Annó nagyapám csinált pocfogó ládát amivel naponta 3-4 darabot is kifogott. A láda lényege, hogy deszka lapokból alakított ki egy kb. 60-65 cm hosszú vájút. A vájú tetejét és a 2 végét egy-egy L alakú csapó ajtó zárta le, amelyeknek a pántjai a láda tetjén, középen voltak rögzítve egy kereszt léchez. Az ajtók függőleges (a láda két végén) oldalain nehezékek voltak rögzítve, a biztos és gyors működéshez. A vájú közép vonalában, keresztben egy fordított T alakú taposó lemez volt, aminek egyik vége kb. 5-6 mm magasan, flexibilisen volt rögzítve a vájú belső falához. A lemez másik vége túlnyúlott a láda szélességén, ekkor már mint függőleges sík lap és egy fűrészelt résen át kinyúlt a vájú külső oldalán túlra, ahol fűrészfog szerűen be volt köszörülve. A lemezt egy ék tartotta függő helyzetben, amikor a csapda élesítve volt. Az ék tompa végét egy szeg támasztotta a megfelelő magasságban. A vájú azonos oldalán (az ékhez képest) egy függőleges léc lett rögzítve, amely kb. 25-30 cm-el volt magasabb mint a láda teteje. A léc tetején egy 10 mm-es furat volt kialakítva, finomra reszelt mélyítésekkel mindkét oldalán, valamint gyertya viasszal síkosítva. A két ajtó középső élétől (az L alak sarkától, középen) egy-egy madzag indult felfelé a függöleges léc furatán keresztül, le az ékhez amelynek a vastag végén lett mindkettő rögzítve oly módon, hogy a húzó erő az éket kifelé billentse. A két madzag hossza megegyezik a két ajtó félig (vagy enyhén magasabb) nyitott állásával. A csapdát minden egyes használat előtt a nagyapám papírral kifüstölte, mert a patkánynak a szaglása is kiváló, tehát vagy az ember szagát érzi meg, vagy a korábban elfogott társáét. Füstölés után a T alakú taposó lemez közepére kell erősíteni a csalit (szalonna bőr, dióbél) oly módon, hogy a patkány ne tudja könnyen leszedni és mindenképpen rá kelljen lépjen a taposó lapra. Ezután a két ajtót nyitva kell tartani kézzel, az éket behelyezni úgy hogy a vastag vége a szegen támaszkodjon, a végony vége pedig illeszkedjen a taposó lap egyik bevágásába, annak megemelt állapotában (ha a lap teljesen a vájú alján van, akkor a csapda nem fog működni). Ezt követően az ajótkat vissza lehet ereszteni amíg a tartó madzagok ki nem feszülnek. A csapda előnye, hogy a patkány teljes biztonságban érzi magát, hiszen átlát a csapdán mindkét irányban. Amint rálép a taposó lapra, a csapda mindkét ajtaja azonnal lecsapódik.
Anno sokat küzdöttem én is a dögökkel. Én arra jutottam, hogy minden megoldással el lehet fogni egyet-kettőt, de igazán csak két megoldás működik. Egyik az élvefogó, azon belül is az alagút rendszerű, amin keresztül lát. Persze nem egy hanem 10-20-30db, amennyit a költségvetés és a terület enged. A másik még hatékonyabb megoldás a (kotorék) vadászkutyák, terrierek, tacskók. Utóbbi egy igazi családi kedvenc, de ha patkányt érez, kifordul magából és addig nem áll meg, amíg ki nem ássa. A terrierek közül meg én úgy tudom, hogy az összes nagyon jó patkányfogó. Nekem konkrétan vadászterrierem volt, igazi munkakutya és 100%-os a hatásfoka, ösztönből mindent levadászik, ami mozog, de pont ez a hátránya is. Szóval tapasztalt gazda kell hozzá, baromfis környezetben talán nem is ez a fajta a legjobb választás. A méreg viszont kegyetlen megoldás, egyszer nagyjából láttam mit művel. Az állat napokig szenved, egyre lassabban mozog, a vége felé megy neki mindennek, aztán már csak a hátsó lábai mozognak valamennyire, a fejét csak tolja maga elött a földön, forgolódik összegörnyedve... Mérget élőlény nem érdemel, legalábbis ilyen lassan ölőt, mint a patkányméreg.
Ami a patkány mérget illeti, egyezek önnel! Pár éve egy kis patkány behúzta valahogy magát a kis szekrény mögé, miután megette a mérget; utána 7-8 napig ott sírt, jajgatott, amig ki nem múlt.. De... Egyetlen egyszer pár évvel előtte viszont kaptunk egy olyan hatásosat, mely szinte pillanatok alatt elpusztította a rágcsálókat: ahogy megették, pár lépéssel arrébb már estek is össze holtan, mielőtt még bekapcsolhattak volna, hogy valami baj van ; pláne nem sikerült bebujniuk sehova... Nem tudom ez miben különbözött a többitől, de hogy nagyon hatásos és max. kímélő volt, az biztos. Üdv!
Hahó! Bármilyen csapdáról is legyen szó tuti biztos csali jóféle hazikolbászból egy kis karika. Nagyon szeretik! A hagyományos rugós "agyoncsapós" szerkezet kioldólemezére viszont rá kell kötözni a csalit ! Cérnával vagy vékony dróttal ! Különben képesek lerágni anélkül hogy a csapda kioldana... Az élvefogókba a kolbászdarabkát valami kis lyukacsos dobozkába kell tenni nehogy az első látogató mindjárt megegye mert akkor vége a bulinak😂 Annyira szeretik a házikolbászt, az sem érdekli őket ha előz napi áldozat szaga még az ő számukra biztosan érezhető... Érdemes kipróbálni! Üdv mindenkinek!
A házi kolbász sosem rossz. Száraz kutyatáp, keksz, ropi, sajt, dió, de akár szemes kukorica is jó lehet. A lényeg, hogy minden más táplálék el legyen zárva előlük.
Sziasztok! Nekem a videóban látott zöld színű félkör alakú csapóajtós élve fogó csapda van már régóta. Mondhatom, nagyon jól működik. A legtöbb ami volt benne az 6db patkány egyszerre, de szinte mindennap van 1-2. kicsik, nagyok, hatalmasak vegyesen. Száraz kutyatápot használok, és úgy néz ki, hogy bevált. Persze a csapda mellett van három foxterrier kutyám is, úgy hogy nagyon örülnek, ha "megszeretgethetik" a patkányokat.
A patkányirtáshoz- nekem a macskák(saját és környékbeli) sokat segítenek, de max a közepes méretű patkányig a nygyobbakkal a tacskó végez, de ez egy örökös harc.
Mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy gyöngybaglyok fészkeljenek a közelben. Annál hatásosabb és környezetbarátabb patkányírtó nem volt és nem is lesz soha. Próbáld meg felvenni a kapcsolatot a Gyöngybagolyvédelmi Alapítvánnyal. Nem mellesleg reklámnak se lenne rossz, egyikőtöknek sem. Üdv.: Misó
Üdv! No azért nem olyan rossz ötlet pl.1 szárazföldi sikló sem. Hozzánk a gyümölcsösbe éveken át anno lejárt a hegyről egy jókora megtermett példány ; amíg a szomszédság szenvedett a rágcsálóktol, addig nekünk egy sem volt... (Addig viszont még a permetező szereket is meg - meg rágták, de semmit se ártott nekik, ugyanúgy, mint itthon a mosópor vagy a pipere szappan ; szinte semmi sem árt nekik!)
Nálunk kint a téren baglyok hada tanyázik már vagy 10 éve. A két nyírfán számoltunk 20-30db-ot is. Néha eltűnnek aztán megint megjelennek. De beltérre nincs ráhatásuk. Oda macska kell vagy az itt felsoroltak!
Üdvözletem! Nálunk, amig baglyok tanyáztak a környékünkön, a házig se juthattak a patkányok. Amióta eltűntek a környékről az építkezések miatt, na azóta van problémánk, a házunk fala meg puha patics. Párom pár éve uvegszilankokkal tömte be a kirágott lyukakat a falon, dehát nem lehet körbe az egészet(!?), a patkány fogó öreg macskám meg elpusztult, úgyhogy megvan a problémánk. Marad egyedül a patkányméreg, attól meg féltem az egereszo kismacskam. Minden jót és sikeres patkanyirtast kívánok!!
Csalinak hazizsirban kicsit megpiritott vekonyraszeletelt kolbaszdarabkak szallonna darabkak kipiritva esetleg zsiroskenyer darabkak,vanilias keksz is bele az egereknek
Szia! Ha mégis mérget használnál, akkor a kutyák miatt tarts otthon Konakinont (K1-vitamin). Ez az ellenszere a patkányméreg hatóanyagának. Egyébként szuper video ez is, mint az összes többi!
A szályon át bevitt k vitamin,szinte hatástalan a vénásan ( állatorvos ) beadva nyújt segitséget az eltelt idő fügvényében.Mire tünetek vannak akkor már általában késő
ha fogok egy lékkalapácsott meg valami nehéz vasat és reggeltől estig nyomom akkor a zajtol elszaladnak vagy ha bedugok egy petárdát a jukba elmennek onnan?
itt 1nagyonHATEKONY-csapda kicsit megfustolve minden oraban garantalt a fogas vele,hogy lecsapodhat es minnel nagyobb a fiok annal tobbet megfoghat egyszerre de elvefogos verzionak is el lehet kesziteni, pl.ez kivaloan megfelelo ez yutyubon beirodez - Patkany csabda ahogy az oseink csinaltak 2 resz.
Szia ismét. Elektromos ragcsaloirtó. Házilag vagy pedig boltba véve. Nagyon hatásos. Én próbáltam házilag csinálni de nem vagyok villamosmérnök sajna így fel kellett adni. Viszont. A ragasztó is nagyon jó dolog. Én még verebet is fogtam vele :) majd a napokban utánajárok hogy mi kell egy elektromos irtó elkészitéséhez. Vagy egy 12 v ős akksitöltőm úgyhogy valamit csak sikerül kiokositqni belőle.:)
Én a ragasztós lapot javasolnám amit készen lehet venni ,nem kell rá csali se ,az utvonalukhoz kell tenni akár kettöt egymás mellé hogy kikerűlni és átugrani se tudja ,tudom most mondod hogy már bpobáltál ilyet de azt rosszul használtad azért nem vált be ,kicsi volt a falap és sok volt rajta a csali is ha akart volna se tudott volna beleragadni szerintem ,további sok sikert .😎
@@rackaandroll Azt nem tudtam hogy másként is probálkoztál ,elnézést ,én tettem ki vadkamerát és láttam hogy átugorják de ha többet tettem ki úgy hogy kikerülni és átugrani se tudja úgy már jó volt de további sok sikert neked .
Ja, és ha meg is csináltatnám 70 ezerért, pár hónapon belül ismét ugyanennyi lenne, hiszen itt nálunk a szőlőhegyen vidáman tenyésznek az udvaron kívül is az egész vidéken.
Nekünk az váltbe hogy 200L es müanyag hordó aljába raktunk egy marék gabonát. a hodó elég megas nem tudnak kiugrani. Naponta 2-3 néha többet is fogtunk.
Üdv! Nálunk ez a módszer az egereknél vált be... Valahogy sikerült nekik a vitrinbe bejutni ahol nagymamám ómódi leveses tálát őriztem. A tál jó mély és felülről apró kis nyílással ellátott fedele van. Az egér bemenni be tudott, de kijutni már nem tudott.
Egy gondolat: A mérget és csapdát is csak kesztyűben érdemes megfogni Ha megérzik rajta az ember szagát, akkor elkerülik. Nálam így fogy (időszakosan) a méreg és tűnnek el. Illetve a csapdát is elkerülik ha az előzőleg fogottak félelem jelzéssel körbe pisálják Állítólag nem elég a csak elmosas, színes ujsagpapirral kell atfustolni.
Szia! Próbálj meg annyi darát adni, amennyit teljesen felesznek egy nap alatt, ergo nem kell elrakoskadni az etetőt, illetve nincs mit enni a patkányoknak. Viszont, ha nagyon éhesek nappal is kiszolgálják magukat a patkik, ha túl sok a kaja. A jószágnak nemárt, ha az éhség határán van, ahogy nézem a tyúkjaid nem hústyúkok. Délután inkább zöldet adni az is eltelíti az állományt.+ felcsipedik a kiszórt darát. Szókés- próbáld meg visszanyírni a szárnyát, mert megtanítja a többit is, hogy szökjenek. Több árnyékos rész kéne nekik, ott szeretnek kapirgálni, földfürdőzni és több a bogár is, amikkel el vannak. Nekem tyúkanyókat lámpa mellett kell hagynom éjjelre, mert megtörtént, hogy egy éjszaka alatt patkányék kirágták a deszka ólat,aztán búcsút inthettem a kiscsibéknek. Lámpa mellett lát a tyúkanyó és meg tudja védeni őket. Mondjuk a kacsák elvannak! Sok sikert a gazdasághoz, szép az élet jószággal.
A gipszes módszer működik, csak én vaniliás cukorral teszem vonzóvá nekik. A sima cukorból keveset teszek bele. Két pofára zabálják. Fehéret szarnak tőle aztán el is tűnnek. Persze ez akkor működik jól ha nincs más kaja a közelben- mint ahogy el is hangzott!
@@rackaandroll Még egy ötletem van amit már teszteltem is! Covid kamu közben becuccoltam tartós élelmiszerből ha netán az európai gazdaság előbb bedöglik mint gondolnánk... Lényeg, hogy a ropi nem bírja a hosszabb tárolást, úgyhogy ez is újra hasznosul és rágcsáló méreg készítéshez használom. Bár romlottan alapból is döglesztő szaga van! 😃 Szval beáztattam tömény fagyállóba és úgy kapták meg az egerek... Rákaptak 1-2 napig, utána csend volt aztán megint fogyogatott. Szval ez is tizedeli őket! A bolti zacskós vaniliás cucc amit mutattál elég hatékony. Nálunk ráharaptak, de az a probléma a kereskedelemből bedzerzett anyagokkal, hogy kb.2020 óta az Unio kivonatta belőlük a hatóanyagot, így jóval gyengébbek és emiatt több kell belőlük, hosszabb ideig tart az irtás.
Köszönöm a megszerzett tapasztalat bemutatását!👋
Annó nagyapám csinált pocfogó ládát amivel naponta 3-4 darabot is kifogott.
A láda lényege, hogy deszka lapokból alakított ki egy kb. 60-65 cm hosszú vájút. A vájú tetejét és a 2 végét egy-egy L alakú csapó ajtó zárta le, amelyeknek a pántjai a láda tetjén, középen voltak rögzítve egy kereszt léchez. Az ajtók függőleges (a láda két végén) oldalain nehezékek voltak rögzítve, a biztos és gyors működéshez.
A vájú közép vonalában, keresztben egy fordított T alakú taposó lemez volt, aminek egyik vége kb. 5-6 mm magasan, flexibilisen volt rögzítve a vájú belső falához. A lemez másik vége túlnyúlott a láda szélességén, ekkor már mint függőleges sík lap és egy fűrészelt résen át kinyúlt a vájú külső oldalán túlra, ahol fűrészfog szerűen be volt köszörülve.
A lemezt egy ék tartotta függő helyzetben, amikor a csapda élesítve volt. Az ék tompa végét egy szeg támasztotta a megfelelő magasságban.
A vájú azonos oldalán (az ékhez képest) egy függőleges léc lett rögzítve, amely kb. 25-30 cm-el volt magasabb mint a láda teteje. A léc tetején egy 10 mm-es furat volt kialakítva, finomra reszelt mélyítésekkel mindkét oldalán, valamint gyertya viasszal síkosítva.
A két ajtó középső élétől (az L alak sarkától, középen) egy-egy madzag indult felfelé a függöleges léc furatán keresztül, le az ékhez amelynek a vastag végén lett mindkettő rögzítve oly módon, hogy a húzó erő az éket kifelé billentse. A két madzag hossza megegyezik a két ajtó félig (vagy enyhén magasabb) nyitott állásával.
A csapdát minden egyes használat előtt a nagyapám papírral kifüstölte, mert a patkánynak a szaglása is kiváló, tehát vagy az ember szagát érzi meg, vagy a korábban elfogott társáét.
Füstölés után a T alakú taposó lemez közepére kell erősíteni a csalit (szalonna bőr, dióbél) oly módon, hogy a patkány ne tudja könnyen leszedni és mindenképpen rá kelljen lépjen a taposó lapra. Ezután a két ajtót nyitva kell tartani kézzel, az éket behelyezni úgy hogy a vastag vége a szegen támaszkodjon, a végony vége pedig illeszkedjen a taposó lap egyik bevágásába, annak megemelt állapotában (ha a lap teljesen a vájú alján van, akkor a csapda nem fog működni). Ezt követően az ajótkat vissza lehet ereszteni amíg a tartó madzagok ki nem feszülnek.
A csapda előnye, hogy a patkány teljes biztonságban érzi magát, hiszen átlát a csapdán mindkét irányban. Amint rálép a taposó lapra, a csapda mindkét ajtaja azonnal lecsapódik.
Anno sokat küzdöttem én is a dögökkel. Én arra jutottam, hogy minden megoldással el lehet fogni egyet-kettőt, de igazán csak két megoldás működik.
Egyik az élvefogó, azon belül is az alagút rendszerű, amin keresztül lát. Persze nem egy hanem 10-20-30db, amennyit a költségvetés és a terület enged.
A másik még hatékonyabb megoldás a (kotorék) vadászkutyák, terrierek, tacskók. Utóbbi egy igazi családi kedvenc, de ha patkányt érez, kifordul magából és addig nem áll meg, amíg ki nem ássa. A terrierek közül meg én úgy tudom, hogy az összes nagyon jó patkányfogó. Nekem konkrétan vadászterrierem volt, igazi munkakutya és 100%-os a hatásfoka, ösztönből mindent levadászik, ami mozog, de pont ez a hátránya is. Szóval tapasztalt gazda kell hozzá, baromfis környezetben talán nem is ez a fajta a legjobb választás.
A méreg viszont kegyetlen megoldás, egyszer nagyjából láttam mit művel. Az állat napokig szenved, egyre lassabban mozog, a vége felé megy neki mindennek, aztán már csak a hátsó lábai mozognak valamennyire, a fejét csak tolja maga elött a földön, forgolódik összegörnyedve... Mérget élőlény nem érdemel, legalábbis ilyen lassan ölőt, mint a patkányméreg.
Évszázados bevált módszer a liba! Környezetbarát olcsó megoldás !!!
Ami a patkány mérget illeti, egyezek önnel! Pár éve egy kis patkány behúzta valahogy magát a kis szekrény mögé, miután megette a mérget; utána 7-8 napig ott sírt, jajgatott, amig ki nem múlt..
De... Egyetlen egyszer pár évvel előtte viszont kaptunk egy olyan hatásosat, mely szinte pillanatok alatt elpusztította a rágcsálókat: ahogy megették, pár lépéssel arrébb már estek is össze holtan, mielőtt még bekapcsolhattak volna, hogy valami baj van ; pláne nem sikerült bebujniuk sehova...
Nem tudom ez miben különbözött a többitől, de hogy nagyon hatásos és max. kímélő volt, az biztos.
Üdv!
Hahó!
Bármilyen csapdáról is legyen szó tuti biztos csali jóféle hazikolbászból egy kis karika.
Nagyon szeretik!
A hagyományos rugós "agyoncsapós" szerkezet kioldólemezére viszont rá kell kötözni a csalit !
Cérnával vagy vékony dróttal !
Különben képesek lerágni anélkül hogy a csapda kioldana...
Az élvefogókba a kolbászdarabkát valami kis lyukacsos dobozkába kell tenni nehogy az első látogató mindjárt megegye
mert akkor vége a bulinak😂
Annyira szeretik a házikolbászt, az sem érdekli őket ha előz napi áldozat szaga még az ő számukra biztosan érezhető...
Érdemes kipróbálni!
Üdv mindenkinek!
A házi kolbász sosem rossz. Száraz kutyatáp, keksz, ropi, sajt, dió, de akár szemes kukorica is jó lehet. A lényeg, hogy minden más táplálék el legyen zárva előlük.
Sziasztok! Nekem a videóban látott zöld színű félkör alakú csapóajtós élve fogó csapda van már régóta. Mondhatom, nagyon jól működik. A legtöbb ami volt benne az 6db patkány egyszerre, de szinte mindennap van 1-2. kicsik, nagyok, hatalmasak vegyesen. Száraz kutyatápot használok, és úgy néz ki, hogy bevált. Persze a csapda mellett van három foxterrier kutyám is, úgy hogy nagyon örülnek, ha "megszeretgethetik" a patkányokat.
Mostanánan itt is jól fog a zöld csapda.
Örülök neki, csak így tovább!@@rackaandroll
A patkányirtáshoz- nekem a macskák(saját és környékbeli) sokat segítenek, de max a közepes méretű patkányig a nygyobbakkal a tacskó végez, de ez egy örökös harc.
Nekem mostmár rendszeresen kijönnek belőle,szerintem rájöttek hogy tudják kiengedni egymást.
Mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy gyöngybaglyok fészkeljenek a közelben. Annál hatásosabb és környezetbarátabb patkányírtó nem volt és nem is lesz soha. Próbáld meg felvenni a kapcsolatot a Gyöngybagolyvédelmi Alapítvánnyal. Nem mellesleg reklámnak se lenne rossz, egyikőtöknek sem.
Üdv.: Misó
Köszi! Jó ötlet.
Üdv! No azért nem olyan rossz ötlet pl.1 szárazföldi sikló sem. Hozzánk a gyümölcsösbe éveken át anno lejárt a hegyről egy jókora megtermett példány ; amíg a szomszédság szenvedett a rágcsálóktol, addig nekünk egy sem volt... (Addig viszont még a permetező szereket is meg - meg rágták, de semmit se ártott nekik, ugyanúgy, mint itthon a mosópor vagy a pipere szappan ; szinte semmi sem árt nekik!)
@@csillaszabadi-tw2pf Szia! Köszönöm. Én is láttam már többször siklót nálunk az udvaron. Nem bántjuk őket, hiszen valóban hasznos állatok.
Nálunk kint a téren baglyok hada tanyázik már vagy 10 éve. A két nyírfán számoltunk 20-30db-ot is. Néha eltűnnek aztán megint megjelennek. De beltérre nincs ráhatásuk. Oda macska kell vagy az itt felsoroltak!
Üdvözletem!
Nálunk, amig baglyok tanyáztak a környékünkön, a házig se juthattak a patkányok. Amióta eltűntek a környékről az építkezések miatt, na azóta van problémánk, a házunk fala meg puha patics. Párom pár éve uvegszilankokkal tömte be a kirágott lyukakat a falon, dehát nem lehet körbe az egészet(!?), a patkány fogó öreg macskám meg elpusztult, úgyhogy megvan a problémánk. Marad egyedül a patkányméreg, attól meg féltem az egereszo kismacskam.
Minden jót és sikeres patkanyirtast kívánok!!
Nálam zöld csapda kirágta vékony drothàlot pedig naponta néztem
Csalinak hazizsirban kicsit megpiritott vekonyraszeletelt kolbaszdarabkak szallonna darabkak kipiritva esetleg zsiroskenyer darabkak,vanilias keksz is bele az egereknek
Szia! Ha mégis mérget használnál, akkor a kutyák miatt tarts otthon Konakinont (K1-vitamin). Ez az ellenszere a patkányméreg hatóanyagának. Egyébként szuper video ez is, mint az összes többi!
Köszönöm!
A szályon át bevitt k vitamin,szinte hatástalan a vénásan ( állatorvos ) beadva nyújt segitséget az eltelt idő fügvényében.Mire tünetek vannak akkor már általában késő
ha fogok egy lékkalapácsott meg valami nehéz vasat és reggeltől estig nyomom akkor a zajtol elszaladnak vagy ha bedugok egy petárdát a jukba elmennek onnan?
itt 1nagyonHATEKONY-csapda kicsit megfustolve minden oraban garantalt a fogas vele,hogy lecsapodhat es minnel nagyobb a fiok annal tobbet megfoghat egyszerre de elvefogos verzionak is el lehet kesziteni, pl.ez kivaloan megfelelo ez yutyubon beirodez - Patkany csabda ahogy az oseink csinaltak 2 resz.
a csapós csapdát megtanulja, az élvefogót elfelejti?
Haláláig emlékszik rá, hiszen beledöglik.
Szia ismét. Elektromos ragcsaloirtó. Házilag vagy pedig boltba véve. Nagyon hatásos. Én próbáltam házilag csinálni de nem vagyok villamosmérnök sajna így fel kellett adni. Viszont. A ragasztó is nagyon jó dolog. Én még verebet is fogtam vele :) majd a napokban utánajárok hogy mi kell egy elektromos irtó elkészitéséhez. Vagy egy 12 v ős akksitöltőm úgyhogy valamit csak sikerül kiokositqni belőle.:)
Szia! Verebet én is fogtam vele...
Elektromost 1 hete raktam ki, eddig semmi fogás nem volt vele.
Szia. Honnan lehet ilyen zöld csapdát rendelni? Köszi
Több helyen is kapható a neten. Élvefogó patkánycsapdára kell keresni a Google-ban.
A24 co2 pati cuccot nem akarod tesztelni a magyar okos patikon ?
Szívesen kipróbálnám, ha kapnék tesztelésre.
Én a ragasztós lapot javasolnám amit készen lehet venni ,nem kell rá csali se ,az utvonalukhoz kell tenni akár kettöt egymás mellé hogy kikerűlni és átugrani se tudja ,tudom most mondod hogy már bpobáltál ilyet de azt rosszul használtad azért nem vált be ,kicsi volt a falap és sok volt rajta a csali is ha akart volna se tudott volna beleragadni szerintem ,további sok sikert .😎
Szia! Köszi! Volt, hogy semennyi csali nem volt a lapokon. Simán kikerülgették...
@@rackaandroll Azt nem tudtam hogy másként is probálkoztál ,elnézést ,én tettem ki vadkamerát és láttam hogy átugorják de ha többet tettem ki úgy hogy kikerülni és átugrani se tudja úgy már jó volt de további sok sikert neked .
Vadászgörénnyel kell egy nagyírtást csinálni meglehet rendelni PATKÁNY IRTÁS Terrierekkel és Vadászgörényekkel! DogCast TV!
Persze. Már két éve is 70 ezer forintos árajánlatot kaptam a vadászgörényes irtásra. Annyim nincs rá.
sajnálom ez a legjobb módszer akkor szenvedj ,de megértelek
@@rackaandroll
Ja, és ha meg is csináltatnám 70 ezerért, pár hónapon belül ismét ugyanennyi lenne, hiszen itt nálunk a szőlőhegyen vidáman tenyésznek az udvaron kívül is az egész vidéken.
Sikerült meg csinálni ast a etetőt?🙂
Igen. Van is róla videó.
jó
Nekünk az váltbe hogy 200L es müanyag hordó aljába raktunk egy marék gabonát. a hodó elég megas nem tudnak kiugrani. Naponta 2-3 néha többet is fogtunk.
Üdv! Nálunk ez a módszer az egereknél vált be... Valahogy sikerült nekik a vitrinbe bejutni ahol nagymamám ómódi leveses tálát őriztem. A tál jó mély és felülről apró kis nyílással ellátott fedele van. Az egér bemenni be tudott, de kijutni már nem tudott.
nekünk volt olyan hogy nyolc ment bele első nap
Buzát, árpát, és tritikálét használtunk.
A mérget a patkanylukba szoktam dobálni.
Az összes mérget megették
Azóta már próbáltam oda is. Nálam onnan sem hordták el.
Egy gondolat:
A mérget és csapdát is csak kesztyűben érdemes megfogni
Ha megérzik rajta az ember szagát, akkor elkerülik. Nálam így fogy (időszakosan) a méreg és tűnnek el.
Illetve a csapdát is elkerülik ha az előzőleg fogottak félelem jelzéssel körbe pisálják
Állítólag nem elég a csak elmosas, színes ujsagpapirral kell atfustolni.
Szia! Próbálj meg annyi darát adni, amennyit teljesen felesznek egy nap alatt, ergo nem kell elrakoskadni az etetőt, illetve nincs mit enni a patkányoknak. Viszont, ha nagyon éhesek nappal is kiszolgálják magukat a patkik, ha túl sok a kaja. A jószágnak nemárt, ha az éhség határán van, ahogy nézem a tyúkjaid nem hústyúkok. Délután inkább zöldet adni az is eltelíti az állományt.+ felcsipedik a kiszórt darát. Szókés- próbáld meg visszanyírni a szárnyát, mert megtanítja a többit is, hogy szökjenek. Több árnyékos rész kéne nekik, ott szeretnek kapirgálni, földfürdőzni és több a bogár is, amikkel el vannak. Nekem tyúkanyókat lámpa mellett kell hagynom éjjelre, mert megtörtént, hogy egy éjszaka alatt patkányék kirágták a deszka ólat,aztán búcsút inthettem a kiscsibéknek. Lámpa mellett lát a tyúkanyó és meg tudja védeni őket. Mondjuk a kacsák elvannak! Sok sikert a gazdasághoz, szép az élet jószággal.
Köszönöm!
Probald meg a patkány ragasztót .
Nekem szokott segiteni.
Már próbáltam, és sajnos nem vált be. Az egyik videóban van is róla szó.
A gipszes módszer működik, csak én vaniliás cukorral teszem vonzóvá nekik. A sima cukorból keveset teszek bele. Két pofára zabálják. Fehéret szarnak tőle aztán el is tűnnek. Persze ez akkor működik jól ha nincs más kaja a közelben- mint ahogy el is hangzott!
Köszi! Jó ötlet.
@@rackaandroll Még egy ötletem van amit már teszteltem is! Covid kamu közben becuccoltam tartós élelmiszerből ha netán az európai gazdaság előbb bedöglik mint gondolnánk... Lényeg, hogy a ropi nem bírja a hosszabb tárolást, úgyhogy ez is újra hasznosul és rágcsáló méreg készítéshez használom. Bár romlottan alapból is döglesztő szaga van! 😃
Szval beáztattam tömény fagyállóba és úgy kapták meg az egerek... Rákaptak 1-2 napig, utána csend volt aztán megint fogyogatott. Szval ez is tizedeli őket!
A bolti zacskós vaniliás cucc amit mutattál elég hatékony. Nálunk ráharaptak, de az a probléma a kereskedelemből bedzerzett anyagokkal, hogy kb.2020 óta az Unio kivonatta belőlük a hatóanyagot, így jóval gyengébbek és emiatt több kell belőlük, hosszabb ideig tart az irtás.
Szia látom neked is vannak tyukjaid nem tudsz nekem segitenni vanak csirkéeim aminek dagadt és gennyes a szeme mit tegyek
Szia! Nálunk eddig ilyen nem volt. Sajnos nem tudom mi lehet az oka.
Szia
Milyen eredményt hozott a méreg?
Szia! Eszegetik, fogyogatnak, de nem ez lesz az igazi megoldás.
@@rackaandroll nekem is beköltözött a komposzt gyüjtőmbe. Majdnem elríttam magam, úgy megijedtem, mikor kiszaladt. 😂 Nem akarom, hogy elszaporodjon.
Lapitos patkanyfogo