Šeimos skonių istorija. Žydiškas silkių kapotinis - foršmakas

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 14 พ.ย. 2021
  • Trečioje ciklo „Šeimos skonių istorija“ laidoje kartu su litvakų kulinarijos paveldo puoselėtoja ir tradicinės žydų virtuvės žinove ponia Riva Portnaja kalbamės apie nuostabų Lietuvos žydų kulinarinį palikimą bei gaminame garsųjį klasikinį foršmaką - silkių kapotinį.
    Šiandien ponia Riva rūpestingai, kaip tai darydavo ir jos mama, perduoda savo žinias ir patirtį jauniesiems žydams ir žydiškąja virtuve domėtis skatina visus, kurie užsuka pas ją.
    „Aš labai noriu, kad žydų tautybės vaikai žinotų žydų paveldą - tikrą, - sako iš gausios žydų šeimos kilusi R. Portnaja. - Kai ką nors ruošiu, visada prisimenu namus, virtuvę, mamą, močiutę, kaip jos gamindavo, kaip viskas kvepėdavo. Tą kvapą! Kepu teiglach (tešlos rutuliukai, verdami medaus sirupe - aut. past.) ir visada matau mamą.“
    Sakoma, kad Lietuvos žydai suvalgydavo bent po vieną silkę kasdien. Būtent todėl yra galybė receptų, kaip šeimininkės tas silkes ruošdavo: ir marinuodavo, ir kapodavo, ir kepdavo. Sunku įsivaizduoti tradicinę žydų virtuvę be foršmako, į kurį, be silkės, dedami virti kiaušiniai, svogūnai, obuoliai, baltos duonos minkštimas ar džiūvėsėliai, sviestas, bulvės ir graikiniai riešutai.
    Kūrybinė komanda: Kostas Kajėnas, Martynas Stankevičius, Sonata Šalkauskaitė, Gediminas Šulcas, Dmitrijus Mackela.
    Daugiau: www.bernardinai.lt/seimos-sko....

ความคิดเห็น • 2

  • @virgilijusklaipeda4265
    @virgilijusklaipeda4265 2 ปีที่แล้ว

    Nelabai suvokiau kapojimo esmę. Kuriems galams iš pradžių silkę, obuolius, kiaušinius ir svogūnus kapoti, o paskui sumalti?

    • @drumzaz1988
      @drumzaz1988 ปีที่แล้ว +1

      Laba diena, pašnekovė norėjo parodyti kaip yra gaminama tradiciškai, t.y su kapokle viskas smulkiai kapojama. Bet greičiau yra tiesiog sumalti. Todėl pradžioje buvo parodyta kaip ir su kuo daroma laikantis tradicijos, o tuomet jau kaip kiekvienas namuose greičiau ir paprasčiau galime pasigaminti.