✨ A csoport jelenlegi kedvenceinek listája: (TOP7 és bővebben a legjobb 30) 1. Azul 2. Cascadia 3. A Mars terraformálása 4. Az erdő 5. 7 csoda párbaj - Ark Nova 6. Juharvölgy krónikája 7. Harmónia - Kartográfusok 8. Carcassonne 9. Trio 10. Dűne Impérium 11. Fesztáv 12. Ticket to Ride 13. Everdell 14. A légitársaság 15. Arnak elveszett romjai 16. Harry Potter: Roxforti csata 17. Patchwork 18. Brass Birmingham 19. Anachrony 20. Kingdomino 21. Vándortáj 22. Unmatched 23. Hősök, kívül tágasabb 24. Eldorádó legendája 25. Spicy - Egy szép új világ 26. Viticulture 27. Amazónia 28. Ganz Schon Clever 29. Szellemek szigete 30. Kuruzslók Quedlinburgban
Szia Zoli, a ti hatásotokra került a családba az Azul, igaz a mini változat, de azóta is a lenagyobb kedvenc. Azt gondoltam megvétel előtt, hogy csak nekem fog tetszeni, de a 13 évesem Patrik és én, ha játszani szeretnénk, a legtöbbször ezt választjuk. Köszönjük!
Hali! Köszi a videót, titeket is okollak azért, hogy így behúzódtam a társasozás világába (köszönet érte:P), ha ötleteket akarok mindig titeket nézlek! Keep up the great work! A címből nem hiányzik véletlen egy t betű?:P
Amivel a legtöbbet játszottunk 24-ben: - Hitster (kulfoldi verziok is) - Art Society - Mysterium - Az Erdő (bár meg akarjuk venni a kiegeszítőket mert sok balansz probléma van vele) - Lombkorona - Get on Board - Calavera - Hallatlan - Dixit (Meme társas képeivel tök viccces kombó) Igazából többmindent tervezek beszerezni a jövőben. Pl Cascadia, Azul, Juharvölgy, Harmonia, Mars Viszont jópártól meg is váltam amik csalôdások voltak pl Dűlőre jutunk, Unikornisok rémes ménes, Boldog kicsi dínók és őszintén megvallom nekem a 7csoda párbaj sem jött be.
Nekünk az idei egyik nagy kedvenc kártyajátékokban a Skyjo, Trio és a Ligretto volt, idén játszottunk először a ganz shcön clever-rel is ami szintén nagyon tetszett. De rendszeresen asztalon volt a carcassone, cluedo, sequence és szerencsére még sok más játék ...jó kis év volt :)
Köszi ezt a videót is...! :) Mindig megnézlek, ha beszerzünk egy újabb társasjátékot - mit is mond róla a Zoli... Amin viszont csodálkozom az idei favoritokat meghallgatva, hogy nem hangzik el a Pandemic neve. Nekünk idén abszolút ez az első! Szinte minden hétvégén játszunk vele, és egyelőre megunhatatlan! A Pengeélen kiegészítő is sokat dob a játékélményen.
Csak hogy ne mindig a már jól ismert nevek legyenek említve, én 2 újat emelnék ki, ami nálam idén mindent háttérbe szorított: Reptáv és A Tudattalan Mélyén. ☺️ Magyarul ugyan nem hozták, de a Devir-től a Sand megérdemli a 3. helyet tőlem.
Köszi a listát Zoli, idén is nagyon izgalmas! Nekem valahogy mindig hozzátartozik a decemberi hangulatomhoz a Mikulásos-Karácsonyos és a toplistás videótok ✨🎄 Megalapozza az ünnepi hangolódást, nálam már kezd annyira összeforrni a decemberrel mint a darts VB 😄 Gyakran innen inspirálódok A 7 csoda párbajt idén kaptam meg, és egyértelműen viszi nálam az évet, nagyon kíváncsi voltam rá, de hozta az elvárásokat 🥇
Annyira megnéznék egy öregfiú bajnokságot... Legalább 10 éve kiadottakból, amik jól öregszenek, még mindig szépek, elég összetettek, úttörők.. Ha tényleg évi 3-3500 játék megjelenik és csak évszakonként van 1 nagyon jó, 10 év alatt az is 40, alig több mint 1%, márpedig sok jó lett kiadva.. És mennyi lehet, ami elsuhan a radar alatt, lehet, hogy a Vanuatu és Taluva is olyan jobb, mint az Akropolisz, ahogy a Phraya is szerintem Yamataii szintjén van, ami kicsivel marad le a Concordiától.. Concordia, Istanbul, Carcassonne, Orlèans, Tzolk'in, Yinsh, Ticket to ride...
Zoli: 4:26 miert mondod hogy az Ark Nova sok szaballyal rednelkezik? Igazabol a komplexitasahoz kepest meglepöen egyszerü es keves szabalya van! Kis tulzassal 5 akcio es kesz, minden mas a kartyakra van irva, nem?
Nekünk most az Ark nova volt idén a top, aztán az Erdő, és most így év végére ahogy beérkezett Reiner Kniziától a Rebirth elkezdett felkúszni a top 3 ba :D De nagyot futott idén a Zöldellő mezők is még mindig.
@@mitjatsszunk Sosem értettem a néha-néha kifejezett ellenérzésed azzal a játékkal kapcsolatban. Mechanikailag egy szuper családi játék, tematikailag a természettel nagyon szépen összefonódik (táplálék-/ fejlődési- / építési lánc a kártyákon), a játékidő pont kellemes egy családi középkategóriához, a draft nem gyilkos, az alkatrészminőség pazar, az árcédula is jó, és még a GémKlub is megtoldhatta volna egy fizetett promó erejéig... de nem fogyott eléggé ezek szerint, mert reprint sincs.
@@Necreon021 Mi a kezdetektől szeretjük, angolul van meg az alap, szinte megjelenéstől felfigyeltünk rá, aztán persze jött hozzá a kieg is, és a harmadik kampány kieg is meglesz szerintem ha megjelenik. :D Van benne szerencsefaktor, sosem lehet nagyon előre tervezni, mindig csak abból építesz ami éppen van, de a változatos akciólehetőségek miatt mindig lehet mit csinálni. A kártyaillusztrációkaért meg oda vagyunk és vissza, jó érzés vele játszani (vízfestékkel festette mindet az illusztrátor csaj, ezek nem digitálisak.) Kifejezetten az a játék amihez jó érzés leülni, ketten is játszunk, négyen is többször előkerült, és onnan is ez a visszajelzés jött, szóval igen, nekünk bejön.
@@mitjatsszunk Szerintem nincs ezzel gond, nekünk is van olyan játék ami mindenki másnak tetszik mi meg egyszerűen nem tudunk mit kezdeni vele, nem a mi műfajunk.
Először is KÖSZÖNÖM, hogy végre bejutattuk a Juharvölgy krónikáját ❤😁 egyszerűen nem lehet nem imádni. Másodszor pedig ami nálunk az idei év nagy meglepetése volt, és úgy látom nincs semelyik hype vonaton szegény, az pedig Az égbolt vándorai. Mindenképp ajánlom. Könnyed gyors, kicsit agyalós de nem megterhelő, meglepően sokszor előkerült nálunk idén.
Szia. Nem a témához tartozik, de esetleg olyan társasjátékot tudnál ajánlani, amellyel az angol nyelvet lehet megismerni? Esetleg mint téma lehet ilyen ajánló? Oktató, kvízjátékok. Köszönöm a választ.
Ez remek téma, nagyon köszi az ajánlást, felveszem a listára! Amit írtál eszembejutott ez a Tolki angolos könyve, meg a Dobble amit tudom hogy sok nyelvtanár használ, de más társasokon is gondolkozom egy sort!
Számomra az a legörömtelibb hír, hogy az alig 2 hónapja megjelent Hősök, kívül tágasabb! bekerült a Top 30-ba a "nagyöregek" közé. (Rádadásul nem a nagy kiadók játéka.) ❤
Nálunk annyira sok kedvenc van, hogy nehéz lenne egyet kiemelni. Cascadia Vadvilágát mi is szeretjük, BbBC Animals (szerintem még nem volt a csatornán bár nagy részt egy kvíz játék, de a gyerekek imádják és mi is, tanulunk is belőle❤), Kutyavilág, Ticket to Ride első utazás, Karak, Halloween. Ezekkel játszunk legtöbbet. Egyébként, előrendeltem a Mikulás Műhelye társast, elvileg decemberben érkezett volna, sajnos csak január végén érkezik. :( Remélhetőleg azért úgy is remek játék lesz és kiváncsi leszek, hátha arról is készül majd videó itt a csatornán.😊
Nekem a Cascadia kicsit csalódás, mert úgy érzem túl nagy a szerencse Faktor. Mindig nagyon hasonló pontszámokat szerzünk (pedig gyerekekkel játszunk) és olyan mintha a végén csak a szerencse döntené el a pontozást.
A Marsot már nagyon régóta nézegetem, mert mindenki jókat mond róla. Viszont megnéztem néhány szabály-videót és elriasztottak. Solo játékos vagyok és csak 10 társasom van, szóval nem vagyok nagy spíler a témában. Ti ajánlanátok egyszemélyes játékra?
A magyar kiadású Hajdanvölgy mítosza túl új még ahhoz, hogy bekerült volna erre a listára, és túl drága ahhoz, hogy bekerüljön rá jövőre. Pedig... :( Viszont a Gyűrűk ura Párbaj Középföldéért jövőre szerintem meg fog érkezni ide! :)
Túl drága? Egy normális, hosszú, valamire való játék kb itt kezdődik árban. Alapjaiban a nemesis jóval drágább játék, vagy a homályrév vagy akár a frosthaven, de még a company of heroes is, witcher, cyberpunk és még lehetne sorolni amit csak még futólag sem említenek. Kivétel a homályrév. Mondjuk mivel nekem nem eléggé más az ízlésem mint amikről itt beszélnek, így nem is nagyon szoktam figyelni. Csomó nagyon jó játékot nem is említenek, (gondolom csak mert nincsen magyarul a nagy része) pedig egy ilyen csatornának illene. 🤷
Mindig el kell dicsekedjek azzal, hogy ez a legjobban várt videóm. Mint ötletgazda pláne :D Durva látni, nekem is mennyire megváltozott a listám azóta :)
@@mitjatsszunk Az elsőnél: Eldritch Horror, Mysterium, Nottingham Bírája, Tiltott sivatag, Santorini, Igen?, Mars Terraformálása. Idén: Brazil Birodalom, Víz alatti városok, Eldritch Horror, Marco Polo, Kutna Hora, Nemesis, Az ismeretlen bolygó. Hát elmélyültem azóta a hobbiban gémer szempontból :D Az Eldritch mint egyetlen "túlélő" első amerim és Lovecraft fan nehezen kirobbantható, bár mostanában nem sokat kerül elő. (Amik meg fogják bolygatni a listám szinte biztosan (Hajdanvölgy mítosza ami a fa alatt lesz, és a jövőre érkező a SETI meg a Galileo Galilei is nagyon tetszik. A csillagászati téma is nagy kedvencem)
Az erdő tényleg nem tökéletes, ámbátor ebből a 7-9 rommá hypeolt játékból messze a legjobb. Az alpesi kieg nagyon sokat javít a balanszon, kb. bármivel lehet nyerni.
Akkor legyen a Harmónia a 7. önmagában, mert a Párommal hozzánk se jutott el a szavazás infó keresve se, és az benne lett volna a Top 7-ünkben 😂 A 7 csoda Párbaj meg a másik dobogósból, bár akkor a Harmónia lecsúszik 8-ra na mind1. Úgyis Top7 minden évben 😅 Azt lehet tudni, hány szavazó volt idén? Vagy elhangzott, csak elméláztam valahol?
@@mitjatsszunk Hihetetlen, pedig kiüti az ember szemét, a listát is néztem, hivatkozásokat is, az elejét is, csak valószínűleg nem sorban 😆 Az szép szám már azért. Bocsi, és köszi!
Az Ark Nova nekünk egy nagyon hosszú tortúra volt. Tavaly játszottunk vele, tanították nekünk, nem túl jól talán, meg kicsit biodíszlet voltunk 3. és 4. játékosnak, de akartam szeretni. Fura hogy legyártod az elefántot és utána úgymond lesz*rod, teleportálgat a kifutók között ha kell, de mint euró éreztem hogy azért több van ebben. Kikölcsönöztük fél évre rá egy hétre (Sas és Kos). Egy hétig porosodott, visszavittük bontatlanul. Nem akartam elengedni, fél évre rá kikölcsönöztük megint (ezúttal 8 hétre, Játszó/Házhoz). Előtte hetekig olvasgattam a játékszabályt, leültünk együtt párommal ,megtanultuk együtt, játszottunk kettőt, és arra jutottunk hogy ez egy absztrakt, rideg, cutthroat játék ami mindenről szól csak az állatokról nem, a gondozásukról, a jólétükről, a szaporításról és a megóvásról illetve a vadonba visszaengedésről. ENTER: Zoo Tycoon. Nem mondom komoly beruházás volt (szellemlovason 50% off-on volt 22.000 HUF), a magyar fordítást kapott 1.0-ás szabály elég tré (a szerzők közben kiadtak egy 2.0-ás verziót ami sokkal jobb, majd lefordítom mindenkinek), de atya isten ez az a játék ami AZ állatkertes játék. Euró, mert ügyesen kell vezetni a gazdasági hátteret, munkásokat lehelyezni, managelni az állatok létszámát, fajok típusának számát, a kimenő és bejövő állatokat a szezonális piac (más állatkertek igényei és ajánlott állatai) szerint ÉS logisztikai lehetőségek szerint, közben egy szuper lapka lehelyezős játék ahol ügyesen kell előre tervezni az oktatási pontok, gazdasági épületek, stb. lehelyezésével, közben pedig az állatok életszínvonalát, ideális létszámát és hozzá tartozó helyigényt managelni, abszolút nyerő számunkra az idén. boardgamegeek.com/boardgame/370757/zoo-tycoon-the-board-game - Egyébként a szabályt leszámítva nagyjából nyelvfüggetlen, max event / donor cardokon van egy tőmondat, meg a segédlet a munkások akcióihoz. A másik nagy meglepetés egy kellemesen absztrakt agyzsibbasztó csemege, az OROS, amit 5000Ft-ért lehetett elhozni az Essen alatt futó akciók valamelyikéből (pacsi Magyar Zsolt közös rendelései csoportnak!) németül, de javarészt nyelvfüggetlen játék. Egy közös kiterített üres Föld térképen kell szigeteket és kontinenseket mozgatni, ütköztetni, egyre több földterületet létrehozva teljes sorok, oszlopok, vagy földrész csoportok mozgatásával, hogy magas hegységeket hozzunk létre ahová munkásokat küldhetünk szent helyeket építeni, közel az isteneikhez (akik mi vagyunk). Gyönyörű, letisztult, Carcassonne-t idéző asztalkép zöld szigetekkel, vulkán meeple-ökkel (van hogy a tektonikus lemezek mozgása fáj :D) és tengerekkel, de kifejezetten agyégető "gondolkodj gömbben, de síkban" mozgások a térkép szélén ki-be mozgásokkal változatos irányokba, uggh, elképesztően zseniális cucc (a magyar szabálya ~60%-ban kész van, szintén feltöltöm majd BGG-re). boardgamegeek.com/boardgame/313807/oros - A szabályt leszámítva van kb. 5 szó amit tudni kell az akciók tábláján. Tűkön ülve várós a Daybreak jövőre, és meglátjuk mennyire akarok a CETI elé több mint egyszer leülni majd.
Szerintem sokan sokféleképpen állítunk fel rangsorokat, és nagyban függ az eredmény attól, hogy kivel van lehetőségünk társasozni. Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a párom, a családtagjaim (beleértve a 70-80+-os nagyszülőket) és a barátaim nagy része is szívesen játszik, emiatt a kedvenceim listája is elég változatos. - Nem én voltam: 2024-ben úgy hozta az élet, hogy nagyon sok időt töltöttünk egy 6 éves kisfiúval, akit mi kezdtünk el bevezetni a társasjátékok világába. Ez volt az a játék, ami őt is és bennünket is szórakoztató percekkel ajándékozott meg, felnőttkánt is nagyon szeretjük. - A légi társaság: az egyetlen olyan játék, amit idén szereztünk be, és imádjuk. Korábban nem volt olyan kétfős társasunk, ami kooperációra épül, emiatt ez egy új színt hozott be az életünkbe. - Lorenzo, il Magnifico: egyszerűen nem tudjuk megunni, tavaly is nagyon sok élményt nyújtott, és idén is sokszor elővettük. Fogalmam sincs, hányszor játszottunk vele összesen (több, mint 50 alkalom, az biztos), de még mindig tud újat adni. - Hellapagos: a baráti körünkben ez lett az abszolút befutó, számtalan vidám estét köszönhetünk neki. - Trio: sok külföldi családtagunk és barátunk van, emiatt kifejezetten keressük azokat a játékokat, ahol nem kell tolmács szerepet is betölteni. A Trio ebből a szempontból is fantasztikus. De ettől függetlenül is nagy kedvenc volt idén. - Underwater Cities: tavaly egyszer sem vettük elő, aztán idén újra hatalmas kedvenc lett! Bár lenne több időnk hosszabb játékokra! - Heat: a családi kedvenc, amivel nemtől és életkortól függetlenül mindenki szeret játszani, még a nagypapa is.
Nálunk is az Azul es a Cascadia a két örök kedvenc. Viszont most elvesztem 🙈 kérlek segítsetek! 14 és fél 11 és fél éves fiúknak es egy 6 éves lánynak melyik 3 játekot vennétek? Amiket néztem: Intarzia, Tea time crime, Középkor, Hidden Stones, Monkey palace, 5 torony, Mobee, Harmónia, ezt a listát kéne 3ra szűkíteni, de nem megy 😂🙈
Segítek: az 5 torony és a Hidden Stones lehúzható a listáról, pár parti alatt megunható. A Harmónia ellenben sok játék után is izgalmas kihívást nyújt.
Az erdő minden csak nem tökéletes. Nagyon szép játék, be is szereztem. De jó pár játék után rájöttem, hogy rohadtul nincs balanszban a szerencse és a stratégia. :(
Nekem az.:) Nálunk minden parti nagyon más volt, és számomra pont jó arányban van benne a szerencse és tervezhetőség aránya ahhoz, hogy ne egy száraz euro legyen hanem meglegyen az az érzésem, hogy “hopp, ez összejött”!
@@jozsefmolnar6179 Ez nem igaz. Valaki ezt kitalálta, azóta mindenki mint a papagáj hajtogatja ugyan ezt. Párszor kipróbálsz más kombókat is, és nagyon hamar rájössz, hogy a többi is tud ugyan olyan jó lenni, ha nem még jobb. Madarakkal engem vertek már szanaszét, oda se figyeltem a madaraira, mondván "hah, ezeket meg minek gyűjti!". Nem mérvadó egy-egy játékos véleménye pár játék után azzal szemben, hogy a tervezők biztosan több 100x sőt talán 1000x tesztelék ezt. Mutathatja a statisztika azt, hogy a legtöbben a szarvas kombóval nyernek, de ez csak azért van mert eleve sokan ezzel próbálkoznak mert azt hallották, hogy az a jó. Ettől még jó a többi is! :)
Az oldal fő profilja a családi társasjátékok, másrészt a felsorolt játékok gyakorlatilag kaphatók minden játékboltban, a legtöbb még egy nagyobb szupermarketben is. A felsoroltak közül egyedül a Mars Terraformálása megérdemelt, a többinél vannak jobbak, pl. A Scythe is. Az Azul hogyan lett első?? Borzalmas játék...Nem sokkal jobb mint a Monopoly.
Az Azul egy igazi klasszikussá vált, rengetegen ismerik és szeretik, ezt tükrözi ez a lista is. Sokfélék vagyunk, nyilván vannak olyan játékok, amiket Ti nem szerettek, sokan mások viszont igen, ettől még nem lesz borzalmas. :) A Scythe is remek, de nem egy kezdő szint és sokan nem ismerik, egy szűk réteg kedvence. Nagyon más a kettő.
@@Bandibo87 az Azult a Monopolyhoz hasonlítani? Ehh... Biztos, hogy nem néztél be semmi szabályt játék közben? :D Az Azul az elmúlt 10 év egyik legokosabb és legnépszerűbb absztrakt játéka, megjelenése óta több mint 2 millió példányban kelt el. Semmi értelme összehasonlítani a Scythe-al, telejsen más zsáner.
@hunorheim2766 Nekem pont ez a bajom, egy abszrakt pontsaláta, ami semmilyen maradandó élményt nem nyújt. Az hogy mennyit adtak el belőle, az pont semmit nem jelent. Ehhez képest egy Mars Terraformálása, egy Scythe, egy Nemesis, de a már kicsit régies Terra Mystica is olyan élményt ad, hogy van aki még másnap is azon töri a fejét, mit hogyan kellett volna csinálni.
@mitjatsszunk Így van, sokfélék vagyunk, mindenkinek más tetszik. Viszont sokat elmond, hogy a Boardgamegeek Top 100-ban az Azul a 80. helyen áll. Az Ark Nova 4., a Mars Terraformálása a 7., a Scythe 17., a 7 csoda párbaj 19. Az, hogy itt az Azul nyert, azt mindenképpen mutatja, hogy a társasjáték népszerűsítést még folytatni kell továbbra is, mert van hova fejlődni a csoportnak.
✨ A csoport jelenlegi kedvenceinek listája: (TOP7 és bővebben a legjobb 30)
1. Azul
2. Cascadia
3. A Mars terraformálása
4. Az erdő
5. 7 csoda párbaj - Ark Nova
6. Juharvölgy krónikája
7. Harmónia - Kartográfusok
8. Carcassonne
9. Trio
10. Dűne Impérium
11. Fesztáv
12. Ticket to Ride
13. Everdell
14. A légitársaság
15. Arnak elveszett romjai
16. Harry Potter: Roxforti csata
17. Patchwork
18. Brass Birmingham
19. Anachrony
20. Kingdomino
21. Vándortáj
22. Unmatched
23. Hősök, kívül tágasabb
24. Eldorádó legendája
25. Spicy - Egy szép új világ
26. Viticulture
27. Amazónia
28. Ganz Schon Clever
29. Szellemek szigete
30. Kuruzslók Quedlinburgban
Szia Zoli, a ti hatásotokra került a családba az Azul, igaz a mini változat, de azóta is a lenagyobb kedvenc. Azt gondoltam megvétel előtt, hogy csak nekem fog tetszeni, de a 13 évesem Patrik és én, ha játszani szeretnénk, a legtöbbször ezt választjuk. Köszönjük!
Ezt remek olvasni, nagyon köszi a kedves visszajelzést!🥹❤️ Jó játékot!
Hali!
Köszi a videót, titeket is okollak azért, hogy így behúzódtam a társasozás világába (köszönet érte:P), ha ötleteket akarok mindig titeket nézlek!
Keep up the great work!
A címből nem hiányzik véletlen egy t betű?:P
Amivel a legtöbbet játszottunk 24-ben:
- Hitster (kulfoldi verziok is)
- Art Society
- Mysterium
- Az Erdő (bár meg akarjuk venni a kiegeszítőket mert sok balansz probléma van vele)
- Lombkorona
- Get on Board
- Calavera
- Hallatlan
- Dixit (Meme társas képeivel tök viccces kombó)
Igazából többmindent tervezek beszerezni a jövőben. Pl Cascadia, Azul, Juharvölgy, Harmonia, Mars
Viszont jópártól meg is váltam amik csalôdások voltak pl Dűlőre jutunk, Unikornisok rémes ménes, Boldog kicsi dínók és őszintén megvallom nekem a 7csoda párbaj sem jött be.
Nekünk az idei egyik nagy kedvenc kártyajátékokban a Skyjo, Trio és a Ligretto volt, idén játszottunk először a ganz shcön clever-rel is ami szintén nagyon tetszett. De rendszeresen asztalon volt a carcassone, cluedo, sequence és szerencsére még sok más játék ...jó kis év volt :)
Köszi ezt a videót is...! :)
Mindig megnézlek, ha beszerzünk egy újabb társasjátékot - mit is mond róla a Zoli...
Amin viszont csodálkozom az idei favoritokat meghallgatva, hogy nem hangzik el a Pandemic neve.
Nekünk idén abszolút ez az első!
Szinte minden hétvégén játszunk vele, és egyelőre megunhatatlan! A Pengeélen kiegészítő is sokat dob a játékélményen.
Csak hogy ne mindig a már jól ismert nevek legyenek említve, én 2 újat emelnék ki, ami nálam idén mindent háttérbe szorított: Reptáv és A Tudattalan Mélyén. ☺️ Magyarul ugyan nem hozták, de a Devir-től a Sand megérdemli a 3. helyet tőlem.
Köszi a listát Zoli, idén is nagyon izgalmas! Nekem valahogy mindig hozzátartozik a decemberi hangulatomhoz a Mikulásos-Karácsonyos és a toplistás videótok ✨🎄 Megalapozza az ünnepi hangolódást, nálam már kezd annyira összeforrni a decemberrel mint a darts VB 😄 Gyakran innen inspirálódok
A 7 csoda párbajt idén kaptam meg, és egyértelműen viszi nálam az évet, nagyon kíváncsi voltam rá, de hozta az elvárásokat 🥇
Köszi szépen!🥰
Annyira megnéznék egy öregfiú bajnokságot... Legalább 10 éve kiadottakból, amik jól öregszenek, még mindig szépek, elég összetettek, úttörők..
Ha tényleg évi 3-3500 játék megjelenik és csak évszakonként van 1 nagyon jó, 10 év alatt az is 40, alig több mint 1%, márpedig sok jó lett kiadva..
És mennyi lehet, ami elsuhan a radar alatt, lehet, hogy a Vanuatu és Taluva is olyan jobb, mint az Akropolisz, ahogy a Phraya is szerintem Yamataii szintjén van, ami kicsivel marad le a Concordiától..
Concordia, Istanbul, Carcassonne, Orlèans, Tzolk'in, Yinsh, Ticket to ride...
Wow remek ötlet!! ❤️
Az alábbi 2 játék tetszett idén:
Heat - Pedal to the Metal
Daybreak
De a 7 helyezett is jó, legalábbis amelyiket ismerem.
Zoli: 4:26 miert mondod hogy az Ark Nova sok szaballyal rednelkezik? Igazabol a komplexitasahoz kepest meglepöen egyszerü es keves szabalya van! Kis tulzassal 5 akcio es kesz, minden mas a kartyakra van irva, nem?
Nekünk most az Ark nova volt idén a top, aztán az Erdő, és most így év végére ahogy beérkezett Reiner Kniziától a Rebirth elkezdett felkúszni a top 3 ba :D De nagyot futott idén a Zöldellő mezők is még mindig.
Ez menő! Nem hittem, hogy a Zöldellő mezők ekkora sláger lesz!
@@mitjatsszunk Sosem értettem a néha-néha kifejezett ellenérzésed azzal a játékkal kapcsolatban. Mechanikailag egy szuper családi játék, tematikailag a természettel nagyon szépen összefonódik (táplálék-/ fejlődési- / építési lánc a kártyákon), a játékidő pont kellemes egy családi középkategóriához, a draft nem gyilkos, az alkatrészminőség pazar, az árcédula is jó, és még a GémKlub is megtoldhatta volna egy fizetett promó erejéig... de nem fogyott eléggé ezek szerint, mert reprint sincs.
@@Necreon021 Mi a kezdetektől szeretjük, angolul van meg az alap, szinte megjelenéstől felfigyeltünk rá, aztán persze jött hozzá a kieg is, és a harmadik kampány kieg is meglesz szerintem ha megjelenik. :D Van benne szerencsefaktor, sosem lehet nagyon előre tervezni, mindig csak abból építesz ami éppen van, de a változatos akciólehetőségek miatt mindig lehet mit csinálni. A kártyaillusztrációkaért meg oda vagyunk és vissza, jó érzés vele játszani (vízfestékkel festette mindet az illusztrátor csaj, ezek nem digitálisak.) Kifejezetten az a játék amihez jó érzés leülni, ketten is játszunk, négyen is többször előkerült, és onnan is ez a visszajelzés jött, szóval igen, nekünk bejön.
Egyszerűen nem tetszett, pedig szerettem volna szeretni.
@@mitjatsszunk Szerintem nincs ezzel gond, nekünk is van olyan játék ami mindenki másnak tetszik mi meg egyszerűen nem tudunk mit kezdeni vele, nem a mi műfajunk.
Először is KÖSZÖNÖM, hogy végre bejutattuk a Juharvölgy krónikáját ❤😁 egyszerűen nem lehet nem imádni. Másodszor pedig ami nálunk az idei év nagy meglepetése volt, és úgy látom nincs semelyik hype vonaton szegény, az pedig Az égbolt vándorai. Mindenképp ajánlom. Könnyed gyors, kicsit agyalós de nem megterhelő, meglepően sokszor előkerült nálunk idén.
Szia.
Nem a témához tartozik, de esetleg olyan társasjátékot tudnál ajánlani, amellyel az angol nyelvet lehet megismerni?
Esetleg mint téma lehet ilyen ajánló?
Oktató, kvízjátékok.
Köszönöm a választ.
Ez remek téma, nagyon köszi az ajánlást, felveszem a listára! Amit írtál eszembejutott ez a Tolki angolos könyve, meg a Dobble amit tudom hogy sok nyelvtanár használ, de más társasokon is gondolkozom egy sort!
1. Cascadia
2. Utazás a Múltba
3. Fröccs
Ezek szuperek!🥹❤️
Számomra az a legörömtelibb hír, hogy az alig 2 hónapja megjelent Hősök, kívül tágasabb! bekerült a Top 30-ba a "nagyöregek" közé. (Rádadásul nem a nagy kiadók játéka.) ❤
Ugye? :) Egy csomó új játék rajta van, ami nagy szó, ez azt jelenti hogy nagyon sokaknak tetszett!
Hihetetlen micsoda szenvedéllyel beszélsz a játékokról! :)
Szinte mindet ki akarná próbálni az ember MOST azonnal. :)
Nálunk annyira sok kedvenc van, hogy nehéz lenne egyet kiemelni.
Cascadia Vadvilágát mi is szeretjük, BbBC Animals (szerintem még nem volt a csatornán bár nagy részt egy kvíz játék, de a gyerekek imádják és mi is, tanulunk is belőle❤), Kutyavilág, Ticket to Ride első utazás, Karak, Halloween. Ezekkel játszunk legtöbbet.
Egyébként, előrendeltem a Mikulás Műhelye társast, elvileg decemberben érkezett volna, sajnos csak január végén érkezik. :( Remélhetőleg azért úgy is remek játék lesz és kiváncsi leszek, hátha arról is készül majd videó itt a csatornán.😊
Nekem a Cascadia kicsit csalódás, mert úgy érzem túl nagy a szerencse Faktor. Mindig nagyon hasonló pontszámokat szerzünk (pedig gyerekekkel játszunk) és olyan mintha a végén csak a szerencse döntené el a pontozást.
A Marsot már nagyon régóta nézegetem, mert mindenki jókat mond róla. Viszont megnéztem néhány szabály-videót és elriasztottak. Solo játékos vagyok és csak 10 társasom van, szóval nem vagyok nagy spíler a témában.
Ti ajánlanátok egyszemélyes játékra?
Nekünk idén nagy meglepetés volt mennyire be tud szippantani egy olyan egyszerű játék, mint a Village Rails 🤔
A magyar kiadású Hajdanvölgy mítosza túl új még ahhoz, hogy bekerült volna erre a listára, és túl drága ahhoz, hogy bekerüljön rá jövőre. Pedig... :( Viszont a Gyűrűk ura Párbaj Középföldéért jövőre szerintem meg fog érkezni ide! :)
Én is azt gondolom!:)
Túl drága? Egy normális, hosszú, valamire való játék kb itt kezdődik árban.
Alapjaiban a nemesis jóval drágább játék, vagy a homályrév vagy akár a frosthaven, de még a company of heroes is, witcher, cyberpunk és még lehetne sorolni amit csak még futólag sem említenek. Kivétel a homályrév.
Mondjuk mivel nekem nem eléggé más az ízlésem mint amikről itt beszélnek, így nem is nagyon szoktam figyelni. Csomó nagyon jó játékot nem is említenek, (gondolom csak mert nincsen magyarul a nagy része) pedig egy ilyen csatornának illene. 🤷
Nekem abszolút a Dél-tigris bölcsei vitt mindent idén🥰
Nem csodálom, epikus játék!
Mindig el kell dicsekedjek azzal, hogy ez a legjobban várt videóm. Mint ötletgazda pláne :D Durva látni, nekem is mennyire megváltozott a listám azóta :)
Olyan király hogy feldobtad anno!:) Na hogy változott a lista?
@@mitjatsszunk Az elsőnél: Eldritch Horror, Mysterium, Nottingham Bírája, Tiltott sivatag, Santorini, Igen?, Mars Terraformálása. Idén: Brazil Birodalom, Víz alatti városok, Eldritch Horror, Marco Polo, Kutna Hora, Nemesis, Az ismeretlen bolygó. Hát elmélyültem azóta a hobbiban gémer szempontból :D Az Eldritch mint egyetlen "túlélő" első amerim és Lovecraft fan nehezen kirobbantható, bár mostanában nem sokat kerül elő. (Amik meg fogják bolygatni a listám szinte biztosan (Hajdanvölgy mítosza ami a fa alatt lesz, és a jövőre érkező a SETI meg a Galileo Galilei is nagyon tetszik. A csillagászati téma is nagy kedvencem)
Ha létezik tökéletes játék, akkor az a Brass
Én nem találkoztam a FB poszttal :(
Annyira szemét a facebook, pedig most még a főoldalra is kitettük és meghirdettük, hogy többekhez eljusson a csoportból és így se látta mindenki.:(
Az erdő tényleg nem tökéletes, ámbátor ebből a 7-9 rommá hypeolt játékból messze a legjobb.
Az alpesi kieg nagyon sokat javít a balanszon, kb. bármivel lehet nyerni.
Az erdő game play elmarad? Amióta említettétek, hogy lesz, azóta várom.😅😜😍
Hátrébb sorolódott kicsit a karácsony miatt, de nem marad el!!🥰🥰 Igyekszünk év elejére betenni!
@ De szuper, köszi! Várom nagyon!🥰
Ma érkezik az Erdő, már régóta szerettem volna. Nagyon várom a game playt.
Részemről az ameri típusú játékok a nyerők. Persze vannak kivételek. De ezekből egyik sem😅
Ha megnézem a listát mintha a tesco polcsora köszönne vissza....és nem leszólásból...én is ott veszem ha durván leakcióznak..
Akkor legyen a Harmónia a 7. önmagában, mert a Párommal hozzánk se jutott el a szavazás infó keresve se, és az benne lett volna a Top 7-ünkben 😂
A 7 csoda Párbaj meg a másik dobogósból, bár akkor a Harmónia lecsúszik 8-ra na mind1. Úgyis Top7 minden évben 😅
Azt lehet tudni, hány szavazó volt idén? Vagy elhangzott, csak elméláztam valahol?
Oké!:) A szám a leírásban: 6449
@@mitjatsszunk Hihetetlen, pedig kiüti az ember szemét, a listát is néztem, hivatkozásokat is, az elejét is, csak valószínűleg nem sorban 😆 Az szép szám már azért.
Bocsi, és köszi!
Az Ark Nova nekünk egy nagyon hosszú tortúra volt. Tavaly játszottunk vele, tanították nekünk, nem túl jól talán, meg kicsit biodíszlet voltunk 3. és 4. játékosnak, de akartam szeretni. Fura hogy legyártod az elefántot és utána úgymond lesz*rod, teleportálgat a kifutók között ha kell, de mint euró éreztem hogy azért több van ebben. Kikölcsönöztük fél évre rá egy hétre (Sas és Kos). Egy hétig porosodott, visszavittük bontatlanul. Nem akartam elengedni, fél évre rá kikölcsönöztük megint (ezúttal 8 hétre, Játszó/Házhoz). Előtte hetekig olvasgattam a játékszabályt, leültünk együtt párommal ,megtanultuk együtt, játszottunk kettőt, és arra jutottunk hogy ez egy absztrakt, rideg, cutthroat játék ami mindenről szól csak az állatokról nem, a gondozásukról, a jólétükről, a szaporításról és a megóvásról illetve a vadonba visszaengedésről. ENTER: Zoo Tycoon. Nem mondom komoly beruházás volt (szellemlovason 50% off-on volt 22.000 HUF), a magyar fordítást kapott 1.0-ás szabály elég tré (a szerzők közben kiadtak egy 2.0-ás verziót ami sokkal jobb, majd lefordítom mindenkinek), de atya isten ez az a játék ami AZ állatkertes játék. Euró, mert ügyesen kell vezetni a gazdasági hátteret, munkásokat lehelyezni, managelni az állatok létszámát, fajok típusának számát, a kimenő és bejövő állatokat a szezonális piac (más állatkertek igényei és ajánlott állatai) szerint ÉS logisztikai lehetőségek szerint, közben egy szuper lapka lehelyezős játék ahol ügyesen kell előre tervezni az oktatási pontok, gazdasági épületek, stb. lehelyezésével, közben pedig az állatok életszínvonalát, ideális létszámát és hozzá tartozó helyigényt managelni, abszolút nyerő számunkra az idén. boardgamegeek.com/boardgame/370757/zoo-tycoon-the-board-game - Egyébként a szabályt leszámítva nagyjából nyelvfüggetlen, max event / donor cardokon van egy tőmondat, meg a segédlet a munkások akcióihoz.
A másik nagy meglepetés egy kellemesen absztrakt agyzsibbasztó csemege, az OROS, amit 5000Ft-ért lehetett elhozni az Essen alatt futó akciók valamelyikéből (pacsi Magyar Zsolt közös rendelései csoportnak!) németül, de javarészt nyelvfüggetlen játék. Egy közös kiterített üres Föld térképen kell szigeteket és kontinenseket mozgatni, ütköztetni, egyre több földterületet létrehozva teljes sorok, oszlopok, vagy földrész csoportok mozgatásával, hogy magas hegységeket hozzunk létre ahová munkásokat küldhetünk szent helyeket építeni, közel az isteneikhez (akik mi vagyunk). Gyönyörű, letisztult, Carcassonne-t idéző asztalkép zöld szigetekkel, vulkán meeple-ökkel (van hogy a tektonikus lemezek mozgása fáj :D) és tengerekkel, de kifejezetten agyégető "gondolkodj gömbben, de síkban" mozgások a térkép szélén ki-be mozgásokkal változatos irányokba, uggh, elképesztően zseniális cucc (a magyar szabálya ~60%-ban kész van, szintén feltöltöm majd BGG-re). boardgamegeek.com/boardgame/313807/oros - A szabályt leszámítva van kb. 5 szó amit tudni kell az akciók tábláján.
Tűkön ülve várós a Daybreak jövőre, és meglátjuk mennyire akarok a CETI elé több mint egyszer leülni majd.
Kartográfusok 1-100?
Igen, 100 fő felett kicsit kezd kaotikus lenni a játék.
Szerintem sokan sokféleképpen állítunk fel rangsorokat, és nagyban függ az eredmény attól, hogy kivel van lehetőségünk társasozni. Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a párom, a családtagjaim (beleértve a 70-80+-os nagyszülőket) és a barátaim nagy része is szívesen játszik, emiatt a kedvenceim listája is elég változatos.
- Nem én voltam: 2024-ben úgy hozta az élet, hogy nagyon sok időt töltöttünk egy 6 éves kisfiúval, akit mi kezdtünk el bevezetni a társasjátékok világába. Ez volt az a játék, ami őt is és bennünket is szórakoztató percekkel ajándékozott meg, felnőttkánt is nagyon szeretjük.
- A légi társaság: az egyetlen olyan játék, amit idén szereztünk be, és imádjuk. Korábban nem volt olyan kétfős társasunk, ami kooperációra épül, emiatt ez egy új színt hozott be az életünkbe.
- Lorenzo, il Magnifico: egyszerűen nem tudjuk megunni, tavaly is nagyon sok élményt nyújtott, és idén is sokszor elővettük. Fogalmam sincs, hányszor játszottunk vele összesen (több, mint 50 alkalom, az biztos), de még mindig tud újat adni.
- Hellapagos: a baráti körünkben ez lett az abszolút befutó, számtalan vidám estét köszönhetünk neki.
- Trio: sok külföldi családtagunk és barátunk van, emiatt kifejezetten keressük azokat a játékokat, ahol nem kell tolmács szerepet is betölteni. A Trio ebből a szempontból is fantasztikus. De ettől függetlenül is nagy kedvenc volt idén.
- Underwater Cities: tavaly egyszer sem vettük elő, aztán idén újra hatalmas kedvenc lett! Bár lenne több időnk hosszabb játékokra!
- Heat: a családi kedvenc, amivel nemtől és életkortól függetlenül mindenki szeret játszani, még a nagypapa is.
Mennyire szuper lista, köszi hogy megosztottad!🥰
Nálunk is az Azul es a Cascadia a két örök kedvenc. Viszont most elvesztem 🙈 kérlek segítsetek! 14 és fél 11 és fél éves fiúknak es egy 6 éves lánynak melyik 3 játekot vennétek? Amiket néztem: Intarzia, Tea time crime, Középkor, Hidden Stones, Monkey palace, 5 torony, Mobee, Harmónia, ezt a listát kéne 3ra szűkíteni, de nem megy 😂🙈
Segítek: az 5 torony és a Hidden Stones lehúzható a listáról, pár parti alatt megunható. A Harmónia ellenben sok játék után is izgalmas kihívást nyújt.
A Monkey Palace ideális lehet ennek a hármasnak, meg a Mobee, a Harmónia is (bár az a 6 évesnek korai sztem).
@@mitjatsszunk köszi szépen! Általában fölfelé lövünk, a 6 éves korához képest abszolút haladó játékos 😉
Az erdő minden csak nem tökéletes. Nagyon szép játék, be is szereztem. De jó pár játék után rájöttem, hogy rohadtul nincs balanszban a szerencse és a stratégia. :(
Nekem az.:) Nálunk minden parti nagyon más volt, és számomra pont jó arányban van benne a szerencse és tervezhetőség aránya ahhoz, hogy ne egy száraz euro legyen hanem meglegyen az az érzésem, hogy “hopp, ez összejött”!
Egyetértek veled: kb. az nyer, aki felhúzza - és kijátssza - a legtöbb agancsost.
A többi csak aprólék.
@@jozsefmolnar6179 Ez nem igaz. Valaki ezt kitalálta, azóta mindenki mint a papagáj hajtogatja ugyan ezt. Párszor kipróbálsz más kombókat is, és nagyon hamar rájössz, hogy a többi is tud ugyan olyan jó lenni, ha nem még jobb. Madarakkal engem vertek már szanaszét, oda se figyeltem a madaraira, mondván "hah, ezeket meg minek gyűjti!".
Nem mérvadó egy-egy játékos véleménye pár játék után azzal szemben, hogy a tervezők biztosan több 100x sőt talán 1000x tesztelék ezt.
Mutathatja a statisztika azt, hogy a legtöbben a szarvas kombóval nyernek, de ez csak azért van mert eleve sokan ezzel próbálkoznak mert azt hallották, hogy az a jó. Ettől még jó a többi is! :)
Az összes együtt nem ér fel a scythe-al
Az oldal fő profilja a családi társasjátékok, másrészt a felsorolt játékok gyakorlatilag kaphatók minden játékboltban, a legtöbb még egy nagyobb szupermarketben is. A felsoroltak közül egyedül a Mars Terraformálása megérdemelt, a többinél vannak jobbak, pl. A Scythe is. Az Azul hogyan lett első?? Borzalmas játék...Nem sokkal jobb mint a Monopoly.
Az Azul egy igazi klasszikussá vált, rengetegen ismerik és szeretik, ezt tükrözi ez a lista is. Sokfélék vagyunk, nyilván vannak olyan játékok, amiket Ti nem szerettek, sokan mások viszont igen, ettől még nem lesz borzalmas. :) A Scythe is remek, de nem egy kezdő szint és sokan nem ismerik, egy szűk réteg kedvence. Nagyon más a kettő.
@@Bandibo87 az Azult a Monopolyhoz hasonlítani? Ehh... Biztos, hogy nem néztél be semmi szabályt játék közben? :D Az Azul az elmúlt 10 év egyik legokosabb és legnépszerűbb absztrakt játéka, megjelenése óta több mint 2 millió példányban kelt el.
Semmi értelme összehasonlítani a Scythe-al, telejsen más zsáner.
@hunorheim2766 Nekem pont ez a bajom, egy abszrakt pontsaláta, ami semmilyen maradandó élményt nem nyújt. Az hogy mennyit adtak el belőle, az pont semmit nem jelent.
Ehhez képest egy Mars Terraformálása, egy Scythe, egy Nemesis, de a már kicsit régies Terra Mystica is olyan élményt ad, hogy van aki még másnap is azon töri a fejét, mit hogyan kellett volna csinálni.
@mitjatsszunk Így van, sokfélék vagyunk, mindenkinek más tetszik. Viszont sokat elmond, hogy a Boardgamegeek Top 100-ban az Azul a 80. helyen áll. Az Ark Nova 4., a Mars Terraformálása a 7., a Scythe 17., a 7 csoda párbaj 19.
Az, hogy itt az Azul nyert, azt mindenképpen mutatja, hogy a társasjáték népszerűsítést még folytatni kell továbbra is, mert van hova fejlődni a csoportnak.