Gazdagítanak az üzleti könyvek? - Én így olvasok - Varga Sándor

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 16 พ.ย. 2024

ความคิดเห็น • 23

  • @vargasandor2497
    @vargasandor2497  2 ปีที่แล้ว +27

    A következő videó pedig egy könyvajánló lesz!

    • @nikoletta4131
      @nikoletta4131 2 ปีที่แล้ว +1

      Ismét szuper video!🙂Várom nagyon könyvajánlót😊

    • @martondrobina
      @martondrobina 2 ปีที่แล้ว

      A Vibes-os videóban említett 3 kedvenc könyved közül lesz valamelyik?

    • @vargasandor2497
      @vargasandor2497  2 ปีที่แล้ว

      Hamarosan kiderül.. :)

  • @costumecsilla7676
    @costumecsilla7676 2 ปีที่แล้ว +1

    Kedves Sándor! Köszönöm azt, hogy megosztás ezen videókat. Megnyitottak engem egy új úton.
    Ez úton kèrem, hogy oszd meg a Te meglàtàsodat, mi a vita, milyen egy hasznos vitatkozàs. Köszönöm.

  • @arsenarsenarsen
    @arsenarsenarsen 2 ปีที่แล้ว +2

    egy újabb remek videó Sándor!
    egy kis személyes sztori ehhez: noha kiskorom óta megszakításokkal, de olvasok, mégis utóbbi években történtek azok a felismerések amelyek az olvasáshoz való viszonyomat megváltoztatták. ilyen volt az, amikor pl. folyamatosan azt csináltam, hogy jegyzeltem (szinte másoltam) a könyvek gondolatait, ahelyett/anélkül, hogy azokat valójában megértettem volna. a jegyzetekhez pedig soha nem is tértem vissza. ehhez már csak adalék, s talán az egész dolog esszenciája, hogy az életem nagyon szépen feldobta azt a gondolatot is amelyből az egész táplálkozik: kiskoromban volt egy rokonom aki ugyanezt csinálta, és akarva-akaratlanul őt próbáltam másolni ebben, egy ideát követtem. ebből az apró dologból aztán jönnek az olyan további dolgok mint a megfelelni akarás, a perfekcionizmusra törekvés (ami egyébként inkább a hibázástól való félelem), a csalódás, és a többi. szépen össze vagyunk rakva. :)
    amit a szavakról mondasz a végén, az is szerintem egy nagyon fontos dolog. szavaink sokszor tele vannak önellentmondásokkal, és ezek meg nem értése konfliktusokhoz vezethet az életben. nem emlékszem pontosan, hogy mi hatására (talán amikor elkezdtem anno Krishnamurti-t olvasni? Who knows...) kezdtem el a nagyon sokszor használt szavaink jelentősését megkérdőjelezni: a hit, a remény, a szeretet, az akarat, az erőszak, és a többi. Nem volt elvárásom a megismeréssel kapcsolatban, pusztán a kivancsisag vezerelt, és akkor döbbentem rá, hogy mindaddig csak azt láttam, amit látni akartam, és nem pedig azt ami valóban mögötte VAN.

    • @vargasandor2497
      @vargasandor2497  2 ปีที่แล้ว +1

      Azt hiszem, talán Osho mondta valahol, hogy - van ami VAN és van ami nincs. Talán ennek a látása a bölcsesség.

    • @arsenarsenarsen
      @arsenarsenarsen 2 ปีที่แล้ว +1

      @@vargasandor2497 talán épp Krishnamurti mondta, de mintha hallottam volna már Jánostól is :)

  • @KingaFekete
    @KingaFekete 2 ปีที่แล้ว +1

    Egy könyv, videó, esetleg podcast kiválasztásánál érdemes játékosan, minden befolyásoló tényezőt figyelmen kívül hagyva engedni, hogy "megszólítson" az olvasni, nézni, hallgatni való. Az így szerzett tapasztalat pedig - vagyis a döntés és választás újszerű, talán szokatlan formája - az élet bármely területén jól kamatoztatható.

  • @stroblilaci1128
    @stroblilaci1128 2 ปีที่แล้ว +1

    Dúrva a könyvírással kapcs. a babás sztori. (tényleg hat az emberre)
    Megint elgondolkodtató videó lett.👍
    Köszi. 🤜🤛

  • @bttmethod
    @bttmethod 2 ปีที่แล้ว

    Nagyon jó gondolataid vannak. Jó hogy csinálod ezt a csatornát. Manapság már nagyon ritka a valódi értéket képviselő tartalom a YT-on és egyéb közösségi médiákban. Köszönöm.

  • @istvangacsalyi1981
    @istvangacsalyi1981 9 หลายเดือนก่อน

    Szeretnék veled gondolatot cserélni. Van rá lehetőség?

  • @davidnagy6963
    @davidnagy6963 2 ปีที่แล้ว +1

    Kedves Sándor! Mi a véleményed a komfortzónáról és az ebből való kilépésről?Szerinted miért lehet fontos egy vállalkozónak kilépnie a komfortzónából? Illetve lenne egy másik kérdésem is ami így szól: Számodra mit jelent megtalálni önmagad, illetve neked mi segített ebben?

    • @vargasandor2497
      @vargasandor2497  2 ปีที่แล้ว +1

      Vajon létezik-e komfortzóna? Vagy csak a nagyobb haszon reményében még mindig a "komfortot" szolgáljuk ki?
      Vajon nem az "önmagam megértése" a megoldás, nem pedig a "megtalálása"?
      Az utolsó kérdésedre pedig a Filozófia című videómban megtalálod a választ.

    • @davidnagy6963
      @davidnagy6963 2 ปีที่แล้ว

      @@vargasandor2497 Mit értesz a komfort kiszolgálása alatt?

    • @vargasandor2497
      @vargasandor2497  2 ปีที่แล้ว

      A kényelem kényszerének megértése az életed megértése.

  • @ivett_hosszu
    @ivett_hosszu 2 ปีที่แล้ว +1

    Szia Sándor!
    Hosszabb komment következik.
    Olvastam @gtareaction hozzászólását is, és természetesen a videót is végnéztem. Azon emberek közé tartozok, akik jelen állás szerint 25 évesen több mint 10 éve aktívan olvasnak kisebb nagyobb megszakításokkal.
    Nem ez az életem, ezt mutatja az is, hogy jelenleg "csupán" 300 db elolvasott könyvnél tartok, tavaly ez 50 db könyv volt, de szerintem ez is elég kiváló, a magammal szemben állított elvárásoknak kiválóan megfelelt, ma már inkább a minőséget részesítem előnyben a mennyiséggel szemben.
    Nem tudom mennyire ismered esetleg, de létezik egy oldal, moly.hu, amelynek jelenleg több mint 300 ezer tagja van (azt sajnos sok időbe telne lekövetni, mennyi ebből az aktív, de kb 20 ezret így is levontam belőle, talán az már konvergál a realitás felé), ez az információ onnan származik:
    "1.278.676 új olvasás került a rendszerbe, ez +5,5%-os növekedés az előző évhez képest."
    Ez csak ennek a pici oldalnak az adata, szerintem elég beszédes. Ezek a tények inkább a kommentelő szemfelnyitását célozzák.
    Régebben sajnos én is beleestem a fogyasztói társadalom ezen szegmensén is megjelenő habzsolással és mindent is el akarok olvasni jelenséggel, ma már az említett platformon mindig rákeresek 1-1 könyvre amiről hallok és felkelti az érdeklődésem, majd alapos vizsgálat után (ha 80%-os átlagértékelés alatt van, már erősen el is gondolkozom, hogy nekem erre nincs időm) döntök csak úgy, elolvassam-e az adott könyvet. Szerencsére ez nem mindig mérvadó, így nem csak a bestsellerek kerülnek a kezembe, ha érdekel egy téma, akár friss megjelenés is lehet, biztosan el fogom olvasni.
    Korábban fiatal koromból adódóan én is zömében szórakoztató irodalmat fogyasztottam, mára a skála eléggé kiszélesedett. Ennyit rólam és az olvasásaimról.
    Lássuk a videód:
    Külön hálás vagyok érte, hogy hoztál példákat is, találkoztam már a "Hajnali 5 óra Klub"-val is, Sharma szerintem összes könyve ugyanarra asszociál, amit te is - meglátásom szerint - kiválóan azonosítottál.
    Talán nem lehet véletlen, hogy "A szerzetes, aki eladta a Ferrariját" is Robin Sharma írta, nem tudom, szándékos volt-e az azonos író, vagy tényleg ennyire véletlen. :D Szerintem témában még ide tartozik a "4 órás munkahét", ez már nem Sharma, hanem Timothy Ferriss. :)
    Sajnos nehezen vitatkozom veled, mert ahogy a videódban is mondod, az "Egység az egységet vonzza.", valószínűleg ezért is vagyok itt.
    Talán egyetlen gondolattal nem tudok maximálisan egyetérteni, az önfejlesztő könyvek témakörében. Van rengeteg kókler és bullshit könyv, igen ez tény és aláírom maximálisan. De nekem volt olyan könyv, ami padlón lévő időszakban nagyon sokat segített abban, hogy más nézőpontot lássak és ezáltal átértékeljek dolgokat az életemben. Szóval itt említeném a személyes kedvenceimet: Oliver Burkeman: Túladagolt boldogság című könyvét, ahol Oliver egy újságíró, de a 125 hivatkozás a könyvben engem meggyőzött a hitelességéről, és Lori Gottlieb: Akarsz beszélni róla? című könyvét, ahol Lori alapvetően pszichoterapeuta és saját élményekből építkezik, így ők talán nem vesznek el a semmitmondó, celeb és egyéb általános kategóriák tengerében.
    Köszönöm a videód és a munkád neked és a kollégáidnak, nagyon várom a következőt, további sok sikert kívánok!
    Ivett

    • @vargasandor2497
      @vargasandor2497  2 ปีที่แล้ว +1

      Köszönöm a hosszú hozzászólást, jó érzés volt olvasni. A kérdésedet illetően természetes létezik olyan könyv, amelyik új nézőpontot fogalmaz meg. Jó hogy találtál ilyeneket.
      Robin Sharma pedig véletlen volt. Már ha a véletlen létezik. 😊

  • @csabicsekker
    @csabicsekker 2 ปีที่แล้ว

    A Hajnali 5 óra klub nem erről szól. A lényege, hogy reggel csend van körülötted. Ezért kezdd a napot tanulással, mozgással, és meditációval. És messzebbre jutsz, mint aki kapkodva reggelizik és rohan a legtöbbször zajos, pörgős munkába, miközben még fel sem ébredt teljesen nem hogy még átgondoltan kezdené a napját.

  • @gtareaction
    @gtareaction 2 ปีที่แล้ว +1

    Boss ezt az olvasos temat szerintem offold foleg, hogy az osszes eddigi videodat fiatalabb generiaconak szantad.
    Van ebook lehet hallgatni online meg hasonlok 21. szazad ez a konyvolvasas kb olyan mint az iskolarol feltett video kicsit 20. szazad.
    Azert sok sikert, jok a videok altalaban es remelem hozza az elvart nezettseget!:)

    • @vargasandor2497
      @vargasandor2497  2 ปีที่แล้ว +10

      Létezhet olyan fiatal aki olvas.
      Létezhet olyan, aki nem fiatal és követi a csatornát.
      Létezhet olyan, aki a csatorna üzenetét kiterjeszti egyéb tartalomfogyasztási szokásra.
      A tartalmakat nem fiataloknak szánom kizárólag, hanem mindenkinek, aki szívesen gondolkodik az életről.
      A nézettségre vonatkozólag pedig nincsen semmilyen elvárás. :)

    • @amontomi
      @amontomi 2 ปีที่แล้ว +1

      Az ebookot is olvasni kell nem? Manapság többet olvasnak az emberek, mint a 20. Században.