Pozostawienie kwestii doszlifowywania bloczków na Klienta jest nieprpfesjonalne. Z tasmy prodokcyjnej powinny schodzić bloczki doszlifowane do wymiarów i kątów. Ytong potrafi produkowac bloczki z perfekcyjnym szlifem.
stawiam ogrodzenie z bloczków betonowych.Trzeba dużo uwagi i cierpliwości ,żeby zrobić to dobrze, bo idealnie się nie da ze względu na jakość bloczków. Bloczki podczas produkcji są zbyt szybko wyjmowane z formy i tracą wymiary. Wysokość może się różnić o 3 mm, boki robią się wypukłe,podstawa jest z reguły szersza od góry o 2- 3 mm.W każdym przy podstawie jest wystająca krawędź,którą szlifuję.Przed ułożeniem warstwy bloczki sortuję wg. wysokości, a poprzednią warstwę sprawdzam poziomicą i koryguję poziom szlifierką.Podczas układania kontroluję poziom wzdłuż, jak i w poprzek bloczka,w razie potrzeby stosuję podkładki z taśmy użytej przy pakowaniu bloczków.Te zabiegi są marudne i czasochłonne ,ale dają efekt
Obecnie zalecamy kleić bloczki tak, jak prezentujemy w naszym wpisie na blogu: www.joniec-ekspert.pl/2019/05/31/jak-i-po-co-przyklejac-bloczki-ogrodzenia/
Zbrojenie pionowe można wykonać na 2 sposoby. Pierwszy sposób: Zbrojenie poziome i pionowe umieszczamy w wykopie pod fundament przez zalewaniem betonem. Drugi sposób: Zbrojenie poziome umieszczamy w wykopie pod fundament przez zalewaniem betonem. W gotowym fundamencie wiercimy otwory w miejscach planowanych słupków, a następnie instalujemy zbrojenie pionowe w otworach, mocując je za pomocą kotwy chemicznej. Obydwa sposoby są powszechnie praktykowane i równie skuteczne.
Witam pytałem ostatnio czy punktowe rozmieszczenie kleju na pierwszej warstwie zapobiega wnikaniu do wnętrza muru wody opadowej , odpowiedzieliście państwo że nie. To jest sprzeczne z tym co pokazujecie na filmiku :( tam " fachowcy " z Jońca właśnie aplikują klej punktowo :( więc rozsądniej jest budować zgodnie z zasadami sztuki budowlanej oraz przepisami Ustawy Prawo Budowlane czy zgodnie z instrukcją producenta ? pozdrawiam Marcin
Zgodnie z instrukcją producenta elementy joniec lubimy trzaskac producent zdaniem na zły montaż facet miał problem bo nie robił pionowych dylatacji w słupkach przy zalewania i nie uznali gwarancji. 🤣🤣🤣🤣🤣
Bloczki wykonane są z betonu i pochodzą z systemu ogrodzeniowego ROMA Classic kolor gagat. Ogrodzenie wybudowane zgodnie ze sztuką budowlaną oraz odpowiednio zabezpieczone posłuży przez długie lata.
@@joniecjoniec4383 a konkretnie, bez cudzołożenia, to w liczbach naturalnych to będzie... (tak, tak, to nie poradnik to reklamówka, zapomniałem). no i te długie lata... a jak przyjdą lata krótkie to będzie ich więcej? (lata właściwie są takie same, mniej więcej 365 dni, 6 godzin i 9 minut na rok).
powiem tak estetyka jest ale ten co to układa ma przerąbane widziałem,sprobobowałem bloczki ciezkie po 8 godzinach pracy jajka siegają kolan po nastepnej dobie juz sie ciągną po ziemi druga zecz to brak regulacjii masa silikonowa trzeba pół dnia trzec flexem z dobrym diamentem zeby był dobry poziom bloczki nie zawsze są równe po trzecie nie rozumiem dlaczego robic taki pancerny mur po czwarte do firmy joniec co oznacza ten tekst pod waszym filmem na koniec zeby nie było ze sie czepiam bardzo lubie kamienne ogrodzenia macie fajne produkty które ładnie wyglądają ale według mnie nie dokonca są przemyslane pozdro.
To set the price, please contact our sales department directly: tel. 0048 18 334 05 84, mobile: 0048 518 566 432, e-mail: info@joniec.pl. The sales office is open from 8.00-16.00.
Kupiłem w Jonicu bloczek horyzont onyx i bardzo tego żałuję. Mimo prawidłowego montażu i tego że sam bloczek prezentuje się świetne to po zimie bloczek popekał. Złożyłem reklamację do Jońca a oni odpisali ze beton można popsuć na kilka sposobów i mają gdzieś klienta. Nigdy więcej lepiej omijać szerokim łukiem taka przyjazna firmę.
Każdą reklamację traktujemy bardzo poważnie. Wymaga to jednak trzymania się określonych procedur oraz sprawdzenia wszystkich szczegółów, co zajmuje określoną ilość czasu. Odpowiadamy na każdą reklamację po szczegółowej analizie.
a co z montażem dwuskrzydłowej bramy do takiego słupka? przęsło bramy dł.3m. i wys. 1,7 m. z jakimś normalnym wzorem (mam na myśli kompozycję z profili powiedzmy 100 x20 , 40 x 20 itp. , nie jakieś gówno z castoramy) swoją wagę ma. 3 zawiasy regulowane utrzymają, ale czy ramię tej długości + waga nie położą słupka?
Przy montażu ciężkiej bramy skrzydłowej należy przede wszystkim wykonać odpowiedni fundament o odpowiedniej głębokości. Warto zastosować także zbrojenie słupka o odpowiednich parametrach wytrzymałościowych. Parametry te wyznaczy architekt lub konstruktor ogrodzenia na podstawie takich danych, jak: szerokość bramy, ciężar bramy, przekrój rdzenia betonowego wewnątrz słupka. Do montażu bramy do słupków najlepiej zastosować kotwy chemiczne (nie zalecamy standardowych rozwiązań w postaci kołków rozporowych).
Witam, po jakim czasie od połączenia bloczków klejem można zalewać je betonem? Czy z montażem przęseł (lekkich) należy zaczekać do pełnego wyschnięcia betonu?
Klej uszczelniacz Joniec wiąże całkowicie po ok. 24h przy temperaturze 20-25*C (w zależności też od wilgotności). Zakłada się, że po dwóch godzinach od aplikacji w temperaturze 20-25*C klej jest na tyle twardy, że można aplikować beton do elementów ogrodzeniowych. Czas wiązania kleju wydłuża się wraz ze spadkiem temperatury i wzrostem wilgotności. Aby zmontować nawet lekkie przęsła należy zaczekać aż beton w słupkach zwiąże całkowicie - książkowo jest to czas ok 28 dni. Wiercenie z udarem otworów w niezwiązanym dobrze betonie może spowodować powstanie mikropęknięć, a przez to może wpłynąć na jego osłabienie.
Ławy fundamentu należy wykonać na głębokość poniżej strefy przemarzania gruntu. Poziom ten określają cztery strefy, na które podzielona Polskę. Odpowiednio, poziom przemarzania gruntu wynosi: w I strefie klimatycznej - 0,8 m, w II strefie klimatycznej - 1 m, w III strefie klimatycznej - 1,2 m, w IV strefie klimatycznej - 1,4 m. Nie warto lekceważyć tego parametru, gdyż zamarzająca w zimie woda gruntowa powoduje uszkodzenia fundamentu, a co za tym idzie całego ogrodzenia.
Na filmie pokazana jest sytuacja, gdzie po wylaniu i wyschnięciu fundamentu nakładana jest izolacja pozioma (tzw. folia izolacyjna w płynie). Jeżeli fundament jest równy, to możemy kłaść pierwsze bloczki albo bezpośrednio na mokrej izolacji - gdyż jest ona na bazie cementu i zwiąże nam podłoże z bloczkiem, albo można ułożyć bloczki na samym kleju uszczelniaczu, klejąc po pełnej krawędzi oraz sprawdzając poziom, aby w razie potrzeby użyć klinów poziomujących do wyrównania poziomu. Jeżeli zaś fundament nie jest idealnie równy, to zalecamy położenie pierwszej warstwy na zaprawie mrozoodpornej w celu jej prawidłowego wypoziomowania oraz połączenia z fundamentem.
Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym: tel.: 18 334 05 84, tel. kom.: 518 566 432, e-mail: info@joniec.pl. Biuro handlowe w dni robocze czynne jest w godzinach 8.00-16.00.
Daszki układamy na mrozoodpornym kleju JONIEC. Szczeliny powstałe miedzy daszkami oraz daszkami a bloczkami uszczelniamy masą silikonową, aby zabezpieczyć komory bloczków przed wilgocią.
W przypadku zakupu cementu z wytwórni zalecamy następujący sposób postępowania: I ETAP 1. Odbierz mieszankę betonową przygotowaną w wytwórni oraz dokumenty zawierające specyfikację betonu. Dokument z wytwórni powinien zawierać następujące dane: a) nazwa wytwórni b) nr dostawy i specyfikacja zamówienia (klasa betonu, klasa ekspozycji, nasiąkliwość). c) nr rej. samochodu d) ilość m3 mieszanki e) deklaracja zgodności f) dane nabywcy g) czas rozpoczęcia mieszania h) czas dostawy, rozładunku II ETAP 2. Dodaj do mieszanki betonowej preparat LBN - zgodnie z proporcjami na etykiecie produktu 3. Wymieszaj wszystko w betoniarce - do czasu uzyskania jednorodnej masy bez zbryleń. 4. Budowa powinna być prowadzona w temp. powietrza +5 do +25st. - najpierw zwilż komory bloczków wodą a następnie zalej bloczki przygotowaną mieszanką. 5. W trakcie zalewania - zagęść mieszankę betonową w komorach poprzez delikatne wibrowanie buławą lub ręczne sztychowanie - do momentu, gdy mieszanka szczelnie wypełni komorę bloczka. III ETAP 6. Usuń zabrudzenia z powierzchni bloczków WAŻNE!!! 1/ Cała przywieziona mieszanka z wytwórni MUSI być zużyta w ciągu max 40 minut (praca w temp. powietrza +5°C do +25°C). 2/ Zabrania się dolewania dodatkowych porcji wody do przygotowanej wcześniej mieszanki betonowej, gdyż w takim przypadku utraci ona swoje właściwości jak wytrzymałość, nasiąkliwość i mrozoodporność
Jest kilka powodów. Klejenie bloczków: 1/ poprawia estetykę wykonania ogrodzenia - dobrze ułożone bloczki nie przesuwają się podczas budowy, 2/ ułatwia zalewanie bloczków betonem - bloczki nie przesuwają się względem siebie, 3/ zapobiega wydostawaniu się zaczynu cementowego na zewnątrz słupków i murków, 4/ zapobiega dostawaniu się wody do wnętrza bloczków, 5/ zmniejsza ryzyko powstania wykwitów wapniowych - uszczelnienie spoin zmniejsza ryzyko wypływania mieszanki betonowej oraz powstania zacieków, które powodują wykwit.
Firma JONIEC powtorzyliscie się w punkcie 3 i 5. Po co więc kleić boki ? Tam nie ma betonu... ogrodzenia splitowane są naprawdę ładne ale myślę że nie trzeba naciągać klientów na dodatkowe zbędne koszta 😉
@@mikoajsabat6239 Na fundament należy nałożyć izolację poziomą, która zabezpieczy ogrodzenie przed kapilarnym podciąganiem wody z gruntu - izolacja znacząco zapobiegnie wystąpieniu wykwitów wapniowych oraz pęknięciom spowodowanych mrozem. Zalecamy wykonać izolację za pomocą ekofolii jednoskładnikowej wysokociśnieniowej IZOHAN.
A gdzie jest napisane lub pokazane ze co warstwe trzeba podkładać kliny i poziomować bloczki. Szanowna firmo joniec choćby jak równo położył pierwszą warstwe tak przy czwartej już takie jaja wychodzą że kliny to na pół cm nie pomagają a to szlifowanie na tym filmie to komedyjne bo tak popierdolić to nawet szkoda czasu marnować. Prawda jest taka że finalnie ładnie to wygląda ale roboty przy takim ogrodzeniu to do pierona, a sam produkt nie jest tak wybitnie równy jak to przedstawione. A wytłumacz tu potem klientowi czemu takie szpary na fugach jak bloczek za krótki może o tym zrobić instrukcje jak ,,jak się tłumaczyć po zjebanej robocie choć wina leży po stronie materiału" nie jest źle ale taka instrukcja to o dupe rozbić podejdź cie do sprawy żetelnie i niech ci co to kupią mają świadomość jak to może finalnie wyglądać a nie żeby się obrywało wykonawcy bo klinów,podkładek na dupconych a pptem cza słuchać
@@Tomigut16 nie. Najlepiej kamery albo pies na podwórku. Zwykła siatka dookoła. Plus prawo jak w Teksasie, że mogę unieszkodliwic każdego kto mi zagraża i wchodzi na moją posesję
Jak tym fundamentem? Piszecie ze trzeba dać na głębokość przemarzania a na filmie jest na głębokość maks 50cm.
Pozostawienie kwestii doszlifowywania bloczków na Klienta jest nieprpfesjonalne. Z tasmy prodokcyjnej powinny schodzić bloczki doszlifowane do wymiarów i kątów. Ytong potrafi produkowac bloczki z perfekcyjnym szlifem.
stawiam ogrodzenie z bloczków betonowych.Trzeba dużo uwagi i cierpliwości ,żeby zrobić to dobrze, bo idealnie się nie da ze względu na jakość bloczków. Bloczki podczas produkcji są zbyt szybko wyjmowane z formy i tracą wymiary. Wysokość może się różnić o 3 mm, boki robią się wypukłe,podstawa jest z reguły szersza od góry o 2- 3 mm.W każdym przy podstawie jest wystająca krawędź,którą szlifuję.Przed ułożeniem warstwy bloczki sortuję wg. wysokości, a poprzednią warstwę sprawdzam poziomicą i koryguję poziom szlifierką.Podczas układania kontroluję poziom wzdłuż, jak i w poprzek bloczka,w razie potrzeby stosuję podkładki z taśmy użytej przy pakowaniu bloczków.Te zabiegi są marudne i czasochłonne ,ale dają efekt
3mm to mało u mnie różnice były po 5mm - masakra jakaś - do tego romby - nigdy więcej
I co zrobić jak bloczki uciekają szlifować je ? A jak zalewać bloczki w tym rękawie ? Czy można bez ?
poprosze o instrukcje montazu waszej skrzynki na listy SDZ
Obecnie zalecamy kleić bloczki tak, jak prezentujemy w naszym wpisie na blogu: www.joniec-ekspert.pl/2019/05/31/jak-i-po-co-przyklejac-bloczki-ogrodzenia/
Fundament zalany bez zbrojenia pionowego, a w kolejnym ujęciu zbrojenie jest?
Zbrojenie pionowe można wykonać na 2 sposoby.
Pierwszy sposób: Zbrojenie poziome i pionowe umieszczamy w wykopie pod fundament przez zalewaniem betonem.
Drugi sposób: Zbrojenie poziome umieszczamy w wykopie pod fundament przez zalewaniem betonem. W gotowym fundamencie wiercimy otwory w miejscach planowanych słupków, a następnie instalujemy zbrojenie pionowe w otworach, mocując je za pomocą kotwy chemicznej.
Obydwa sposoby są powszechnie praktykowane i równie skuteczne.
@@joniecjoniec4383 Pytanie drugie, z jakiego materiału zrobione są te bloczki? Chodzi mi o beton, jakiej klasy? B20 w środek to chyba jakaś przesada.
Czy macie państwo instrukcje montażu skrzynki przelotowej skrzynki na listy?
Witam pytałem ostatnio czy punktowe rozmieszczenie kleju na pierwszej warstwie zapobiega wnikaniu do wnętrza muru wody opadowej , odpowiedzieliście państwo że nie. To jest sprzeczne z tym co pokazujecie na filmiku :( tam " fachowcy " z Jońca właśnie aplikują klej punktowo :( więc rozsądniej jest budować zgodnie z zasadami sztuki budowlanej oraz przepisami Ustawy Prawo Budowlane czy zgodnie z instrukcją producenta ? pozdrawiam Marcin
Zgodnie z instrukcją producenta elementy joniec lubimy trzaskac producent zdaniem na zły montaż facet miał problem bo nie robił pionowych dylatacji w słupkach przy zalewania i nie uznali gwarancji. 🤣🤣🤣🤣🤣
Z jakiego materiału wykonane są bloki ? Onyx Grafit? Żywotność?
Bloczki wykonane są z betonu i pochodzą z systemu ogrodzeniowego ROMA Classic kolor gagat. Ogrodzenie wybudowane zgodnie ze sztuką budowlaną oraz odpowiednio zabezpieczone posłuży przez długie lata.
@@joniecjoniec4383 Jakiej klasy betonu?
@@joniecjoniec4383 a konkretnie, bez cudzołożenia, to w liczbach naturalnych to będzie... (tak, tak, to nie poradnik to reklamówka, zapomniałem).
no i te długie lata... a jak przyjdą lata krótkie to będzie ich więcej? (lata właściwie są takie same, mniej więcej 365 dni, 6 godzin i 9 minut na rok).
powiem tak estetyka jest ale ten co to układa ma przerąbane widziałem,sprobobowałem bloczki ciezkie po 8 godzinach pracy jajka siegają kolan po nastepnej dobie juz sie ciągną po ziemi druga zecz to brak regulacjii masa silikonowa trzeba pół dnia trzec flexem z dobrym diamentem zeby był dobry poziom bloczki nie zawsze są równe po trzecie nie rozumiem dlaczego robic taki pancerny mur po czwarte do firmy joniec co oznacza ten tekst pod waszym filmem na koniec zeby nie było ze sie czepiam bardzo lubie kamienne ogrodzenia macie fajne produkty które ładnie wyglądają ale według mnie nie dokonca są przemyslane pozdro.
Jakim produktem zaizolować fundament ?
Produktem który możemy polecić jest zaprawa hydroizolacyjna NEXLER AQUAMINERAL 1K Ultra.
Hey . i want to building same walls for my house (Black colour) .. im living in Blonie .. how much price for 1 meter ?
To set the price, please contact our sales department directly: tel. 0048 18 334 05 84, mobile: 0048 518 566 432, e-mail: info@joniec.pl. The sales office is open from 8.00-16.00.
Kupiłem w Jonicu bloczek horyzont onyx i bardzo tego żałuję. Mimo prawidłowego montażu i tego że sam bloczek prezentuje się świetne to po zimie bloczek popekał. Złożyłem reklamację do Jońca a oni odpisali ze beton można popsuć na kilka sposobów i mają gdzieś klienta. Nigdy więcej lepiej omijać szerokim łukiem taka przyjazna firmę.
Każdą reklamację traktujemy bardzo poważnie. Wymaga to jednak trzymania się określonych procedur oraz sprawdzenia wszystkich szczegółów, co zajmuje określoną ilość czasu. Odpowiadamy na każdą reklamację po szczegółowej analizie.
@@FPUHJONIECTymbark ale dyplomatyczny komentarz ,japierrr ... przecież @MW PW nie ma do WAS pretensji o dluga reklamacje ale o jej nieuznanie
A zaimpregnowałeś bloczki?
Montuje to od 8 lat i to co oni tu robią to jest kicz
A cj blok montowałeś ??
a co z montażem dwuskrzydłowej bramy do takiego słupka? przęsło bramy dł.3m. i wys. 1,7 m. z jakimś normalnym wzorem (mam na myśli kompozycję z profili powiedzmy 100 x20 , 40 x 20 itp. , nie jakieś gówno z castoramy) swoją wagę ma. 3 zawiasy regulowane utrzymają, ale czy ramię tej długości + waga nie położą słupka?
Przy montażu ciężkiej bramy skrzydłowej należy przede wszystkim wykonać odpowiedni fundament o odpowiedniej głębokości. Warto zastosować także zbrojenie słupka o odpowiednich parametrach wytrzymałościowych. Parametry te wyznaczy architekt lub konstruktor ogrodzenia na podstawie takich danych, jak: szerokość bramy, ciężar bramy, przekrój rdzenia betonowego wewnątrz słupka. Do montażu bramy do słupków najlepiej zastosować kotwy chemiczne (nie zalecamy standardowych rozwiązań w postaci kołków rozporowych).
Jakim produktem zaimpregnować bloczki Roma Classic kolor Onyx
Do impregnacji ogrodzenia ROMA Classic polecamy Impregnat PROTECT - link do opisu: www.joniec.pl/oferta/farby-i-impregnaty,27.html
Witam, po jakim czasie od połączenia bloczków klejem można zalewać je betonem? Czy z montażem przęseł (lekkich) należy zaczekać do pełnego wyschnięcia betonu?
Klej uszczelniacz Joniec wiąże całkowicie po ok. 24h przy temperaturze 20-25*C (w zależności też od wilgotności). Zakłada się, że po dwóch godzinach od aplikacji w temperaturze 20-25*C klej jest na tyle twardy, że można aplikować beton do elementów ogrodzeniowych. Czas wiązania kleju wydłuża się wraz ze spadkiem temperatury i wzrostem wilgotności.
Aby zmontować nawet lekkie przęsła należy zaczekać aż beton w słupkach zwiąże całkowicie - książkowo jest to czas ok 28 dni. Wiercenie z udarem otworów w niezwiązanym dobrze betonie może spowodować powstanie mikropęknięć, a przez to może wpłynąć na jego osłabienie.
A jak wygląda sprawa z zalewaniem słupków betonem Roma classic 36x36 z 7pustaków czy zalewać je etapami np.4 a potem 3 czy można całe 7
Zalecamy jednorazowo zalewać 2-3 warstwy.
Jaki głeboki musi być fundament?
Ławy fundamentu należy wykonać na głębokość poniżej strefy przemarzania gruntu. Poziom ten określają cztery strefy, na które podzielona Polskę. Odpowiednio, poziom przemarzania gruntu wynosi: w I strefie klimatycznej - 0,8 m, w II strefie klimatycznej - 1 m, w III strefie klimatycznej - 1,2 m, w IV strefie klimatycznej - 1,4 m. Nie warto lekceważyć tego parametru, gdyż zamarzająca w zimie woda gruntowa powoduje uszkodzenia fundamentu, a co za tym idzie całego ogrodzenia.
Czyli pierwsza warstwa nie musi być położona na zaprawie?
Na filmie pokazana jest sytuacja, gdzie po wylaniu i wyschnięciu fundamentu nakładana jest izolacja pozioma (tzw. folia izolacyjna w płynie). Jeżeli fundament jest równy, to możemy kłaść pierwsze bloczki albo bezpośrednio na mokrej izolacji - gdyż jest ona na bazie cementu i zwiąże nam podłoże z bloczkiem, albo można ułożyć bloczki na samym kleju uszczelniaczu, klejąc po pełnej krawędzi oraz sprawdzając poziom, aby w razie potrzeby użyć klinów poziomujących do wyrównania poziomu. Jeżeli zaś fundament nie jest idealnie równy, to zalecamy położenie pierwszej warstwy na zaprawie mrozoodpornej w celu jej prawidłowego wypoziomowania oraz połączenia z fundamentem.
co to za przesla w 4 minucie?
Przęsło pokazane w 4 min. zostało wycofane z oferty. Przęsło pokazane ok. 4.12 min. to panel VERO nieprzezierny.
Witam jak kupic wasze bloczki z transportem
Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym: tel.: 18 334 05 84, tel. kom.: 518 566 432, e-mail: info@joniec.pl. Biuro handlowe w dni robocze czynne jest w godzinach 8.00-16.00.
Na co montujecie daszki ? jaka min i jaka max moze byc fuga i czym wypełniona ?
Daszki układamy na mrozoodpornym kleju JONIEC. Szczeliny powstałe miedzy daszkami oraz daszkami a bloczkami uszczelniamy masą silikonową, aby zabezpieczyć komory bloczków przed wilgocią.
Jaki rodzaj koloru jest pokazany na filmiku?
Jest to ogrodzenie modułowe ROMA, kolor: gagat
Czy można użyć suchy beton z cementowni do zasypania ??
W przypadku zakupu cementu z wytwórni zalecamy następujący sposób postępowania:
I ETAP
1. Odbierz mieszankę betonową przygotowaną w wytwórni oraz dokumenty zawierające specyfikację betonu.
Dokument z wytwórni powinien zawierać następujące dane:
a) nazwa wytwórni
b) nr dostawy i specyfikacja zamówienia (klasa betonu, klasa ekspozycji, nasiąkliwość).
c) nr rej. samochodu
d) ilość m3 mieszanki
e) deklaracja zgodności
f) dane nabywcy
g) czas rozpoczęcia mieszania
h) czas dostawy, rozładunku
II ETAP
2. Dodaj do mieszanki betonowej preparat LBN - zgodnie z proporcjami na etykiecie produktu
3. Wymieszaj wszystko w betoniarce - do czasu uzyskania jednorodnej masy bez zbryleń.
4. Budowa powinna być prowadzona w temp. powietrza +5 do +25st. - najpierw zwilż komory bloczków wodą a następnie zalej bloczki przygotowaną mieszanką.
5. W trakcie zalewania - zagęść mieszankę betonową w komorach poprzez delikatne wibrowanie buławą lub ręczne sztychowanie - do momentu, gdy mieszanka szczelnie wypełni komorę bloczka.
III ETAP
6. Usuń zabrudzenia z powierzchni bloczków
WAŻNE!!!
1/ Cała przywieziona mieszanka z wytwórni MUSI być zużyta w ciągu max 40 minut
(praca w temp. powietrza +5°C do +25°C).
2/ Zabrania się dolewania dodatkowych porcji wody do przygotowanej wcześniej mieszanki betonowej, gdyż w takim przypadku utraci ona swoje właściwości jak wytrzymałość, nasiąkliwość i mrozoodporność
@@joniecjoniec4383 witam,dziękuję za odpowiedź,jakie specyfikację powinien mieć beton z cemontowni ,które powinienem podać przy zamawianiu ??
po co kleić bloczki skoro zalewamy je betonem ???
Jest kilka powodów. Klejenie bloczków:
1/ poprawia estetykę wykonania ogrodzenia - dobrze ułożone bloczki nie przesuwają się podczas budowy,
2/ ułatwia zalewanie bloczków betonem - bloczki nie przesuwają się względem siebie,
3/ zapobiega wydostawaniu się zaczynu cementowego na zewnątrz słupków i murków,
4/ zapobiega dostawaniu się wody do wnętrza bloczków,
5/ zmniejsza ryzyko powstania wykwitów wapniowych - uszczelnienie spoin zmniejsza ryzyko wypływania mieszanki betonowej oraz powstania zacieków, które powodują wykwit.
Firma JONIEC powtorzyliscie się w punkcie 3 i 5. Po co więc kleić boki ? Tam nie ma betonu... ogrodzenia splitowane są naprawdę ładne ale myślę że nie trzeba naciągać klientów na dodatkowe zbędne koszta 😉
@@remiremi7125 Boki klei się między innymi po to by nie było szczelin, prześwitów.
@@FPUHJONIECTymbark Przed ułożeniem bloczków jest "warstwa izolacyjna" malowana pędzlem. Co zastosować?
@@mikoajsabat6239 Na fundament należy nałożyć izolację poziomą, która zabezpieczy ogrodzenie przed kapilarnym podciąganiem wody z gruntu - izolacja znacząco zapobiegnie wystąpieniu wykwitów wapniowych oraz pęknięciom spowodowanych mrozem. Zalecamy wykonać izolację za pomocą ekofolii jednoskładnikowej wysokociśnieniowej IZOHAN.
Jakim betonem zalewane są bloczki?
B20
Ściema. Wilgoć zostaje w bloczku? Nie odczekaja jak odparuje?
A gdzie jest napisane lub pokazane ze co warstwe trzeba podkładać kliny i poziomować bloczki. Szanowna firmo joniec choćby jak równo położył pierwszą warstwe tak przy czwartej już takie jaja wychodzą że kliny to na pół cm nie pomagają a to szlifowanie na tym filmie to komedyjne bo tak popierdolić to nawet szkoda czasu marnować. Prawda jest taka że finalnie ładnie to wygląda ale roboty przy takim ogrodzeniu to do pierona, a sam produkt nie jest tak wybitnie równy jak to przedstawione. A wytłumacz tu potem klientowi czemu takie szpary na fugach jak bloczek za krótki może o tym zrobić instrukcje jak ,,jak się tłumaczyć po zjebanej robocie choć wina leży po stronie materiału" nie jest źle ale taka instrukcja to o dupe rozbić podejdź cie do sprawy żetelnie i niech ci co to kupią mają świadomość jak to może finalnie wyglądać a nie żeby się obrywało wykonawcy bo klinów,podkładek na dupconych a pptem cza słuchać
Nie mówie że to brzydkie abo co ale taka komercja to mnie osobiście wkurwia. Piszcie i mówcie jak jest to bedzie ok.
po co robic taki mur skoro mozna przez niego przeskoczyc w kilka sekund?
Najlepiej 4 metry w okół domu nie ? :) jak w jakimś zakładzie karnym...
@@Tomigut16 nie. Najlepiej kamery albo pies na podwórku. Zwykła siatka dookoła. Plus prawo jak w Teksasie, że mogę unieszkodliwic każdego kto mi zagraża i wchodzi na moją posesję
@@maoindiriable8776 no to tutaj poruszasz już głębsza idee ;)
@@Tomigut16 żadna głębsza
Po co robić mur skoro każdy można pokonać.
kasti