Įvadas į 6-ojo Zen Patriarcho Huinengo „Platformos Sutrą“ | Bo Haeng Sunim | 2022 02 27
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 13 ธ.ค. 2024
- Kinijos Šeštojo Zen Patriarcho Huinengo (638-713) mokymai turėjo didelę įtaką Zen budizmo vystymuisi.
Visos šiuolaikinės Zen mokyklos kildina savo pradžią iš Šeštojo Patriarcho.
Laikotarpis kai T'ang dinastijos pradžioje Huinengas tapo Zen Patriarchu, žymi Zen “aukso amžiaus” Kinijoje pradžią. Huinengas stovi toje istorijos kryžkelėje, kai Kinijos budizmas galutinai atmeta tradicinio Indijos budizmo palikimą ir atrandą savo unikalią Zen budizmo dvasią.
Beveik viskas, ką žinome apie Huinengą, yra užrašyta „Platformos Sutroje “ kuri yra rinkinys Dharmos kalbų, jo pasakytų vienos priesakų ceremonijos metu. “Platformos Sutros” ištraukos vis dar aktyviai aptariamos ir naudojamos kaip mokymo priemonė visose Zen mokyklose.
Skelbdamas radikalią staigaus nušvitimo doktriną, Huinengas atmetė visas tradicines budizmo koncepcijas, mokymus ir praktikas, taip įtakodamas skilimą tarp pietinės ir šiaurinės Zen mokyklos, kuri pasisakė už laipsnišką nušvitimą.
Šeštasis Patriarchas mokė, kad kelias atrasti savo tikrąją prigimtį yra per ramybę ir išmintį, kuri pasiekiama, kai išsilaisvinama nuo prisirišimo prie mąstymo. Huinengas pabrėždavo, kad tuo metu paplitęs tradicinis sėdėjimo meditacijos metodas yra nenaudingas, nes ramybė yra ne nejudėjimas, o nesutrikusios vidinės prigimties ir klaidingų minčių nebuvimo būsena. Jei žmogus mato savo prigimtį, nušvitimas įvyks staiga, be išorinės pagalbos.