Sziia:) szembe jött velem is olyan videó ahol permetezővel fújták fel az alapozót,persze szuper jó lett volna ha ilyen könnyen megoldható lenne:) nem kefével kellene bedolgozni,már az első fújásnál feltűnő volt hogy eleve nem jól viszi fel a felületre és még meg is folyik,én időben észleltem és eltudtam kenni azon a kis felületen a megfolyást.* nem kell ahhoz festő szakembernek lennie, ha ismeri maga a szert tudja hogy miként köt, már az első fújásnál tudnia kellett volna,és egyértelmű h ez okozta a hibát. És persze a top"szakember" aki terjeszti a legnagyobb bakikat,kikéri magának mert ő már x éve benne van a szakmában és ő tudja...;)
Szia Csaba! Most glettelünk egy panel lakást, nincs rajta vakolat, tapéta volt rajta, le lett kaparva. Tiszta, sima, egyenletes a felület, beton, néhol olyan mint a tükör. Le van alapozva. Azt vettük észre, mintha nem tapadna rendesen az anyag. Jubos vödrös. Hengerrel visszük fel. Ahol nagyon sima a felület ott, mikor húztam lepkével, nem tapadt oda, hanem lecsúszott rajta. Utólag kellett többlet anyagot odatenni(nem száradás után) és úgy óvatosan eldolgozni. Attól félek, h ha második réteget vinnénk fel, a henger felszedné. Te találkoztál már ilyennel? Mit gondolsz, érdemesebb lenne kézzel felkenegetni? Köszönöm a válaszod! Krisztián
Szia! A Te videoidból indultam ki amikor nekiálltam nagyfelújitani a szüleimtől örökölt lakásomat. A videoid nézve tök egyszerünek tünt a dolog. Hát nem az! Panellakásról van szó, ami eddig tapétázva volt, én festeni akartam. Az első gond a glettelés volt. Ronda, csikos volt az eredmény. Le is kapartam az egészet. Sokszor megnézve az ide vonatkozó videoidat, végre eltaláltam a megfelelő sürüséget, de megint csikos volt a felület. Ismételt tanulmányozás után rájöttem, nem indegy, hogy tartom a spaklit? vagy glettelő vasat? A csikok eltüntek, az apró hibákat ráglettelssel eltüntettem, majd csiszoltam, a végeredménytől fürdéskor eldugult a lefolyó. De a falak végülis tényleg szépek lettek. Külön harc volt a sarkok kialakitása. A mélyalapozást a csiszolt felületre teddyhengerrel hordtam fel, és rögtön láttam, hogy ahol megfolyik, ott csik van a felületen. Ezekre rágletteltem, csiszoltam, mig a fal végig sima nem lett. Ide már nem volt gond a festék felhordása, miután megtaláltam a megfelelő szörhosszú hengert. Kb. 4 et kukáztam. A végeredmény homogén foltmentes felület lett. Mindezt Neked és a videodnak köszönhetem. Most az ajtólapok festését tanulmányozom Nálad, illetve a hogyant. A tapasztalatom az, hogy mint mindennél, ennél is vannak mesterfogások, amikre esetleg nem is gondolsz, mi laikusok meg nem tudunk róla. Bevallom, a glettelés 3 rétegben lett kifogástalan, de em finiseltem, mert nem tudtam hogy kell. Ha nem mondod, alapozni sem alapoztam volna. De nagyon korrekt munkát végeztél ezzel a videosorazattal. Az ajtólapok festése után járólappozni kell. Arról nem csinálsz videót? Köszönöm a munkádat, sokat, nagyon sokat segitett.
Szia Csaba! Egy szakmai kérdésem lenne. Egy ytongbol épült kisebb épület kapna nemsokára külső hőszigetelést. Az ytong ugye eléggé porózus felület. A hőszigetelés felragasztása előtt arra gondoltam hogy egy diszperziós mélyalapozó réteget rákennék. Szerinted megtehetem ezt egy akkumulátoros háti permetezővel? Eléggé sürget az idő és többek között ezért szeretnék vele gyorsan haladni. Köszönöm szépen előre is a válaszod.
én is egy lelkes lakásfelújító vagyok és nekem is okozott már kárt az, hogy rossz tanácsot kaptam egy videóból, egészen pontosan azt, hogy hálózásnál a háló alá nem kell kenni anyagot elég a hálóra, végül levertem az egészet és újrakezdtem az elejéről, tanulópénz volt de legalább munkadíjat nem kellett fizetni senkinek mert én csináltam.
Szia Csaba! Köszönöm a sok hasznos videót nagy jók a videóid ! Egy olyan kérdésem lenne, hogy panel fürdő mennyezetére milyen lettet ajánlanál ? Válaszodat előre is köszönöm !
Finobello 0- 30mm használható finiselésre, ha szépen lecsiszolom? Ilyenkor hígabb koncentrátumú melyalapozoval (mondjuk Héra falfix) rá lehet menni festés előtt? Vagy mindenképp érdemes egy finiselő glettelt felvinni? Köszi a rengeteg segítséget, vegyészmérnök létemre a segítségeddel egy 56 nm-es lakást újítottam fel már majdnem, nemsoká kész. Köszi mindent!
Készre kevert FinishMax vödros glettelt használtam eddig Finobellora, de már csak a legkisebb szoba van és nincs kedvem egy egész vödör glettelt megvenni 9800 Ft-ért. Borzalmasan felmentek az árak....
Szia, a túl erős mélyalapozó megmarta a glettet. Régen például ha megfojt a szappan vagy a timsó az is meglátszodott a kész felületen. Itt tuti zsákos glett volt használva, valamelyik könnyen csiszolható ,majdnem csiszpapir nélkül is .
Sokat tanultam a videóidból! A mesterember festő, aki félúton ott is hagyott, kifelejtette a mélyalapozó használatát!! Viszont azzal a problémával szembesültem, hogy amikor felkentem az alapozót az lemosta a glettet és ilyen domborzati térkép lett a felületből! :( Mi lehet a gond?
Szia, Csaba! Sajnos a csatornád feltalálása előtt megvettem jó sok Finofill 1-30-as glettanyagot. Pont ebben a videóban mondtad, nem alkalmas mindegyik glett záróglettelésre, ezt úgy értelmezem, hogy a mélyalapozás és festés előtti glettréteg. Felglettelhetem én ezzel a glettel a falat? Vagy vegyek másikat?
Ugyan igy jártam,én is elökészitett felületet kértem a festötöl,és hasonlót kaptam.(Hengerrel hordták fel,ennyire nem durva)Probáltam kiglettelni a csikokat,de tökéletesen még az se tapad rá.Egyedüli megoldás a finom visszacsiszolás és a több réteg festék lett,de néhol igy is látszik..Lenne más megoldás erre a hibára?
Glett oktatós videóban ajánlották a kézi fúvókát a poros fal végett alapozni. de nem jó mert nem teríti az anyagot. Viszont tapétát áztatni nem rossz. Köszi szépen!
Kedves Csaba! Nekem az lenne a kérdésem, hogy mészfesték alá lehet-e, kell-e alapozni? Illetve ha mészfestékre szeretnék valami vízzáró festéket kenni, arra mit ajánlasz? Ha diszperzittel festett fal gletteléssel lett néhol javítva, akkor ha alapozó nélkül festem le, meg fog látszani? Válaszodat előre is köszönöm!
Szia kedves Krisztina! Ásványi festéket ásványi alapfelületre lehet festeni, viszont ásványi festéket diszperziós felületre tilos. ( tehát mészre diszperzit mehet alapozással, viszont diszperzitre mész nem mehet semmiféle módon) Ásványi alapfelületre ásványi festék felhordása előtt nem kell alapozni, viszont ha erősen szívó az alapfelület akkor az első réteget egy kicsit jobban meg kell hígítani. És diszperziós festéket ásványi alapfelületre lehet, de szükséges alapozni mélyalapozóval a gyártó által megadott hígítási arányban. Igen meg fog látszódni, sőt a tökéletes tapadás sem fog létrejönni. Glettelt felületet diszperziós festék festése előtt mindig alapozni kell mélyalapozóval, a gyártó által megadott keverési arányban, hogy optimális és egyenletes legyen a felület szívóképessége. Erről szól a "Mélyalapozó vs Diszperzit" című videóm.
Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Nagy segítség nekem. Sajnos kevés hiteles információt kap az ember, segítséget meg még kevesebbet. Hálásak lehetünk neked, hogy önzetlenül megosztod velünk a tudásodat. Több videódat láttam már, hasznos dolgokat tanultam. Sok sikert kívánok a jövőben.
Csaba, glettelésnél hogy lehet kiküszöbölni azt, hogy ne legyen csíkos a felület?1-2 porszem mindig rákerül a glettvasra és folyton csíkokat húz a szép glettelésbe. Baromi idegesítő
Mindig tiszta vodorben kell kikeverni es erdemes keveroszarral geppel keverni hogy valoban feloldojon a fal legyen tiszta pormentes amennyire lehet mert onnan is visszaszedheti a koszt es utanna belekened az anyagba
Sziasztok ! VOC mentes festékekről volt már szó valamelyik videóban ? Márkák amelyek közül érdemes választani ? Gondolom az árak is meghatározzák ezt - biztos van prémium kategória is , de gondolom van olyan is ,ami egy hétköznapi embernek is megfizethető és nem arany árban van. Gondolom mindenféle színben léteznek VOC mentes festékek is . Egy átlagos szoba kifestéséhez 4,4m x 4,7m és 2,8m magas gondolom itt is kell minimum 5l 2réteghez (de lehet hogy több) . ( 2 ajtó és 1 ablak ( redőny ) ami lejön ebből az összesen 5.7 négyzetméter ) Kerekítve 68 négyzetméter felület az egész ha jól számolom - 2ajtó , 1 ablak levonva a felületből . Köszönöm mindenkinek előre a válaszát , ajánlását !
Szia. Egy kérdésem lenne nekem is. Belső térben telibe euroglass hálóval le hálózni az egész falat ragasztóval(szürke színű lessz ugye), ezt azért hogy ne legyenek későbbiekben hajszálrepedések. A kérdés hogy a szürke színű hálózott felületre, (lehet hogy ez is hamis állítás, de hallottam hogy a hálózott szürke ragasztós felületen nem tapad meg úgy beltéri falfesték és nem lessz szép színe a falnak) ezért kell fehér glettel is rá glettelni, ez igaz, vagy elég a szürke ragasztós hálózott felület és arra is rá lehet festeni úgy hogy szép legyen a felület? Remélem érthető a kérdés, köszönöm a választ ha kapok.
Szia Erik! A hálózott felületet azért kell glettelni, hogy sima legyen és ne legyen érdes. De ha alapozod a hálózott felületet mélyalapozóval, azon is megtapad a diszperzit gond nélkül, csak nem lesz sima és emiatt nem lesz szép. A glettelés szó azt jelenti simítás. A német glatt/glätten szóból vettük át. Egy kérdésem lenne nekem is. Volt már festve vagy glettelve korábban a fal, amit a hajszálrepedések miatt hálózni akarsz?
Szia Csabi!✌️😎 Jártam már én is így, de most már nagyon figyelek, és ha alapozó cseppeket törlök, lehet hogy akkor is fényes lesz, száradás után álnézem és ahol fényes egy finom csisz.szivaccsal lemattítom.... Ezt a locsolt alapot pedig szerintem, csiszolni, glettelni majd ügyesen alapozni, inkább kicsit több vizzel hígítva, mert az ezen kemény alapozásom megint hamar átázik a új glettréteg, és fényes lesz az is... Felelőség.... Minden szakember örülhet, hogyha megkapja a javítás első lehetőségét! Hallottam már olyat, hogy nem kapta meg, és bizony sokba került neki.... Inkább 2 nap munka pluszba, mint a becsuleten csorba! Egy szoba nem csak 200 ezer haszon, emberek élettere, jó esetben a kényelem központja! 👍✌️😎
Szia Csaba! Nemrég kezdtem lakásfelújításba, igyekszem magam csinálni amit csak lehet. Egy csúsztatott zsalus panel lakásról van szó, pont mint a videóban, leszedtem a tapétát, csiszoltam a felületet, alapoztam és nekiestem glettelni, nem mondom hogy tökéletes, de haladok vele. Viszont észre vettem, hogy mikor felviszem a falra a glettet, helyenként apró buborékok százai jelennek meg simításkor, mintha legalábbis ásványvízzel kevertem volna be az anyagot, ezek jobbára pár tenyérnyi területeken jelentkeznek.. Van ötleted mitől lehet ez és mivel tudnám elkerülni? 0-10es rigipset használok egyébként. Köszönöm előre is!
Két dolog lehet, egy poros a felület ezért képződik bubi, kettő az anyagod kvázi nagyon híg ezért amikor húzod alá szorúl a levegő és bubisodik. Minden képen portalan felületet glettelj. Illetve az arányokra nagyon figyelj amikor kevered az anyagot. Betont, téglát stb én úgy tapsztalom más-más állaggal jó húzni, pláne első soron. Remélem segítettem.
Ez akkor fordul elő ha az alap nem szív, vagy ha a glett túl vékony. Vagy a kettő együttesénél. De ha nem fénylő felületre gletteltél akkor nem gáz. Majd nézd meg mennyire áll stabilan a kiszáradt glettelés. Esetleg keverj egy kicsit vastagabb anyagot. Ne folyjon le a glettvasról, de ne is legyen túl vastag, hogy ne tudd húzni. 🙂 Második rétegnél nem fog jelentkezni, majd kapard meg a légbuborékok krátereit 2. réteg előtt.
Most látom, hogy már érkezett válasz. Király! Tényleg, poros felületen is előfordulhat. Vagy betonon még ami nem szív. Ezért a betont glettelés előtt jobb ha legurítjuk betonkontakttal. 🤔 Ezt kiegészítem még egy okossággal, ha valaki olvassa nehogy félre értse és alapozza a szívó betont betonkontakttal… Néha dolgozni kell szívó beton és nem szívó beton alapra is. Nos glettelés előtt ha szívó beton az alap, akkor mélyalapozó, ellenben ha nem szívó beton az alap akkor betonkontakttal szoktunk alapozni. 👍
Szia! Lehet még egy oka, amit nem írtak előttem. Glettet úgy keverünk hogy a vödörbe előre töltesz vizet, majd annyi glettet szórsz bele amit még képes ellepni a víz. Ebben az állapotában hagyd pár percig, rengeteg légbuborék kijön az anyagból. Én is többször jártam így, nálam a hibás anyagkeverés miatt volt.
Szia, hogy szép és profi munkát lehet végezni airlessel, de szerintem igazán jól új építkezésen lehet bevetni. Vagy nem lakott és kevésbé bútorozott felújításon. Én személy szerint nem szeretek dolgozni vele, a klasszikus szobafestés nekem jobban fekszik.
Sziasztok! Királyak a videóid, de egy valamire nem találtam választ közöttük, miszerint: lemosható latex festéket hogyan lehet glettelni és újra lefesteni? A hibajavító glett alig-alig akar megtapadni ezen a felületen, így feltételezem, hogy majd a hagyományos, diszperziós festék se fog egykönnyen megmaradni rajta, pedig azzal terveztem kifesteni a konyhát. Van erre valami külön alapozó? Netán megint latex festékkel menjek rá inkább, vagy azt is ledobná/lepergetné magáról? Előre is köszi a válaszokat! 😃 Üdv!
Szia, fényes és nem nedvszívó felületeket glettelése előtt betonkontakttal alapozzuk. Latex esetén javasolt a felületet megcsiszolni, hogy teljesen lemattuljon ezt követően lehet festeni magas műgyanta tartalmú diszperzittel. A diszperzit tesztelős videómban a második festék alkalmas erre a célra. Kisebb lyukak hiányosságok javítását el lehet végezni a csiszolt latex felületen, viszont ha telibe kell glettelni akkor alapozd le betonkontakttal. Üdv. Csaba
@@festocsaba Kedves Csaba! Mindent érthető, nagyon szépen köszönöm a válaszodat!!! Még csak annyi, hogy ha mégis latex festékkel kenném le az előző latex festéket, akkor az úgy mehet egyből? Vagy akkor is érdemes alá betonkontaktot felhordani + lecsiszolni a régi festést? Előre is köszi! 😃
Nincs mit, szívesen! Valamint még annyit, ha nem lehet tudni milyen a latex bevonat tapadása, mert előfordulhat, hogy a festő spórolt az előkészítő munkával… mielőtt még bármit felhordanánk a felületre ellenőrizni szoktuk a korábbi bevonat tapadását. Erről is beszélek egy régebbi videóban, és meg is mutatom azt hiszem.
Szia Bálint! Rozsdás felületre nem dolgozunk de leírom szívesen, hogyan szoktunk rozsdás fémfelületeket kezelni. Előkészítés: Az összes rozsdát és a laza festéket le kell kaparni illetve csiszolni a felületről. Viszont ha nem csak felületi rozsdáról van szó, és csiszolással nem lehet eltávolítani, akkor rozsdamarót szoktunk felhordani a felületre. Ilyet találsz barkácsáruházakban is pl. Obi. Márkát nem akarok írni, van több fajta is nézz szét. Ez foszforsav tartalmú, amely kémiai reakció segítségével átalakítja a rozsdát fémes felületre, amelyre már könnyen lehet festeni. Használj védőkesztyűt és szemüveget, és óvd a bőröd mert égető hatása van. Ezt követően nitróhígítós ronggyal áttöröljük a felületet, míg teljesen tiszta nem lesz. Alapozás: Miután megszáradt a felület, a rozsdagátló alapozó használata javasolt. Ez megakadályozza a további rozsdásodást, és segít a festéknek tapadni a felületre. Ehhez mi oldószeres alkydgyanta alapú festéket használunk. (ilyen pl. a supralux koralkyd is, ami elfogadható árú és viszonylag jól takar, és szinte minden festékboltban megtalálható) Festés: Amikor az alapozó megszáradt és van egy stabil rozsdamentes matt felületed, a készre festéshez használhatsz kültéri oldószeres zománcfestéket, de akár vizes bázisú akrilfestéket is, legyen szó magas illetve selyemfényű bevonatról. Csak az ízlés és az anyagi keret szab határokat. Nézz szét az interneten illetve hozzád közeli festékboltokban, mi caparol termékeket szoktunk használni, de nem szívesen ajánlok egy bizonyos festékmárkát, mert nem mindenhol beszerezhető, sokszor az árak irreálisan magasak és ez kicsit mindig szubjektív, hogy kinek mi a megfelelő. (Ráadásul ezek a cégek olyan profittal dolgoznak, hogy az ingyenreklám túl nagy ajándék lenne számukra.) Második réteg: Javasolt lehet a második réteg felvitele is. Ez növelni fogja a védelmi hatást a korrózióval szemben és az esztétikai hatást is javítja. Remélem tudtam segíteni! Csaba
Az idén kifestettem a fürdőt konyhát az egyik szbát. A szobát elkúrtam egy helyen, am kijavítottam utána, és azt a falat újra gurítottam. A nappalit már csak jövöre nyáron. Nem professzionális de nekünk megfelelő! Az anyós teljesen kiakatt. 😜
Szar az egész,meszelni kell!!! Én vasmunkas vagyok ,sohasem hívők festő-"mestert" ,mert sokan sietnek a munkával, úgymond vár a következő kliens!!!. Másodszor,az a vasas,fikszes fal nem szellőzik és még káros is, tehát a meszelt fal a legjobban színezi is lehet természetes por festékkel és egességes. Köszönöm, amúgy jó a videód . Imre kárpátaljàrol.
Az is egy érdekes dolog, hogy pl csak a glettelésig kérték és nem kompletten festéssel együtt. Teljes munkánál nem lehet kire mutogatni. Ez csíkos lett, hozz egy zsiráfot vagy valamit, és hozd rendbe.
Kedves Gábor , nincsen abban semmi érdekesség , hogy csak glettelést kértek , feltételezem , hogy a glettelésig futotta a pénzük . Gondolták amennyiben kapnak a mesteráltal jól előkészített falat a festést őnállóan ők is eltudják végezni . Sajnos megszívták rendesen .
@@margitkozma2605 A mester meg rámondja, hogy ezt már a megrendelő fújkálta össze, miután elment. Rész munkánál senki nem fogja kideríteni az igazságot.
@@gabor.nadudvari Meglehet , hogy azt mondja a mester , de valamit is magára adó , tisztasséges mester ezt nem teszi . Mindenki hibázhat és hibázik is , de azt nem teheti meg , hogy egy összegányolt munkát ne javítson ki , még akkorsem , ha nem volt szerződés . Bár ez esetben , nem tudom , hogy végül javította e .
@@margitkozma2605 Egy ilyen munkánál én kíváncsi lennék arra is, hogy milyen négyzetméter áron lett elvégezve. Igazából így lenne teljes a kép. Na és hogy mik voltak az előzmények. Hogy pl. csak két réteg 0-10-es glettanyag kellett, vagy a falak szét voltak csavarodva, egy két méteres léc alatt 5-8cm-es hézagok voltak, és vakolni is kellett, nem csak glettelni. Egy vakolással egybekötött glettelés 4x annyi időt is igénybe vehet, mint a festés.
Szia Csabi!
Én alapozás elött portalanítást is szoktam csinálni ! 15 éve dolgozom a szakmában láttam már énis pár dolgot . Nagyon jók a videóid !!!
Köszi szépen! Igen úgy lesz igazán jó az alapozás!
Sziia:) szembe jött velem is olyan videó ahol permetezővel fújták fel az alapozót,persze szuper jó lett volna ha ilyen könnyen megoldható lenne:) nem kefével kellene bedolgozni,már az első fújásnál feltűnő volt hogy eleve nem jól viszi fel a felületre és még meg is folyik,én időben észleltem és eltudtam kenni azon a kis felületen a megfolyást.* nem kell ahhoz festő szakembernek lennie, ha ismeri maga a szert tudja hogy miként köt, már az első fújásnál tudnia kellett volna,és egyértelmű h ez okozta a hibát. És persze a top"szakember" aki terjeszti a legnagyobb bakikat,kikéri magának mert ő már x éve benne van a szakmában és ő tudja...;)
Szia! Megkérdezhetem hogy ki bíztatott arra (kinek a videójában láttad) hogy permetezővel fújja a mélyalapozót?
A burkoló az burkoljon, a festő meg fessen ez ilyen egyszerű! Sok az ilyen mindenhez értő kókler és ez lesz belőle.
Szia Csaba!
Most glettelünk egy panel lakást, nincs rajta vakolat, tapéta volt rajta, le lett kaparva. Tiszta, sima, egyenletes a felület, beton, néhol olyan mint a tükör. Le van alapozva. Azt vettük észre, mintha nem tapadna rendesen az anyag. Jubos vödrös. Hengerrel visszük fel. Ahol nagyon sima a felület ott, mikor húztam lepkével, nem tapadt oda, hanem lecsúszott rajta. Utólag kellett többlet anyagot odatenni(nem száradás után) és úgy óvatosan eldolgozni.
Attól félek, h ha második réteget vinnénk fel, a henger felszedné. Te találkoztál már ilyennel? Mit gondolsz, érdemesebb lenne kézzel felkenegetni?
Köszönöm a válaszod!
Krisztián
Köszi! már tudom miért keletkezett 2 helyen ilyen megmagyarázhatatlan csíkok a stukkó alatt :)
Szia! A Te videoidból indultam ki amikor nekiálltam nagyfelújitani a szüleimtől örökölt lakásomat. A videoid nézve tök egyszerünek tünt a dolog. Hát nem az! Panellakásról van szó, ami eddig tapétázva volt, én festeni akartam. Az első gond a glettelés volt. Ronda, csikos volt az eredmény. Le is kapartam az egészet. Sokszor megnézve az ide vonatkozó videoidat, végre eltaláltam a megfelelő sürüséget, de megint csikos volt a felület. Ismételt tanulmányozás után rájöttem, nem indegy, hogy tartom a spaklit? vagy glettelő vasat? A csikok eltüntek, az apró hibákat ráglettelssel eltüntettem, majd csiszoltam, a végeredménytől fürdéskor eldugult a lefolyó. De a falak végülis tényleg szépek lettek. Külön harc volt a sarkok kialakitása. A mélyalapozást a csiszolt felületre teddyhengerrel hordtam fel, és rögtön láttam, hogy ahol megfolyik, ott csik van a felületen. Ezekre rágletteltem, csiszoltam, mig a fal végig sima nem lett. Ide már nem volt gond a festék felhordása, miután megtaláltam a megfelelő szörhosszú hengert. Kb. 4 et kukáztam. A végeredmény homogén foltmentes felület lett. Mindezt Neked és a videodnak köszönhetem. Most az ajtólapok festését tanulmányozom Nálad, illetve a hogyant. A tapasztalatom az, hogy mint mindennél, ennél is vannak mesterfogások, amikre esetleg nem is gondolsz, mi laikusok meg nem tudunk róla. Bevallom, a glettelés 3 rétegben lett kifogástalan, de em finiseltem, mert nem tudtam hogy kell. Ha nem mondod, alapozni sem alapoztam volna. De nagyon korrekt munkát végeztél ezzel a videosorazattal. Az ajtólapok festése után járólappozni kell. Arról nem csinálsz videót? Köszönöm a munkádat, sokat, nagyon sokat segitett.
Szia Csaba!
Egy szakmai kérdésem lenne. Egy ytongbol épült kisebb épület kapna nemsokára külső hőszigetelést. Az ytong ugye eléggé porózus felület. A hőszigetelés felragasztása előtt arra gondoltam hogy egy diszperziós mélyalapozó réteget rákennék. Szerinted megtehetem ezt egy akkumulátoros háti permetezővel? Eléggé sürget az idő és többek között ezért szeretnék vele gyorsan haladni.
Köszönöm szépen előre is a válaszod.
én is egy lelkes lakásfelújító vagyok és nekem is okozott már kárt az, hogy rossz tanácsot kaptam egy videóból, egészen pontosan azt, hogy hálózásnál a háló alá nem kell kenni anyagot elég a hálóra, végül levertem az egészet és újrakezdtem az elejéről, tanulópénz volt de legalább munkadíjat nem kellett fizetni senkinek mert én csináltam.
Az szar ügy! Remélem erről a csatornáról nem jött még rossz tanács! Ellenben törlöm ha van ilyen.
Helló, milyen glettet ajánlanál finish rétegnek? Nekem 1/5 higitásban volt a falfix, és mégis megmarta
Szia Csaba! Köszönöm a sok hasznos videót nagy jók a videóid ! Egy olyan kérdésem lenne, hogy panel fürdő mennyezetére milyen lettet ajánlanál ? Válaszodat előre is köszönöm !
Finobello 0- 30mm használható finiselésre, ha szépen lecsiszolom? Ilyenkor hígabb koncentrátumú melyalapozoval (mondjuk Héra falfix) rá lehet menni festés előtt? Vagy mindenképp érdemes egy finiselő glettelt felvinni?
Köszi a rengeteg segítséget, vegyészmérnök létemre a segítségeddel egy 56 nm-es lakást újítottam fel már majdnem, nemsoká kész. Köszi mindent!
Készre kevert FinishMax vödros glettelt használtam eddig Finobellora, de már csak a legkisebb szoba van és nincs kedvem egy egész vödör glettelt megvenni 9800 Ft-ért. Borzalmasan felmentek az árak....
Igen én is úgy láttam a felületen, hogy permetezett! De még 2 probléma ott van! 1* portalanitas! 2* az alapozó higitással is baj lehetett!
Igen sajnos!
Szia, a túl erős mélyalapozó megmarta a glettet. Régen például ha megfojt a szappan vagy a timsó az is meglátszodott a kész felületen. Itt tuti zsákos glett volt használva, valamelyik könnyen csiszolható ,majdnem csiszpapir nélkül is .
Igen elég durván sajnos.
Sokat tanultam a videóidból! A mesterember festő, aki félúton ott is hagyott, kifelejtette a mélyalapozó használatát!! Viszont azzal a problémával szembesültem, hogy amikor felkentem az alapozót az lemosta a glettet és ilyen domborzati térkép lett a felületből! :(
Mi lehet a gond?
Szia, Csaba! Sajnos a csatornád feltalálása előtt megvettem jó sok Finofill 1-30-as glettanyagot. Pont ebben a videóban mondtad, nem alkalmas mindegyik glett záróglettelésre, ezt úgy értelmezem, hogy a mélyalapozás és festés előtti glettréteg.
Felglettelhetem én ezzel a glettel a falat? Vagy vegyek másikat?
Ugyan igy jártam,én is elökészitett felületet kértem a festötöl,és hasonlót kaptam.(Hengerrel hordták fel,ennyire nem durva)Probáltam kiglettelni a csikokat,de tökéletesen még az se tapad rá.Egyedüli megoldás a finom visszacsiszolás és a több réteg festék lett,de néhol igy is látszik..Lenne más megoldás erre a hibára?
Valójában leírtad. Visszacsiszolás, majd festés, gipszes javítás flekkolás, gipszfoltok előfestése, és végül a felület készre gurítása.
Glett oktatós videóban ajánlották a kézi fúvókát a poros fal végett alapozni. de nem jó mert nem teríti az anyagot. Viszont tapétát áztatni nem rossz. Köszi szépen!
Gondolom lusták a “mesterek”.
Kedves Csaba! Nekem az lenne a kérdésem, hogy mészfesték alá lehet-e, kell-e alapozni? Illetve ha mészfestékre szeretnék valami vízzáró festéket kenni, arra mit ajánlasz? Ha diszperzittel festett fal gletteléssel lett néhol javítva, akkor ha alapozó nélkül festem le, meg fog látszani? Válaszodat előre is köszönöm!
Szia kedves Krisztina!
Ásványi festéket ásványi alapfelületre lehet festeni, viszont ásványi festéket diszperziós felületre tilos.
( tehát mészre diszperzit mehet alapozással, viszont diszperzitre mész nem mehet semmiféle módon)
Ásványi alapfelületre ásványi festék felhordása előtt nem kell alapozni, viszont ha erősen szívó az alapfelület akkor az első réteget egy kicsit jobban meg kell hígítani.
És diszperziós festéket ásványi alapfelületre lehet, de szükséges alapozni mélyalapozóval a gyártó által megadott hígítási arányban.
Igen meg fog látszódni, sőt a tökéletes tapadás sem fog létrejönni. Glettelt felületet diszperziós festék festése előtt mindig alapozni kell mélyalapozóval, a gyártó által megadott keverési arányban, hogy optimális és egyenletes legyen a felület szívóképessége. Erről szól a "Mélyalapozó vs Diszperzit" című videóm.
Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Nagy segítség nekem. Sajnos kevés hiteles információt kap az ember, segítséget meg még kevesebbet. Hálásak lehetünk neked, hogy önzetlenül megosztod velünk a tudásodat. Több videódat láttam már, hasznos dolgokat tanultam. Sok sikert kívánok a jövőben.
Mekkelek volt:)
Csaba, glettelésnél hogy lehet kiküszöbölni azt, hogy ne legyen csíkos a felület?1-2 porszem mindig rákerül a glettvasra és folyton csíkokat húz a szép glettelésbe. Baromi idegesítő
Mindig tiszta vodorben kell kikeverni es erdemes keveroszarral geppel keverni hogy valoban feloldojon a fal legyen tiszta pormentes amennyire lehet mert onnan is visszaszedheti a koszt es utanna belekened az anyagba
Köszi 👋 😎
@@festocsaba ezt is tőled tudom 😁
Sziasztok !
VOC mentes festékekről volt már szó valamelyik videóban ? Márkák amelyek közül érdemes választani ?
Gondolom az árak is meghatározzák ezt - biztos van prémium kategória is , de gondolom van olyan is ,ami egy hétköznapi embernek is megfizethető és nem arany árban van. Gondolom mindenféle színben léteznek VOC mentes festékek is .
Egy átlagos szoba kifestéséhez 4,4m x 4,7m és 2,8m magas gondolom itt is kell minimum 5l 2réteghez (de lehet hogy több) . ( 2 ajtó és 1 ablak ( redőny ) ami lejön ebből az összesen 5.7 négyzetméter ) Kerekítve 68 négyzetméter felület az egész ha jól számolom - 2ajtó , 1 ablak levonva a felületből .
Köszönöm mindenkinek előre a válaszát , ajánlását !
Szia. Egy kérdésem lenne nekem is. Belső térben telibe euroglass hálóval le hálózni az egész falat ragasztóval(szürke színű lessz ugye), ezt azért hogy ne legyenek későbbiekben hajszálrepedések. A kérdés hogy a szürke színű hálózott felületre, (lehet hogy ez is hamis állítás, de hallottam hogy a hálózott szürke ragasztós felületen nem tapad meg úgy beltéri falfesték és nem lessz szép színe a falnak) ezért kell fehér glettel is rá glettelni, ez igaz, vagy elég a szürke ragasztós hálózott felület és arra is rá lehet festeni úgy hogy szép legyen a felület? Remélem érthető a kérdés, köszönöm a választ ha kapok.
Szia Erik! A hálózott felületet azért kell glettelni, hogy sima legyen és ne legyen érdes. De ha alapozod a hálózott felületet mélyalapozóval, azon is megtapad a diszperzit gond nélkül, csak nem lesz sima és emiatt nem lesz szép. A glettelés szó azt jelenti simítás. A német glatt/glätten szóból vettük át. Egy kérdésem lenne nekem is. Volt már festve vagy glettelve korábban a fal, amit a hajszálrepedések miatt hálózni akarsz?
Köszönöm a válaszod, glettelve nem volt, de festve volt, viszont lekapartam a régi festék rétegeket szinte mindenhol, a tiszta vakolatig.
Szia Csabi!✌️😎
Jártam már én is így, de most már nagyon figyelek, és ha alapozó cseppeket törlök, lehet hogy akkor is fényes lesz, száradás után álnézem és ahol fényes egy finom csisz.szivaccsal lemattítom....
Ezt a locsolt alapot pedig szerintem, csiszolni, glettelni majd ügyesen alapozni, inkább kicsit több vizzel hígítva, mert az ezen kemény alapozásom megint hamar átázik a új glettréteg, és fényes lesz az is...
Felelőség....
Minden szakember örülhet, hogyha megkapja a javítás első lehetőségét!
Hallottam már olyat, hogy nem kapta meg, és bizony sokba került neki....
Inkább 2 nap munka pluszba, mint a becsuleten csorba!
Egy szoba nem csak 200 ezer haszon, emberek élettere, jó esetben a kényelem központja!
👍✌️😎
Nagyon korrekt! Javítás terén is! ✌️
Szia Csaba!
Nemrég kezdtem lakásfelújításba, igyekszem magam csinálni amit csak lehet. Egy csúsztatott zsalus panel lakásról van szó, pont mint a videóban, leszedtem a tapétát, csiszoltam a felületet, alapoztam és nekiestem glettelni, nem mondom hogy tökéletes, de haladok vele. Viszont észre vettem, hogy mikor felviszem a falra a glettet, helyenként apró buborékok százai jelennek meg simításkor, mintha legalábbis ásványvízzel kevertem volna be az anyagot, ezek jobbára pár tenyérnyi területeken jelentkeznek.. Van ötleted mitől lehet ez és mivel tudnám elkerülni? 0-10es rigipset használok egyébként.
Köszönöm előre is!
Két dolog lehet, egy poros a felület ezért képződik bubi, kettő az anyagod kvázi nagyon híg ezért amikor húzod alá szorúl a levegő és bubisodik.
Minden képen portalan felületet glettelj. Illetve az arányokra nagyon figyelj amikor kevered az anyagot. Betont, téglát stb én úgy tapsztalom más-más állaggal jó húzni, pláne első soron.
Remélem segítettem.
Ez akkor fordul elő ha az alap nem szív, vagy ha a glett túl vékony. Vagy a kettő együttesénél. De ha nem fénylő felületre gletteltél akkor nem gáz. Majd nézd meg mennyire áll stabilan a kiszáradt glettelés. Esetleg keverj egy kicsit vastagabb anyagot. Ne folyjon le a glettvasról, de ne is legyen túl vastag, hogy ne tudd húzni. 🙂 Második rétegnél nem fog jelentkezni, majd kapard meg a légbuborékok krátereit 2. réteg előtt.
Most látom, hogy már érkezett válasz. Király! Tényleg, poros felületen is előfordulhat. Vagy betonon még ami nem szív. Ezért a betont glettelés előtt jobb ha legurítjuk betonkontakttal.
🤔 Ezt kiegészítem még egy okossággal, ha valaki olvassa nehogy félre értse és alapozza a szívó betont betonkontakttal…
Néha dolgozni kell szívó beton és nem szívó beton alapra is. Nos glettelés előtt ha szívó beton az alap, akkor mélyalapozó, ellenben ha nem szívó beton az alap akkor betonkontakttal szoktunk alapozni. 👍
Köszönöm szépen a segítséget, lehet, hogy a portalanítás nem volt 100%-os, oda fogok figyelni rá!
Szia! Lehet még egy oka, amit nem írtak előttem. Glettet úgy keverünk hogy a vödörbe előre töltesz vizet, majd annyi glettet szórsz bele amit még képes ellepni a víz. Ebben az állapotában hagyd pár percig, rengeteg légbuborék kijön az anyagból. Én is többször jártam így, nálam a hibás anyagkeverés miatt volt.
A gépi festésről mi a véleményed, tapasztalatod?
Szia, hogy szép és profi munkát lehet végezni airlessel, de szerintem igazán jól új építkezésen lehet bevetni. Vagy nem lakott és kevésbé bútorozott felújításon. Én személy szerint nem szeretek dolgozni vele, a klasszikus szobafestés nekem jobban fekszik.
A képekig el se kellett jutni, már a felolvasásnál lehetet tudni, hogy valaki nem tud mélyalapozni
Sziasztok!
Királyak a videóid, de egy valamire nem találtam választ közöttük, miszerint: lemosható latex festéket hogyan lehet glettelni és újra lefesteni? A hibajavító glett alig-alig akar megtapadni ezen a felületen, így feltételezem, hogy majd a hagyományos, diszperziós festék se fog egykönnyen megmaradni rajta, pedig azzal terveztem kifesteni a konyhát. Van erre valami külön alapozó? Netán megint latex festékkel menjek rá inkább, vagy azt is ledobná/lepergetné magáról? Előre is köszi a válaszokat! 😃
Üdv!
Szia, fényes és nem nedvszívó felületeket glettelése előtt betonkontakttal alapozzuk. Latex esetén javasolt a felületet megcsiszolni, hogy teljesen lemattuljon ezt követően lehet festeni magas műgyanta tartalmú diszperzittel. A diszperzit tesztelős videómban a második festék alkalmas erre a célra. Kisebb lyukak hiányosságok javítását el lehet végezni a csiszolt latex felületen, viszont ha telibe kell glettelni akkor alapozd le betonkontakttal. Üdv. Csaba
@@festocsaba Kedves Csaba! Mindent érthető, nagyon szépen köszönöm a válaszodat!!! Még csak annyi, hogy ha mégis latex festékkel kenném le az előző latex festéket, akkor az úgy mehet egyből? Vagy akkor is érdemes alá betonkontaktot felhordani + lecsiszolni a régi festést? Előre is köszi! 😃
Nincs mit, szívesen! Valamint még annyit, ha nem lehet tudni milyen a latex bevonat tapadása, mert előfordulhat, hogy a festő spórolt az előkészítő munkával… mielőtt még bármit felhordanánk a felületre ellenőrizni szoktuk a korábbi bevonat tapadását. Erről is beszélek egy régebbi videóban, és meg is mutatom azt hiszem.
Szia csaba eleg rozsdas feluletre mien tipusu alapozot zomancot hasznalsz ammi takar is
Szia Bálint! Rozsdás felületre nem dolgozunk de leírom szívesen, hogyan szoktunk rozsdás fémfelületeket kezelni.
Előkészítés: Az összes rozsdát és a laza festéket le kell kaparni illetve csiszolni a felületről. Viszont ha nem csak felületi rozsdáról van szó, és csiszolással nem lehet eltávolítani, akkor rozsdamarót szoktunk felhordani a felületre. Ilyet találsz barkácsáruházakban is pl. Obi. Márkát nem akarok írni, van több fajta is nézz szét. Ez foszforsav tartalmú, amely kémiai reakció segítségével átalakítja a rozsdát fémes felületre, amelyre már könnyen lehet festeni. Használj védőkesztyűt és szemüveget, és óvd a bőröd mert égető hatása van. Ezt követően nitróhígítós ronggyal áttöröljük a felületet, míg teljesen tiszta nem lesz.
Alapozás: Miután megszáradt a felület, a rozsdagátló alapozó használata javasolt. Ez megakadályozza a további rozsdásodást, és segít a festéknek tapadni a felületre. Ehhez mi oldószeres alkydgyanta alapú festéket használunk. (ilyen pl. a supralux koralkyd is, ami elfogadható árú és viszonylag jól takar, és szinte minden festékboltban megtalálható)
Festés: Amikor az alapozó megszáradt és van egy stabil rozsdamentes matt felületed, a készre festéshez használhatsz kültéri oldószeres zománcfestéket, de akár vizes bázisú akrilfestéket is, legyen szó magas illetve selyemfényű bevonatról. Csak az ízlés és az anyagi keret szab határokat. Nézz szét az interneten illetve hozzád közeli festékboltokban, mi caparol termékeket szoktunk használni, de nem szívesen ajánlok egy bizonyos festékmárkát, mert nem mindenhol beszerezhető, sokszor az árak irreálisan magasak és ez kicsit mindig szubjektív, hogy kinek mi a megfelelő. (Ráadásul ezek a cégek olyan profittal dolgoznak, hogy az ingyenreklám túl nagy ajándék lenne számukra.)
Második réteg: Javasolt lehet a második réteg felvitele is. Ez növelni fogja a védelmi hatást a korrózióval szemben és az esztétikai hatást is javítja.
Remélem tudtam segíteni!
Csaba
Rendben varom
Köszi!
Az idén kifestettem a fürdőt konyhát az egyik szbát. A szobát elkúrtam egy helyen, am kijavítottam utána, és azt a falat újra gurítottam. A nappalit már csak jövöre nyáron. Nem professzionális de nekünk megfelelő! Az anyós teljesen kiakatt. 😜
Az anyóssal nem árt vigyázni! :D
Ilyen melyalapozast csinalt a volt kolega is festekszoroval mert 1000 barral fujta
Szar az egész,meszelni kell!!! Én vasmunkas vagyok ,sohasem hívők festő-"mestert" ,mert sokan sietnek a munkával, úgymond vár a következő kliens!!!.
Másodszor,az a vasas,fikszes fal nem szellőzik és még káros is, tehát a meszelt fal a legjobban színezi is lehet természetes por festékkel és egességes. Köszönöm, amúgy jó a videód .
Imre kárpátaljàrol.
Mivel, milyen mésszel szoktál meszelni?
Az is egy érdekes dolog, hogy pl csak a glettelésig kérték és nem kompletten festéssel együtt. Teljes munkánál nem lehet kire mutogatni. Ez csíkos lett, hozz egy zsiráfot vagy valamit, és hozd rendbe.
Kedves Gábor , nincsen abban semmi érdekesség , hogy csak glettelést kértek , feltételezem , hogy a glettelésig futotta a pénzük . Gondolták amennyiben kapnak a mesteráltal jól előkészített falat a festést őnállóan ők is eltudják végezni . Sajnos megszívták rendesen .
@@margitkozma2605 A mester meg rámondja, hogy ezt már a megrendelő fújkálta össze, miután elment. Rész munkánál senki nem fogja kideríteni az igazságot.
@@gabor.nadudvari Meglehet , hogy azt mondja a mester , de valamit is magára adó , tisztasséges mester ezt nem teszi . Mindenki hibázhat és hibázik is , de azt nem teheti meg , hogy egy összegányolt munkát ne javítson ki , még akkorsem , ha nem volt szerződés . Bár ez esetben , nem tudom , hogy végül javította e .
@@margitkozma2605 Egy ilyen munkánál én kíváncsi lennék arra is, hogy milyen négyzetméter áron lett elvégezve. Igazából így lenne teljes a kép. Na és hogy mik voltak az előzmények. Hogy pl. csak két réteg 0-10-es glettanyag kellett, vagy a falak szét voltak csavarodva, egy két méteres léc alatt 5-8cm-es hézagok voltak, és vakolni is kellett, nem csak glettelni. Egy vakolással egybekötött glettelés 4x annyi időt is igénybe vehet, mint a festés.