Друга сходинка - Відкритий розум

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 18 พ.ย. 2023
  • Підтримувати відкритий розум вважається чеснотою.
    Тут слово підтримувати, на відміну від мати, вибрано свідомо. Підтримувати щось передбачає свідомі зусилля протягом певного періоду часу, тоді як слово «мати» може означати пасивність. Людський розум легко стає обумовленим і цей процес, який починається в дитинстві, продовжується в підлітковому та дорослому віці. Навіть якщо ми були досить відкритими в дитинстві, ми, ймовірно, звикли до передбачуваних моделей мислення, коли стали старшими. Щоб уникнути цього обумовлення розуму, процесу, який є природним і універсальним, потрібні пильність і самосвідомість.
    У плюралістичних суспільствах відкритий розум сприяє доброзичливості та привітності в соціальних стосунках. Кожен має свою точку зору, свій погляд на життя, деякі з яких можуть кардинально відрізнятися від нашого, а закритий розум створює бар’єри, які розділяють, замість мостів, які з’єднують. У технологічному світі, який, здається, змінюється з приголомшливою швидкістю, рішення вчорашнього дня можуть бути непридатними сьогодні. Відвертість дає нам гнучкість і надає варіанти того, як ми реагуємо на зміни обставин.
    Чи відкритий розум перешкоджає нам дотримуватися думок або переконань?
    Не обов’язково, якщо ми їх злегка дотримуємось. Слід визнати, що це може бути важко для деяких людей, які, коли їхні переконання піддаються сумніву, приймають оборону або навіть стають ворогуючими.
    Проте наші думки можуть змінюватися, і часто змінюються. Навіть наші найзаповітніші переконання можуть з часом змінитися. Наприклад, ми можемо
    вірити в принцип справедливості, але наше розуміння того, що означає справедливість, може змінитися, коли ми набуваємо знань і досвіду. Коли ми молоді, наше розуміння обмежене, але в міру того, як ми ростемо, наша здатність розуміти тонкощі та складності, які раніше були недоступні для нас, зростає.
    Подумайте про те, що Г. М. А. Грубе говорить у своїй «Думці Платона»:
    «Озираючись на всі твори Платона в цілому, ми бачимо, що його віра в порядок і мету у Всесвіті однакова в усьому, але значення його богів поглиблюється і розвивається від одного періоду його життя до іншого».
    Платон не відмовлявся від своїх принципів, і ми теж не повинні цього робити, але відкритий розум дає нам змогу побачити ці принципи в новому світлі та з новим розумінням.
    #ВідкритийРозум #Теософія #ЗолотіСходи #ТеософіяНаКіровоградщині #Блаватська #ДругаСходинка #Теософия
    Запрошуємо завітати на сайти Теософського Товариства:
    theosophy.kr.ua - офіційний сайт "Теософія на Кіровоградщині";
    theosophy.in.ua - офіційний сайт "Теософське Товариство в Україні";
    theosophy.dp.ua - офіційний сайт "Теософський рух на Дніпропетровщині".
    Запрошуємо на канал - Теософія на Кіровоградщині - / @theosophykrua
    Запрошуємо на канал - Теософська співдружність України - / @user-fc5jj3dm1k
    Запрошуємо переглянути відео на тему Теософії, де зібрано і розкрито більше 290 відеозаписів на тему Теософії, це канал нашого друга та колеги - / @leonid-dp
  • ยานยนต์และพาหนะ

ความคิดเห็น •