló műszaki ellenőrök munkája bizony nem nélkülözhetők. Még abban az esetben sem, ha esetleg nincsenek tisztában az alkalmazott technológia követelményeivel sem .Erről is tudnék mesélni, de így is sokat beszéltem.
Az építőanyagok árai egyre magasabbak. Aki szakértelem nélkül drága anyagokon gyakorlatozik azt ugyan miért kellene egy megrendelőnek elfogadni? Nyilvánvaló, hogy ha egy anyag drágább akkor annak az alkalmazását, használatát is még inkább körbe kell rakni garanciákkal. Baromira megértem aki ezt a műszaki ellenőrben látja. Mert kiben lássa?
A szerződés nemcsak a megrendelői oldalt de a vállalkozói oldalt is védi a legnagyobb jóindulat esetén is amennyiben nincs írásos szerződés könnyen előfordulhat hogy egyik vagy másik fél nem jól emlékszik valamire és onnantól kezdve már vitatkozás van a bizalomnak pedig máris vége onnantól (ezt Csak halkan jegyzem meg Tisztelt Tóth Péter úrnak mert amikor valamelyik fél rosszul emlékszik valamire onnantól százezrekről vagy milliókról is lehet szó anyagát és/vagy munkadíj különbözet tekintetében). A szerződés aláírása csak annak jelent gondot aki tudja hogy ügyeskedni csalni becsapni akarja a másikat legyen ez akár a megrendelő oldalról vagy a kivitelezői oldalról.
1998 óta dolgozom az kivitelezésben építésvezetőként. A kapcsolat a műszaki ellenőrrel általában a szokásos forgatókönyv alapján zajlik: A műszaki ellenőr először mindent vizsgál, mér, ellenőriz, éppen csak testüreg motozást nem tart. Ez a kötözködős időszak. Majd amikor látja, hogy nem átverésre játszunk, kialakul egy korrekt munka kapcsolat. Ő észrevételez olyan dolgokat, amit mi nem vettünk észre, illetve mi is fordulhatunk hozzá ha műszaki problémánk akad. Eddig egyetlen esettel találkoztam ahol az építtető és a műszaki ellenőr a generál kivitelező kivéreztetésére játszott, de ez egy kivételes horror történet volt.
Lenne egy kérdésem, amit nem tudok a neten megtalálni: Mit lehet tenni, ha a stablon lécek a meleg hatására elkezdenek kopogni-pattogni? Ilyenkor a csavar csinálja vagy a fa? Tegyek a lécek közé vékony sziloplaszt csíkot, vagy a lécek alá kellene tenni? Teljesen tanácstalan vagyok, és ha meglehetne szüntetni vagy csökkenteni a mennyiségét a kopogásoknak az jó lenne.
Ha projekt/komplex munka van, akkor én mint kivitelező is örülök, ha van egy független szakértő/ellenőr/felülvizsgáló, aki rámondja az áldást. Egyet kérek, mondja el a játékszabályokat. Mert lehet pl a csavar fejeket egy irányba állítani, meg nyomatékra húzni, de a kettő nem fog menni. Mindkettőt ugyan akkora munka megcsinálni, de utólag ne változzon. A másik a bizalmi viszony. Ha a kötődrót belehullott a vasalásba és az ellenőr este hatkor észrevételezi, akkor higgye el, ha azt mondja a kivitelező, hogy másnap reggeli öntésig ki lesz mágnesezve, a kivitelező pedig ezzel a bizalommal ne éljen vissza, és tényleg végezze el. Betyár becsület. A konkrét görbe fal esetében, én mint megrendelő szeretetném tudni, mik az elfogadott lehetőségek/irányelvek/szabványok, és annak az árát. Utána én, mint megrendelő majd eldöntöm, hogy megéri-e. A jóvanazúgy, így szoktuk, senkinemnézi, majdeltakarja úgyis válaszokat nem tudom elfogadni.
Nagyon jo video.Hat mit is irhatnek ? Nagy megtisztelteses lenne szamunkra ha on felugyelne a hazunk epiteset .A kovetkezo megjegyzes hogy on ismer olyan kivitelezoket akivel on is szivesen dolgozik ez egy megrendelonek 100 /100 os garancia.Koszonjuk a videot Isten aldja ont es a tisztes ipert.
Kedves Péter! A falazásnál és a betonozási munkáknál, a vízszintes, függőleges és a geometriai pontosság tekintetében milyen irányelveket kell követni, és lehet számonkérni? Nem találok erre vonatkozóan hasonló irányelveket mint a MÉVSZ. A falazóanyagok gyártóinak sincs a kvitelezési és tervezési útmutatóban erre vonatkozó adat. Köszönöm!
Tisztelt Imre! Azon első brigád tagja voltam akik anno a 43-as állami építőipari vállalatnál elkezdtük ezt a technológiát alkalmazni. Mi annó nem tipliztünk, csak ragasztottunk Békásmegyeren a panelek földszintjén. Ez nem tegnap volt és azóta is fent vannak hiba nélkül!! Azt kell mondjam Imrének van igaza, ugyanis egy gyártónak kukkja sincs arról, hogy kell ezt a valóságban megcsinálni!! Ők valószínűleg a maguk védelmében találták ki a kézikönyvet! Nagyon kérem ne nevezzen "gyalogbékának" dolgos szakembereket, ő sem mondta önre, hogy aki nem tudja csinálni az ellenőrzi, igaz? Az ön ítélkezése felháborító és gusztustalan, kérem kérjen elnézést!!
Mindenképp kell müszaki ellenőr. Minél szígorubb annál jobb. Egyszerüen az építőipar minősége olyan szinten vissza esett hogy minősíthetetlen. 70% kokler , tákoló .
Üdv szaki! Figyelemmel követem a te csatornádat,és Sebestyén Imiét is. (jelen esetben mindkettőtöknek igazat lehet adni) Halván azt, hogy egymást is követitek,számomra azt feltételezi, (általatok elmondva is)hogy elismeritek egymás munkáját.Jutott most eszembe,hogy nem lehetne általatok követett, és elismert szakikat, kivitelezöket megemliteni, akiket érdemes követni, egy épittetőnek,egy átlagembernek? Most hallom, hogy kötözködsz. Szerintem, tedd is ezt. Ha valaki házat épittet, az egy életre szól. Az legyen rendesen megcsinálva, ne taknyolva.Azt tudjuk, hogy ez pénzbe kerül. eddig is pénzbe került, ezután is ez fog történni.Nem tudom, miért fáj az, ha egy mestertől meg van követelve a minőség?
Ok, de láttad Imre videoját? Egy olyan háznál amelyet Imre bemutatott nem lehet a tökéletesre törekedni, mert a tulajnak sok esetben nincs rá pénze, nem tudja kifizetni. Én megértem ezt is
@@imrekoreny9355 Láttam azt a falat. az borzalmas. Ha lenne azért pénzem szigetelni, azért kiszoritanék pénzt egy köművesre, aki kihozná a falat egyenesre.
Igen, az lenne a korrekt megoldás, de a ház állapotából inkább arra gondolok, hogy nincsenek abban az anyagi helyzetben. Az ilyen házaknál az egyik hiba hozza elő a másikat. Egy ismerősömnél tetőcsere lett volna egy kádárkockán, de amikor lebontották a tetőt akkor derült ki hogy nem jó a koszorú. Lebontották. Ekkor előjött hogy nem jó az alatta lévő falazat. Az egész házat kb ablakpárkány magasságig bontották és onnan lehetett építkezni. Gondolhatod mennyibe került…
17:05 A bizalomról pár szóban a saját tapasztalatomat megosztom. 6 évvel ezelőtt még a kezdeti stádiumban lévő építkezéskor már lefoglaltuk az ingatlan a generál kivitelezőnél és gyakorlatilag így lehetőségünk volt némiképpen a belső falakat tologatni, átrendezni. Anno elkértek 50 ezer forintot a terv módosításra... aztán kiderült, hogy az én általam megszerkesztett rajz alapján húzták fel az emeleti falakat. Aztán nyár végén már állt az épület és berakták a nyílászárókat és utána nekiláttak belül vakolni... aminek következtében faszán befülledt az egész épület... frankón folyt a víz az ablakok belső felületén... Vízszereléskor elcseszték a lenti fürdőt... mert a külső fal felé rakták a zuhany összefolyót aminek következtében folyamatosan penészes az a sarok... A kábletévé földvezeték védöcsövét nekem kellett megvennem, mert a szerződésben nyakatekert megfogalmazással az állt, hogy a ház falain belül építik ki a kábelhálózatot... ráadásul a házból kijövő kábelvezetéket úgy megtörték, hogy ha a későbbiekben esetleg cserélni kell akkor csak térkő és a fél udvar bontásával tudom megoldani... és még egy apróság... mivel a telekhatáron kívüli szerelőaknából bejövő KPE csőcsonkot anno a kapubejáró közepére húzták be a kivitelező is csak odáig húzta a kábelt... aminek az lett a vége, hogy a földszint alatt van megtoldva a jelkábel. :( De hogy ez ne legyen elég... mivel jött az ősz... gyorsan leszínezték az egész épületet... és mivel belecsúsztak a fagyokba így az elmúlt években szépen lassan pereg le a lábazatról az anyag. A belső térben lévő vakolás egy hányadék volt... még úgy is, hogy nem értek hozzá... amire azt a választ kaptuk, hogy majd a festő megoldja... A mennyezetre tett gipszkartonok között olyan rés volt, hogy a hővisszaverő fóliát is simán láttam... A garázskaput nem jól szerelték fel... és vagy egy ujjnyi hézag van azóta is az egyik oldalon... a felső sínt 4 csavar tartja a végén... aminek az a következménye, hogy amikor felfut az összes lap láthatóan megereszkedik az egész szerkezet... :( úgyhogy amikor időm engedi ezt is megoldom... A nappaliban lévő dupla szárnyú ajtó felső része nem zár jól és süvít be a szél... stb... stb... Sajnos nálunk nem volt csak papíron építésvezető, ellenőr... Abban bízunk csak, hogy a tetőszerkezet a betonfödém és a tégla még vagy száz évig bírja majd. Ha írnék könyvet én is reklámoznám a saját csatornámon. Mellesleg elolvastam Péter könyvét és sok hasznos információt találtam. Köszönöm, hogy megírta. További jó munkát kívánok mindenkinek!
Így van, bizalomból még nem lesz jó a ház, ahhoz a kivitelező maximalizmusa is kell. Általában úgy van, hogy a megrendelő bizalmat fektet a kivitelezőbe, aki(k) esténként vissza is élnek vele. Ezt a szemléletet szünteti meg a műszaki ellenőr jelenléte és kerülhető el a sok gányolás.
Kiegészítenélek Péter hátha nem haragszól meg. Vakólás és hézagolás mellett meg kell említeni hogy lehet inyektálni, habot, vagy vakoló anyagot is. Amivel áthidalhatóak a hatalmas legrések. Amúgy meg ha nem érti meg a megrendelő! Ahogy mondtad nem kell elvállalni.
Hát persze, hogy a Megrendelő érdekét képviseli az Ellenőr, és ha úgy tetszik, a Kivitelezővel szemben. Ez alap. Mint ahogy az is, hogy amennyiben a kivitelező szakszerű munkát végez, akkor nem lesz problémája a Műszaki Ellenőrrel. A megrendelő ugyanis nem szakember, ezért műszaki kérdésekben nem kompetens a kivitelezővel szemben, vagyis Műszaki Ellenőr nélkül azt sóznának rá a kivitelezők, akár jóindulatú hozzánemértésből, :) amit csak akarnak.
Kedves Péter! Az Ön és Imre csatornáját is követem. Alapvetően azt gondolná az "egyszerű" építtető, hogy a kivitelező és a műszaki ellenőr két különböző oldalon áll. Ez persze nem igaz... Én magam kivitelező vagyok (villanyszerelő). De van némi rálátásom a tervezői oldalra is (testvérem építészmérnök). Álszerénység lenne azt állítanom, hogy gagyi kivitelező vagyok. Mind a megrendelőim, mind a műszaki ellenőrök, mind a Felelős műszaki vezetőm elégedettek a munkámmal. A megrendelők is nagyon nagy többségben elégedettek a kivitelezéseimmel. Ugyanakkor felhívnám egy dologra a figyelmét: Úgy ahogy a kivitelezőkben, úgy a Műszaki ellenőrökben is sok a kontár. Az én tapasztalatom az, hogy a műszaki ellenőrök legalább 60%-a az aláírását árulja. Én igyekszem mindig a legjobb kivitelezést ajánlani a megrendelőnek, de előfordult olyan is, amikor a műszaki ellenőrt kellett meggyőznöm arról, hogy pl a túlfeszültség levezető bizony kell a hálózatba. Szóval eléggé naivitás azt állítani, hogy fogadjanak az emberek műszaki ellenőrt és onnantól minden rendben lesz. Ahogy a kivitelezőkben sok a kontár, úgy a műszaki ellenőrökben is sok a "leszarom" típus. Tehát ha ezt átgondoljuk, akkor az egyszerű megrendelő ugyanúgy patt helyzetben van. Kell keresnie egy épeszű normális műszaki ellenőrt és persze kivitelezőket is. De a laikus hogyan dönti el, hogy az adott műszaki ellenőr tényleg jó szakember-e? Az én véleményem az, hogy műszaki ellenőr kell, de olyan, aki normális. És persze rendes kivitelezők is kellenek. Ha ez a kettő együtt áll, akkor jó házak fognak épülni, megújulni. Ha mindkét fél normális (kivitelező, műszaki ellenőr), akkor nincs is kommunikációs probléma. Azonban az építőipar számára nem a műszaki ellenőr a megoldás, hanem az, ha kikopnak végre a kontár kivitelezők és műszaki ellenőrök. Ehhez viszont az kell, hogy az embereknek legyen pénze a rendes szakemberekre, illetve legyen önmagukban annyi igény és tudás, hogy legalább annyira tájékozottak legyenek, hogy ki tudják választani a megfelelő embereket, akik nekik dolgoznak. Amíg vannak olyan emberek/családok, akiknek vagy a tudása vagy az anyagi lehetőségei (vagy akár mind a kettő együtt) nem engedik meg, hogy tisztes emberek kivitelezzék a házukat, addig nem fog megoldódni a kókányolás problémája. Félreértés ne essék, nem akarok lehülyézni senkit. De tudomásul kell venni, hogy oda jutottunk a sok kókler miatt, hogy manapság már nem engedhetjük meg magunknak, hogy úgy hívjunk ácsot, festőt, kőművest, hogy ne járjunk utána az adott szakmának. Ha festetni akarunk, akkor utána kell járni, hogy mennyi a díja a festésnek négyzetméterenként. Meg kell nézni pár jó-nevű csatornán egy-egy youtube videót, hogy az alapokkal tisztában legyünk. Aztán "ügyes" kérdéseket kell feltenni a kivitelezőnek, hogy lássuk mennyire ért a szakmájához. Ezekből el lehet dönteni, hogy az adott mester valóban jól végzi-e a dolgát. A mai építőiparban a megrendelők vállán nyugszik a legnagyobb teher, hiszen mindenbe egy kicsit bele kell tanulniuk és úgy kell meghozni a legjobb döntést. Aki meg úgy szerződik szakemberrel, hogy "hát ő szaki, biztos tudja", az meg is érdemli a sorsát...
Mi úgy vagyunk a megrendelőkkel, hogy a 0. Percben tisztázzuk, hogy csak az hibázik aki dolgozik, de a kivitelező érezze a sajátjának amit csinál. Ha nem lelem örömöm a munkámban akkor váltok. Az a jó üzlet amikor a végén mindenki jó kedvű
tisztelt ellenőr úr.Köszönöm hogy végre valaki elmondta,,hogy fölösleges minden ilyen szigetelés,mert mi a különbség az 1 cm ragasztó,vakolat,vagy tégla között hőközlés szempontjából?Tudom a válaszát,előre is köszönöm
Az 1 centire a magyarázat: kiszellőzés. Ha nagy a rés a tábla alatt (adott szabad keresztmetszet felett jön létre), ott a meleg levegő ki tud áramlani elég nagy mennyiségben oldalra. Ha ez nem egy pár tenyérnyi folt, akkor ezzel hőveszteség jön létre. Ezért van az előírás. Azaz a homorúságot nem kell miliméterre kitölteni, elég csak a légáramlást megakasztó aláragasztást készíteni. Ahogy mondtad is. Ha ide tudnám rajzolni, egyből megértenéd miről van szó: A falnál felfelé, a szigetelésnél lefelé áramlás jön létre, de ehhez értelemszerűen kell egy jelentős rés. Lesz egy függőleges hőfokgradiens a fal belsejében. Amúgy nagyon tetszik a jó mérnöki hozzáállásod.
@@janosbartucz7632 És akkor itt jön be az hogy miért pont-perem ragasztással kéne dolgozni, de a magyar vállalkozó valamiért mindig pogácsázik. Amikor meg szólsz neki akkor pofákat vág meg elkezd hepciáskodni.
@@janosbartucz7632 A tábla alatti konvektív hővezetés akkor is káros ha "nem ereszt". Ha ide tudnám skiccelni, egyből megértenéd miért. Hőkamerán jól látszik hogy meleg és hideg foltok alakulnak ki a falon az üreg alatt és felett.
Èn kèrtem ès egy nagyon korrekt ajànlatot kaptam. Rèszletes, èrthető, anyagilag korrekt ajànlat, ahol eldönthetem, hogy az èn pènztàlcàmba mi fèr bele. Nagyon rèszletesen le lett írva mi mibe kerül illetve hogy mi a mindenkèppen ajànlott, mi az, amit nem muszàj csak ajànlott kèrni ès így pontosan tudom, hogy mennyibe fog kerülni a kèrt munka.
Nem lesz drágább. A sz..ar munka árát ugyan úgy kérik el, mint az elsű osztályú árát. Ha a kivitelező tudja, hogy kontrolálják a munkáját, jobban ügyel a munkájára, kevesebb az elbaltázott anyag, ráadásul nem akarják átverni a laikus Pistabácsit, Rozi nénit.
1 cm több ragasztó vastagság nem lehet ezt értem és jogos lehet, ez üzemel is új szép falnál. De mit tegyek ha régi házat szigetelek nikecel táblákkal kívülröl , és a függö nagyon vacak? Valahol olyan különbség van a lábazat és tető közelében a kezem befér szó szerint. Akkor jó lenne alá dolgozni mielőtt elkezdek szigetelni , függőhöz bevinni a falat? Vagy a nikecel táblákat rakjam úgy fel nagy jábol kövessem a fal síkját, csak ne legyen nagy légrés?
Én nagyjából követtem a falat, persze saját házon, kicsit csaltam, de 3-4 centi / 2,5m függőlegest nem tudsz olcsón és jól visszacsalni. Szerintem inkább legyen műszakilag jó, mint esztétikailag, majd kevesebbet tologatom a falon a vízmértéket. Sajnos nagyon sok régebbi "kalákaház" három dolgot nélkülöz: derékszög, függőleges. sík felület. Ha elvállalsz egy munkát, szerintem úgy korrekt, hogy elmondod a megbízónak, hogy itt bizony olyan korábbi hibák vannak, amit csak így vagy úgy tudsz javítani, vagy nem tudsz javítani az általa tervezett költségek mellett.
@@elsorichard régi hàzaknàl igen követni kellene a fal sikjàt igaz jól gondoltam. Ki fizetné meg hogy függőbe hozom . Egyszerű megrendelő többnyire a régi hàz tulajdonos. Legyen jó technikai szempontból, azt meg elmondod neki eleve nem függő a fal. Ja van sok fal alul 1cm oké, de felűl ha tartanàm a függőt màr lenne 3-6 cm is.
Hello csak egy rovid kerdes, hogyha valaki akar epiteni Magyarorszagon egy uj hazat vagy pl. hozzatodani epulethez kell engedelyt kerni az allamtol vagy csak lehet nekikezdeni epiteni engedely nelkul?
Hali , kedves Péter nem a füzetlapok síkjában ,hanem a hozzávaló mondani valójának a ragaszkodásában van a valósághoz , volt némi hozzászólás szerintem Imre által, ez nem fricska más a füzetben a vinkli derékszög mint a valóság szerű a többi dologba nem szeretnék bele szólni ,jó munkát , bár lenne még több ilyen mint te ,meg Imre.
Nem a személyes viszonyok a fontosak,hanem a létesítmény. Az építmény szakmailag helyes megvalósítása évtizedekre meghatározó körülmény és ez nem vethető össze a pillanatnyi érdekekkel. Ezt néha még a megrendelő sem látja át és szakmaiatlan,gyors megoldást erőltet amiről a mester meggyőzte. Kell a józan kontroll.
Veszek bármit. Egy cég elad valamit. Van hozzá leírás. Ha nem tartom be nincs gari. Tök egyszerű. Nem azért invesztált bele bárki bármennyit a termékébe, hogy egy pörgő rúgós megmondja mi a jobb. Viszont! Egy pörgő rúgós aki 20 éve nyomja ugyanazt a terméket már a cégnek is jelezhet ha valami nem stimmel vagy valamit változtatni kellene, hogy jobb legyen. Egy ellenőr dolga pedig más nem is lehet, hogy betűnként számonkérje a leírást. Aztán egy 40 éve ellenőrt a 20 éve pörgő rúgós is meg tudja győzni, hogy néha a protokolltól való eltérés bizonyos esetekben célravezető dolog. Egy a lényeg: a cél a legjobb minőség legyen.
A javasolt 1cm a ragasztó kötési szilárdsága miatt van. Ha vastagabb rétegben megy zsugorodhat, mivel összeesik. Glett anyagoknál is megvan adva, hogy egy rétegbe mekkora vastagságot lehet maximum felvinni. Ez felett zsugorodik repedezik, lassabban köt és szárad. A ragasztó szigetelésnél inkább csak távtartás szerepét adja. Minden esetben át kell dűbelezni. Volt már példa arra, hogy egy egész készre színezett falszigetelés később elvált a faltól.
A saját véleményem, hogy Imrének és Önnek is igaza van bizonyos dolgokban. Ha rossz az alapfelület akkor nem biztos, hogy el kell vállalni egy munkát. Ez igaz, de ettől még nem lesz megcsinálva az a meló. A tulaj meg hoppon marad vagy meg sikerül csináltatnia egy kóklerrel, amivel mégrosszabbul jár. Ha alápapucsozok akkor a saját munkám értéke nem lesz kifizetve. Mindannyian tudjuk mekkora macera ez. Az egyetlen járható középút ha nem ragaszkodunk a függőlegeshez egy ilyen falnál. A megrendelőnek is kész lesz a munka, a kivitelező is tud kompromisszumos munkát végezni amivel nem szivatja magát. A szigetelés is ellátja a feladatát attól, hogy nem függőleges teljesen.
Üdvözlöm, 40 év asztalosként dolgoztam, és ha rajtam múlna, kötelezővé tenném minden épitkezéshez a szakellenőr rendszeres megjelenését,amit az épitési naplóba is vezetni kellene.Fokozott figyelmet kellene forditani a kőmüvesek munkájára,mert aző munkájukon múlik a leg több a költségek szempontjábol...
Nem csak ellenőr , építés vezető is kellene egy sok 10, akár 100 milliós ház építésénél! Aki tudja a sorrendeket , és megszervezi, levezényli a munkafolyamatokat! Az építkezések &0%-án, csak kapkodás, szervezetlenség van! Nem egyszer lett a készre festett lakás 2 nap múlva szétvésve! Az ilyen szervezetlenségek miatt van sok vállakozó akár 5-6 munkába egyszerre! Amikor meg 4 helyen kell ott leni , és teljesíteni, akkor tuti 3 csak felébe , harmadába készül el!
Jó a videó, de azért megjegyezném ,hogy akik a kézikönyvet(12 cég) hitelesítették és ezt tartják a mérvadónak, azoknak először a saját házuk táján kéne körül nézniük!!! Olyan anyagokat gyártanak (hőszigetelő táblák, polisztirol ragasztók, stb.), amik szinte egytől-egyig nem első osztályú minőségűek. De elvárják, hogy a kivitelező 1.osztályú munkát végezzen.
Kedves Péter! A legnagyobb probléma talán az, hogy a bizalmat Kb 3 perc alatt sikerül szerte foszlatni. Igazából jó esetben ennek úgy kellene működni, hogy a kivitelező és a műszaki ellenőr között egy folyamatos kommunikáció kellene legyen. Sűrűn elő fordulnak váratlan helyzetek melyek kreatív megoldásokat kívánnak. Ilyenkor egy tapasztalt műszaki ellenőr bizony sokat tud segíteni. Le kell szokni arról, hogy el tüntetik a nem megfelelő kivitelezés nyomait és jó lesz az úgy mert mire ki derül a cég már úgy sincs sehol. Gondolom mindenki ismeri ezt. Kell és szükséges a műszaki ellenőr mert a megrendelő nem közepes vagy éppen elégséges munkát vár el a pénzért, hanem jó biztonságos és időtálló kivitelezést úgy ahogy abban meg egyeztek. Csak így tovább ha valaki irigy a nohaura és arra a hozzáadott értékre amit egy ilyen munkával el lehet érni, adott a lehetőség mindenkinek tanulni és akkor lehet majd olyan összegű tisztelet díjat kérni. Még utoljára annyit, hogy ha az ember bele gondol abba, hogy egy hibás kivitelezés után adott esetben mennyi idő energia és anyagi ráfordítással jár a hiba javításának esetleges ki kényszerítése jogi törvényes keretek között akkor a műszaki vezetés díja gyakorlatilag elhanyagolható tétel. Bocs mindenkitől ez az én magán véleményem úgy, hogy gyakorlatilag napi szinten futok bele a kontár megoldások által okozott problémákba és azok megoldásának feladatába
Magyarországon mindenki szeret a másik zsebében turkálni. Nem is értem?! Kinek mi köze van ahhoz, hogy kinek mennyi a díja, ki milyen jutalékért dolgozik. Ha nekem megéri, elfogadom, ha nem, akkor nem - amit szintén nem kell megindokolni.
Volt egy munkánk, igaz nem építőmesteri feladat, hanem villanyszerelés. A műszaki ellenőr nem szakági volt. Eleve úgy ültünk le a végelszámolásnál hogy a tulajdonossal egyeztetve ők ennyivel kevesebbet gondoltak fizetni. Belemegyek e mert ha nem akkor keresnek hibát. A műszaki ellenőr nagyon nagy kivétellel mind csak a tulajdonost vagy beruházót védi. Nagyon sok rosszindulatú műszaki ellenőrrel volt már sajnos dolgunk, bár az utóbbi időben egy kettő azért kivétel is van.
nagyon jók a videók, informatívak és laikus számára is érthetőek, de ez a videó most időpocsékolás volt, fölösleges válaszolni az említett kommentelőnek, mert ő 101% egy olyan vállalkozó, aki vígan élt a megrendelők megvezetéséből mindaddig, amég valaki megelégelte és műszaki ellenőrt fogadott, így aztán kiderült milyen "munkát" végzett drága pénzen, ezért most így akar bosszút állni az ellenőri szakmán, meg gondolom minden építőipari szakin, aki értéket közvetít az interneten. a felolvasott kommentekből süt, hogy átverésekből él(t), ezért izzadtságszagúan ismételgeti a bizalmat és fázik mindentől, ami kicsit is a megrendelőt védi... további jó munkát és még sok érdekes szakmai tartalmat kívánok!
Szerintem az 1cm-nek anyagtechnológiai oka van, mint a hidegburkolatnál sem lehet vastagon kenni a ragasztót, meg az aljzatkiegyenlítőt sem lehet túl vastagon használni.
Sajnos nálam az a bizonyos 1cm sok helyen 5-7cm a falfüggőség hiánya és a szigetelő kontársága miatt. Az meg hogy pont peremmel kellett volna csinálni... hagyjuk. Rossz tanulópénzt fizettem a nálam dolgozó "szakival". Sajnos én jobban vágtam az elméletet mint ő maga, pedig csak utánanéztem és soha nem csináltam... Roppantul bosszant, hogy a drága anyagot így el lehet k**ni! Gondolom ezt már nem lehet semmivel kijavítani?
@@SzakiEllenor én is magamnak Tápióságon egy bontásra ítélt házat vettem majd lassan ahogy az anyagiak engedik megcsinálom magamnak saját kezűleg Majd a könyvét megrendelem
Az ilyen Péter féle kivitelezők azok, akik majd bizalmi alapon szépen átvágják a megrendelőt. Eleve már az gyanús, mikor ennyire szajkózza valaki azt, hogy bízni kell a vállalkozóban.... egyebekben pedig, ha sértésnek veszik, hogy valaki igénybe vesz műszaki ellenőrzést, az is felvet pár kérdést. 🤔
Azért az Imre felvetéséről nemsokat mondtál csak hogy bekell tartani az irányelveket.... Hoszabban kifejthetted volna hogy egy girbe gurba falat hogy kellene jol szigetelni hogy szintbe legyen a fal....
@@antaltamasi9944 annyit mondott hogy az ilyen munkákat nemkell elválalni... Na de könyörgöm ha minden szakember aztmondja hogy ilyen nunkát nem vállal akkor ezzel a ház tulaját büntetnék meg aki pedig nem tehet rola hogy ilyen görbe a fal hisznema ház tulaja csinálta görbére... Szoval valakiknek azt is kikell javitani amennyire lehet. És Imre legalább probál az ilyen embereken is segíteni ha már a kedves szaki, ellenör nem segitene az olyan embereknek akiknek saját hibájukon kivül görbe a házfaluk.... Csak elintézi azzal hogy nem kell a munkát elvállalni. Na meg mondott 3 dolgot hogy kéne megcsinálni az adott szigetelést de aztnemmondta el az mennyi plusz költséggel járna.... És erre azt lehet mondani nem mindenkinek van ennyi plusz pénze.... Az a baj a szaki ellenőr minnél drágábban akar valamit megcsináltatni és nem azt nézi hogy emberek nem rendelkeznek akkora vagyonnal hogy lehetne mégis olcsobban megcsinálni. Imre eztisnézi hogy ne keljen akkora pénzeket kikölteni a megrendelőknek akik kispénzűek....
Elmondta nem kell elvállalni és kész mert a plusz költség akár 4 szerese is simán lehet azt meg tulajdonképpen senki nem fizeti meg ,ez van ha egy régi családi házat akarsz szigetelni
@@szilardmezei5537 itt nem arról van szó hogy nem fizetik meg.... Hanem hogy nemtudják megfizetni. Na de plusz költséget minek is kéne megfizetni ha annélkül is lehet szigetelni.... Imre se a legdrágább módon szigetel és mégis jo ugyis.... Ráadásul attól hogy valakinek nincs pénze a plusz költségekre még szeretné leszigeteltetni.... Értem én hogy ugy a legjobb ha minnél drágábban jön ki valami mer akkor több pénzt lelehet gombolni másokról... De nem minden esetbe kell drágábban csinálni valamit hogy az jo legyen....
Köszönöm a választ, de annyi észrevételezésem van, hogy kiragadott mondatokkal nem volt 100 % ban korrekt a válasz. A mondatokat a helyén kell kezelni. A videora reflektáltam és érdemes és korrekt lett volna a hozzászólásokhoz fűzött irásokat is ide hozni. pl.: milyen felelőssége van a kivitelezőnek és az ellenőrnek? Egyébként minden videót megnézek magától és szinte mindig arról szól , hogy a kivitelező ilyen szarul meg olyan szarul csinál valamit. És egyszer csak jön a " károsult megrendelő" és kiderül, hogy hazudozik mert nem akar fizetni (( arról a videorol beszélek, ahol a könnyű szerkezetes ház szerepel és a kivitelező.)) Kicsit jobb lenne, ha a megrendelők butaságit is bele hozná ezekbe a videókba. Jó lenne ha reflektálna arra amit az előző videóhoz irtam és nem csak egy kiragadott felsoroláshoz. Köszönettel : Tóth Péter
Egy tévedést eloszlatnék! Mi vagyunk a könnyűszerkezetesek. Mindenki ki lett fizetve és az alvállalkozókon sem spórolni akartunk, jobbakat hoztunk. Én nem hazudtam semmit, a Király viszont igen.
@@tpszeged nincs gond, sajnos a Királyék úgy állítják be, hogy én egyszemélyben elrontottam mindent. Természetesen védekeznek, csak azt felejtik el, hogy a bíróságon a bizonyítékok fognak dönteni, nem az hogy mit hazudnak.
@@kmetykoeszti Ön annyira korrekt volt, hogy a hozzá szólásom törölte, amiben azt firtattam, hogy meglepő módon pont azok a részek nem voltak benne a videójában, amiben a kivitelező meg lett volna védve. Továbbá a facebookon sem írta le, hogy jogtalan módon nem küldjék el az anyjába, azért mert a villamos és ablakos kivitelező kókány munkát csinált, akiket Ön bízott meg. A házat amit fel kellett húzni, mert Önök az újba nem tudtak beköltözni. A valóság pedig természetesen nem így van és ezt sem pontosította. Na Ön ennyire gerinces. Se
@@nojbispeedify szerintem nem ismerjük egymást, szerintem nem ismeri a valós történetet. Kérdezheti a SzakiEllenort is, hogy én mit mondtam el és hogy ment le a videóban, amit megvágott és anélkül hogy én láttam volna lement a youtubeon.
Azért az érdekes, hogy 20 évvel ezelőtt mások voltak az irányelvek. Akkor is voltak okos cégek akik megszabták az irányelveket. Csak egy példa. Régen pogácsázni kellett hőszigetelő lemezt, pontosan azért, hogy járjon a levegő mögötte. 10 év múlva mik lesznek az irányelvek? Ja és mielőtt leharapnák a fejem, jó hogy van ilyen könyv, de azért nem szentírás. Sok példát tudnék mondani más szakterületről, pozitív példát is. Rossz példa az otthon melege program volt.
Elég sok ember olyan beidegződésekkel repül ki a suliból, hogy amint tanítani kezdi valaki, már ellenségeskedést érzékel a puszta tény miatt, hogy okos ember mond igaz dolgokat. Nem lehet elég korrekt metakommunikációval, hibátlan tiszteletkörökkel, sem bármiféle fondorlattal sebességbe rakni őket, muszáj tényleg elmondani a videóban hallható kulcsmondatokat.
Ha bele mész egy falba és van benne 5-6 cent nem rögtön a kilincset fogod ha csori a tulaj , köztes megoldás is van szerintem ezt ,ne szaki szemmel nézd hanem jó indulattal ki javítja valaki. Mindenki kőművesnek születik , de valaki tovább tanul. :)
...Régi ócska házakból szeretnének kastélyt ...nem a hőszigetelés fogja ujjá varázsolni az épületet ..inkább ezt kéne valahogy tudatáig eljuttatni az embereknek ... pl Porotherm 50 Thermo Rapid Dryfix tégla ...önmagában jó hőszigetelést biztosít....th-cam.com/video/1Dpti_li86Y/w-d-xo.html
@@tiborertinger7608 sok lakás istálónak épült később átalakították lakóháznak és 2 generáció felnőtt benne most meg azt hiszik hogy föl lehet szakszerűen úgy ujittani hogy olyan legyen mint az újépítésű lakóparkba plusz költségek nélkül
@@tiborertinger7608 "Régi ócska házakból szeretnének kastélyt" Jaa, hát nem mindenkinek van a zsebében laza 20 misi, de lakni valahol addig is kell... :)
@@tiborertinger7608 "Régi ócska házakból szeretnének kastélyt" Jaa, hát nem mindenkinek van a zsebében laza 20 misi, de lakni valahol addig is kell... :)
@@mastermindd carbón nem lehet várat csinálni ,de ha tényleg akkora baj kívülről el kel engedni a kilincset, vannak javítható hibák az kérdés hogy meg e fizetik.Nagy próblémával ,hogy 20 éve nincsen szakmunkás képzés építő iparban az a baj , ezzel nem foglalkozik senki
Kőműves szakmunkás létemre, pont mindig erre az irányelvekre alapoztam a tudásom! Próbálunk folyamatosan a műszaki ellenőrökkel jó összhangba dolgozni! Ha tudtam, hogy nekem van igazam mélyépítésben, vagy magasépítésbe, akkor próbáltam bebizonyítani neki, hogy igazam van! Igen, sokszor volt amikor elismerték, és megköszönték! De volt olyan is amikor meg kellet csinálni a hülyeséget, mire rá jött, hogy nem volt igaza! Elnézést kért legalább! Az hibázik aki dolgozik! Nagyon sok ilyen rendes emberrel dolgoztam mint ön! Innen is jó egészséget kívánok nékik, és önnek is erőt, egészséget kívánok a munkájához! Igenis mindent adjon bele a kókler szakik ellen!🤝👍
Nagyon korrekt, tisztességes válasz illetve reagalás volt Imi videójára + a kiegészítések. Imit is követem,hasonlóan tartalmas,hasznos videókat készít nem beszélve a munkáiról amik mintaértékűek ! Kedves Péter, Ön és az Imi féle "tanulmány videókra" nagy szükség van, rengeteg embernek segítenek ezekkel !
Szerintem a karaterúgása kihagyhatatlan.
@TIBERIUS JEFFERSON T'J Gondolom,ha kb. annyira tele lennél megrendelésekkel mint Imi, Te sem "pepecselnél" egy hónapig egy házon...
10 vagy 20% lehulló anyag?? 🤣
....és ahol vissza kell szedni az egész szigetelést a xar munka miatt, ami ráadásul mehet a kukába az jobb, mint a 20% lehulló anyag ???? 🙉
@@gyulahorvath6304 Segítek kicsit neked!32 év szakmai gyakorlattal talán megtehetem!A kapkodásnak a vége 90% ban a rossz minőséget tükrözi!Ahol egy szaki úgy kezdi a szigetelést,hogy minek vezetősín ott azért már gondok vannak!Vagy centis fogas vassal beágyazni a hálót teljes mértékben felesleges, anyag kidobás anyag pocsékolás és az anyagiakról nem is beszélek!A vezető sínnek pedig funkciója van nem játékból találták ki!És még sorolhatnám a hibákat és a rossz tanácsokat!Az,hogy van pár ember aki videókat tesz közzé, hogy megmutassa hogy ki ő,nem feltétlenül törvényszerű, hogy jó tanácsot ad,mint sok esetben ezekben a videókban is!Igazából sok mindenen lehetne vitatkozni,de felesleges!
Köszönjük szépen, hogy ilyen tisztelettel beszélsz MO. egyik legjobb Mesteréről.🤝
Üdvözlöm.
Nagyon örülök hogy, kitalálta ön ezt csatornát, mivel nagyon sokat lehet belőle tanulni. Én csak egy fusi ember vagyok, aki a saját kis házat maga újította fel. És sok segítség volt az ön, szakmai hozzáértése. Mégegyszer köszönöm.
Ugyan úgy igaza van Imrének mint neked is kedved Szaki Ellenőr (nem véletlenül írtam nagy betűvel). Eleinte én is mumusként tekintentettem az ellenőrökre, de már rájöttem hogy a legtöbbőtöknek ugyan az a célja mint nekem. (Szépet és jót építeni/felújítani) Együttműködve sokszor épp hogy megkönnyíti egy ellenőr a kivitelező munkáját és lehet is tanulni tőletek, szóval én örülök hogy vagytok. Örülök hogy minden oldalról megtalálható a neten videós tartalom így tanulhat a kivitelező, a szakmai ellenőr, de még a megrendelő is. Az hogy valaki egy ténylegesen okító könyvet reklámoz a saját felületén, ami könyv ráadásul a saját tulajdona, hát istenem az vesse rá az utolsó követ aki nem ezt tenné. Köszönöm minden tartalom fogyasztó nevében a munkátokat és további sok sikert kívánok!
Igen, az ellenőr egyfajta "villámhárítóként" is funkcionál, mert hozzá futnak be a megrendelői észrevételek, kételyek, és ő neki könnyebben elhiszik, amikor megmagyarázza, hogy a úgy jó, hiszen ők fogadták meg, és pont azért van ott, hogy őket képviselje.
Üdv Péter! Csak egy gondolat! Tapasztalatom szerint több okból hőszigeltetnek!Továbbá az 1 cm ragasztó vastagság 10 házból talán ha egynél alkalmazható !!!!!Teljesen más a valóság! Aki ezzel foglalkozik tudja nagyon jól hogy milyen amikor szarból kell várat épiteni. És ez vonatkozik mind a régi mind az új épitésű házakra!!Sokszor nincs lehetőség arra ami a nagykőnyvbe le van irva!!!!
Azta kúr...eget! Frankó ember vagy nagyon! És nagyon igazad van!
Finoman beszéljel!:-)
Teljesen jó, hogy Imi megvette a könyvedet. Ebből látszik, hogy tényleg érdekli a szakmája és minden lehetőséget megragad, hogy tanuljon. (Nem esett bele abba a csapdába, hogy "30 éve ezt csinálom" szaki szlogenbe) 😁😁😁
Teljesen jó a reakció is, arra amit Imi fölvetett. Korrekt mind a kettőtök részéről a hozzáállás a másikhoz. Párbeszéd a fröcsögés helyett.
Saját tapasztalatom:
a kőművesünk 1.osztályú volt, a villanyszerelőnk is 1.osztályú volt, a burkolónk is 1.osztályú volt, a festőnk is 1.osztályú volt,a vízszerelőnk is 1.osztályú volt, na a gázosnál jól belefutottunk a kakiba. A stekker fölé húzta ki a merev gázvezeték csövét és ott volt a végződése. Senki nem akarta elhinni, hogy mi van. Kihívtuk a villanyszerelőt, hogy tegye arrébb a stekkert, mert a gázost soha többé nem engedjük be a házunkba. Szóval igen 10/1 kb az aránya a kóklerbe futásnak, de sajnos csak ez marad benne az emberekben.
Végén vártam egy jó rúgás kombót 😂
Amúgy mind a kettő jó videó, már vártam a reakciót.
Ez nekem is eszembe jutott!! 😂😂😂😂😂😆😆😆 vagy legalább egy 2-es XPS t szét fejelni!!! 😆😂
Viccet félretéve, mindegyik videó nagyon jó, tanulságos !
@@istvanszakal9813 🤣🤣🤣
Hozzászólásom elején leszögezem, Akinek nem inge, ne vegye magára! Az egyik, ha valaki a saját csatornáján a saját könyvét hirdeti, az miért baj? Akinek nem tetszik, az írjon egy könyvet és árulja. A bizalmi kérdést feszegetve, többször azt tapasztaltam, hogy (általánosságban) a fizikai állományban dolgozók sértődnek meg ezen. Ha valaki rendesen elvégzi a feladatát, teljesen mindegy hogy ellenőrzik, vagy sem, az jó. (Én is játszhattam volna a sértődöttet, hogy egy nyomástartó edény tervezése után a CE pecsét előtt miért kell a hatóságnak az összes rajzot és számítást leellenőrizni. Ha valami nem jó, a hőcserélő felrobban, vagy épület esetén a tartó, födém, álmennyezet leszakad. Tervezőként (célgép) jónak tartom az ellenőrzést, mert sok apró hiba előjön (furat méret, pozíció hiba, ütközések). Hogy ki mennyit kér, az függ a kereslettől is. Remélem nem úgy hasonlítgatták az óradíjakat, hogy egy ellenőr csak néz és beszél. Egy mérnök mögött nagyon sok tapasztalat, kognitív készség gyűlik össze, mely egy szakmunkás adott területen eltöltött idejével szintén arányos nő. A szakmunkások sem dolgoznak olcsón. Családon belül egy konyhafelújítás van folyamatban és tapasztalni a magas árakat. Bízom benne, hogy a keleteurópai hozzáállás szépen lassan kitisztul és egy igényesebb, tisztességesebb ország fele tartunk.
Üdv.Te is és Imi is etalon számomra. Most szigetelem a kis házikóm Imi videói alapján,persze nem vagyok kezdő,de sok infó tőle jó mire figyeljek. Sok viszont tőled,és ez az amire utaltál is,ha valaki sumákol akkor persze,hogy támad. Csináld tovább amit teszel!
Jó napot!
Én vízvezetéket és fűtést szerelek!
Rengeteg építkezésen jártam 17 év alatt... Én már egy építés vezetőnek is örültem volna sokszor, aki a kérdésemre válaszolt volna... Egy műszaki ellenőr meg csak emel egy ingatlan árán, mert az alapoktól látni kell, hogy minden úgy zajlik ahogy a szigetelési előírások meghatározzák, rétegrend stb...
Alapoktól lehet igazán el....ni egy épületet...
Csak lelkisen!
Üdv: Viktor
Én mint fiatal szakember ha nevezhetem így magam, biztosan megveszem a könyvet. Továbbá nagyon tanulságosnak és hasznosnak tartom ezeket a tartalmak amiket készít, köszönöm /köszönjük, így tovább Rezsnyák úr ✌️😁
Kedves Péter!
Én nagyon örülök, hogy ezek a videók közkincsé válhatnak, de annak még jobban örültem volna, ha annak idején az én lakásom építését is felügyelte volna egy "tökösebb" kivitelezői ellenőr. Jelenleg építőiparban dolgozom, de sajnos nap mint nap találkozom elfuserált munkákkal, és most nagyon óvatosan fogalmaztam, tehát én amellett az álláspont mellett állok, hogy bizony aki nem ért hozzá, az fogadjon fel bátran egy profi ellenőrt, és sok későbbi gondtól, bosszúságtól kíméli meg önmagát, esetlegesen még pereskedéstől is. Sok sikert és egészséget kívánok a további munkáidhoz!
Jo a videok, szeretema nezeset, az eljarasat. Bizalom alapja a szigoru ellenorzes. Erre jo a szakiellenor. Aki tul sokat dumal a bizalomrol az fog atbaszni a legjobban. Az bezony, inkabb feles hajtasu jozsikkal.
Én programozó vagyok, nálunk a műszaki ellenőrt tesztelőnek hívják. Én mindig kérem, hogy alaposabban teszteljenek, és nyugodtan próbáljanak kötöszködni, aztán majd megvitatjuk. Amíg ez jó szándékkal történik, addig csak az eredmény minőségét teszik jobbá, és nem érzem piszkálódásnak. Éppen tegnap tettem szóvá, hogy a tesztelés irányuljon jobban arra, amire nem én hívom fel a figyelmet, mert nem gondoltam rá, nem vettem észre.
Pacsi 🤜🤛 én pl. tesztelő vagyok, szerintem mi tesztelők és fejlesztők nagyon egymásra vagyunk utalva, muszáj együttműködnünk.
Isten áldjon a szavaidért ("...akkor nem kell elválalni...") így van. Az én szakmámban is hányszor van ilyen és nem értik.
Korrekt megfogalmazás.
Jó volt hallgatni Pèter💪
Üdv.mindenkinek.
Én inkább abban látom kivitelezőként a problémát, hogy már a tervezőasztalon megtörténik a legfőbb hiba, mégpedig a tervezők nagyon nagy része nem kérdezi meg a megrendelőt, hogy mennyi pénze van építkezni, vagy ha meg is kérdezi, nincs tisztájában az általa tervezett műszaki megoldások valós anyagi vonzatával. Emiatt az építész terv túllőve, feleslegesen bonyolult műszaki megoldásokkal érkezik a statikushoz, aki nyílván annak alapján tervez megint.
Jó esetben mikor a kivitelezőhöz kerül a terv és kiderül hogy nem annyi az annyi akkor visszakerül a tervezőhöz egyszerűsítésre, de nyílván ez megint plussz pénz és idő.
Rosszabb esetben elkezdik a munkát ami közben a műszaki ellenőr (ha van, egyébként sok megrendelő azért nem akar műszaki ellenőrt mert már az amúgy is túlfeszített költségvetése nem bírja el.és lehet később pont emiatt még több baj lesz) megint csak ragaszkodik a tervben levő anyagokhoz, megoldásokhoz.
Ezekkel csak az a baj, mindig a megrendelő szív mert ő fizet(vagy a kivitelezőnek nem fizetnek) Nagyon sok mindent többféleképpen meg lehet oldani, a végeredményen vagy funkción nem változtat de nem mindegy mennyibe kerül.
A probléma ott tetőződik amikor menetközben el kezdenek spórolni hogy mentsék a menthetőt, csak hogy ilyenkor ez már sokszor a minőség róvására megy, vagy pedig a megrendelő elköltötte az összes pénzét a feleslegesen túlbonyolított szerkezetre, nem marad pénze befejezni vagy csak silány anyagokkal azokat a részeket amiket egyébként egész életében nézni fog.
Ha ez a dolog az elején tisztázva lenne, sok embernek me lehetne spórolni egy életre szóló keserűséget, mert ha már egyszer elkezdre akkor nincs visszaút, VALAHOGYAN be kell fejezni
Sziasztok!Abszolut egyetértek a Szaki szavaival!java rèszt mi is homlokzati hőszigetelést csinálunk ès sajnos mi is sokszor belefutunk szerkezeti problèmákba, amit meg kell oldani.normál bèrezèsbe nem fèr bele ezèrt rá van kèrve az alap árra! Gratulálok a csatornához hasznos ès megszívlelendő tèmák vannak!sok bajt ès problèmát meg lehet előzni! RESPECT!
És ti hogyan érdesítitek a polisztirolt?
Itt jegyezném meg, nem játék pénzekért mennek ezek a munkák n+1 millió anyagköltség. Minden vállalkozó teljes összeget kér el a munkáért.
Annál bosszantóbb nincs amikor minőségi anyagok el vannak baszva és mehet a szemétbe az egész, majd dupla költség és végtelen bosszankodás a történet vége. Tehát ha én rendes árat fizetek akkor szerintem teljesen jogos az az elvárás, hogy rendes munka legyen elvégezve.
Itt meg megjegyeznék pár dolgot, ami a valóságba megy! Öcsém is építési vállalkozó. Precíz szép munkát végez. Látja hogy milyen kontármunkákat végeznek egyesek. Amit észrevett az elmúlt időkben főleg. Az építtető több vállalkozót is kihív, árajánlat adásra. Olcsóbb nyeri a munkát legtöbb esetben, függetlenül attól, hogy mi várható ilyen munkától. Van olyan eset is, ahol elkezd egy legalább négynapos munkát. A tulaj megkérdi meddig fog tartani? Reméli két napba belefér. Két nap alatt össze lehet gányolni, de ha jó munkát akar kell hozzá a négy nap az anyagok kötése miatt is. A megbeszélt ár azonos azért a munkáért, viszont a kivett szabadság jobban kell a Wellnessre. 😂
Egyrészt magam is gratulálok a csatornához. Külföldön (Anglia) kötelező a műszaki ellenőr igénybe vétele. Egy kutyaólat se lehet nélküle építeni! Pont azért, mert az építtető nem szakember kivitelező meg azt mond neki amit akar. Az építkezés meg rohadtul drága!
Üdvözlöm lesz e a Királyházakkal kapcsolatos videó folytatása nagyon úgy tűnt hogy ott az építető hölgy volt a szőrszálhsgató üdv. Zoltán
Üdv! Jelen vagyok :) azóta megkaptuk a szakértői véleményt, ami igen jól bemutatja ki és mi a szőrszál-hasogató, úgyhogy lehet a SzakiEllenőrrel ezt is átbeszéljük kamerák előtt.
Lesz ! Annál is inkább!
@@kmetykoeszti Nagyon kiváncsivagyok mi a vège ....🤔
A bizalomnak nagyban jót tesz, ha a kivitelező írásban vállalja a munkáját, a megrendelő pedig a fedezetet és korrekt kifizetést.így van ez jól, ha ez nincs meg akkor jön a bizonytalanság-bizalmatlanság
Nagyon jó videó! Köszönöm!
Ha egy vállalkozó elzárkózik a műszaki ellenőrzéstől, akkor az valamilyen sumáksággal vállalkozik, így nem szabad vele szerződést kötni. Sajnos a saját, más területeről szóló tapaszatlatom ezt támasztaja alá. Gondolom ez igaz az építészetre is. Másik eset volt, amikor egy sertésistálló felújítására került sor és a technológiai tervet én készítettem el. Mivel tanultam építészetet az egyetemen és a családomban négy építész is van, így azt a kellő gondossággal rajzoltam meg, így a kivitelező azt nyilatkozta, hogy az alapján simán el tudja végezni a felújítást. Természetesen egy műszaki ellenőrzést végző cég felügyelte a munkát. Amikor elkészült a rekonstrukció a legnagyobb megelégedésre, és az egy éves próbaüzem is kiválóan teljesült, a beruházásban érintett cég pézügyi vezetője azzal vádolt meg, hogy nem lévén építész hogyan mertem én terveket készíteni a beruházáshoz, ezért el akart marasztaltatni, mivel nem szakképzett emberként mertem jó munkát végezni. Hosszan kellett magyaráznom, hogy a kiviteli tervek és a technológiai tervek között mekkora a különbség, és az, hogy én igényesebb munkát adtam a kivitelező kezébe, ami alapján el tudta végezni kiviteli terv nélkül is a munkát az nem büntetendő, hanem inkább elismerendő. Csak azért meséltem el az esetet, mert ha valaki bele akar kötni valamibe, akkor arra számtalan lehetőség van, de a te és a hozzád hasonló műszaki ellenőrök munkája bizony nem nélkülözhetők. Még abban az esetben sem, ha esetleg nincsenek tisztában az alkalmazott technológia követelményeivel sem .Erről is tudnék mesélni, de így is sokat beszéltem.
Kellene egy közös videó az Imrével. Jók vagyok mind a ketten.
Kiválóak a videók. Így tovább.
Az építőanyagok árai egyre magasabbak. Aki szakértelem nélkül drága anyagokon gyakorlatozik azt ugyan miért kellene egy megrendelőnek elfogadni? Nyilvánvaló, hogy ha egy anyag drágább akkor annak az alkalmazását, használatát is még inkább körbe kell rakni garanciákkal. Baromira megértem aki ezt a műszaki ellenőrben látja. Mert kiben lássa?
A szerződés nemcsak a megrendelői oldalt de a vállalkozói oldalt is védi a legnagyobb jóindulat esetén is amennyiben nincs írásos szerződés könnyen előfordulhat hogy egyik vagy másik fél nem jól emlékszik valamire és onnantól kezdve már vitatkozás van a bizalomnak pedig máris vége onnantól (ezt Csak halkan jegyzem meg Tisztelt Tóth Péter úrnak mert amikor valamelyik fél rosszul emlékszik valamire onnantól százezrekről vagy milliókról is lehet szó anyagát és/vagy munkadíj különbözet tekintetében). A szerződés aláírása csak annak jelent gondot aki tudja hogy ügyeskedni csalni becsapni akarja a másikat legyen ez akár a megrendelő oldalról vagy a kivitelezői oldalról.
1998 óta dolgozom az kivitelezésben építésvezetőként. A kapcsolat a műszaki ellenőrrel általában a szokásos forgatókönyv alapján zajlik: A műszaki ellenőr először mindent vizsgál, mér, ellenőriz, éppen csak testüreg motozást nem tart. Ez a kötözködős időszak. Majd amikor látja, hogy nem átverésre játszunk, kialakul egy korrekt munka kapcsolat. Ő észrevételez olyan dolgokat, amit mi nem vettünk észre, illetve mi is fordulhatunk hozzá ha műszaki problémánk akad. Eddig egyetlen esettel találkoztam ahol az építtető és a műszaki ellenőr a generál kivitelező kivéreztetésére játszott, de ez egy kivételes horror történet volt.
Lenne egy kérdésem, amit nem tudok a neten megtalálni: Mit lehet tenni, ha a stablon lécek a meleg hatására elkezdenek kopogni-pattogni? Ilyenkor a csavar csinálja vagy a fa? Tegyek a lécek közé vékony sziloplaszt csíkot, vagy a lécek alá kellene tenni? Teljesen tanácstalan vagyok, és ha meglehetne szüntetni vagy csökkenteni a mennyiségét a kopogásoknak az jó lenne.
Ha projekt/komplex munka van, akkor én mint kivitelező is örülök, ha van egy független szakértő/ellenőr/felülvizsgáló, aki rámondja az áldást. Egyet kérek, mondja el a játékszabályokat. Mert lehet pl a csavar fejeket egy irányba állítani, meg nyomatékra húzni, de a kettő nem fog menni. Mindkettőt ugyan akkora munka megcsinálni, de utólag ne változzon. A másik a bizalmi viszony. Ha a kötődrót belehullott a vasalásba és az ellenőr este hatkor észrevételezi, akkor higgye el, ha azt mondja a kivitelező, hogy másnap reggeli öntésig ki lesz mágnesezve, a kivitelező pedig ezzel a bizalommal ne éljen vissza, és tényleg végezze el. Betyár becsület.
A konkrét görbe fal esetében, én mint megrendelő szeretetném tudni, mik az elfogadott lehetőségek/irányelvek/szabványok, és annak az árát. Utána én, mint megrendelő majd eldöntöm, hogy megéri-e. A jóvanazúgy, így szoktuk, senkinemnézi, majdeltakarja úgyis válaszokat nem tudom elfogadni.
Nagyon jo video.Hat mit is irhatnek ? Nagy megtisztelteses lenne szamunkra ha on felugyelne a hazunk epiteset .A kovetkezo megjegyzes hogy on ismer olyan kivitelezoket akivel on is szivesen dolgozik ez egy megrendelonek 100 /100 os garancia.Koszonjuk a videot Isten aldja ont es a tisztes ipert.
Kedves Péter!
A falazásnál és a betonozási munkáknál, a vízszintes, függőleges és a geometriai pontosság tekintetében milyen irányelveket kell követni, és lehet számonkérni? Nem találok erre vonatkozóan hasonló irányelveket mint a MÉVSZ. A falazóanyagok gyártóinak sincs a kvitelezési és tervezési útmutatóban erre vonatkozó adat.
Köszönöm!
Tisztelt Imre!
Azon első brigád tagja voltam akik anno a 43-as állami építőipari vállalatnál elkezdtük ezt a technológiát alkalmazni. Mi annó nem tipliztünk, csak ragasztottunk Békásmegyeren a panelek földszintjén. Ez nem tegnap volt és azóta is fent vannak hiba nélkül!! Azt kell mondjam Imrének van igaza, ugyanis egy gyártónak kukkja sincs arról, hogy kell ezt a valóságban megcsinálni!! Ők valószínűleg a maguk védelmében találták ki a kézikönyvet! Nagyon kérem ne nevezzen "gyalogbékának" dolgos szakembereket, ő sem mondta önre, hogy aki nem tudja csinálni az ellenőrzi, igaz? Az ön ítélkezése felháborító és gusztustalan, kérem kérjen elnézést!!
Azt a kiadványt be lehet szerezni valahonnan? Köszönöm a választ! 🙂
a netrol letolthető
Mindenképp kell müszaki ellenőr. Minél szígorubb annál jobb. Egyszerüen az építőipar minősége olyan szinten vissza esett hogy minősíthetetlen. 70% kokler , tákoló .
Üdv szaki! Figyelemmel követem a te csatornádat,és Sebestyén Imiét is. (jelen esetben mindkettőtöknek igazat lehet adni) Halván azt, hogy egymást is követitek,számomra azt feltételezi, (általatok elmondva is)hogy elismeritek egymás munkáját.Jutott most eszembe,hogy nem lehetne általatok követett, és elismert szakikat, kivitelezöket megemliteni, akiket érdemes követni, egy épittetőnek,egy átlagembernek? Most hallom, hogy kötözködsz. Szerintem, tedd is ezt. Ha valaki házat épittet, az egy életre szól. Az legyen rendesen megcsinálva, ne taknyolva.Azt tudjuk, hogy ez pénzbe kerül. eddig is pénzbe került, ezután is ez fog történni.Nem tudom, miért fáj az, ha egy mestertől meg van követelve a minőség?
Ok, de láttad Imre videoját? Egy olyan háznál amelyet Imre bemutatott nem lehet a tökéletesre törekedni, mert a tulajnak sok esetben nincs rá pénze, nem tudja kifizetni. Én megértem ezt is
@@imrekoreny9355 Láttam azt a falat. az borzalmas. Ha lenne azért pénzem szigetelni, azért kiszoritanék pénzt egy köművesre, aki kihozná a falat egyenesre.
Igen, az lenne a korrekt megoldás, de a ház állapotából inkább arra gondolok, hogy nincsenek abban az anyagi helyzetben. Az ilyen házaknál az egyik hiba hozza elő a másikat. Egy ismerősömnél tetőcsere lett volna egy kádárkockán, de amikor lebontották a tetőt akkor derült ki hogy nem jó a koszorú. Lebontották. Ekkor előjött hogy nem jó az alatta lévő falazat. Az egész házat kb ablakpárkány magasságig bontották és onnan lehetett építkezni. Gondolhatod mennyibe került…
@@imrekoreny9355 Az már nagyon nagy szivás lehetett. nem irigylésre méltó.
Megtudná adni a könyv cimét nagyon elolvasnám egyetértek önnel további jó munkat kivánok nagyon jó a videó ùdv
A video leírásban ott a link is!
17:05 A bizalomról pár szóban a saját tapasztalatomat megosztom.
6 évvel ezelőtt még a kezdeti stádiumban lévő építkezéskor már lefoglaltuk az ingatlan a generál kivitelezőnél és gyakorlatilag így lehetőségünk volt némiképpen a belső falakat tologatni, átrendezni. Anno elkértek 50 ezer forintot a terv módosításra... aztán kiderült, hogy az én általam megszerkesztett rajz alapján húzták fel az emeleti falakat.
Aztán nyár végén már állt az épület és berakták a nyílászárókat és utána nekiláttak belül vakolni... aminek következtében faszán befülledt az egész épület... frankón folyt a víz az ablakok belső felületén...
Vízszereléskor elcseszték a lenti fürdőt... mert a külső fal felé rakták a zuhany összefolyót aminek következtében folyamatosan penészes az a sarok...
A kábletévé földvezeték védöcsövét nekem kellett megvennem, mert a szerződésben nyakatekert megfogalmazással az állt, hogy a ház falain belül építik ki a kábelhálózatot... ráadásul a házból kijövő kábelvezetéket úgy megtörték, hogy ha a későbbiekben esetleg cserélni kell akkor csak térkő és a fél udvar bontásával tudom megoldani... és még egy apróság... mivel a telekhatáron kívüli szerelőaknából bejövő KPE csőcsonkot anno a kapubejáró közepére húzták be a kivitelező is csak odáig húzta a kábelt... aminek az lett a vége, hogy a földszint alatt van megtoldva a jelkábel. :(
De hogy ez ne legyen elég...
mivel jött az ősz... gyorsan leszínezték az egész épületet... és mivel belecsúsztak a fagyokba így az elmúlt években szépen lassan pereg le a lábazatról az anyag.
A belső térben lévő vakolás egy hányadék volt... még úgy is, hogy nem értek hozzá... amire azt a választ kaptuk, hogy majd a festő megoldja...
A mennyezetre tett gipszkartonok között olyan rés volt, hogy a hővisszaverő fóliát is simán láttam...
A garázskaput nem jól szerelték fel... és vagy egy ujjnyi hézag van azóta is az egyik oldalon... a felső sínt 4 csavar tartja a végén... aminek az a következménye, hogy amikor felfut az összes lap láthatóan megereszkedik az egész szerkezet... :( úgyhogy amikor időm engedi ezt is megoldom...
A nappaliban lévő dupla szárnyú ajtó felső része nem zár jól és süvít be a szél... stb... stb...
Sajnos nálunk nem volt csak papíron építésvezető, ellenőr...
Abban bízunk csak, hogy a tetőszerkezet a betonfödém és a tégla még vagy száz évig bírja majd.
Ha írnék könyvet én is reklámoznám a saját csatornámon.
Mellesleg elolvastam Péter könyvét és sok hasznos információt találtam. Köszönöm, hogy megírta.
További jó munkát kívánok mindenkinek!
Így van, bizalomból még nem lesz jó a ház, ahhoz a kivitelező maximalizmusa is kell. Általában úgy van, hogy a megrendelő bizalmat fektet a kivitelezőbe, aki(k) esténként vissza is élnek vele. Ezt a szemléletet szünteti meg a műszaki ellenőr jelenléte és kerülhető el a sok gányolás.
Kiegészítenélek Péter hátha nem haragszól meg. Vakólás és hézagolás mellett meg kell említeni hogy lehet inyektálni, habot, vagy vakoló anyagot is. Amivel áthidalhatóak a hatalmas legrések. Amúgy meg ha nem érti meg a megrendelő! Ahogy mondtad nem kell elvállalni.
Hát persze, hogy a Megrendelő érdekét képviseli az Ellenőr, és ha úgy tetszik, a Kivitelezővel szemben. Ez alap. Mint ahogy az is, hogy amennyiben a kivitelező szakszerű munkát végez, akkor nem lesz problémája a Műszaki Ellenőrrel.
A megrendelő ugyanis nem szakember, ezért műszaki kérdésekben nem kompetens a kivitelezővel szemben, vagyis Műszaki Ellenőr nélkül azt sóznának rá a kivitelezők, akár jóindulatú hozzánemértésből, :) amit csak akarnak.
Valószínűleg ez az a videó amire a válasz érkezett: th-cam.com/video/XkExz94F_d4/w-d-xo.html
Kedves Péter!
Az Ön és Imre csatornáját is követem. Alapvetően azt gondolná az "egyszerű" építtető, hogy a kivitelező és a műszaki ellenőr két különböző oldalon áll.
Ez persze nem igaz...
Én magam kivitelező vagyok (villanyszerelő). De van némi rálátásom a tervezői oldalra is (testvérem építészmérnök).
Álszerénység lenne azt állítanom, hogy gagyi kivitelező vagyok. Mind a megrendelőim, mind a műszaki ellenőrök, mind a Felelős műszaki vezetőm elégedettek a munkámmal. A megrendelők is nagyon nagy többségben elégedettek a kivitelezéseimmel.
Ugyanakkor felhívnám egy dologra a figyelmét:
Úgy ahogy a kivitelezőkben, úgy a Műszaki ellenőrökben is sok a kontár. Az én tapasztalatom az, hogy a műszaki ellenőrök legalább 60%-a az aláírását árulja.
Én igyekszem mindig a legjobb kivitelezést ajánlani a megrendelőnek, de előfordult olyan is, amikor a műszaki ellenőrt kellett meggyőznöm arról, hogy pl a túlfeszültség levezető bizony kell a hálózatba. Szóval eléggé naivitás azt állítani, hogy fogadjanak az emberek műszaki ellenőrt és onnantól minden rendben lesz.
Ahogy a kivitelezőkben sok a kontár, úgy a műszaki ellenőrökben is sok a "leszarom" típus.
Tehát ha ezt átgondoljuk, akkor az egyszerű megrendelő ugyanúgy patt helyzetben van. Kell keresnie egy épeszű normális műszaki ellenőrt és persze kivitelezőket is. De a laikus hogyan dönti el, hogy az adott műszaki ellenőr tényleg jó szakember-e?
Az én véleményem az, hogy műszaki ellenőr kell, de olyan, aki normális. És persze rendes kivitelezők is kellenek. Ha ez a kettő együtt áll, akkor jó házak fognak épülni, megújulni. Ha mindkét fél normális (kivitelező, műszaki ellenőr), akkor nincs is kommunikációs probléma.
Azonban az építőipar számára nem a műszaki ellenőr a megoldás, hanem az, ha kikopnak végre a kontár kivitelezők és műszaki ellenőrök. Ehhez viszont az kell, hogy az embereknek legyen pénze a rendes szakemberekre, illetve legyen önmagukban annyi igény és tudás, hogy legalább annyira tájékozottak legyenek, hogy ki tudják választani a megfelelő embereket, akik nekik dolgoznak.
Amíg vannak olyan emberek/családok, akiknek vagy a tudása vagy az anyagi lehetőségei (vagy akár mind a kettő együtt) nem engedik meg, hogy tisztes emberek kivitelezzék a házukat, addig nem fog megoldódni a kókányolás problémája.
Félreértés ne essék, nem akarok lehülyézni senkit. De tudomásul kell venni, hogy oda jutottunk a sok kókler miatt, hogy manapság már nem engedhetjük meg magunknak, hogy úgy hívjunk ácsot, festőt, kőművest, hogy ne járjunk utána az adott szakmának. Ha festetni akarunk, akkor utána kell járni, hogy mennyi a díja a festésnek négyzetméterenként. Meg kell nézni pár jó-nevű csatornán egy-egy youtube videót, hogy az alapokkal tisztában legyünk. Aztán "ügyes" kérdéseket kell feltenni a kivitelezőnek, hogy lássuk mennyire ért a szakmájához. Ezekből el lehet dönteni, hogy az adott mester valóban jól végzi-e a dolgát.
A mai építőiparban a megrendelők vállán nyugszik a legnagyobb teher, hiszen mindenbe egy kicsit bele kell tanulniuk és úgy kell meghozni a legjobb döntést. Aki meg úgy szerződik szakemberrel, hogy "hát ő szaki, biztos tudja", az meg is érdemli a sorsát...
Nagyon jó mindkét csatorna. Le a sok trollal. A figyelmeztetés nem egyenlő a kötözködéssel. Ugyanúgy, mint az építő kritika is hasznos.
Mi úgy vagyunk a megrendelőkkel, hogy a 0. Percben tisztázzuk, hogy csak az hibázik aki dolgozik, de a kivitelező érezze a sajátjának amit csinál. Ha nem lelem örömöm a munkámban akkor váltok. Az a jó üzlet amikor a végén mindenki jó kedvű
A könyv pedig jó,most olvastam valamelyik nap. Szépen össze van szedve benne,amiről beszélni szoktál. Akinek nem kell, ne vegye meg.....
Hol lehet megvenni? Magam szeretnék hőszigetelni.
@@istvansebestyen5016 az ő könyve nem olyan jellegű.
A másik,amit mutat,gondolom címe alapján megkreshető....másik bejegyzése teljesen arról szól
A könyvet még nem olvastam.szerintem rengeteg kókler van jelen az építőiparban. Kell a felelős műszaki ellenőr,pont ezért.
mondjuk szerintem pont akkor van bizalom, ha van szerződés és van műszaki ellenőr; nálunk mindig van műszaki ellenőr és mindenkinek javaslom is
tisztelt ellenőr úr.Köszönöm hogy végre valaki elmondta,,hogy fölösleges minden ilyen szigetelés,mert mi a különbség az 1 cm ragasztó,vakolat,vagy tégla között hőközlés szempontjából?Tudom a válaszát,előre is köszönöm
Az 1 centire a magyarázat: kiszellőzés. Ha nagy a rés a tábla alatt (adott szabad keresztmetszet felett jön létre), ott a meleg levegő ki tud áramlani elég nagy mennyiségben oldalra. Ha ez nem egy pár tenyérnyi folt, akkor ezzel hőveszteség jön létre. Ezért van az előírás. Azaz a homorúságot nem kell miliméterre kitölteni, elég csak a légáramlást megakasztó aláragasztást készíteni. Ahogy mondtad is. Ha ide tudnám rajzolni, egyből megértenéd miről van szó: A falnál felfelé, a szigetelésnél lefelé áramlás jön létre, de ehhez értelemszerűen kell egy jelentős rés. Lesz egy függőleges hőfokgradiens a fal belsejében.
Amúgy nagyon tetszik a jó mérnöki hozzáállásod.
Igen, ez is egy realis ok lehet. Hasonlóan a hőszigetelő üveghez, ott is korlátozott az üveg távolsága .
Ha levannak zárva tapasszal a tábla peremei nem szökik ki onnan semmi sem. Sok ilyen példák vannak a falazási technikákban is
@@janosbartucz7632 És akkor itt jön be az hogy miért pont-perem ragasztással kéne dolgozni, de a magyar vállalkozó valamiért mindig pogácsázik. Amikor meg szólsz neki akkor pofákat vág meg elkezd hepciáskodni.
@@Debilinside én mindíg így dolgozom és mintha magamnak csinálnám
Amúgy tényleg úgy van ahogy írod de sok az olcsó selejtes munkavállaló
@@janosbartucz7632 A tábla alatti konvektív hővezetés akkor is káros ha "nem ereszt". Ha ide tudnám skiccelni, egyből megértenéd miért. Hőkamerán jól látszik hogy meleg és hideg foltok alakulnak ki a falon az üreg alatt és felett.
Nincs megadva a link a leirásban, amire válaszol az úr. Nem alapos. Legyen szives pótolni, összevethetőség okán.
Kedves Péter szeretnék küldeni fotókat egy tisztességes falazásról hogy tehetem ezt meg?
Jó volt.
Köszi, hogy helyettem is ilyen nyugodt vagy.
Èn kèrtem ès egy nagyon korrekt ajànlatot kaptam. Rèszletes, èrthető, anyagilag korrekt ajànlat, ahol eldönthetem, hogy az èn pènztàlcàmba mi fèr bele. Nagyon rèszletesen le lett írva mi mibe kerül illetve hogy mi a mindenkèppen ajànlott, mi az, amit nem muszàj csak ajànlott kèrni ès így pontosan tudom, hogy mennyibe fog kerülni a kèrt munka.
Szia! Nem a dijjadról beszélt Ő. Hanem,H mivel megköveteled a jó munkát,az biztos drágább lesz mint a kókányolás😁
Az egy kommentelő volt, rá is kitértem!
@@SzakiEllenor igen, arra îrtam
Nem lesz drágább. A sz..ar munka árát ugyan úgy kérik el, mint az elsű osztályú árát. Ha a kivitelező tudja, hogy kontrolálják a munkáját, jobban ügyel a munkájára, kevesebb az elbaltázott anyag, ráadásul nem akarják átverni a laikus Pistabácsit, Rozi nénit.
@@lajosantal1496 ez nem az én véleményem volt,hanem másé
Jók a videóid grat.
1 cm több ragasztó vastagság nem lehet ezt értem és jogos lehet, ez üzemel is új szép falnál. De mit tegyek ha régi házat szigetelek nikecel táblákkal kívülröl , és a függö nagyon vacak? Valahol olyan különbség van a lábazat és tető közelében a kezem befér szó szerint. Akkor jó lenne alá dolgozni mielőtt elkezdek szigetelni , függőhöz bevinni a falat? Vagy a nikecel táblákat rakjam úgy fel nagy jábol kövessem a fal síkját, csak ne legyen nagy légrés?
Én nagyjából követtem a falat, persze saját házon, kicsit csaltam, de 3-4 centi / 2,5m függőlegest nem tudsz olcsón és jól visszacsalni. Szerintem inkább legyen műszakilag jó, mint esztétikailag, majd kevesebbet tologatom a falon a vízmértéket. Sajnos nagyon sok régebbi "kalákaház" három dolgot nélkülöz: derékszög, függőleges. sík felület. Ha elvállalsz egy munkát, szerintem úgy korrekt, hogy elmondod a megbízónak, hogy itt bizony olyan korábbi hibák vannak, amit csak így vagy úgy tudsz javítani, vagy nem tudsz javítani az általa tervezett költségek mellett.
@@elsorichard régi hàzaknàl igen követni kellene a fal sikjàt igaz jól gondoltam. Ki fizetné meg hogy függőbe hozom . Egyszerű megrendelő többnyire a régi hàz tulajdonos. Legyen jó technikai szempontból, azt meg elmondod neki eleve nem függő a fal. Ja van sok fal alul 1cm oké, de felűl ha tartanàm a függőt màr lenne 3-6 cm is.
A könyvhez hol lehet hozzájutni?
Péter, a könyvet hol lehet megvenni? Előre is köszi Ezzel szeretnék foglalkozni
Www.egyszeruen-passzivhaz.hu
Hello csak egy rovid kerdes, hogyha valaki akar epiteni Magyarorszagon egy uj hazat vagy pl. hozzatodani epulethez kell engedelyt kerni az allamtol vagy csak lehet nekikezdeni epiteni engedely nelkul?
A Szakiellenőr szakmai hitvallását láttuk és hallottuk.
Korrekt!
Imi egy becsületes ,korrekt,nagyon jó szakember,az elmélet sosem fért össze a gyakorlattal,az irodából senki nem dolgozik csak osszák az észt!!!!/
Ja,csak ne tegyünk úgy mintha a kivitelezésseknagy százalékának megitélése csak az irodai elmélet szerint lenne gyatra
Még csak 30 másodpercnél járok, de remélem úgy köszöntél el a végén hogy Zdraszvujtyesz.
A végén Do szvidanyijja tovarisi kellene!😂
Hali , kedves Péter nem a füzetlapok síkjában ,hanem a hozzávaló mondani valójának a ragaszkodásában van a valósághoz , volt némi hozzászólás szerintem Imre által, ez nem fricska más a füzetben a vinkli derékszög mint a valóság szerű a többi dologba nem szeretnék bele szólni ,jó munkát , bár lenne még több ilyen mint te ,meg Imre.
Gratula😂
Nem a személyes viszonyok a fontosak,hanem a létesítmény. Az építmény szakmailag helyes megvalósítása évtizedekre meghatározó körülmény és ez nem vethető össze a pillanatnyi érdekekkel. Ezt néha még a megrendelő sem látja át és szakmaiatlan,gyors megoldást erőltet amiről a mester meggyőzte. Kell a józan kontroll.
Veszek bármit. Egy cég elad valamit. Van hozzá leírás.
Ha nem tartom be nincs gari.
Tök egyszerű.
Nem azért invesztált bele bárki bármennyit a termékébe, hogy egy pörgő rúgós megmondja mi a jobb.
Viszont! Egy pörgő rúgós aki 20 éve nyomja ugyanazt a terméket már a cégnek is jelezhet ha valami nem stimmel vagy valamit változtatni kellene, hogy jobb legyen.
Egy ellenőr dolga pedig más nem is lehet, hogy betűnként számonkérje a leírást.
Aztán egy 40 éve ellenőrt a 20 éve pörgő rúgós is meg tudja győzni, hogy néha a protokolltól való eltérés bizonyos esetekben célravezető dolog.
Egy a lényeg: a cél a legjobb minőség legyen.
Mesert, kell fogadni
A javasolt 1cm a ragasztó kötési szilárdsága miatt van. Ha vastagabb rétegben megy zsugorodhat, mivel összeesik. Glett anyagoknál is megvan adva, hogy egy rétegbe mekkora vastagságot lehet maximum felvinni. Ez felett zsugorodik repedezik, lassabban köt és szárad. A ragasztó szigetelésnél inkább csak távtartás szerepét adja. Minden esetben át kell dűbelezni. Volt már példa arra, hogy egy egész készre színezett falszigetelés később elvált a faltól.
Korrekt
A saját véleményem, hogy Imrének és Önnek is igaza van bizonyos dolgokban. Ha rossz az alapfelület akkor nem biztos, hogy el kell vállalni egy munkát. Ez igaz, de ettől még nem lesz megcsinálva az a meló. A tulaj meg hoppon marad vagy meg sikerül csináltatnia egy kóklerrel, amivel mégrosszabbul jár. Ha alápapucsozok akkor a saját munkám értéke nem lesz kifizetve. Mindannyian tudjuk mekkora macera ez. Az egyetlen járható középút ha nem ragaszkodunk a függőlegeshez egy ilyen falnál. A megrendelőnek is kész lesz a munka, a kivitelező is tud kompromisszumos munkát végezni amivel nem szivatja magát. A szigetelés is ellátja a feladatát attól, hogy nem függőleges teljesen.
Igen, kellenek az értelmes kompromisszumok !
Én már dolgoztam más kokler után...
Az elmút 3 évben kétszer faragtam rá, nem kicsit....
Kár hogy ezt a videót nem néztem meg előtte....
Üdvözlöm, 40 év asztalosként dolgoztam, és ha rajtam múlna, kötelezővé tenném minden épitkezéshez a szakellenőr rendszeres megjelenését,amit az épitési naplóba is vezetni kellene.Fokozott figyelmet kellene forditani a kőmüvesek munkájára,mert aző munkájukon múlik a leg több a költségek szempontjábol...
Kötelező volt, de
Már elmúlt …nem vicc !
szakmai vita!
Nem csak ellenőr , építés vezető is kellene egy sok 10, akár 100 milliós ház építésénél! Aki tudja a sorrendeket , és megszervezi, levezényli a munkafolyamatokat! Az építkezések &0%-án, csak kapkodás, szervezetlenség van! Nem egyszer lett a készre festett lakás 2 nap múlva szétvésve! Az ilyen szervezetlenségek miatt van sok vállakozó akár 5-6 munkába egyszerre! Amikor meg 4 helyen kell ott leni , és teljesíteni, akkor tuti 3 csak felébe , harmadába készül el!
Jó a videó, de azért megjegyezném ,hogy akik a kézikönyvet(12 cég) hitelesítették és ezt tartják a mérvadónak, azoknak először a saját házuk táján kéne körül nézniük!!! Olyan anyagokat gyártanak (hőszigetelő táblák, polisztirol ragasztók, stb.), amik szinte egytől-egyig nem első osztályú minőségűek. De elvárják, hogy a kivitelező 1.osztályú munkát végezzen.
Egy epitkezes nagyon draga sulyos 10 milliok. Nem gyerek jatek.Eszen kell lenni . Mindig jo és kell is egy müszaki ellenör.
Kedves Péter! A legnagyobb probléma talán az, hogy a bizalmat Kb 3 perc alatt sikerül szerte foszlatni. Igazából jó esetben ennek úgy kellene működni, hogy a kivitelező és a műszaki ellenőr között egy folyamatos kommunikáció kellene legyen. Sűrűn elő fordulnak váratlan helyzetek melyek kreatív megoldásokat kívánnak. Ilyenkor egy tapasztalt műszaki ellenőr bizony sokat tud segíteni. Le kell szokni arról, hogy el tüntetik a nem megfelelő kivitelezés nyomait és jó lesz az úgy mert mire ki derül a cég már úgy sincs sehol. Gondolom mindenki ismeri ezt. Kell és szükséges a műszaki ellenőr mert a megrendelő nem közepes vagy éppen elégséges munkát vár el a pénzért, hanem jó biztonságos és időtálló kivitelezést úgy ahogy abban meg egyeztek. Csak így tovább ha valaki irigy a nohaura és arra a hozzáadott értékre amit egy ilyen munkával el lehet érni, adott a lehetőség mindenkinek tanulni és akkor lehet majd olyan összegű tisztelet díjat kérni. Még utoljára annyit, hogy ha az ember bele gondol abba, hogy egy hibás kivitelezés után adott esetben mennyi idő energia és anyagi ráfordítással jár a hiba javításának esetleges ki kényszerítése jogi törvényes keretek között akkor a műszaki vezetés díja gyakorlatilag elhanyagolható tétel. Bocs mindenkitől ez az én magán véleményem úgy, hogy gyakorlatilag napi szinten futok bele a kontár megoldások által okozott problémákba és azok megoldásának feladatába
😂😂🤣🤣👌👌 aha persze :) minden nap , megmondó kokler
Magyarországon mindenki szeret a másik zsebében turkálni. Nem is értem?! Kinek mi köze van ahhoz, hogy kinek mennyi a díja, ki milyen jutalékért dolgozik.
Ha nekem megéri, elfogadom, ha nem, akkor nem - amit szintén nem kell megindokolni.
👋
Volt egy munkánk, igaz nem építőmesteri feladat, hanem villanyszerelés. A műszaki ellenőr nem szakági volt. Eleve úgy ültünk le a végelszámolásnál hogy a tulajdonossal egyeztetve ők ennyivel kevesebbet gondoltak fizetni. Belemegyek e mert ha nem akkor keresnek hibát. A műszaki ellenőr nagyon nagy kivétellel mind csak a tulajdonost vagy beruházót védi. Nagyon sok rosszindulatú műszaki ellenőrrel volt már sajnos dolgunk, bár az utóbbi időben egy kettő azért kivétel is van.
Ez a szakma szégyene! És ezzel a koklereket támogatja. Azzal meg úgysem meri megcsinalni, mert elvágja a nyakát!
nagyon jók a videók, informatívak és laikus számára is érthetőek, de ez a videó most időpocsékolás volt, fölösleges válaszolni az említett kommentelőnek, mert ő 101% egy olyan vállalkozó, aki vígan élt a megrendelők megvezetéséből mindaddig, amég valaki megelégelte és műszaki ellenőrt fogadott, így aztán kiderült milyen "munkát" végzett drága pénzen, ezért most így akar bosszút állni az ellenőri szakmán, meg gondolom minden építőipari szakin, aki értéket közvetít az interneten. a felolvasott kommentekből süt, hogy átverésekből él(t), ezért izzadtságszagúan ismételgeti a bizalmat és fázik mindentől, ami kicsit is a megrendelőt védi...
további jó munkát és még sok érdekes szakmai tartalmat kívánok!
Szerintem az 1cm-nek anyagtechnológiai oka van, mint a hidegburkolatnál sem lehet vastagon kenni a ragasztót, meg az aljzatkiegyenlítőt sem lehet túl vastagon használni.
Példa nem akarták elfogadni a
Munkát mérték ellenört ö pedig elfogadta
Tovább Lenini úton tanulni tanulni tanulni!
Kell is a müszaki ellenör
Sajnos nálam az a bizonyos 1cm sok helyen 5-7cm a falfüggőség hiánya és a szigetelő kontársága miatt. Az meg hogy pont peremmel kellett volna csinálni... hagyjuk. Rossz tanulópénzt fizettem a nálam dolgozó "szakival". Sajnos én jobban vágtam az elméletet mint ő maga, pedig csak utánanéztem és soha nem csináltam... Roppantul bosszant, hogy a drága anyagot így el lehet k**ni! Gondolom ezt már nem lehet semmivel kijavítani?
Hajrá! Ne hagyd magad.
Kíváncsiak lennénk már egy saját kezű munkáját munka közben bemutatna
a 200 éves ház saját kézzel készült!😅
@@SzakiEllenor én is magamnak Tápióságon egy bontásra ítélt házat vettem majd lassan ahogy az anyagiak engedik megcsinálom magamnak saját kezűleg
Majd a könyvét megrendelem
Az ilyen Péter féle kivitelezők azok, akik majd bizalmi alapon szépen átvágják a megrendelőt. Eleve már az gyanús, mikor ennyire szajkózza valaki azt, hogy bízni kell a vállalkozóban.... egyebekben pedig, ha sértésnek veszik, hogy valaki igénybe vesz műszaki ellenőrzést, az is felvet pár kérdést. 🤔
Azért az Imre felvetéséről nemsokat mondtál csak hogy bekell tartani az irányelveket.... Hoszabban kifejthetted volna hogy egy girbe gurba falat hogy kellene jol szigetelni hogy szintbe legyen a fal....
Hát szerintem Ő is elmondta, mint Imre is....a kérdés,H mibe kerül.
@@antaltamasi9944 annyit mondott hogy az ilyen munkákat nemkell elválalni... Na de könyörgöm ha minden szakember aztmondja hogy ilyen nunkát nem vállal akkor ezzel a ház tulaját büntetnék meg aki pedig nem tehet rola hogy ilyen görbe a fal hisznema ház tulaja csinálta görbére... Szoval valakiknek azt is kikell javitani amennyire lehet. És Imre legalább probál az ilyen embereken is segíteni ha már a kedves szaki, ellenör nem segitene az olyan embereknek akiknek saját hibájukon kivül görbe a házfaluk.... Csak elintézi azzal hogy nem kell a munkát elvállalni. Na meg mondott 3 dolgot hogy kéne megcsinálni az adott szigetelést de aztnemmondta el az mennyi plusz költséggel járna.... És erre azt lehet mondani nem mindenkinek van ennyi plusz pénze.... Az a baj a szaki ellenőr minnél drágábban akar valamit megcsináltatni és nem azt nézi hogy emberek nem rendelkeznek akkora vagyonnal hogy lehetne mégis olcsobban megcsinálni. Imre eztisnézi hogy ne keljen akkora pénzeket kikölteni a megrendelőknek akik kispénzűek....
Elmondta nem kell elvállalni és kész mert a plusz költség akár 4 szerese is simán lehet azt meg tulajdonképpen senki nem fizeti meg ,ez van ha egy régi családi házat akarsz szigetelni
@@szilardmezei5537 itt nem arról van szó hogy nem fizetik meg.... Hanem hogy nemtudják megfizetni. Na de plusz költséget minek is kéne megfizetni ha annélkül is lehet szigetelni.... Imre se a legdrágább módon szigetel és mégis jo ugyis.... Ráadásul attól hogy valakinek nincs pénze a plusz költségekre még szeretné leszigeteltetni.... Értem én hogy ugy a legjobb ha minnél drágábban jön ki valami mer akkor több pénzt lelehet gombolni másokról... De nem minden esetbe kell drágábban csinálni valamit hogy az jo legyen....
@@szilardmezei5537 ja és akkor semmilyen régi ház ne legyen leszigetelve csak mer régi? Hülye vagy. Ülj le egyes...
Nekem még egy műszaki ellenőrrel se volt komolyabb gondom. Mindig mindenkivel lehetett együtt dolgozni. És még senkit nem kellett meg kenni.
Köszönöm a választ, de annyi észrevételezésem van, hogy kiragadott mondatokkal nem volt 100 % ban korrekt a válasz. A mondatokat a helyén kell kezelni. A videora reflektáltam és érdemes és korrekt lett volna a hozzászólásokhoz fűzött irásokat is ide hozni. pl.: milyen felelőssége van a kivitelezőnek és az ellenőrnek? Egyébként minden videót megnézek magától és szinte mindig arról szól , hogy a kivitelező ilyen szarul meg olyan szarul csinál valamit. És egyszer csak jön a " károsult megrendelő" és kiderül, hogy hazudozik mert nem akar fizetni (( arról a videorol beszélek, ahol a könnyű szerkezetes ház szerepel és a kivitelező.)) Kicsit jobb lenne, ha a megrendelők butaságit is bele hozná ezekbe a videókba. Jó lenne ha reflektálna arra amit az előző videóhoz irtam és nem csak egy kiragadott felsoroláshoz. Köszönettel : Tóth Péter
Egy tévedést eloszlatnék! Mi vagyunk a könnyűszerkezetesek. Mindenki ki lett fizetve és az alvállalkozókon sem spórolni akartunk, jobbakat hoztunk. Én nem hazudtam semmit, a Király viszont igen.
@@kmetykoeszti Igen láttam a videot. És az ellen videot is. Sajnos a pályafutásom során láttam már ezt-azt. De elnézést ha megbántottam.
@@tpszeged nincs gond, sajnos a Királyék úgy állítják be, hogy én egyszemélyben elrontottam mindent. Természetesen védekeznek, csak azt felejtik el, hogy a bíróságon a bizonyítékok fognak dönteni, nem az hogy mit hazudnak.
@@kmetykoeszti Ön annyira korrekt volt, hogy a hozzá szólásom törölte, amiben azt firtattam, hogy meglepő módon pont azok a részek nem voltak benne a videójában, amiben a kivitelező meg lett volna védve. Továbbá a facebookon sem írta le, hogy jogtalan módon nem küldjék el az anyjába, azért mert a villamos és ablakos kivitelező kókány munkát csinált, akiket Ön bízott meg. A házat amit fel kellett húzni, mert Önök az újba nem tudtak beköltözni. A valóság pedig természetesen nem így van és ezt sem pontosította. Na Ön ennyire gerinces. Se
@@nojbispeedify szerintem nem ismerjük egymást, szerintem nem ismeri a valós történetet. Kérdezheti a SzakiEllenort is, hogy én mit mondtam el és hogy ment le a videóban, amit megvágott és anélkül hogy én láttam volna lement a youtubeon.
5 év múlva hívom
Üdvözlöm!
Azért inkább adok igazat önnek, mint egy kontárnak!
Azért az érdekes, hogy 20 évvel ezelőtt mások voltak az irányelvek. Akkor is voltak okos cégek akik megszabták az irányelveket. Csak egy példa. Régen pogácsázni kellett hőszigetelő lemezt, pontosan azért, hogy járjon a levegő mögötte. 10 év múlva mik lesznek az irányelvek? Ja és mielőtt leharapnák a fejem, jó hogy van ilyen könyv, de azért nem szentírás. Sok példát tudnék mondani más szakterületről, pozitív példát is. Rossz példa az otthon melege program volt.
Elég sok ember olyan beidegződésekkel repül ki a suliból, hogy amint tanítani kezdi valaki, már ellenségeskedést érzékel a puszta tény miatt, hogy okos ember mond igaz dolgokat. Nem lehet elég korrekt metakommunikációval, hibátlan tiszteletkörökkel, sem bármiféle fondorlattal sebességbe rakni őket, muszáj tényleg elmondani a videóban hallható kulcsmondatokat.
Ha bele mész egy falba és van benne 5-6 cent nem rögtön a kilincset fogod ha csori a tulaj , köztes megoldás is van szerintem ezt ,ne szaki szemmel nézd hanem jó indulattal ki javítja valaki.
Mindenki kőművesnek születik , de valaki tovább tanul. :)
...Régi ócska házakból szeretnének kastélyt ...nem a hőszigetelés fogja ujjá varázsolni az épületet ..inkább ezt kéne valahogy tudatáig eljuttatni az embereknek ... pl Porotherm 50 Thermo Rapid Dryfix tégla ...önmagában jó hőszigetelést biztosít....th-cam.com/video/1Dpti_li86Y/w-d-xo.html
@@tiborertinger7608 sok lakás istálónak épült később átalakították lakóháznak és 2 generáció felnőtt benne most meg azt hiszik hogy föl lehet szakszerűen úgy ujittani hogy olyan legyen mint az újépítésű lakóparkba plusz költségek nélkül
@@tiborertinger7608 "Régi ócska házakból szeretnének kastélyt"
Jaa, hát nem mindenkinek van a zsebében laza 20 misi, de lakni valahol addig is kell... :)
@@tiborertinger7608 "Régi ócska házakból szeretnének kastélyt"
Jaa, hát nem mindenkinek van a zsebében laza 20 misi, de lakni valahol addig is kell... :)
@@mastermindd carbón nem lehet várat csinálni ,de ha tényleg akkora baj kívülről el kel engedni a kilincset, vannak javítható hibák az kérdés hogy meg e fizetik.Nagy próblémával ,hogy 20 éve nincsen szakmunkás képzés építő iparban az a baj , ezzel nem foglalkozik senki
Imre az dolgozik és bemutatja saját kezével a munkáját a valódi gyakorlatban
Szerintem a szaki ellenőr egy másik világban és dimenzióban él