Budowa mini kampera VW T5 #1

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 27 ส.ค. 2024

ความคิดเห็น • 46

  • @dejwsantos6371
    @dejwsantos6371 ปีที่แล้ว +2

    Bardzo fajnie i zwięźle przedstawiony projekt. Podoba mi się forma i czekam na kolejny odcinek.

  • @bartomiejwisniewski2327
    @bartomiejwisniewski2327 ปีที่แล้ว +2

    Witam Was 😁 obsa Macie i czekam na odcinki😁 Trzymam kciuki za Wasz kanał. Pozdrawiam

    • @travel-van
      @travel-van  ปีที่แล้ว

      Dzięki! Również pozdrawiamy :)

  • @pawel66krak
    @pawel66krak ปีที่แล้ว +2

    Super! Mamy T5 CampVana robionego w 2014 w firmie specjalizującej się w takich samochodach jak VW. Wszystko spisuje się jak na razie świetnie, zabudowa jest zrobiona solidnie i nic sie jeszcze nie rozpada. Z ciekawością oglądam ten odcinek, ponieważ widzę teraz dokładnie jak wygląda "goły" transporter:):) Myslę, że za jakiś czas nasze auto trafi ponownie w ręce jakichś sprawdzonych speców od kamperów i zrobimy kilka modyfikacji, ale głównie związanych z elektryką, może trochę wygłuszenia . Zobaczymy. Nasz jest w pełni wyposażony we wszystko co niezbędne jesli chodzi swobodne podróżowanie i jesteśmy z niego naprawdę zadowoleni. Dwa razy Webasto Thermo top. i Air top, podnoszony dach SCA 196, do którego dokupiłem ostatnio "Myckę", solary i power bank EcoFlow Delta 2000, agregat Honda Eu 2200 pozwalają nam na samowystarczalność, ale oczywiście mamy pełną instalację 230/12 V i możemy podłączyć się do sieci. właśnie wróciliśmy z weekendowego wyjazdu w Pieniny. Pozdro z Krakowa.! P.S. Do Norwegii wybieramy się już wkrótce!

    • @travel-van
      @travel-van  ปีที่แล้ว

      Dzięki za komentarz😉 To już bardzo długo macie tego kampera, super że się sprawdza👌 A o elektryce w naszym vanie będzie w kolejnym odcinku.
      Jak wybieracie się na północ Norwegii to zapraszamy na wyspę Senja. A jeśli potrzebujecie jakiś wskazówek co do Norwegii ogólnie to śmiało piszcie 😉

  • @pawemajdak4971
    @pawemajdak4971 ปีที่แล้ว +1

    dobrze się to ogląda, pozdrawiam Was

    • @travel-van
      @travel-van  ปีที่แล้ว +1

      Dzięki :) Pozdrowienia od nas :)

  • @piotrmontujekonstrukcje.6724
    @piotrmontujekonstrukcje.6724 ปีที่แล้ว +1

    Powiem szczerze że czekam na następny odcinek😏

  • @Donpabllo
    @Donpabllo ปีที่แล้ว +1

    Czekam na ciąg dalszy pozdrowienia

  • @AnnaK-yj4mx
    @AnnaK-yj4mx ปีที่แล้ว +1

    🤩wow‼️

  • @TheKazik71
    @TheKazik71 ปีที่แล้ว +1

    Czekam na kolejny odcinek! Zasięgi rośnijcie 😁

    • @travel-van
      @travel-van  ปีที่แล้ว

      Kolejny odcinek za tydzień o tej samej porze :) Pozdrawiamy

  • @mareklipinski4899
    @mareklipinski4899 ปีที่แล้ว

    Poezja !!!!!!!!

  • @drumbumpl
    @drumbumpl ปีที่แล้ว +1

    Jest git!

  • @patmos9663
    @patmos9663 ปีที่แล้ว +1

    Super robota można wiedzieć który rok auta i jaki przebieg . Ja rozglądam się też za t5 tylko myślę o wersji podwyższonej ale nie najwyższej to hyba h1 się nazywa. Kupiliście auto w Norwegi czy pl ? W pl wybór jest spory ale strasznie dużo szajsu z zachodu z kręconymi licznikami ogólnie trudno o dobry egzemplarz

  • @monomedic7228
    @monomedic7228 ปีที่แล้ว +1

    „przyszedł czas na zmiany i obranie cieplejszych kierunków podróży, stąd pomysł na mniejszego kampera.…Jeśli macie jakieś pytania odnośnie tego projektu to chętnie odpowiemy 🙂”. No właśnie czemu mniejszego na lato? Tez chodzimy w lato wyprostowani 😊

    • @travel-van
      @travel-van  ปีที่แล้ว

      Dlatego, że spędzamy większość czasu na zewnątrz, co tyczy się również gotowania i prysznica, więc nie mamy potrzeby mieć większego vana tym razem.

    • @monomedic7228
      @monomedic7228 ปีที่แล้ว

      @@travel-vanTo może jakaś rada dla mnie? Kupiłem właśnie Citroena L2H2 bez prysznica bo na taki mnie było stać. Jak wiec będziecie ogarniać prysznic i gdzie ewentualnie pojedziecie ze opcje gotowania i prysznica będą dla was dostępne na zewnątrz? Chyba ze chodzi o kampingi ale wydaje mi się jednak ze nie korzystacie z nich zbyt często 😊

    • @travel-van
      @travel-van  ปีที่แล้ว +2

      @@monomedic7228 prysznic mamy zewnętrzny. Będzie wszystko pokazane w kolejnych odcinkach, na jakiej zasadzie działa zewnętrzny prysznic u nas i jak wyglada kuchnia. Może coś z naszych patentów uda ci się wprowadzić u siebie 🙂 Byliśmy już w Albanii i Grecji i to na przełomie października i listopada, więc pogoda była idealna do kempingowania na zewnątrz.

  • @MrDANIELLOses
    @MrDANIELLOses ปีที่แล้ว +1

    Ciekawe, sam myślę o jakimś innym busie ale że zrobiona zabudowa, bardziej funkcjonalna bo teraz mam t4 multivan. Szkoda, że użyliście hamerraide a nie jakiegoś lakieru podkładowego motoryzayjnego bo ta farba nie nadaje się do niczego, a tym bardziej na gołą blachę. Rejestrującej później na samochód kempingowy ? Fajna seria się zapowiada 💪

    • @travel-van
      @travel-van  ปีที่แล้ว

      Długo planowaliśmy wnętrze tego kampera,żeby było jak najbardziej funkcjonalne. Myśle że wyszło nam to całkiem niezle, co pokażemy w kolejnych odcinkach 🙂

  • @grzegorzkalwik
    @grzegorzkalwik ปีที่แล้ว

    Hejka. W fotelach nie potrzeba nic wycinać. Masz tam regulacje wysokości. Przy obracaniu trzeba jedynie pamiętać żeby podpompować maksymalnie do góry. W żadnym modelu z regulacją nie musiałem nic obcinać. Pozdrawiam

    • @travel-van
      @travel-van  ปีที่แล้ว

      Cześć i dzięki za komentarz!
      Wiem że da się obrócić fotel ustawiony na maksymalną wysokość, jednak zamontowanie obrotnicy podniosło fotel o jej wysokość przez co teraz jeżdżę na najniższym ustawieniu wysokości i nie miałem ochoty każdego dnia wakacji po kilka razy pompować fotel do góry żeby go obrócić, potem go obniżać, a później znowu podwyższać i obniżać przed dalszą jazdą.
      Poza tym zostawiając plastiki po bokach fotel może być tylko w pozycji do kierownicy, lub obrócony równo 180stopni do tyłu, a dla mnie komfortowa jest możliwość ustawienia go pod dowolnym kątem.
      Dwa cięcia na fotel zajęły mi mniej czasu niż jeden cykl obracania fotela wymagający podnoszenia go i opuszczania.
      Pozdrawiam! :)

  • @janwasiak163
    @janwasiak163 ปีที่แล้ว +1

    Szkoda, że nie pokazaliście wagi auta przed oklejeniem bo mata butylowa jest tak ciężka, że raczej chyba wam ze 100 kg przybyło....

  • @kubawally3508
    @kubawally3508 ปีที่แล้ว

    Wszystko spoko ale widzę tu 2 klasyczne błędy:
    1. Mówisz na filmiku o sklejce na podłogę a to nie sklejka tylko płyta OSB która w dodatku jest bardzo słabym pomysłem do kampera. Cięższa od sklejki, kiepsko do niej coś przykręcać bo się kruszy, nie lubi się z wodą.
    2. Niepotrzebnie tyle maty bitumicznej. Szkoda ciężaru i kasy, izolacji termicznej z tego żadnej a na podłodze która jest ryflowana żadnej korzyści wygłuszeniowej nie przyniesie. Daje się tylko kawałki na dużych połaciach płaskiej blachy.

  • @arturdzido7112
    @arturdzido7112 9 หลายเดือนก่อน

    nie ma potrzeby ciąć boków foteli przy innym modelu obronicy

  • @Robert.N
    @Robert.N ปีที่แล้ว

    To auto to nie multivan tylko zwykła bieda wersja transporter nawet wersja caravelle była bardziej wyposażona wrzystkie blachy w środku osłonięte tapicerką .

  • @MaacAbra
    @MaacAbra ปีที่แล้ว +1

    Podoba mi się Wasz projekt a na gorąco mam dwie uwagi - pierwsza techniczna, że dźwięk w filmie jest zbyt cichy, zwróćcie na to uwagę przy montażu/eksporcie.
    Druga to pytanie a’propos materiałów - czy zawracacie uwagę na masę, czy np. wcale nie interesuje Was ten parametr? Bo mnie wydaje się że sama podłoga z płyty osb to zbędne kilogramy. Czy meble planujecie z lekkiej sklejki? Czy zważyliście może wygłuszenie?

    • @travel-van
      @travel-van  ปีที่แล้ว +3

      Samochód ma 900kg ładowności, dodatkowo demontaż ławki drugiego oraz trzeciego rzędu, oraz ciężkiej oryginalnej gumowej wykładziny mającej pod spodem warstwę filcu dał nam do dyspozycji ponad tonę na zabudowę i bagaże.
      Jeśli chodzi o wygłuszenie to VW Transporter jest autem o bardzo słabym fabrycznym wygłuszeniu wnętrza, a usunięcie oryginalnej gumowo-filcowej podłogi spowodowało że stał się z auta głośnego podczas prędkości autostradowych, samochodem głośnym i denerwującym w jeździe miejskiej, zwłaszcza w warunkach deszczowych.
      Co do kilogramów - waga maty butylowej na podłodze wyszła około 15kg większa od wagi wykładziny montowanej w Multivanach. Wbrew dziwnym opiniom nie waży ona 100kg, co potwierdza fakt że firmy zajmujące się wygłuszaniem aut pod car-audio dokładnie w taki sposób postępują z autami od Seicento po ciężkie limuzyny :)
      Ściany i sufit wytłumione zostały
      kawałkami tak jak przy naszym pierwszym projekcie (wtedy nie wygłuszaliśmy podłogi bo zachowaliśmy ścianę grodziową między paką a szoferką).
      Co do płyty OSB to zużyliśmy niecałe trzy kawałki 675 x 2500 mm o wadze 18kg każdy co po przycięciu na wymiar waży poniżej 50kg.
      Można śmiało stwierdzić że gdybym zważył samochód na tym etapie (wygłuszenie i sklejka na podłodze) to waga auta nie przekroczyłaby wagi z oryginalną gumową podłogą i dwoma ławkami na tyle.
      Oczywiście auto zostanie zważone i pokażemy na końcu ile realnej ładowności zostało nam na bagaże, wodę i paliwo.
      Pozdrawiam!

  • @ffre4k
    @ffre4k ปีที่แล้ว +2

    liczyliście ile kg dodaliście samą podłogą? Nie bez powodu ludzie kleją paski i dają lekką sklejkę :)

    • @MaacAbra
      @MaacAbra ปีที่แล้ว

      Mam dokładnie to samo pytanie 👍😎

  • @godles1991
    @godles1991 ปีที่แล้ว +2

    Czesc! jak to jest odnośnie przebudowy varebilla na kampera? :) są jakieś konkretne przepisy ? czy nie ?:)

    • @travel-van
      @travel-van  ปีที่แล้ว

      Pytasz o norweskie przepisy ? Bo VW jest polskim samochodem i zostaje w Polsce.
      Natomiast norweski samochód, jeśli zostawia się ścianę grodziowa to nie ma obowiązku przerejestrowania go. My zostawiliśmy, wiec nie dowiadywaliśmy się dokładnie jak to jest bez ściany.

    • @godles1991
      @godles1991 ปีที่แล้ว +1

      @@travel-van widziałem ze wasz pierwszy van był na norweskich blachach :) i chodzi mi o właśnie varebil. Jeśli zostawiam ścianę grodziowa ewentualnie nawet ja zabuduje jak w waszym przypadku to na „pace” mogę robić co tylko chce ?:)

    • @travel-van
      @travel-van  ปีที่แล้ว

      @@godles1991 myśle ze warto sprawdzać przepisy na bieżąco, bo my budowaliśmy vana 4 lata temu i mogło się pozmieniać. Nasze auto przeszło trzykrotnie Eu mając już zabudowę bez żadnych problemow 🙂

    • @godles1991
      @godles1991 ปีที่แล้ว +2

      @@travel-van dzięki bardzo za informacje :) zobaczę właśnie jak to jest zanim coś zacznę 😊

    • @Czaja90
      @Czaja90 4 หลายเดือนก่อน

      ​@@godles1991Witaj
      I jak dowiedziałeś się o przepisy
      Udało Ci się kupić i zrobić domek na kołach?
      Pozdrawiam
      Ps jestem na etapie szukania auta

  • @tomasztomasz6424
    @tomasztomasz6424 ปีที่แล้ว

    🙃👌👍

  • @Sudeckie_przygody
    @Sudeckie_przygody ปีที่แล้ว

    Jakiej grubości płytę osb montowaliście? Przyklejaliście płytę na jakis klej? Co zrobiliście z fabryczna gumą co była na podłodze? Zastanawiam się czy jest sens kleić nową mate kauczukowa skoro można zostawić starą fabryczną matę która jest podobnej grubosci i wydaje się mieć te same właściwości, chyba guma to guma? 🤔

    • @pavelz3843
      @pavelz3843 ปีที่แล้ว

      Płyta OSB to najgorszy rodzaj materiału do budowy kampera.

    • @Sudeckie_przygody
      @Sudeckie_przygody ปีที่แล้ว

      @@pavelz3843 dlaczego? przecież nawet domy modułowe z tego budują

    • @pavelz3843
      @pavelz3843 ปีที่แล้ว

      @@Sudeckie_przygody Dlatego że dom obojętnie jakiej konstrukcji czy modułowy czy tradycyjny szkieletowy drewniany jest konstrukcją stabilną i raczej nie ruchomą. Po drugie do produkcji używa się materiały najniższej jakości dodatkowo klej używany do spajania materiału ma bardzo nie ciekawy skład chemiczny.

    • @Sudeckie_przygody
      @Sudeckie_przygody ปีที่แล้ว

      @@pavelz3843 wydaje mi się przeciwnie że właśnie dzięki temu że są to klejone wióry to ta płyta jest odporna na drgania i sprężynowanie w porównaniu np do zwykłej deski, a co do chemii gdyby to było szkodliwe to nie robiliby z tego domów

    • @pavelz3843
      @pavelz3843 ปีที่แล้ว

      @@Sudeckie_przygody Przeciwnie,ten rodzaj płyty jest właśnie kruchy,podatny na pękanie, bardzo słabo sprawdza się jako element do którego się montuje inne elementy za pomocą wkrętów. W budowie domu są stosowane ze względu na swoją cenę, są tańsze od sklejki czy litej deski. Nie są jednak nigdy stosowane jako ostatni element ścian lub sufitu, zawsze są pokryte w całości warstwą płyty gips karton,płyt magnezowych lub malowane i następnie tapetowane. Pozdrawiam.

  • @grzegorzbrzeczyszczykiewic1513
    @grzegorzbrzeczyszczykiewic1513 ปีที่แล้ว

    Witam. Życzę Wam wszystkiego dobrego...mam t4 i kocham ten samochód. Powodzenia