Lélekben - SZÜLETÉS KÖRÜLI TRAUMÁK - Dr. Andrek Andrea és Zágoni Bettina (Klubrádió)

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 26 ม.ค. 2024
  • Iratkozz fel a csatornámra: bit.ly/KadarkaiTH-cam​​​
    kövess Facebookon: bit.ly/KadarkaiFB​​​
    Instán: bit.ly/KadarkaiInsta​​​
    szerkesztő-műsorvezető: Kadarkai Endre
    Készítők: Lehoczky Mirjam, Mihók Péter, Rózsahegyi Gábor, Lantos Dániel

ความคิดเห็น • 111

  • @timtom1847
    @timtom1847 4 หลายเดือนก่อน +25

    Érdekes egy beszélgetés volt. Engem az édesanyám 3- szor próbált meg elvetetni, akkoriban még létezett az injekciós lehetőség. Azonban én minden áron jönni akartam, és azt kell, hogy mondjam, hogy hármunk közül, mivel van két nővérem, én lettem a legharcosabb, legkitartóbb és életre való. De abban is biztos vagyok, hogy valahol voltak ennek negatív kihatásai is. A lényeg, hogy az emberek 90%- a úgy vállal gyereket, hogy abszolút alkalmatlan rá. De valamiért ez soha sincs kimondva. Hát én kimondom: Amíg a saját életed nem raktad rendbe, ne szülj gyereket!!!! Ennyi.🙏🙏🙏 Timi Barcelonából🇪🇸♥️🇭🇺

    • @user-hc9hv6ux4r
      @user-hc9hv6ux4r 3 หลายเดือนก่อน

      Egyetértek Veled!

    • @rekaszijarto7312
      @rekaszijarto7312 2 หลายเดือนก่อน

      Teljesen igazad van 👌

    • @agnesbiro7296
      @agnesbiro7296 หลายเดือนก่อน

      Abszolút igazad van !

  • @rekal4630
    @rekal4630 4 หลายเดือนก่อน +43

    A fiamnak duplán rá volt tekeredve a köldökzsinór a nyakára. Mikor először megpróbáltam sálat adni rá, kb másfél éves korában, úgy üvöltött, mint akit ölnek. Most 8 éves, minden évben próbálkozok a sállal, azóta sem veszi fel, ha csak meglátja a sálat már dühröhamot kap. Sem szűknyakú, sem garbós pulóvert nem visel el, tépi le magáról.

    • @user-tz2ek2kj1p
      @user-tz2ek2kj1p 4 หลายเดือนก่อน +19

      Nekem az orvos javasolta az egyik magzat elvételét, mondván, hogy 39 évesen öreg vagyok az iker szülésre. Megszültem mindkét gyermekemet egészségesen, de 5 évesen az egyik gyerekem minden ok nélkül öngyilkossági gondolatokkal kezdett foglalkozni. Végül kineziológus segített. Akinek a gyermekem még azt is elmondta, hogy hol állt az orvos és hogy nézett ki.

  • @zsanettkaity8708
    @zsanettkaity8708 4 หลายเดือนก่อน +19

    Mind kismamaként, mind védőnőként is nagyon hasznos volt számomra ez a beszélgetés! Biztos vagyok benne, hogy sokaknak lesznek benne szemfelnyitó gondolatok! Köszönjük!

  • @martaszabo9389
    @martaszabo9389 4 หลายเดือนก่อน +28

    Zseniális az előadás! Olyan értelmes a hölgy! Lenyűgöző!

  • @agnesbiro7296
    @agnesbiro7296 หลายเดือนก่อน +2

    72 éves vagyok ! És most értettem meg a születésem körüli traumák. ( fogós műtét 50 -es évek ) És a jelen életem közötti , sok összefüggést !Köszönöm ...nagyon hasznos beszélgetés volt !

  • @hapsetszut
    @hapsetszut 3 วันที่ผ่านมา

    Abszolút egyet értek az elhangottakkal, és nagyon örülök, hogy végre erről is szó esik. A háború alatt, vagy az után született gyermekek életén mindez látható sajnos. Azt is kiemelhetjük, hogy társadalmi szinten is súlyos ez a kérdés. Valamint, az a stressz szint, ami Magyarországon az anyákat, vagy mindkét szülőt súlytja általánosságban, az közel olyan veszélyes, mint a háborús állapotok. Mindemellett, megfigyelhető, hogy a magas stressz szint, a szorongás Magyarországon igen súlyos probléma és több generációt, az egész társadalmat érintő probléma testi, lelki és mentális értelemben egyaránt... Jó volna ha egy műsorban, a következményeket is kielemeznék...

  • @Nella3675
    @Nella3675 4 หลายเดือนก่อน +11

    Egy Áldás amikor 1 Férfi ilyen témákat boncolgat!!
    🙏🏼❤️

  • @eletszeretlekbyagotasipos
    @eletszeretlekbyagotasipos 3 หลายเดือนก่อน +4

    Kedves Bettina, Endre! Örülök, hogy egy ilyen témát behoztatok a köztudatba, és ahogy Bettina beszél erről, az igazán inspiráló. Nagyon együtt tudok én is a témával érezni, hiszen valami hasonlót éltem meg: nekem volt egy elveszett ikertesóm, vagyis egy ikerbaba, aki végül úgy döntött, hogy nem születik meg, én már ezzel a méhen belüli traumával a sejtjeimben érkeztem meg a külvilágba, ami innentől -számomra természetesen-bizalmatlan világ lett, nem volt meg az ősbizalom. Ahogy Bettina fogalmaz: "valahogy jön ki minden emlék és igazság". Igen, amikor a személyiségfejlődésben elérkezünk arra a "pontra", hogy be tudjuk fogadni, fel tudjuk dolgozni, a sejt szinten eltemetett, tudattalan tartalmak felszivárognak a tudatos tartományba. Én ezt egy könyv formájában írtam ki magamból, és lett belőle egy önsegítő, önismereti napló. A könyv "forradalmisága" talán abban van, hogy nekem nem terápiák segítettek a szembenézéssel, egy tudatosság mentor kísér a folyamatban, és a válaszok egy része a transzcendensből érkezett. A fogantatás körülményei, amiről Bettina is beszélt, a méhen belül történtek, maga a szülés, az első hetek eseményei sejtszinten bevésődnek az újszülöttbe, és felnőve, ha elkezd önismerettel foglalkozni, van rá esélye, hogy az a bizonyos köd felszálljon, és egyre önazonosabb életet élhessen. Szuper lenne, ha ezt minél több mentálhigiénés szakember, orvos is, aki ilyen esetekkel dolgozik, praxisban, tudományos területen kezdhetné el felfedezni, hogy nem csak az van, ami szabad szemmel látható. Ez a beszélgetés is hiánypótló, köszönöm Bettina, Endre, hogy ennek ilyen formában teret adtatok!

  • @blancoblanco4579
    @blancoblanco4579 4 หลายเดือนก่อน +17

    Te jo ég mennyi mindenre rávilágított az utolsó beszélgetés a saját életemben , köszönöm .

  • @adamsdouglas5818
    @adamsdouglas5818 4 หลายเดือนก่อน +16

    "mindenkinek könnyebb lenne nélkülem". Annyira rezonál vekem. ❤️ Tanulom önmagam.

    • @user-ug9lm5gh2k
      @user-ug9lm5gh2k 4 หลายเดือนก่อน +9

      ❤ bíztatlak! Fontos vagy.

    • @kenyerbundas8222
      @kenyerbundas8222 4 หลายเดือนก่อน

      Ez nálam is meg volt.

  • @faragozsolt1
    @faragozsolt1 4 หลายเดือนก่อน +16

    A címet olvasva, konduktorkènt teljesen másra szàmítottam. De egy igazi esszenciàlis beszélgetèsthallottam. A doktornőt ès Bettinát is öröm volt hallgatni.

    • @erikamolnar1220
      @erikamolnar1220 4 หลายเดือนก่อน +1

      Andreát érdemes " milliószor" meghallgatni! Az is nagyon fontos, hogy hatalmas tudását közérthetően adja át.

  • @vickyyvickyy3121
    @vickyyvickyy3121 4 หลายเดือนก่อน +9

    Nekem traumatikus szuletesem volt. Anyukam 1 honappal a szülés elott leesett a lépcsőn es megrepedt a mehburok. Majd a szuletesem napjan reggel leszakadt. Akkoriban 46 eve nem volt konnyu azonnal orvoshoz kerulni, sokaknak meg autojuk sem volt. Apkummal kozoltek, hogy valoszinu a kislany nem marad eletben. Elet-halal kozott voltunk, de minketten tuleltuk. Ra 4 honapra a karomat mutottek erdaganat miatt. Tejat volt pár traumam a kezdetekkor . Akkor jojjon a jo része:) En szereto csaladba szulettem es nagyon vártak, eros, stabil kiegyensullyozott felnotte valtam. Ettol fuggetlenul par eve foglalkoztatott , milyen hatassal is van a szemelyisegemre a szuletes es van par dolog amit en is felfedeztem. Tobbek kozott az amit a beszelgetesben emlitenek., elmegyek 90%-ig es ott jott a megmagyarazhatatlan panik. Sokszor volt , hogy abba is hagytam dolgokat ezert.

  • @melindapare2221
    @melindapare2221 4 หลายเดือนก่อน +4

    Igeeen! Jó, hogy itt voltál arany 🌟 csillag. Köszönjük, hogy megszülettél, jobb lett általad a 🌏 világ. Ölellek benneteket nagy szeretettel ❤️ ❤️ ❤️

  • @erikabertenyi1840
    @erikabertenyi1840 4 หลายเดือนก่อน +15

    Olyan kedves ez akishölgy Bettina, mint a Mona Liza. Bájos, de titokzatos, megfejthetetlen szépség. Köszönjük kedves Endre minden beszélgetésed, egy csoda, de ez fenomenális, és nagyon érzékeny, titkokra rávilágitó riport.

    • @HotTenTotya
      @HotTenTotya 2 หลายเดือนก่อน

      És ennek mi köze a témához? Ha olyan csúnya lenne, mint Quasimodo, akkor az levonna a mondandója értékéből?

  • @petrus1116
    @petrus1116 4 หลายเดือนก่อน +4

    Nagyon jol meseli hogy milyen a terapia, ahogy retegrol retegre jonnek a felismeresek. ❤❤meg sok ilyen beszelgetest. Milyen szep hogy a kislanya szuletesenel atirta ami vele tortent!

  • @agiban100
    @agiban100 4 หลายเดือนก่อน +17

    Az én szorongásaim is visszavezethető, h milyen körülmények között voltunk, amikor születtem. 1943-ban születtem, üldözött családban. Emlékeim szerencsére nincsenek, maximum tudat alatt, sokszor álmodom, h üldöznek és menekülök.

  • @zsuzsannakoszegi9236
    @zsuzsannakoszegi9236 4 หลายเดือนก่อน +12

    A természetes szülésnél sem mindig teszik az anya mellére a babát. Az első gyerekemet születése után elvitték tőlem,később kaptam csak meg pólyában. 84-ben volt.

    • @erikamolnar1220
      @erikamolnar1220 4 หลายเดือนก่อน +3

      Hála az Égnek már nem '84-ben vagyunk 🙏

    • @Mirella23
      @Mirella23 4 หลายเดือนก่อน +1

      @@erikamolnar1220Manapság szerintem rosszabb a helyzet, hisz lassan már orvos sincs, kórházak szűnnek meg, sok az előre tervezett császár, esélyt sem adnak a normál születésre. Úgy elkapott a sírás, alig tudtam abbahagyni. A XXI. sz. -ban továbbra is traumák garmadájával kell, hogx szülessenek a gyerekek, kivétel, akiknek van pénzük megfizetni a “gyerekbarát” szülést.

  • @deshockchepp4945
    @deshockchepp4945 19 วันที่ผ่านมา

    Jaj de jó beszélgetések voltak!

  • @krisztinamolnar1698
    @krisztinamolnar1698 4 หลายเดือนก่อน +2

    Hihetetlen jó volt hallgatni összeszedett ,értelmes, érdekes❤

  • @timeatallodi8218
    @timeatallodi8218 3 หลายเดือนก่อน

    Az eddigi legjobb rész. Mérhetetlenül fontos és rendszeresen figyelmen kívül hagyott terület, amiről sok ember még csak hem is tud annak ellenére, hogy az emberi élet alapvetèseiről van szó.

  • @evavicze8296
    @evavicze8296 4 หลายเดือนก่อน +5

    Nagyon elkondolkodtatott amit hallottam.A fiamat 1990 ben szültem az első szabad választások napján május 20 Temesváron.A kórházban legfőképpen avval foglalkozott a személyzet hogy menjünk szavazni.Termeszetes szülésem volt.A fiam megszületett, megmutatták, elvitték.Megcsak meg se engedték hogy megsimogassam.Masnap ebéd után bírtam csak megnézni! Így folytak abban az időben a szülések! Szallagon😢 érzelem mentesen

  • @eletutkonzultaciokovacsmar2066
    @eletutkonzultaciokovacsmar2066 4 หลายเดือนก่อน +7

    Nagyon megindito interju volt, koszonom.

  • @bettypro8057
    @bettypro8057 4 หลายเดือนก่อน +7

    Kedves Endre!Köszönöm szépen ezt a remek riportot,Minden jót kívánok Neked és az egész családnak!Üdv.Betty

  • @zsuzsi61mirjam
    @zsuzsi61mirjam 4 หลายเดือนก่อน +4

    Bettina története nagyon megfogott és a végén annyira át tudtam érezni, olyan megható volt, ahogy a férjével megbeszélte, hogy nem kell félnie az elhagyástól. Nagyon sok ilyen típusú beszélgetést hallottam már és mindig azt várom, hogy esetleg felmerül e az a kérdés, ami rám vonatkozik, de sajnos nem. Pedig sok baba születik úgy, mint én. Nekem 4x a nyakam köré volt tekeredve a köldökzsinór, lila és fekete színben "játszottam" és azt mondta Édesanyámnak az orvos, hogy ha ezt tudja, hozzá se nyúl, hanem rögtön császár. De honnan is tudhatta volna, hisz 61'-ben születtem. A másik probléma, hogy Édesanyámban nagyon sok félelem volt, nagyon terhelt fiatal felnőtt kora volt, a II. világháborúban szerzett traumái miatt. Több pszichológusnál voltam már és nem tudtak segíteni abban, hogy a generalizált/szociális szorongásomon urrá tudjak lenni, le tudjam rakni. Mostanra elértem egy olyan állapotot, hogy kínszenvedés elindulnom és emberek között lennem, de megyek előre minden nap, mert nem adom át magam a betegségnek. Mintha minden nap újra meg kéne küzdenem és meg is küzdök azért, hogy igen is élni tudjam az életemet. Én pl. a születésemre és Édesanyám lelkileg/mentálisan terhelt fiatal korára tudom csak visszavezetni a szorongásos problémáimat, hisz már eleve halál közeli élménnyel születtem erre a világra. Egy pszichológus se foglalkozott ezzel, pedig mindegyiknek elmondtam. Hol találok vajon olyan szakembert, így 63 év felé közeledve, aki ebben nekem tud segíteni, mert nekm már ötletem sincs. Köszönöm a beszélgetést, nagyon érdekes volt.

    • @erikamolnar1220
      @erikamolnar1220 3 หลายเดือนก่อน +1

      Javaslom, hogy keresse meg Andreát: tudása hatalmas, személyisége nagyszerű! Vagy olyan szakembert keressen, aki integrálpszichológiával foglalkozik. Óriási segítség, ha elkezdődik a fájdalmas rétegek oldása! Nehéz és nem két pillanat az út, de megéri! 🥰🤗🤞

  • @judithikkelnejucud7493
    @judithikkelnejucud7493 หลายเดือนก่อน

    A fiamnak elszakadt a köldökzsinòrja ez mit okozhat köszönöm😊

  • @ildikomartavarga4956
    @ildikomartavarga4956 4 หลายเดือนก่อน +1

    Köszönöm szépen. Nagyon érdekes beszélgetés volt. Gratulálok.

  • @nyuszinda
    @nyuszinda 4 หลายเดือนก่อน +2

    Ez az érzés bennem is megvan .Kiegeszitve azzal, hogy ugyan semmilyen szuicid hajlamom nincs, a múlandóságomra úgy gondolok hogy értem nem kár , hogy nem olyan nagy baj ha ennek az én személyemnek végetér a földi pályafutása , kicsit megkönnyebültség érzetet is ad . Ez egy belső tudat hogy értem nem kár . És tudom hogy ezzel foglalkoznom kell mert a 11 éves lányom teljes bizonyossággal érzi ezt . Nagyon sokszor elmondja hogy ugye tudom hogy neki én nagyon fontos vagyok és ugye tudom hogy vigyázzon kell magamra . Igen az eszemmel tudom és odafigyelnek magamra de a belső énem nem ezt tanulta . Ez nagyon nehéz .

  • @micike798
    @micike798 4 หลายเดือนก่อน +3

    Kiváló beszélgetések voltak - mint mindig! Köszönöm !

  • @ibolyakontor7199
    @ibolyakontor7199 4 หลายเดือนก่อน +2

    Kituno eloadas Ugy a doktorno mint Bettina nagyon nagy elemenyt nyujtottak.Koszonjuk.

  • @sandornesafar3283
    @sandornesafar3283 4 หลายเดือนก่อน +4

    Köszönöm.

  • @jenkaonline4562
    @jenkaonline4562 4 หลายเดือนก่อน +11

    Még 1980-ban sem tették tették az anyára az újszülöttet. Az oxitocin és nem odafigyelés áldozata a gyermekem, aki kisfokú oxigén hiánnyal született😢
    Sajnos sok sorstársam lehet....

    • @timeateglassy4793
      @timeateglassy4793 4 หลายเดือนก่อน +1

      Nem vagy egyedül. Mi ezt 2006-ban éltük át a lanyommal, oxigénhiányos állapot ami egy életre kiható maradandó nyomokat hagyott,és persze a traumatikus szülés élmény.

  • @zf7174
    @zf7174 4 หลายเดือนก่อน +2

    Az idaigi legjobb adas.

  • @ladislavtaric5984
    @ladislavtaric5984 3 หลายเดือนก่อน

    Köszönjük nagyon hasznos beszélgetés volt 👌👏👏👏

  • @citrozsu
    @citrozsu 4 หลายเดือนก่อน +51

    Ezek után nagyon elgondolkoztató, vajon milyen traumák érnek, érhetnek egy lombikos bébit?

    • @beazsoldos7222
      @beazsoldos7222 4 หลายเดือนก่อน +14

      Ez egy nagyon jó kérdés,érdemes lenne erről is beszélni!

    • @user-vg1rr5rl1x
      @user-vg1rr5rl1x 4 หลายเดือนก่อน +30

      Milyen? A lombikban csak megtermékenyítik a petesejtet. Nem a lombikban fejlődik a magzat, hanem a méhben. Ne beszéljetek már hülyeségeket!

    • @martakalman294
      @martakalman294 4 หลายเดือนก่อน

      ​@@user-vg1rr5rl1x hmmm... Honnan jön ez a minősítés? Érdemes-e egy őszinte kérdést minősíteni?

    • @ritmuska88
      @ritmuska88 4 หลายเดือนก่อน +15

      Nem tudom ki kívánhat jobban egy terhességet, mint egy (sokadik) lombikos édesanya! Ez a legjobb útravaló az életre!

    • @citrozsu
      @citrozsu 4 หลายเดือนก่อน +15

      Az egész videó a prenatális stressz magzatra gyakorolt hatásáról szól (szerintem), ezért merült fel bennem, hogy az anya, aki valószínűleg több sikertelen fogantatás után, hormonkezelésen átesve, nem kevés aggódással készül a lombik bébi fogadására vajon mit "adhat át" ebből?

  • @KatarinaBilkova
    @KatarinaBilkova 4 หลายเดือนก่อน +1

    Kedves Endre, ezt a remek interjút HÉJJA-NAGY KATALIN pszichológus, tanszékvezető főiskolai docens nagyszerűen ki tudná egészíteni. A kommenteket olvasva lenne rá igény. Ő sokat tud ebben a témában.

  • @oromdulo
    @oromdulo 4 หลายเดือนก่อน +3

    Az én párom ugyanígy éli az éltét, belekezd dolgokba és a végén képtelen befejezni, segíteni kell neki. Például a diplomavédése előtt, az államvizsgára már nem ment el, holott minden vizsgája sikeres volt addig. A szakdolgozatát azért nem írta meg, mert, azt mondta, nem volt aki segítse abban, hogy hogyan kezdjen hozzá. Ő is császárral született, farfekvés, köldökzsinór csavarodás, ráadásul az édesanyja veszélyeztetett volt veseproblémák miatt, és ezért még hónapokig a kórházban maradt a szülés után is a baba nélkül. Szoptatni nem tudott, stb. Folyamatosan olyan érzései vannak, hogy ő csak véletlenül született erre a világra, arról is beszámolt már, hogy sokat gondolkodott azon is gyerekkorában, hogy ő biztosan nem is a szülei gyereke. Mindig a tökéletességre törekszik és ezért rendkívül lassan hozz döntéseket, vagy meg sem hozza. Egyébként mindent megkapott a szüleitől, talán túlságosan is burokban tartják, soha semmiben sem szenvedett hiányt, nem váltak el a szülei, nem voltak traumák az életében.
    Én sokszor nem is értem az élethez való hozzáállását, mert én teljesen máshogyan élem a mindennapjaimat. Ha én hozzákezdek valamihez még akkor is megcsinálom ha időközben rájövök, hogy már nem is annyira érdekel. Nem félek hibázni, akkor is megcsinálom az elképzeléseimet, ha bizonytalan vagyok a végkifejletben. Szinte soha sem rágódok a múlton, midig a megoldást keresem mindenre, ha valamit szeretnék, akkor hozok egy egyértelmű döntést és csinálom. A párom képes évekkel ezelőtt elhibázott dolgokat felhozni napi szinten, hogy azt, akkor miért nem úgy kellett volna, vagy meg se kellett volna csinálni és akkor most minden más lenne, számomra ez érthetetlen, hiszen mindent ki lehet javítani, nem azon múlnak a dolgaink, hogy valamikor, valahol rosszul vagy csak nem tökéletesen döntöttünk, hanem hogy folyamatosan alkotunk és javítunk, csiszolunk a dolgokon.
    Nagyon összetett hatást gyakorol valaki életére, ha nem természetes, kiegyensúlyozott módon születik, olyan belső gondolatok gyötrik, ami egy harmonikus születés esetében fel sem merül másban.
    Amit én észrevettem még, talán az, hogy mintha a szülők sem lennének képesek lelki kapcsolat kialakítására egy ilyen születés történet után. Mintha az ilyen szülők csak egy feladatot látnának a gyerekben, és nem tudnak kapcsolódni hozzá olyan figyelemmel, ami a gyerek számára talán oldaná a születése kor elszenvedett traumát, és ez sajnos egy életen át megmarad a szülő és a gyerek között. Idegenség érzet, mind három fél részéről, ott vagyok, velük élek, van köztünk kapcsolat, de kapcsolódás nincsen.

  • @edexaxol7655
    @edexaxol7655 4 หลายเดือนก่อน +5

    Kushadó babáknak nevezik azokat a magzatokat, akik az anyaméhben kushadó testtartást vesznek fel, mert érzik, hogy nem akarják őket. A terhesség lényegében nem is látszik a környezet számára. Milyen pszichés lenyomattal fogják majd élni életüket?

    • @attilaputics8227
      @attilaputics8227 4 หลายเดือนก่อน +2

      Igen Feldmár András,
      Pál Feri... már évekkel ezelőtt megkongatták a "lélek harangot"
      A mert a " test nélküli lelkek jogképviselete, nem a tudomány dolga" 🙏

  • @zsoltfenyvesi1423
    @zsoltfenyvesi1423 4 หลายเดือนก่อน +1

    Bettina történetét 2x is meg kellett hallgatnom... Gratulálok neki!

    • @kenyerbundas8222
      @kenyerbundas8222 4 หลายเดือนก่อน +1

      En is 2 szer hallgattam meg, durva felismerések jöttek.

  • @csillasuta5511
    @csillasuta5511 4 หลายเดือนก่อน +9

    Még csak 07:10-nél tartok az anyai stresszhormonszint megemelkedésének hatása a magzatra, miközben eszembe jutott, hogy körülöttünk állandó háborúk vannak. Nemrég a szíriai, jelenleg és legközelebb az Ukrán háború zajlik. Milyen lesz a jövő generációja ezekben az országokban? Bár ezt csak egy szomorú költői kérdésnek szántam.

  • @fubenfabanorvossagvlog3776
    @fubenfabanorvossagvlog3776 4 หลายเดือนก่อน +5

    Ez nagyon érdekes volt. Nagyon érthetően mondta el a lényeget.
    Elgondolkodtató.
    Csak már egy kérdés van, hogy lehet ezt feldolgozni?

    • @erikamolnar1220
      @erikamolnar1220 4 หลายเดือนก่อน +7

      Kiváló technikák és kiváló szakemberek vannak ( pl. Andrea) . 🙏 Remélem egyre több helyen és egyre többször hallunk róla! 🤞

    • @edexaxol7655
      @edexaxol7655 4 หลายเดือนก่อน +3

      @@erikamolnar1220 Csak akinek nincs pénze, vajmi kevés eséllyel fér hozzá a terápiához. Ami szomorú.

    • @AnnaWhiteRaven
      @AnnaWhiteRaven 4 หลายเดือนก่อน +4

      Esetleg olvasd el a ,, Sorsfordító 9+1 hónap" c.konyvet (Orosz Katalin pszichológus és S. Nagy Zita neuropszichologus műve) 😊

    • @monikabesszer9968
      @monikabesszer9968 4 หลายเดือนก่อน +1

      perinatális pszichológiával foglalkozó pszichológusok, perinatális szaktanácsadók segítségét érdemes kérni@@erikamolnar1220

    • @Nella3675
      @Nella3675 4 หลายเดือนก่อน

      @@edexaxol7655
      Jogos, de nem teljesen igaz!
      Pl.:
      A Gyógyító/Szeretet kód-hoz, EFT-hez(meridiánokat kopogtatva oldó mondatokat ismételve gyógyít) se pénz, se terapeuta nem kell.
      Jómagam autodidakta módon Theta Healingezem. Bárki megtanulhatja!
      Tiszta szándék, gyógyulni akarás kell csak hozzá…
      Dr. Szabó Krisztinának közel 200(15-25 percesek) Theta meditációja van itt a youtube-on, és 2 hetente tesz fel újat. Brutál jók!
      Szentes Róbertnek nagyon ütős hipnózisa ingyen elérhető.
      Szilasi Mártinak, Nyíri Helgának is nagyon hatékony, erőteljes meditációik vannak fent, ingyen!
      De ott van Dr. Joe Dispenza, Guzsik Viki, Thetakert, Benke Edina…
      Ingyen, hatalmas segítségek!

  • @adrienn4
    @adrienn4 4 หลายเดือนก่อน +6

    Mi a helyzet vajon a covid-babákkal? Nem kell háborúkig visszamenni traumákért, a covid 2 éven keresztül, világszerte okozott mérhetetlen stresszt az akkor terhes nőkben. Napi szinten hallgattuk azt, hogy levegőt venni is életveszélyes. Én is akkor vártam gyereket, és végig stresszeltem a 9 hónapot. Az alap stresszre, ami normális állapotban is jelen van egy anyánál, még rárakódott az extra veszélyezettség érzése mellett még az is, hogy jó ötlet-e erre a bizonytalan világra szülni. Persze, azóta helyre állt a világ, mármint vírus ügyben, amúgy folyamatosan őrül meg. Imádjuk a gyerekünket, az életünket adnánk érte. Mindent a világon megteszünk érte. És most mégis ott a rossz érzés, hogyha a fejem tetejére állok is, a gyerekem felnőtt korában öngyilkos lesz a magzati stressztől. Ez megmérgezi a mindennapokat, hiszen a hiábavalóság érzése mindenre rátapad.

    • @erikamolnar1220
      @erikamolnar1220 4 หลายเดือนก่อน +2

      Andrea jelzi, hogy azért egy hatás, egy folyamat nem tisztán ok és okozat működése 😉 Nagy szerepe van a megélt feloldásnak. 🤗

    • @anitab.762
      @anitab.762 4 หลายเดือนก่อน +3

      Ezért gyűlölöm a pszichológiát. Mi haszna van annak hogy beráncigáljuk a múltat; az az energia a jelen kihívásaihoz kellene! A szeretet és a mosoly adja az erőt, hogy jól oldjuk meg a napjainkat❤

    • @Rosy283
      @Rosy283 4 หลายเดือนก่อน +1

      Huhh na pontosan ezt fejtem ki a hosszú kommentemben picit fentebb!;) Szerintem is átestünk már picit a ló túloldalàra
      Jó lenne tènyleg ezt is észrevenni, hogy hány anya szorong-retteg amiatt, mert ennyire “divat” lett a múltban való pszichológiai vàjkàlás…ez szerintem sokkal mérgezőbb, és sokkal inkább rányomja a szülő-gyermek kapcsolatra a bélyegét, mint egy császármetszés, vagy egy stresszesebb várandósság, amin igenis túl lehetne jutni, ha nem “ragasztjàk” ebbe bele az embert. Anyák ezrei érezhetnek úgy, mint adrienn, hogy bármit is tesznek szívvel lèlekkel, az elején úgyis minden “felülírhatatlanul elúszott”
      Rettenetesen demotiváló, nagyon nehéz így szereretben és békében gyermeket nevelni.
      Ahelyett, h azt hangsúlyozzuk, hogyan/mivel traumatizálhatjuk gyermekünket, jó lenne sokkal inkább mindennek a tudásnak a pozitív oldalát kiemelni (pl ha ezt meg azt tesszük, mondjuk mozgunk várandósság alatt, az milyen SZUPER, stb stb.)

    • @gyurkovicsrita4524
      @gyurkovicsrita4524 4 หลายเดือนก่อน

      @@anitab.762 így van, feltárjuk a traumákat, de nincs rá mód, nincs ember, nincs annyi pénz ezeket feldolgozni, vajon véletlenül merül a tudatalattiba? Ilyenkor nem gondolunk a természet csodájára? Hogy nem véletlenül felejtünk?

  • @gyongyverfekete8139
    @gyongyverfekete8139 4 หลายเดือนก่อน

    En ugy tudom, hogy regebben (40+ eve) a termeszetes szulesnel sem raktak a piciket az anyukak mellkasara szuletes utan, hanem elvittek azonnal. Ugyanugy mint ahogy az apukak sem lehettek benn. Ez volt az altalanos, en igy tudom. Ezek szerinte mindenkinek van ebbol adodo szeparacios traumaja?

  • @annamariakahutek2444
    @annamariakahutek2444 4 หลายเดือนก่อน +1

    Annemarie..igaza van ,Endre ebben a sztoriban nagyon irányadó a belemagyarazas...

  • @MrEmcsike
    @MrEmcsike 4 หลายเดือนก่อน

    Fogóval született a.gyerekem Köldögzsínor a lábára tekeredva.Elvittek a gyereket Csak ránrzhettem AZ összes csecsemő másik.szobában volt Szoptatásra.vihettük el

  • @anitab.762
    @anitab.762 4 หลายเดือนก่อน +2

    Minden embernek meg kell oldania sok nehéz kihívást a jelenben. Mi haszna ha még plusz a múlt traumáit is beráncigáljuk!!!😮

    • @attilaputics8227
      @attilaputics8227 4 หลายเดือนก่อน +5

      👶Életünk Lineáris, és a Tudatunk Vertikális, ha a múltból jövünk, nincs jelenünk, ha CSAK a jövőbe tartunk. A jelen "pillanata" az időtlenség állapotában lehet, ahol egyben van a múlt, és a jövő, és a mostani testünkön érezzük a gyermekkori pofonokat, simogatást, de ha holnap szeretnénk egy finom habos sütit enni egy rég nem látott kedves baráttal, már most érezzük a csoki ízét, s a beszélgetés izgalmát🤔 Minden-mindenre ható világban élunk, (sajnos) nincs kibúvó, ahogy Tesla mondta : Minden "csak" REZGÉS, frekvencia...

    • @edexaxol7655
      @edexaxol7655 4 หลายเดือนก่อน +7

      A múlt traumái kihatnak a jelenünkre és a jövőnkre. Hadakozhatunk ellene, de nem tudjuk figyelmen kívül hagyni. Nagyszüleink, szüleink döntései, ha nem ismertük is őket, azok is befolyásolják az életünket. Konkrétan fizikális valónkban, hogy hol és hogyan is élünk például és tudatalattinkban. Akár tetszik ez nekünk, akár nem.

  • @kittitakacs1661
    @kittitakacs1661 4 หลายเดือนก่อน

    Szóba került hogy várandóság alatt vagy gyermek elso vagy masodik evben hagyja el az apa a csaladot.gyereket akkor is trauma eri .es egyatalan nem jo az neha elobukkan az apa.

  • @ibolyapataki8389
    @ibolyapataki8389 4 หลายเดือนก่อน

    Sok minden megfogott, de egy dolgot nem értek. Az 1970-es, 80-as....években a szüléskor az orvos pár másodpercre megmutatta a babát az anyukának, és rögtön elvitték a babát a csecsemőosztályra. Ez mindenkinél egyformán történt. Apukák jelenlétéről akkoriban szó sem lehetett. Minden babának és minden mamának egyforma volt a kezdet. Utólag mivel magyarázzák ezeknél babáknál,
    felnőtt korukban azokat az eltéréseket, melyek a születésből eredtek?

  • @kenyerbundas8222
    @kenyerbundas8222 4 หลายเดือนก่อน

    Durva, senki sem akart, senki sem vart se anyám, se apám, véletlenül lettem. Nem is foglalkoztak velem....nincs biztonsag érzet, nincs parkapcsolat, ha van az olyan se veled se nelküled....mert az a biztonsagos...
    52 eves vagyok...menjek terápiába ?

  • @NA0806
    @NA0806 4 หลายเดือนก่อน +1

    A pszichológia mindig arra a közvetett következtetésre jut, hogy az anya tehet mindenről. Minden is trauma egy anyának. Már az maga is trauma, hogy mindezek tudhatók.

  • @aladarnagy7890
    @aladarnagy7890 4 หลายเดือนก่อน +1

    Bettina nagyon vonzó lány.

  • @user-vg1rr5rl1x
    @user-vg1rr5rl1x 4 หลายเดือนก่อน +1

    A születésem előtt két évvel hunyt el a 13 éves bátyám. Én temetőbe jártam játszótér helyett. De ennyi nyafogást életemben nem hallottam. Én kérek elnézést.

    • @zf7174
      @zf7174 4 หลายเดือนก่อน +6

      Iszonyu gaz a kommented. Akkor is, ha trauma ert.

    • @attilaputics8227
      @attilaputics8227 4 หลายเดือนก่อน +5

      😢 A gyász első (még feldolgozatlan) jele a TAGADÁS🫣

    • @erikamolnar1220
      @erikamolnar1220 4 หลายเดือนก่อน +4

      Nem kell mindenkinek változni. Elfogadható az is, ha valaki békében él azzal, hogy játszótere a temető. "Nem vezetjük át a vakot a túloldalra, mert lehet, hogy ő nem arra akar menni. " Fontos a belső béke 🥰

    • @user-vg1rr5rl1x
      @user-vg1rr5rl1x 4 หลายเดือนก่อน

      @@zf7174 Neked gáz. Dolgozd fel.😘

    • @bmt9811
      @bmt9811 4 หลายเดือนก่อน

      És a kommentelők eszik mint a cukrot,érthetetlen belemagyarázás.Ez a divat.

  • @zsuzsajakab1411
    @zsuzsajakab1411 4 หลายเดือนก่อน +1

    Nagyon szellemes hozzászólás, hogy: "ezek után nagyon elgondolkodtetó, vajon milyen traumák érhetnek egy lombikos bébit?" Számomra sem igazán meggyőző ez a ma olyan divatos téma, inkább belemagyarázás + jó üzlet a lelki gubancok kibogozóinak.

    • @boglarkaszoradi4504
      @boglarkaszoradi4504 4 หลายเดือนก่อน

      A lombikos bèbik nem a lombikban növekszenek, csak ott termékenyítik meg a petesejteket. A zigótàt visszahelyezik az anyaméhbe.
      Miért olyan hihetetlen számodra, hogy az anya vèrének a stresszhormonszintje káros hatással van a magzat agyának a fejlődésére? Akkor azt sem hiszed el, hogy az anya véralkohol szintje gátolja a magzat agyfejlődését?

    • @martabodo5694
      @martabodo5694 4 หลายเดือนก่อน +10

      Addig örülj, illetve annak örülj, ha ebből te ennyit értesz. Adj hálát s ne szólj meg mást!

    • @boglarkaszoradi4504
      @boglarkaszoradi4504 4 หลายเดือนก่อน +9

      Miért olyan hihetetlen, hogy az anya vérének a stresszhormonszintje hat a fejlődő magzatra mikor az anya véralkoholszintje és minden egyéb összetevője a vérének szintén hatnak? A lombik bébik pedig szintén anyaméhben fejlődnek...

    • @zf7174
      @zf7174 4 หลายเดือนก่อน +3

      Ha ezt szurted le, akkor nyilvan SEMMIT nem ertettel meg belole.

    • @attilaputics8227
      @attilaputics8227 4 หลายเดือนก่อน +7

      🫣 Ha csak a kritikus, Tagadásba ragadunk, a Megértés "békéje" soha nem jön el. 🤔

  • @gyorgyibakos8894
    @gyorgyibakos8894 4 หลายเดือนก่อน +2

    Kisült az agyam ennyi baromsag hallgatasa utan