To nie jest to, ani tamto!, każdy krok , każde posunięcie sprawy do przodu odpowiednio wyrażone ,pełna elokwencja ! Super lektor ! Super film! Tysiące takich filmów!
Kiedyś mój ojciec był lastrykarzem i robiłem z nim czasami lastriko. Schody tarasy itd. Szlifowałem w miejscach niedostępnych dla maszyny ręcznie, kamieniem piaskowcem na mokro. Na mokro szło lepiej gdyż woda zmywania szlam i kamień był czysty bez poślizgu. Nawet ręcznie szlifujac uzyskiwalo się przyzwoity efekt. Lastriko było bardzo modne gdyż płytek wtedy nie było lub były byle jakie.
Nigdy nie wiesz, kiedy przyjdzie czas by wykorzystać te wiedzę. Mam wrażenie, że wrócisz do tej myśli w momencie, gdy użyjesz tych informacji. Po więcej użytecznych nowości zapraszam do obserwowania kanału :)
@@znawcabetonu To ja dziękuję. Jako kompletny amator nie mam pojęcia jak zrobić "coś z niczego". Człowiek całe życie czegoś się uczy, a i tak odejdzie z tego świata nie zmądrzawszy ani o jotę. Dlatego z podziwem i ogromną przyjemnością oglądam takie filmy bez względu na tematykę. Mam prawie 70 lat i ciągłe przeświadczenie że dobrze jest mieć wiedzę na jakiś temat, bo do końca nie wiemy w jakim momencie będzie ona przydatna. Trzymam kciuki za Pańskie działania, życzę dużo zdrowia, pozostaję z szacunkiem - Tomasz
Super materiał! Brawo! Witam, nie mam możliwości dodania osobnego komentarza. Może użytkownik go dostrzeże. Chciałbym poprosić o namiary mail do autora materiału. Pozdrawiam
Kontakt może Pani nawiązać przez Facebookową grupę (najlepiej dodać post, wtedy inni też mogą odpowiedzieć). W razie problemów proszę napisać tutaj odpowiedź lub bezpośrednio na Facebooku. Pozdrawiam!
Jesteś niezły i produkujesz świetny materiał. Następny temat pod rozwagę- jak ładnie, czysto i z minimalnym pyłem ryć koryta pod rurki w betonie? Trzy dni temu wymęczyłem się diamentem na spalinowym stihlu (na mokro) i efekt był raczej mizerny - musiałem poprawiać małym diamentem na sucho + młotkiem.
Dziękuję za inspirację, rozważymy to a na przyszłość rekomenduje wynająć maszynę np. Hemminga do fazowania rowków. Przygotujemy o tym specjalny materiał, dlatego zapraszam do obserwacji kanału.
Tarcza średnicy 100 lub 125mm dojeżdża dostatecznie blisko do krawędzi. W rogach zostaje malutki zakamarek ale da się go zrobić np trójkątnym Feinem lub jakimkolwiek multinarzedziem na które da się założyć takie rzepowe pady. Znajdzie je Pan na sklepie, którego link jest w opisie.
Serdecznie dziękuję za odpowiedź! Przymierzam się do wykonania białego betonu polerowanego w łazience i Pańskie cenne rady na pewno się przydadzą. Pozdrawiam
@@znawcabetonu chce pomalowac posadzke zywica epoksydowa w kolorze...nie ebdzie pozniej problemu z przyczepnoscia jak pomaluje krzemianen sodu i litu ??
Nie wiedziałem gdzie kupić takie tarcze . Nawet nie wiedziałem że istniały . Więc po pierwszym szlifie poprostu zalakierowalem lakierem do drewna. Zimę przeżyło i się ładnie błyszczy 😂
Polecam rzepy-pady diamentowe na mokro GUS gradacja 50-100-200-400-800-2000 wyszlo by lustro jeszcze troche pozniej przefilcowac i polysk gwarantowany. Sprawdza sie na granicie,kwarcytach itp. Do takich robot lepiej miec sprzet na 110v np. stara celma praw z doprowadzeniem wody jak i makita pw5000ch.NAa ALLEGRO jest duzo rodzajow rzep polerskich jest w czym wybierac . Pozdro i piona.
Panie Damianie, w jednym z przyszłych materiałów przetestuje kilka rodzajów takich padów dających podobny rezultat. Marketowe pady np. z Castoramy wiele razy mnie zawiodły - szczególnie żywotnością. Chciałby Pan któreś konkretnie zarekomendować?
@@znawcabetonu Pracuje w kamieniarstwie jako polernik granitu , glownie granit ale zdarza sie tez marmur jakis np.kwarcyt itp. Takze poler mozna zrobic na prawie wiekszosci tego typu materialu nawet na betonie , wtedy wychodzi polysk jak lustro . Duzo jest tych rzep-padow roznej firmy ale ogulnie jezeli chodzi o zywotnosc musi byc duzawo diamentu w rzepie zeby ona troche posluzyla .
Znam doświadczenia związane z realizacją betonu polerowanego na schodach. W tym przypadku należy wrócić szczególną uwagę na odpowiednio dobry impregnat krzemianowy. W przyszłości opublikujemy o tym materiał, dlatego zapraszam do obserwacji kanału.
Teraz to się zastanawiam co lepsze czy to co Pokazałeś czy zacierka z posypka na lustro. Jutro lepiej beton w garażu właśnie ta metoda ale przypadkiem trafiłem na Twoje wideo i zastanawiam się jak by się to sprawdzało w garażu po impregnacji..
Mam pytanie potrzebuję odnowić stary grób lastrykowy zrobię to tarczą diamentową tak jak na filmie tylko pytanie czy to na mokro powinienem robić czy na sucho?
Może się sprawdzić, jednak wszystko zależy od twardości. Jeżeli podłoże jest kruche i sypkie może to być problematyczne - można próbować utwardzaczy przy czym najlepsze efekty osiąga się na świeżych i twardych podłożach.
@@znawcabetonu a czy typowa wylewka z mixokreta da się tak zeszlifowac czy jest raczej zbyt drobnoziarnista? Nie ma tam zbyt wiele kruszywa a ze względu na "pół suchą " mieszankę nie będzie też raczej tak zagęszczona. Chyba ,że podczas szlifowania na mokro, ten szlam wypełnił by ewentualne pory?
witam, świetny materiał. dużo się nauczyłem. przeszlifowałem posadzkę betonową w piwnicy na mokro. zostało dużo ścieru. część zebrałem gąbką i ściągaczką, ale sporo zostało go w porach. stąd pytanie: czy to dobry pomysł, żeby taki beton pomalować farbą do podłóg (po zagruntowaniu)? czy przez te pozostałości ścieru taka farba nie będzie się łuszczyć /odchodzić? dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie👍
Witam - mam prośbę o poradę: jak mogę uzyskać efekt betonu architektonicznego widzianego czasem w nowoczesnych budynkach. Jakiś czas temu wylałem murek (cement biały/cement szary proporcje 5:1) Jest ładnie, zagęszczone jak należy, ale nie raz mijam wykonane murki i mam wrażenie, że czegoś mojemu brakuje. Czy po wylaniu powinienem go właśnie wyszlifować, żeby uzyskać jeszcze ładniejszy efekt? Czy właśnie dzięki zastosowaniu zestawów tarcz szlifierskich o różnej gradacji uzyskam pożądany efekt? Z góry dziękuje za pomoc
Cześć, co poleciłbyś do skucia/zeszlifowania ok. 2cm betonu? Wylałem słupy i niestety szalunki mi się rozeszły. Po wyschnięciu niestety słup jest bardzo wybrzuszony... Z góry dzięki za pomoc
Jeżeli to mała powierzchnia to nawet najtańsza tarcza diamentowa do szlifowania betonu da radę. W przypadku większej ilości rekomenduje frezowanie i/lub groszkowanie
Jest sens wykonywać taki zabieg na betonowej podłodze w garażu gdzie się pracuje i często się brudzi? Gładką szklistą powierzchnię na pewno łatwiej czyścić i myć niż matowy beton. Ale czy warto do garażu? Są inne szybsze tańsze zamienniki na podłogę do garażu? żywice?
Na pewno szybciej będzie położyć żywice ale efekt będzie mniej trwały - żywica to powłoka i będzie się ścierać. Co więcej, część z nich nie jest odporna na oleje, kwasy czy zasady. Jest na YT filmik po angielsku, gdzie jest ponownie po 4 latach różnych próbek. Polecam poszukac a z czasem może uda się zrobić nam podobny.
Czy tą metoda można wypolerować posadzkę betonową w domu zamiast kładzenia podłogi? Efekt jest super i zastanawiam się czy potem normalnie będzie mozna taką podłogę myć powiedzmy płynem do podłóg itd. Będę wdzięczny za podpowiedź :)
Dzień dobry Potrzebuję zeszlifować 5-6mm posadzki w łazience o pow. około 5m2 z uwagi na różnice poziomów płytka+klej w łazience i panel winylowy w korytarzu. Jaka tarczę by Pan polecił do takiej domowej roboty?
Witam Zainspirował mnie Pana film i chce wykonać taki polerowany beton .. Mam tylko pytanie czy taki beton jest bardzo śliski .? Czy po rozlaniu np. Wody nie robi się lodowisko .? Z góry dziękuje za odp . Pozdawiam
Cześć. Chciałbym wypolerować schody betonowe. Powiedz mi jak wypolerować narożniki, są jakieś pady trójkątne montowane np na narzędzia wielofunkcyjne? Czy może masz inny sposób?
witam. czy te dołki, niewielkie dziurki w betonie, które widać na filmie to normalna rzecz? u mnie pokazały się dopiero po przeszlifowaniu podłogi na mokro (wcześniej nie ich było widać). oczekiwałem gładkiej powierzchni, a tu takie dzioby w różnych miejscach na całej powierzchni. trzymałem się zaleceń producenta co do proporcji dodawanej wody, pielęgnowałem, itd. czy może być to wada materiału (np. worki z kilku partii), czy ja zrobiłem coś źle, czy może to nie do uniknięcia? używałem Weber Floor 1000. z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
Odpowietrzenie, wibracje, konsystencja i dystrybucja mieszanki ma na to wpływ. Możesz spróbować uzupełnić je jakimś egalizatorem. Proponuję zrobić zdjęcia i dodać zapytanie na grupie znawców betonu.
Dzień dobry. Na klatce schodowej wykonanej z lastryko mam do zalania stare kratki do "trzepania" butów. Co Pan proponuje? Powierzchnia oczywiście musi być odporna na zmywanie i różnego rodzaju brud jak błoto pośniegowe z solą. Pozdrawiam
Witam. Mam pytanie do Pana, muszę zeszlifować miejscami wylewkę samopoziomującą. Tak do kilku mm max. Czym najlepiej to zrobić żeby ścierało się dość delikatnie i w miarę gładko ?
Oczywiście, często stosuje się do tego podobną technologię z dodatkiem np. sadz. W przyszłości powstanie o tym materiał, dlatego zapraszam do obserwacji kanału.
Do testów zakupiłem najtańsze pady na allegro, niestety nie mam szlifierki kątowej z regulacją obrotów, szlifowanie wiertarka ma sens? Oczywiście adapter w zestawie. 😊
Witam. Zabieram się za wyrównanie i szlifowanie posadzki betonowej w garażu. Do dyspozycji mam w lokalnej wypożyczalni szlifierkę do betonu Bosch GBR 15 o stałej prędkości 9000 obrotów. Czy do wyrównania garażu o powierzchni 18m2 to urządzenie będzie wystarczające? Jaki rodzaj tarczy diamentowej dobrać na początek?
Prędkość musi być regulowana płynnie w szlifierce kątowej - zazwyczaj pracuje się na 3-6tys obr. Dobrą Makite 1400W można kupić na 500zl. Co do dysków polerskich zachęcam do kontaktu ze sklepem, który oznaczyłem w opisie.
Przy korzystaniu z padów prędkość nie powinna przekraczać 3000 obrotów na minutę - czyli wolno. W przypadku tarczy diamentowej zależy od producenta ale zazwyczaj nie ma tutaj dużych ograniczeń, ponieważ sam korzystam z tej, która ma max 12000 - na tym etapie można to po prostu wyczuć na podstawie prędkości pojawiania się wżerów.
Są lepsze do tego rozwiązania. Polecam kontakt ze sklepem którego link jest w opisie. Jak Pan wyśle do nich zdjęcie i informacje to dobiorą najlepsze rozwiązanie.
Tak, lastryko da się podobnie odnawiać, tylko koniecznie na mokro - czesto używa się innej technologii ale o niej też powstanie materiał. Zachęcam do obserwacji kanału :)
Nie jestem budowlańcem jednak z podziwem obejrzałem filmik. O ile to możliwe proszeę o informację czy można w ten sposób odnowić nagrobk z lastryko. Świetny filmik. Pozdrawiam 👍
Witaj mam pytanie mam odświeżyć parapety z lastryka parapety maja jakieś 40 lat i są brązowej barwy Moje pytanie polega na tym jakich preparatów i padów mam do tego uczyć czy możesz mi na to odpowiedzieć lub podać jakieś linki jak to wykonać
Panie Tomaszu, proces odnawiania nie wiele się będzie różnił od tego na filmie. Proszę kupić tarcze diamentowa i dwa pady galwanizowane, jeden 40 drugi 600 na koniec impregnat i gotowe.
Panie Adamie jaką konkretnie tarczę ma Pan na myśli? Jakiś producent albo model/marka? Znam rozwiązania na czaszach m14 bazujące na miedzianych płatkach jednak chyba nie mamy na myśli tego samego - proszę o wskazanie
czy takimi tarczami jestem w stanie ściąć garba 1cm w podłodze betonowej. Chce zrobić wylewkę i pokój ma około 2m2 takiego garba, chciałbym go ściąć o 1 cm, żeby nie podnośić poziomu w pokoju o 2.5 cm zakładając że na garbie będzie 2-3mm warstwa wylewki.
Z tego co zdążyłem ustalić, wylewka z miksokreta nie nadaje się do polerowania, co zatem należałoby wylać na taką posadzkę, aby moc wykończyć podłogę polerką? Czy szlifierka mimośrodowa nada się do takiej operacji?
Pracować się nią da ale skuteczność jest całkiem inna - rekomenduje szlifierkę kątową. Chyba, że ma Pan coś pokroju nowego Rotexa to wtedy się nada przy czym one zazwyczaj mają 150mm a pady 100/125mm. Ważne żeby mieć płynną regulację obrotów. Pozdrawiam!
@@88niewolnik ze szlifierek mogę polecić DeWalt dwe4257. Cena podobna jak za tego BOSCHA, który moim zdaniem ma ograniczone zastosowanie. Model dwe4257 mam od kilku lat, ma regulację obrotów i mocny silnik. Szlifuję nim np stary klej po usuwaniu płytek, wylewkę betonową czy np stary tynk itd. Tnę też gruby gres gdzie "zwykła " kątówka gorzej się sprawdza. Szlifierkę mimosrodowa mam Mirka deros -dość mocna ale napewno nie poradziła by sobie ze szlifowaniem betonu.
Tarcza średnicy 100 lub 125mm dojeżdża dostatecznie blisko do krawędzi. W rogach zostaje malutki zakamarek ale da się go zrobić np trójkątnym Feinem lub jakimkolwiek multinarzedziem na które da się założyć takie rzepowe pady. Znajdzie je Pan na sklepie, którego link jest w opisie.
Po "setce" jest zawsze zdecydowanie lepiej! Super material! Tego szukalem!
Znamy się na wielu metodach usprawniających działanie 😅 Zapraszam do obserwowania kanału po więcej!
Jestem w szoku profesjonalizmu który tak bardzo wyróżnia się wśród natłoku filmów o których nie warto nawet wspominać,
Bardzo dziękuję :)
Aż się milo słuchało i ogladało. Profesjonalny film z profesjonalną wiedzą!!! Widać od razu że człowiek zna się na rzeczy! Mega!
Motywujące słowa mogą podnieść jakość treści jeszcze wyżej. Dziękujemy!
Trafiłem tu przypadkiem, ale zostaję na dłużej!
Dziękuję i zapraszam do obserwacji kanału, jeden z przyszłych materiałów będzie dotyczył polerowania betonu na mokro :)
Prosty, konkretny i nie za długi. Tak trzymać!
Wkrótce kolejne dawka konkretnej wiedzy i testów. Zapraszam do obserwacji kanału.
Zajebiście że powstał taki projekt o betonie itp etc.
Dziękuję i kłaniam się nisko.
Roman.
Dziękuję Panie Romanie, wkrótce kolejne publikacje.
Dobry merytoryczny materiał. Brakowało tego tematu na TH-cam. No i ten telewizyjny głos....
Dziękuję już niedługo kolejne publikacje.
Ekstra poradnik, a wyświetlił się sam. Powodzenia!
To nie jest to, ani tamto!, każdy krok , każde posunięcie sprawy do przodu odpowiednio wyrażone ,pełna elokwencja ! Super lektor ! Super film! Tysiące takich filmów!
Panie Kamilu, dziękujemy za pozytywną informację zwrotną. Zachęcam do obserwowania kanału, już wkrótce nowe publikacje.
Kiedyś mój ojciec był lastrykarzem i robiłem z nim czasami lastriko. Schody tarasy itd. Szlifowałem w miejscach niedostępnych dla maszyny ręcznie, kamieniem piaskowcem na mokro. Na mokro szło lepiej gdyż woda zmywania szlam i kamień był czysty bez poślizgu. Nawet ręcznie szlifujac uzyskiwalo się przyzwoity efekt. Lastriko było bardzo modne gdyż płytek wtedy nie było lub były byle jakie.
Cały czas zastanawiam się, jak szlifować beton w narożnikach (np. schody)?
Nadal pracuje się na mokro i to też działa ale są już dobre metody pracy na sucho z podłączeniem odkurzacza, dzięki czemu nie trzeba zbierać szlamu.
@@szymesss1 są do tego trójkątne pady na urządzenia wielofunkcyjne.
@@znawcabetonu próbowałem multitoolem z takim padem i idzie to dosyć długo. Nie wiem, czy jest to kwestia urządzenia, czy coś innego.
@@szymesss1 Próbowałeś polimerowych padów trójkątnych na rzep co są w gradacjach 50, 100, 200, 400 ?
Bardzo dziękuję za ten film.Kawałek "dobrej roboty".Pozdrawiam
Robert
Wow. Oglądam kolesia szlifującego beton. Do niczego mi to nie potrzebne ale oglądało i słuchało się świetnie!
Nigdy nie wiesz, kiedy przyjdzie czas by wykorzystać te wiedzę. Mam wrażenie, że wrócisz do tej myśli w momencie, gdy użyjesz tych informacji. Po więcej użytecznych nowości zapraszam do obserwowania kanału :)
Chętnie obejrzę film o renowacji schodów z lastryko
Malo filmów. Dawaj więcej! Mega interesujace + skracam sobie męki Twoim doświadczeniem
Dzisiaj premiera, zapraszam i dziękuję :)
Kròtko i merytorycznie ! Brawo ! 💪👍👋Takiego kanału szukałem .
Wkrótce kolejne publikacje :)
Ciekawe i inteligentnie przedstawione
Super materiał 👍 W parę minut wiem wystarczająco dużo żeby wiedzieć czy brać się za szlifowanie garażu czy nie . Dzięki 😃
Dasz rade a w razie czego Grupa Znawców Betonu pomoże :)
Świetny materiał jak na te parę minut filmu !
Dzięki wielkie za ten pokaz! 👍👍👍🏆🎇🥇🍻 Tomasz
Dziękuję Panie Tomaszu, wkrótce kolejne publikacje.
@@znawcabetonu To ja dziękuję. Jako kompletny amator nie mam pojęcia jak zrobić "coś z niczego". Człowiek całe życie czegoś się uczy, a i tak odejdzie z tego świata nie zmądrzawszy ani o jotę. Dlatego z podziwem i ogromną przyjemnością oglądam takie filmy bez względu na tematykę. Mam prawie 70 lat i ciągłe przeświadczenie że dobrze jest mieć wiedzę na jakiś temat, bo do końca nie wiemy w jakim momencie będzie ona przydatna. Trzymam kciuki za Pańskie działania, życzę dużo zdrowia, pozostaję z szacunkiem - Tomasz
Bardzo Ciekawy film!Leci plusik
To kolejny krok ku rozwojowi, dziękuję i zapraszam do śledzenia kanału :)
Super profesjonalna robota i świetnie wyjaśniony film.
Super lastryko wraca do łask ❤
Solidne i informatywne video 🙂
Bardzo fajny kanał, dziękuję
Bardzo dziękuję :)
Fajnie sie slucha, dzieki wielkie!
Takiego kanlu bylo mi potrzeba. Subik polecial :)
Oskarowy film ✌✌👍👍☝☝
Gdzie znajdę więcej filmów na temat szlifowania betonu? Suuuuper merytorycznie i praktycznie przekazywana wiedza! Kocham te filmiki
Dziękuję, wkrótce kolejne publikacje
Super, na takie filmy czekałem .
Super materiał! Brawo! Witam, nie mam możliwości dodania osobnego komentarza. Może użytkownik go dostrzeże.
Chciałbym poprosić o namiary mail do autora materiału.
Pozdrawiam
Kontakt może Pani nawiązać przez Facebookową grupę (najlepiej dodać post, wtedy inni też mogą odpowiedzieć). W razie problemów proszę napisać tutaj odpowiedź lub bezpośrednio na Facebooku. Pozdrawiam!
Ta samą robotę zrobię w 4 stopniach gradacji. Do tego mleczko plus polerka a na koniec krzemian i po wyschnięciu jeszcze polerka. Ale robota dobra
Taki proces da się przeprowadzić nawet w 3 krokach. W kolejnych publikacjach zrobimy podobne testy, dlatego zapraszam do obserwowania kanału.
@@znawcabetonu Z chęcią się przyjrze. Pozdrawiam
Bardzo fajny film! Dobra robota!
Dziękuję z czasem będzie się działo coraz więcej :)
Ciekawy film, jestem tu przypafkiem. Algorytm YT przysłał
Super film, reszta też, przy remoncie na własną rękę jak Biblia 😃 Kiedy ukaże się druga część o szlifowaniu na mokro, akurat by się przydała 😛😛😀
Jesteś niezły i produkujesz świetny materiał. Następny temat pod rozwagę- jak ładnie, czysto i z minimalnym pyłem ryć koryta pod rurki w betonie? Trzy dni temu wymęczyłem się diamentem na spalinowym stihlu (na mokro) i efekt był raczej mizerny - musiałem poprawiać małym diamentem na sucho + młotkiem.
Dziękuję za inspirację, rozważymy to a na przyszłość rekomenduje wynająć maszynę np. Hemminga do fazowania rowków. Przygotujemy o tym specjalny materiał, dlatego zapraszam do obserwacji kanału.
dzieki!! Kurde, szkoda, ze nie zobaczylem tego filmiku zanim polozylem kafle na wyrownanej betonem podlodze... :((((
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym filmem. Oglądało się z przyjemnością.
Pytanie w kwestii technicznej - jak doszlifować narożniki?
Pozdrawiam
Tarcza średnicy 100 lub 125mm dojeżdża dostatecznie blisko do krawędzi. W rogach zostaje malutki zakamarek ale da się go zrobić np trójkątnym Feinem lub jakimkolwiek multinarzedziem na które da się założyć takie rzepowe pady. Znajdzie je Pan na sklepie, którego link jest w opisie.
Serdecznie dziękuję za odpowiedź! Przymierzam się do wykonania białego betonu polerowanego w łazience i Pańskie cenne rady na pewno się przydadzą.
Pozdrawiam
ciekawy film co daje impregnacja krzemianem litu i sodu
Wewnętrzne zabezpieczenie, zwiększenie wytrzymałości i odporności na uszkodzenia np. mechaniczne
@@znawcabetonu dzięki..wystarczy raz pomalować?
@@znawcabetonu chce pomalowac posadzke zywica epoksydowa w kolorze...nie ebdzie pozniej problemu z przyczepnoscia jak pomaluje krzemianen sodu i litu ??
@@brado0469 nie możesz tak zrobić. Żywica to osobny proces, który nie łączy się z impregnacja. Polecam jedna dobra żywice np. z piaskiem kwarcowym
Nie wiedziałem gdzie kupić takie tarcze . Nawet nie wiedziałem że istniały . Więc po pierwszym szlifie poprostu zalakierowalem lakierem do drewna. Zimę przeżyło i się ładnie błyszczy 😂
Bardzo ciekawy temat . obowiązkowa subskrypcja.
Dziękuję, wkrótce test różnych padów na odmiennych podłożach.
Polecam rzepy-pady diamentowe na mokro GUS gradacja 50-100-200-400-800-2000 wyszlo by lustro jeszcze troche pozniej przefilcowac i polysk gwarantowany. Sprawdza sie na granicie,kwarcytach itp.
Do takich robot lepiej miec sprzet na 110v np. stara celma praw z doprowadzeniem wody jak i makita pw5000ch.NAa ALLEGRO jest duzo rodzajow rzep polerskich jest w czym wybierac . Pozdro i piona.
Panie Damianie, w jednym z przyszłych materiałów przetestuje kilka rodzajów takich padów dających podobny rezultat. Marketowe pady np. z Castoramy wiele razy mnie zawiodły - szczególnie żywotnością. Chciałby Pan któreś konkretnie zarekomendować?
@@znawcabetonu Pracuje w kamieniarstwie jako polernik granitu , glownie granit ale zdarza sie tez marmur jakis np.kwarcyt itp. Takze poler mozna zrobic na prawie wiekszosci tego typu materialu nawet na betonie , wtedy wychodzi polysk jak lustro . Duzo jest tych rzep-padow roznej firmy ale ogulnie jezeli chodzi o zywotnosc musi byc duzawo diamentu w rzepie zeby ona troche posluzyla .
Ciekawa inspiracja, robił ktoś może schody wewnętrzne w domu tym sposobem? Może jest to ciekawa alternatywa dla płytek na schodach wewnętrznych.
Znam doświadczenia związane z realizacją betonu polerowanego na schodach. W tym przypadku należy wrócić szczególną uwagę na odpowiednio dobry impregnat krzemianowy. W przyszłości opublikujemy o tym materiał, dlatego zapraszam do obserwacji kanału.
Łapka i sub
Z nieba mi spadłeś z tym filmem, bo wlasnie siedze i mysle co zrobic z taka posadzką xd
Jak pracowałem w wakacje na lotnisku w Radomiu to tam robiliśmy posadzki, najpierw n asucho, potem mokro, potem szpachla kilka razy, potem mokro ,
Istnieją technologie mieszane np. "Eco". Może w przyszłości powstanie o tym materiał, dlatego zapraszam do subskrypcji kanału.
@@znawcabetonu no defacto firma się nazywała ecoposadzki ale to niezbyt eco było
Teraz to się zastanawiam co lepsze czy to co Pokazałeś czy zacierka z posypka na lustro. Jutro lepiej beton w garażu właśnie ta metoda ale przypadkiem trafiłem na Twoje wideo i zastanawiam się jak by się to sprawdzało w garażu po impregnacji..
Szacunek
Dziękuję i zapraszam do obserwacji kanału, wkrótce kolejne materiały :)
@@znawcabetonu proszę o film na temat szlifowania i polerowania na mokro, pozdrowienia
Mam pytanie potrzebuję odnowić stary grób lastrykowy zrobię to tarczą diamentową tak jak na filmie tylko pytanie czy to na mokro powinienem robić czy na sucho?
Tylko na mokro, oszczędności tarczy i przede wszystkim efekt o niebo lepszy używając tylko gradacji garnek 100 i 400
Fachowo I merytorycznie👌Sub i Łapa w górę.
Mówisz w filmie o imptegnacji kolorem .W sklepie jest tylko wg naturalny .
Jak zrobić np szary .?
Witam mam pytanie czy efekt tych kolorowych kamieni będzie po zwykłym betonie wyrównującym z worka czy to jest jakiś żwir? Pozdrawiam mega efekt
To jest beton konstrukcyjny z gruszki dlatego ma takie kamyczki a zwykłe zaprawy nie mają
Proszę o pomoc. Jakiego rodzaju zbrojenia rozproszonego użyć do betonu polerowanego. Z góry dziękuje .
Beton polerowany na płycie fundamentowej 20cm.
a jest szansa na materiał lub polecenie jakiegoś materiału jak położyć lastryko?
Hmm wygląda fajnie tylko czy coś takiego sprawdzi się np w mieszkaniu w bloku jako podłoga czy to bardziej coś do hal / garaży?
Może się sprawdzić, jednak wszystko zależy od twardości. Jeżeli podłoże jest kruche i sypkie może to być problematyczne - można próbować utwardzaczy przy czym najlepsze efekty osiąga się na świeżych i twardych podłożach.
@@znawcabetonu a czy typowa wylewka z mixokreta da się tak zeszlifowac czy jest raczej zbyt drobnoziarnista? Nie ma tam zbyt wiele kruszywa a ze względu na "pół suchą " mieszankę nie będzie też raczej tak zagęszczona. Chyba ,że podczas szlifowania na mokro, ten szlam wypełnił by ewentualne pory?
Dobra robota dla tworcy szacunek za robote ale mam pytano czy jesli wystaja gdzies prety to mozna je tez szlifowac ? nie zniszcza narzedzi ?
Delikatne liźnięcie przejdzie ale bardzo dużo wszędzie już jest problemem
witam, świetny materiał. dużo się nauczyłem. przeszlifowałem posadzkę betonową w piwnicy na mokro. zostało dużo ścieru. część zebrałem gąbką i ściągaczką, ale sporo zostało go w porach. stąd pytanie: czy to dobry pomysł, żeby taki beton pomalować farbą do podłóg (po zagruntowaniu)? czy przez te pozostałości ścieru taka farba nie będzie się łuszczyć /odchodzić? dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie👍
Ten ścier się będzie kruszył i pękał. Nie polecam go zamalować. Lepiej się pozbyć przez mycie myjką a potem odkurzacz do mokrego samą rurą. Pozdrawiam
Mordeczko, zrobiles na mnie takie wrazenie ze lapaj suba - ciuje dobrej jakosci content na tym kanale :D
Wkrótce kolejne publikacje podnoszące poprzeczkę do góry. Do zobaczenia!
Szybkie pytanie. Muszę być miedziane czy mogą być dientowe? Nie zależy mi na wypolerowanym na błysk betonie tylko gładkiej powierzchni
Czy taką metodą można szlifować stare płytki cementowe na podłodze?
Może film o renowacji lastryko?
Panie Tomaszu, dziękuje za sugestię. Z dużym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć, że taki materiał powstanie, dlatego zachęcam do obserwowania kanału.
Witam - mam prośbę o poradę: jak mogę uzyskać efekt betonu architektonicznego widzianego czasem w nowoczesnych budynkach. Jakiś czas temu wylałem murek (cement biały/cement szary proporcje 5:1) Jest ładnie, zagęszczone jak należy, ale nie raz mijam wykonane murki i mam wrażenie, że czegoś mojemu brakuje. Czy po wylaniu powinienem go właśnie wyszlifować, żeby uzyskać jeszcze ładniejszy efekt? Czy właśnie dzięki zastosowaniu zestawów tarcz szlifierskich o różnej gradacji uzyskam pożądany efekt?
Z góry dziękuje za pomoc
tak
Tak, przeleć to wysoką gradacją padów polimerowych a później impregnacja.
Fajny ciekawy filmik, ale TH-cam zje*** że nie ma łapek w dół...
Cześć, co poleciłbyś do skucia/zeszlifowania ok. 2cm betonu? Wylałem słupy i niestety szalunki mi się rozeszły. Po wyschnięciu niestety słup jest bardzo wybrzuszony... Z góry dzięki za pomoc
Jeżeli to mała powierzchnia to nawet najtańsza tarcza diamentowa do szlifowania betonu da radę. W przypadku większej ilości rekomenduje frezowanie i/lub groszkowanie
Jest sens wykonywać taki zabieg na betonowej podłodze w garażu gdzie się pracuje i często się brudzi? Gładką szklistą powierzchnię na pewno łatwiej czyścić i myć niż matowy beton. Ale czy warto do garażu? Są inne szybsze tańsze zamienniki na podłogę do garażu? żywice?
Na pewno szybciej będzie położyć żywice ale efekt będzie mniej trwały - żywica to powłoka i będzie się ścierać. Co więcej, część z nich nie jest odporna na oleje, kwasy czy zasady. Jest na YT filmik po angielsku, gdzie jest ponownie po 4 latach różnych próbek. Polecam poszukac a z czasem może uda się zrobić nam podobny.
taki gęsty i twardy pad wydaje się dobry do wszystkich posadzek, czym szlifują mleczka posadzkowe na rynku?
Podobnym do tego padem tylko o stalowym spoiwie. Najdziesz je na tym samym sklepie jako " do zmniejszania rys"
Fajny filmik. Kiedy druga część o szlifowaniu na mokro?:)
Czy tą metoda można wypolerować posadzkę betonową w domu zamiast kładzenia podłogi? Efekt jest super i zastanawiam się czy potem normalnie będzie mozna taką podłogę myć powiedzmy płynem do podłóg itd. Będę wdzięczny za podpowiedź :)
Da się tylko musisz dobrze zaimpregnować. Zobacz najnowszy film.
Dzień dobry
Potrzebuję zeszlifować 5-6mm posadzki w łazience o pow. około 5m2 z uwagi na różnice poziomów płytka+klej w łazience i panel winylowy w korytarzu. Jaka tarczę by Pan polecił do takiej domowej roboty?
Profesjonalna tarcze diamentowa z tego sklepu w opisie
Czy jest możliwość wypolerowania pustaka zalewowego do ogrodzenia w taki efekt jak na filmie?
Podobny ale nie taki sam. In twardsze podłoże tym łatwiej to zrobić a jeżeli pustak jest bardzo miękki to więcej tutaj zdziała chemia.
Witam
Zainspirował mnie Pana film i chce wykonać taki polerowany beton .. Mam tylko pytanie czy taki beton jest bardzo śliski .? Czy po rozlaniu np. Wody nie robi się lodowisko .? Z góry dziękuje za odp . Pozdawiam
Dzień dobry, Beton nie jest bardzo śliski a da się to modyfikować na etapie szlifowanie. Żeby zwiększyć tarcie polecam wykończenie "sól pieprz"
Cześć. Chciałbym wypolerować schody betonowe. Powiedz mi jak wypolerować narożniki, są jakieś pady trójkątne montowane np na narzędzia wielofunkcyjne? Czy może masz inny sposób?
Tak są takie pady, polecam zapytać w sklepie którego link jest w załączniku.
Ile wytrzymują te miedziane pady
witam. czy te dołki, niewielkie dziurki w betonie, które widać na filmie to normalna rzecz? u mnie pokazały się dopiero po przeszlifowaniu podłogi na mokro (wcześniej nie ich było widać). oczekiwałem gładkiej powierzchni, a tu takie dzioby w różnych miejscach na całej powierzchni. trzymałem się zaleceń producenta co do proporcji dodawanej wody, pielęgnowałem, itd. czy może być to wada materiału (np. worki z kilku partii), czy ja zrobiłem coś źle, czy może to nie do uniknięcia? używałem Weber Floor 1000. z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
Odpowietrzenie, wibracje, konsystencja i dystrybucja mieszanki ma na to wpływ. Możesz spróbować uzupełnić je jakimś egalizatorem. Proponuję zrobić zdjęcia i dodać zapytanie na grupie znawców betonu.
@@znawcabetonu bardzo dziękuję za odpowiedź
Dzień dobry.
Na klatce schodowej wykonanej z lastryko mam do zalania stare kratki do "trzepania" butów. Co Pan proponuje? Powierzchnia oczywiście musi być odporna na zmywanie i różnego rodzaju brud jak błoto pośniegowe z solą. Pozdrawiam
Szpachla polimerowa ze sklepu którego link jest w opisie
@@znawcabetonu znalazłem, dziękuję bardzo i pozdrawiam
będą kolejne filmy na temat polerowania betonu ? :)
Na pewno, zachęcam do obserwacji kanału
Witam. Mam pytanie do Pana, muszę zeszlifować miejscami wylewkę samopoziomującą. Tak do kilku mm max. Czym najlepiej to zrobić żeby ścierało się dość delikatnie i w miarę gładko ?
Tarcza do delikatnego szlifowania gradacji 90 jest w sklepie z opisu
Mam pytanie. Czy laik jak ja może w podobny sposób wyszlifowac grób z lastryko? To jakby nie patrzeć też głównie beton.
Oczywiście, często stosuje się do tego podobną technologię z dodatkiem np. sadz. W przyszłości powstanie o tym materiał, dlatego zapraszam do obserwacji kanału.
Część czy można malować taki materiał farba do betonu czy nie przyjmie się farba do tak gładkiej powierzchni?
Przygotowanie pod farbę najlepiej robić najpierw tarcza diamentowa a później padem galwanizowanym. Oba narzędzia znajdzie Pan w sklepie z opisu.
Do testów zakupiłem najtańsze pady na allegro, niestety nie mam szlifierki kątowej z regulacją obrotów, szlifowanie wiertarka ma sens? Oczywiście adapter w zestawie. 😊
Nie ma co się nastawiać na szlifowanie wiertarką. Polecam szlifierki serio Bosch GWS lub Hilti
Cały czas zastanawiam się, jak szlifować beton w narożnikach (np. schody)?
Czym mogę wyczyścić rusztowanie z zaprawy ??? Polecacie jakaś tarcze ?
Taką jak ta tylko polimerową
Chciał dać łapę, ale na końcu tak i nie powiedziałeś jakie króla można ominąć
Witam. Zabieram się za wyrównanie i szlifowanie posadzki betonowej w garażu. Do dyspozycji mam w lokalnej wypożyczalni szlifierkę do betonu Bosch GBR 15 o stałej prędkości 9000 obrotów. Czy do wyrównania garażu o powierzchni 18m2 to urządzenie będzie wystarczające? Jaki rodzaj tarczy diamentowej dobrać na początek?
Prędkość musi być regulowana płynnie w szlifierce kątowej - zazwyczaj pracuje się na 3-6tys obr. Dobrą Makite 1400W można kupić na 500zl. Co do dysków polerskich zachęcam do kontaktu ze sklepem, który oznaczyłem w opisie.
Super filmik! Jakiej prędkości obrotowej używasz przy garnkowej, a jakiej przy padach?
Przy korzystaniu z padów prędkość nie powinna przekraczać 3000 obrotów na minutę - czyli wolno. W przypadku tarczy diamentowej zależy od producenta ale zazwyczaj nie ma tutaj dużych ograniczeń, ponieważ sam korzystam z tej, która ma max 12000 - na tym etapie można to po prostu wyczuć na podstawie prędkości pojawiania się wżerów.
@ czy mozna takimi tarczami polerowac np. nagrobek lastriko?
Są lepsze do tego rozwiązania. Polecam kontakt ze sklepem którego link jest w opisie. Jak Pan wyśle do nich zdjęcie i informacje to dobiorą najlepsze rozwiązanie.
Lastryko też tak można szlifować?
Tak, lastryko da się podobnie odnawiać, tylko koniecznie na mokro - czesto używa się innej technologii ale o niej też powstanie materiał. Zachęcam do obserwacji kanału :)
@@znawcabetonu czekam na materiał :)
@@chudzini7Dziękuję, już za kilka dni kolejny materiał.
Jakie obroty na szlifierce?
Czy te miedziane pady dają lepszy efekt końcowy od polimerowych
Polimerowe dają lepszy efekt, przy czym zależy na czym pracujesz bo jednak najczęściej opłaca się używać galwanizowanych
@@znawcabetonu mam stopnice betonowe postawione w pionie i górę chciałbym troszkę wygładzić bo jednak z formy tak gładkie to nie jest
@@marekniewadzi7447 galwanizowany pad polerski dostępny na sklepie z opisu. Najlepiej gradację 60 i 400 a może uda się tylko 400
@@znawcabetonu ok będę działał.
Nie jestem budowlańcem jednak z podziwem obejrzałem filmik. O ile to możliwe proszeę o informację czy można w ten sposób odnowić nagrobk z lastryko. Świetny filmik. Pozdrawiam 👍
Tak - dodatkowo lastryko to stosunkowo twarde podłoże i efekt może okazać się łatwiejszy do uzyskania. Życzę powodzenia!
@@znawcabetonu Dziękuję za odpowiedź. Chciałbym odnowić nagrobki rodziców. Mają po 20 30 lat. Wżery są już bardzo znaczne. Pizdrawiam.
Witaj mam pytanie mam odświeżyć parapety z lastryka parapety maja jakieś 40 lat i są brązowej barwy
Moje pytanie polega na tym jakich preparatów i padów mam do tego uczyć czy możesz mi na to odpowiedzieć lub podać jakieś linki jak to wykonać
Panie Tomaszu, proces odnawiania nie wiele się będzie różnił od tego na filmie. Proszę kupić tarcze diamentowa i dwa pady galwanizowane, jeden 40 drugi 600 na koniec impregnat i gotowe.
@@znawcabetonu okej dziękuję bardzo a ten impregnat to jaki kupić
@@tomaszfrelik757 taki z efektem mokrego betonu ładnie przyciemnia, troszkę śmierdzi przez 2h po pomalowaniu ale później już jest w porządku
@@znawcabetonu dziękuję bardzo za poradę postaram się taki dopasować
mam sciane zelbetowa... jak przygotowac ja do malowania?
Pad galwanizowany gradacji 60.
W Danii robimy 3 tarczami nazywa sie to tatcza garnkowa, mniej roboty. Zadne rzepy żadne pady. Tylko tarcze garnkowe!
Panie Adamie jaką konkretnie tarczę ma Pan na myśli? Jakiś producent albo model/marka? Znam rozwiązania na czaszach m14 bazujące na miedzianych płatkach jednak chyba nie mamy na myśli tego samego - proszę o wskazanie
czy takimi tarczami jestem w stanie ściąć garba 1cm w podłodze betonowej. Chce zrobić wylewkę i pokój ma około 2m2 takiego garba, chciałbym go ściąć o 1 cm, żeby nie podnośić poziomu w pokoju o 2.5 cm zakładając że na garbie będzie 2-3mm warstwa wylewki.
Najpierw powinieneś użyć tarczy diamentowej do agresywnego szlifowania a dopiero później takie pady.
Z tego co zdążyłem ustalić, wylewka z miksokreta nie nadaje się do polerowania, co zatem należałoby wylać na taką posadzkę, aby moc wykończyć podłogę polerką?
Czy szlifierka mimośrodowa nada się do takiej operacji?
Tak, trzeba wylać cienkowarstwową wylewkę. Mimośrodowa nie przejdzie, musi być kątowa.
Witam. Czy szlifierka mimośrodowa też się nada do szlifowania betonu?
Pracować się nią da ale skuteczność jest całkiem inna - rekomenduje szlifierkę kątową. Chyba, że ma Pan coś pokroju nowego Rotexa to wtedy się nada przy czym one zazwyczaj mają 150mm a pady 100/125mm. Ważne żeby mieć płynną regulację obrotów. Pozdrawiam!
Myślę nad zakupem bosch GEX 18V125 ale przy mniejszej prędkości obrotowej może faktycznie być za słaba do betonu.
@@88niewolnik ze szlifierek mogę polecić DeWalt dwe4257. Cena podobna jak za tego BOSCHA, który moim zdaniem ma ograniczone zastosowanie. Model dwe4257 mam od kilku lat, ma regulację obrotów i mocny silnik. Szlifuję nim np stary klej po usuwaniu płytek, wylewkę betonową czy np stary tynk itd. Tnę też gruby gres gdzie "zwykła " kątówka gorzej się sprawdza. Szlifierkę mimosrodowa mam Mirka deros -dość mocna ale napewno nie poradziła by sobie ze szlifowaniem betonu.
Witam, czym zaimpregnować beton po polerowaniu?
Krzemianem litu
gdzie znajdę kolejny film?
Czy można to zrobić szlifierką oscylacyjną?
Niestety nie, szlifierka powinna być kątowa i z regulacją obrotów.
@@znawcabetonu Ok. A czy przy szlifowaniu na mokro też się kurzy?
@@TheImmortalZiemniak nie kurzy się bardzo ale szlam rozpryskuje dookoła
Skąd jesteś ? Czy można zaprosić cie do pracy?
Proszę wysłać szczegóły na profil Facebookowy
Czy taki wylany 2 letni beton też można tak wyszlifować?
Zależy od jakości i klasy. Proszę porobić zdjęcia i dodać na grupę znawców betonu na FB
A co z narożnikami?
Tarcza średnicy 100 lub 125mm dojeżdża dostatecznie blisko do krawędzi. W rogach zostaje malutki zakamarek ale da się go zrobić np trójkątnym Feinem lub jakimkolwiek multinarzedziem na które da się założyć takie rzepowe pady. Znajdzie je Pan na sklepie, którego link jest w opisie.