pracuje przy tym ok10lat mi sie podoba i wiem ze klejenie to podstawa nie ma dodatkowych strat ciepła ,jeżeli coś robimy to róbmy to dobrze :) brawo ,chociaż ja bym ją lepiej naciągał ,pozdrawiam
Miejsca mocowania folii a potem kontr łat i łat są z zasady nieszczelne ponieważ łączniki mechaniczne (zszywki, gwoździe, wkręty) przechodząc przez warstwę folii powodują jej perforację a co za tym idzie i utratę wodoszczelności. Po zamontowaniu pokrycia zasadniczego woda może dostawać się pod pokrycie zasadnicze w postaci nawiewanego śniegu i deszczu oraz poprzez kondensację pary wodnej co jest zjawiskiem niezwykle częstym np. przy zastosowaniu jako pokrycia ostatecznego blachy.
Folia pełniąca funkcję warstwy wstępnego krycia jak sama nazwa na to wskazuje może pełnić rolę wstępnego pokrycia (np. przed montażem pokrycia zasadniczego) a to z zasady powinno być szczelne dla wody. Niepoklejone zakłady w folii nie tylko mogą się przyczyniać do utraty szczelności powietrznej budynku ale też mogą być miejscem przez które do przegrody dostanie się woda opadowa.
Podstawowy błąd przy układaniu wiatroizolacji /bo to nie jest żadna folia/ to napinanie całego pasa na sztywno. Ta izolacja powinna między krokwiami lekko uwisnąć, aby skroplinę skierować na środek pola pomiędzy krokwiami, wtedy nie ma obawy o przecieka na grzbiecie krokwi po przebiciu izolacji gwoździem mocującym kontrlaty. Tutaj cuda na kiju i zbędne wydatkowanie pieniędzy. Wkręty używane tutaj, nadają się do systemów suchej zabudowy wnętrz, a nie kręcenia łat, rdzewieją pod wpływem wilgoci po prostu.
Dzień dobry rozumiem że jeśli dojadę ociepleniem do jetek.. To już na jetki od góry nie muszę dawać foli tylko te wełnę naprzyklad mogę zostawic otwarta? Bo teraz niewiem jak mam ocieplić te jetki czy wsadzić tylko ocieplenie pomiędzy. I przeciąć folie w szycie jak na filmie będzie taki namiot. Jakby nad jętjami i ociepleniem czy niebedzie się w tym trójkacie czy namiocie czyli w tym co pozostało nad jętkami mieszać zimne powietrze z ciepłym. I skraplac wody? W innej sytuacji ocieplenia rozumiem że nie a tutaj będzie taka pustka. I ociepleniem jedziemy w poziomie po jetkach rozumiem że już bez foli od góry tylko od doli paroizolacyjna ? Później przeciąć folie w kalenicy i tak jak na filmie np zabezpieczyć.
Przecież to jest tylko symulacja człowieku... Chodzi o pokazanie jak to robić fachowo. Możesz się też przyczepić do tego że np. drewno nie zostało zaimpregnowane. Ale po co skoro pewnie po skończeniu filmu rozebrali konstrukcję?
Przybili mi gwoździami ta membranę i mam przecieki jak pada. Krokwie są mokre. Blachy jeszcze nie ma. Można coś z tym zrobić ? Dodatkowo pełno dziur od fajek mam ale to chyba taśma załatwi sprawę ?
Ja miałem przypadek gdzie inwestor po długotrwałych opadach atmosferycznych , (36 h nonstop) widząc przesiąkającą membranę dachową, stwierdził że powinienem gwoździe w czymś moczyć by nie przemakało. Od tamtej pory stosuję uszczelniacz, bo niektórym tempakom nie wytłumaczysz że to nie pokrycie dachu a jedynie paroizolacja i
wykonasz bez problemu taki okap, wystarczy naciąć klina w kształcie, najczęściej, trapezu prostokątnego z beleczki np. 6x14, przybić go, na niego pas nadrynnowy do którego kleisz papę lepikiem na zimno.
@@dawidborowiec4554 jak mam nie spinc jak daje ponad 2 koła za membranę a przyjdą barany i wypala ci 20-30 dziur fajkami i przybija laty i kontry bez tego uszczelniacza. Leci woda po krokwiach i przez dziury gdzie jest wypalone fajkami też się skrapla....na szczęście nie pozwoliłem im kłaść blachy tylko podziękowałem w porę i czekam na następnych fachowców
To trzeba używać mózgu i nie przyklejać kontrłat tylko podłożyć uszczelkę w postaci taśmy tak jak oni zrobili. Wiem że tak nie robisz i dlatego wkurwia cię jak ktoś robi porządnie a nie na odwal się.
Zgadzam się z kolegą atj1970, membrana nie ma zastosowania ochrony bezpośrednio przed wodą służy zupełnie do czego innego! życzę powodzenia osobą które kryją dachy na w bardzo ekstremalnych warunkach, w sensie strome ostre dachy. Zupełny nonsens i żerowanie na niewiedzy inwestora.
Witaj kolego. Ja jestem architektem i w branży pracuję ponad 20 lat więc takie internetowe "protokoły mędrców internetu" traktuje jako dobry kabaret. To są ludzie, którzy popracowali trochę na budowie i wydaje im się, że wszystkie rozumy pozjadali. Niestety, jak mają dobrą "bajerę", to dymaja inwestorów bez mydła :)
@@atj1973 architekt ma małe pojęcie o dekarstwie. Dachówka szczególnie karpiówka układana zarówno w koronkę jak i w łuskę przepuszcza wodę, kiedy połać nie jest bardzo stroma. Karpiówka ma tylko 18 cm szerokości, 38 cm wysokości i jest PŁASKA. To powoduje, że wodą rozlewa się po niej na boki i mimo dwukrotnego krycia nie jest szczelna. Przetestuj a potem mędrkuj. Szczególnie na okapie przepuszcza gdzie spadek jest znacznie mniejszy. A okap właśnie zbiera cała wodę z dachu, panie architekcie. Deszcz nie zawsze pada pionowo,a raczej rzadko kiedy. Jak zacina pod kątem to masz pan wodę na membranie i dlatego powinna być bardzo szczelna. Inaczej wodą powoduje gnicie więźby. Taka taśma to koszt 300 zł na cały duży dach. Łaty też nie są idealnie równe i dachówki klawiszują w różne strony. Bierzesz pan to od uwagę? Wystarczy drobny przechył i wodą jest na membranie.
@@wanmic1 Ja nigdzie nie napisałem, że folia wstępnego krycia ma być podziurawiona, bo oczywiście zawsze może się zdarzyć, że silny wiatr wdmucha trochę wody pod dachówkę albo pojawi się jakaś drobna nieszczelność spowodowana np, uszkodzeniem dachówki. Ta woda spływa sobie to membranie grawitacyjnie. Wystarczy zakład na łączeniu. Szczelność jest natomiast bardzo ważna przy foliach paroszczelnych i tam faktycznie powinny być używane taśmy do łączenia.
@@atj1973 i tu dochodzimy do sedna sprawy, bo jak pojawia się przeciek to akurat złośliwie tam gdzie są dziury od gwoździ, czyli na kontrłatach. I tak oto po położeniu dachówki mamy mokre krokwie. Dlatego należy właśnie stosować taką uszczelkę zwłaszcza przy jej znikomym koszcie. Ale u nas polak jak to polak - ale po co?? Zrobić bez i potem tłumaczyć sobie i inwestorowi że jakoś to będzie. Tylko potem jest za późno na poprawki jak dach już zrobiony...
Grzebień jest przykręcany już w strefie okapu. Nawet jeśli przez otwory w folii przedostanie się woda to i tak nie dostanie się do izolacji termicznej. Nazwane przez Pana podklejanie kontrłat jest uszczelnianiem miejsc mocowania. Dobre firmy dekarskie traktują to jako standard, niestety dla niektórych jest to nadal jeszcze abstrakcja. Pozdrawiamy
Mam przecieki na mocowaniu lat i kontrłat gwoździami... Ekipa nie zastosowała uszczelniacza . Blachy jeszcze nie ma . Jest szansa to naprawić? Dodatkowo mam sporo dziur od "fajek" to zwykła taśma będzie można naprawić ??
Ale już dziury po wkretach do kratki to nie potrzeba uszczelniać Na marginesie to te wkręty chyba trochę dłuższe a nie 1 cm większe od kratki i raczej conajmniej ocynkowane a nie gk
Toto je ukázka, jak to přesně nemá být. Montovat kontralatě ve střeše, sádrokartonářskými vruty, tak to je opravdu diletanství. Zásadně v exteriéru se musí používat pozinkované vruty. Ukončení okapní hrany je naprosto chybné. Folie musí být ukončena ne okapnici, která musí být ve stené rovině, jako je vršek krokví. Je to naprosto neprofesionální a lajdácká práce a takovéto řemeslo, nemá na stavbě co dělat.
Bawią mnie komentarze polskiego januszostwa budownictwa pod tym art. "naciąganie ludzi, kto tak robi, po co to, ble, ble". Tutaj widać jak na dłoni różnicę między niemiecką jakością, a polską bylejakością. Niemcy wg ich filozofii pracy i pojmowania jakości zwracają uwagę na najmniejsze detale, czyli świetna jakość materiału, dokładność, precyzja wykonania, uszczelnienie wszystkiego. Polscy "fachowcy" to w większości wyznawcy szkoły pana Wiesia " jako tako to max". Dlatego jesteśmy tu gdzie jesteśmy i jeździmy niemieckimi autami.
poszedł Pan na łatwiznę okapu bez rynny. Prosze o pokaznie filmiku z rynną. Bez deski czołowej i pasa pod rynnowego. Dachówkę montujemy na foli? jeżeli musimy zmniejszyć rozstaw aby wypuścić dachówkę do rynny. Cała reszta z tymi klejami do kontrłat to pic na wodę nikt tego nie używa, chyba że producent.
Natomiast pojecie szczelności powietrznej budynku jest szeroko opisane w PN-EN 13829 (Właściwości cieplne budynków. Określenie przepuszczalności powietrznej budynków. Metoda pomiaru ciśnieniowego z użyciem wentylatora.) oraz w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (WT 2008)
To kabaret, czy panowie tak na poważnie ? Przypominam, że folia wstępnego krycia to izolacja wiatrochronna. Jej podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie wełny mineralnej przed wywiewaniem z niej ciepła przy silnych podmuchach wiatru. Cały ten teatr z klejeniem zakładów czy piankami pod łatami to dojenie kasy od frajerów. :) Woda praktycznie nie ma możliwości dostać się pod pokrycie. A jeżeli nawet, to w minimalnych ilościach. Ścieka wówczas po folii, która zawsze lekko zwisa między kontrłatami.
Nie może zawiewać śnieg od tego jest wen roll!!! Folia chroni budynek przed skroplinami które powstają na blasze!!!! Skoro tak dobra jest ta folia to po co dawać jeszcze blachę lub dachówkę!!! Trochę się zagalopowaliście
Pierdolenie ,uszczelka na kontrłaty , ludzie chcą budowac tanio , a wy próbujecie im chujostwo wcisnąc za gruby hajs, silikonu na wszywe morzna trochę dac i po sprawie
Bardzo przydatny film.
Dzięki za instruktaż. Na dniach zabieram się za krycie dachu i jest lekki stresik :) Pozdrawiam!
Dużo się dowiedziałem.
Dobra robota.
pracuje przy tym ok10lat mi sie podoba i wiem ze klejenie to podstawa nie ma dodatkowych strat ciepła ,jeżeli coś robimy to róbmy to dobrze :) brawo ,chociaż ja bym ją lepiej naciągał ,pozdrawiam
Dla mnie bomba....
Żeby wyeliminować tzw. podwójną rynnę pod folie można zastosować klin na całej długości, poza tym bardzo dobrze przedstawiony temat .
Miejsca mocowania folii a potem kontr łat i łat są z zasady nieszczelne ponieważ łączniki mechaniczne (zszywki, gwoździe, wkręty) przechodząc przez warstwę folii powodują jej perforację a co za tym idzie i utratę wodoszczelności.
Po zamontowaniu pokrycia zasadniczego woda może dostawać się pod pokrycie zasadnicze w postaci nawiewanego śniegu i deszczu oraz poprzez kondensację pary wodnej co jest zjawiskiem niezwykle częstym np. przy zastosowaniu jako pokrycia ostatecznego blachy.
Folia pełniąca funkcję warstwy wstępnego krycia jak sama nazwa na to wskazuje może pełnić rolę wstępnego pokrycia (np. przed montażem pokrycia zasadniczego) a to z zasady powinno być szczelne dla wody. Niepoklejone zakłady w folii nie tylko mogą się przyczyniać do utraty szczelności powietrznej budynku ale też mogą być miejscem przez które do przegrody dostanie się woda opadowa.
Podstawowy błąd przy układaniu wiatroizolacji /bo to nie jest żadna folia/ to napinanie całego pasa na sztywno. Ta izolacja powinna między krokwiami lekko uwisnąć, aby skroplinę skierować na środek pola pomiędzy krokwiami, wtedy nie ma obawy o przecieka na grzbiecie krokwi po przebiciu izolacji gwoździem mocującym kontrlaty. Tutaj cuda na kiju i zbędne wydatkowanie pieniędzy. Wkręty używane tutaj, nadają się do systemów suchej zabudowy wnętrz, a nie kręcenia łat, rdzewieją pod wpływem wilgoci po prostu.
Wkręty fosfatowane są bardziej odporne na korozję niż ocynkowane.
Podoba mi się fachowość prowadzącego. Polecam
Dzień dobry rozumiem że jeśli dojadę ociepleniem do jetek.. To już na jetki od góry nie muszę dawać foli tylko te wełnę naprzyklad mogę zostawic otwarta? Bo teraz niewiem jak mam ocieplić te jetki czy wsadzić tylko ocieplenie pomiędzy. I przeciąć folie w szycie jak na filmie będzie taki namiot. Jakby nad jętjami i ociepleniem czy niebedzie się w tym trójkacie czy namiocie czyli w tym co pozostało nad jętkami mieszać zimne powietrze z ciepłym. I skraplac wody? W innej sytuacji ocieplenia rozumiem że nie a tutaj będzie taka pustka. I ociepleniem jedziemy w poziomie po jetkach rozumiem że już bez foli od góry tylko od doli paroizolacyjna ? Później przeciąć folie w kalenicy i tak jak na filmie np zabezpieczyć.
"czarne wkręty" do dachu nie są chyba wskazane ?
I nie na latach. Tylko obok badziew pod welna tez bo byly reigipsy a zostawiona byla przerwa zeby welna nie dotykala o
Na czarne Wkrety? To nie może się trzymać na lata :)
Przecież to jest tylko symulacja człowieku... Chodzi o pokazanie jak to robić fachowo. Możesz się też przyczepić do tego że np. drewno nie zostało zaimpregnowane. Ale po co skoro pewnie po skończeniu filmu rozebrali konstrukcję?
Z kąd wiesz??????
A ten grzebień wąsami w dół? Czy w górę?
jakie są teraz przepisy odnośnie odległości belek? oraz jakie wymiary belek powinno się zastosować?
Przybili mi gwoździami ta membranę i mam przecieki jak pada. Krokwie są mokre. Blachy jeszcze nie ma. Można coś z tym zrobić ? Dodatkowo pełno dziur od fajek mam ale to chyba taśma załatwi sprawę ?
Są różne filmiki na necie... Są różni specjaliści i "fachowcy" ale po obejrzeniu tego filmu... trudno nie wiedzieć co z czym się je!!
Ja miałem przypadek gdzie inwestor po długotrwałych opadach atmosferycznych , (36 h nonstop) widząc przesiąkającą membranę dachową, stwierdził że powinienem gwoździe w czymś moczyć by nie przemakało. Od tamtej pory stosuję uszczelniacz, bo niektórym tempakom nie wytłumaczysz że to nie pokrycie dachu a jedynie paroizolacja i
Mylisz pojęcia. To jest folia wstępnego krycia która ma przepuszczać parę na zewnątrz i chronić przed wodą z zewnątrz.
Czyli deskowanie i papa to nieprawidłowe działanie na dachu, bo nią nie wykonamy tak okapu,
wykonasz bez problemu taki okap, wystarczy naciąć klina w kształcie, najczęściej, trapezu prostokątnego z beleczki np. 6x14, przybić go, na niego pas nadrynnowy do którego kleisz papę lepikiem na zimno.
@@Scalefrom XD Dachami zajmuję od 2000 roku :) Moje pytanie, stwierdzenie miało charakter retoryczny . Sapienti sat.
Nie wiem jak teraz zdaje egzamin ta folia kilka lat temu pod dachowka trety po2latach zmurszala i sie rozsypala
Dlaczego powstają mokre plamy na membranie jak leży śnieg na dachu ?
Dowiedziałem się?
Podpinam sie
Nie spinaj połóż blache i wszystko bd ok
@@dawidborowiec4554 jak mam nie spinc jak daje ponad 2 koła za membranę a przyjdą barany i wypala ci 20-30 dziur fajkami i przybija laty i kontry bez tego uszczelniacza. Leci woda po krokwiach i przez dziury gdzie jest wypalone fajkami też się skrapla....na szczęście nie pozwoliłem im kłaść blachy tylko podziękowałem w porę i czekam na następnych fachowców
Co to dwa koła za membranę :D druga sprawa, ja mam bez uszczelek i jest dobrze. Nie leje sie nic.
A jak pokleję kontrłarty tą pianką a poźniej przyjdzie okno dachowe w tym miejscu to zakładając rynienkę demolka gwarantowana
To trzeba używać mózgu i nie przyklejać kontrłat tylko podłożyć uszczelkę w postaci taśmy tak jak oni zrobili. Wiem że tak nie robisz i dlatego wkurwia cię jak ktoś robi porządnie a nie na odwal się.
Zgadzam się z kolegą atj1970, membrana nie ma zastosowania ochrony bezpośrednio przed wodą służy zupełnie do czego innego! życzę powodzenia osobą które kryją dachy na w bardzo ekstremalnych warunkach, w sensie strome ostre dachy. Zupełny nonsens i żerowanie na niewiedzy inwestora.
Czy ten dach Ci wygląda na ekstremalnie stromy?
Witaj kolego. Ja jestem architektem i w branży pracuję ponad 20 lat więc takie internetowe "protokoły mędrców internetu" traktuje jako dobry kabaret. To są ludzie, którzy popracowali trochę na budowie i wydaje im się, że wszystkie rozumy pozjadali. Niestety, jak mają dobrą "bajerę", to dymaja inwestorów bez mydła :)
@@atj1973 architekt ma małe pojęcie o dekarstwie. Dachówka szczególnie karpiówka układana zarówno w koronkę jak i w łuskę przepuszcza wodę, kiedy połać nie jest bardzo stroma. Karpiówka ma tylko 18 cm szerokości, 38 cm wysokości i jest PŁASKA. To powoduje, że wodą rozlewa się po niej na boki i mimo dwukrotnego krycia nie jest szczelna. Przetestuj a potem mędrkuj. Szczególnie na okapie przepuszcza gdzie spadek jest znacznie mniejszy. A okap właśnie zbiera cała wodę z dachu, panie architekcie. Deszcz nie zawsze pada pionowo,a raczej rzadko kiedy. Jak zacina pod kątem to masz pan wodę na membranie i dlatego powinna być bardzo szczelna. Inaczej wodą powoduje gnicie więźby. Taka taśma to koszt 300 zł na cały duży dach. Łaty też nie są idealnie równe i dachówki klawiszują w różne strony. Bierzesz pan to od uwagę? Wystarczy drobny przechył i wodą jest na membranie.
@@wanmic1 Ja nigdzie nie napisałem, że folia wstępnego krycia ma być podziurawiona, bo oczywiście zawsze może się zdarzyć, że silny wiatr wdmucha trochę wody pod dachówkę albo pojawi się jakaś drobna nieszczelność spowodowana np, uszkodzeniem dachówki. Ta woda spływa sobie to membranie grawitacyjnie. Wystarczy zakład na łączeniu. Szczelność jest natomiast bardzo ważna przy foliach paroszczelnych i tam faktycznie powinny być używane taśmy do łączenia.
@@atj1973 i tu dochodzimy do sedna sprawy, bo jak pojawia się przeciek to akurat złośliwie tam gdzie są dziury od gwoździ, czyli na kontrłatach. I tak oto po położeniu dachówki mamy mokre krokwie. Dlatego należy właśnie stosować taką uszczelkę zwłaszcza przy jej znikomym koszcie. Ale u nas polak jak to polak - ale po co?? Zrobić bez i potem tłumaczyć sobie i inwestorowi że jakoś to będzie. Tylko potem jest za późno na poprawki jak dach już zrobiony...
Ta o ktorej mowie byla membranowa czyli odparowujaca niby czyli mikro stozki do gory
Grzebień jest przykręcany już w strefie okapu. Nawet jeśli przez otwory w folii przedostanie się woda to i tak nie dostanie się do izolacji termicznej.
Nazwane przez Pana podklejanie kontrłat jest uszczelnianiem miejsc mocowania. Dobre firmy dekarskie traktują to jako standard, niestety dla niektórych jest to nadal jeszcze abstrakcja.
Pozdrawiamy
Za to dostanie się do konstrukcji drewnianej co jest niekorzystne o czym mowa w filmie
Mam przecieki na mocowaniu lat i kontrłat gwoździami... Ekipa nie zastosowała uszczelniacza . Blachy jeszcze nie ma . Jest szansa to naprawić? Dodatkowo mam sporo dziur od "fajek" to zwykła taśma będzie można naprawić ??
Kręcąc grzebień wentylacyjny dziurawi folie! I jak temu zapobiec? :D podklejanie kontrłat jest chore..
Uszczelka ma sie sprzedawac☺
To nie podklejaj u siebie. Potem nie płacz że masz wilgotne krokwie.
Temperatura pod dachowka zrobila swoje i tyle daremny futer po slasku
Ale już dziury po wkretach do kratki to nie potrzeba uszczelniać
Na marginesie to te wkręty chyba trochę dłuższe a nie 1 cm większe od kratki i raczej conajmniej ocynkowane a nie gk
Toto je ukázka, jak to přesně nemá být. Montovat kontralatě ve střeše, sádrokartonářskými vruty, tak to je opravdu diletanství. Zásadně v exteriéru se musí používat pozinkované vruty. Ukončení okapní hrany je naprosto chybné. Folie musí být ukončena ne okapnici, která musí být ve stené rovině, jako je vršek krokví. Je to naprosto neprofesionální a lajdácká práce a takovéto řemeslo, nemá na stavbě co dělat.
Přesně tak. Přesto je to jako instruktážní video. Nikdy nebyli na střeše :)
Bawią mnie komentarze polskiego januszostwa budownictwa pod tym art. "naciąganie ludzi, kto tak robi, po co to, ble, ble". Tutaj widać jak na dłoni różnicę między niemiecką jakością, a polską bylejakością. Niemcy wg ich filozofii pracy i pojmowania jakości zwracają uwagę na najmniejsze detale, czyli świetna jakość materiału, dokładność, precyzja wykonania, uszczelnienie wszystkiego. Polscy "fachowcy" to w większości wyznawcy szkoły pana Wiesia " jako tako to max". Dlatego jesteśmy tu gdzie jesteśmy i jeździmy niemieckimi autami.
Mega trafna diagnoza. Janusze kurwa budownictwa są w Polsce.
a nie lepej nabic sklejke polozyc felt i shingle bitumiczne szybko prosto i tanio , a nie jakies wynalazki
poszedł Pan na łatwiznę okapu bez rynny. Prosze o pokaznie filmiku z rynną. Bez deski czołowej i pasa pod rynnowego. Dachówkę montujemy na foli? jeżeli musimy zmniejszyć rozstaw aby wypuścić dachówkę do rynny. Cała reszta z tymi klejami do kontrłat to pic na wodę nikt tego nie używa, chyba że producent.
I dlatego potem cieknie na krokwiach. Ale ty wiesz lepiej znawco.
Natomiast pojecie szczelności powietrznej budynku jest szeroko opisane w PN-EN 13829 (Właściwości cieplne budynków. Określenie przepuszczalności powietrznej budynków. Metoda pomiaru ciśnieniowego z użyciem wentylatora.) oraz w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (WT 2008)
co do tejwenylacji w kalenicy to mam inne zdanie.
To kabaret, czy panowie tak na poważnie ? Przypominam, że folia wstępnego krycia to izolacja wiatrochronna. Jej podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie wełny mineralnej przed wywiewaniem z niej ciepła przy silnych podmuchach wiatru. Cały ten teatr z klejeniem zakładów czy piankami pod łatami to dojenie kasy od frajerów. :) Woda praktycznie nie ma możliwości dostać się pod pokrycie. A jeżeli nawet, to w minimalnych ilościach. Ścieka wówczas po folii, która zawsze lekko zwisa między kontrłatami.
Bzdura Januszu budownictwa.
Nie może zawiewać śnieg od tego jest wen roll!!! Folia chroni budynek przed skroplinami które powstają na blasze!!!! Skoro tak dobra jest ta folia to po co dawać jeszcze blachę lub dachówkę!!! Trochę się zagalopowaliście
Kontrłata ma byc impregnowana, łata nie musi.
9
my zużytą gumę do żucia podkładamy pod łaty
Podłóż sobie ją pod swój móżdżek
mit deutschen Untertitel wäre toll
00
Eeeeeyyyyyy mmmmm eeeeyyyyyymmmm jprd
Pape se kupta a nie pierdoły jakieś 😁
Pierdolenie ,uszczelka na kontrłaty , ludzie chcą budowac tanio , a wy próbujecie im chujostwo wcisnąc za gruby hajs, silikonu na wszywe morzna trochę dac i po sprawie
pewnie dachówki nie dają dlatego tak uszczelniają
Wiesz januszu ile kosztuje taka uszczelka?? Może się zainteresuj
Ja bym dekarzowi kazał to ściągnąć, i nowe założyć , u mnie fuszery nie ma
Na chuj ci ta uszczelka czlowieku jak wszystkie miejsca gdzie są zszywki zakrywają kontrłaty...