Manipulált történelemírás

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 22 ธ.ค. 2024
  • A televízióban valamikor a 2000-es évek végén vetítettek egy 1956-ról szóló dokumentumfilm-sorozatot (több ilyen volt), amelynek VI. része a következő címet viselte: „Túlélés vagy kollaborálás” - mottó: „Sokan el is tántorodnak hitüktől és elárulják egymást…. Máté 24,10”
    A sorozatnak e részében egy május 1-i felvonulást mutattak be: a felvonulók között Bessenyei Ferencet, Major Tamást és Kállai Ferencet látni, ahogy zászlókat lengetve üdvözlik a tribünön állókat.
    A szöveg szerint ez a felvonulás 1957-ben zajlott le, ami arra enged következtetni, hogy a rész címe a bibliai idézettel együtt e három művészre, illetve Bessenyei Ferencre vonatkozik, hiszen hármójuk közül csak ő vett részt az 1956-os megmozdulásban. - Ez a felvétel évek óta látható Bessenyei Ferenc honlapján. Bár nem örültem neki, de feltettem, hiszen pontosan tudtam, hogy Feri milyen komolyan vette 1956-t, és hogy mennyi bántás érte őt egészen élete végéig az akkori szerepléséért.
    Aztán teltek az évek, és a napokban rábukkantam egy filmhíradóra: És láss csodát! Ugyanez a május elsejei felvonulás ott látható az 1959. május 7-i héten a mozikban vetített filmhíradóban - csak éppen egészen más szöveggel!
    Magyarul: az 56-os felkelésről készült dokumentumfilm alkotói tudatosan hamis képeket mutogatnak a naiv nézőknek! Akik ezt a filmet készítették, pontosan tudták, hogy ez a felvétel 1959-ben és nem 1957-ben készült! Hogy mi volt ezzel a hamisítással a szándékuk? Nos, ez a felvétel, amennyiben valóban 1957-ben készült volna, kizárólag Bessenyei Ferencre nézve volt kompromittáló.… Ennyit a média Bessenyei Ferenccel kapcsolatos hozzáállásáról…
    A videón elsőnek a valódi, azaz az 1959-ben készült felvétel látható, ezt követi a meghamisított verzió - a transzparenseken világosan látható, hogy ugyanarról a filmről van szó!

ความคิดเห็น •