CO MUSI WIEDZIEĆ JUNIOR DEVELOPER?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 9 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 42

  • @KacperSieradziński
    @KacperSieradziński  2 ปีที่แล้ว

    🐍Zapisz się do newsletter'a i zacznij programować!
    podstawypythona.pl
    Interesuje Cię więcej filmów tego typu? Sprawdź całą playlistę o pierwszej pracy!
    th-cam.com/video/pdTpNfqny88/w-d-xo.html

  • @awesomesuprise9141
    @awesomesuprise9141 2 ปีที่แล้ว +4

    Bardzo wartościowy materiał, polecam wziąć pod uwagę że wymagania będą tylko i wyłącznie rosły.

    • @KacperSieradziński
      @KacperSieradziński  2 ปีที่แล้ว

      Bardzo dziękuje za miły komentarz :-) Zapraszam do całej serii skierowanej do osób szukających pierwszej pracy :-) Jest ich tam jeszcze trochę 🙂

  • @janborodo1200
    @janborodo1200 2 ปีที่แล้ว

    Dobrze wiedzieć, dzięki wielkie!

    • @KacperSieradziński
      @KacperSieradziński  2 ปีที่แล้ว

      Dzięki Janie! Do playlisty dorzuciłem jeszcze kilka innych treści, zapraszam do oglądania.

  • @dzik1815
    @dzik1815 2 ปีที่แล้ว +2

    Kacprze! Mieszkam w Szwecji, u nas w 'szkołach zawodowych' oczywiście za darmo (a i jeszcze zapłacą) jest dość sporo 2 letnich kierunków z zakresu IT. Jednym z nowych jest 'Artificiell Intelligence Developer' albo jak kto woli w innych szkołach pod nazwą 'Programowanie pod kątem sztucznej intrligencji', trwa 2 lata z czego 1,5 roku w szkole i pół roku praktyk, z tego co słyszałem dość sporo osób dostaje pracę po ukończeniu szkoły z uwagi na zapotrzebowanie programistów Python. (geneza jest taka, że to pracodawcy zwrócili się do uczelni o stworzenie kierunków opartych na programowaniu w Pythonie). Zastanawiam się co o tym myślisz? Nie ukrywam, że się jestem zainteresowany jednak przeraża mnie matematyka, której z opinii niektórych osób nie ma niby tak dużo.. Jeśli chcesz mogę podać szczegółowy plan jazdy. Pozdrawiam i dzięki za świetne materiały!! Dziękuję też za opinie jeśli zdołasz odpowiedzieć!

    • @KacperSieradziński
      @KacperSieradziński  2 ปีที่แล้ว +1

      Drogi dziku, będę szczery aż do bólu. Mnie AI przeraża z tych samych powodów. Zdecydowanie lepiej czuję się w tematach webowych, robotach, automatyzacji itp.
      Jeśli chodzi natomiast o sam pomysł by pracodawca brał studenta bezpośrednio ze szkoły, wręcz sam go kształcił - dla mnie bomba. Uważam, że w ten sposób studia nabrały by więcej sensu, a egzaminy na studia czy też do szkół bardziej przypominały by te do szkół plastycznych czy aktorskich -> namaluj, wyrzeźb, zaśpiewaj, a nie zdaj matmę, polski i fizykę.
      Jeśli to przyszłość to dla mnie ma ona więcej sensu niż sos w którym znajdujemy się obecnie i studia, które czasem nie przygotowują do niczego (Polecam ostatni webinar, o studiach też rozmawiamy).
      Pozdrawiam,
      Kacper

  • @seveto3911
    @seveto3911 2 ปีที่แล้ว +1

    Kocur film i rady :)
    i jeszcze 13:01 Nie rób tak

  • @djdiejususis1839
    @djdiejususis1839 2 ปีที่แล้ว +2

    Fajnie że w końcu jakiś update, bo ciężko coś znaleźć na YT materiały odnośnie obecnej sytuacji juniorów, a najbardziej świeże materiały są sprzed roku

    • @KacperSieradziński
      @KacperSieradziński  2 ปีที่แล้ว +1

      Gratuluję! Wygrałeś! Możesz wybrać kolejny temat pogawędki. Co Cię interesuje? 🙂

    • @djdiejususis1839
      @djdiejususis1839 2 ปีที่แล้ว +1

      @@KacperSieradziński super :)
      Jak wygląda obecna sytuacja na rynku dla juniorów? Zewsząd jesteśmy bombardowani informacjami że nie warto już się przebranżowić na programistę, ponieważ jest absolutna bańka na tym rynku, płace dla juniorów są głodowe, wymagania takie, że trzeba 2-3lata samemu ćwiczyć żeby w ogóle mieć podjazd do wysłania CV.

  • @aki1840
    @aki1840 2 ปีที่แล้ว +2

    Oczywiście rozumiem, że każda firma chcę przyjmować ludzi kompetentnych ale junior idzie do pracy się uczyć a nie wiedzieć, czy nie?
    Oczywko, musisz coś wiedzieć, żeby się odnaleźć, natomiast jakby tak zebrać te wszystkie wymagania dla juniorów z YT to się okaże, że musisz być raczej midem 😂

    • @KacperSieradziński
      @KacperSieradziński  2 ปีที่แล้ว +1

      Junior nie musi być samodzielny, ale musi mieć pojęcie o tym co robi i wykazywać ponadprzeciętne chęci do nauki, doszukiwania się rozwiązań - taki typowy hard worker :-)

    • @altair3021
      @altair3021 2 ปีที่แล้ว

      Uczy to się na stażu, od juniora wymagają żeby wnosił już coś do firmy i kumał, w obecnych czasach to już norma bo jest od groma juniorów dlatego wybierają tych najbardziej uzdolnionych którzy szybko awansują

  • @ThomasP95
    @ThomasP95 2 ปีที่แล้ว

    Kurczę to ja na Juniora nigdy nie wystartuję chyba :D Nauczyłem się dość dobrze wydaje mi się Pythona, teraz lecę z Django a tu jeszcze milion różnych rzeczy do nauki. Masakra. A kiedyś mi się wydawało, że wystarczy po prostu znać język programowania (ewentualnie jakiś framework), angielski i dobrze logicznie myśleć, a tu proszę jakieś Scrumy itd. :D Serio za nieznajomość jakiegoś tematu, który można w 2 wieczory ogarnąć da się położyć rozmowę rekrutacyjną?

    • @dzik1815
      @dzik1815 2 ปีที่แล้ว

      Mam dokładnie te same odczucia.. Trochę się nawet zdołowałem, ale cóż, mówię sobie rób to co na Twoim poziomie I powoli do przodu.

    • @KacperSieradziński
      @KacperSieradziński  2 ปีที่แล้ว

      Odwrotnie powiedziałbym.. wystarczy 2 wieczory na ogarnięcie tych tematów, które bardzo warto znać poza programowaniem :) Po to je wymieniłem aby Ci było łatwiej :)

    • @dzik1815
      @dzik1815 2 ปีที่แล้ว

      @@KacperSieradziński 2 wieczory? Kacper, Ty jesteś szalony :)

  • @hovardlee
    @hovardlee 2 ปีที่แล้ว +1

    Jeśli chcecie mieć pracę za większe pieniądze i szanse na rozwój, to angielski. Chyba, że klient niemieckojęzyczny, to wtedy angielski może być słabszy. Ale to dotyczy głównie SAP-a.
    Bez angielskiego możliwości rozwoju są ograniczone. Znałem ludzi piszących świetny kod, ale przez nieznajomość angielskiego byli skazani na dużo niższe pensje. Czasem da się jakiegoś dev-a ukryć w zespole bez znajomości angielskiego, ale to nie zawsze działa i jakiś minimalny angielski musi być.
    Co do szukania informacji, to z reguły lepiej szukać po angielsku. To kolejny powód, dla którego lepiej znać ten język. Co do szukania, to stack overflow ma całkiem sporo kopii pewnych błędów :) Ja często dodawałem opis plus stack overflow, bo może ktoś miał podobny problem :)
    GIT-a można się nauczyć na projekcie. U mnie była JIRA, która pozwalała na utworzenie brancha. A potem pytanie, czy wolisz konsole czy graficzny interfejs i żółwika. Ja wolałem żółwika, bo więcej widziałem. Generalnie w pracy najważniejsze są pull, push i commit plus PR.
    Estymacja, to zawsze zagadka. Tego nigdy nie wiesz, czy trafisz. Jak mieliśmy taski estymowane przez ekspertów, to czasem 2 tyg. task dzięki estymacji był robiony w 4 dni, a resztę brało się albo na jakiś niedoszacowany task albo refactoring.
    Co do rozmów o pracę, to jak musisz znaleźć pracę, to musisz się dostosować do tego czego chcą rekrutujący. Ja jak chodziłem na niektóre rozmowy z ciekawości albo żeby nie wypaść, to czułem, że jak jestem naturalny, to niekoniecznie się wpisywałem w te rekrutacje. Jak nie musicie, a to będzie na pozycjach bliżej seniora, to możecie być bardziej naturalni. Taki paradoks ;)

    • @KacperSieradziński
      @KacperSieradziński  2 ปีที่แล้ว

      Bardzo dziękuję za przedstawienie Twojego punktu widzenia :-) z Gitem się zgodzę, ale na pewno znajomość git flow i organizacji pracy będzie plusem. Rynek Juniorów jest przepełniony i trzeba szukać sposobów by się wyróżnić. Wierzę, że to też jeden z nich :-)
      Estymaty, tak. Trzeba robić to naprawdę długo aby były możliwie trafne, ale fakt faktem czasem na task schodziło duuuzo mniej czasu niż w założeniach, a potem się to równoważyło na innym zadaniu. Takie zalety i wady zwinnego podejścia :-)

    • @nicolasuj
      @nicolasuj 8 หลายเดือนก่อน

      Interesujące z tymi rozmowami. Ja wiem, że IT to świrowanie w 1000 wariantach, odmianach i ideach, ale mam 35 lat już, widziałem wszystko i naprawdę nie chce mi się czarować na rozmowach o pracę. Wystarczy i tak być przygotowanym na potencjalnie odchylonych w pracy albo generalnie w branży. Taka branża (chyba wciąż).
      Aha, i bardzo szkoda, że w Polsce nie można pracować po polsku. Tylko wiecznie jakieś outsorsy i murzyństwo po angielsku albo niemiecku. Tak już na to patrzę x d Rzyć nie umierać. Na b2b mogą wywalić w każdej chwili, wajcha się odwróci w stronę kryzysu i jak tu kredyt wziąć? Jak nie odnieść wrażenia, że w tej branży, gdzie fikołki czają się za każdym rogiem, potoki słów i inna sztuka dla sztuki, to praca dla jakiegoś zaślepionego 25-latka maks. Taki klimat.

  • @krzysztof.k144
    @krzysztof.k144 2 ปีที่แล้ว

    Dzięki, zwrócę na te rzeczy uwagę

    • @KacperSieradziński
      @KacperSieradziński  2 ปีที่แล้ว

      Polecam! :-) a coś byś dodał od siebie Krzysztofie? :-)

    • @krzysztof.k144
      @krzysztof.k144 2 ปีที่แล้ว

      @@KacperSieradziński jeszcze się nie znam tak bardzo, dopiero zaczynam swoją drogę zawodową, szukając pracy na czas studiów

  • @kamel4801
    @kamel4801 2 ปีที่แล้ว

    Czy jeżeli chodzi o programowanie w Pythonie to linux jest zawsze używany czy firmy są podzielone? A może to zależy od projektu? Zastanawiam się nad zmianą systemu właśnie na linuxa ze względu na naukę Pythona, ale nie wiem z czego to wynika, ponieważ dużo ofert też jest na windowsie.

    • @D3nz13
      @D3nz13 2 ปีที่แล้ว +1

      Czesto jest tak, ze pracujesz na windowsie/macu, ale laczysz sie z maszynami, ktore stoja na linuxie, bo na nich np. idzie processing. I czasami trzeba tam cos na nich zrobic, popisac jakies skrypty itd i wtedy linux sie przydaje. Zalezy to oczywiscie od tego, co tak naprawde robisz, ale generalnie znajomosc linuxa na pewno ci wyjdzie na plus.

    • @KacperSieradziński
      @KacperSieradziński  2 ปีที่แล้ว +1

      To zależy od tego co robisz, sporo osób które znam zajmujących się webdevelopmentem pracuje na MacBookach.. Linux jest pod pewnymi względami wygodniejszy :-)

  • @coTyNiePowiesz
    @coTyNiePowiesz 2 ปีที่แล้ว +1

    od jakiegoś czasu siedze przed kompem i szukam info o Pytonie ;) i znalazłem ciebie kolego przesympatyczny. więc Kacper, ty kanału nie zamykaj bo tu nowy fan kliknął subskrybcje plus dzwoneczek 😎

    • @KacperSieradziński
      @KacperSieradziński  2 ปีที่แล้ว

      Aaaa... no to dobrze, właśnie na Ciebie czekałem Krzysztofie! 🙂

    • @coTyNiePowiesz
      @coTyNiePowiesz 2 ปีที่แล้ว

      @@KacperSieradziński super! ale uprzedzam ze łatwo ze mną nie będzie. mówią, że nie ma głupich pytań ale jak myśle o swoich to sam nie wiem🤔 narazie będę wdzięcznym słuchaczem żeby na początku do siebie nie zrażać.

    • @KacperSieradziński
      @KacperSieradziński  2 ปีที่แล้ว

      @@coTyNiePowiesz damy radę, już nie takich miałem na sali.. :) Warto zaznaczyć, że pierwsze szkolenia w moim życiu zawodowym dotyczyły podstaw obsługi komputera.
      " A niech mi Pan powie.. jak włączyłem ten telewizor, to tę skrzyneczkę na dole też mam jakoś uruchomić?"

  • @rghbv
    @rghbv 2 ปีที่แล้ว +1

    niestety ale junior tak jak kazdy inny programista musi miec dobre soft skille. trzeba umiec rozmawiac z ludźmi.

    • @KacperSieradziński
      @KacperSieradziński  2 ปีที่แล้ว

      To prawda i to jest jeden z czynników,.który bardzo może wpłynąć na awans na stanowiska menadżerskie. Warto umieć rozmawiać z ludźmi, zbierać od nich wymagania, negocjować itp.
      Naturalnie jeśli umiesz to robić po angielsku to dodatkowy plus dla Ciebie.

  • @CyprianDenis
    @CyprianDenis 2 ปีที่แล้ว

    trzeba umiec mowic po angielsku czy wystarcza umiec pisac ?

  • @KoDzik
    @KoDzik 2 ปีที่แล้ว

    za to jaki Ty masz wstępik elegancki 😁

  • @patryk9073
    @patryk9073 2 ปีที่แล้ว

    Myślałem że to Aniserowicz xd

  • @krzysztofkostrzewa5769
    @krzysztofkostrzewa5769 2 ปีที่แล้ว

    pozdro z frontu