Hmmm, wydaje mi się, że lepiej byłoby dojść do jakiegoś wniosku. Zawsze możesz wybrnąć z tego, pisząc coś w stylu: "Podsumowując moje rozważania, uważam, że ... (twoja teza). Jednak zamykać oczy na ... (anty-teza)".
8:44 a to przypadkiem w tym argumencie nie została streszczona historia syna marnotrawnego? z jednej strony jest powiedziane, aby nie streszczać, ale z drugiej strony jest opisana prawie cała jego historia
Teza w tego typu rozprawce jest wynikiem Twoich rozważań. Czyli np. dostajesz polecenie: "Rozważ, czy jedzenie słodyczy jest korzystne dla zdrowia": 1. We wstępie formułujesz HIPOTEZĘ, np. "W mojej pracy zastanowię się, czy jedzenie słodyczy jest korzystne dla zdrowia". 2. W rozwinięciu podajesz argumenty i kontrargumenty z przykładami. 3. W zakończeniu wyprowadzasz TEZĘ, np. "Podsumowując moje rozważania, sądzę, że jedzenie słodyczy JEST korzystne dla zdrowia" albo "Podsumowując, uważam, że jedzenie słodyczy NIE JEST korzystne dla zdrowia". Jeśli masz kłopoty z załapaniem różnic pomiędzy tezą i hipotezą, możesz obejrzeć ten film: th-cam.com/video/gDZH3JYCSs8/w-d-xo.html Powodzenia :)
mega dobrze wytłumaczone, dziękuję pani
czy w tezie moge utrzymac postawe ambiwaletna, jak w rozpoczeciu dalem hipoteze? Pozdrawiam
Hmmm, wydaje mi się, że lepiej byłoby dojść do jakiegoś wniosku. Zawsze możesz wybrnąć z tego, pisząc coś w stylu: "Podsumowując moje rozważania, uważam, że ... (twoja teza). Jednak zamykać oczy na ... (anty-teza)".
8:44
a to przypadkiem w tym argumencie nie została streszczona historia syna marnotrawnego? z jednej strony jest powiedziane, aby nie streszczać, ale z drugiej strony jest opisana prawie cała jego historia
Nie powinno się streszczać, ale powinno się wyjaśnić, dlaczego dana lektura, sytuacja czy bohater dobrze ilustruje argument.
tez to zauwazylam
Czyli do hipotezy jest potrzebna teza?
Teza w tego typu rozprawce jest wynikiem Twoich rozważań. Czyli np. dostajesz polecenie: "Rozważ, czy jedzenie słodyczy jest korzystne dla zdrowia":
1. We wstępie formułujesz HIPOTEZĘ, np. "W mojej pracy zastanowię się, czy jedzenie słodyczy jest korzystne dla zdrowia".
2. W rozwinięciu podajesz argumenty i kontrargumenty z przykładami.
3. W zakończeniu wyprowadzasz TEZĘ, np. "Podsumowując moje rozważania, sądzę, że jedzenie słodyczy JEST korzystne dla zdrowia" albo "Podsumowując, uważam, że jedzenie słodyczy NIE JEST korzystne dla zdrowia".
Jeśli masz kłopoty z załapaniem różnic pomiędzy tezą i hipotezą, możesz obejrzeć ten film: th-cam.com/video/gDZH3JYCSs8/w-d-xo.html Powodzenia :)
@@AniaKubica Dziękuję
Pierwszy