Gdzie szukać informacji na temat ChADu i na co zwracać uwagę?
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 5 ก.พ. 2025
- Często pytacie mnie gdzie szukać informacji na temat choroby afektywnej dwubiegunowej. Choć zagadnienie wydaje się dość oczywiste, postanowiłem powiedzieć kilka słów na temat tego, gdzie sam szukałem i na co warto zwracać uwagę.
Zapraszam.
Paweł
warsztatychad@wp.pl - informacje i zapisy na warsztaty : "JAK mądrze wspierać Bliskiego z diagnozą ChAD ".
Prowadząca:
Ewa Rozwadowska - konsultant kryzysowy, Addiction Recovery Coach, terapeuta.
Obszary w których pani Ewa pomaga: kryzysy, nałogi, ChAD i nawracające depresje.
Dwubiegunova - kanał YT Małgosi, na którym znajdziecie mnóstwo merytorycznej wiedzy, a także osobistych doświadczeń dotyczących choroby afektywnej ubiegunowej.
Książka o której wspominam w filmie:
"Choroba afektywna dwubiegunowa czyli ze skrajności w skrajność" - Monika Kotlarek
Wreszcie wszystko w jednym miejscu co gdzie i do kogo❤
Dziękuje za ten kanał!😊
Dziękuję bardzo za kolejny film. To ważne dzieło. Pozdrawiam.
Pozdrawiam gorąco🤗
Bo my chorzy na ChAD powinniśmy chodzić w biało-czarnych turbanach, a nasze rodziny w czerwonych.
Czy mógłbyś rozwinąć? Nie bardzo wiem co masz na myśli.
???
@ Może rzeczywiście trochę niefortunnie to napisałem, ale chodziło mi o to, że może wtedy bylibyśmy dostrzegani. Lubię przeniesienia, metafory... Turbany i ich kolory nawiązują do tego jak musi u nas pracować głowa, w jakim jesteśmy stanie. Biel jest dla wielu przeciwieństwem czarnego, co ma nawiązywać do bycia w manii, lub hipomanii (biały), albo w depresji, (czarny). Czerwony zaś kojarzy mi się z walką z ogniem, z gaszeniem pożaru, bo czy nie jest często tak, że nasi najbliżsi gaszą to (ratują), przez co nasze działanie pod wpływem choroby mogło doprowadzić do stanu zgliszczy? Miałem jak najbardziej dobre intencje tak pisząc. Jeśli z tym coś jest nie tak, coś jest nielogicznego, to może dlatego, że jest późno i tak zwane "luźne myśli" przelewane do Internetu wychodzą mi z błędami. Pozdrawiam jako wierny fan.
@@adrianw4139 pięknie napisane wow
@adrianw4139 Wszystko jest ok, tylko nie rozumiałem symboliki stojącej za turbanami. Z jednej strony się zgadzam, że ułatwiłoby to rozumienie siebie nawzajem, ale z drugiej zgadzaj sobie pytanie czy chciałbyś być postrzegany głównie przez pryzmat choroby? Każdy z nas nosi jakieś piętno czy to w postaci choroby, czy traumy, czy jeszcze czegoś innego, ale chcielibyśmy być widziani jako ludzie i ich cechy, nie ze względu na chorobę.
Pozdrawiam gorąco i proszę nie przestawać pisać w taki sposób. To bardzo oryginalne i ciekawe🤗